Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
26. jún 2009

ahoj holky,
ja nestíhám čím dal víc ,ale na vas si čas najdu 😉

mattka jsi super mamina a delaš pro ni to nejlepší,i když te to bolí za ni,deti rychle zapomenou a když jí to muže pomoct a je aspon nejaká šance že to k nečemu je,tak to vydrž..pokud je tvuj muž schopny to pichnout,tak bud rada 😉

maruško to me moc mrzí,není to vubec lehke utahnout všecko sama,že je Kubíček šikovný vím už davno,tebe jsem poznala jako první a moc mi váš příbeh pomohl,doufam že ex nezapomene na prcka a třeba si uvedomí co ztratil a srovná se to a pokud ne,.tak veřím že na tak hodnou a hezkou holku čeká šterstí jinde,drž se..jsme tu pro tebe,chybelas tu

sorbono pašací,tak ti přeju,at mužeš už za nima,jak se chytli prsa,tak te musí vzít,kdybys mela na pokoj pro matky,to přežiješ,aspon se víc vyspíš,teda spíš nevyspíš 😉 budeš furt u nich,hod nam aktualní fotečky a dej pudu od tetky

bera Anetce moooc gratuluju k vyřazení,nejak mi to unikolo,parada
Kubíka to čeká taky,jsou oba moooc šikovní

andulko jak u vás????????
fajn velkáááá gratulaceeeeee a ty nervy ti veřím,znám to taky Dianka to už ma naštestí za sebou,nebo pujdete ješte jednou na pichanec?

holky kdy detem rostli zuby?
u nas je ted par dní pořad pláč a dneska jsem mu kukla do pusy a rysují se 2 zuby nahoře a ma bíle dasno 😲

bera28
26. jún 2009

Holky tady v Praze je už podruhé za večer bouřka a teď lije jak z konve. A zítra mí pršet celý den 🙄

Denisee, Kubajz cvičí, protože má slabší levou stranu. Ruka už je v pohodě, teď ještě nožka. Dneska ho chválili, že zase udělal za 14 dní velký pokrok. Důležité je, že jde stále kupředu. Fotku cviku hodím do alba, neuměla bych to popsat🙂 Vojtík je borec. Vyřiď mu to!

Sorbono, vždyť to pořád říkám, že jsou kluci pašáci🙂

Fajn, vidíš, jak jste to TBC zvládly.

Petrach, u nás byly první dvě zubiska ve 4. měsíci korig. A teď jich mají oba 8.

petrach
26. jún 2009

bera Anetka ma vlasku,krasne,mate hezke fotečky
no me se ty zuby nezdají,třeba se to jen chysta,ale je teda ubrečeny hrozne,vubec to není on

petrach
26. jún 2009

fajn fotky jsou suprové,zase se smeju,ona je fakt zlatíčko,až žasnu,jaka je fakt šikovná,po tom čím si prošla..

denisee
26. jún 2009

sorbona: to je paráda 🙂 , tak kluci krásně papkaj, snažej se broučkové, šikovný.

petrach: na zoubky je asi brzy, známá má kluka a tomu vyrostl 1 zub ve 4 měsících.Je to prý dost dědičný, vy jste s mužem měli taky brzy zuby??? Vojtovi vyrostl v 9.m korigovaně 🙂

bera: tak v Budějicích, taky buřina a zas lije, Vojtíka to budí, pořád se tam vrtí. Tak jsem koukla do alba na cvik a takhle na kolínkách taky cvičíme, ten je z těch 5 úplně nejtěžší ☹ . A dětičky ti krásně rostou 😉

petrach
26. jún 2009

denise synovec i neteř meli brzo,neteř ve 3 mesících,ja o sobe nevím,taky se mi to zda divné,třeba se to jen chystá a nebudou se řezat

mispuli
27. jún 2009

holky,jestli se chcete podívat,jak povyrostly naše dětičky a jak jsme si užili dovolenou,pak nahlédněte,někde jsou i popisky
www.supka.rajce.idnes.cz/Italie_2009/
lignano
melita

petrach
27. jún 2009

mispuli teda to je fotek,je tam nadherne..Miška už tak chodí?? to snad není ani možne 😲
Honzík taky pekne porostl,me se hrozne líbí ty jeho vlasy,nikdy nestříhat,je to frajer 😉
krasne fotky,užili jste si to,to je super,nabrat další síly

maalinkate
27. jún 2009

ahojky, ma tu niekto skusenost s transfuziou krvi?

