Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
1. nov 2009

bera28:
děkuji za rady, ani já nevěděla, že paracetamol snižuje účinnost hexa. Ale teď už to budu vědět. Ale i tak mu to asi preventivně, ani ty čípky, dávat nebudu. Jen, kdyby měl teplotku nad 38. Vždyď teplotka je přirozená obranyschpnost těla ne?! 😠

petrach:
děkuji za pochvalu Danielka, jj, je větší, i mi se zdá 😵 hlavně podle oblečení.

A děkuji i tobě, že jsi napsala, že ani vy jste preventivně nic nedávali. Trochu jste mě uklidnili. Já mu už ráno 1 dávku diazepamu dala, se bojím, abych něco nezanedbala, ale vy jste mě ujistily, že to není pravidlem u nedonošenců preventivně něco dávat.

nanya
1. nov 2009

mila01:
taktéž dík i tobě, všechny jste mě utvrdily v tom, že nic preventivně dávat nebudu 😠 . Snad se nic nestane, to bych se pak bila do hlavy 😖 . Ale taky mi přijde divný, dávat něco preventivně, já sama moc léky ráda nemám a myslím si, že Danielek si jich užil a užívá až až. Ale je fakt, že už krom Vigantolu, občas Acidum folicum a Aktiferinu, který flákám, nic neberem 😀

maatkka
1. nov 2009

Bera dik za pochvalu - ved Anetka a Kubko su nase vzory 😉
Petrach no ano pre mna je toto teraz take zlatucke obdobie 🙂
Mila ja som len tak zo zvedvost kukla na ockovaci kalendar v CR a SR a u vas je asi fakt o jednu hexu viac 😕
Nanya drzim palce na zajtra.

petrach
1. nov 2009

holky jsem se dívala minulí tyden k maruš do alba a ma tam napsano že se budou stehovat k babičce a dedovi.dívala jsem jak Kubík roste..občas ji potkám v teme kočarek x lander,takže na koníka sem tam zabrousí 😉 akorat sem k nám ne ☹
kili asi nemá naladu si myslím na psaní 😒 ale ja myslím že tady s nami je 😉 jen asi má pocit že není co psat,taky 2 deti jsou už zahul no..ale moooc nám tady chybíš 😉

milo tady je desná kosa 😝 byli jsme prochazkou na hřbitove a ted budu pekne sedet u krbu a dám si meltu 😉
nanya my mame hrozne pečlivou neuroložku,tak si myslímk že kdyby to bylo potřeba tak o tom ví..navíc diazepam je fakt na zklidnení a křeče,nikde jsem neslyšela že by to nekdo bral z detí co si píšu s maminkama i jinde..a to byli deti menší a víc problemove s adaptací..
zítra budu držet pesti,nechod s ním pak moc ven a určite bude v pohode 😉
jo a máš hezky udelané vlasy 😉

nanya
1. nov 2009

petrach:

já vás nemít, nevím, co bych si počala. Děkuji, hodně jste mě podpořily, a to nejen dnes..... 🙂
Jo a děkuji za pochvalu vlasů 😒 i když nevím, co přesně máš na mysli, já toužím po ostříhání, ale manžel, že se se mnou rozvede, když se ostříhám s-(

petrach
1. nov 2009

máš pekne udelane barvy,ty jsi takové mlade 😉 moc ti to tam sluší..

tak u nas se už spí,konečne a jdu se naložit do vany..ješte na vas kuknu

jecidlo
1. nov 2009

nanya: no ja se nestacim divit, koukla jsem na fotky az ted, Danielek je kus chlapa, strasne rychle to leti. Hlavne, ze jste zdravi a v poradku. Ja jsem taky nekde ted cetla, ze se preventivne nic davat nema.

Petrach: my meli taky mamankovsky obdobi, ale nastesti trvalo jenom kratce. ted uz je zase zlaticko a navic se ted Maruska naucila na dudlik, tak uz me vecne neozuzlava a ja mam najednou vic casu. A navic mi ted odjel pritel na 2 tydny pryc, ale to je ta dobra zprava 😅 , potrebuju si od nej trochu odpocinout 😎

petrach
1. nov 2009

jecidlo až ted se chytla dudlu,to je dobrá.. 😉 s přítelem te chapu,manža ted smenuje a když jde až na odpo,jsem z nej už nervní,nejak jsem si zvykla byt pořad sama když delaval do noci a ted ma jinou praci a nemužu si zvyknout 😉

