Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
27. aug 2009

sorbono moooc gratuluju k dobrym zpravam,to se krasne čte 😉
bera ty jo z Anetky bude modelka 😀 no chlapi a chlapci u holiče 😉 oni to neradi

fajn me je nejak lip,když pišeš a vim že jste v pořadku..moc gratuluju k te školce,dr Ti to zakazat nemuže a za skoušku to stojí,ja myslim že ji to pomuže a zklidní se..budeš koukat jake bude zlatičko,vyblbne se a hlavne bude mezi detmi,učitelky si poradí,neboj.ví jak na ne a decka si na ne nedovolí co na nas

juli že moc gratulujem a miminkum přejem hrozne moc zdravíčka
adajar určite jezdi domu,ldyž ti to pomuže vypnout..s tim kyslikem se vubec netrap,my ho čichali u klokankovaní na mediali pořad,ješte na pokoji na roomongu musel,když mi modral..ono se to spraví..
Kubik od Kiki marušky ho mel taky dyl a přitom je šikulka,už davno necvičí,všechno hrozne rychle dohnal..
chce to víc času a je ješte maličky,počkez za mesic jak bude lumpačit 😉

julianna78
27. aug 2009

Ahoj Petrach,už mám tie kvapky.Jak ich dávaš malému.Sú dobré aj na koliky,lebo na to ja dávam infacol.

adajar
27. aug 2009

Pet tohle si bohuzel musime projit vsechny. A kdybychom nemeli strach nebylo by to normalni bohuzel mame informace a bojime se coz je normalni.

Holky tak dychani lepsi, ale zato to kakani nam ted dela problem no. A dneska byl hodne nestastny.

julianna78
27. aug 2009

Adajar super,že sa dýchanie zlepšuje a čo mal Danielko na prd náladu?Inak aj moja bola uknuraná poobede,teraz som ju uložila spat po 4hodinách vláčenia na rukách,ani pri odsávaní som ju nemohla položit,tak v jednej ruke ona a v druhej odsávačka.

adajar
27. aug 2009

juli no nevim az vecer, ale on to tak obcas miva, ale co jsme na nej mluvila a pak hlavne pri krmeni jsme ho hladila po tvaricce a na celicku a usnul s usmevem na tvari no. 😀 😀 Holky ten usmev me tak zase nabral hodne sil. Jaka malickost staci a vite ze je vsechno ok a dite vas potrebuje.

petrach
27. aug 2009

ahoj juli 😉
davam 5 kapek do mlika a po tydnu až zaberou už ty druhe kapičky asi nebudeš potřebovat,ted už mame jen ty probio a zabiraji na koliky suprove..mužu čerstve pečivo i kyselky a nic mu není 🙂 když je nemel ted par dní,tak pořad brečel a nespal,my bez nich nemužeme byt..ted mame taky 3 dovezene od vas ze Slovenska

adajar budeš mit smíška 😉 asi ho trapí bříško,dr neco vymyslí neboj..je to zlatíčko vid??
za chvilku da kilčo,už na neho čekámmmmmm 🙂

adajar
27. aug 2009

petrach je zlaticko. Oni mu zrovna brali z paticky astrupa dneska, ale odpoledne kdyz mu doktorka brala krev na revni obraz a ja tam byla a mluvila na neho byl hodnej a drzel a sestricka rikala ze kdyz jsou tam rodice a mluvi na ne nebo tak jsou hodnejsi ty deti. A kilo doufam ze do pristi stredy dame. A brisko uz je lepsi je sice nafouklej jak somalec, ale je mekke. No uz jime jen 5ml zatim no aby se to brisko zlepsilo a nedostali jsme infekci. Jinak je to broucek strasnej.

