Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
22. sep 2009

tak pomalu začni balit tašku 😉 ted už to bude veselejší 🙂
koukla jsem na ten odkaz od tebe a malí je užasny..v tomhle fakt máte vyhodu,že mužete byt u nich tak dlouho a u všeho..
u nas je to spíš jen navšteva,řeknou dr co a jak,pokud se klokankuje tak třeba ty 2 hodky,ale to max. jinak třeba pul hodky 😒

adajar
22. sep 2009

petrach no tak my tam dela vse co jde. A klokankujem vzdy 3 hodiny do dalsiho jidla. Proste uzasne, ale balit tasku jeste nebudu az den predem. 😀 😀 😀 A jsem rada ze jsme tady opravdu proste pristup super.

Petrach ty jo jen pul hodky ja jedu dat treba jen mliko a jsem tam pred hodinu a pul. 😀 😀 😀

bera28
22. sep 2009

Ahoj holky, člověk není chvíli u PC a tady se to zase rozjelo🙂
Fajn, jak je??
Susi, jsem zvědavá s čím příjdeš od doktorky. Jestli něco vymyslí s tím papáním. U nás teď Anetka tady moc nejí, většinou to v půlce začne prskat a konec. Ale včera stála před babičkou a dožadovala se krmení její polívkou. Tak jedly z jednoho talíže a chutnalo jí. No a dneska tutéž polívku už nechtěla. Prase aby se v tom vyznalo 😖
Sorbono, hlavně že jste zvládli stěhování, to je fakt horší jak vyhořet🙂 A kluky nech spát, když nemají potřebu se budit. Už jsou velcí, tak co.
Adajar, parádní pokroky, za chvíli jste doma. A neříkali přesně jaký neurologický nález tam je?
Petrach, tak jsem se schválně dívala, kdy se na bok otočila Anetka a bylo to až v 7 měsících korig. A pak to šlo raz dva a vidíš, chodit začala před prvními narozkami korig. A teď jí už nestíhám.
Denisee, nenech se na RHB zdeptata, fakt mi to příjde moc, co cvičíte. Vždyť my máme pořád jen jeden cvik 3x denně, a to na tom byl Kubajz hůř než Vojtík. Navíc já už nevidím žádné pokroky, chodidla dává pořád blbě a nic se nelepší, tak nevím. Na další kontrolu jdeme za 3 týdny.

Jinak Anetka odmítá být v kočárku, tak si dokážete představit, co je to za hrůzu venčit oba dva. Anetku mám na vodítku (pro děti, ne pro psy🙂, druhou rukou kočíruju ten náš tank s uřvaným Kubajzem, který samozřejmě nechce být v kočáře sám, když Anetka může chodit. No fakt se bavím.

Jestli chcete, jukněte na fotky z dnešního plavča. http://bera.rajce.idnes.cz/plavco
Mějte se moc hezky.

denisee
22. sep 2009

bera: pláváni je super viď 🙂 v těch pěnových skřipcích(jak já tomu říkám) Vojtík vůbec nechtěl být, celkově zjišťuji, že mu vadí když ho něčím omezuju ani v nafukovacím kruhu nechce být, no a ani na tý ruce to už jsem tady psala 😒
Jinak s jídlem taky teď začal zlobit, on otevře pusu, ale pak si to z ní začne vyndavat a házet to všude možně, taky hrozně málo pije. Za 14 dnů jdem na očkování, tak ho nechám převážit, když bude přibírat, tak to nebudu hrotit to jídlo..