sorbona13
2. nov 2009

ahoj holky, koukám, co jste toho nakecaly přes víkend, chci vás dočíst, ale kluci se začínají budit, takže to asi nestihnu ☹ Na dnešek spali 2x po 5ti hodinách, tak snad je ten spurt za námi, už jsem se bála, že mám málo mlíka, ale asi to tak nebude, kluci přibrali za týden 200g (Honzík) a 270g (Kubík) 😵
Příští týden nás čeká psychologie a neurologie. Co budou zkoumat na té psychologii a jak to vyšetření probíhá? Abych věděla, co nás čeká...
Oba už pasou koníčky, smějou se a vykládají. Kuba je tedy daleko víc ukecaný a větší smíšek, než Honzík.

jecidlo: s klukama je to čím dál náročnější, pořád se chtějí bavit a přes den moc nespí. Dávám je tedy po obědě spát do postýlky a tam vydrží 3 hod., jinak ale spí dopoledne tak půl hodinky. Koukám, že Maruška s Matějem budou mít za chvíli 9 měsíců, strašně to letí...

mila01
2. nov 2009

ahoj holky.U nás prší,je hnusně - pravé dušičky.Já už chci jaroooooo.

Sorbona - teda kluci jsou už pěkný chlapáci,až moc živě si pamatuju,kdy jsme ti drželi palce ať vydržíš co nejdéle.Jsou úžasný.Jinak to,že ti spěj 3 hodiny po obědě v postýlce - to ti myslim můžeme jen závidět.Mě holky nikdy takle nespali,vždycky tak max 2 hoďky a třeba Andrejka zásadně v kočárku - to bylo nachozených kilometrů. 😀 😠 Jinak s tou psychologií ti nepomůžu,my jsme tam nikdy nebyli.Chodili jsme ke spoustě doktorů,ale k psychologovi fakt ne.Jsem zvědavá na reakce ostatních,jestli tam chodili,jestli jsme něco nezanedbali.

Ječidlo - také tě plně chápu,že si potřebuješ od přítele odpočinout.My teda máme taťku doma málo,takže když přijede,tak si ho vyloženě užíváme,ale někdy si taky řikám,že už by mohl odjet. 😀 😀 Hlavně tim,jak tu s náma není,tak pak pořádně nezná ten režim,nezná zvyky holek a je to spíš takové narušení.

maatkka
2. nov 2009

Ahojte
mila u nas je pekne aj ked chladno ale svieti slniecko takze hned ako sa mala zobudi vyrazame niekam von 🙂
To s tymi vasimi chlapmi vam aj tak trochu zavidim - ze od nich potrebujete mat klud... ja by som toho mojho mala najradsej stale pri sebe tak sa bojim ze ho tym otravim ale nastastie mi este stale tvrdi ze by ho viac mrzelo keby mi liezol na nervy 😀 Mozno ma to neskor prejde - zatial sme spolu "len" 6 rokov tak sme si este celkom vzacni aj ked sme viac ako dve noci za sebou spolu neboli len pocas tej doby co som bola v nemocnici
sorbona veru ten cas letiiii - vy uz mate 5 mesiacov! Ja si tiez este pamatam ako ste pred nedavnom boli 3 v 1 🙂

mila01
2. nov 2009

Maatkka - ono to s tim chlapem není zas takový,on je přes týden pryč a to mi strašně chybí a chtěla bych ho mít tady.No a pak přiljede a jak jsme s holkama sami a najednou je tady ,zní to možná divně,ale najednou to není ten náš klídek,jak to máme zaběhnutý,je to prostě " narušitel".Kája nechce zaboha usnout,protože chce tatínka,takže přes den nespí a když tu není,jako třeba dneska,tak usnula v klidu během 15 minut.My jsme spolu 11 let,6 let z toho jsme manželé,jezí 5 let.Nikdy jsem si na to ježdění nezvykla a doufám,že za rok,až budu taky vydělávat,tak že zkončí - no,uvidíme.Snad. 🙂

To sluníčko ti závidim,tady je zima,zataženo a od rána prší - prostě fakt dušičky.

