Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

ivig
3. nov 2009

Před třemi lety se mi narodila dcera Eva ve 24.tt s porodní váhou 670g. Bylo to obdodí velmi dlouhé, vyčerpávající, kdy mi velmi pomohla součinnost maminek s podobnou zkušeností. Rozhodla jsem se tedy, že vrátím tuto pomoc novým maminkám a zjistila jsem, že opět dostávám, dostávám mnohem víc, dobrý pocit z pomoci druhým, z toho, že to funguje.
Ráda bych vám i tady představila můj projekt na pomoc nejen BabyKlokánkům (předčasně narozeným miminkům) a jejich maminkám pod záštitou občanského sdružení ZRNKA: http://www.zrnka.cz/?page_id=440
O tom, jak se má moje dcera se můžete dozvědět tady:

https://www.youtube.com/watch?v=oeVg0mytbfw


Potřebujete pomoct, chcete pomoci, budu ráda, když mi napíšete.

mila01
3. nov 2009

Ahojky,tak logopedii jsme zvládli,ani jsme nezmrzli 😀 😀

Argoušku - to je bezva,že je prtě mrně v pořádku.Necháte si říct pohlaví?Já docela obdivuju ty,kteří to vydržej,my jsme se ptali na každém vyšetření,co to bude,strašně jsme to chtěli vědět. 😉

Nanya - já si myslim,že jsi udělala všechno správně,že je to absolutně správný postup - nedávat nic předem,když nastoupí teplota,začít jí srážet,nejdříve nurofenem,když to nejde,tak paralenem ( nám taky většinou zabere až druhá dávka po 2 hodinách,proto jsem ti to psala,že to můžeš kombinovat - ale přesně jak psala Ječidlo,můžou se jen dva přípravky,které nemají stejnou účinnou látku ú a když jsou horečky veliké ( já bych asi počkala až přes 39,měli jsme už i přes 40 ,ale chápu,že jsi měla strach ),dáš diazepan.Přesně tak mě to učila doktorka a praktikuju to u obou dětí.A snad tě uklidním - také dávám paralen,ikdyž má paracetamol.

Ivig - obdivuju tě za to ,co děláš.Také jsem měla kolikrát pocit,že to musím nějak vrátit - to že je Kája v pořádku,ale nikdy jsem to nedotáhla do konce.Tvůj odkaz si určitě pořádně prostuduju,ale až večer,až budou holky spát - teď mě nenechaj.

mila01
3. nov 2009

Jo a ještě něco pro zasmání - snad jsem vám to už nepsala,stalo se to už minulý týden.Naše Kája už je bez plen,ale dáváme jí je na noc,ale ona zlobí tim,že jí dáme vyčůrat,dáme plínu,uložíme jí a ona za chvíli začne ječet,že chce čůrat,tak jí rozbalim,dám na nočník a ona mi se sladkym úsměvem oznámí,že vůbec nechce.Chytaj mě u toho komatový stavy,dělá to každý večer,už dostala na zadek,vynadáno,odmítla jsem jí dát - hodinová scéna.Minulý týden byl doma taťka,tak jsem ho tam vyslala,že už toho mám dost,ať si to jednou užije on.Nejdříve jí varoval,že jestli si vymýšlí,dostane na zadek,tak trvala na tom,že bude čůrat.Posadil jí a čekal,pak se ptá - už seš?A ona na to - mám to rozbitý.O on - co máš rozbitý? No čůrání přece.Je rozbitý a nefunguje.Já jsem v obýváku odpadla smíchy a on nevěděl,jestli se má chechtat,nebo jí nařezat.

fajn
3. nov 2009

Milo uklidním tě. Didka tohle dělá pravidelně každej večer. Než jde spát jde se vyčůrat ,vyčistí zuby a lehne. Za deset minut volá že chce čůrat ,na vše jsem už rezignovala prostě jdu a dám ji čůrat .Ona mi u toho řekne ž ještě jednou půjde a pak bude spat. Šlak by mě trefil,ale jak říkáš na zadek dostala řev,vynadáno dostane tak to jak já řvu tak ona se už směje ☹ ona už je na můj řev asi zvyklá a přijde ji to k smíchu (stejně si myslí něco o prde...)