A to cvičení mě fakt už s....byla jsem tak plná optimismu v pohodě, když nás neuroložka prakticky už vyřadila a teď jsem zas vyklepaná a nevím proč. Zabere to zas ty 4 cviky půl dne, mezitím se mi tam 4x počůrá, leze po mě chce na ruku je unudlanej..ach jo, promiňte, že si tu vylejvám srdíčko, ono se to zas srovná je to vždycky, tak ten týden po kontrole na rehabce na ho.... ☹

adajar
22. sep 2009

bera zatim nerekli jsem se zapomela zeptat. Hele jsem se musela smat s tim voditkem a tak. Ja vim ze pro tebe to k smichu neni, ale jen ta predstava.

susika
22. sep 2009

bera-s tým písaním sa začínaš podobať "fajn"...tie jej hlášky, ma vždy dostanú, aj ked mám neviem akú zlu naladu🙂)to voditko by asi u nás nezabralo, amlá neznáša byť priputaní ani v kočíku a nie ešte a vodidku.a j v autosedačke mám vždy nervy, aby nás nezastavili, lebo sa mi vyvlieka...
tak u dokiny sme neboli. iba som jej povedala, že sa mi tam nechce, pondelok máva narvané a pol dna tam medzi chorými nechem čakať a malá sa nejako v nedelu rozjedla. naobed pol taniera poleivky a skor dva knedlíky. ale bez mäsa, to som robila až v pondelok. ale nejako jej mäsko nejde už..u sestry jedla ako keby som jej týždne nedala....v pondelok to bolo super, ráno 250+ cca 150ml mlieka...už osm ju ani netlačila iným, ale zjedla ešte polkrajca chlebíka so syrom a nejaké rajčinky, obed klasika ako den predtým, olovrant dva strapce horzna, videla , tak pýtala,a spon jej pomože na kakanie, ktoré sa tiež zázračne zlepšilo a upravilo, v ečera ako prasiatko, všetko čo videla a večer mlieko. dnes tiež super, iba toho mlieka bolo skoro 2x250 a ešte čajík-kam to do tých malých detí sa leje?-tiež polovica chlebíka s džemom (videla mna, tak si dala tiež)obed ako den predtým. navarial som vela, už sme to zjedli🙂))a traz večer u rodičov tlačila chlebíčky a zemiakové lupienky také biele, nie moc slané a šlahačku...super kombinácia, na to pred psaním klasika mlieko a snád sa v noci na papanie nezobudí ako dve noci predtým🙂)

to som nevedela, že xDeina čaká druhé...ja som ju tu dlho nevidela....ale bude dobré, 33tt je fajn. ked som ja rodila v 32tt, sestrička ma ukludnovala, že je síce drobček ale má super týžden, a že to je hlavné.....držím jej palčeky, ale bude to fajn...

adajar-malý šikovníček rastie do sily a krásy🙂))
ach jo.tak som rada, že an tie rehabky nechodíme. tiež ma tam zdeptali...ani presne stále neviem, čo kedy malo b dieťa vedieť, malá sa prvýkrát otočila, ked mala korigovane 4 mesaice aj 1 týžden. nekorigovane mala 6 mesicov aj 7 dní presne. ten den si presne pamätám presne 5.2.2008. 😀 som sa zlakla, že kto ju dal na bruško a ona frajerka už sama. a od vtedy sa vrtela stáel a aj tak spáva do teraz🙂))

mispuli
23. sep 2009

deina:naprosto tě chápu,my jedeme ko kolářce ted v pátek,cvičíme jen občas,ale honzis už je velkej,má dny,kdy se snámi neskutečně pere a pak jsme po cvičení spocený všichni a já na víc poškrabaná protože mu držím ruce a pak občas cvičí bez řevu,má ta za chviličku hotový a pohoda,no ale u kolářky se zase předvede v celý kráse,znám ho.A nic si z ní nedělej,,myslím si,že kdyby jsme se před ní svlíkli my,tak nás nechá cvičit taky. Malej je skvělej,že to takhle krásně zvládá a ze všeho nejlíp,to cítíš ty jako máma,ty ho vidíš každej denkaždej den s ním poctivě cvičíš a věnuješ se mu 😉 a víš,že tam ten pokrok je a ta pochvala od dr.už je jen bonus

mispuli
23. sep 2009

koukám,že píšu deině a chtěla jsem psát deniss,ale určitě jste to pochopily 😉

maatkka
23. sep 2009

mispuli 🙂 to preto ze teraz na deinu vsetci myslime 😉 som citala v novembrovkach ze maly Matko ma 45 cm a 2 kila a ze su v poriadku tak sa strasne tesiiim 😵
adajar super spravy ako vzdy - uz si u vas na to zvykam 😀
susika vidis staci sa pozalovat a hned to ide 😉 som rada...
denisee verim ze uz to nebude dlho trvat - cvicenie myslim - maly je moc sikovny 🙂 a ty ani nehovorim aj tak to zvladas uplne super!!!

