Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

janina77
24. jún 2009

Ahojte maminy,
hlasim sa vam z nemocnice 🙂. Stale som 2v1, ale uz to na mna lezie, od vcera sa pomaly otvaram, dnes rano som bola na 3 a doki zahlasil, ze to zrejme dnes bude. No, neviem, ci ma krystalovu gulu a v nej to vycital alebo co, lebo ja okrem mojho standardneho tvrdnutia brucha nemam takmer ziadne bolesti. Ale ctg ukazuje riadne kontrakcie, aj brusko stvrdne cca kazdzch 10 minut, tak sa asi daco deje 🙂. Kiez by to taketo bezbolestne bolo dokonca :D.
Ozvem sa vam teda az ked uz budem mat po, dryte mi palce, cavte, jana.

deina
24. jún 2009

Jeej, Jani, tak dnes? 😵 😵 Drzim palce, nech to takto bezbolestne dalej postupuje.

fajn
24. jún 2009

Jej Jani taky držím pěsti ať je to co nejrychleji za váma a ty už se jenom těšíš z drobka. Sem to tušila že Jana porodí a já mám antibiotika a ani frťana si nemůžu dát 😀

mispuli
24. jún 2009

jani taky držíme palečky,je super,že jste to vydrželi tak dlouho,tiše závidím 😉

my se vrátili v sobotu pozdě večer,měli jsme nádherný počasí,dětičky si moře moc užili a my tím pádem taky,kdo můžete,vřele doporučuju,to moře,ten písek je pro dětičky fakt super,honzis zase líp chodí a z knížek se tam naučil spoustu nových básniček,fakt se nám to tentokrát moc povedlo a děti zvládly cestu tam i zpátky na jedničku s hvězdičkou 🙂

za to počasí teď mě úplně deptá,střídá se tady prška s lijákem,už 3.den trčíme doma,jsme v zátopový oblasti a řeka stoupá a stoupá.takovejhle červen už dlouho nepamatuju 😖

sorbona kluci krásně přibejvaj,za chvíli si je odneseš domů,jinak honzíkovi všechno nejlepší k svátku 🙂

jecidlo
24. jún 2009

Sorbona: Honzikovi vsechno nej k svatku, s tim stehovanim to je teda blby, ale jeste to neznamena ze nebude volny rooming, nikdy nevis, kolik tam bude zrovna miminek, ale asi vas nenechaji treba 14 dni jak nas ale jen tyden, ale treba taky jo!

Janina: preju at je porod takhle hezky bezbolestny a pohodovy az do konce a at je vsechno v poradku!

Petrach: no vy uz jste teda cvalici!A vidis je zbytecne se tak hrozne nervovat. Maly je evidentne moc sikovny! Docela jsi me uklidnila s tema konika, ja jsem ted koukala sem http://nasedeti.net/krok_za_krokem.php to me nestresuje, mam pocit, ze nam to podle toho pekne jde, neni zas az tak kam spechat. Jo a s tim sportakem, ja se priznam, ze mam deti uz v golfkach, koupila jsem golfky co jsou dat do lehu pro deti od narozeni, mam aj velky hluboky kocar, ale tahej se s tim!

Nanya: opravdu vrele doporucuju vaz si maleho pred kazdym jidlem a po. Budes lip vedet a nebudes nervozni. Za ti pije extremne moc je jasne, jen tak pro tvuj obrazek mel by pit tolik, ze vydelis jeho vahu rekneme 2500g/6=416ml to by mel vypit za cely den vzhledem ke sve vaze! a to podelis kolikrat denne papate, jestli 7x tak to vychazi ze by mel vypit 60ml na jednu davku a byt v pohode. Kazde mimco je jine, ale tak aspon orientacne. Me se prsa taky nenalivaji jenom v noci to jsou jak kamen aj uplne hroudy tam mam ale to proto ze uz mame interval 6-8 hodin. Jinak se mi nalijou vzdycky jak zacnou sat. Ale jeste jednou vaz vaz vaz at se ti nestane to co nam a kdyby pil nejak podezrele malo, tak po kojeni jeste odsavej at mu pomahas stimulovat, je opravdu jeste maly, i kdyz tak moc sikovny🙂

