Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
17. dec 2009

maatkka
příspěvek jsem přečetla jedním dechem..... opravdu si užíváte. Držíííím strašně palečky, aby příště EEG vyšlo na výbornou. Myslím si, že Julinka nám tady všem ukázala, že je opravdu šikovná, a stále dokazuje. Je to ohromné dítě plné života. Nenech se zastrašit lékaři, sama Přeci víš a vidíš svou úžasnou dceru, jak jí vše jde a neustále dělá pokroky. Ještě jednou, DRŽÍM MOC PALEČKY.

argousek
17. dec 2009

teda maatka tak to jste si teda užili. Zrovna jsem si na tebe dnes vzpomněla, že už jsem tady od tebe dlouho nic nečetla. Do března je dlouhá doba, určitě to bude O.K. Jinak my vitamíny taky bereme a ohromně Adámkovi pomáhají, takže já jsem docela zastáncem těhle potravinových doplňků. My dáváme fosfoser memory, ginko bilobu, nootropil a omega 3 mastný kyseliny. A tak vy budete brát pyridoxin kvůli B6 nebo jakej přípravek??

argousek
17. dec 2009

nanya vše nej Danýskovi k dnešnímu svátku 😀

simicak
17. dec 2009

Ahoj holky.
Dlouho jsem tu nebyla a docetla na velmi rychlo.

Bero,uprimnou soustrast,moc me to mrzi s tatinkem a at je operace bez komplikaci a jsi co nejdriv doma 😉

Me vcera odletela mamka,tak jsme zase sami. Verunka mela prvi besidku a ani jsem nebrecela 😝 Byla ze vseh nejkrasnejsi.
Viki ji uplne silene moc,tak uz vahu dohnla a konecne zacala past ty kone 😵 😀
Jo a taky jsme dneska byli v parku a najednou cerno a brutalni chumelenice,Veru byla tak v soku,ze nvedela co delat,tak behala a smala se,ale po deseti minutach knucela,ze uz nechce snih,ze mrzne a at nani nesnezi 😀 no jo,u nas v Anglii je snih zazrak,tak je veru pomalu jak v kokosich na snehu 😝

nanya,tak at ti je do vanoc lip a s delohou nic teda netusi 😖

tinuskaha
17. dec 2009

argousek kto ti tie potravinove doplnky odporucil?mne sa pytala nasa kardiologicka ci malemu nieco neodporucila neurologicka.dala mi mailovu adresu na jednu dr.ale este sa mi neozvala.a moja neurologicka skoda reci.

nanya
17. dec 2009

argousku děkuji za přáníčko, Daníčkovi vyřídím. Jsem to ale matka, kdyby mi dneska nenapsala kamarádka, že Daníkovi přeje ke jmeninkám, tak bych o tom ani nevěděla 😅 jo jo, stydím se 😖 😀

andulka4
17. dec 2009

Matka!!!!!!co to čtu????? proč tě ti blbci tak starší??? a řekli ti co by to znamenalo kdyby měla ty velké vlnky i potom v tom březnu? Není to jen ASDH? (hyperaktivita nebo takového něco)

Pyridoxin jsme brali asi 14dní.....zdálo se mi že má D tiky a trochu zamrkával ale pak to přešlo tak jsem to vyhodila do koše....jsou to vlastně jen vitamíny

andulka4
17. dec 2009

Bera....ani nevím co napsat :( je mi líto co se stalo a doufám že svátky prožiješ aspoň trochu bez starostí a smutku

K gratuluji k prvním krůčkům

argousek
17. dec 2009

tinuskaha jojo nám to doporučil neurolog 😉

simicak
17. dec 2009

HOlky,ja ted koukam na ty vase zlaticka v albech 😵
No a vsimla jsem si,ze nektere z vas,si mohli pochovat svoje mimca docela pozde,jak to?? Me dali Viki dva dny po porodu do naruce a mela jsem ji asi hodku vytazenou a to jsme je ste byli na JIP.