mispuli
27. jún 2009

petrach díky,honzík totiž nevydrží dlouho v klidu,takže jediný co zvládáme je občas zastřihnout ofinu 😉 jinak ostříhanej je bohužel vždycky,když má nějakej zákrok na hlavě,tak doufám,že dlouho nic nebude ☹

šimonek taky pěkně roste,strašně rychle to utíká

a užili jsme si to opravdu moc,bylo to super,příští rokjedeme zas 🙂

argousek
27. jún 2009

mispuli krááásné fotky, jela bych hned taky 😉

maalinkate na co se chceš konkrétně zeptat? Náš Adámek transfúzi měl 😉

maalinkate
27. jún 2009

argousek, chcem sa opytat ako dlho mu tecie krvicka a kolko dni sa potom musi byt v nemocnici? bo neviem ako sa zbalit, na kolko.. a ked dostane transfuziu tak bude vsetko o.k?

maria1610
27. jún 2009

maalinkate, my sme mali transfuziu asi 7x, vzdy sme drobcov odniesli do nemocky, dostali transfuziu a o 24h boli znovu doma. (24 h iba na pozorovani, ci je vsetko ok)

maalinkate
27. jún 2009

a mali ste tiez nedostatok cervenych krviniek?

argousek
27. jún 2009

maalinkate tak to neporadím, Adámek ji dostal 5x, ale bylo to během hospitalizace, takže bohužel nevím, jak dlouho to trvá, ale ničeho se neboj dítěti to určitě pomůže. Anemické děti jsou unavené a po té transfúzi krásně ožijou a májí pěknou barvičku. Držím palečky ať to netrvá moc dlouho a pomůže vám to 😉

janina77
27. jún 2009

ahojte,

nebol cas ozvat sa skor, tak pisem az teraz 🙂 .
Takze, mame Filipka, narodil sa 24.6., o 14.45, a teraz sa podrzte, mal 3560g a 55 cm. No, riadny macko, na to, ze mi slubovali male babatko 😀 . Porod vpohode, dost ma sice potrhal a nesedim poriadne este ani dnes, ale som z neho stastna.
Dnes sice nie je ten naj den, zistili mu novorodenecku zltacku, dost vysoky stupen, tak od obeda je pod lampou, a ja som sama na izbe ☹ . Tak som isla aspon vyuzit chvilu a podat vam spravu. Uvidim, dokedy budeme so zltackou bojovat, verim, ze to pojde rychlo...
Tak sa tu majte pekne, ozvem sa vam uz len z domu, a vyzera to, ze nas skor ako v utorok nepustia ☹ , mozno aj pozdejsie.

argousek
27. jún 2009

janina to je nádhera 😉 O tom se ti ani nesnilo, viď 🙂 Krásné míry 😀 Jsi prostě frajerka 😀
Jsem šťastná za tebe. Jo a vybrali jste moc pěkné jméno.
Držím palečky ať jste brzy všichni čtyři doma pohromadě 🙂

maatkka
27. jún 2009

Janinkaaaaaaaaa ja vam taaaaaaak straaaaaaaasne gratulujem!!!!!!!!! 😀 😀 😀
Hrozne moc sa tesim s vami. A drzim paste aby ste mohli ist domov co najskor a uz si len uzivali a uzivali a uzivali... jeden druheho a tretieho a stvrteho 😀 😀 😀

argousek
27. jún 2009

Holky, ještě se chci na něco zeptat. Máme doma takový divný broučky, chodí k nám přes terasový dveře. Postříkala jsem to u těch terasových dveří biolitem, ale pochcípají vždycky jen ty, co tam jsou a pak se najednou objeví další. Už jsem úplně zoufalá, vůbec nevím, co s tím. Nikdy jsme to tady neměli. Prosím poraďte mi 🙄

fajn
27. jún 2009

Jani velkáááááááááááááááááááááááááá gratulece. Fílípkovi přeju hodně zdravíčka a štěstí a moc spokojenou maminku. A co Dominik už viděl brášku? Filípek je teda kus chlapa Ještě jednou moc gratuluju

petrach
27. jún 2009

jani krasmá zprava,mooc gratuluju a přeju mu koec zdravíčka a štestíčka,máte nadherne jmeno a míry no supeeer,
😉 jsi dukaz že se to nemusí opakovat
a co Domča na neho říká??

