Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
4. nov 2009

Ahoj holky - tak u nás zase noc peklo,Karolína vyváděla,pořád se budí a vzteká se,že nemůže spát.Fakt doufám,že je to k tomu poslednímu zubu.Dneska několikrát vzbudila i Andrejku,byla chudák ráno unavená,tak jsem jí ani nedala do školky.Takže se tu mořim s oběma - venku leje a leje a leje.Navíc mi obě odmítli jít na kroužek,máme ve středu tancování - teda my - Karolínka,je to taneční kroužek pro děti od 2 let,je to naprosto super,vede to pětatřicetiletý Libanonec,neumí ani slovo česky,ale je to super,fakt sranda.Ale dneska se fakt nemůžem ani hnout.Máme výhodu,že hned vedle ´baráku máme mateřské centrum se spoustou krpužků,Andrejka tam taky chodí tancovat a já na aerobik ( taky k tomu Libanonci - teď v pátek máme africké tance ) a dneska odpo tam jdeme do herny.Mají tam velký nafukovací skákací hrad,holky chodí domu vždycky náááádherně unavené. 🙂 🙂

Maartinkka - my měli reakci na očkování naštěstí jen jednou,na druhou hexu a byla to teplota druhý den po očkování - ale nic moc.kolem 38.

argousek
4. nov 2009

jojo bera s těma plenkama máš pravdu, my jsme to taky nechali až na léto a to se to opravdu naučil 😉 No a odplenkovanej je skorem ve třech letech a nikdo to nehrotil, naopak ho teď všichni chválí u doktora, že už je bez plenek, že je šikovnej 😉

mila to máte super, že máte to centrum hned vedle, my musíme 8km do města, takže nic moc, jezdíme jednou týdně a teď nevím, jestli máme jezdit, když řádí ta prasečí chřipka, včera říkala, že je už i v Táboře Neslyšela jsi o tom vladi??

jecidlo
4. nov 2009

petrach: no my kojime porad asi 5x pres den, dokojuju po kazdem jidle, nekdy hned, kdyz sni hodne tak treba za pul hodky nbeo hodku nebo kdyz jsou mrzuti. Kase mi sni vecer tak 100-150 hezky huste na lzicku a Matej se stejne v noci budi, dneska 3x vcera 4x. Pokazde kojim, ale spis si cucne a chrni. Ale kdyby svym jecenim nevzbudil Marusku, tak ta by asi dneska spala celou noc. Matej je ted fakt zrout a to je proti Marusce drobnej, ale taky mi 5x denne kadi 😀
jo a Maruska je uz kabrnak v pretaceni se z briska na zada. Zato vubec se sama netoci na brisko, to ju musim otocit ja a za 3 vteriny je zpatky, uplne se ji to otaceni libi, Matej cestuje po 4 po cele kuchyni, ale umi jenom couvat, kdyz to zkousi dopredu, tak uz mi parkrat hezky spadl na hubu. Mel uplne cervene oboci, no ale asi se jeste parkrat prasti nez se to nauci, co se da delat 😅

Maartinkaa: nekdo nema horecnatou reakcim, nemusi byt, bud rada. My ji meli poprve Matej, podruhe oba dva dny a ted po treti bez teplot. A meli jsme dycky hexu a synflorix zaraz.

Maatka: jo aj u nas jsou to takove pauzy, umi najednou zase nic a pak lip

sorbona13
4. nov 2009

Ahoj holky, včera jsem tu nebyla, jeli jsme kluky ukázat gyndařovi a zastavili jsme se u mě v práci, tak jsem ukápla cestou zpátky slzu, dost se mi po práci stýská, ještě že můžu pracovat částečně aspoň z domova, jinak by mi asi hráblo. Kluci mi v noci spali do 2 hod. a potom do 6.30 a pak ještě Honzík do 8.30 a Kuba do 9.30, začíná to být lepší a lepší, tak jsem to snad teď nezakřikla 🙂

