Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
30. júl 2009

😀 Mila si ma tak trosku predbehla 😀
Inak co fajn??? Dlho sa neozvala... Petrach ani tebe? Asi prazdninuju - dovolenkuju... 😉

julianna78
30. júl 2009

Dakujem za privítanie,
Krpana sa volá Flóra a narodila sa 12.5. a dnes vážila 2400g.Dík aj za objasneneie očkovania,obvodná nás chce začat očkovat v 3 mesiacoch,takže je to OK.
Mne sa náhle zvýšil tlak,hoci cele tehu bol nízky a mala som začínajúci help syndrom.V pondelok som šla do nemocnice a v utorok už musela maličká na svet.nestihli mi dat ani všetky injekcie na plúcka.Naštastie od začiatku dýchala sama a aj všetky dalšie vyšetrenia sú Ok.Zatial nemusíme ani cvičit,hoci ja som chcela,ale povedali mi,že sa uvidí na kontrole v 3 mesiacoch.

maartinkaa
30. júl 2009

V RAJECKYCH TEPLICIACH sme pred rokom boli s mojim starym 😀 pozval ma tam k desiatemu vyrociu sobasa tak sme tam boli ubytovani styri dni a v tej rybarskej baste sme mali romanticku veceru, kde ste sa clnkovali 😀 😀 😀

jecidlo
30. júl 2009

Mila: to s tim bobkem me teda fakt rozesmalo 😀 mas doma taky celkem veselo co? 😝 no ja machac moc neznam, pojedeme tam poprve, bude tam moje segra s kamaradama tak proto. Ale mame to kousek, tak kdyby byl nejaky problem nebo to na nas s mimcama bylo moc narocny, tak se zabalime a za hodku jsme doma, takze se toho tak nebojim.

Leninek: tak to je supr, ze se klukum takhle dari. To propusteni je jak kde, vetsinou je to okolo tech 2 kilo a samostatne krmeni, takze to mate taky uz za par 😉

maartinkaa: je mozne ze se ti mleka spusti vice, ale tezko rict. Jestli se ti podari aby se kluci prisali, tak muzes kombinovat MM a UM s pomoci suplementoru a to by melo tu laktaci jeste podporit. Drzim palce at se to poved ale kdyz ne no tak se svet nezbori 😕

Sorbona: s tim monitorem bych to ale urcite rekla doktorce, snad se vam to nebude opakovat to bych byla k smrti vydesena.

Julianna: ahoj, nam stihli dat TBC uplne tesne v porodnici, 41.den po narozeni a muze se to 42 dni 😉 jinak ockovani hexa vakcinou mame podle korigovaneho veku. Meli jsme ho mit vcera ale nez jsme se k doktorovi vypravili, tak uz tam nebyl 😅 takze bychom to meli absolvovat zitra. Pak uz snad pojedeme podle normalniho ockovaciho kalendare. Bylo to na doporuceni z neurologie aby to bylo podle korigovaneho veku.

A jinak nevim co to zase muze byt, kontrolni stery byly v poradku, ale Matej ma zase prujem. Tak ted jeste cekam co na to Maruska. 😒

jecidlo
30. júl 2009

Maatka: jeste jsem zapomnela pochvalit vas! Myslim, ze jste krasnou motivaci ostatnim maminkam 😉

fajn
30. júl 2009

ahoj holky já jsem tady ,ani neprázdninujem ani žádná dovoléná. Manžel měl velkou zakázku tak jsem jim trochu pomáhala a do toho domácnost tak jsem trochu mimo.

Jinak dočíst vás asi nedočtu ale vítám nové maminky a miminka a těm přeju hodně zdravíčka.

Zuzance k narozeninám hodně zdraví a mooooooooooc úspěchů .