Matka,ted ctu tu hruzu co sis zazila,budu drzet moooc palecky 😉

Jdu dal okukovat 😝

tinuskaha
17. dec 2009

simicak mne dali maleho az po 3 mesiacoch ☹

simicak
17. dec 2009

tinus a proc az po tak dlouhe dobe?? Ja si to ani neumim predstavit si nepochovat malou tri mesice. Manzel malou prebaloval hned druhy den v inkubatoru a dokonce nas nechali asistovat i pri zavadeni kanyl. Ja byla uplne vdecna ze jsem mohla klokankovat,malou jsem mela cely den u sebe.

simicak
17. dec 2009

tinus ted koukam na albicko,to asi kvuli ventilace,ze? Viki nam dychala sama,tak mela jen trubku do nosa na mliko a pak kontrolni hadicky.

HOlky,nam dneska nasnezilo a ja zdecham,my mame v byte 14stupnu a vkoupelne asi 9 st. Ja asi umrznu do jara. To je hnus. Tady sice tak moc nemrzne,ale je tu desne vhllky vzduch,protoze to je ostrov,a ja mam normalne celou zimu okna vevnitr mokre,jak kdyby mi doma prselo, v kuchyni mi kape ze stropu a v koupelne uplna hruza. A jeste ze mam susicku uz,protoze pradlo mi schne tak dlouho,ze nekdy ztrouchnivi a musim prat z nova 😢 😢 Ja chci jaro!!!!!!!

petrach
17. dec 2009

matko taky jsem si říkala kde jsi..a fakt nechápu tu krávu sestru,že to tak musím napsat,uplne pením..blbka jedna..takhle se s rodiči nemluví,co je v te škole učí??? má počkat na vysledky a ne vás strašit 😠

JULINKA JE ZDRAVÁ!!!!!!!!!!!!dyt se na ni sama podívej,pokud by se neco delo,tak to poznáš,jsi matka,opravdu mi veř!!!!!!!!!!je mi líto žes tohle musela zažít a držím palce na příští vyšetření..
Bude v pořádku!!!!!

simicak proč já si myslela že jsi na Ukrajine? 😀 😀 😝 mateřská demence 😉
holky už jsou obe zdravé? kolik ted Viki váží a meří?

doufám že je bera v pořádku,m,yslím na ní od rána a držím pesti,ted to bude moc smutné období ☹

bera28
17. dec 2009

Peti a ostatní, děkuji za držení palečků. Operace proběhla v pořádku, kupodivu mě noha ani nebolí. Už před polednem jsem byla doma. Ale nějak to tu na mě všechno padá, tak si jdu zalézt do postele.
Jen jsem přečetla poslední stránku a chtěla bych uklidnit maatkku - Kuba měl dělané EEG v porodnici krátce poté, co mu zjistili to krvácení do mozku. Výsledky byly taky blbé, nasadili mu nějaké léky a když mu dělali kontrolní 6 týdnů o propuštění, tak bylo naprosto normální!! A ani už nikdy na žádnou kontrolu nemusí. Prý jak je to jednou v pořádku, tak je to prostě normální nález. Takže si myslím, že v březnu to bude taky vše OK.

maatkka
17. dec 2009

babenky vsetkym vam mooooooooc dakujem za vase upokojujuce slova a povzbudenia 🙂 az teraz si uvedomujem ako ste mi chybali 😉
musim sa tak trocha zastat tej nasej sestricky - ona je fakt zlata... ono to bola aj nasa chyba - tusili sme ze nieco nie je v poriadku a tak sme ju otravovali nech nam k tomu nieco povie aspon co si ona mysli... a ona nam povedala len to co videla ze v poriadku to urcite nie je... skoda ze nevedela o tom cerebrolyzine (mohla mi usetrit "par rokov zivota") ale co uz nie je neurolog...
argousek no zatial nam dr. vravela len o tom magne B6 (najskor nejaku vyssiu davku a potom znizit) a ostatne sa uvidi v pondelok z tych vysledkov krvi co nam dnes brali... inak my sme od kedy sme prisli z nemocky az do nedavna (vyse roka) uzivali pyridoxin acidum folicum maltofer vigantol a konecne nam ich v rizikovej poradni kazali vysadit fakt len nedavno - tak sme to s mm "oslavovali" ked som schovavala tu misku s liekmi ktoru sme mali nachystanu odkedy sme si malicku priniesli z nemocnice - no dlho to netrvalo a budeme ju vytaovat zase... len dufam ze aspon to zelezo nebude musiet brat ☹ ved ju tlacim maskom kazdy den...
inak prosim ta co je vlastne ten fosfoser memory??? citala som vela prispevkov v jednej internetovej poradni kde to neurolog odporucal detom co mali podobne problemi ako my a uz dlho sa chcem na to neurologicky spytat ale bola som taka rada ze konecne n i c neberie ze som to zatial nechala tak...
andulka neviem co by to znamenalo keby sa to na tom EEG v marci zopakovalo - zatial nam to dr. nehovorila a pravdupovediac som ani nemala silu sa na to dopredu spytat... potrebujem si po tych stresoch aspon na sviatky oddychnut od tych hroznych myslienok... no a ze je Lilinka hyperaktivna alebo nieco podobne to by mi zatial nenahovoril nikto... ona je sice stale v pohybe a neobsedi - ale tak normalne detsky 🙂 mam hyperaktivneho synovca tak viem o com to je...
petrach bera d a k u j e m . . .

