Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
12. nov 2009

Holky díky, já jsem vlastně vnitřně, už asi rozhodnutá, nejradši bych kdyby mi to někdo posvětil. Ale přečetla jsem už ani nevím kolik odborných článků, kde píšou, že v dnešní době se chirurgický zákrok oddaluje, až do pozdějšího věku.
Hezký večer 🙂 , já jdu žehlit a koukat na VKV 😉

petrach
12. nov 2009

denise myslím že ses rozhodla dobře,na to je ješte dost času a pokud nemá problem,tak bych taky počkala 😉
ja jdu na ordinaci a žehlit,schvalne kdo to bude mít rychlejc 😀už jsem si nažehlila včera 😀

adajar
12. nov 2009

Denís gratuluji krozhodnuti.

holky tak ted vypil 50ml a zbejva uz mu jen 10ml a bude mit svou davku.

bera28
12. nov 2009

Olo, to jste si teda taky s malým "užili". Ale na fotkách vypadá jako naprosto spokojené mimi🙂

Argousku, v pondělí budu držet palečky, je to to nejlepší řešení. Super!

Adajar, vidíš, jak jsi se hezky rozkojila. Jinak Tě naprosto chápu, že bys něchtěla dvojčata. Jsem na tom byla stejně😀 Dokonce jsem už byla objednaná na redukci, ale jsem srab a bála jsem se, že bych nakonec mohla přijít o obě.

Petrach a neříká už ti tělo, že už je to příliš? Stejně jsi dobrá, fakt smekám. Mně stačilo kojit a odstříkávat půl roku a už jsem byla na palici.

Denisee, pokud nemá Vojtík žádné problémy, tak bych taky s obřízkou počkala do 3 let. Dobře děláš.

Milo, ať je Kája brzy fit! U nás Kuba už zase kašle a má rýmu, a to máme pozítří odlétat. Tak uzavírám sázky, jestli odletíme nebo ne🙂

Jinak já tu mám na hlídání synovce. Právě jsem dožehlila a on mi usnul v křesle u Růžovky🙂 A to mi švagrová kladla na srdce, ať jde před osmou do postele😀 Ale od toho jsou tetičky, aby nerespektovaly příkazy🙂

adajar
12. nov 2009

bera no ja mam Danyska v naruci kdyz tak krasne papa. A zehlil manzel abych si mohla odpocinout. po te noci. 😀 😀 😀 Kolik je synovci??

bera28
12. nov 2009

Adajar, tak to před tvým manželem smekám! Ten můj vezme do ruky žehličku jen v nouzi největší.
Synovci je 7,5 roku.

adajar
12. nov 2009

bera no on kdyz videl jak jsem hotova tak me nechal spinkat a vyzehlil plenky zlaticko. 😀 je takze uz skolacek no tak to musi teticka povolit 😀 😀 😀 😀 😀

petrach
12. nov 2009

bera už jsem hotová a taky začínám byt asi i protivná 😠 dnes mám den blbec..
adajar jste moooc šikovní,manža je teda poklad 😉 kde se kupuje tenhle druh 😀

ted jsem domixovala malemu na zítra obed a spomela jsem si na jecidlo,že at vaříme co chceme,pořad je to zelená kaše 😀 delala jsem cuketu,petržel,mrkev a brokolici 😀

holky dneska je žehlící večer 😀 ja už mám hotovo,jen Elin nemohla usnout,poslední dobou večer brečí,že nemuže dychat,bolí jí bříško,noha...dnes ješte k tomu,že neusne,že nemuže byt sama,takže je u nas v ložnici,to bude mít manža radost,jak přijde z prace..

jecidlo
12. nov 2009

no ja mam vyzehleno uz od vcera🙂 U Peslapu🙂
Me se dneska vratil muj drahy, tak zatim dobry, uvidime jak dlouho nam to vydrzi, ale deti z nej byli uplne hotovi, hlavne Matej. Skoro se mi to ani nechtelo verit jak muze tak male dite reagovat. Fakt krasny.