maatkka
23. sep 2009

a bera krasne fotky vidiet ze drobcom sa plavanie fakt lubi 🙂
fajn no ako??? uz je ti lepsie???

denisee
23. sep 2009

Mispuli: pochopila sem to 😉 jak píšeš, cvičil by každej druhej 🙂 , ale měli by brát ohled na ty rodiče, ono se to nezdá, ale fakt to není zprominutí žádná prdel ☹ tolikrát cvičit s takhle velkýma dětma. Už takhle je člověk z toho dne unavenej.
Už zas kňourám a vím, že bych měla být šťastná jak to všechno dopadlo, ale rozumíte mi, že jo.
Tak prosím, pak napiš, jak jste dopadli na kontrole.

mispuli
23. sep 2009

jj denis je to tak,když jsem cvičila několikrát denně,tak jsem si říkala,že bych si i klidně zaplatila někoho,kdo to umí a bude cvičit za mě,jenže jsem nikoho takovýho nesehnala,tak to zůstalo na mě a byla jsem štastná,když jsem přestala a pak jsem si to vyčítala,protože jsme přestali moc brzo,jenže jsme jezdili na rehábu do písku a tam nás nikdo nevaroval,kdybysme už tenkrát byli u kolářky,ta by nás ze spárů nepustila,ale na druhou stranu si myslím,že bych tam ten tlak pak neustála,ted už je honzis starší a cvičíme,když můžeme,musí s ním cvičit tatka,já už ho sama nezvládnu a já mu musím držet ruce,ale taky mi tam chybí od kolářový,že alespon trosku nepovzbudí,spíš pořád kouká na člověka,jako že nedělá pro ty svý dětičky to nejlepší a ona to zatím není pravda,na druhou stranu já už kolářovou delší dobu neviděla,vždycky tam máme jen tu rehabilitační pracovnici a ty jsou lepší,tak doufám,že to tak bude i v pátek

bera28
23. sep 2009

Mispuli, tak at je kontrola v poho. Co si budeme povídat - cvičení je děs, ale když to těm prckům fakt pomáhá, tak co by člověk nezlousl.

Susi, tak to je bezva, že teď malá dlabe. Asi si musíme zvyknout, že mají takové výkyvy.

Denisee, jj, plavání nás všechny baví🙂 Narozdíl od cvičení...
Taky netuším, kolik svišťové váží. V úterý jedeme do Podolí, tak uvidím.

My jsme se teď vrátily s mamkou a dětma z oběda. Byly jsme si sednout tady naproti v restauraci na zahrádce a představte si, jak to dopadlo. Anetka se krmila gulášem s knedlíkem a Kubajz vepřovým na houbách s rýží. Tak asi budu muset začít vařit hospodský jídla, a to budou jíst🙂

Jukla jsem na vaše albíčka a všechny dětičky i rodičové jedna báseň 😉

fajn
23. sep 2009

AHOJTE,JÁ JSEM NAKONEC NIKDE NEBYLA ,ONO TO PO 3 DNECH PŘEŠLO TAK NIKAM NEJDU. sTEJNĚ NA NĚCO UMŘÍT MUSÍM. nĚjak sem nepíšu ,mám splín nebo co tak se mi ani nechce nic psát. Chtěla jsem se podívat Deině na miminko a nemůžu to najít tak třeba někdy.
S těma rehabkama kašlete na ně ,však vidíte že dělají pokroky tak co. Já vždycky říkám že Didka udělala pokrok o krok. I teď se mi zdá že i mentálně zase poskočila hodně dopředu . V listopadu jdem zase k psycholožce tak uvidíme co ta řekne.
Jdu píct odpoledne přijede Didce kamarádka 🙂 tak aby měli co zakousnout. Včera odpoledne si Didka vzpoměla na Marušku tak jsem ji vytočila číslo a holky se domluvily. Maruška je stejně stará jak Didka tak si trochu rozumí. Tak se mějte moc hezky a děkuju že na mě myslíte ,já na vás myslím taky i když nepíšu,jste totiž moje největší kamarádky aspoň virtuálně