Dnes u nás byla návštěva tak teprve krmíme a posloucháme u toho písničky tak se vám můžu trochu ozvat. U nás vše při starym ,Didka je vztekloš čím dál větší a já už nemám kde brát tu energii už fakt melu z posledního. Dnes jsem byla ještě na logopedii a dr ju sice chválila a taky mi doporučila jinou psycholožku. Tak to asi zkusím jestli trošku poradí. U nás je jeden hot a druhej čehý prostě ona neposlecne ani za nic a já su vyšťavená jak citron.

už 3 dny si stěžuje že ji bolí noha a furt tady zpívá ..čo bolí to prebolí.. 🙂 dávám ji brufen a mažem alpou tak uvidím jak ráno a musela bych s ní na ortopedii naše dr má dovolenou.

nám monitor řval taky ale vždycky byla sešoupnutá mimo a klidně spala. Tak pa a já sem zítra nakouknu

mila01
30. júl 2009

Ahoj Fajn - říkala jsem si,co je s tebou.S tim vztekáním ti rozumim,ani nevíš jak.Taky to teď prožíváme,nejhorší je,že už dopředu vim,že jí něčim naštvu,denně máme několik scén.Ale zase mě hřeje u srdce,že Andrejka byla horší a taky jsem to vydržela a vždycky si řikám,že snad to období nebude trvat dlouho.

Maatkka - to víš,já jsem taky zvědavka zvědavá,všechno mě zajímá.

No nic,padám do postele,jsem unavená,Andrejka pořád nespí,sice jsme s manželem čekali,až usne,že budem chvilku spolu - tak nic,snad příště.Už je doma od pátku a ještě se nám nezadařilo ani jednou.Fakt nechápu,jak se nám podařilo,že má Ája sourozence.Ani nevim,jestli jsem vám psala zážitek z předněkolika měsíci.Taťka v noci odkížděl,tak jsme hezky uložili holky a čekali.Kolem devátý se taťka začal tulit,tak jsem ho ještě vyslala zkontrolovat holky,vrátil se jak opařenej,ať jdu na záchod.Tam seděla naše Andrejka na záchodě a četla si pohádky.Když jsem se jí zeptala,co dělá,řekla,že potřebovala čůrat a tak si u toho čte jako táta.Tak jsem jí řekla - víš kolik je hodin?Už po deváté.A její reakce?No tak to já už na tebe počkám.( spíme společně v ložnici,táta je dočasně v pokojíčku - ale už jsou objednané postele do pokojíčku ).Vojta se jenom otočil a se slovy dobrou noc odešel. 😀 Asi jsem vám to už psala,omlouvám se,že se opakuju - jenom mě to tak napadlo.Tak dobrou a ahoj zítra. 🙂 🙂 😉

bera28
30. júl 2009

Ahoj hoky, vítám nové maminy a přeji, ať máte mimča brzy doma. Co se týká váhy, tak u nás byla porodní u A 950 g, u B 800g, domů jsme šli v 39 tt, váha A 3890g, B 3000 g. TeĎ mají a 9000 g a 78 cm, B 8500g a 76 cm (rok a 3 týdny korig.) A co se týká očkování, tam jsme jeli přesně podle korigovanho věku. Už mají za sebou 3 hexy a Prevenary, v září jdeme na 4. hexu. Ještě jsem jim nechala dát meningokoka.
Mila, tak to jsem se nasmála s tím hovínkem🙂
Maatkka, Julinka je vážně šikulka.
Sorbono, s váhou se netrap, každá váží jinak. A monitor nám houkal, když jsme ho měli vedle zásuvek nebo nějakého el. spotřebiče.
Jojo, Mácháč je super. Taky jsem tam ráda jezdila.

