Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
11. nov 2009

maatkka: to je krása 🙂 tyhle zprávy, se tak krásně čtou.

Ola : napiš něco, víc, jak se teď máte. Četla jsem si proč si předčasně porodila, slyšela jsem tenhle případ poprvé, muselo to být hrozné. Malej je strašně krásnej 🙂

Holky: tak včera jsem říkala, manželovi, že mi přijde, že Vojta ty nohy zas nějak vytačí do stran, a pak jsem asi po 2 hodinách přišla na to, že jsem mu obula botičky opačně 😅

jecidlo
11. nov 2009

denisee: 😀 😀 😀

mila01
11. nov 2009

Ahoj holky,tak jsem vás dočetla - teda vy jste se včera rozjeli,člověk tu jeden den není a pak hodinu dočítá. 😀 😀

Argoušku - jsem ráda,že to tak dopadlo,že tě nejdříve znovu vyšetří a udělají znovu ten test.Musí to být frozný rozhodování - tohle bylo fakt nejlepší řešení.Snad tě to trochu zklidnilo.

Ola - vítej mezi námi.Zkoukla jsem fotky a malý je opravdu krásný,ani se mi nechce věřit,že se narodil tak brzy.Dokonce jsem koukala,že měl jen CPAP,že dýchal jinak sám,to jsem si myslela,že takle hodně předčasně narozený miminka sami nedýchají.

Petrach - přeji všechno nejlepší k narozkám ( k těm 26,jak tu někdo psal 😉 ).Bůček mě teda moc nenadchnul,ale pokud jsi měla dort - tak ten jooooo.Já jsem děsně na sladký.

Maatkka - krásné zprávy ,Julinka je fakt šikulka.Už bude běhat jak torpédo. 🙂 😉

Denisee - tak to teda perlíš - nechceš se přidat k tatínkům? 😀 😀

U nás se zase kašle - Karolínka,včera jsem s ní radši byla u doktorky,ať si jí poslechne - bojím se těch průdušek,čekali jsme tam hodinu a půl a za 3minuty jsem se dozvěděla,že na průduškách to není,má prostě kašel z nastydnutí a mám dávat sirup.Tak jsme dneska byli i na kroužku ( chodíme na to tancování pro děti od 2 let,je to s tim Libanoncem,jak jsem psala ) a trsala ostošest,i kašlat zapomněla.Ale teď tam v posteli chrchlá. ☹ 😠

Fajn - ten recept na perníčky máš vyzkoušený?Já je prubnu asi v sobotu a jestli budou dobrý,udělám je až těsně před vánocema.Včera jsem byla ve školce zdobit perníčky ( bude vánoční prodejní výstavka,kuchařky napečou perníčky,maminky je tam ozdobí,udělají se nějaké výrobky a pak se to tam prodává a vátěžek je dětem na hračky na vánoce ),ale to jsou ty tvrdé,co mají změknout,tak jsem si ani nebrala recept.

Dneska odpoledne přijede ségra s neteří a budeme s holkama batikovat ( právě na výrobky na tu výstavu ),tak to bude zas mazec.Předpokládám,že budu mít kuchyň jak po výbuchu a z holek to budu dostávat tejden. 😀 😀

argousek
11. nov 2009

petrach také přejeme vše nej nej ať ti dětičky dělají jen samou radost 😉

maatka tak to je Julinka šikulka, zachvíli se rozběhá a nebudeš jí stačit 😀

jinak na opakování toho triple testu jdu v pondělí a udělá mi i podrobnej ultrazvuk, tak budeme vědět, co to je 😉 To bude zase nervák, tak držte palce. To bych měla být 15+4 No a na další pondělí 23.11 mám objednanou amniocentézu, tak uvidíme, jestli se tomu vyhneme.

fajn
11. nov 2009

Argousku držím pesti ať druhy testy vyjdou na 1.

Milo jo perníčky peču už kolikátý rok tak doufám že se povedou a budou chutnat.