fajn
24. jún 2009

Mispuli a sorbono ...Honzíkům vše nej

Tak to je dobře že jste si to užily a hlavně odpočinuly a nabraly sil do dalších dní. U nás taky prší a je hnus. Andrea ta dnes jela na rafty tak dojede určitě durch pokrá. Jo a včera nám pršelo i do obýváku asi máme někde děravou střechu ,ale letos už snad budem dělat novou 😒

denisee
24. jún 2009

Petrach : CKP diparetického typu jsme taky měli, naštěstí jsme to vycvičili a už musíme jen posilovat ty zádový svalíky. Znamená to, vyšší svalový napětí na dolních končetinách. Zrovna minule nás chválili, jak už má nohy krásně uvolnění 🙂 Ale mám na sebe vztek vždycky jsem tu zprávu dala dětský a měla jsem si to kopírovat nebo opsat, teď už si prd pamatuju.

Sorbona, Mispuli: Jeníčkům taky vše nejlepší. Sorbona: Vojta nikdy nechtěl moc dudat, zvedal se mu z dudlíka žaludek, naučil se ho mít, až docela pozdě a stejně kojím, takže na to by to nemělo mít vliv.

Mispuli a kde konkrétně jste byli- doporuč 🙂

andulka4
24. jún 2009

Jani myslím na tebe 🙂 tak ať to dobře dopadne 🙂

mispuli
24. jún 2009

denis:byli jsme v itálii v Lignanu,měli jsme pronajatý 2 apartmány ve vilce,jeden pro nás s mojí mamčou a druhej pro švagrovou s neteří a tchýní.Byli jsme tam už po třetí a po druhý ve stejný vilce,je to na pláž asi 40 metrů a do centra asi 250,takže super,klídek na okraji a při tom kousek do centra

vojtík je moc šikovnej,to plazení je super,jako kdybych viděla honzise,když se takhle pohyboval 🙂

sorbona13
24. jún 2009

ahoj holky, tak Honzík dnes vytáhl ze stříkačky 10ml a Kuba dokonce celou dávku 26ml 😕 😅
Zítra budeme zkoušet přikládat k prsu, tak držte palce. Kubík byl po tom výkonu celý odvařený a usnul jak dudek 🙂
Janina: držím palce, ať máš bezbolestný a rychlý porod
Jecidlo: snad se nějaký pokoj uvolní, chci být s kluky co nejdřív v nemocnici, ale na pokoj matek se mi nechce, radši bych šla rovnou na rooming. Uvidím, jak to bude chodit na tom OPNII a začnu jezdit za klukama brzy ráno a budu tam do večera, domů se pojedu jen vyspat.
Denisee: díky za přání a za info o tom dudlíku, však oni se z toho prsu naučí pít i kdyby nechtěli 🙂

denisee
24. jún 2009

mispuli: tak dej do alba prosím fotečky, ať se taky pokocháme.
sorbona: to si vytáhli dost, snaží se drobečci 🙂 tak, ať to jde takhle dobře i nadále.

mila01
24. jún 2009

Ahoj holky - tak jsem zase zdrhla k tchýni a můžu vám napsat. 🙂

Zrovna jsme přijeli z Ústí z poradny pro rizikové nedonošence,měli jsme dvouletou prohlídku,bylo to nádherný,celou dobu jsem jenom poslouchala - jaká je malá krásná a roztomilá a šikovná a jestli jim jí nechci pučovat,že krásně mluví a že je hrozně chytrá ( zkoušeli jí tam na nějakých skrytých obrázcích ) - no já se naparovala jak pávice. 😀 😀 😀 Má 87cm a 13 kilo a jsme vyřazené.Prý pro velkou šikovnost a bezproblémovost už nás nechtěj ani vidět - prostě paráda.