Jak tady probíhala ta soutěž o nejnešikovnějšího tatínka, tak se musím přidat, předevčirem mi manža nesl na kojení Kubu a dává mi ho k prsu, ze kterýho saje vždycky Honzík, tak mu říkám, že se spletl a on se se mnou hádal, že mi přinesl Honzíka, tak dlouho si trval na svým, že mě málem zviklal 😀 On si s nimi předtím půlhodinu povídal a hrál a celou dobu si myslel, že mluví na Honzíka a on to byl Kuba a naopak 😀

bera: ta fotka je úžasná 😵 😵

jecidlo
4. nov 2009

mila: africke tance? to by chtelo nejakou ukazku 😀 😀

jecidlo
4. nov 2009

sorbona: ty brdo a fakt ses si jista? 😀 😀 😀 nemate uz je nahodou trikrat prohozeny tam a zpatek? No ja bych z toho mela skoro strach 😅

maatkka
4. nov 2009

Ahojte maminy 😉
tak my mame znova krasne slnecno 🙂 pise mi to tu ze 4 stupne ale pocitovo je kvoli tomu slniecku myslim aj viac. Nemozem sa dockat kedy sa Julia zobudi aby sme rychlo vybehli von kym sa to pocasie nepoazi.
Tie co ste odplienkovali deticky velmi gratulujem a trosku uz aj zacinam zavidiet 🙂 myslite ze by sme to uz aj my mohli skusat v lete? To bude mat Lili skoro dva roky... Ale ani ja ju do toho zase nechcem priskoro nutit aj ked sa tak tesim ked bude aspon cez den bez plienok a nebude sa v nich parit... Uvidime ci bude "pripravena". Ja teraz niekedy sledujem ci na nej nevidno ze nieco robi 🙂 ale podla mna si to este vobec neuvedomuje. Ona ani nikdy neplakala alebo nebola mrzuta ked ju trebalo prebalit... zatial.
Mila tak tie tance fakt zavidim 😉 Ja som sa chystala do nejakeho MC ked bude byvat skaredo ale teraz sa trosku aj bojim ked vsade naokolo zuri ta chripka - neviem ci to radsej nenechat na jar ale zase si neviem predstavit ak bude hnusna zima co budeme robit doma...
Sorbona - ha-ha-haaa 😀 som sa nasmiala 😀

sorbona13
4. nov 2009

jecidlo: já se spletla zatím jen 2x, naštěstí má Honzík hemangiom (červené znamínko) na boku, takže když si nebudu někdy jistá, tak je rozbalím 🙂

mispuli
4. nov 2009

sorbon to je v poho 🙂 🙂 ,nám se občas stává,že Míše říkáme Honzíku 😀 😀 😀

petrach
4. nov 2009

ahoj holky,
ted začlo lít i u nas.. 😠 tak jsem se tešila ven,dopoledne jsme byli chvilku a miláček spal asi 30minut 😒 top je ted heho aspanek přes den max 45 minut..

jecidlo Šimula se točí na bříško uplne suprove ted par dní,předtím jen občas,ale ted se točí pořad,je to sranda co vyvádí,dnes jsme se nasmali s manžou jak řadí na dece,on na zada spíš přepadne než se otočí,ale valí to tam a spatky třeba 20 munut 😀 jo a tak zvlaštne na bříšku staví most,či co,hlava leží a zadek je ve vzduchu,jako by meditoval či co 😀 je to už veselejší a i me už je líp,už se tak nebojím jestli bude v pořadku,jako dřív 🙂
ješte trošku jo,alůe ne tak moc..
dneska jsme skoušeli prvne kaši,zeleninovou na obed,vytahla jsem malou sklinku příkrmu a on ted sní velkou,tak jsem narychlo udelala kaši a snedl 120ml a ješte se tvařil že chce 😀
Matysek je šikulka,ten už to všechno dohnal že jo? už je to zapřah ne se dvema?
přemyšlíš o židličkach na krnmení? my mame starší a chtela bych novou..

holky mate neco oskoušene? vím akorat jakou ma bera a ta se mi líbí😉

sorbono stejne jsi dobra jak to zvládaš 🙂 a ješte oba kojit 🙂 kolik ted kluci važí?

marti vy už mate 4 mesíce,to to letí..gratuluju 😉 reakci jsme meli až druhy den,ale nemusí byt ,nam navic očkovala prevenar a hexu naraz,tak je to i tím..a jak se jinak máte?
dlouho tu nebyla i susika 😲 kde pak se nám toulájí holky?

