Dusivý suchý kašeľ u 4 ročného. Pomôžete?

inocka
7. feb 2007

Ahojte maminky.Prosim vas o radu.Podla moznosti co najrychlejsiu odpoved.Ste zlate.vopred dakujem.Problem:moj 4rocny synko ma anginu,berie antibiotika,ma vysoke horucky.Ale od vcera ma velmi silny dusivy kasel.Az moc dusivy.Uz som vyskusala vsetko,od homoepatik(stodal,drosera/,cez sirupceky a bylinky,maste a kvapky Ditustan,ale nic mu ten kasel nevie utisit.Hlieny nema. Mame zvlhcovacku nonstop pustenu,solnu lampu aj eukalyptove vypary z aromalampy.Nic nezabera.Prosim poradte nejaku babsku radu. Dnes som dala aj kacaciu mast na hrudnik a nic. ☹

viktoriaboris
24. mar 2014

@inocka nemoze sa jednat o reflux? ak nie tak skus ditiaden alebo fenistil. nam zabera.

mathis001
20. apr 2015

ahojte,syn kasle uz 4 mesiace,najskor sucho a teraz vykasliava,niekedy ma aj 2h zachvat kaslu,brali sme asi vsetky syrupy co su dostupne,,aj sme inhalovali aj na alergologii sme boli a ze vsetko ok tak neviem ci je to normalne alebo co sa nam deje ma 3 roky

pe
29. apr 2015

Takto sa teraz trapi aj moja dcerka, uz asi mesiac ma opuchnute dutiny, ma soplik, a cez den pokasliava a akonáhle si lahne do postele, zacne ju strasne dusit, vyter jej vysiel v poriadku, ale nebrali jej zatial krv, tak neviem, ci mam sama ziadat, nech jej aj toto skontroluju, preco nam to sama dr. nenavrhla, ja az z toho co som sa tu docitala, takto rozmyslam... netusim co to moze byt, na alergo mame termin az v juli, takze sa bojim, ze dovtedy este stale v nevedomosti....

mathis001
30. apr 2015

boli sme na dalsie vysetrenie a tam potvrdili ze je vsetko ok,doktor nam dal sirip ktory berieme 1 krat cez den rano Aerius a povedal ze z vysledkov nieje nastastie alergicky na zvierata co som rada a kazal nam v septembri sa ukazat a ze mu spravia testy na alergiu,medzi tym casom ho mam sledovat ci si netrie oci,ci nekycha,nesopli,kedy kasle a vsetko to co maju alergici aby vedel na co moze reagovat cez toto rocne obdobie ked vsetko kvitne tak som zvedava,pozorujem a zapisujem si maleho reakcie a zada sa mi,ze kasel nam ustupil,sem tam zakasle co som rada

bohunka1411
9. máj 2015

Ahojte :(
prosim vas baby pomozte mi, od vcerajska mi mala strasne kasle, aj v nociaj cez den,
skusila som jej dat dithiaden, robitusin, jazvecie obkady na hrdielko, teply cajik a nic nepomaha stále kasle a kasle ani hodinku nemá oddych co mi jej pomohlo?
prosim Vas odpiste mi co najskor :(

moni244
9. máj 2015

@bohunka1411 zavolaj na pohotovost, tam ti najskor poradia

bohunka1411
9. máj 2015

mi tu mame takých dobrych lekarou ze to radsej pockam na obvodacku :(

moni244
9. máj 2015

@bohunka1411 za vyskusanie nic nedas, furt lepsie ako nechat trapit dieta do pondelka

pe
13. máj 2015

@bohunka1411 mojej dcerke zabral az ventolin sirup, myslim, ze dr. ho moc nechcu predpisovat, az ked je to naozaj odovodnene, dcerke uz tiez nic nepomahalo, ale z tohoto ju prestalo dusit, skus sa na to spytat vasej doktorky...