Jinak my si nadále užíváme dovču. Včera jsme jezdili s dětmi v kočáře s koňským spřežením v oboře v Blatné, okukovali jsme daňky a pozor - dnes jsem jim vyjednala ježdění na koni. Mají tady koně na hipoterapii, tak svišťové jezdili. Naštěstí se zvířat nebojí, tak to zvládli naprosto ukázkově. Ani se jm nechtělo dolů🙂 A pak jsem je vzala na trampolínu a to jsme se nasmáli. Já jsem skákala a prckové tam nadskakovali a měli z toho děsnou prču. Zítra se to chystáme natočit.
Já jsem se před chvílí vrátila z masáže, prostě pohoda. Chlapi a zbytek ženských něco hrají ve spol. místnosti, tak za nima za chvíli vyrazím.
Teď vás jdu ještě dočíst. Zatím papa a hezký večer.

leninek99
30. júl 2009

Brý večír🙂

mila01:
no tak nevim,ale když to dr. říkali tak to musí být pravda(o tom propuštění v srpnu),ikdyž po dnešku nevim jsme je vážili a měli míň jak minule M. měl 1485g/29,5cm a S. měl 1500g/30cm tak nevim,čím to bylo způsobeno ikdyž je to u M. 20g a u S. 15g tak pokud to tak půjde dolu tak nevim no,ale budu jim zítra a pořád domlouvat,aby jen a jen přibírali a ne schazovali🙂
to jsou maličký jsem jen tak matně(z dálky) zkoušela jak by vypadaly v autosedačce a úplně se tam strácely,že pokud moc nevyrostou tak nevim jak je domů povezeme,jelikož autosedačka je na nic moc velká 😖

bera28
30. júl 2009

Překlep - A nemělo při odchodu z porodnice 3890 g, ale 2890g.

petrach
30. júl 2009

ahoj holky,
fakn jsem rada že ses ozvala 🙂 neboj to přejde,ma jen blbe obdobi
milo teda ta je koumák s tim kralikem,vy se nenudite
sorbono dr to stejne asi budeš řikat,nam houkala taky a pak jsme zjistili že je špatná jedna deska,po mesici to začla delat a přitom mali byl hore a v pohode

vitam nove maminky!!!!!
mattkoo to je nadhera!!!!!!!!!ja řvu s tebou když to čtu a jsem hrozne rada

maatkka
30. júl 2009

Bera - hi ved sa mi to hned nezdalo ze by ste sli domov stvorkilovy... Inak to mate super dovcu - hlavne krpci. Ta trampolina by sa urcite aj Lili pacila...
Jecidlo - dakujem si zlata...
Fajn - ahoooj. No teda ja sa uz dopredu "tesim" na toto vzdorovite obdobie... Si viem predstavit Juliu - ved ta sa mi uz teraz hodila o zem ked som sa s nou nechcela prechadzat alebo som jej nedovolila ohryzat snuru z nabijacky...
Idem uz aj ja dohajan... tak dobru noc.

maatkka
30. júl 2009

Neda mi este petrach dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem - ty ma vies vzdy strasne moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc potesit 😀
A uz ozaj dobru...

petrach
30. júl 2009

Julinka je šikulka a všechno si musela vybojovat sama..mam hroznou radost z tech pokroku co delá..navíc me to dobíjí a pomáhá číst přibehy s dobrym koncem 😉
fajn nebyla by hlaška??? 😀 co ten naš prdolka vyvadí??? me to chybí 😉

mila01
31. júl 2009

Ahoj - rychlá zdravice po ránu - u nás totiž prďolky teprve vstávali.Normálně strašej už před 7,dneska to zapíchli až do půl 9. 🙂 😀 Paráda.

Kája běhá bez plíny,tak pak půjdu po čuchu,kde zas co najdu. 🙂

Leni - mě se 2x stalo,že Kája shodila pár deka,ale vždy to bylo jen chvilku a pak to šlo zase nahoru.Jinak my jsme měli taky klasickou autosedačku,tu od chica,neměli jsme tam ani tu výstelku - dala jsem tam fusak do autosedačky,sice to bylo v srpnu a já mám jen zimní,ale vůbec to nevadilo,byla aspoň v teplíčku a v tom hezky seděla. 🙂

merj
31. júl 2009

Ahojte vsechny a hezky letni den.