Ola vítej ,malej je moc hezkej a ty kukadla ten bude mít BAB 😀

U nás je nemocnej manžel a to je děs. Včera měl teploty a dnes už je bez teplot tak je otravnej jak maly děcko. Nic nejí ,nudí se a jen roztahuje věci,no jak děcko,takže mám teď dvě.Venku je zase hnus tak i Didka je protivná jak prdel. Odpoledne musím něco vymyslet ,asi budem něco lepit nebo malovat barvama a já budu potom hodinu uklízet. Dnes jsem uklidila Andree 100letej bordel v pokojíčku tak nic nenajde až dojde ze školy.

Denise tak tě přidáváme do tatínků 😀

Matka tak Julince přeju k narozeninám hodně zdraví a úspěchů je mooooooooooooooc šikovná 😀

leni96
11. nov 2009

Argousku, držím palečky ať vám to všechno dobře dopadne a jste v pořádku 😉 .
Mě teď trápí jen slabý nažloutlý výtok, dr. mi říká, že je vše v pořádku, ale příště si budu trvat na stěru a kultivaci, ať mám klid.

nanya
11. nov 2009

Ahojky holky.

Zrovna jsem dorazila od mamči, venku fakt humus počasí, zima jako v ledničce a navíc prší. Měla jsem jít dneska na rehabku, ale jak jsem dorazila a viděla, jak rehabilitační sestřička skoro nemůže mluvit a kašle na celou chodbu, tak jsem jí poprosila, aby nám cvičeníčko odložila, aby to malý od ní nechytil. Ještě k tomu jdeme 30.11. na druhé očkování hexou. Byla moc hodná a odložila nám to bez keců. Za to jsem jí půjčila na počteníčko tu knížečku "Narodilo se předčasně" tak byla ráda 😉 Už jí mám skoro přečtenou. 🙂

Jinak den, dva jsem tu nebyla a už je tu zase háfo příspěvků. Přečetla jsem letmo. Takže -

Argousku myslím, že toto rozhodnutí je zatím to nejlepší a zároveň držím palečky, aby to vyšlo na 1.

Ola69 vítám tě. Máš krásné miminko a měl a má krásnou váhu, my jsme narozeni 28+1tt a měli jsme 830g a 34 cm. Chci se jen zeptat, rodila jsi nakonec císařem? Já totiž taky uvažovala o druhém mimi, což se mi ale nyní rozleželo v hlavě, já bych to teď nedala, by mě vezli nohama napřed do blázince, ale četla jsem, že po císaři 2 roky pauza ☹ Jinak případ prasklé dělohy, to slyším prvně.

Adajar gratuluji ke 40 ml, určitě se rozkojíte, jde vám to úžasně 😵

mila přeji brzské uzdravení Karolínky.

Jinak předevčírem jsem vážila Danielka, má 6,6 kg 😀 ale doteď, tj. 2 dny, zase nepřibral ani gram 😕 Taky jsem ho měřila, i když to bylo jako měřit zdivočelou anakondu, ale nakonec byl vásledek + - 64 cm 😀

ola69
11. nov 2009

Zdravím,
nanya : prasklou dělohu nikdo z doktorů nikdy neviděl a na sále se jich sešlo 8. Na 90% je to po špatně udělané laparoskopii. Prostě tam asi byla miniaturní rána a těhotenství jí roztáhlo protože jinak je děloha v pořádku a nepraskla že by byla slabá.
Rodila jsem císařem protože moje tělo ani Adam fakt rodit odmítali ( což chápu ) já byla 7 dní před císařem byla na ultrazvuku a všechno bylo v pořádku. Šlo to ráz na ráz. A miminka byla velká obě - holčička měla 750gr. Taky jsem přibrala 16kg ( a 9 mám pořád )
K císaři mě řekli že další těhotenství je možné za rok. Podruhé se mi to stát nemůže 🙂

mila01 : bohužel měl i dýchací trubici ale tyhle fotky jsem nechtěla dávat to fakt lidi vyděsí. Zvládl to sám ( na Cpap ) týden pak byl unavený a prostě si přestával dýchat tak ho napojili.