maartinkaa
28. aug 2009

ahojte, akurat som prisla z poradne a vazime po 59 dnoch 3000 a 3150g 😀 hugo pribral za 17 dni 1 kilogram a to sa narodil lahsi 😀 😀 😀

adajar
28. aug 2009

maarti tak to velka gratulace teda je sikulka oba jsou sikovny fakt koukam a usmivam se dneska a vcera docela dobre zpravy vsude.

maartinkaa
28. aug 2009

a huginko mi tiez schudol na strasnych 980g, ale su to riadni zraci mliecka 😀 😀 😀

maartinkaa
28. aug 2009

dneska mu chudacikoci sestricka zobrala krv az na siedmi krat 😢 😢 vobec mu nechcela kvapkat a brunkovi sa to podarilo hned 🙂

adajar
28. aug 2009

maart no to byl chudacek, ale aspon to ma zasebou priste se to povede u obou najednou. A ja doufam ze bude po me taky zravej pac pribira ikdyz mu ubiraji mlicka a i na tom CPAPu jde nahoru coz je fajne.

argousek
28. aug 2009

petrach jak si psala o tom kloučkovi kamarádky, který se narodil v 26. týdnu., že mu diagnostikovali nějakou retardaci. Kolik je mu teď a jak na tom ?? My jsme byli zase u té naší psycholožky a podle ní má Adámek prostě nějaký autistický rysy (ale autista to není) takže by to znamenalo hraniční retardaci (čili nižší intelekt). Jsem z toho úplně špatná, protože řekla, že vůbec neví, jak se bude vyvíjet. On se vyvijí dost ve skocích, ale pořád jsem ve vývoji taky pozadu a ještě k tomu ještě nemluví, takže se to dá těžko odhadnout, jak na tom vlastně je. Chci ještě zkusit tu kineziologii, protože mi přijde, že může mít vážně nějaký blok, který ho brzdí.

fajn
28. aug 2009

ahoj holky

arg. to je mi líto s Adámkem. Já když jsem se ptala na ten autizmus v rané péči tak mi vždycky řekli že to děti předčasně narozeny mají. Hrozně ráda bych ti nějak pomohla ale nevím jak. Sama jsem na ndě ,já už fakt nemůžu jsem z ní úplně vyšťavená . A to jsem se včera ještě dohádala s chlapem,jel večer v 7 cosi zaplatit a vrátil se v 11 na šrot. Tak jsem se s ním dohádala že místo aby mi trochu pomohl tak jede někam do prd.. a vrátí se ožralej. nakonec z něho vylezlo že byl u švagra a tam že se zrychtoval. A to přijel celej od blata protože ho zhodilo kolo 😀 tak jsem mu řekla že ho prat nebudu ať si to vypere sám. Tak ráno věsil v sedum na balkon (po prve za dvacet let)

No a dnes jsem byla s Didkou u té nové psychožky ,tak nejdřív si povídala s náma všema (asi 5 minut),protože Didka nás nikoho nenechala mluvit. Tak man. šel s ní na chodbu a tak jsme si povykládaly samy. Jenže já jak jsem z nervama v prd.. tak jsem začala čamčet ale řekla že se mě vůbec nediví že ona už by s ní byla na provaz. Tak pak si vzala ju a byly tam spolu bez nás . Ani nevím co tam dělali ale přišla s tím že odpovídá v testech 4 až 4,5 letému děckovi. Tak to aspoň jedna pozitivní zpráva. Jo a prej že už hůř nemůže být ,že už to bude jenom lepší. A taky mě dala kontakt na nějakou psychiatričku aže ji dá léky na utlumení že je nezvladatelná. Tak pak písnu jak to dopadlo jdem 16.9.