julianna78 - ockovani nedonosenatek, je hodne rozdilne. U nas sledovala lekarka stav imunity z krve. Nedonosenatka maji na zacatku obecne nizsi imunitu a kazdemu diteti se jinak vyviji. Mysatkovi je rok (korigovanych 9 mesicu) a porad jsme v celkove imunite pod hranici normy pro korigovany vek, ale uz imunita vyrostla, tak, aby se pomalu mohlo zacit ockovat. Prvni ockovani dostal v roce a nedostal hexavakcinu, ale jen ctyrvakcinu. Takze dostane o neco vice injekci, ale jeho telo se s ockovani lepe vyrovna. Takze zadny strach, pokud se zacnete ockovat pozdeji, chce to jen se duslene vyhybat rizikovym situacim a mistum a bohuzel vice se vyhybat "kolektivum". Ale da se to zvladnout a stoji to za to.

sorbona13
31. júl 2009

jecidlo: doktorce jsem to říkala. Prý se to může stát, že třeba dýchal trochu mělčeji při hlubokém spánku. Jestli nebyl promodralý, tak to prý nic není.
bera: užíváte si super dovču, já taky jezdím na koni, máme jednoho rodinného 🙂 Ale co jsem otěhotněla, tak jsem na něm neseděla, už se nemůžu dočkat, až se na něm zase svezu.
maatka: 😀 😀 😀
a to očkování, my ho budeme mít až po kontrole na neurologii...

jecidlo
31. júl 2009

tak jsme se vratili od naseho skveleho Mudr. dostali jsme opet nezazivnou prenasku o nicem, hemoglobin mame okolo 100 coz povazuju za dobre, pichli nam prvni hexavakcinu a synflorix, zaplatili skoro 4 litry a sli dom. V cekarne zatim fronta jak blazen, jsem zvedava jak to bobci zvladnou 😕

mila01
31. júl 2009

teda holky,kdepak dneska všechny jste? 😀 U nás už jsou uložený děti,manžel leží spokojený,napapaný na gauči a kouká na nějaký dokument o letadlech 😠 ,aspoň můžu v klidu chvilku psát.Dneska jsme měli super výlet do Ústí na Větruši - zrcadlové bludiště,pak bludiště z tújí,rozhledna a hlavně prolejzačky - bylo to bezva.Zítra jedem do Tisý na skály,ale jenom s Andrejkou.Tak doufám,že to přežiju. 😀

Ječidlo,proboha za co jste tak hrozně platili?Co to je ten synflorix?

Teda baby,já se v tom očkování vůbec nevyznám,koukám,že to má každý jinak.My začli ve 4 měsících a ve dvou letech máme 4 hexavakcíny,3 prevenary,meningokoka,žloutenku,neštovice - společně s tou trojvakcínou ( spalničky příušnice zarděnky).Teď v září bude TBC a pokud budou v prosinci dobré protilátky,tak začneme s klíštětem.Je to uplně stejné jako u donošených dětí.Neměli by to mít ti doktoři nějak sjednocený? 😕 😕

jecidlo
31. júl 2009

Mila: nezapomen, ze my mame vsechno x2 😎 No a to jak vas holky hlidaj aby hlavne NIC nebylo me pobavilo🙂) ale ony to ty deti nejak poznaj nebo co, asi nechteji dalsi konkurenci 😉
Maruska hejkala cele odpoledne, lehce nepricetne, Matej horecky 39, ale paralen zabral a oba krasne spinkaji, tak snad uz budou zitra O.K