Arg. to je príma že je mimčo tam kde má být a má vše jak má být. Tak ať to holky vydržíte co nejdýl.

fajn
3. nov 2009

jé já napsala holky ,tak třeba jsem se trefila 😀

bera28
3. nov 2009

Argousku, to je bezva, že mimčo má vše, co má mít a nic navíc🙂 Třeba se Fajn fakt trefila a bude to holčička. tak jen ať je u Tebe co nejdéle. Myslíš, že Adámkovi pomohla také ta kineziologii?? Už by měly být nějaké výsledky vidět, ne?
Milo, tak to jsi mě pobavila - rozbitý čůrání😀
Fajn, stejně musíš mít nervy ze železa🙂

Holky, tohle se mi podařilo ulovit před chvílí:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

fajn
3. nov 2009

tak ten teda nemá chybu 😀

ty nervy nemám ze železa ,ale už na pochodu. A nejhorší je že ten můj chlap je jak třetí děcko ☹

fajn
3. nov 2009

jinak peču Andree dort doufám že se mi ho podaří utajit. Furt tady držkuje že babičce jsem napekla na 70 tiny a ji nic. Ony to mají jeden den po sobě . Tak jsem upekla korpusy a zítra pokud se mi to povede slepit a stihnu to tak ho může ve čtvrtek dostat. Jo a ještě je nasraná že bude mít 13 ,,prej takovy blby číslo. Co já bych za něj dala . Tak jsem ji řekla ať ho zkusí přeskočit.
Zítra jedem k psycholožce ale vůbec se mi nechce, Didka furt tak chrchle že to je hrůza.

mispuli
3. nov 2009

ahoj holky

tak my máme za sebou rozhovor s paní psycholožkou,působila na mě dobrým dojmem,docela příjemná paní,honzíka jen tak zběžně zkoukla,docela se předved,v dobrém,pochválila ho řek jí básničku ,jeho momentálně nejoblíbenější "Dobrý den,dobrý den...",tak mu poděkovala,že prej bude mít hezkej den,když jí tak pěkně popřál,pak ještě vystřih dvě další básničky,zandaval tvary,kreslil tužkou,sice jen čáry...,no prostě dohodli jsme se,že bud koncem listopadu nebo začátkem prosince bude dělat znova posudek na haničku,tak že by udělala psychologickej posudek na něj a k tomu vystavila potvrzení o odkladu školy,ve školce ho všechny tety strašně moc chválili,že je šikovnej,on normálně s nima říká i barvy a to doma absolutně odmítá,takže si myslím,že nás minulej tejden nechtěla ta učitelka nějak uzemnit,jen nás prostě chtěla připravit na nejhorší 😉 pak jsme absolvovali vyšetření na neurologii,to je vždycky taková komedie,přijdeme tam,svlíkne se ,lehne si,ona ho proklepne,natuká zprávu do počítače,mezitím se oblečeme a jdeme domů,ale tentokrát do zprávy napsala,že celkem dobře spolupracuje,tak mě docela překvapila a potěšila

fajn a mila story s čůráním krásný,my začneme trénovat noční spaní bez plíny někdy v průběhu listopadu,snad se nám taky zadaří

bera:ta fotka je úžasná,takový miluju 😀 😀

ivig:vaše stránky mě dostaly,strašně moc chci někam přispět,úplně mě dostala maku a její rodiče,přišla jsem si jak naprostej blb,že si tady zoufám,a při tom jsou na tom mnohé dětičky daleko hůř 😔 ,moje mamča strašně ráda plete,dohodla bych se s ní a jestli máte nějaký mustry,určitě by něco upletla nebo uháčkovala,písni mi kdyžtak IP

petrach
3. nov 2009

Ahoj holky 😉

nanya tak už je líp? top je dobře,vím přesne jak ses cítila,ja to prožívám stejne,je to pořad všechno v nás ten strach z předčasneho porodu,ono to časem přejde,jste šikulky jak jste to zvladli

bera pekny ulovek,co ho tak zmohlo?
mispuli krasne zpravy,jsme ti psali že to není tak horké jak pravila ta vaše učitelka 🙂
milo,fajt konečne neco k zasmaní,když je venku tak hnusne..fajn nafot pak dortík jo? a pečeš ty nebo zas Didka 😀 😀

ivig tady vítám,je to super holka,co delá pro lidi okolo, se jen tak nevydí.. 🙂 takovych lidiček je hrozne malo a Evička to je takové sluníčko 🙂