Tak teď se mi trochu ulevilo sice přes slzy na to moc nevidím . Tak vám všem držím pěsti. Já bych nejradši šla z kočit z mostu,ale musím se o to moje děcko ještě chvilku starat.

argousek
28. aug 2009

fajn on autista není ale má autistické rysy, takže to může znamenat nižší intelekt, ale já nevím. V něčem s ní souhlasím ale na druhé straně zase ne. On si třeba chvíli jezdil s autem a pak třikrát popojel jen na místě nejezdil jako po místnosti a ona hned že to je taky autistickej znak, což mi přišlo dost přehnaný. Navíc dokud opravdu nezačne mluvit, tak těžko říct. Taky jsem měla depku, ale vzpomněla jsem si na lidi, které jsem potkala ve středu u neurologa a hned jsem si řekla, že se nebudu litovat, protože to byli takové hrozné případy až mi z toho bylo ouzko. No tak nepůjde třeba na Vysokou ale bude zedník ale co, hlavně že chodí, vidí, slyší........
Jinak s tou Diankou to bude lepší, oni takové léky na utlumení pro hyperaktivní děti existují. My zase potřebujeme léky na povzbuzení mozkové činnosti a ještě je hyperaktivní, takže jsem taky naprášky. Večer sebou švihnu do postele a jsem hotová ☹ Nejlepší je že si všichni myslí, že být na mateřský je pohoda a že se snad člověk válí a nic nedělá a já toho mám někdy večer dost, jako kdybych byla 16 hodin v práci 😒

sorbona13
28. aug 2009

ahoj holky, mám dotaz, za jak dlouho po první kontrole na neurologii si vás pozvali na další? My jdeme za 6 týdnů, kamarádka, co se jí narodili kluci ve 26tt jde až za 3 měsíce. Koukla jsem pořádně do zprávy a máme u Honzíka: Top.neurol.nález je normální, bez laterizace. Predilekce hlavičky dx, zvýšená dráždivost.Dop. LTV dle instr.
Kubík tam má: Top.neurol.nález je bez laterizace. Zvýš.dráždivost, opistotonus- Dop. LTV dle instr.

Nevíte, co to může znamenat? Myslíte, že budeme muset časem cvičit vojtovku?

fajn
28. aug 2009

jo přesně tak jak říkáš. A potom když vidím ty debilní ksichty že máš nevychovanyho spratka a šuškají si tak mám 100chutí je poslat do prdele.
Didka si už týden zase hraje z mozaiky s těma čudlíkama ,furt je přebírá a říká že to zapaluje. No tak to ona by u vaší psycholožky byla autista jak vyšitej. Už jsem snědla 4 magnézka a furt mi to nepomáhá. Máme tady 27 stupňů a venku 32 a do toho jsem žehlila . Někteří hypeaktivní už to prádlo 4x přerovnali 😀 takže to vypadalo jak když to přežvejkne kráva.
Ani ven nejdem protože by mě tam trefilo,tak jdu přerovnat Andree skříň ,zítra se má vrátit ze Slovenska tak musím vyházet pár věcí.

Ta tady sedí že jedem koupit papuče do školky ,tak jsem zvědavá jak dlouho ji ten elán vydrží. A prej tebe tam mamo nepotřebuju 😀

vladimuraz
28. aug 2009

Holky, holky, tady je to samá depka, no u nás taky. Já jsem dneska úplně hrůzou ohromená, nic nedělám, bordel je tu jak v tanku, ale kašlu na všechno. Pozval si mně doktor, co se stará o taťku a řekl mi, že mu zbývá tak týden, měsíc života. Jsem z toho úplně v pr..., všichni jsme to čekali, ale ne takhle rychle. Taťku nic nebolí, je celkem v pohodě, ještě minulý týdne sekal zahradu, krmil svoje milovaný králíky a teď tohle.Vůbec nevím, jak se k tomu mám postavit, to je šílená bezmoc. Selhávají mu játra a nic se s tím nedá dělat 😢 😢 😢

My si užíváme i jinak, měli jsme tento týden ležet na pláži v Itálii, ale místo toho jsme ležely v nemocnici, Klárka chytla někde mononukleózu. Průběh šílenej, horečky, hlenů tuna, mandle oteklý, že nemohla vůbec dýchat, no děs. Teď máme mít 3 měsíce klidový režim, to nevím, jak zařídím, vždyť to znáte. Jsme doma 3 dny a neležela ještě ani minutu. Do toho jí konečně začaly růst zubáky - stoličky, takže je ukňouraná ještě z toho... Teď venku parádně leje a ona je venku s druhým dědou, super.