Ječidlo - s tou kýlou - malá jí měla docela dost,klidně ti můžu soukr poslat fotky,ať to mlžeš porovnat s váma.Hrpzili nám operací,až trochu povyroste,ale povedlo se.Položila jsem jí na záda,ukazovák dala na ten pupík a lehce ho zatlačila dovnitř.Když s nim zavrtíš,tak ucítíš takový jako prstenec.Pár sekund ( tak 20 ) jsem to držela a pustila a znova - asi 5x.To jsem dělala několikrát denně,při každém cvičení a jak se jí na břiše postupně zapojovali svaly,tak se ten pupík zatáhnul.Držim palce,ať to taky zvládnete.

Ježiš - já ještě nejsem na poslední stránce - jdu to dočíst. 😕

mila01
24. jún 2009

Tak teď jsem to dočetla - jsem trdlo,přehlédla jsem poslední stranu.

Tak Honzíkům vše nej nej. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jani - tobě přeju,ať je to co nejrychlejší a určitě napiš.Moc držím palečky. 😉 😉 😉

Všechny ostatní dočtu o víkendu - slibuju. 😉

petrach
24. jún 2009

jani teda ty přenášíš 😀 přeju krasny,rychlí porod a užij si ho uplne celí,at maš na co spomínat..už se terším na info,že je prcek u tebe 😉

Honzíkum ke dnešnímu svátku přeju moře zdravíčka a štestíčka 🙂

Sorbono teda nechapu pojem prazdninovy provoz,to jako že lidi nejsou nemocní a mín se rodí 😀 to jsem ješte neslyšela..za me se zas malovalo 😉 s tím dudlem bud rada,my ho nechcem do ted,jen při bolení a saje z flašky fest 😉
milo gratuluju!!!!!§§§to se krasne čte,mam desnou radost,už aby tro bylo u nás všech 😉

mispuli myslela jsem na vas,jake tam je počasí,takže vyšlo,to je super,ale musí to byt šok,se vratit sem do te kosy,dej nejakou fotečku 😉
faqjn a jak je tobe,je už líp?

u nas je od rana pořad pláč,pořad se chce chovat,bolí ho břicho..dopoledne jsme jezdili v kočarku,tak to šlo ale ted zase vyvadí 😒 nevím z čeho,davam si tak pozor,tohle on nedelává 😲

maatkka
24. jún 2009

Jani moc moc moc moc moc... moc na teba myslim 🙂 🙂 🙂
Mila tak to je fakt naaaaaaaaadhera 😀 normalne mi az slzicka od dojatia vypadla 😀 Gratulujeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Petrach to ani MM nemozem povedat o tej stuke lebo ho porazi 😀 On totizto tuto sezonu este ziadnu nechytil ale zato minuly rok dovliekol taku velerybu ze sa mu skoro do kufra auta nevosla a v bruchu mala normalne celu rybku fuuuuj 😀
A som rada ze vam ta neuro ko tak dobre dopadla.
My ideme zajtra aj na sono mozgu - uz to vidim ze zase celu noc od strachu oko nezazmurim lebo musim na to stale mysliet. Okrem toho ideme aj do poradne k detskej na rehabilitacie a na ko k primarke z rehabilitacii. No to sa zas "tesim"... Takze lekarsky den...
Drzte nam prosim palce...

denisee
24. jún 2009

mila: moc gratuluju k vyřazení a pochvale!!!!!!!!!! 🙂 je to super!!!
maatkka: Zítra na vás budu moc myslet, ať ultrazvuk dopadne dobře!!! a vše ostatní samozřejmě taky. Pak se ozvi.

fajn
24. jún 2009

maatkka taky držím pěsti všechny co mám.

