Existuje takýto typ bacilov? Máte s tým skúsenosť?

junovka
13. feb 2009

Mozna trocha sprosta tema, ale som dost nervozna, nakolko.........

Mladsia dcerka mala zelene stolice, hnackovite, spojene so soplami, slabsim kaslom , jeden den mala 38,6 teplotu a prerezavaju sa jej 2 ocne zubky.Urobili jej vyter z konecnika.Uz asi 2 dni kaka normalnu farbu a konzistenciu.Dnes som volala o vysledky stolice, tak dokina mi vravela, ze ma bacila, ja ani neviem ci som to dobre rozumela, ...Proteus mirabilis 😖 😖 😅 ...existuje nieco take, nemate s tym skusenosti??Ked som jej povedla, ze uz 2 dni ma normal stolice, tak vravela, ze dalej to riesit netreba a mam davat aspon mesiac este probiotika 😒

denduska
13. feb 2009

proteus mirabilis?..... len toto mi napadlo..... 😅

norik1
13. feb 2009

E-coli
Salmonella... tu sme mali my 😠

junovka
autor
13. feb 2009

NORIK, TU VYLUCUJEM.nAKOLKO V DECEMBRI SME TYM PRESLI ☹ ....A VY STE JU KEDY MALI?? 😕

Denduska, mozno daco na tom bude, nakolko minuly tyzden sme sa liecili na zapal moc.ciest. ☹ 😒

lukajda
13. feb 2009

campylobacter...tu jsme zase měli my ☹

bora8
13. feb 2009

campylobacter - ten sme mali aj my.....
junovka hoď to do googla - tam nájdeš všetko

junovka
autor
13. feb 2009

bora, hodila som, ale nic som nenasla 😒 😕

jaja0110
13. feb 2009

junovka...nevies googlovat 😉 proteus mirabilis...odpoved lekara na tu isti otazku ako mas ty

"...proteus mirabilis vo výtere z konečníka sa naozaj nelieči, ide o bežnú floru v hrubom čreve, ktorá sa len premnožila pri ochorení tráviaceho traktu hnačky ). Ak by sa však proteus mirabilis dostal do močových ciest, mohol by spôsobiť zápal močových ciest alebo ľadvín, pretože v močových cestách nie je bežnou súčasťou flóry, práve naopak, vyvoláva zápal. Preto je z hľadiska rizika zápalu v močových cestách dôležité dodržiavať prísnu zvýšenú hygienu v anogenitálnej oblasti ( umývanie po každom použití nočníka alebo WC, prípadne pravidelné menenie plienok, ak dieťa ešte plienky používa ), podávanie aktívnych probiotík, ktoré upravujú črevnú flóru Nutrolin B sirup alebo Dophilus infants v prášku dlhodobo, minimálne však 3 mesiace ), dodržiavať dostatočný pitný režim, aby boli močové cesty dostatočne prečisťované ( u 2ročného dieťatka by príjem tekutín za 24 hod. mal byť cca 1-1,5litra - voda, minerálka, čaj, ovocné šťavy, polievky, vodnaté ovocie, mlieko, mliečne produkty, urologický čaj ), prípadne podporiť činnosť obličiek a močových ciest podávaním prírodných látok a vitamínov ( brusinky od firmy Swiss, Cebion multi kvapky...). Taktiež odporúčame dať skontrolovať moč pri pozitivite výteru z konečníka na vylúčenie proteusa v močových cestách ( moč na kvantitatívnu bakteriúriu )."

norik1
13. feb 2009

Junovka sli sme do nemocky ked mal maly 9 tyzdnov lebo rapidne schudol... nevedeli co mu je a potom z vyteru mu nasli salmonelu....vtedy sme museli na vyter aj ja aj mm.... o mesiac v kontrolnom vyteri uz salmonela nebola 😀 ale bolo to hrozne, maly len tak lezal a bol apaticky, spavy a hrozne vychudnuty 😔

junovka
autor
13. feb 2009

jaja, goooglovat viem, len som mala na mysli este ine odborne nazvy bacilov....ze kde hladat 😅