Argoušku, Tobě teda ty nervy nezávidím. Byli jste už u nějaké psycholožky i předtím? Nechceš jít ještě někam jinam, přece jen víc hlav víc ví... Takhle zařadit dítě hned mezi autisty, no nevím, nevím. My jsme pozvaní na psychologii na konci října, tak se docela děsím, co nám řeknou.
Fajn, Ty musíš mít energii za dva, když Tě tak čtu. Moc gratuluju, že jste tak krásně dopadli u psycholožky. A taky ke školce, supééér.

Jinak holky, já se omlouvám, že nereaguju, nemám dočteno.
Vítám nové maminy a přeju jejich dětičkám, ať krásně prospívají - to platí samozřejmě pro všechny.
Adajar, Tebe taky zdravím, kdysi jsme si chvíli psaly 😉

Sorbona, podle toho nálezu nejspíš cvičit budete, ale neboj se toho, klukům to prospěje.

Jen jsem ještě zahlédla, že Bera měla strach, že malý nezačne chodit, neboj, začne. Opravdu. Klárka se taky klátila a klátí se do dneška. Naopak ona ze začátku chodila mnohem lépe než teď. Teď po nemoci je zesláblá a navíc necvičíme, jak máme ten klidový režim -a je to v tahu. Jí se snad stáčí ty nožičky už od kyčlí, dává je naprosto šíleně, pravou nohu dává normálně kolmo k té levé. Já už chci jít k někomu jinému než k naší fanatičce, protože to už není možné. Nerada bych, aby jí to takhle zůstalo, to by mi v pubertě pěkně poděkovala.

Denisee, jak jste si užily plavání, super, že? My chodily pondělky, ale díky nemoci jsme nedokončily.
Musím si Vás dočíst a ještě písnu, zatím pa.

mia81
28. aug 2009

Vladimuraz je mi luto tvojho tatina ☹ ,drz sa

bera28
28. aug 2009

Ahoj holky, zdravím z Mostu od švagrové.
Fajn, gratuluji k nástupu do školky, myslím, že to Didce jen prospěje. Sedačky máme Romer Safefix plus TT, můžeš se kouknout do alba. První cestu už máme za sebou a děti spokojený. Koukaly z okna a pak krásně usnuly. Jsou do auta s Isofixem, ale vyrábí i bez Isofixu. Stály 14,5 tis. obě, ale zase se vyplatí - jsou bezpečné a hoooodně pohodlné.
Argousku, nesmutni. Sama píšeš, že se Adámek vyvíjí ve skocích, tak uvidíš, jak to půjde dál.
Holky upřímně, švagrová má 7,5 letého kluka, který je těžký spastik, má DMO a nechodí. Je to fakt síla, musí ho pořád nosit. To je furt mamííííí.... Fakt se nezastaví. Jak já jsem šťastná, že jsou na tom svišťové jak jsou!
Sorbono, ta zpráva znamená, že budete muset cvičit. Zvýšená dráždivost je způsobena nezralostí CNS, Kuba jí měl taky. Byl věčně vzteklý, prohýbal se. Opistotonus znamená zaklánění do luku. Vše se dá krásně vycvičit. Lateralizace je OK, neboť malé děti nemají vyhraněnou stranu (preference levé, pravé, levorukost, pravorukost).
Vladi, naprosto vím, jak se cítíš. My se tuto stejnou zprávu dozvěděli ve středu. Taťkovi zbývá max. měsíc života. Jenže on už je uplně ochrnutý, máma ho má doma a už ho ani na vozíku nedostane dio koupelny umít. Má ten nejhorší nádor na mozku, který ho celý žere. Je to strašný, ale pro něj to bude vysvobození. I když to strašně bolí a vůbec netuším, jak to zvládnu. Mám hrozný strach. Je ještě mladý a takový konec si nezasloužil.