fajn
31. júl 2009

ahoj tak já mám zase za sebou jeden hnusnej vztekacý den. Byla jsem kupovat Andě plavky a Didka tam chytla nerva ,ale to jste neviděli. Prodavačka ji říká no ty seš teda škaredá kdfyž se tak vztekáš a le ona nebyla k uklidnění. Skoro jsem myslele že i tu prodavačku trefím a bude. Didina chtěla přeskládat celej obchod a já řekla ne ,a to byl impuls ke vzteku. Já to asi nepřežiju pomoccccccccc. Dnes jsem ji řekla že ju prodám za dvě koruny a ona se zeptá proč za dvě koruny. ☹ Tak jsem ji odpověděla že za víc nestojí. Tak jak jsme jeli zpátky tak jsem se stavila u ségry a už jsem po cestě volala ať mám na stole nachystáno vodku z džusem (jela jsem na kole) tak jsem dala tři a trochu uklidnila a pak šupem dom. Já než ju trochu vychovám tak se ze mně stane alkoholik. Já už nevím jak na ňu. Včera jak jsem s ní byla na řeči tak mi logopedka doporučila ještě jinou psycholožku tak tam v pondělí zavolám a zkusím ještě tohle.
Prostě ji jak se nedovolí to co ona chce tak je oheň na střeše. Dnes třeba chtěla se švagrem na střechu ,no nevysvětlím ji že tam nemůže že spadne a bude mít bebino . Tak zase spustila ječák . No a pak si jednu nedejte. Tak a už to všechno víte.

VCšem k úspěchům gratuluju už nevím kdo všechno to byl ,ale asi všechny dětičky

mila01
31. júl 2009

jojo Ječidlo - děti jsou nejlepší antikoncepce. 😀 Hlavně ty starší.

Fajn - plně tě chápu,taky mám občas děsnou chuť na panáka.Jenže já už skoro 6 let neměla alkohol v puse,jenom si k němu čuchnu a mám dost - motanice jak blázen,tak to zatim radši neriskuju.Mě tyhle scény dělala Andrejka.Snažila jsem se jim předcházet,ale většinou to nešlo.Jednou mi lezla počtyrech domu po chodníku bahnem a řvala u toho jak blázen,už jsme tu byli známý - všichni nás znali.Nechtěla chodit po schodech ( bydlíme v 1 patře a není výtah ),každá cesta domu byla se scénou,až se otřásaly okna,jednou mi nějakej debil chlap řekl v krámě,že s takovým spratkem nemám chodit mezi lidi,když se neumí chovat.Trvalo to skoro rok - kolikrát jsem seděla v pokojíčku a brečela bezmocností,ráno jsem se budila se staženym žaludkem,co zase udělá,jaký zase budou scény.Kdo to nezažil,tak to nepochopí,protože je to fakt nezvladatelný.S Ájou v tu chvíli nic nehlo,mohla jsem jí řezat,uklidňovat,mluvit,konejšit,cokoli.Vždycky jsem jí nechala,až jí to přešlo.Pamatuju si třeba,že jednou blbla u jídla,tak jsem jí vyhodila od stolu,že teda jíst nebude.Lítala po pokoji a řvala - ale na celý panelák - já chci jídlo,dejte mi jíst.Vůbec o sobě nevěděla,bylo to jak záchvat,nepříčetnej pohled,celá se klepala - fakt jak nějaké delirium.Musim zaklepat,do tří let to bylo pryč a teď je mírná jak beránek - je to moje sluníčko.Moc ti přeju,ať se to taky srovná.Teď se mi uplně vybavilo,jak mi bylo,jak jsem kolikrát brečela - je mi tě moc líto,snad to nebude dlouho trvat.Hlavně jí ve všem nevyhovuj,ať jí nerozmazlíš,pak se toho asi jen tak nezbavíš.Já jsem vždycky trvala na svém,ikdyž jsem věděla,že zase bude scéna.

mispuli
31. júl 2009

fajn,mě bylo do breku včera,byli jsme tchánovců na zahradě,byla tam i švagrová se švagrem a honzis mě absolutně neposlouchal,připadala jsem si naprosto bezmocná,jak totální debil,kterej neumí vychovat vlastní děti,ale to bych ho asi musela zmlátit na hromadu nebo nevím,co.nejlepší je švára,má už větší děti a s něčím takovýmhle se setkal asi až u nás,asi mu to hlava nebere,že jako neposlechne a schválně škrabe a štípe babičku(tedy ono to není schválně,ono je to z lásky k ní),ale nějak nedokáže pochopit,že to bolí,jo a strčit do míši to je taky lábuš,ale přitom jí má rád.prostě nejroztomilejší jsou teď,když spí 🙂