argi to už by mohlo jít poznat,date si říct,nebo překvapko? hlavne je stejne zdraví,tak prdolku opatruj a moc negruntuj 😉

my jsme dnes byli na neonatologii,byli zas moc milí,jsou tam suproví doktoři co se o nas starali i za pobytu..malí odpovída gestačne,předvadel se o sto šest,pořad se přetačel na bříško ,vykládal..akorat vaha nam ted stojí,moc nepřibíra,ale podvyživene nevypada..dostali jsme jídelníček co kdy muže..
primář delal sono mozku a pry ho má jak z atlasu 😀

fajn
3. nov 2009

Peti já Didka dnes spala ,vstávala brzo a říkala že dnes nepůjde odpočívat . A ještě neležela a už spala jak tatínek. Ten ještě ani nesedí na posteli a už chrááááááááááááááááááááááápe.

bera28
3. nov 2009

Fajn, ty jsi fakt dobrá, jak umíš péct!! Koukej hodit pak fotku do alba. Andrejka je teda už pořádná slečna. jj, kdepak ty léta jsou🙂
Mispuli, vidíš, Honzík je šikovný kluk. To je fajn, že máš z psycholožky dobrý pocit, a i neuro bylo v pohodě.
Petrach, to on takhle seděl Kubajz na křesle a čučel na TV, najednou mu padla hlava a prostě chrupčil🙂 No roste z něj prostě klasický chlap. Ještě pivo na stůl a bylo by to 100% 😀 Taky máš pěkné zprávy, to je super!!!! Hlavně že ten mozek je OK, to je fakt důležité a supeeer.
Tady je hnus počasí, smog, že není nic vidět, tak jsme ani dnes nebyli venku. Za chvíli to tu zase zdemolují. Zítra jsem s nima měla jít k zubaři, konečně jsem sehnala speciální dětskou ordinaci kousek od nás a dnes mi volali, že si paní Dr. bere již od zítřka dovču a objednávají až na únor! Tak jsem sestře vynadala, jak si to představují volat den předem a říct, že volno mají až za další 4 měsíce, když už jsme se i my objednávali před třema měsícema. Tak nakonec jsme se dohodli, že až se vrátíme z dovči, že nás hned vezmou.To je někdy jednání... spoléhají na to, že je málo zubařů a dovolují si!

nanya
3. nov 2009

Holky, takže Danielek měl skoro celý den 38,4 C teplotku, celý den jsem mu nic nedala, skoro pořád spinkal, teď při přebalování měl 38,5 C, tak jsemu dala ještě Nurofenový čípeček, snad jsem teda nic nepokazila. Nechci ho trápit, teplotku měl vlastně celý den. Je hodně mrzutý, moc nejí, jen tak, aby se neřeklo, cca po 4 - 5 hodinkách a jen minutku, dvě. Taky nemá skoro vůbec pročůrané plínky. Snad se to po tom čípku, jestli se mu uleví, zlepší, myslím s tím jídlem. Jinak mu budu asi muset uvařit čajík, aby se mi ještě neodvodnil 😒

mila01
3. nov 2009

Fajn - to jsou nervi,viď?Já bych jí v tu chvíli přizabila a prohodila oknem,řvu jak tur a pak mě to mrzí.Ale vždycky vidim uplně rudě.
Teda ty jsi pekařka - mohla bys mi poradit - shánim nějaký osvědčený recept na perníčky - peču každý rok,nikdy je nemám na vánoce měkké. 😠 😠

Mispuli - výborné zprávy,moc gratuluju.Je to šikulka.

Petrach - také super zprávy.S tou váhou si nic nedělej,mě Kája hrozně přibírala a pak se nemohla hýbat. ☹

Bera - fakt super fotka,ale to pivo tam vážně chybí. 😀 😀 😀 No je to hold chlap,no. 😉 😉 Ještě jsi tam měla přidat Anetku se smetákem a lopatkou - a bude to komplet rodinka,jako všude jinde - táta na gauči,mamka maká. 😀

Argi - taky bych ti přála holčičku,snad to Fajn trefila.Ale holky mají pravdu,ať je to co je,hlavně ať je v bříšku.A ještě hooooodně dlouho.

Holky nevíte něco o Janince?Dlouho jsem tu nebyla a nevím,jestli se vám ozývala.

