Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
8. okt 2009

Nanya, nám se tohle stalo v 6 měsících taky, ale s tím rozdílem, že najednou ode mně Klárka nechtěla mléko vůbec, jakmile jsem jí přiložila, začala řvát jak hyena, bylo to ze dne na den. A už jsme s tím nic neudělaly a přešly na flašku, nešlo to jinak, sice jsem ještě odstříkávala, ale mlíčka ubývalo... Takže 50 ml je ještě docela dobré 😉 Doktorku bych asi neposlechla, já začla s příkrmy ve 4.měsíci korigovaně, takže v 7., ale to jen proto, že už jsme měsíc nekojily a přešly na UM.

Jinak zdravím všechny zase po dlouhé době, tradičně nestíhááám. Ani všechno dočíst, tak se omlouvám. Ale koukám, že tu řešíte váhy, tak to se musím smát, protože třetí nejpodvyživenější dítě hned po A a S od Kili je naše Klárka 🙂 (Kili, dík, že jsi ty váhy písla, hned jsem klidnější 😀 ). Má teď ve dvou letech 10 kg a momentálně vůbec nejí, takže možná ani to ne. Kdybyste viděly ty procedury, co děláme piř jídle, aby aspoň něco snědla... všichni říkají, abych to neřešila, ale mně to nedá, ona by fakt byla schopná nejíst vůbec, maximálně by si dala 1 jogurt za den.

Adajar, Vy jste teda pěkný macíci, to je super. My šly domů s 1890g ve 2,5 měsících, tak co tam ještě děláte? 🙂

Denisee, tohle jsme měli taky, co doktor, to názor. Naše dětská ani neuroložka nechtěly, abych cvičila, fanatička samozřejmě ano, tak jsem cvičila místo 4x denně jen 2x, byl to takový kompromis. Kdybych věděla, jak to dopadne, tak bych asi Kolářku poslechla, máme ty nožičky fakt špatný. Jenže na Klárce bylo vidět, že to není úplně v pořádku, pokud na Vojtíkovi vidíš, že dává ty nožičky tak, jak má, tak bych tolikrát určitě necvičila. Ona Vám nechá 4x denně a na příští návštěvě Vás vyřadí ze dne na den, uvidíš , ona je fakt blázen 🙂

Jinak pokud ještě někdo marodí, přejeme brzské uzdravení, Šimonkovi gratulujeme k otáčení, Andulce k mimi... na koho jsem zapomněla se omlouvám, zatím pa, V.

kili
autor
8. okt 2009

Vladi, no ale aspoň vieš, čím to je, že proste neje.
u nás ani to nepomáha, na nedonoseneckej poradni som dostala (mimo iného) vynadané za to, že sú podvíževený a majú nedostatočnú výživu. ako nie priamo, že by mi vynadali, ale viem, že si mysleli svoje 🙄 . že máme chodiť na gastro a má im predpísať nejaké nutridrinky a tak, ale ja som ju odpinkla, že A. dostával 3/4r maltodextren do jedla (na zvýšenie kalorickej hodnoty) a aj tak to k ničomu nebolo a tak som to vysadila, ani s dr. som sa neradila (s tým so sa teda nepochválila 😀 ), tak síce sklapla, ale za cvhíľku o tých nutridrinkoch kecala zas 🙄 . Serem na nich, asi ich nekŕmim. ale keď niekde napíšem, že čo zjedia, tak všetkým padá sánka, tak ja nechápem, čo viac mám robiť. A. som dokonca sa rozhodla, že vynechám jedlo jedlo úplne, čiže je už len 4x denne. Strašne totiž kakával aj 4x denne a riadne kopy, teraz je to už lepšie a aj lepšie začal jedávať, teda ochotnejšie 😵 a váhu už ani moc neriešim, kôli tomu zaťažovať jeho organizmus, a aj tak to k ničomu nie je, nemienim.

fajn
8. okt 2009

jé holky fakt tu váhu neřešte Didka má ve 4 letech 12,5 kila a já 90 a doktor říkal ať místo sebe krmím malou. Ale když ona je furt v pohybu tak co a když nepřibere tak se kvůli tomu nepos... jak říká Kili.