Petrach: ovoce zaklad jablicko skoro vsechno, hodne kupuju od Hippu takove to jsou 4x100g kelimku v DM je maji za 35kc coz mi prijde dobry, prichute broskev, hruska, a nejaky mix lesni plody. Je to bio a je to jenom ovoce. Kdyz jsem koukala na slozeni treba Hamanka tak ho pouzivam na dochuceni jinak ne. Ted sjem delala svestkovy kompot. Smakuje jim vsechno. Reakci nemeli spatnou na vubec zadny jidlo, tak se uz ani nebojim, akorat jsem teda jeste nezkousela citrusy. ty ani nevim od kdy by se mely davat nebo zkouset.

petrach
12. nov 2009

jecidlo citrusy až po roce..nam by ale 100g nestačilo 😀 on mi sní tu velkou sklinku na posezení..švagrove roční Kubíček si da tech 100g a je najezeny a my se ladujem 2x tolik..
byli jste ted nekdy na vahu,jak ti přibírají? my už ted moc ne,se divím,když vydím jak mu chutná 😀
i když dneska teda nechtel nic..akorat celou davku rano s tema sušenkama,jinak bok,bude to tím očkovaním

no s tema chlapama no coment,to by bylo na jinou diskuzi..možna by jsme ji mohli založit 😉
už nevím co delám špatne,je klid pohoda a naraz bác a nemužem se domluvit 😒

jecidlo
12. nov 2009

petrach: ja taky netvrdim, ze sni 100g 😀 😀 to baleni 4x 100g mame vestinou na jednu svacinu🙂) dneska odpoledne si oba dali i 150 jogurtu, ale zatim ho nedavam kazdy den.
na vazeni chodit nemusime ja mam doma vahu, to byla u nas nutnost kvuli kojeni. Takze mam aktualni cisla ze vcera vecera. Matej 8.00kg tzn ze za mesic pribral 600g a Maruska ma 8.59 tzn ze pribrala za mesic 400g, ale je pravda, ze byli pred tim nadlabli kasi 😅

jecidlo
12. nov 2009

petrach: a jinak jste zatim bez reakce na to ockovani? to je dobry ne?

adajar: tvyho chlapa bych chtela mit 😵 😀 😀 a ta 50tka to uz je duvod ke gratulaci!

petrach
12. nov 2009

jecidlo bez reakce a včera spal fakt přes den jako miminko,2x 2 hodiny,to byla bomba 😉
přibírají hezky,to je co,nikdo by neveřil jací byli malinkatí 🙂

už jsem se lekla že jen my se tak přežírame 😀

adajar
12. nov 2009

jecidlo no on je moc hodnej az na par veci taky obcas skope, ale to ja taky. Jinak jsem Danyskovi gratulaci vyridila a tak dal hned 55ml.

Petrach to je u nas taky, ale celkem jsme si zvykli jeden na druheho.

bera28
13. nov 2009

Holky, tak u nás hrozná noc. Kuba chrchlal jak tuberák, až se z toho poblindil. Mně začal bolet zub. No prostě pátek 13. Tak ať jste na tom dneska líp.

sorbona13
13. nov 2009

Ahoj holky, včera jsem tu nebyla, byli jsme s klukama na psychologii a neurologii. Všechno je v pořádku, odpovídají korigovanému věku a vojtovku cvičit nemáme, jenom nám ukázali, jak je stimulovat, aby zvedali nožičky a hráli si s nimi ručičkami. Až si začnou dávat nožičky nahoru, tak je další krok otáčení na bok. Další kontrola na RHB za 6 týdnů, neurologii zase za 3 měsíce.
Asi vás nestihnu dočíst, kluci už se vzbudili a broukaj v postýlkách, jsou teď hrozně ukecaní 🙂

argousek
13. nov 2009

bera hmm tak to máte pěkný, tak ať je vám brzy lepší

holky já se vám musím pochlubit, jsem úplně nadšená, Adámek dneska z ničeho nic začal foukat do flétny a na hormoniku. Jsem úplně nadšená, jsem si myslela, že na to nikdy nepřijde, jak na to. Ale co se začal teď rozpovídat a lup najednou to umí. No prostě super 😀 😀 😀

bera28
13. nov 2009

Sorbono, bezva.