Jinak jsme měli fakt obrovské štěstí, Adámek neměl žádné krvácení, mozek a vlastně i všechno ostatní vypadá dobře. Tedy 2x denně má dýchátko protože má málo plicních sklípků a musí víc makat, standardně mají děti cca 40 nádechů za minutu a my 76. Dýchátko mu roztahuje průdušnice aby nemusel tak dřít. A asi bude mít brýle protože to vypadá že periferní vidění nebude na 100%.

Denise : strašný byl ten strach, každé 3 hodiny se tam vlečeš a nevíš. A taky srovnat se s tím že to druhé
miminko umřelo. A pořád řešíš jestli jsi něco neudělala nebo naopak udělala. A taky tě moc nepobaví když ti neustále říkají jaké jsi měla štěstí že jsi mohla umřít nebo přijít o obě a o dělohu. To bych asi nezvládla.

Ale to dobré je že se prcek chechtá jak blázen, povídá si, rve mi vlasy takže na to co má za sebou je to veselé miminko.
A velký oči prý mají všechny hodně nedonošená miminka.

petrach
11. nov 2009

Ahoj holky,

argi myslím že jsi to vymyslela suprove a držím pesti at je to v pořadku 😉

leni96 už jsem kukala na tvoje tydny před časem 😉 gratuluju moc moc

ola69 moc te tu vítam,kukla jsem do alba,malí je moc krasny klučík 🙂 a mate teda užasnou poslední váhu,krasne ti prcek přibírá 😉 cvičite vojtovku?

nanya vy nás doháníte s vahou😀 mame 7kg a 65cm 😀
adajar super s kojením,držím ti pesti at se daří 😉

milo už zase nemoce 😕 vás se to drží,tak at je Kaja brzo ve forme

JULINCE MOOOOOC GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 je fakt užasná kočka 🙂 ja to taky desne rada čtu 😉
denise 😀 😀

jinak teda fákt nemám ani tech 26 😠 😀 leda +6 😀 ty jo ja jsem už stará hraze 😀

holky mám dotaz s odsavaním,jestli nekdo víte,odsavam od nedele střídave i krev,takže vylívám mlíko stejne ven,myslela jsem že je to jen prasklá bradavka,ale asi není 😒

petrach
11. nov 2009

ola prošla sis taky peklem 😖 ty naše detičky nám to jednou vratí uvydíš,ty pokroky delají takovou desnou radost,kdo nezažil nepochopí 😉
my byli zaintubovaní kvuli infekci v plíci..ješte že už je to za náma všema..
myslím že na druhé dvojčatko nejde zapomenout,to jsou jen blbé řeči lidí co to nezažili..

ja to ješte tady nepsala,ale čekali jsme taky dve miminka,to druhé přestalo rust ve 13tt,dr mysleli že potratím,protože zustalo v deloze a pry se nakonec vstřebalo,neda se to ale srovnat s váma,co jste miminka porodili,to vím..ja veřím že vám to detičky vratí i za sourozence,že mají sve stražne andelíčky

adajar
11. nov 2009

Oli no prosli jste si taky peklem, ale stalo to zato jak koukam.

Petrach no ted zopakoval uspech z rana a dneska pod 25ml nesel vlastne si vzal uplne vsechno co v tom prsu bylo.
Jinak vse nejlepsi jsem vcera zapomela napsat. Jinak krev nevim vim ze to mela kamaradka a i pri kojeni a jedine kdy ji krev netekla bylo pri rucnim odstrikavani.

jecidlo
11. nov 2009

ola: ja bohuzel znam pribeh maminky co ji praska deloha v 39tt a prisla o chlapecka i delohu. Ted maji adoptovanou holcicku. Moc verim, ze Adamek vsechno dozene a ze dalsi pripadne miminko nebude problem.

petrach: to nezni moc dobre ono to sice muze byt jenom nejaka praskla zilka, ony ty odsavacky cucaji celkem agresivne, ale fakt smekam, ze jeste odsavas, ja mam koprivku jenom to vyslovim.

no jinak my meli puvodne miminka 3 😎 ale vlastne jsem moc rada, ze to jedno se nevyvijelo, protoze bych je proste neunosila a asi by to cele dopadlo uplne jinak.

