E.coli v moči aj v konečníku u bábätka

kosicanka1
22. okt 2007

Ahojte, pri kontrole mocu a vyteru z konecnika nam zistili nejaku bakteriu e.coli. a od zajtra budeme brat nejake atb. nemate s tym skusenosti?

snezienka
22. okt 2007

Ak dojčíš je mozné ze E.coli maš v mlieku,,,, ja som to mala,,,, po opakovaných výteroch z konečníka malého a následne rozbore mojho mlieka,,,, ja som dostala ATB a malý probiotiká, a zabralo to....,
no Simonka moze mať aj cystitídu- zápal moč. ciest, je dôlezité to prelečiť ATB ak je to aj moči a skus si dať urobiť rozbor mlieka.

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snezienka
22. okt 2007

detský lekár robieva rozbor mlieka, výnimočne gynekolog, vraj len vtedy, ak sa to týka nejakého zápalu prsníka a pod.
Inak mne poradili ATB Unasin a malému este kvapky Hilak forte, potom uz len probiotiká a podarilo sa to zlikvidovať, malý ATB nakoniec nemusel dostať, ale trvalo to takmer 2 mesiace,,, mal tu E.coli premnozenu v konečníku.

mimma
22. okt 2007

E- coli sa podľa mňa normlne nachádza v črevách...je to bežná črevná mikroflóra, ale v moči by to nemalo byť.A nemohli by malej zobrať ešte kontrolný odber moču? Možno je to len náhoda, možno to vôbec v moči nemá, len sa to do toho sáčku dostalo z konečníka...

renatam
22. okt 2007

Ahojte,som detská lekárka a zároveň mamkou polročnej dcerky.Uplne suhlasím s mimmou. E.coli je normálna bakteria ,ktorá sa nachádza v črevách a tá sa vobec nelieči!!!. V moči by nemala byť.Podľa mňa je skor len moč kontaminovaný pri odbere,a nejde o močovú infekciu.Doporučujem kontrolný odber moču-priamo do skumavky stredný prud moču.ATB fakt velmi opatrne!!

pepapo
22. okt 2007

Ahojte, to E.coli moze byt aj patogenne, cize zle a vtedy to treba preliecit...my sme to mali,nasa dr nam dala ATB ale ja som to malemu nedala po rozhovore s viacerymi dr,dali sme nutrolin b....ale neviem ci to zabralo, zevraj sa to vie aj casom same vyliecit....tiez som z toho vedla,stale neviem ako sme na tom...u dievcat je problem ze sa to moze dostat do mocovych ciest,nastastie mam chlapca....

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimma
22. okt 2007

Aha, tak to potom určite treba preliečiť...Ale to, že to má v konečníku vôbec nevadí, je to bežná črevná mikroflóra, ako som už písala.T.z., že sa bežne nachádza v črevách.

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimma
22. okt 2007

Netráp sa, sú deti, čo sú na liekoch od malička a to, že dáš simonke atb v troch mesiacoch nie je žiadny horor. Horšie je, ak sa atb berú často. A v črevách to e- coli má byť, tam ho ničiť nebudú, iba v moči. Opýtaj sa na to dr. Pa

alienka
22. okt 2007

ahojte, moj maly mal asi pred mesiacom cystitidu - zapal mocoveho mechurika, vsimla som si ze dost place pri cikani, spomenula som dr. a ta ze je to uzkou predkozkou, ze s tym sa neda zatial nic robit, no zhorsovalo sa to, tak sme sli k urologovi a bol to zapal, dal nam atb Zinnat, taky sladky sirupcek /malemu to ale moc nechutilo/, ak by ste mali brat atb tak urcite s probiotikami, aby ste nehnackovali, skore uzdravenie prajem

snezienka
23. okt 2007

Este k tej E.coli, ktorá samozrejme v čreve má byť, ale nie premnozená, čo bol náš prípad.

petraluk
23. okt 2007

Ahojky. Kosicanka, před týdnem jsem se vrátila z nemocnice, byli jsem tam 14 dní s průjmem a krví ve stoličce. Malýmu našli právě tu e.coli a dostal atb. Gentamicin 7x injekce do zadečku. Mudr. mi řikala, že je jedna e.coli dobrá, která může být ve střevě normálně a pak právě jedna špatná. Na to se musí dělat další testy.

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuz11
11. júl 2008

davidko7 • 1d • Dnes o 12:56
Ahojte,baby.Nenašla som tu takuto temu,difam,že mi ju zase nezamknu 😀 .Syn ma 7.mesiacov a davala som mu moč na vyšetrenie.Lepim mu taky sačok a potom to prelejem do skumavky.V kultivacii mal escheriu coli-neviem z čoho...Sediment mal ok-žiadne bakterie.Čitala som,že e.c.sa vyskytuje v čreve a v konečniku.On aj kakal,keď mal ten sačok-može to mať z toho?Mate s tym skusenosti?Vysledky mi povedali na mikrobiologii,urologička ma dovolenku,tak sa pytam touto formou.

marianeta • 1d • Dnes o 14:14
davidko
mas pravdu e coli sa nachadza v crevach cize je to fekalna bakteria a je teda mozne(podla mna) ze sa tam dostala ked mal ten sacok a zaroven sa vykakal.
Tato bakteria je moja stara kamoska pretoze sposobuje aj zapal mocovych ciest a tych som si uzila az az.
pockaj co povie urolog alebo nechaj test zopakovat. a preco si mu vlastne davala moc na rozbor?