My máme dnes první noc bez plínky a úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúspěch. Sice o půl druhé cůrání ale jinak suchá. Tak držte pěsti ať se nám povede i ta dnešní noc. 😉

petrach
24. jún 2009

mattka zítra to bude vše v pořadku,stačí se podívat na fotečy a je vydet,že je uplne v pořadku,jen ti to dr potvrdí,budu držet palce 😉
my mame zítra pro zmenu oční,takže taky celí den v haji,musím jet i s Eliškou,nechám ji u me babičky a pojedu k očnímu kočarem

denise dneska jsem ten novy nenafotila,nestihla jsem a ted už je na to tma,je tu slušná bouřka,asi až v patek,zítra budem doma pozde
jecidlo hod fotečku toho golfu,jsem taky zvedavá

fajn je to naše šikulka,to pořad říkám..moc gratuluju
dneska jsem si na Dianku spomela u reklamy na Persil 😀 s tou její hlaškou

bera28
24. jún 2009

Milo, gratulace k velkému úspěchu. Kéž by na tom byly všechny naše děti ve dvou letech stejně🙂
Jani, myslím na Tebe. Porod bude určitě bez problémů a zítra nám písneš, jakého máš cvalíka.
Maatkka, zítra držím palce. Nás to čeká příští úterý.
Sorbono, myslím, že Tě dají s klukama na pokoj, protože dvojčata mají přednost🙂 Já tam s nima byla taky hned a maminy monodětí byly na ložnici matek. Byla jsem tam loni touhle dobou, propouštěli nás 29.6., takže "prázdninový provoz" jsem také zažila.
Fajn, velký úspěch. Ať je stejná i dnešní noc.
Denisee, tu knížku jsem ještě nečetla, mám si ji vyzvednout v pátek. Ale četla jsem ukázky a zdála se mi dobrá. Myslím, že takové knížky se doma neztratí🙂
Mispuli, tu dovolenou Ti závidím. Tady je fakt hnus počasí. Tento způsob léta zdá se mi poněkud zvláštní 😉
JInak všem Honzíkům vše nej k svátku. Hlavně zdravíčko.

andulka4
24. jún 2009

Mila 😉 mooooc vám to přeju 🙂
jen jsem se chtěla zeptat co je to u vás ta riziková poradna a co jí tam celou dobu sledovali?

petrach
24. jún 2009

bera ja ji četla,vracela jsem ji včera do knihovny..je psaná celkem srozumitelne,ale ne vše chapu,taky hlavne ty cviky,ktere ješte nemáme

bera28
24. jún 2009

Petrach, díky za info. A kdy šoupneš do alba fotku nového kočárku? 😉

fajn
24. jún 2009

bera díky

petrach
24. jún 2009

bera chela jsem ho dneska vyfotit,jenže Šimula mel svuj den,takže jsem sotva navařila..Elin mela krupici 😀 začla jsem vařit po 13 hodine,pořad plakal,bříško 😒
zítra mame dr,tak až asi v pátek

fajn
25. jún 2009

Jani tak co ještě dva v jednom nebo už jedete každej sólo? Nemůžu se dočkat jsem strašně napnutá jak guma v trenýrkách

mispuli
25. jún 2009

fajn a po kom pak má didka ty hlášky 😀 😀 😀 ,

tady leze ven sluníčko,jdeme ven,po těch depresivních dnech a skoro povodni,je mi zase o trochu líp 😀 😀

mila blahopřejeme,to je super,že jste se tak rychle a krásně srovnaly 🙂

andulka4
25. jún 2009

fAJN NO TO JE PERÁÁÁDA MOC BLAHOPŘEJU

fajn
25. jún 2009

jo a dnešní noc opět sucho a bez plínky 😉

fajn
25. jún 2009

děkuju moc.

Holky co ta Jana ,já sem pořád nakukuju a ona nic.

fajn
25. jún 2009

A jste všichni v pořádku po těch povodních? No to je děs ,si vzpomínám jak nás to spláchlo v 97 měli jsme metr vody v domě. Když jsem to viděla řvala jsem jak kráva. Ještě dnes to nemáme popraveny.