adajar
11. nov 2009

jecidlo 3 miminka smekam holky ja se priznam mozna me ukamenujete, ale ja byla rada jen za jedno proste si ty 2 deti nedokazu predstavit. Tim chci napsat ze smekam pred maminkama dvojcatek a vicercatek jste proste uzasny.

petrach
11. nov 2009

jecidlo ted si říkám že kdyby byli dve,meli by menší šanci,ale líto mi to je desne..
je to ale jine,když ho porodíš a mužeš vydet ☹ to pouto tam už je a velké..,,

psala jsem tu na koníkovo annag,je expert na kojení a pry je to infekce+prasklinka až do prsu,ale jde to lečit,tak zítra mažu pro mastičku a uvydíme..mam jen strach,přejít tak najednou na UM že ho nebude chtít..toho se bojím a mlíka moc mrazeneho nemám,dala jsem ho kamaradce pro prcka...
naše dr mi řekla když nechce pít,at mu naředím mliko,že to nepozná a bude mít tekutiny..no on to poznal a vyplil ven..a co by delal s UM nevím

jecidlo
11. nov 2009

no s pulkou delohy donosit 3 deti to by byla sci-fi i tak jsem moc rada za ty dve!

Petrach: a mas tu infekci v obouch nebo jenom v jednom? Ja se teda priznam, ze chodim doma porad bud polonaha nebo jen v tricku bez podprdy, sice nechcu videt ty prsa za chvilku je budu mit ke kolenum, ale jak jsou na vzduchu, tak me zadne praskliny ani nic netrapi, kdyz jsem nosila podprdu, tak jsem problemy mela.

adajar: no tak si predstav, ze vsechno mas proste dvakrat, plac, buzeni, krmeni, ale i smich, radost, mazleni 😵

petrach
11. nov 2009

jecidlo v jednom,jak na potvoru v tom co ma dost mlíka,to druhe moc neda,takže max tyden a pokud se nezvetím jdem na um 😠 tak budu doufat..
na jednu stranu už jsem z toho tak hotová,že bych mela i víc času a v noci se vyspala a na druhou me to dersne štve 😝 jsem prdlá asi no 😀

jecidlo ty sušenky prckum davaš s lepkem že???
jo a kolik davek přikrmu mate,už jsem se možna ptala 😀

jecidlo
11. nov 2009

petrach: jo s lepkem, ale ted je moc nedavam je z toho desnej svincik. Davam rano kojeni, pak ovocna presnidavka, obed (zeleninka, maso), svacinka ovoce nebo uz jsme zkouseli i jogurt a vecere je kase. Dokojuju po kazdem jidle, v noci se budi jak kdy a jak kdo.
Preju at se to tedy brzy zahoji kdyz jsi takovy palicak a chces vytrvat. Ses fakt dobra 😉

leni96
11. nov 2009

petrach - děkuju moc, snad to tentokrát bude všechno v pořádku a porodím v termínu 🙂 Lenka.

maatkka
11. nov 2009

baby tak v prvom rade moooc dakujeme za chvalu 😉 a este v prvsom rade 😀 musim to napisat cim dlhsie tuto temu citam tym viac a viac VAS VSETKY OBDIVUJEM - keby tu bol taky smajlik co dava klobuk dole tak ich sem vlozim kolko sa zmesti 🙂

petrach
11. nov 2009

leni bude 🙂 budete s andulkou a argouškem soupeřit s přenášením 😉

jecidlo a jake ovoce? ja davam pořad dokola přesnídavky kupovane a banany,dochází mi inspirace 😀
jo a ty sušenky si říkám dat do mlíka 😉 nebo jogurtu,ten ješte nedavám,chci mesíc počkat

adajar
11. nov 2009

petrach jsem rada ze vis co to je. A fakt smekam s tim odsavanim, ale moc dobre vim jake to je nechtit to vzdat me v nemocnici uz rikali sestricky ze se nato mam vykaslat a koukej proste jsem to nechtela ja vzdat a rozhodla jsem se plne kojit.-.