maalinkate my meli 5x ,taky v nemocnici,ale co ted chodí holky z domu,tak jeden den je příjem a transfuze a druhy se jde domu,tak držím palce,at jste brzo doma

arguosku skus ten dotykoví biolit,ma pusobit i na dotek,takže jich chcípne víc,ale hlídej Adu,at na to nesahne a neda ruce do pusy

maalinkate
27. jún 2009

tak ja len dufam ze to bude o.k, a ze to nebudeme musiet opakovat. ja mam neuveritelny strach.. a hlavne sa bojim aby sa to neprenieslo na drobca.. a to ked mu daju transfuzku, tak po akej dobe sa zacnu cervene krvinky opat spamatavat?

bera28
27. jún 2009

Jani, tak to máš teda pořádného macka🙂 Přeji hodně zdravíčka a ať jste všichni brzy pohromadě doma. A už se těším na fotečky.

Maalinkate, z transfuze nemej strach, oba moji prckové jich meli několik ještě v porodce a pak jsem musela na jednu s Kubou už když jsme byli doma. Oni mu tím vlastně dodají erytrocyty, takže se tělo okamžitě vzpamatuje. U donošeného novorozence to vydrží tak půl roku. Nevím, kolik je tvému prckovi.

Argousku, tak s broučkama ti neporadím☹

Mispuli, fotky prostě nádhera. Zavřela jsem oči a představovala jsem se na pláži s vámi 😀

Holky a já mám pro vás taky jednu zprávu. Anetka CHODÍ!!!! Ona už tento týden udělala několikrát tak 2 krůčky, ale to nic nebylo. Zato dneska nejprve dopol dva kroky, odpol (zrovna, když jsem nebyla doma 🙄 ) dvakrát po sobě 4 kroky a pak ušla cca 3 metry. A přítel ten dlouhý pochod stihl natočit, tak se na to nemůžu vynadívat. A to jí bude korigovaný rok až za 16 dní. Já jsem na ní tak pyšná.

fajn
27. jún 2009

bera Anetce veliká gratulace. Však i Kubík brzy začne neboj ,pak je budeš nahánět všude 😀

petrach
27. jún 2009

bera ježíš to jsou krasne zpravy,spočitali ti dobře v tehu tydny 😀 to je uplne užasne..moooooc gratuluju šikulce malinkate a určite zaslouží odmenu..šlo by dat to video? jsem desne zvedavá baba

maalinkate nam to vždycky hrozne pomohlo,uplne ožil a delal velke pokroky..nemej z toho strach,to bude v pořadku a prckovi to moc pomuže..mužu se zeptat jak je drobek stary? vy jste donošení?

holky dnes se mi povedl foto ulovek,hodím ho do alba 😉

maalinkate
27. jún 2009

bera28, mojmu syncekovi tobiaskovi je 5 tyzdnov.. a ked si s malinkym bola uz po prepusteni z nemocky na tu transfuzku, po kolkych dnoch vas poslali domov?a ako si myslela ze to vydrzi pol roka? potom co? zasa dalsia transfuzka?

maalinkate
27. jún 2009

petrach, maly ma 5 tyzdnov, a ano sme donoseny..len tie cervene krvinky chybaju, a nemyslim ze za vikend sa stihnu spamatat..a je pravda ze ta vymena znici cely imunitny system?

petrach
27. jún 2009

malinkate je to tak na 1 max 2 dny,ta transfuze..a zaleží jake pak budou hodnoty v krvi,nekdy se stane,že se musí opakovat,ale to ted neřeš..budu vam držet palce,at to Tobiasek zvladne v klidu,deti jsou v tomhle lepší než my dospelí 😉
maria 1610 dlouho jsi tu nebyla,jak se kluci mají??

maalinkate
27. jún 2009

a petrach, ako je to s tou imunitou? dakujem ti za seba aj za malinkeho za podporu

petrach
27. jún 2009

malinkate s tou imunitou to nevím jiste..jen to že nám to vždycky moc pomohlo,ted na to byla kamaradka s holčičkou a nemeli mít žadne zvlaštní opatření,a kdyby s tou imunitou to melo byt tak hrozne,task by jí dr určite neco řekli,kor když jsou nedonošení..
ja vím že je to pro tebe težke se s tím smířit,nas to bolí víc než ty naše prcky,ale musíš to brát tak,že mu to pomuže,určite dostane jen zmraženou plazmu,to jsme meli taky nekolikrat,malí mel po porodu tak težkou anemii,že mu menili všecku krev a pak ješte nekolikrat tu plazmu,to jsou jen vytasžky z krve,dostane jen to co mu chybí..to bude dobre,opravdu,musíš se uklidnit..kdy jdete?