Nanya - když má teplotu nad 38,tak já dávám léky vždycky.Nenechávám to takle celý den a léky jenom na noc,srážim teplotu hnedka,jak takle vyleze.Hlavně ať hodně pije,jíst nemusí.Je to pech,tyhle reakce na očkování,co?Ta moje kamarádka má vždycky neurozu už týden předem,když mají jít na očkování,vždycky má hned večer po očkování 40horečky a tak 3 dny.

fajn
3. nov 2009

mila

40dkg hl.mouky
12dkg medu
16dkg ml.cukru
2 vejce
1 prášek do perníku
citr.kůru
6 dkg hery ,když je to nespojitelné tak tam přidej trošku hery navíc

jsou měkké na drudej den ,u nás za týden nebylo co jíst

fajn
3. nov 2009

Janě jsem psala do IP ale neozvala se. Viděla jsem podle příspěvků že sem tam chodí ,ale bohužel ne k nám 😢 nk khbn.hn.mjktbftghtthgbvcv výulzzt AHOJ TETKY KONÍKOVKY

nanya
3. nov 2009

fajn:

ty hodnoty naměřené teploty, co jsem psala, jsou naměřené v zadečku bez odečtu, takže přes den měl po odečtu 37,9 C a až měl jako 38 C, to je teď po přebalení, dala jsem mu čípek. Snad jsem ho přes den netrápila tím, že jsem mu ho nedala 😕 ☹

maatkka
3. nov 2009

Ahojte babenky 😉
Nanya tak ty si to prve ockovanie prezivala podobne ako ja. Aj ked u nas to nebolo az take dramaticke - mala teplotu "len" v noci a doobeda ale ta noc bola strasna. Ona sice spinkala ale ja som od strachu oko nezazmurila. Dala som si ju k sebe do postele pery som mala celu noc nalepene na jej cielku aby som citila keby bola moc horuca a tak sme "spali". Ona sa vtedy nastastie nezobudila ani pri vyzliekani obliekani a merani. No a cipok som tiez davala az ked mala nad 38 po odratani.
Argousek to je kraaasne 😵 drzkajte sa!!!!!!!!!!!!!
Mispuli petrach to su spraaavicky 😉
Bera 😀 😀 😀

petrach
3. nov 2009

holky s vama je aspon sranda 😀 😀
nanya ja se přiznám že jsem davala i pod 38C,37.8 C už jsem dala..nam první reakce bylo zvracení a ted podruhe teploty taky,mela jsem taky hruzu jako ty,balůa jsem se že mi umře,hysterka no,ale je to naprosto pochopitelné..snad už dnes bude noc dobra..skus mu mliko odstříkat a dat z lahve,at neco vypije..

fajn ja ti zavydím to pečení,ja na to moc nejsem,tak ješte buchtu na nedeli,na vanoce se musím hooodne překonavat a letos pry napeče manža 😉 on je v tom dost dobry,mají to v rodine

matka prosím te jak spíte bez monitoru dechu? ja si to nedovedu představit

argousek
3. nov 2009

bera krásná fotka 😀 😀 😀 Jinak jestli ta kineziologie zabrala nevím, ty předměty si dává před oči pořád, ale už to nedělá tak často, jen sem tam, tak snad to odezní, jak ta kinezioložka tvrdila. No a jinak ty úspěchy co máme, těžko říct, jestli zabrala kinezioložka nebo ty lázně nebo taky bereme ty homeopatika různý potravinový doplňky nebo je taky možný, že by k to přišlo i tak, protože dlouho žádný pokroky nebyly a teď jich je hafo. Jinak my jsme taky už úplně odplenkovaný, v noci ještě dávám, ale většinou má plenku suchou. Tak jsem zkusila dát na noc bez plenky a počůral se, tak nevím, tak jí asi ještě chvíli dávat budu.
mila pohlaví si asi necháme říct 😀 U Adámka jsme si to říct nedali, ale teď asi zvítězí zvědavost.
Jsem zvědavá na ty krevní testy, bojím se abych zase nemusela na plodovou vodu, jako u Adámka. Snad to bude dobrý, držte palce 😉
Mispuli Petrach gratuluju k takovým skvělým zprávám 😀 😀 😀
Nanya k těm teplotám, je možný, že to může být z očkování, ale dej si pozor, aby si ho třeba nepřehřívala teď jak se topí. Já jsem Adámka dost oblíkala, protože jsem se o něj pořád bála a pak měl taky teplotu 38°C tak jsem se lekla, ale on byl jen přehřátej z toho topení, protože tchýně teda topí fakt hodně, máme tady tak 27°C a pořád větráme.

