E.coli v moči aj v konečníku u bábätka

kosicanka1
22. okt 2007

Ahojte, pri kontrole mocu a vyteru z konecnika nam zistili nejaku bakteriu e.coli. a od zajtra budeme brat nejake atb. nemate s tym skusenosti?

zuzanitaina40
23. jan 2015

@gloria9 jeeej si zlata, dakujeme za info. Ved aj kamoskinej chcu nasadit antibiotika, caka na dalsi rozbor mocu. Pekny vecer🙂

liebling98
23. jan 2015

@zuzanitaina40 takže dievčatko má infekt močových ciest s pozitívnou kultivaciou Escherichia coli, nosí plienky, E.coli je bežný komenzál GIT, močová rúra u žien (dievčat) je veľmi krátka, najčastejšia cesta infekcie je ascendentnou cestou a Ty si na základe informácie nájdenej na nete z jednej vety urobíš záver, že to chytila z nemocnice z kontaminovaných predmetov. To je na mňa silná káva.
Sorry, ale @trgypadl má pravdu.

zuzanitaina40
23. jan 2015

@liebling98 jacobs alebo nescafe? 😀

dankaa78
23. jan 2015

ahojte.nasa mala mala e coli v moci aj v hrdle.brali sme ATB.

julinka2787
23. jan 2015

@zuzanitaina40 môže sa stretávať s inými deťmi a e coli sa prenieslo do močového traktu presne tak ako ti píše trgypadl.

zuzanitaina40
24. jan 2015

@julinka2787 no ved ale ked to ma aj v hrdle?

julinka2787
24. jan 2015

@zuzanitaina40 jej to preliezlo do celeho tela.mate na to ATB?

maruska261
12. máj 2015

@renatam ahoj rada by som sa na teba obratila s prosbou ci nevies co tuto bakteriu vyvolava..mam 7 mesacneho synceka a uz 3x som davala sterilny moc do skumavky a vzdy ju tam ma...

rokycakova
18. aug 2015

@katka.m prehriala s takou teplotou? Možu zahodiť tie diplomy do koša.Na pohotovosti žiadne crp,nič! To je normalne na sťažnosť doja nase deti antibiotikami,tie často narobia viac škody ako osohu.My poslušné slovenské mamičky stále mlčíme a doplácajú na to tie naše malinké stvorenia.Mamy zobudme sa a pýtajme pre naše deti čo im právom patrí.!!!!!!!!!!!!!

pastelka28
7. dec 2016

ahojte vie mi niekto poradit mojmu synovi nasli nalez pri vytere z konecnika e coli..ako sa to lieci a podobne..je to enak nebezpecne..uz som toho precitala ale som z toho blazon,vsade poisu niec ine,ak mi niekto poradi budem rada...maly nehnackuje len mal opakovane bolesti bruska..krce..

andrejta
7. dec 2016

@pastelka28 nas dostal biseptol a potom to zmizlo, pri dalsej kontrole to bolo v poriadku

monilik
7. dec 2016

@pastelka28 E-coli sa bezne nachadza v hrubom creve aj v konecniku a jeho okoli ak sa premnozi moze sposobovat traviace tazkosti.treba upravit stravu a nasadit probiotika. problem je ak sa dostane do mocovych ciest moze sposobit zapal.

pastelka28
8. dec 2016

@monilik dakujem pekne za radu

slavka2012
22. feb 2021

@petula08 môžem sa opytat, či sa vám to ešte vrátilo odvtedy? My sme to riešili teraz a teiz sme mali Teplôt 39,5 a sme skončili v nemocnici🙄