Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
8. aug 2008

vážila 650g a teď má 10,7 kg. Doktoři pořád že je to málo ale co mám dělat když nechce jíst . U nás to krmení je kdo z koho. Krmíme u televize že je puštěnej Krtek anebo u počítače.

kili
autor
8. aug 2008

tak to je fakt drobučká. Naši mali PV 800g a 680g a teraz majú 7,2kg a 6,2kg, a to nie je tým, že by málo jedli, jedia nadpriemerne veľa na svoju váhu, len proste nepriberajú.

fajn
8. aug 2008

Holky a k těm básničkám .naše malá měla a m dodnes když se jí zpívá .Ze začátku jsem zpívala já a pak jsem pořídila CD a teď umí kde co.
Kili a jak to mají z očkama.Dianka má ROP 3 stupně tak nosíme brýle a trochu švidrá. Ale vždycky si říkám hlavně že vidí. Nedovedu si představit kdyby neviděla nic. Nikdy jsem si nedovedla představit takovy mimčo a říkala si že to bych nezvládla . A teď když mám Dianku tak je to sice náročné ,ale když se usměje a řekne maminko čudinko tak je k sežrání 🙂 🙂

kili
autor
8. aug 2008

fajn, zatiaľ oči OK, ale ako presne, tak to netuším, zatiaľ pozerajú len očné pozadie, okuliare ešte nie. Ale mala by som ísť teraz k očnej. Naši šilhali obaja, Adamkovi to už zmizlo tuším úplne a Samko ešte trochu. Keď pôjdem k očnej, tak si vypýtam potvrdenie, nech mi tie nálepky predpisujú.

janina77
8. aug 2008

fajn, my sme mali tiez ROP 3, operovali ho laserom v BA, a pri poslednej kontrole nam uz ocna povedala, ze bude nosit okuliarky, mame zatial namerane -3 a -4 dioptrie. Ze ked zacne sam sediet, tak nam predpise tie okuliarky. Skulenie som si zatial vsimla len ked sa pozera na nejaky velmi blizky predmet - flasa, hrkalka v ruke, ale ocna hovorila, ze je to vpohode. Ake dioptrie ma Dianka?

kili
autor
8. aug 2008

janina, to vážne už takéto malé deti nosia okuliare? takže keď teraz pôjdem k očnej, už im ich asi predpíše? si teda fakt neviem predstaviť, ako ich nosia 😒

fajn
8. aug 2008

Dianka má -4a-5.Nám to operovali také dělali nám to kryo to je to zamražování. je krátkozraká ale jak říkám hlavně že chodí, a jiné problémy jste neměli? 😲

fajn
8. aug 2008

jo nosí jsou takovy gumovy ale vypadají v tom divně. Jestli to u vás jde tak si nechte předepsat brýle jmenujou se BABY ACTIV a vypadají docela slušně. 🙂

fajn
8. aug 2008

holky a proč se vám ti bobišci narodili tak brzo? Mě praskla voda když mě chtěli zašít. ☹

janina77
8. aug 2008

tie Baby activ su len na predpis? vies hodit nejaky link na foto tych okuliarov, lebo nejako neviem nic najst cez googla ☹

kili, ano , nosia uz takito drobci, hoci neviem ako to dopadne, lebo aj slnecne tie co su s gucikou okolo hlavy mu vydrzia na nose 2 sekundy ☹

fajn
8. aug 2008

jo já je mám na předpis ono totiž 4krát do roka ti to platí pojištovna a dají se tam dát i skla proti sluníčku i s těma dioptriema. Zkusím sehnat kontakt nemo něco. 😉

fajn
8. aug 2008

u nás se to najde aspoň já jsem to našla na stránse googlu www.coloroptik.com

kili
autor
8. aug 2008

fajn, mne tiež praskla voda, ale kôli infekcii. Odtekala ale veľmi pomaly, že som si myslela, že sa len počúrávam, ale keď som videla trocha krvy, tak už som vedela, ktorá bije, ale stále som dúfala, že nebije 😔

janina77
8. aug 2008

ja som tiez mala infekciu, praskla mi voda, ale to som bola uz 2. den v nemocke a uz ma pripravovali na to, ze zrejme sa nepodari tehotenstvo dlhsie udrzat, lebo som sa uz otvarala. nastastie ma stihli previezt do BB, kde je neonatologicke centrum 🙂 a Domi dostal sancu na zivot, ktorej sa perfektne chopil a bojoval zo vsetkych sil a my s nim.

kili
autor
8. aug 2008

jani, mne to povedali hodinu pred sekciu, do vtedy milosrdne klamaly, že sa mi podarí donosiť, ak voda nebude moc vytekať 😀 . Ale ja som to tušila, ale nechcela som sa počúvať.