petrach
3. nov 2009

argi ja myslím že ty pokrokly jsou sami od sebe,proste zase dozral dal a je to vydet.. 🙂 🙂
ty testy budou v pořadku,uvydíš..užívej si to 😉

jecidlo prosím te jake druhy příkrmu davaš? mysláím jake potraviny,díky

maatkka
3. nov 2009

No petrach ja som si to tiez bez monitoru nevedela predstavit... Najskor som ho uz nezapinala na denne spinkanie ale len v noci. No a stale este sem tam kontrolujem - kym nespim ked si idem lahnut kym zaspim a aj vnoci sa zobudim aby som ju skontrolovala tak zo dva razy 🙂 Aj ked si hovorim ze je uz velika ze u tak velkych deticiek uz predsa nehrozi aby prestali dychat alebo co... Myslim ze si pomaly zvykam. Ale neviem co budem robit ked bude mat nadchu teplotu alebo napr. po ockovani - vtedy som sa na monitor velmi spoliehala...
My ideme v pondelok na ten treti prevenar a uz teraz sa trochu bojim... aj toho ze dr. by nas mala asi poslat na to CT hlavicky - to zas budu neryyyyyyyy 😖

denisee
3. nov 2009

Ahoj holky: zdravím vás a nebudu konkrétně psát ke každé z vás , zase jste toho napovídaly 😀 . Ale gratuluju k dobrým zprávám a novým pokrokům: Mispuli, Argousek i Petrach co jsem tak letem světem zaregistrovala 🙂
My byli na prodlouženém víkendu u manželových rodičů, byl to fajn, až na to počasí ☹ . Vojta má už týden rýmu, přišlo mi, že mu končí a zase je nějakej unudlunej, taky hrozně slintá, má teprv 6 zubů, tak to prořezávání bude ještě na dlouho.
maatkka: děkuji za optání 🙂 Vojtík pořád spíš leze než chodí, ale pokroky v chůzi dělá každým dnem, přejde třeba sám z obýváku do koupelny....ta délka se prodlužuje, ale sám se pořád nepostaví. Taky se u babičky naučil vylézt na sedačku, ale doma to zatím nedělá. A co Lili?
Bera: já se ptala svého zubaře a on říkal, že stačí jít až ve 3 letech, že dřív stejně dětem zuby nevrtaj 😒 , tak nevím?

jecidlo
3. nov 2009

petrach: cpu do nich uz skoro vsechno🙂) ovoce cokoliv, ale davam podusene, vetsinou, jablicko uz mi nekdy zuzlaji i syrove, obcas kupuju nebo maji zaklad jablickovou presnidavku od prababicky smichanou s necim kupovanym aby to nebylo kysele, akorat banan nedusim, ze. obed je teda hlavne zelenina -mrkev, brambor, brokolice, lusky, kvetak, porek, zeleninove smesy, ted kupuju hlavne mrazene a jenom vyndam co potrebuju, dam vsechno do tlakace a je to za par minut hotove. ryze, testovniny zatim ne. maso zatim meli kure, krutu, kralika, dneska kousek liboveho vepr, i kdyz to vim, ze by jeste moc nemeli. Kombinuju to jak me zrovna napadne,ale stejne je to vsechno vetsinou nechuta zelena kase 😀 vecer mi ted krasne basti kase, kupuju od hippu. Ted uvazuju, ze zacnu davat jogurt, ale musim prozkoumat jaky se dava. priznam se, ze si moc nelamu hlavu s vazenim mnozstvi co kolik ceho jenom to maso se snazim nedavat moc, aby je to moc nezatezovalo. Ale musim rict, ze jim ted teda chutna, konecne zacala i Maruska hezky papat, predtim docela stavkovala. Porad ale pijou jenom moje mliko, kolik ti pije Simonek jinych tekutin? jo a bastime krupky, jahelne a kukuricne a Matejovi desne jedou detske susenky, pisou ze jsou od 6.mesice, ale podle me jsou teda docela sladke.