davidko7 • 1d • Dnes o 14:20
marianeta-maly ma dilataciu obličkovej panvičky-ten najlachši stupeň a ma sa kontolovať moč.sediment bol ok-žiadne bakterie a na kultivacii toto...Ale ako by sa mu tam dostala ta bakteria?Nema žiadne ťažkosti...

mixka
11. júl 2008

nase obe dvojicky mali v moci e.coli, boli sme s tym 4 dni v nemocke s kazdou, davali im cez infuziu atb. doktorka v nemocnici nam povedala, ze keby sa to neriesilo, mohli by sa im poskodit oblickove telieska a mali by velky problem. teraz im obvodna bude pravidelne kontrolovat moc pre istotu a na kontrolu ideme aj k nefrologovi. ak to uz raz babo malo, je velka sanca, ze sa to bude opakovat ☹

sisa29
11. júl 2008

ahojte a my sme to mali teda moja dcerka ked mala 9 mesiacov.boli sme 8 dni v nemocnici boli to moje najhorsie dni.infulzia v hlavicke v nose sonda no hroza my sme to mali v konecniku

davidko7
11. júl 2008

baby,ešte som čitala,že dievčatku sa to može dostať z konečnika do močovych ciest...,ale u chlapca je to ine...ja som malemu lepila sačok a on popritom kakal.Je možne,že tak sa dostala ta bakteria do moču?lebo on nema zapal,nič...Ma dilataciu obl.panvičky,ale aj tak nechapem,ako by sa mu tam dostala...

katka.m
11. júl 2008

My sme si e.coli v moči a stafilokoka aureus v nose a hrdle priniesli z pôrodnice. Ako 3-týždňové bábätko sme strávili 5dni v nemocke a vybrali dávku Zinatu. Najprv vnútrožilne a potom sirupčekom. Kontrolné výtery sú ok a pre istotu sme sa dali vyšetriť všetci, ktorí sme do styku s bábom prišli. Tak nám z toho vyšla pôrodnica 😠 ☹ 😠 ☹ Tú e.coli si vysvetľujem, že neprebaľujú tie bábätká asi tak často, ako by mali, alebo nedodržujú hyg. návyky pri práci s nimi. Toho stafylokoka asi infikovanou sestričkou alebo dieťatko v blízkosti.

mixka
11. júl 2008

katka, mozem ta ubezpecit, ze ja nase baby prebalujem hned, ako sa pokakaju a dodrziavam maximalne hygienicke navyky a aj tak to mali obe. vobec to s tymto nesuvisi, jednoducho su babatka, ktore su na to nachylne viac a ine menej... to je, ako keby si tvrdila, ze niekto ma viac kazov, lebo si poriadne neumyva zuby a pritom si ich moze drhnut lepsie, ako ten co nema ziadny.

katka.m
11. júl 2008

mixka, ja píšem tiež len to, čo mi povedala aj detská lekárka. Baktéria e.coli sa do močového mechúra dostane pri kontakte s kontaminovanou stolicou. A keďže je v stolici bežná a normálna, tak stejne mi vychádza len to, že nebol prebalený keď bol pokakaný a doma to určite nebolo. 😖

mixka
11. júl 2008

katka, ano to je pravda a dievcatkam staci sekunda, kym rozopnem plienku a umyjem ritulu pod vodou. aj ked prebalujem baby hned, ako vidim ze kaka prip zacitim, nie som zial kuzelnik ☹

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka.m
12. júl 2008

No my sme boli v tej nemocke, lebo maličký mal horúčku 39,5. A na pohotovosti mi povedali, že som ho prehriala 😠 a poslali nás domov. Potom sa mu vyhodil ešte taký fľak na brušku (to spôsobil ten stafylokok) a nikto nevedel, že čo to je.(chirurg, kožná, krčné) Výsledky výterov a z moča prišli až na 5 deň, takže my sme sa už balili a ani sme nevedeli, že čo nám bolo. Ale trafili antibiotiká, takže tie zabrali a našťastie je všetko ok.

tintinka
12. júl 2008

je tato bakteria nejako nakazliva? ako sa prenasa? mojmu malemu ju nasli v stolici (mal dva dni hnacky, ale uz to preslo) na kontrolny vyter mame ist az o tyzden. mohol by nejak nakazit ine deticky (napr v bazene alebo slinami alebo nejak inac?)

davidko7
13. júl 2008

Baby,ja zopakujem odber moču,lebo ako som pisala,maly aj kakal,tak sa to tam mohlo dostať.Ako odoberate moč?nalepite sačok?

zuzana76
13. júl 2008

davidko, ano, nalepit sacok na pipika, aby bol v tej dierke a potom uz len cakat, daj mu predtym pit caj, alebo vodu, nechaj ho vyzleceneho a cakaj, nam sa niekedy maly vycikal hned a niekedy som cakala aj 15 minut

davidko7
13. júl 2008

zuzana76-aj ja to tak robim a teraz sa nam tam dostal e.coli-asi kd maly kakal,ale nechapem,alko to prešlo do sačku...

kosicanka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petula08
4. dec 2008

ahojte moj maly ma v moci e coli a este k tomu ma aj teploty vase babetka nemali teploty?