jecidlo
2. nov 2009

u nas je priserne hnusne silny vitr s destem a kosa, jsem odmitla jit ven a spinkaji v postylce doma🙂

kdyz s mojim chlapem by to bylo spis do nejake rubriky "manzelska poradna" a ne do nedonosencu 😅 , kdyz ja bych byla stastna kdyby aspon chodil nejak pravidelne do prace a ja si zvykla na to co kdy a jak bude, ale takhle? ted se mi tu "valel" 4 mesice, takze ho mam fakt plne zuby. Hlavne me se.e, kdyz ja litam kolem deti, vstavam v 6, 3-4 za noc vzhuu a on si rano vyspava do 10ti nebo je protivnej ze ho budim 😠 Mym snem je mit doma chlapa, co vstane v 6 jde do prace, ve 3 je doma, pomuze s domacnosti, detma a pak se vecer venuje me 😀 😀 sci-fi aspon v mem pripade

sorbona: jo ten spanek si jeste proad povazuj! JInak ja taky byla celou dobu pernamentne ve stresu z toho kojeni, ale tak silene to leti, ze za chvilku budete aj vy na prikrmech a pak uz to neni tak strasne. A porad je musis stridat? My teda na psychologii nebyli, mame psane az ve 2 letech.

mispuli
2. nov 2009

ahoj

tady na jihu taky zataženo a ošklivě,zrovna začalo pršet,takže je vyřešno,přemejšlela jsem ,jestli až se míša probudí půjdeme chvíli ven,takže nee ☹ ☹

k těm chlapům,my jsme spolu 9 let a nějak si nedokážu představit,že by denně nepřišel domů,už takhle mě štve,když chodí z práce až v šest večer,ale od kamarádek,který maj manželi přes týden pryč vím,že zvyknout se dá na všechno,ale všechny shodně mluví o stejným problému jako ty mila,prostě máte zajetej nějakej režim,nějaký pravidla a on je pak naruší,bud nesouhlasí s e způsobem výchovy a snaží se přes víkend všechno dohnat,takže to rozvrtoší ještě víc,nebo si prostě dětičky zvyknou,že tam je a on zase odjede pryč ☹ ☹ ,nechtěla bych to,ale na druhou stranu aspon je zaměstnanej a vydělává,kdyby neměl práci a seděl doma na zadku,bylo by to asi ještě horší

nanya: honzík dodneška není oočkovanej na zarděnky,příušnice...,měli by ho očkovat někdy ted,až dorazí vakcína,ptala jsem se několika doktorů nezávisle na sobě,jestli ho mám nechat očkovat a jedna neuroložka mi psala,že pokud by měl mít problémy s nějakýma křečema,tak mu mám před tím dát kousek diazepamu,ale spíš jsme se špatně pochopily,já jí psala maila a ona si myslela,že má honzis epilepsii a on naštěstí nemá,stejně ještě budu volat do očkovacího centra v motole,mudr.Škvoránková

taky jsem vám zrovna koukala do foteček,jak krásně vám ty dětičky rostou,jinak zítra budeme mluvit s tou psycholožkou,zatím jen domlouvat ,kdy udělá to vyšetření,ale aspon na něj trošku koukne,pak jdeme na neurologii,tam by to mělo být v pohodě,v pátek jsme byli na rehábě,tak zase odcvičil hezky,2 cviky už dělá celkem bez řečí a řevu,akorátpři tom třetím řve,ten musíme dělat násilím,já na něm musím sedět a manžel tlačí body,jenže ten je právě pro nás nejdůležitější,je jedinej na mluvení 😒 😝

jinak jsme chvíli na hoře a chvíli dole,honzis nás poslední dobou pěkně vytáčí,pořád ubližuje míše a strašně si vymejšlí,věci který umí schválně dělá nebo říká špatně jen proto,aby se moh opravit,tak snad je to jen nějaký období vzdoru a dostaneme se z toho

honzíkovi jsem pořídila k vánocům tohle,i když bude to dáreček pro oba www.olymptoy.cz/chytre-boticky-pro-zvidave-deti... náš děcař má nadaci a pomáhá dětěm s nějakýma vadama,tak se nabídnul,že nám nějaký pomůcky proplatí,tak si to u něj nechám proplatit,ještě chci koupit tohle www.ses.cz/hracky/?act=detail&produkt_id=836 a možná tohle,chci nějakej labyrint a u tohohle se mi líbí,že to musí ještě různě natáčet,aby to tam zapadlo www.olymptoy.cz/motorika-3-d/d-70334

tak jsem se rozepsala a už zase končím 😉

mila01
2. nov 2009

Ječidlo - já ti teda nechci brát iluze,ale to,co jsi popsala,není sci-fi jen v tvém případě.Takové stvoření existuje?A je to chlap? 😀 😀 😀 Sem s nim. 😀