milo ja chci taky centrum u baraku,tady je max 1 tydne cvičení pro deti do 4 let na sokolovne,ješte 1x klub maminek,ale od 9-11 což mame 30minut cesty a nestíhame,navíc mi malí v tu dobu chrní 😒 to mate super

matka na odplenkovaní mate čas na příští leto určite,mužeš ji skoušet posazovat na nočník,aby si zvykla,ale ona to moc nebude ješte chapat..sluníčko zavydím,pošli trošku

maartinkaa
4. nov 2009

sorbona, mne ma hemangiom na nozicke huginko 😀 😀 😀 a vies kolkokrat sommu musela dat dole ponozku? 😀 😀 😀 😀

no petrach ahoj, mame 4 mesiace a skoro 6 kg 😀

petrach
4. nov 2009

ty jooo 😲 😀 krasná vaha,my mame max 7 😀 ale ze začatku jel taky tak moc,akorat ted moc nepřibíra a ji pořad stejne

nanya
4. nov 2009

Petrach
nezoufej z váhy, Danielek taky měsíc stál na váze, dokonce zhubnul, teď se to zase zlepšuje. Však máte krásnou váhu 😉

sorbona13
4. nov 2009

petrach: kluci mají 4560g (Honzík) a 4555g (Kubík), zatím se to dá zvládnou celkem v pohodě, teď mi zrovna už 2 hodinky spinkají v postýlce 🙂 Ale jsou si tedy čím dál víc podobní, těch 100g rozdílu je sice vidět, ale až na druhý (nebo třetí) pohled 🙂
A s tou váhou se netrap, oni prý děti časem nepřibírají tolik, jako ze začátku. Já min. týden už myslela, že mám málo mlíka, kluci měli růstový spurt a kojila jsem je i v noci po 2 hod. 😝. Naštěstí je to už za námi (ťuk ťuk) a dneska spali v noci 2x 5 hodin.

martinkaa: taky máš kluky jednovaječný? Někdy je to fakt sranda 😀

mispuli: 😀 😀

nanya
4. nov 2009

Holky, tak jsem brouzdala mým počítačem a dělala úklid fotek a napadlo mě, že už je na čase koupit album a něco dát konečně vyvolat. No jo, ale hned, jak mě to napadlo, jsem si položila otázku, dávat tam fotečky od narození??? 😖 nebo až od určitého věku a váhy? Pak jsou k fotoalbům i různé památníčky, a tam se píše v kolika a kdy co mimi umí a tak..... psát do těchto, že např. pásl koníky od 3 měsíců? Nebo napsat od 6 měsíců, což je jeho kalendářní věk???? 😖 😖 😖 A ještě jedna otázečka, možná si řeknete, že jsem blbá, ale zajímalo by mě, zda někdy, popř. kdy, budete svým prckům říkat, že se narodili dříve? A s tím mě napadá ještě jedna neznámá, přiznat lidem kolem sebe, že jsem rodila dříve, nebo raději říkat korigovaný věk hned a nevysvětlovat, že je dříve narozený. Jde mi jen o to, že čím míň lidí to ví, tím míň lidí do toho časem bude narážet. Já jen, aby se mu pak nikdo nesmál ve škole nebo tak něco...... ☹ Protože já lhát moc neumím a všichni kolem mě vědí, že je dříve narozený, dokonce i kdybych to neřekla, vyšmejdili mě tu na těchto stránkách 😲

fajn
4. nov 2009

nany já jsem to Didce říkala onehdy že se narodila úplně prťavá a že byla v krabičce v nemocnici. A tam se o ni starala sestřička a pan doktor a já ji vozila mlíko. A ona někdy chce abych ji to vykládala a má spoustu otázek...jako kde byla Anďa a já...a co tam dělala ...

Na deníček jsem neměla čas a teď už bych si na vše nevzpoměla. Akorát si vždycky vybavím kdy začala lozit ,chodit a mluvit a to je z nějakou souvislostí.