bohunka1411
14. máj 2015

mala si pravdu, bola som s ňou u doktorky a máme zápal priedušiek na ľavej strane. a Tak na predpísala ventolin, solmucol, sumamed. a naozaj to zabralo 🙂 dik Vám krásne všetkým 🙂

pe
15. máj 2015

@bohunka1411 to je dobre, ze uz mate dobre lieky a uz to bude urcite len lepsie 🙂 dcere nakoniec robili aj vyter aj odber krvi a vsetko ciste, potom sme boli na vysetreni nosnej mandle a vyslo, ze ju ma velmi zvacsenu a treba jej ju vybrat, nechce sa mi ani verit, ze kvoli nosnej mandli ma vyse mesiaca kasel... vobec nemam chut ju trapit operaciou :(

danielahamar
15. máj 2015

obyčajný kalciový sirup 😉 ambrobene inhalovať, stodal nedávaj a zodac alebo fenistil

bohunka1411
15. máj 2015

Náradia by som ti aby si jej dávala vybrať mandlicku. Ja som mojej dala, A stav sa napovedá zhoršil. 🙂

danielahamar
16. máj 2015

@bohunka1411 tie sme boli, zlepšenie stavu veškeré žádne.... tiež je to reflux, kt. stále vyvoláva tieto stavy a + int. laktózy 😉 , takže môjmu to ide vlastne z čriev

bohunka1411
16. máj 2015

Dnes mi mala zase dostala vysoké teploty. Boli sme na pohotovosti, nič jej nedali. ☹

staninka30
5. apr 2016

@inocka Ahoj Ako Prosim ta pripravis ten preparat Na roztoce?

pixma321
5. apr 2016

Baby na dusivy kašel je topka Pneumolysin.... ovela ovela lepšia vec ako stoptusin....je to bez predpisu.... akurat je to velmi horke... moj 3 ročny ale vypije....

staninka30
5. apr 2016

@pixma321 Ahoj Na nete mi ukazuje Ze Ho mozu deti od12rokov

staninka30
5. apr 2016

Tieto?

vincp
5. apr 2016

@pixma321 pre 3.ročne snad nie....obsahuje Codein, to je.ta zložka,co kasel zastavi (nelieci,lenn tlmi prejav)Donedavna boli lieky s Codeinom na predpis, su navykove. Nehovorim o tom, ze neziaducich ma dost (necitam ich,ale mam odskúšane na sebe, zlcnikovy zachvat, probleme s tlakom, busenie srdca....a to mam 31, nie 3)pred mesiacom som ho brala,na odporucanie, moja dr sa len za hlavu chytala, ze to je svinstvo riadne pre organizmus...S 8. mes synom som nakoniec skoncila v nemocnici s obstrukcnou bronchitidou, mal rovnaký kasel,ale piskal (opuch priedušiek) dávali nam Ambrobene. Zabral do troch dni...pri liečbe ide o zmenu kaslanaa vlhky a nasledne vykasliavanie hlienu

staninka30
5. apr 2016

@vincp Dakujem zijem v uk tu nedavaju nic a zhodou nahod ten pneumolysin Mam doma

pixma321
5. apr 2016

Ja vam nevim...ja ho berem pri kazdom dusivom.... a detom to doporucila pefiatricka...staci ho brat den dva....a je po kasli...zas kazdy z neho doslova neumira.... moj maly bral asi 4dni stoptusin...a nezaberal...dusil sa az vracal.... pneumolysin zabral hned...tak neni o com

maruska.s
5. apr 2016

Ja som mala teraz tri týždne kasel, išlo ma zadusit, taky suchy, strasne dráždivý a jediné, čo mi pomohlo vykasliavat po všelijakých sirupoch a kvapkách, ktoré mimochodom vôbec nezabrali, bolo NADPARENIE nad harmancekom, slanou vodou a MAJORANKOVI čaj. Okrem toho, že mi pomohol, je aj veľmi chutný. Lyzicku majoránky zaliať vriacou vodou, po vyluhovaní precediť a piť s medom a s citrónom.

saan
14. apr 2017

@jofo dnes skúšame.. Tvarohovy zabal. 🍀

viva13
4. dec 2018

@paska mlieko zahlienuje

morfisia
26. feb 2019
junovka
28. feb 2019
anetka1978
1. máj 2021

@olusat presne tak aj u nas..