jecidlo to je prave to co si neumim predstavit. Ja vim ze bych treba byla rada, ale v tu chvilku by to byl sok. Proto smekam.

lenka budenm drzet palecky at to dotahnete do terminu.

adajar
12. nov 2009

Ahoj holky mam takovy problem malej se nekdy prisaje ok nekdy mu to trva 10 minut, ale ted zacal 4x za sebou blbnout a nechtel se prisat trvalo mu to 20 minut a bud se chytil a hned pustil nebo tak a delal ze spi nebo usinal neite nemuze to byt tim ze to prso proste nechce?? nebo ze je unavenej??? Jenze ja se snazim mu to prso davat pokazde no, ale je fakt ze asi 1x za den kdyz mu dam pauzu tak to pak jde.

argousek
12. nov 2009

Adajar já myslím, že by mohl být unavenej 😉 Když nebude chtít, tak bych to jen zkusila a pak dokrmila, on zase nabere síly a půjde to.

adajar
12. nov 2009

agrousek jojo ja ho jeste dokrmuji. Ale taky si myslim ze spis bude unavenej no hlavne jsme premyslela nadtim ze zacnem prodluzovat interval na 3a pul hodiny. Ale na moji psychiku to teda bylo dost proste flegmous

argousek
12. nov 2009

adajar no nevím Adámek mi tohle taky dělal a mně se osvědčilo krmit spíš častěji a v menších dávkách. A zajímavé je, že vypil nejvíc v noci 😒

adajar
12. nov 2009

agrousek nadtim jsem taky premyslela proste ho krmit jen z prsa a aby si vzal co nejvic a klidne za hodinu znova. No me v noci taky vypil nejvic, ale bojkotoval to trvalo mu dlouho nez se prichytil.

argousek
12. nov 2009

adajar nechci tě zklamat, ale ani to se mi nepotvrdilo. Adámek by si tolik navypil, takže já jsem většinou dokrmila odstříkaným z lahvičky. Nebylo to tak samozřejmě při každém kojení, ale skorem vždycky. On si teda vypil tak 40ml a 30ml jsem dokrmila z lahvičky. Ale u každého je to jiné, třeba vám to tak bude vyhovovat.

denisee
12. nov 2009

Petrach: musíš toho odsávání mít už dost, to věřím a obdivuju tě, vydrželas to fakt dlouho! Někde jsem četla, že důležíté je kojení těch prvních 6 měsíců, aby to kojení mělo ten správný efekt, nevím jak to popsat. Takže bys klidně mohla přejít už na UM.

maatkka: přesně vím jak to myslíš 😉 Já si to neuvědomuju, ale asi jsme fakt silné osobnosti, když jsem tohle všechno zvládly.

Holky dneska jsem se radila s neuroložkou jestli nebude vadit už 3 celková nárkóza u Vojty, tak říkala, že není problém, spíš si mám jen já promyslet jestli tu obřízku podstoupit nebo ne. Já jsem z toho už na nervy, čtu všechno možný, hledám, zdá se mi o tom. Prostě operace je vždycky riziko, mám asi strach. A Vojta žádný problém s pindíkem zatím nemá, nejradši bych počkala aspoň do těch 3 let.

argousek
12. nov 2009

denisee já bych se asi řídilia citem, jestli nemá problémy, tak bych s tím počkala, jít na to můžete vždycky. Mně osobně se tedy vždycky vyplatilo vyčkat a Adámek zatím na žádnou narkózu nemusel a že mu už hrozila tolikrát. Podobně to máme s těmi uzlíky na hlasivkách, řekli jsme, že chceme počkat a ten další doktor u kterého jsme to zatím jen sleduje. Vsadím se, ale že žádný zákrok nakonec u Adámka potřeba nebude.

nanya
12. nov 2009

denisee - já bych ještě vyčkala, pokud nemá Vojtíšek problémy. Asi bych do toho zatím nešla a vyčkala. Dej na svůj cit, ty sama znáš své miminko nejlépe. Pokud to není akutní, asi bych nikam nespěchala. 😎