jinak v neděli letíme s manželem na týden na rhodos,děti zůstávaj u našich v Táboře,takže se moc těším,jak z moře a sluníčka načerpám energii

maalinkate
31. júl 2009

ahoj petrach, dlho som sa neozvala bo malinky mi zabera vsetok cas, a nemam si ani kedy zapnut net.ked spinka snazim sa nieco pospinkat s nim. sme mesiac po tej transfuzii, minuly stvrtok sme boli na krv a malinkemu to kleslo z tych sto na osemdesiat. teraz ideme na buduci tyzden vo stvrtok znova na krvicku a bude sa vidiet. a mna zasa prepadla panika, ze to klesa. je pravda ze ak mu tie krvinky klesaju, moze byt studeny? bo on je. a je aj bledsi, ale nie cely den,obcas trosku zruzovie.papat mu chuti, a spinka ako kedy, niekedy viac niekedy menej, ale ked prespi vacsinu dna, mam z toho strach..idem rapidne dolu s vahou, a som z toho na nervy.neustale ho pozorujem...Prosim, ak mi vies poradit, moc mi to pomoze.Alebo ak s tym mate baby skusenost, pomozte.Dakujem

jecidlo
1. aug 2009

maalinkate: my jsme byli studeny, rucicky a nozicky meli porad jako led, proste ostatni maminky chodili venku jenom v bodyckach a my meli porad rikavice a ponozky aj doma. Hledala jsem o ton tehdy na netu a pry to souvisi s tou anemii, ze proste se jim nedokrvuji koncetiny jak maji malo krvinek. My ted mame okolo okolo 100 (99), rucicky nozicky dobry, ale bledulky to jsou porad. Drzim palce at to moc neklesne, ale to je asi normalni, oni ty darovane krvinky proste budou umirat a snad si Tobisek vytvori sam nove 😉

petrach
1. aug 2009

Ahoj holky 🙂

milo vy si uživate,tech vyletu,ja ti zavydím 😉

fajn Elin takhle taky vyvadela,holt meli težší start a ten se kapku podepsal,.ale se školkou se všechno zklidnilo..muj ji když už hysterčila opravdu moc dal studenou sprchu a pak když zas nekdy začala stačil jen řict sprchu??? a byl hned klid,ja bych to nedokazala .nemam na to ,ale fakt funguje..ale opravdu až bude velká krize jak psala mila až nebude vedet o sobe 😒

jecidlo hned jak přejdeš k nove dr at zažada na higieneb o proplacení toho očkování..pry se to tak delá,že žada tvuj dr..psali to holky na jine diskuzi o nedonošenatkách,ten vaš bude fakt třída,to si je mužeš zrovna lečit sama

malinkatee mali mivá ruce taky studene,ale nemusí to byt tou chudokrevností..s tim spaním je to určite i počasím,když je horko tak Šimula spí taky daleko vic,je to hodne unaví a z toho je hore pul dne..
pokud mu chutna tak je to dobře,budi se ti na jidlo sam? pokud ano tak je unaveny spiš z horka
neboj a nestresuj se,Tobísek bude v pořadku 😉
berete železo???

fajn
1. aug 2009

mispuli aspoň že mě někdo chápe. Taky každy ráno vstávám se smrslim žaludkem co zase bude. Nejdřív to bylo jídlo a blití a teď tohle. Toto je fakt očistec,kdo nezažil neuvěří. Furt dělat něco aby ju člověk nenasral. Ale to ostatní nevědí že je to koler a pak stačí trocha a je vymalováno.
Ve čtvrtek tady byly známá a ta ji něco řekla a Didina ji jenom odpověděla jestli je blbá nebo jaká. To všechno slyší u Andrey a pak to jednoduše použije. Jsem myslela že mě trefí ,naštěstí to Katka vzala z humorem ,ale kdyby to byl někdo cizí třeba Mudra to by mě fakt jeblo. Já už si ty hlášky musím fakt někde psat.
Teď si ju vzal před hodinou po dvou letech manžel na kolo ,no to su zvědavá s jakou dojedou jestli budu muset nalívat já dnes chlapovi.
No nic jedu pro tchýni opět ,akorát ji dnes ujel autobus tak nedojela před obědem ale teď o pul jedné. No už se tady radostí celá třesu ,doufám že ji to nikdo neřeknete 🙂