maatkka
4. nov 2009

My mame v albume fotky az od doby co uz Lili nebola na ziadnych pristrojoch ani infuziach - par este z inkubatora a potom uz len z postielky. Ostatne mam v pocitaci a mozno dam niekedy este nejake z tych uplne prvych vyvolat. Teraz som uz davnejsie nedavala vyvolavat tak si chcem dat pod stromcek minimalne 100 novych fotiek 🙂
No a dennicek si pisem uz od doby co som zistila ze som tehotna. Zapisovala som vsetko o tehotenstve lepila fotky z ultrazvukov vystrihovala clanky a obrazky o tehotenstve z casopisov a tak isto ked som sa spamatala z predcasneho porodu tak som v tom pokracovala a robim to doteraz a casto si v nom citam 🙂 a pisem si tam vzdy vek aj korigovany vek.
Pravdu povediac ja som vedela ze som sa narodila predcasne (sice "az" v 33.-tom tt. ale zase pred 26. rokmi) ale uvedomila som si to az ked sa narodila Julia - co vsetko sa mohlo stat a pod. Dovtedy som to brala uplne normalne ako by sa nic nestalo.
No a ja som tiez nechcela aby vsetci naokolo vedeli ze sa Lili narodila skor a pod. ale vieme ako to chodi - kazdy to povie "len" par ludom a vie to cele okolie. Ale postupom casu - asi ked ludia vidia ze je Lilinka ako ostatne deti - tak to riesi coraz menej a menej ludi. A napr. sesternica ma tiez predcasne narodenu dcerku ale uz ma 4 roky a nikto si na to ze nemala ani kilo uz skoro ani nespomenie...

mila01
4. nov 2009

Ahoj,tak u nás už se spinká - Kája neusnula v poledne,takže jsme to táhli celý den a vzhledem k té napolovic probdělé noci byla pěkně unavená i Andrejka,tak jsem je dala o 20 min dříve a usnuly jak sluníčka.

Nanya - já jsem si psala deníček od toho dne,kdy se Kája narodila a teď jsem to i sepsala v počítači,ke každému dni má,kolik vážila,co jí ten den dělali a jaké udělala pokroky.Den za dnem to mám do propuštění,pak už jen významné dny - první otočení,posazení atd.Já jsem v tomhle asi jiná,já vůbec neberu korigovaný a nekorigovaný věk,prostě se narodila 17.6. a podle toho to beru ( ne že měla být až 4.9. ).Nikdy jsem s ostatníma nesrovnávala ani starší dceru,natož tuhle mladší.Nevadí mi,že lidé vědí,že je nedonošenec - je naprosto úžasná a uplně stejná jako ostatní děti,nevím,proč by se jí kuli tomu někdo smál.A dětem ve škole to určitě vykládat nebude.Byli jsme před rokem a půl i v Blesku,dokonce s velkou fotkou,takže to fakt netajíme.Akorát nikde neukazuju fotky z inkubátoru,až když byla doma - ne že bych se styděla,když se někdo zeptá,klidně je ukážu,ale jinak je to naše čistě soukromá věc.Já vim,že lidé dokáží být zlý ( dokonce jsem to zažila ve vlastní rodině,když se Kája narodila - u cizích zatím nikdy ),ale stalo se to a nemyslím si,že by to bylo nějak zlý nebo špatný.Drogy,alkohol,kriminál - to bych asi tajila,ale tohle určitě ne.

bera28
4. nov 2009

Sorbono, to jsi mě pobavila😀 😀 😀
Milo, africké tance, to by se mi líbilo. Tak to my tady nemáme☹
Martinka, Petrach, váhy máte super. Minulý týáden za mnou byla kámoška s dcerou, která je opačný případ našich prcků, je přenášená, a ta má ve 23 měsících 10 200g. A nikdo to neřeší, vše je v naprostém pořádku. To jen u těch našich nedonošenců z nich hned udělají doktoři podvyživence.
Nanya, já si fotky nechávám jen v PC a házím je na CD. Tiskla jsem si jen ty, které jsme nechali nafotit v profi ateliéru. Žádné album prckům nevyrábím a pokroky zapisuji do kroniky. Všechno uvádím v korigovaném věku. Myslím, že u takovýchto extrémistů to ani jinak nejde. Fotky zPodolí jsme ukázali jen rodičům a švagrové a ještě ani ne všechny. Když je chtěl vidět někdo jiný, tak jsme řekli, že v žádném případě. Jsou to takové intimní fotky a myslím, že těm lidem nešlo ani o to, aby viděli Kubíka a Anetku, ale mimina, co neváží ani kilo.Prckům určitě řekneme, že byli takhle hodně nedonošený, ale kdy, to fakt teď netuším. JInak moji známí to vědí všichni, drželi jim palce od začátku. No a přítelovi kolegové z práce to vědí taky, ale to jsou všechno lékaři, takže tam jsme zase získali spoustu dobrých rad a kontaktů. Cizím lidem to neříkáme a uvádíme vždy korigovaný věk. I na plavču jsou vedeni jako narozeni v červenci a ne v březnu.