Andulce veliká gratulace a přeju hezké těhulkování.

Jinak střecha bude asi zítra nebo v sobotu hotová a pro změnu se mi posr.. pračka. Zítra přijde opravář tak uvidím co si za to vezme.

kili
autor
8. okt 2009

fajn, hehe, presne, ja prežráta a deti vychrtlé. ešteže som aspoň ja teraz schudla a už som relatívne normálna ako pred tehu 😵

denisee
8. okt 2009

No holky: tak jsem z toho jelen 😒 . Já cvičit budu samozřejmě dál, ale asi né všechny 4 cviky stejně z toho skoro ty dva už ani pořádně nezacvičíme.
Maatkka: a jak cvičíte formou hry, napiš nějaký tip. Děkuju.
Jen jsem vám ještě chtěla napsat, že se mi nelíbilo, že mi taky rehabka z ničeho nic řekla, ať tatínek nečeká, že z něj bude nějaký výborný sportovec, ale pak dodala nebo třeba jo to teď nejde s určitostí říct, (ona ví, že můj manžel je sportovní typ, jde mu snad všechno co je) ale není žádnej ambiciózní blázen. Tak to mi přišlo docela hnusný, proč to říká, když teď teda houby ví, přišlo mi, že mě tam chtěla minule fakt postrašit, abych to náhodou neflákala ☹ A už končím na téma vojtění.

sorbona13
8. okt 2009

ahoj holky, přidala jsem pár fotek, koukněte na http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/10Rijen2009#
Začala jsem kluky kojit každého zvlášť, protože Kuba hrozně řve, když není u prsa sám (tedy myslím si, že je to tím), tak se snad uklidní a bude zase pěkně sát. Dneska se mi Honzík sám přetočil z bříška na záda, byla jsem vedle v pokoji a najednou slyším řev a Honzík ležel na zemi na zádech mimo deku (předtím ležel na bříšku). Asi se překulil, když zkoušel pást koníčky, někdy se zvedá víc na jedné nebo na druhé ruce.

vladimuraz
8. okt 2009

Kili, ona nejí jen teď, rostou jí další stoličky, tak si myslím, že proto. Jinak jí, sice s šíleným divadlem, ale narvu do ní všechno, co chci. Akorát nám to zabere x hodin denně, což mně štve. Já si myslím, že nemůžou přibrat, jak jsou pořád v běhu, nevím, jak Tvoji kluci, ale Klárka minutu neposedí - přesně jak říká fajn.

fajn
8. okt 2009

Vladi tak já to divadlo u toho jídla dělám už 4 roky. Ale narvu do ní taky všechno i když teď už někdy když vidí co ji chystám tak to nechce. Nejhorší je snídaně to přijde a zeptá se komu to je mě? Tak to teda nebudu jest já chci rohlík s čokoládkou(nutela) ,to ona může každej den.

Dnes jsem byla z holkama na kontrole a Didka řekla dr. že má vybity baterky a že si dnes musí koupit v Bille novy. No jsme se nasmály jak hrom. A to ještě když ona řekne . paní doktorko já ti něco řeknu ...,a začne ji tykat tak i sestřička má co dělat. Naposled aby to nemusela říkat každé zvlášt tak říkala sestře a ty poslouchej taky sestřičko 😀

vladimuraz
8. okt 2009

😀 😀 😀 je to číslo, aspoň se nasmějete, i když často bys jí nejradši přetrhla, viď? 😉