jecidlo
2. nov 2009

mila: 😀 😀

mispuli
2. nov 2009

nevím,proč se to nechce zobrazit,včera to šlo zkusím to napsat ještě jednou

www.olymptoy.cz/chytre-boticky-pro-zvidave-deti...
www.olymptoy.cz/motorika-3-d/d-70334/

sorbona13
2. nov 2009

jecidlo: tak to jsem na tu psychologii zvědavá, nechápu, co chtěj na tak malých dětech zkoumat 🙂
Jinak mám teda štěstí na chlapa, co odchází ráno v 6, domů přijde v pět odpoledne a hned se zapojí tak, že o dětech ani nevím 🙂

sorbona13
2. nov 2009

jecidlo: manžel má ale zase jiné neduhy, takže je to takhle aspoň vyvážený 🙂

fajn
2. nov 2009

ahojte. Všechny zdravím a Arg. vítám zpět z lázní. Hodila jsem nějakou fotku tak kuk

jecidlo
2. nov 2009

Fajn: ty zes pekla jo? no vypada to, ze pekla Didka a tys ji jen pomahala 😀 😀

nanya
2. nov 2009

Ahojte holky.

Tak se dnes hlásím po očkování. A ani se mě neptejte, jaké to bylo..... 😠 😠 😠
Myslím si, že už s tou doktorkou nevejdu snad ani do jedněch dveří, a to se do mě navezli obě i se sestřičkou. Dnes jsem si vyslechla hodinové vysvětlování, co dělám a nedělám špatně a že vše moc tzv. žeru atd. Taky se opět a zase rozebíraly příkrmy. Ta mě holky tak nakrkla, že bych ji nejraději v tu chvíli jednu vrazila. Zase mě je nutila už zavést, že už to prostě potřebuje, že už je na světě skoro 7 měsíců a neumí jíst ze lžičky, že to může dopadnout tak, že mi pak, až to budu chtít já, nebude chtít nic.... Jsem jí hned řekla, o té vyšlé knížce o předčasně narozených dětech, a že tam se taky doporučuje začít s příkrmy až od 6 měsíců korigovaně, na to mávla rukou a zavrhla to, jako by byla mistr světa a všemu rozuměla nejvíce. Má prostě svou pravdu a tu jí nikdo nerozmluví 😒 Taky přirovnávala, že mimino musí zkusit něco 15x a dospělákovi to stačí 10x, to jsem vůbec nepochopila, a že se nedoporučuje začít jen mrkví, že se má dát zároveň i brambor či co, že mrkev je moc dietní a že to děti nechtějí atd..... a že ať si představím jíst třeba škeble, že mi to chutnat nebude, že to neznám, a že Dani je na tom stejně. No moje nervy. Nejvíce mě ale nasrala, když říkala, že mi to přikázat nemůže "kdy já jsem se pousmála a jen přikývla", ale ať si pak nestěžuji, že mi to dobře nevysvětlili atd. a přitom otočila oči až někde do stropu, a to se ani nenamáhala to přede mnou skrýt.

Měla jediné štěstí, že s tím očkováním měla nejspíš pravdu. Včera mi to nedalo a pohledala jsem na stránkách Prevenaru, kdy a kolik dávek se dává. Našla jsem toto:

Aplikace očkovací látky proti invazivním pneumokokovým onemocněním je možná od 2 měsíců věku. Kojencům a malým dětem do šesti měsíců věku jsou podány 3 dávky očkování s odstupem minimálně jeden měsíc a ve druhém roce života pak 4. dávka. Děti ve věku 7 až 11 měsíců obdrží 2 dávky s odstupem minimálně jednoho měsíce a 3. dávku ve druhém roce života. Děti ve věku 12 až 23 měsíců jsou očkovány 2 dávkami s minimálním odstupem dva měsíce. Pro děti mezi 2. a 5. rokem života je stanovena 1 dávka očkování. Všeobecné doporučení týkající se očkování zní: 1 dávka očkování ve 3., 4. a 5. měsíci života a následně ve 2. roce života. Očkování je možné podávat společně s dalšími očkovacími látkami podle očkovacího plánu. Zeptejte se svého lékaře na nejvhodnější postup u svého dítěte.