petrach
3. nov 2009

jecidlo no čaje vubec nechce,ani čistou vodu proste nic..skoušela jsem kolik druhu a i jine lahvičky..ma jem me mlíko..ptala jsem se dnes dr v neonatologicke poradne a pry mam hlídat rtíky,pokud nejsou suche tak mu holt stačí mlíko
jinak vařím asi stejne,maso davam i hovezí,vepřove,kuřecí,krutu a kralíka mam objednaneho domacího,
pry mužou i to hovezí,ale maso jen 2x tydne+ ješte jednou žloutek..
ted tak 14 dní konečne pekne jí i obedy,sní velkou sklinku od vyživy,ja navařím taky víc a pak mrazím,mam nekolik druhu na mrazaku a vytahuju..jednu porci neodhandu a davam taky podle sebe množství surovin
koikrat ješte kojíš? my mame mlíko 3x denne + 2 příkrmy,kaše nedavam,spí mi po mliku do 5 do rana,tak si říkam že mu to stačí..

denise už jsem si říkala co je s váma 😉
matka my jdem očkovat v utery 😒 ja prave si myslím že ten SIDS už nehrozí,ale jak píšeš,pokud onemocní,tak se na to spoleháme na ten monitor..

maatkka
3. nov 2009

denisee mam z vas strasnu radost - ani neviem preco 😀 teda viem ale... vies ako to myslim 😀
Lilinka uz vstava bezne sama - tak smiesne zo styroch si tak akoby cupne ale drzi sa vpredu rucickami a len tak sa vzpriami 🙂 ale s chodenim vobec nic nove skor sa mi zda ze chodi menej - musim ju zavolat k sebe aby sa pohla. ale niekedy ked nieco zacne robit akoby na chvilu prestala aby zacala poriadne. teda ja sa dneska vyjadrujem - ma nepochopi ani talian 😀 myslim tak ze ked sa zacala napriklad pretacat tak to zacalo tym ze sa tocila na bok uz uz to vyzeralo ze sa pretoci a potom prestala a ked znova zacala tak uz sa pretacala akoby to bola ta najprirodzenejsia vec. tak dufam ze to tak bude aj s tym chodenim - ze uz trosku zacala a teraz to tak nejak stagnuje aby sa to rozbehlo. no neviem ci toto niekto pochopi 😀

petrach
3. nov 2009

pochopila jsem 😀 😀 ,
a maš pravdu,neco se naučí,pak opřestanou a najednou to umí dokonale..u nas je to ted to přetačení

nanya
3. nov 2009

maatkka:

já slyšela, že když dítě přestane něco na chvíli dělat, co již dělalo, tak se zrovna učí něco jiného. Danielek to taky tak dělal, pásl koníčky a pak přestal, vůbec se nezvedl, za týden, nebo trošku déle opět pásl "a lépe" a navíc se krásně začal přitahovat za ručičky. Takže si myslím, že na tom něco pravdy bude 😉

maartinkaa
4. nov 2009

ahojte, gratulujem k dobrym vysledkom aj ja 😉
argousek, ked spominas to kurenie, tak mi kurime v noci iba na 18-19 stupnov a cez den 21 stupnov. a spinkaju len v tenkych overaloch alebo v bodycku a s holymi nozkami

vcera sme aj my mali prve ockovanie a cakala som teploty a aj som sa vyzbrojila liekmi proti nej a nic 😕 myslite, ze este mozu tie teploty dostat aj neskor, alebo uz ani nie???
19 steho ideme zasa na prevenar, aj po nom su teploty, alebo nie? nechce sa mi to teraz vsetko citat 😉

matkka, aj ja som mala chlapcov dnes v noci vo svojej posteli a cakala som na teplotu nalepena na nich 😀 😀 😀

bera28
4. nov 2009

Maartinka, myslím, že už teploty nebudou. Kluci to prostě zvládli dobře🙂 Po Prevenaru teploty taky být mohou, ale podstatně méně často, než po hexe. U nás nebyly, naštěstí🙂
Denisee, taky už jsem si říkala, co je s váma. S tím zubařem máš pravdu, ale Anetka si cucá palec a pořád jen levý. Takže už se jí dělá předkus. Proto jsem sháněla zubaře už teď. Ale byl to horor, nikde neberou a tady v té dětské ordinaci jsem to zkoušela několikrát, než se jim uvolnilo místo.
Argoušku, to máš fajn, že je Adámek bez plínek. Já to nechávám až na léto. Asi bych se zbláznila, kdybych se do nočníkování měla pustit teď. Hezky to budou zkoušet, až budeme celé léto v přírodě.