bera28
8. okt 2009

Denisee, cvič podle svého. Kašli na fanatičku, myslím že 3x denně míň cviků bude stačit. Hlavně když je v pořádku a nevidíš žádné nesrovnalosti.
Nanya, já být tebou, tak změním pediatričku. Taky jsem to udělala. sežeň si nejakou, která má zkušenosti s nedonošencema. Taková rada, jako začít s příkrmy tak brzy je, s prominutím, hovadina. U malého přeci nejde o to, že nepřibírá, protože jí hodně, ale nepřibírá, protože jí málo!!! Kdyby si vypil svou správnou dávku, tak Ti přibírat bude. A jak píšeš, že mlíčka máš spoustu a teče samo, nevadí mu ten silný vypuzovací reflex?? Já to měla taky. Mlíko začalo stříkat a Anetka nestíhala polykat. Lokala vzduch a pak po 50 ml s řevem a kroucením skončila. A tím začalo naše několikaměsíční martyrium s jídlem. Zkus ještě udělat to, že odstříkáš a dáš mu jen z lahvičky. Když to vypije v poho a bez hltání, tak by mu vážně mohl vadit ten proud mlíka🙂
Kili, taky mám podviživence, už 3x nám to psali v Podolí do zprávy🙂
Fajn, to máte se střechou parádně vypočítáné. Od zítra má být zima.
Vladi, kdybys viděla ty opičky, co se teď dějí u jídla u nás. Od včera stávkuje Kubajz a asi je to zubem - roste mu stolička. Dneska dopol jsem mu to namazala a oběd snědl parádně, ale včera a dnes snídaně, to bylo na facku.
Sorbono, vidíš jaké máš kluky šikuli🙂

petrach
8. okt 2009

ahojky holky,
Deniseja bych ubrala,pokud to řekla neuroložka..rehabku mate fakt hustoumtakové řeči,asi jí moc nedochazí čím jste si prošli kozene 😠 tohle me vždycky vytočí 😒

fajn super hlaška,pusinka 🙂
už at tp máte hotové,taky si užívaš co?

vladi myslela jsem na vás,jak se máte..Klarince moooc gratulujeme k narozeninám 😉 přejeme hlavne zdravíčko..
sorbonko kuknu na fotky..

argousek
8. okt 2009

fajn to si mně teda pobavila 😀 😀 😀

bera28
8. okt 2009

Argousku a jak je Adámkovi??

andraa
8. okt 2009

Ahoj holky,
říkala mi Fajn, že se za vámi mám klidně přijít podívat. Myslím, že mezi vás patřím. 3. 10. se mi narodil chlapeček Max ve 28 tt. Tak já vás budu číst a sem tam se přidám, jestli bude co napsat.

fajn
8. okt 2009

andraa tak vítej. Myslím že bude co psát,neboj až začnete krmit a cvičit tak se rozepíšeš 😉

Sorbono kluci jsou krásní

adajar
8. okt 2009

Ahojky holky

Vladi ucime se jist no.

Holky teda spis ty co straceli mlicko jak jste si ho udrzeli mate nejake rady?? Jako ja jeste neco dam ale uz ho neukrmim.

Fajn ja mam taky ted hodne mam pres 90kg a gynekolozka mi rekla at cvicim, ale zadna dieta a hodne mam jist a pit kvuli mliku., 😀 😀

denis ja dneska vojtila poprve a nevim jestli jsem cvicila dobre ale asi jo raminka mel dole a nozicky zvedal, ale jen parkrat tak nevim.

adraa vitej mezi nama. 😉 😉

argousek
8. okt 2009

Adámkovi je dobře, ale ještě kucká, on ten kašel vždycky pár dní trvá. Dali nám tady ale inhalace vincentky a je to něco úžasnýho, hned se mu potom spustila žlutá rýma z nosu, přitom rýmu jinak nemá. On má krk čistej i na poslech doktorka nic neslyšela, takže to má v těch horních cestách dýchacích. No ale do neděle jsme raději bez procedur a jídlo nám nosí na pokoji, venku je ale hezky tak chodíme ven, ale i tak vám povím, že je nám tady bez těch procedur den dlouhej, už aby to bylo za námi. Víc to na mně padá a stýská se mi po domově 😅

kili
autor
8. okt 2009

vladi, no ani moji chvíľku neposedí, teda neviem, mne to ale u detí príde normálne, nie? že deti furt niečo robia.
ako niekedy sa dokážu v sede hrať aj pár minút, ale viac určite nie.