mispuli
23. sep 2009

koukla jsem na fotzečku,tak to je krásnej chlapeček a míry má krásný,naše Míša taky byla v 33.tt a měla 1610 g a 41 cm,dneska na ní vůbec není vidět,že byla dřív 🙂

fajn:vidíš jak je didka šikovná,sama si umí domluvit návštěvu,to je přece super,a nedepči,nemá to cenu,já měla splín v sobotu,byli jsem u kamarádky na oslavě narozenin,sešli jsme se skoro celá parta i s dětma,honzis si chtěl hrát s ostatníma,jenže oni jsou o trošičku starší(štěpánek sice jen o půl roku a filípek o necelý 2),ale odháněli ho od sebe,když na něco mlel,tak se mu filípek smál,že mu nerozumí,at se naučí pořádně mluvit,vím,že jsou to jen děti,ale i tak mě to mrzelo,jejich hry ted spočívají v tom,že se honí a navzájem shazujou a různě se po sobě válej,tak to honzíkovi zakazuju,protože mám strach,že se majzne do hlavy nebo ho někdo nechtěně kopne,tak pak ječí,že chce bejt s nima,no fakt na hlavu,ale pak jsem byla na honzíka pyšná,když tam všem vyjmenoval,jak jdou dny v týdnu za sebou a řek asi 3 básničky a docela mu i bylo rozumět,oni jsou prostě dobří zase v něčem jiným,jsou jedinečný,didka v tom,že má svojí hlavu a na všechno má odpověd,honzík zase má úžasnou pamět,oni skoro ani neví,že maj děti,my to víme a dokážeme si toho vážit,tak hlavu vzhůru a zase se ukaž,ju, škoda,že bydlíte tak daleko od nás,myslím,že bysme si dost rozumněly,tak aspon takhle na dálku

petrach
23. sep 2009

ahoj holky,
fajn ja Te chapu,na me to taky občas vleze ta depka blbá a to vy máte vetší kus cesty za sebou než my a tech nervu taky,takže máš nárok.to samé mispuli...holky to čím jste si prošli se muselo nekde podepsat,nemyslím to ve zlém..človeka to trápí.mrzí že se tak snaží a lidi blbe hledej

susika doufám že Zuzance to papání vydrží,to je porad neco k řešení
denise už by vám mela rhb ubrat cviky,mate fakt ražonku,co ji zmenit,myslíš že už je to pozde?
deine moc moc gratuluju a přeju obema at jsou brzo doma a vše je v pořadku
bera to je známe že všude chutná víc než doma a kor když je to pro ne normálne zakázane jidlo 😀

adajar
23. sep 2009

Ahojky malej je nadhernej fakt ze gratulujem s Danielkem.-

adajar
23. sep 2009

Jo holky jinak nam snizili prutok v brejlich na 4,5l a vubec prej neklesal a dneska u me zapipal jen jednou na 5 vterin. No je to sikulacek nas. A prej si sundal v noci brejle a byl beznich docela dlouho asi. No a sundava si je porad prej no.

fajn
23. sep 2009

asi už ho ty brejle sejřijou a chtěl by jít dom za váma 😀

Mispuli úplně mi mluvíš z dzše. didina by taky chtěla někdy lítat jak ostatní a oni ju nechcou anebo ji to tak nejde jak jim a pak jsem vždycky z toho na šráky. Dnes návštěva proběhla tak že Maruška dojela a Didina ji nechtěla nic půjčit a říkala na všechno že je to její ☹ 😒 😠 😖 😢 . Maruška nakonec řekla že by takovou sestřičku nechtěla a bylo. Pak jsem si vás tady přečetla a ..........

petrach
23. sep 2009

fajn je to dáblík co? ale fakt z toho vyroste..drž se myslím na Tebe..maš krasnou holčičku
jo a bere ty léky,nesklidnili ji trošku,nebo to radši do ní necpeš::?