No, ale ani z tohoto článku jsem nebyla moc chytrá, jak je to u nedonošenců, když jim je kalendářně např. 6 měsíců, ale korigovaně teprve 4 měsíce. Tak jsem jim napsala přímo a oni mi odepsali:

Pro stanoveni spravneho poctu davek vakciny Prevenar je rozhodujici kalendarni vek ditete, tj. jeho vek od narozeni, nikoli od poceti. Toto plati i pro nedonosene deti. Cili pokud Vase dite dosahlo od narozeni 7 mesicu veku, mela byste je jiz nechat ockovat schematem 2 + 1. O ockovani konkretniho ditete rozhoduje vzdy jeho osetrujici lekar. Nekdy se muze jeho rozhodnuti lisit od dokumentace schvalene Statnim ustavem pro kontrolu leciv (SUKL), proto doporucuji, abyste Vas dotaz konzultovala tez s nim. Pokud Vase dite melo pri narozeni porodni hmotnost 1 500 g a nizsi, podle vyhlasky Ministerstva zdravotnictvi ma Vase dite narok na ockovani proti pneumokokovym infekcim vakcinou Prevenar zdarma.

No, dr. měla tedy pravdu, že naočkuje jen 2 dávky místo těch prvních 3 dávek. Ale minule mi říkala, že mu Prevenar naočkuje hned s první hexavakcínou a dneska zase otočila, že mu Prevenar píchne až příště. Tak jsem z toho celá blbá i já. Dělá to, co se jí zrovna hodí. Máme tedy naočkovanou jen Hexavakcínu 😠 Zatím se držíme, jsme sice protivní, že to svět neviděl, chceme se nosit a huštat, ale co bych pro bobečka po takovém náporu nemocí neudělala. Vlastně ani neplakal, vůbec si nevšiml, že už ho očkuje, ale jak to vše dodělali, asi mu to došlo a začal si nahlas stěžovat, ale neplakal. Pak jsem ho v čekárně nakojila a pak šel hají do kočárku. Doufám, že jsem neudělala špatně, že jsem mu nedala ten Diazepam a ani žádné antipyretika jako prevenci těch febrilních křečí.... Ale na netu jsem dnes našla, že oproti vžitým představám NENÍ pravda, žeby preventivní podání léků proti horečce (Paralen, Brufen,...) zabránilo vzniku febrilních křečí. Tj. dítě, které má horečku 38°C a kterému dáme Paralen, má stejnou šanci dostat febrilní křeče jako dítě s horečkou 39.5°C bez léků proti horečce.

Tak to je asi z denška vše. Jsem se rozepsala až až. Tak snad mě neukamenujete 😲

petrach
2. nov 2009

ahoj holky,

nanya a co zmenit dr? nepřemyšlíš o tom? pokud u ni zustaneš tak jí řekni že přikrmuješ a maš klid,ale je divná že to tak cpe,určite pujdete na neonatologii na kontrolu,tak se poptej přímo u nich..
my jdem zítra a taky toho na ne mám hafo,jak s jídlem,tak s pitím..
doufám že Danysek 😉nebude mít rerakci

jecidlo to není scifi,to jsou chjlapi po svadbe 😀 to u nas taky bylo u Elin když se narodila,akorat ted to občas skřípne no,ono je to hodne i mnou,už me štve jak mi pořad všichni od začatku říkají že malemu vlastne nic není,moc se o nej bojím,holt to přehaním,ale snad se to da pochopit..
občas vybuchnu a manža neví co se mnou..ale dnes mi moc pomohl,musím ho pochvalit,jestli on me tu nečte 😀

mispuli dalas mi dobry tip,tu poslední hračku objednám,dekuju 😉
zítra to dopadne dobře.nestresuj,držím moc pesti..
Honzík ma to období vzdoru,kor když Míša je ted víc akční tak i žarlí,chce to pevné nervy.
Elin me ted taky celkem skouší,to jsou scenky jako blazen,hlavne když je doma tatka,to je prave jak jsme psali,když jsme sami,mame svuj řad a režim a on to řekne jinak,než je zvyklá,třeba koupaní a tak,a Elin se hned steká 😒

sorbono tveho chlapa a milinu tchyni berem přes kopirku jo 😀
akorat fajn,ted nám psali že ten chlap co nám mel tu tchyni naklonovat je podvodník,tak holt musíme vydržet co máme no ☹ 😀 😀