andulka4
8. okt 2009

Jééé Gudz ty jsi mě odhalila 😀 😀 😀

Holky tak s tou váhou se vážně musím smááát....D měl v 8mi měsících 8kg(tedy v 5,5m) to by.l tááák tlustý že se nemohl hýbat 😀 Dneska je zněj hubená špagetka a každý se mu směje, váží sice 12kg ale na jeho výšku je to strašně málo a je jak podvyživenej pes

já to už neřeším...jí hodně a kadí 4x denně pořádné nálože takže ho spíš přecpávám

měly by jsme vidět manželovy fotky z mládí, a moje vlastně taky 😀 ve 20ti letech jsem měla 42kg a byla jsem neuvěřitelně vychrtlá 😀 😀 😀

Kili vítám tě z5 ....moc jsi tu chyběla

julianna78
8. okt 2009

Ahoj holky 🙂
konečne môžem na pár minut nakuknút.
Adajar strááášne moc gratulujem a teším s tebou,že už si s Danielkom.Z mliečkom neporadím mne už tiež odchádza a to malú často prikladám aj som začala odsávat v noci,melta mi ide krkom a vineu už nemôžem ani vidiet.Naštastie mám plný mrazák tak do pol roka ju určite na mliečku udržím a potom dám um.
S príkrmom máme začat po ukončení 6m,pýtala som sa na nedonoseneckom a vraj pri príkrmoch sa vek nekoriguje,tak som z toho jelen.
Petrach jak ste začali vy?Mám pomiešat mrkvu z mm a dat jej to vo flaške,ked nebude chcet lyžičkovat?

maatkka
8. okt 2009

Denisee no nic extra tak normalne sa hrame 😉 este stale napr. ficime na fitlopte nahaname sa za loptickami s ockom Lili vyvadza tak az sa spoti 🙂 to presne vidim a rozmyslam kedy asi ake svaly zapaja a posiluje 😅 a strasne sa pri tom rehoce 😀 Ona je celkovo uz taka nejaka pevna a svalnata 😀 by som si dovolila iba tak laicky povedat ze po tej silnej hypotonii nie je ani stopy... Toto je trochu od veci ale zacali si s ockom v poslednej dobe stavat "bunkre" a hraju sa v nich aj dve hodiny vkuse - vylieza vlieza nosi si tam hracky bura a znova stavaju - no sranda ako ich to bavi 😀 Ved aj pri obycajnom hojdani na tej hojdacej kravicke si nieco precvici a musi udrziavat rovnovahu alebo ked tlaci kocik teraz zase robi rada drepy a tancuje napriklad 😀 ... No a okrem toho masirujeme nohy chodidla a achilovky ako nam uz strasne davno ukazala neurologicka - to sa jej tiez celkom paci. A od kedy sme prestali vojtit poctivejsie cvicime svalove cviky s ockami - to tiez takym hranim - lebo vraj vojtovka by mala pomahat aj na to skulenie aj ked nam s tym teda asi nepomohla. Ale sa mi vidi ze sa jej to postupne trosku upravuje tak uvidime. Na zaciatku novembra ideme na ocne tak som zvedava co nam povedia...
Andraa vitaj 😉 gratulujem k Maxovi prajem mu veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela zdravicka a drzim palce nech sa mu dari. Mas krasnu rodinku 🙂

maatkka
8. okt 2009

Denisee inak ta rehabka je cudnaaa 😠 Ako moze nieco take povedat??? Ked presne ani nevie ako to bude... Ona nie je matka???? Ked nevie ako sa ta taka blba poznamka moze dotknut? Aby ju este Vojtik neprekvapil!!! 😉
Andulka mne sa teda Davidko nezda taky chudunky 🙂

petrach
8. okt 2009

andraa vítej mezi námi a moc gratuluju k Maxovi,přeju mu hrozne moc zdravíčka a štestíčka do života..
my jsme 28+3 😉
kde ležíte s prckem? my jsme byli ve Zlíne..