sorbona13
28. aug 2009

vladimuraz: je mi moc líto, že máš takové trápení.

bera: a hrozí jim podlé té zprávy, že by třeba do budoucna nemohli chodit nebo něco podobného? A co ta vojtovka vlastně všechno obnáší?

sorbona13
28. aug 2009

bera: a nemůžu začít cvičit s klukama už teď? 6 týdnů mi přijde dlouhá doba do další kontroly 😒

maatkka
28. aug 2009

Ahojte...
Petrach ty mi asi vidis do hlavy 😀 ked vies tak vystihnut ako to citim. Inak ja som sa rozhodla ze som dodepkovala pretoze mam jedno uzasne rocne dietatko a nemam dovod depkovat ked je pravdepodobnejsie ze vsetko bude O.K. ako ze nebude. Neviem ci tomuto niekto porozumie 😀
No Liluska ma dnes rocik ale my mame taky bezny den - az na to ze robime s MM vseeetko preto aby ho mala co najkrajsi a aby nemala ani najmensi dovod plakat (aj pichanie sme presunuli na zajtra lebo vyslo na dnes) - pretoze oficialne oslavujeme az v nedelu lebo nasi su do zajtra na dovolenke v Chorvatsku. Tak dnes si len tak "oslavujeme" my traja. Dneska nam prisiel aj jeden z darcekov - cestovna postielka - a sme s nou velmi spokojny 🙂 Je krasnej pomarancovej farby a taka mohutna. Ma hrazdicku a prebalovaci pultik a tak moc sa nam zapacila ze sme do nej dali na ten tenky aj normalny matrac a rozhodli sme sa ze v nej bude Lili aj normalne spinkavat. Aj jej sa zjavne paci lebo sa do nej stale snazi vliest. Ma tam taky ten bocny vchod na zips tak si tam sama vlezie. Dala som jej tam hracky a ona sa v nej hrala az kym pred chvilkou nezaspala. Dobra kupa 😀 Ked v nej beha ani sa nemoze udriet o tie tycky ako v normalnej postielke kedze tam je len ta sietovina. Okrem toho uz od nas dostala len babiku a kocky. Od starkej a dedka ma nadhernu ruzovu vysoku stolicku od druhej kopec veci na oblecenie a topanocky od tiet hojdacieho konika a o ostatnych darcekoch este nevieme - uvidime v nedelu 🙂
Fajn tak u psychologicky ste teda dopadli uplne super!!! A gratulujem k tej skolke. Verim ze vam to vide. Bude parada ked bude Didka v takom kolektive s rovnako starymi detmi. To bude mat zazitkov. Aj si od seba trosku oddychnete a budete si vzacnejsie 😉 A ty budes mat kopu casu pre seba. Moj hyperaktivny synovcek sa v skolke veeelmi zmenil a nakoniec ani nepotrebovali tie lieky na ukludnenie aj ked ich uz mali vybavene.
Argousek myslim ze ty najlepsie poznas svojho synceka - urcite lepsie ako nejaka psychologicka ktora ho vidi raz za sto rokov a nieco povedat musi... Najhorsia je ta neistota a ked nas este viac zneistuju niektori lekari...
Vladimuraz bera je mi naozaj luto co si prezivate 😢 Naozaj si neviem ani predstavit ake to je dopredu vediet ze niekto blizky tu uz za nedlho nebude... Prajem veeela sil...

fajn
28. aug 2009

Matka přeju Julince hodně zdraví a štěstí a stále tak perfektní rodiče jako jste vy. Taky ji přeju ať má jenom tu nejlepší a nejkrásnější cestu životem. Pusu teta z koníka

adajar
28. aug 2009

Ahoojky holky no Vladi jsem si nemyslela ze si pak budem psat svoje trapeni tady. JInak je mi lito to s tvym tatinkem ono to boli to ano.