mila01
4. nov 2009

konečně jsem natahala všechny fotky z léta do počítače ( skoro 600 kousků ),probrala to a udělala nové album.Tak se můžete mrknout,jak jsme vyrostli. 🙂 😉

petrach
4. nov 2009

nanya ja jsem puvodne chtela říkat korigovany vek,skusila jsem to jednou a mela desne vyčitky,neumím lhát,takže říkám kalendařníé a k tomu že se narodil dřív,víc to nerozebírám..
tady to stejne ví všichni,to se roznese taková senzace,i když jsem to nechtela,hodne tomu pomohla tchyne,po porodu to vykladala kde komu jak má maleho vnuka 😠
v albumu má uplne první fotku na dycháku,pak asi ješte 3 a pak už jen ze sondou,první jsem to nechtela,ale zas ho ukazuju jen komu chci já a myslím že už brzo budeš pyšná na to ,jak vše zvladl a budeš se mít čím chlubit

jinak třeba když se bavím se znamíma co už umí a tak,tak říkám že ted by mel mít tolik a tolik mesícu a umí to a to..

myslím že je to jak píše matka,časem tolidi přestane zajímat a zapomene se a určite se mu nikdo posmívat nebude,spíš se muže chlubit,že na to jak brzo se narodil je moc šikovny 🙂

nanya
4. nov 2009

Holky, děkuji za reakce. Asi začnu dávat do albumu fotky až, jak byl na romingu. Když už neměl sondu v nosánku. Ostatní fotečky vypálím na DVD a schovám. Ono já jsem na něj pyšná, a vůbec by mě nenapadlo se za něco takového stydět, jen se bojím, aby mu to nějak neublížilo, třeba v budoucnu.....

merj
4. nov 2009

hezky vecer, jen jsem to tu rychle prolitla a musim rici prkove jsou super a super pokroky. Moc vsem blahopreji a jen dal takove zpravy.
A ted jen v rychlosti k Nanya. My mame vyhodu anonymity velkeho mesta. O skutecnem terminu narozeni vi mimo nas jen doopravdy par nasich neblizsich. A jen ti lide, o kterych vime, ze to nebudou sirit dal. Nekteri lide, a jsou to vetsinou ti, kteri nic podobneho nezazili, jsou neskutecne hloupi a nedonosene dite = postizene dite ☹ . Tak proc jim davat do rukou neco cim by mohli ublizit. Skoro kazdy dostane zivote nejaky cejch, tak proc bychom mu my rodice meli dat ten prvni? Pro vetsinu lidi mame neskutecne sikovne rocni dite (tuk, tuk, tuk) A kdyz jsi narazila na fotoalbum. Zrovna ted ho delam a z prvnich mesicu jsem tam dala jen detail ruky apod. zadne hadicky, cidla, ... Ty fotky jsou schovane a pokud se budou ukazovat, tak o tom si rozhodne nas maly az vyroste. Pro nas jsou to dost privatni veci. A nikdo mimo nas a lekaru ho tak nevidel a pokud maly nebude chtit, tak neuvidi. A popisky pisu stylem "4 mesice od narozeni = 1 miminkovsky mesic". Samozrejme maly se dozvi, jak maly se narodil, ale az to bude schopen nejak pochopit ato se ted neda rici, kdy to bude. To co zverejnis je jen na vas jako rodicich. Vy jednou budete muset malemu odpovedet, proc tohle vi o me tihle lide.

petrach
4. nov 2009

mejr jenže ne pokažde se to da ututlat 😒 víš jak me ty pohledy deptali a lidi lezli do kočarku a čekali mimozemštana či co,je to jak píšeš,každy si myslí že jsou hned i postižení 😠

ted už jsem se i ja trošku dala dohromady,taky me to desne vzalo a mela jsem strach jak co bude,jestli bude v pořadku..až ted když slyším že je vše jak má byt je to lepší a taky ješte občas ten strach mám 😒
bohužel ne vždy se da vše utajit a vetšinou ti co to neví se neptají,ani u dr,proste každy vydí mimčo a neptá se kolik mu je..,
samozřejme nic nevykládam na potkání,jen nej znamym a rodine,jinak říkám všem že vše je v pořadku,i když jsem třeba mela desny strach,nikdy jsem nic neřekla

merj
5. nov 2009

dobre rano vsem,
vcera jsem psala, ze jsou super zpravy od deticek, ale uplne jsem zapomnela Argouska. Prosim Te, podobne zpravy pis jeste 25 tydnu, jine tu nechceme cist 😉 drzte se oba.