juliana my začli v 6 mesících nekorigovane..první mrkev,bud uvařit doma a rozmixovat,nebo pro první dny doporučuju koupit sklinky,ta mala od Hippu je 125g a meli jsme ji na 3 obedy 😉 muže se spotřebovat do 48hodin,takže to tak vychází..jinak ted vařím,mali kupovane nerad 😒 tu mrkev dej 3-4 dny a pak k ní brambor atd..postupne po 4 dnech se přidava další zelenina

adajar kolik ted odsaješ?? skoušelas homeopatika??kojo čaje??
skus vydržet,jestli to není jen krize,ja mam ted taky😉
a jak jinak Danysek,maš ho na pokoji??

petrach
8. okt 2009

juli ješte -skus nejdřív tu lžičku,naš malí to ma třeba radši huste,tekute do nej nedostanu..

julianna78
8. okt 2009

Petrach díky 🙂 A ešte sa chcem spýtat,dávaš malému aj nemliečnu ryžovú kašu na večeru,mna tak napadlo či by ju kaša viac nenasýtila a v noci by spala.

andulka4
8. okt 2009

Maatka ale jo je hrozně hubený, má úplně šíleně tenký hrudníček 😀 ale asi má těžké kosti

denisee
8. okt 2009

andulka: Taky dodatečně gratuluji 😉 , ať vše probíhá v pohodě.

maatkka: Julinka má super rodiče!! Vojtíka se snažím různě motivovat během hraní, ale ono to ani není moc potřeba, chvilku neposedí. Rehabka má 2 děti, ale nevím, co je ve škole učili nebo že by mluvila z vlastní zkušenosti, nevím, ale přijde mi to jako zbytečně předčasný závěr, oni tam moc chválit ani podpořit bohužel neumí, proto vždycky od nich odcházím zdeptaná. I když se vlastně nic neděje. ☹

Holky Vojta má 9,3kg a 80cm v 16měsících. A má na sobě jen samý svalíky, budou ti naši nedonošenci prostě drobnější, ale jsem zvědavá co nám z nich vyroste 🙂 Znám dva chlapy co byli hodně nedonošený jeden měří skoro 2m a druhej má 100kg 😀

andulka4
8. okt 2009

Denisee tak u Davida už ve 4měsících nešlo poznat že je nedonošený, to měl přes 5kg a to mu bylo vlastně 1,5měsíce 😀

jakmile se ale začal hodně hýbat tělo se mu spíše prodlužovalo a tuky ubývaly 😝

nijak to neřeším....snažím se mu dodávat pestrou stravu a jí docela pěkně takže i Dr když něco namítá, jak vybalím denní jídelníček mlčí

petrach
8. okt 2009

juli dr říkala že mam davat,ale když spí po mlíku od 20-5 cca hodin,tak myslím že mu mlíko stačí a nedavam,ale je určite sytejší než mlíko..
my zas vahove musíme brzdit no 😀

denise to je škoda,že jstze to nevedeli dřív a neprchli od ní 😒 to dela moc ta podpora,naše rhb je přesny opak,pořad nas chvalí a cvik už ubrala a ja ho stejne skouším cvičit,už se nam nedařil a ukol pry splnil..ten na zadech a mačkat bod pod bradavkou

andraa
9. okt 2009

petrach: my jsme byli v Hradci Králové, ale teď už je tam jen Maxík.

Dnes se za ním jedeme zase podívat, vezu mu mlíčko, které bedlivě sbírám po každé kapičce. Už se strašně moc těším až si ho zase pohladím a budu na něho moc koukat. Strašně se mi po něm stýská a to jsem ho neviděla jeden den. ☹