adajar přesne jak to napsala fajn,že ho to už sejřííí 😀 už je nepotřebuje tak moc a to je znamkou že zas ušel kus cesty 😉

adajar
23. sep 2009

fajn no jo no jenze jeste je potrebuje na nejakej den to rika doktorka. 😀 😀

Hele pristi navsteva bude jina. 😉 😉 Chce to cas hele.

petrach
24. sep 2009

ahojky,
u nas se dnes prvne vynechalo cele mlíko,snedl celou dopolední svačinku,mel banán 😉
ale obed teda zas nic moc,ta zelenina mu nejede 😒

ja chytám bacila,kašlu,mam rymu,tak doufám že to prcek nechytne ☹

denisee
24. sep 2009

Petrach: když jsem zavedla dopoledne ovoce, taky pak Vojta stávkoval s obědem, tak jsme to otočili a ovoce jsem dávala, až opoledne. A bylo to lepší i v tom, že jsem ho třeba po obědě o víkendu dala k našim, oni mu dali ovocnou svačinku a my mohly s manželem třeba na nákupy nebo co bylo potřeba 😉 . A dopoledne jsme měli pak volný na zařazení jogurtu. Ať se nemoc nerozjede.

maartinkaa
24. sep 2009

Ahoj dievcata, my sme boli vcera na rehabilitacii a primarka nam neverila, ze sme sa narodili v 7.mesiaci, vazime 4,5kg a sme velmi silni 😀 😀 😀 😀 . Ani by sme cvicit nemuseli, ale povedala, ze aspon pre istotu 😀 😀 😀

petrach neboj, on si na zeleninku zvykne 😉 😉

adajar, vy pojdete ochvilu domov ako vidim 😉

adajar
24. sep 2009

Ahoj hoky dneska se nas rarach teda predvedl v cele krase. az budu mit minutku vse popisu nebo se podivejte do alba posledni zapis s denicku. 😀 😀

petrach
24. sep 2009

adajar je to šikulka 😀 jsem se nasmála a teda na fotce vypadá že už má tvařičky 😉 je to kus chlapa

u nas se rozjela rymu už i u maleho 😒
marti tak to jsou moc dobré zpravy,jsi štastná že jo??? moc ti to přeju,vam všem,po tom čím jste si prošli si to zasloužíte 🙂
no a teda ta váha ta je neco 😀jsou šikovní že tak pekne papají,bud ráda 😉

denise musím to skusit zmenit,díky za tip..on u toho objeda řve jen to vydí..dneska řval že ho slyšela tchyne a dobehla co se deje 😀a jak ji vydel tak i neco pojedl 😉

holky co máte x-lander kočarek..on nejde dát uplne do lehu že?? kdy jste do nej šli??
me to pořad leží v hlave,manža říká že jsem praštená,furt mením kočarky,ale neprodelávám 😀 oba byli z bazaru a ted mám sporták,ale ješte jsme v nem nebyli..no jsem prdlá 😀

adajar
24. sep 2009

petrach no ja se tam taky nasmala proste se predvedl ze uz je rarasek. 😀 😀 A jinak on je tloustik oproti ostatnim detem prej. 😀 😀 😀

leninek99
24. sep 2009

Ahoj maminky,

mám na vás dotaz zda je nějaký rozdíl mezi Nutrilonem a NESTLÉ Beba HA 1 Premium 400g??nějaký den máme problémy s kojením a jedná má kamarádka mi doporučila Bebu,jenže naše dr. je jiného názoru tak jsem zmatená☹jenže i pěkně z častého kojení unavená☹každý den vzhůru od dvou od rána což pak kolem čtvrté odpo se mi chce už vždy spát jak je toho na mne moc 😒

petrach
24. sep 2009

leninku mám zkušenost že dr doporučují všichni nutrilon,ale jsou i jine stejne dobre mlíka..zaleží jaky vam doporučila,HA je hypoalergenní..jestli ublinkávají atd.
kolik prckove važí atd.