Holky ja fakt smekam a jak posloucham tak toho mate taky dost co,??, No muzu prat jen pevne nervy a drzet palce at je to lepsi s tema brouckama.

NO my dneska vazili 990g pribral 40g. Jinak jsem z nej dneska nemohla pac i u me u chovani zvednul hlavu a zacal s ni proste ootacet i s tim CPAPem proste ten mu nevadi obcas si ho strhne. No a prisli jsme ted vecer a sestricka rikala ze je dost neklidnej tak do 1 hodiny v noci skoro leze po zdech jak rika no jinak za krmeni si sundal CPAP 2x no sikulka, ale bez nej nevydrzi. No jak rika druha sestrickaa proste machruje a nema kridla. 😀 😀 😀 No a kakani taky nic moc bez pomoci se nevykadime.

maatkka
28. aug 2009

Fajn mooooooc dakujeme 🙂 Pusinku som odovzdala 😀

adajar
28. aug 2009

Maatka tak to gratulujem moc moc oba i s Danyskem.

argousek
29. aug 2009

maatka moc gratulujeme k prvním narozeninám přejeme moooooc zdravíčka, lásky a radosti z Lilinky 😀

bera a vladimuraz prožíváte teď těžký období, tak vám přeji hodně sil ať to nějak zvládnete. Mně takhle před půl rokem zemřela babička, ale ona už byla hodně stará a tak nějak už to pro ní bylo vysvobození, ale stejně to bylo těžké se s tím smířit, že už toho člověka nikdy neobejmete a neřeknete mu, jak moc ho máte rádi. Je to opravdu těžké, držte se

petrach
29. aug 2009

ahoj holky,
předne Julince přejem se Šimonkem hrozne moc zdravíčka,štestíčka a lasky k prvním narozeninám 🙂
at vam delá pořad jen radost a konečne si už jen spolu všichni tři jen užívate bez starostí a obav 😉

mattka vydím do sve hlavy a myslim že se citíme všechny podobne..
argousku prave je to ten chlapeček co nechtel mluvit,jak jsem ti o nem psala,me to hrozne překvapilo,ted tu prave byli dojetí a jak jsme řešili ty naše ruzne problemy tak mi to řekla,je jasne že to nevyklada na potkaní každemu a tajila to..oni začli vše delat o dost pozdej,chodit,mluvit a tak,ale nepoznaš na nem nic a jde ted do školy,jo a je teda hyperaktivní a umi se pry taky steknout,ale to i Eliška 😉

petrach
29. aug 2009

sorbono určite se nenervuj,nemate žadnou hroznou diagnozu..cvičí vetšina detí,prave jen u vas v Praze v Podolí tak moc ne..my chodime k neuroložce co 2 mesice,vojtovky se vubev neboj,jen pomuže,akorat s dvema to bude zahul no a třeba vam ji neda 😉

adajar večer čekám zpravu o kilečku,tak Danyskovi domluv joo? 😀 už je mu lip když tak řadí prdolka,neboj on se toho cpapiku zbaví,chce to par dní uvydíš

bera,vladi je mi lito co ted proživate,holky myslim na vas držte se co to jde

vladi jak to Klarka chytla?
udržet v klidu dite je nemižne to vim přesne od Elin když byvala furt nemocná

FAJN KRASNE ZPRAVY OD PSICHOLOŽKY 🙂 už at jde Dianka do te školky a trochu vypneš a nabereš silu,,ja ti veřim že to není sranda..no a o chlapech by jsme museli založit spešl tema 😉 všude je neco
tak se drž a piš piš