Argousku, taky paráda. To věřím, že máš velkou radost🙂

petrach
13. nov 2009

sorbono no parada 🙂 gratuluju moc moc
argousku vydíš ho šikulku 🙂 chtel jen víc času a ted valí 🙂 moc ti to přeju,krasnych zprav není nikdy dost 😉

bera28
13. nov 2009

Holky, musím to ze sebe vypsat, jsem neskutečně naštvaná na jednu mojí známou s nedonošencem (28 tt). Je mu rok od narození a ještě se neplazí. Od začátku jí na RHB říkali, že s ním musí cvičt a ona se na to vykašlala, když se jí chtělo, tak cvičila jen 2x denně a teď mi tu skuhrala, jak to, že leště neleze a je pozadu. Už 100x jsem jí vysvětlovala, že má jasný důvod, aby s ním cvičila poctivě. Ona že ne, že na to prostě nemá, že nesnese, když pláče a když jí říkám, že to dělá pro jeho dobro, tak je jak zabedněná! A pak ještě spustí, jak je Anetka šikovná a Kuba, že jí krásně dohání. A nepochopí, že kdyby cvičila poctivě, tak už mohl být drobek taky někde jinde a ne ležet jak dřevo!! Mně to vždycky rozčílí, si asi takový maminy myslí, že všechno příjde samo!!! Ty naši drobci prostě cvičit potřebují, není to jen na motoriku, ale na kozek obecně. Fuj, já jsem na ní tak vytočená.

jecidlo
13. nov 2009

bera: ja jsem stastna, ze my cvicit nemusime, ale je fakt, ze kdyby mi to rekl doktor, ze musime, tak jo, pres to nejede vlak.

sorbona: uzasny zpravicky a ja teda doktorum v podoli celkem verim, ze kdyz vidi, ze je vsechno v poradku, ze nechaji byt, kdyby videli nejaky problem, tak vam reknou neboj!

adajar: tak to ja budu takhle Danielkovi porad gratulovat a plne kojeni mate v kapse ne? 😀 😀

argousek: verim, ze te to moc potesilo, zaslouzis si to 😵

bera28
13. nov 2009

Jecidlo, no právě že oni fakt cvičit musí a ona se na to vykašle. To je to, co nechápu! Vždyť kdyby poctivě cvičila od začátku, tak už mohla třeba dávno přestat, jako já s Anetkou.

maatkka
13. nov 2009

Bera tak to aj ja som na nu teraz nastvana 😠 a este sa stazuje!?! Ved je to aj jej "zasluha" - musela uz kedy na nom vidiet ze to cvicenie proste potrebuje... Tak nech si teda caka kym to pride samo 😠 Kto vie kde by uz boli keby poctivo cvicila 😔 No mne by to teda nedalo... aj ked som to tiez az prehnane zle znasala zo zaciatku (teraz to uz viem) ked som vas "nepoznala" 😉
Argousek tak ty si presny opak 😀 Vsetko je to aj tvoja zasluha... kazdy pokrok. Supeeer 🙂
Ja uz od vcera nedavam ku gaucu v obyvacke ziadne paplony a pod. (na makke pristatie) lebo Julia uz vylieza aj zlieza s takou istotou ze mi to prislo zbytocne. Ale pozor jasne ze stale davame. Ono su to malickosti ale spravi nejaky pokrok fakt hadam kazdy den 🙂 Uz napr. viac chodi ako lezie - presuva sa po celom byte tak ze prejde vzdy k najblizsiemu predmetu chyti sa ho (naberie stabilitu) a ide k balsiemu najblizsiemu 😀 A este... dneska rano ked robila "varila mysicka kasicku" tak pri tom par krat povedala "vaila" ako "varila" 😀