bambusko
9. aug 2008

dievcata v augustovom casopise dieta je clanok o prognoze nezrelych nedonosencov, nie je tam toho vela, ale pisu, ze: pocas prvych 2-3 rokov nedonosene deti zaostavaju v raste aj vo vyvoji za rovesnikmi narodenymi v termine, vecsina deti vsak vsetko postupne dobehne a neskor sa zacleni do bezneho kolektivu v skole. mnohe z tychto deti su dokonca nadpriemerne inteligentne a sikovne, ako priklad uvadzaju britskeho premiera churchila alebo spevaka stevie wondera. drzim vam vsetkym palce a prajem vela, vela trpezlivosti 🙂

fajn
9. aug 2008

já jsem měla taky infekci a taky mi odtíkala voda . Ono to teh. stálo za prd od začátku ☹

fajn
9. aug 2008

děvčata už drobci chodí? Dianka začala sama chodit až ve 30 měsících 😉

fajn
9. aug 2008

a ještě dnes je ta chůze nejistá. Vzáří jdem na neurologii tak uvidím co nám řekne. 😲

kili
autor
9. aug 2008

fajn, ja som tiež mala problémy od začiatku, OK boli len 2m, som si to fakt užívala a napokon som porodila ☹

Samko už za chvíľku bude chodiť, už mu to aj ide za jednu ruku, keď stojí, tak chce spraviť krok, ale akosi viac túži a tak ide dopredu rukami a tak spadne 😀
Adamko sa len teraz začal stavať pri nábytku, ešte je taký slabučký, takže možno o taký mesiac-dva sa začne púšťať. Ale bohvie, on vo všetkom strašne rýchlo napreduje. Na bruško sa začal pretáčať až v roku, čo bolo v marci a od vtedy je jak neriadená strela 😀 😵

fajn
9. aug 2008

Dianka taky vše dělala rychle a pak zase třeba dlouho nic

fajn
9. aug 2008

a jezdíte někam cvičit. ?My cvičíme vojtovku už 3 roky už mě to nebaví. 😢

janina77
9. aug 2008

nas Domco tiez este nechodi, otacat sa zacal az v 11 mesiacoch, a odvtedy to islo poriadnym tempom. Vyse tyzdna sa stavia v postielke, uz sa snazi stavat popri stene, ale sa mu vzdy smykaju ruky. ale dnes sa mu podarilo postavit pri sporaku - mame na rure take sklenene dvierka, na tych sa mu ruky nesmykali, tak som dobre neodpadla - kukam na neho a on sa tam stavia. Aj sa postavil, ale dlho nevydrzal 🙂. Ma este velmi slaby chrbatik, ved ani nesedi, tak v stoji sa uz duplom nemoze udrzat. Ale ked ho drzime za rucky a vidi nieco zaujimave, tak kroky robit vie 😀.
ja cvicim, chodime do Luznej.

Baby, mohli by ste este raz (viem ze ste to uz v niekolkych inych temach pisali) napisat, v kolkom tyzdni a s akou PH dietatka ste porodili?

U nas to bolo 24+5 tt, 800g.

fajn
9. aug 2008

u nás to bylo 23+5 ,650g.

fajn
9. aug 2008

měli jsme zakázáno chodit za ruku dokud sama nezačne chodit. I sezení a lození do předu trvalo dlouho. Lezla dlouho dozadu . ale paní z rané péče nám říkala že mimčo když leze po čtyřech a střídá ruce a nohy tak bude chodit. 🙂

janina77
9. aug 2008

ano, aj mne to hovorili, ze ak ma skrizeny vzor pri lezeni - strieda prava lava, tak chodit bude. Ale ak abude kvalita chodze, to sa povedat dopredu neda 😖

fajn
9. aug 2008

nám řekli že má ataktickou mozkovou obrnu to je že chodí hodně nožkama od sebe,i když teď už se to spravio

janina77
9. aug 2008

fajn, kedy Dianka zacala lozit - stvornozkovat?

kili
autor
9. aug 2008

narodili sa 27tt+3 a váhy 800g a 680g. Ale bolo mi povedané, že gestačne boli mladší o 2tt. Aj si teda ja myslým, že som mala ovuláciu o 4 dni neskôr, ale to už asi moc nezavážilo.

fajn, už som písala, že my necvičíme, už ani nie je treba, predtým kôli problémom, teda u Adamka, u Samka nebolo treba.

kikimaruska
9. aug 2008

Ahojky. Můžeme se připojit? Narozeni 29 tt, ale zaostávali jsme o 3tt. Váha 950 g (nejmenší 840g), 35 cm...