Petrach, je mi te doopravdy lito. Ne vlastni vinou jsi dostala jeste dalsi ranu. Vim, ze lide dokazi byt zli a hlavne necitlivi ☹ . Lidi vetsinou berou veci jako senzaci a senzace bohuzel tahne ☹ A lidi,kteri berou takovouhle vec jako "senzaci" vubec nejsou schopni domyslet, jak je rodicum, co museli prozit a prozivaji rodice. Verim, ze po tom, co jsi si musela prozit, te dnes uz jen tak neco neporazi i kdyz za ten prozitek to urcite nestalo. Opatruj se.

petrach
5. nov 2009

ahoj holky,

merj ted už konečne se da ríct že jsem nad tím,ale ten začatek byl hodne zlí,no..myslím že tím si projde vetšina z nás..ja si říkám že ti naši drobečci jim všem ukažou 😉
manža se chtel dokonce jednu dobu i stehovat jinam a to si baraček sam opravil a dostavel,jen kvuli lidem,ale to jsem nechtela,oni zas najdou neco jineho aktualního a bude klid..

ted jsem byla v sobotu prodavat u tchyne v obchode a přišla tam maminka s 4 letym klučíkem,nikdo jiny tam nebyl a ona se me tak opatrne zeptala,jestli jsme to my s tím nedonošenym mimčem,že to slyšela..a hned na to mi řekla že oni byli taky 27tt,malí mel 800gramu a at na lidi kašlu,že jsou to bojovníci a všechno zvladnou..ten chlapeček je naprosto v pohode,pry jen víc rozmazleny 😀 tak asi tak 😉

mispuli
5. nov 2009

tak jsen napsala kus románu a mišák mi restartovala počítač 😅

petrach přesně jak píšeš,taky jsme malý město a lidi se všichni znaj,taky jsem si tím prošla a občas ještě ty blbý pocity mám,když vidím ostatní děti a vím,že honzise zatím mezi ně samotnýho pustit nemůžu,ale jak říká ta paní,jsou to bojovníci a maj jiný přednosti,včera jsme si povídala s kamarádkou,co přišla o holčičku a ona mi taky říká,"hele podívej se,co všechno má za sebou,co všechno přestál,moh z něj bejt ležák,nemusel mluvit,vnímat atd,pak ten úraz,nemusel tady už být vůbec a on naopak,všechno přestál",takže co,některý lidi ho naopak obdivujou už ted 😉 ,prostě jsme štastný,že ho máme a že dělá pokroky

jinak k fotečkám,ty opravdu nestrašnější,o ty jsme přišli,neměli jsme tenkrát vlastní foták,takže fotky byly uložený u tchána a jednou mu klek počítač a bylo po nich,některý máme vyvolaný,ale schovaný,v albu má honzík i s hadičkama,ale nejsou nějak extra brutální,spíš jsou tam až z domova,taky nepřepočítávám na korigovaný věk,prostě mi to nějak nejde,jen občas si děláme srandu,že už by měl mít 4 narozeniny,jedny,kdy je slaví a narodil se,2. když se měl narodit,3.když jsme si ho přinesli domů 24.6.,tam říkáme,že má velký svátek a malé narozeniny,no a 4.když se probral po tom úraze a vrátil se nám zpátky 😉 .Že se narodil dřív mu řekneme,až z toho bude mít rozum,jo samozřejmě,když se někdo zeptá,tak po pravdě odpovím,že se narodil dřív a ostatní lidi,at mi políbí víte co.. 😉

jinak tady máme paní,ta má dva chlapečky oba taky narozený předčasně,takže vím,že v tom nejsem sama,ale nějak se extra nebavíme,jen když se potkáme,tak popvídáme,co a jak 😉

arg:já ti to říkala,že lázně pomůžou 😉 ,sice je to dálka,někdy k nepřečkání,ale za ty výsledky to stojí a jsem ráda,že mimísek je v pořádku,počkej,až se narodí,ono to adámka nakopne ještě víc 😉

