E.coli v moči aj v konečníku u bábätka

kosicanka1
22. okt 2007

Ahojte, pri kontrole mocu a vyteru z konecnika nam zistili nejaku bakteriu e.coli. a od zajtra budeme brat nejake atb. nemate s tym skusenosti?

junovka
15. dec 2008

ahojte!

Tak, v utorok nam bolo zistene E.coli v konecniku+Salmonelu ☹ 😢 Pobudli sme si na infekcnom 4 dni napojeni na infuzky+ mali sme aj teploty 40 a straaaaaasne silne hnacky, kazdych 20 minut 😢 😔 Dostali sme ATB Biseptol.

zajo510
7. aug 2009

ahojte maminky, a ako mám vedieť či to je aj v moči?problémy s močením som nepozorovala a v ritke z výteru má lenka tú e-coli. my sme n´mali nazelenkavé kaky a také riedke, nie úplne hnačka, ale ani také kašovité ako by amali byť. tak nám dr. odporučila biogaia či čo probiotiká na 7 dní, ak to neprejde tak dá atb. ale ja neviem....ešte pred výterom užívala lenka 4 dni nutrolin b a nezabralo.....a mám potom niečo užívať aj ja, ked kojím?

gabak
11. aug 2009

Ahoj zajo, moja malá mala túto baktériu v moči a zistila som to len náhodne. Po hnačke, ktorá sa preliečila s probiotikmi a diétou sa malá asi po týždni sťažovala, že ju bolí bruško .Mala 2 roky. Pri cikaní probém nemala len jej často ucvrkávalo do nohavičiek.Tak som zavolala doktorke, že stále mi hovorí že bruško bolí a ona mi povedala, že u malých detí sa premnoženie e-coli prejavuje bolením bruška.A keďže predtým mala hnačku, tak si máme prísť pre skúmavky. Urobia mikrobiolog.rozbor a za 3 dni boli výsledky. Len tam už probiotiká nezaberú, treba antb.

katka2808
16. aug 2009

zajo ahoj.
nas maly ma presne taku kakušku, zelenu a riedku. uz vyse tyzdna. doktorka mu urobila vyter a ked hylak samotny nezabral, dala nam doktorka atb /zinnat/ dvakrat za den brať plus cierny cajik s bananom rozmixovanym mu podavat pred kojenim /kojim aj dokrmujem nutrilonom/. malicky ma iba dva mesiace a pol. ale mam pocit, ze uz sa to lepsi a to berie atb len jeden den. uz nema nakakanu uplne kazdu plienku /a to mal v kazdej pomerne vela/ a dnes sa mi ta stolica zdala aj tusim hustejsia.

a niekto tu pisal o liekoch, ci podavat takym malym babatkam a ze sa boji antibiotik, ked sa podavaju takym malym detickam. nuz... nase male berie lieky od zaciatku, najprv proti zltacke, potom proti krcom 3 x denne, to bude brat este asi dobre dlho a teraz este aj hylak /3x denne/ a zinnat /2 x denne/ plus vitamin D a magnezium /3 x denne/.nasli mu tusim e-coli z vyteru. a este dobre, ze nema teploty ... co mam robit, davam mu vsetko a len dufam, ze vsetko pekne prehltne a dostane sa mu to do organizmu... ja to beriem tak, ze nech je radsej vsetko podchytene skor, ako by sa zhorsilo... nech sa to prelieci a je pokoj. no a co, atb vyberieme za tyzden a ak zaberu, chvalabohu... su lieky, ktore sa beru dlhsie a co...

medovka3o
27. dec 2009

my sme ten horší prípad.môj synček mal zápal moč.mechúra s baktériou echerichia coli,teda e.coli ako 14dňové bábo.táto baktéria v moči je veľmi nebezpečná,ked je tam dlhšie a nie je liečená.kedže jej moč cievkovali,tak ku žiadnej kontaminácii dôjsť nemohlo.tak ked antibiotiká,tak poctivo a tak dlho,ako ti lekárka povie.

dadka
16. apr 2010

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať, kde sa robí ten rozbor mlieka?Mám ísť za detskou doktorkou malého, alebo za gynekologičkou.Malý bude mať pomaly 4 mesiace a vždy keď dám urobiť ster z konečníka, stále tam má nález tejto baktérie.Prosim, poraďťe mi niekto.

kolka1
16. apr 2010

Ahoj Dadka,

podla mojich skusenosti by bakteria E.coli v konecniku nemala byt problem, horsie by bolo ak by sa dostala do hornych mocovych ciest, vtedy by mohla spososti zapal oblicky alebo hornych mocovych ciest. Ale to sa tyka predpovsetkym deticiek, ktore maju na to predispoziciu.