jo holky Šimula se rozhodl zas přetačet na bříško a už i na obe strany 🙂

nanya
2. nov 2009

Petrach:
o změně dr. uvažuji, a to docela silně, asi v lednu, kdy už budeme mít za sebou 3 dávky hexy. Dám jí ještě šanci, aby mi dala pokoj a pořádně se starala o to, co má, a ne do mě pořád šťourala. Ona se sestřičkou se do těch příkrmů všem dost serou, už v čekárně říkala jedné mamince, co má dávat a co ne, a že by už měla začít s tím a oným, další mamince zase, že to má tak a onak rozmixovat, prostě jen o žrádle. Moje nervy. Jinak mi nikam na neonatologii na kontroly nechodíme, ani do rizikové poradny, prostě nikam 😒 A vy jste byli očkování Prevenarem před 7 měsícem kalendářního věku a měli jste 3 dávky i tak? Já to prostě nechápu. Ale snad pi.... ví, co dělá.

Jo a manžel mi dnes objednal tu knížku o předčasně narozených dětech s tím, že v knihovně mají ve čtvrtek akci 15 %, tak ji budu mít taky, aspoň si počtu 😉

petrach
2. nov 2009

nanya mel 7 mesícu když dostal první,v 8 druhou,ted bude mít 9 a bude jen hexa a prevenar až po roce..
manža je šikulka,ja jsem ji přečetla za 2 dny 😀 je to první knížka od porodu a to jsem desnej čtivec 😉
to se divím že nechodíte na neonatologii,asi to všude není no..jsem zítra zvedavá co nám řekne,je tam super doktorka,co nas v nemocnici mela

nanya
2. nov 2009

Petrach:
já bych i ráda chodila někam do poradny, kde mají s nedonošeňátky zkušenosti, moje dr. o tom ví prd, tak bych se vždy připtala na vše tam a byla bych hnedle chytřejší. ☹

adajar
2. nov 2009

Ahojky holky. Tak dneska jsme byli na kontrole u pani doktorky a malej vazi 2768g a meri 45,5cm. JInak vsechno je v poradku a malej je hodnej az na nocni vstavani ma problem s klidem. Jakmile je zhasnuto a klid je vzhuru a nemuze usnout. Jinak mi moc manzel pomaha. Jinak uz vic kojim a min prikrmuji Bebou.

Nedocitam doctu pozdeji. Jdeme se venovat jeden druhemu,.

jecidlo
2. nov 2009

nanya: ono kdyz te lekarce neveris a necitis se u ni dobre, tak je to stejne na prd. Ja jsem mela taky takoveho Mudr. brouka pytlika, vseveda a presne hodinova prednaska o nicem, diskuze se nepripousti. Zmenila jsem a jsem rada. S tou poradnou, muzes tam podle me zkusit zavolat a poradit se jen tak nebo se zeptej jestli potrebujes zadanku od lekarky a normalne jim rekni ze ma na to odlisny nazor a ze bys to rada zkonzultovala.
S prikrmama my jsme zacinali zhruba jak jste ted vy, ale to bylo pro to, ze uz jsem mela fakt pocit, ze oba neukojim. POkud mas pocit, ze to malemu staci, pribira ti, tak neni duvod mu je zacit davat uz ted. Pokud by neprospival, tak to chapu, ale pokud je spokojene miminko, tak ho klidne koj dal. I donosene deti alergiku je doporucene kojit do 8mi mesicu, tak pro bys nemohla ty? ale obdivuju, ze jsi zustala v klidu, ja bych asi vytekla jak stara pracka.

petrach: no vidis jakej je sikula!

adajar
2. nov 2009

nanya hele pokud se takhle trapis u doktorky tak ji zmen akorat budes vzdy nastvana. Jinak mas pravdu s prikrmama to nam rikala Mudr. Dokoupilova nez jsme sli domu ze prikrmi mame brat podle korigovaneho veku prave kvuli tomu ze driv nato zaludek nemaji pripraveny.

nanya
2. nov 2009

Holky moje, teď jsem Danečkovi naměřila v zadečku rovných 38 C, mám mu dát raději čípeček Nurofenu? Nebo ještě počkat, když se v zadečku odečítá půl stupně? Nevím, nevím, strašně se bojím těch febrilních křečí, kdyby mi o tom neřekli, tak by mě to ani nenapadlo. Je unavený, ale už hodňoučký, nosánkujeme ho na rukách, tak je spokojený a kouká kolem sebe, hlavně na tatínka a na televizi 😉