mila01
1. aug 2009

ahojky

Petrach - nemusíš mi závidět výlet - žádný se nekoná.V noci dostala Karolínka horečky,ve 3 měla 38.1,dostala nurofen,ráno 38.6,takže pohotovost,vypadá to na začínající angínu,v lednici mám připravená antibiotika,pokud se to do večera nezlepší,tak je máme nasadit.Před chvíli šla spát,měla 38.1.Andrejka jela s babičkou na zahradu,tak si tam aspoň užije u bazénu.

Ječidlo - my jsme Káju taky hrozně nabalovali,když jsme si jí přinesli z nemocnice.My chodili v tričku,malá měla v autosedačce zimní fusak a v kočárku byla komplet oblečená a ještě zabalená v zavinovačce.

Fajn - neboj,mi tě nenaprášíme. 😀 😀 Pak dej vědět,jak to manžel přežil.U nás na to Vojta nebyl zvyklej,je pořád pryč,takže to neviděl a řikal mi,že to přehánim,že to moc prožívám.Jednou potkal na schodech sousedku a ta řikala Andrejce - tak dneska potichu?To už mu bylo divný a když to pak jednou konečně zažil,tak jenom valil oči,nevěděl co má dělat a řikal mi - no jak to můžeš vydržet?

Petrach - jak píšeš o té sprše,taky mě to napadlo,ale zdálo se mi to strašně drastický.Ale vim,že to lidi dělaj.Moje sestřenka už na malýho neměla sílu,aby ho dotáhla do sprchy,tak ho honila a šlehala kopřivou.

fajn
1. aug 2009

mili ahoj tobě taky děkuju že to chápeš víc než ostatní. Tak manžel přežil ale místo ve dvanáct přijel ve dvě hodiny jsem myslela že mě trefí. Ale ovládla jsem se i když to ve mě jenom vřelo. Teď je v posteli a deklamuje tam místo toho aby spala. Jestli usne až ve 3 tak si s ní můj chlap bude do 1 vzhůru. 😉

Mili tak ať je Kája dobře ,já bych nečekala do večera dala bych ji to ať ji to zabere a má chudinka naše klid. To musí být hrozny v létě angína fuj fuj

mila01
1. aug 2009

Tak co,Fajn,usnula? 😀 😀
Kája se vzbudila a měla 38.6,takže dostala paralen a ve 4 nasadim antibiotika.Měla jsem s nima počkat,protože to nebyla jednoznačná angína,jela jsem k doktorce moc brzo,hned při prvních příznacích ( jsem takový plašan).Doktorka řikala,že mám počkat do večera nebo do zítra,jestli to není jen přehřátí,ale na to to fakt nevypadá,navíc se neměla kde přehřát - včera na výletě byl velmi příjemný chládek,na sluníčku nebyla a v autě máme klimatizaci.Možná z toho to chytla,ale na druhou stranu používáme jí pořád a nic - až teď.Má to mít po osmi hodinách,takže to nasadim ve 4,pak o půlnoci a ráno v 8.To bude tak ideální.Teď jí zase malinko otrnulo,po tom paralenu,sedí na gauči a dlabe oplatku.Zrovna volal manžel,že Andrejka řádí na zahradě se sestřenkama ( 7 a 4 roky ) v bazénu.Hlavně že aspoň ona je ok a šťastná.

Tak přeju všem krásný den - koukám že si všichni užíváte venku - pořádně si to užijte. 🙂 😉 🙂