Uricte by som sa poradila s detskou doktorkou, uprimne o rozbore mlieka som este ani nepocuala 😅.

ejusaaa
11. máj 2010

Ahojte,je tu niekto taky co ma babo E.coli len v moci?nas ma opakovane aj po brati liekov na to....co stym? ☹

kacenka1505
16. mar 2011

ahojte,tak a mame ju tu zas,ked mal moj kubko 13 dni,spinkal a stasne pri tom vzlikal,vobec sa mi to nezdalo,odmerala som mu teplotu- 38,5 a sup na pohotovost, zobrali mu moc a zapal moc.ciet, hned mu dali infuziu a 4x antibiotika do zily (neviete si predstavit aký to bol strasný pohlad na tak male babatko),pobudli sme tam 5dni a s antibiotikami vo forme sirupu SUPRAX nas poslali domov s tým ze budeme chodit na kontroly k nefrologovi.Moc som sa tým nezaoberala, vobec ma nenapadlo,ze by sa to mohlo vratit.
Pred prvou navstevou nefrologicky sme chytali moc,bez saciku,som si ho rozbalila a 3hod cakala kým naplnim 2skumavky-na chem a kultivaciu. Vysledky cele zle E.coli 10 na 4,tak nas poslala domov,ze mu mame pretahovat predkozku a poriadne umyt,ci vodou alebo bromovou vodou a kupit probiotika, na 2.den smei zase chytali opat 2skumavky a vysledky ete horsie E.coli 10 na 6,dala nam antibiotika BISEPTOL- tabletky,tak mu to musm rozpustat vo vode,ze to ide priamo do mocu a nezasahuje to do traviaceho traktu ako sirupy...nastastie sme to idhalili v pravu chvylu a nema teploty,ale zbavime sa tej hnusoby niekedy???pomoze baranie probiotik?

julinka2787
3. aug 2011

aj moja malá má e.coli v moči. prejavuje sa to teplotovaním aj 40°C.inak jej nič nie je... takže pekne odber do sáčku( trvalo to dve hodiny, kým si cikla). nasadili nám zinnat sirup a hneď dve balenia.takže atb na 20 dní a potom kontrolný odber. vraj aj sono bruška a obličiek a močákov a odber krvi po doliečení nám majú robiť.takže sa to zvykne vracať?? no super! už sa "teším". ☹

jarkakennedy
4. dec 2013

@katka.m dobry deň jediná pisete o fliaciku na brusku my mame na nozke uz asi 5 den a meni sa trosku rozsiruje chcela by som sa opytat aky bol vas kedy zmyzol nam tiez zistili ecoli patogenne ale u nas je cudne ze nemame klinicke priznaky tzn ze ani nehnackujeme ani nezvraciame ani nemame teplotu k lekarke ideme az zajtra tak som z toho flaku nervozna lekarka o nom este nevie mame v krku moraxelu a streptokoka vy pisete o stafylokokovy , natierali ste to s niečim? Kde vam nasli toho stafylokoka , ak si to ešte budete pamatat tak napište ďakujem

jarkakennedy
4. dec 2013

Pardon zle napísané zmizol

katka.m
4. dec 2013

@jarkakennedy Dobrý deň, Jarka. Malému fliačik zmizol probližne po 4-5 dňoch. Užívali sme atb. Nemastili sme to ničím.

jarkakennedy
4. dec 2013

Ďakujem, no tak to asi aj my budeme musieť brať atb

monikaaaaa
5. aug 2014

@renatam Dobrý den, chcem sa spýtat. Dcerke vyslo zo steru z pošvy bakteria e-coli. Dr. nam predpisala atb zinnat, treba ich brat, alebo sa to vylieci aj samo?