merj
5. nov 2009

petrach, vis, ze se ani nedivim tvemu muzi, ze chtel utect. 18 let jsem vyrustala na meste,kde kazdy kazdemu vidi do talire a musim rict, ze pro mne to byla odjakziva hruza. Taky po vejsce jsem se tam uz nevratila. Pro dost lidi to bylo nepochopitelne, ze jsem radeji protloukala pres podnajmy a vybojovavala si sve postaveni v praci a zrekla pohodli a luxusu. Mela jsem tam vsechno zazemi, zarucenou vybornou praci. Ale tech 5 let, kdy jsem nemusela resit, ze kdyz jdu nakoupit, tak jdu nenacincana, nikdo neresi moje soukromi a kdyz jdu na "kafe" s prateli, tak se neresi kdo,kde, s kym apod. Bylo pro mne vic nez presvedcive. Dnes uz je to vic jak 20 let, co tam neziji, kdyz jedeme na navstevu k rodicum, vzdy to je "kulturni" sok. A vychazkam po meste se snazime vyhnout. Resit jaky mame kocarek pro maleho, jaky mame byt, kde delame a kolik vydelavame doopravdy nemusim. Musim te "pobavit", kdyz jsme byli s malym u nasich naposledy, tak jsme potkali znamou nasich a zacal vyslech, ktery jsme se snazili rychle ukoncit, a za tyden jsem se dozvedela, ze jsem ted nejaka uzavrena a ze musime mit nejake problemy. Nikdy ti nikdo nerekne: "To vam preji, ze vypada spokojene". Lidi patraji po senzaci ☹, aby byli zajimavi a mohli ve "spolecnosti" pridat zajimavy drb ☹
Holky i samozrejme Petrach, pokud si mate podobne zazitky, drzte se, opatrujte se a pokud to pujde, reci lidi si moc k srdicku nepripoustejte, ta bolest za to nestoji.

mispuli
5. nov 2009

merj:já to mám obráceně,přišla jsem z většího města na malý,ze začátku jsem byla v šoku,postupem času jsem si celkem zvykla,ale nejsem tady moc štastná,spíš mi vadí,že tu není žádný pořádný vyžití pro dětičky,hlavně přes zimu,musela bych dojíždět nejmín do Písku 15 km,auto vlastní nemám a autobusem s dvěma dětma se mi fakt nechce a ani pro nás tady nic moc není,franta by potřeboval nějakej běhavej sport,aby aspon něco shodil,jíá chodím 1x týdně s chlapama zahrát si basket,ale taky jsem znovu začala až ted v září,do bazénu musíme do písku,no prostě na pytel,ale franta tady má dobrou až moc dobrou práci a já vlastně taky,drží mi pořád místo ve škole a když to porovnám s ženskýma,co náhodou maj práci tady u nás,tak na tom budu finančně dobře,takže to zatím nějak neřešíme,taky tady má franta rodiče,jsou přece jen o skoro o 10 let starší než naši,je zvyklej se s nima vídat,ale kdyby mi franta řek,pojd přestěhujeme se do Tábora nebo do Budějic,tak bych asi neváhala ani chvilku a šla,hlavně kvůli těm možnostem pro děti,uvidíme za pár let,třeba kvůli honzíkovi a škole budeme muset.takže tě naprosto chápu,že ti vyhovuje anonymita velkého městaA máš pravdu,ty senzace většinou vyhledávaj lidi,který nemaj žádný problémy

maartinkaa
5. nov 2009

Ahojte dievcata, tak ja toto ani neriesim!!!! Nezaujimaju ma druhy ludia, iba moja rodina. Neschovavam fotky z inkubatora a som na ne pysnaaaa!!!!! ROZPRAVALA som o svojich chlapcoch kade som chodila, z kazdej jednej navstevy v nemocnici som si priniesla nove fotky aby som ich mohla kazdemu ukazat a popysit sa kazdym nabratym gramom a myslim, ze kazdy nam prial vsetko najlepsie, ale boli aj taky, ktory sa automaticky spytali, ze ci su zdravy, to jedine ma vedelo vytocit, ale potom som si pomyslela, ze chudaci, oni su tak primitivny, ze im to musim vysvetlit a mala som pokoj 😉 😉

Fakt sa na to vykaslite, ved tieto deti su viac nez uzasne a chvala bohu aj zdrave 😉 😉