Norik, a z coho mal maly salmonelu?...a uz taky maly???? 😲 😕 Lebo salmonela sa prenasa jedlom a stolicou 😒

Nely, ta mala z vajec, kupovane v Lidli 😔 Jedine jej som urobila spenat z vajcom.....a?takto sme dobacovali 😔

norik1
13. feb 2009

ved toto si nikto nevie vysvetlit... bol plne kojeny a nikto z nas nemal pozitivny nalez...co ja viem, behali sme vtedy po kadejakych kontrolach, vybalovala a prebalovala som ho na tisic stoloch u doktoriek - aj ked mal podlozku a este aj plienku, viem ja, co ochytal?
Druha verzia je - v porodnici...mne tazko a pomaly nabehavala laktacia a tak ho prikrmovali c udzim zenskym mliekom, resp.UM... v maji boli 40-tky horucavy....

Aj ked to je mala utecha - ale aspon priblizne viete, z coho to bolo... my ani netusime. A ako to Nely zvladla?

sipcek
13. feb 2009

my sme mali Citrobacter freundii,tiez neviem co to je,a tiez nieco z rotavirusov.Mala schudla pol kila,ale hlavne ze sme uz doma.A na googli som tiez nenasla co to je 😅

margarita21
13. jún 2010

no môžete ešte mať campo bacil, alebo ekolinu 086, alebo streptokoka.....stolicu nech ti vyšetria, lebo teraz sú tieto bacili rozšírené.....

desana11
12. jan 2011

Ahojte, som tu nová a neviem či som sa dobre trafila do témy, tak dúfam že áno. 🙂
Malému dnes zistili protea v stolici, pred týždňom sa to začalo teplotami do 39, bolením bruška a grckaním. Teraz už teploty nemá, ale prejavuje sa to redšou stolicou viackrát denne, maly nechce nic vziat do ust a schudol nam uz pomaly kilo. Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť s proteom v spojení s nechutenstvom, pretože teraz neviem ci to nechutenstvo súvisí s ním alebo z toho že nám idú aj zúbky.
A ešte by som bola veľmi rada ak má niekto nejakú dobrú radu ako sa ho čo najskôr zbaviť ☹ pretože doktorka vravela, že to môže mať v stolici aj pól roka a dlhšie. Nariadila nám diétu a probiotiká, len sa mi nepáči že už teraz tak schudol a bojím sa toho ak by to malo takto pokračovať. ☹

desana11
12. jan 2011

ešte by som sa predsa spýtala, či je bacil proteus prenosný resp. či môže môj malý nakaziť aj niekeho iného, iné bábätko? ďakujem

gocrazy
8. nov 2011

@desana11 ako ste dopadli s tym bacilom? nam ho tiez teraz potvrdili vo vyteroch ajedine co nam dali je probiotikum nutrolin B ale mala mi to cele vypluva, tak neviem, co mam robit, lebo doktor tvrdil ze jedine toto probiotikum dokaze vyhnat toho bacila von z crievka, nam ma mala z neho koliky, najma v noci, hoci uz ma sedem mesiacov, ma problem s kakanim, strasne ju naduva, je uplakana, zle nam spinka...

jana686
19. sep 2013

nam to zacalo zhruba pred dvoma tyzdnami a stale to trva..prisli sme zo skoly s teplotami-len zvysenymi .na druhy den bez teplot,ale v stolici sme mali krvave hlieny..dali na antibiotika biseptol,neomohli.boli sme na gastre zistili na nejakeho bacila..mame dietu,mlieko bez laktozy a probiotyka.na vahe sme stratili tiez necele kilo...po tyzdni mame stolicu a stale s hlienami...neviete mi poradit ako sa to da niekam alebo niekde posunut...dakujem.