zuzanitaina40
23. jan 2015

@julinka2787 nevieš mi povedať či sa môže dieťa ktoré ma e coli stretávať s inými deťmi? Ako sa to prenáša? Dakujem

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 preco by sa nemohlo stretavat s inymi detmi?

zuzanitaina40
23. jan 2015

@trgypadl ja len chcem vediet ako sa to prenasa. Citala som napriklad ked nie je dobre umyte ovocie, maso,... A ci aj nejako inaksie. Preto sa pytam, ci sa moze stretavat s inymi detmi

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 e.coli sa bezne vyskytuje v crevnom trakte...
a kde ste mali nalez e.coli?

zuzanitaina40
23. jan 2015

@trgypadl to viem, no kamaratkinej dcerke nasli e coli v moci a chcu jej dat antibiotika a ze to mohla chytit ked bola v nemocnici, tak preto sa pytam ci sa to moze preniest z dietata na ine dieta

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 mala nosi plienky???

zuzanitaina40
23. jan 2015
trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 no a tu mas jasnu odpoved....staci,ze mala chvilu beha s pokakanou plienkou,konecnik,posva a moc rura su v tesnej blizkosti

zuzanitaina40
23. jan 2015

@trgypadl vsak ale jej nasli e coli, ktora je zapalova a nie je z pokakanej plienky. Viem , ze e coli ma kazdy, su aj rozne hodnot a ze je to z okakanych plienok, no toto suviselo s nejakou virozou, atd, ze to ma z nemocnice

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 a kto jej povedal,ze to ma z nemocnice??e.coli sa bezne nachadza v creve,cize ked sa mala pokaka,stolica sa moze dostat do moc rury,pripadna e.coli.
e.coli je jeden z najcastejsich patogenov,kt.sposobuje zapal moc.mechura

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 ked zene najdu e.coli v posve,co si myslis ako sa tam dostane???

zuzanitaina40
23. jan 2015

@trgypadl Extraintestinálne ochorenia sú vyvolávané predovšetkým komenzálnymi sérotypmi a infekcie sú často endogénne (infekcie sú spôsobené vlastnou mikrobiálnou flórou pacienta). Pri infekcii sa môžu uplatniť kmene, ktoré vzdorujú baktericídnym účinkom séra a fagocytóze. EC patrí k najčastejším pôvodcom nekomplikovaných močových infekcií, pričom prenos je ascendentnou (vzostupnou) cestou z črevného traktu chorého. V močovom trakte sú to kmene EC s tzv. P fimbriami, ktorými adherujú na sliznicu močových ciest. V nemocničnom prostredí môžu kmene EC spôsobiť septické ochorenia, hlavne po chirurgických zákrokoch - pooperačné sepsy a tiež novorodenecké meningitídy - najmä kmene s K1 a K5 antigénom.
Intestinálne ochorenia - prenos je najčastejšie alimentárnou cestou - zdrojom infekcie je najčastejšie infikované mäso, tiež nepasterizované mlieko, zdroj pitnej vody kontaminovaný fekáliami. Priamym kontaktom - prenos z človeka na človeka - fekálno-orálnou cestou, hlavne v rámci rodiny. Prenos je možný aj nepriamo kontaminovanými predmetmi, hlavne v zdravotníckych zariadeniach, kde zdrojom sú pacienti, ošetrovateľky a zdravotnícky personál.

zuzanitaina40
23. jan 2015

@trgypadl takze to dostala kontaminovanymi predmetmi z tej nemocnice, no to som si uz nasla sama, dakujem uz nepotrebujem od teba info.

trgypadl
23. jan 2015

@zuzanitaina40 🙂a akoze tymto mi chves naznacit,ze mala to musela dostat v nemocnici?

gloria9
23. jan 2015

@zuzanitaina40 ahoj aj môj to mal a skončili sme v nemocnici antibiotika nezabrali dostal vysoke teploty a hnačky dehydroval sa odmietal jest co zjedol slo von nakoniec sme boli na infekčnom 4 dni infuzie toto zabralo doma sa zotavoval este mesiac strasne schudol môj drobec najprv brat antibiotika 7 dnove ale na 4 den sa mu to zhorsilo bolo to velmi zle obdobie