maatkka
13. nov 2009

Jecidlo ale vy cvicit nemusite... a hlavne tvoje deticky robia pokroky!!! 😉

jecidlo
13. nov 2009

maatka: myslim, ze Julinka by mohla byt chvalena od rana do vecera jak je sikovna 😉
my jsme meli velike stesti, ze jsou oba O.k a taky jsme nebyli az tak malinci nejmin mel Matej nekde 1100g, takze to je hodne znat a asi proto uz leze po 4 i dopredu a dneska se po me plazil a stoupnul si 😅

tak nejak premyslim co u tech nedonosencu ma nejzasadnejsi vliv na ten dalsi vyvoj, jestli to je opravdu ta porodni vaha nebo spis ten tyden narozeni nebo to, kdyz ten zacatek zvladnou bez infekci a krvaceni, ale asi od kazdeho neco, ze?

adajar
13. nov 2009

bera at je kubikovi lip a tobe at zoubek povoli.

Sorbona to je na gratulaci coz je super. Skoda ze tu neni tleskajici smajlik by jste zaslouzili 😉 😉 😉 😉

Agrousek dalsi velkej potlesk. Ja jsem uplne nadsena jako ty.

Bera no se ti nedivim ze jsi nastvana bych byla taky. A chapu ze to nemuzes vypustit ja mam vzdycky blbej pocit za ty lidi nevim proc.

jecidlo kdyz to bude fungovat beru. 😀 😀 😀

maatka Julca je uzasna.

sorbona13
13. nov 2009

Holky, díky moc, taky mám hroznou radost, že jsou kluci tak šikovní. Ještě jsem zapomněla, Kubík je pořád trochu lekavej a zaklání hlavičku, ale asi to nebude nic vážného, ani Dr. Straňák nic neříkal, jen to napsal do zprávy. Obden s nima plaveme ve vaně, jednou za 14 dní k nám chodí instruktorka a tento týden už začneme nácvik potápění 🙂 Honzíkovi se to strašně líbí, to je taková malá potápka, Kubík je lekavější, ale už se osmělil a dneska krásně plaval sám, hlavičku měl podepřenou nafukovacíma křidýlkama 😵

bera: tu tvoji kamarádku fakt nechápu, ty cvičíš s dvojčatama poctivě a výsledky jsou vidět, takže význam to určitě má. Kdyby mi řekli, že mám cvičit, tak bych rozhodně cvičila a neflákala to, jde přeci jen o hodně. Už jsem si říkala, že snad zajdu někam ještě na jinou RHB, ale zase si říkám, že by snad na nich v Podolí poznali, kdyby bylo něco špatně a to cvičení by nám dali. Já bych si potom hrozně vyčítala, kdyby kluci kvůli mě byli nějak pozadu. Taky mám kamarádku, má holčičku narozenou v 36tt a měli cvičit vojtovku, protože v roce ještě ani neseděla a taky se na to vykašlala, má ještě jedno dítě 2,5 roku a prý to nestíhá, navíc jsou často nemocní ☹ Nakonec se ve 13měsících posadila, to bylo slávy, ale v pořádku to podle mě taky úplně nebude. No, každopádně je to každého věc, ale ať za tebou pak nechodí a neztěžuje si, může si za to sama!

maatka: Julinka je skvělá 😵

adajar: krásně jsi se rozkojila, jsi šikulka 😉

adajar
13. nov 2009

sorbona no jak kdy ted treba dal malo jen 25ml, ale ja si pockam a pocitam ze do mesice je uz jen na mem mlicku.,

bera28
13. nov 2009

Sorbono, plavčo je bezva, co? A to teprve uvidíš, jak Ti budou řádit v bazénku🙂
A napsala jsi to naprosto přesně, může si za to sama, tak ať mi tu pak neskuhrá! No už se nebudu rozčilovat.

argousek
13. nov 2009

bera tak tomu nerozumím, jak někdo může být tak nezodpovědnej ☹ Akort u nedonošence 😒 Však je to dítě docela extrémně nezralý a ne že bude chodit později ale nemusí chodit vůbec ☹ To teda fakt nechápu