andulka4
17. dec 2009

Matka podle mne ty vyšší vlnky nezanamená nic jiného než Dysfunkce-tedy dysgrafie, dyslexie, hyperaktivita atd

tobě se malá zdá jiná od ostatních dětí? a pokud ano v čem?

mám pocit že pokud by bylo něco v nepořádku už dávno by jsi se s tím Dr svěřila a řešila bys to.

maatkka
17. dec 2009

andulka mna teda prve co napadlo bola ta epilepsia ☹ lebo viem ze ta sa diagnostikuje prave pomocou EEG... navyse sa ta sestricka pytala ci som si nevsimla ze by sa nejako trhala kopala nohami... tak si myslim ze na nieco podobne narazala...
mne sa "ina" nezda ale ja nie som prave objektivna 🙂 kedze pre mna je moje dieta proste uuuzasne 🙂
neviem s kym ju mam porovnavat... ak s detickami tu tak si myslim ze je rovnaka...
pohybovo... robila vsetko vzdy podla korigovaneho veku - otacanie lozenie sedenie statie chodenie... (aj ked ta chodza este nieje uplne na 100%)
mentalne... neviem celkom co mam hodnotit - take tie veci tapuskanie kyvanie posielanie pusiniek varila mysicka ukazovanie casti tela zvuky zvieratiek a pod. robi uz davno... rozumie veeela veci co od nej chcem. ked sa na nieco spytam ukaze na to alebo sa na to aspon pozrie napodobnuje ma pri nejakych cinnostiach... ked jej napr. nieco spadne povie "bac" a "de je to?" a hlada to 🙂 a veeela takychto drobnosti...
ja sa skor bojim (a hanbim sa uz len za to ze na to vobec myslim) ze prave niecim co sa jej v tej hlavicke deje sa ten jej stav este moze zhorsit...

andulka4
17. dec 2009

a co by se jí mělo v hlavě dít?
zvýšená aktivita na EEG sice může být epilepsie ale může to být i dysgrafie atd atd....prostě buď naprosto v klidu

maatkka
17. dec 2009

andulka v hlave sa jej dialo to ze mala krvacanie do mozgu III. stupna a to sa nie celkom vstrebalo a tak na kazdom sone mala "nejaky nalez" ... a teraz este aj to EEG

simicak
17. dec 2009

maatka,podel toho jak pises,tak je mala zdravoucka a umi to co rocni terminove dite 😉

Petrach,vask to tu je jak na Ukrajine 😀 TEd volal manzel,ze prijde o dve hod.pozdeji z prace,protoze tu je poprasek snehu,tak autobusy a vlaky maji spozdeni. Loni jak tu byl snih po podrazky,tak zavreli skoly a i nekteri lide nemuseli do prace 😀 NO ale ja taky mrznu,jeste ze nikde nemusim a do Cr v zime me nikdo nedostane,protoze bych umrela do dvou dnu.
Viki ma ted 5.3kg a meri okolo 57cm tusim,ted ji nemerili,jdu zas na vahu 30.12. Uz je zpatky v grafu kde by mela byt,tak supr a s prikrmy cekame,nema zajem moc,tak nam rekli,ze klidne muzemm pockat jeste,tak to netlacim.

Dneska jsem povidala Verunce pohadku a ta ludra mala mmi dala ruku pres pusu a at jsem potichu,ze ji ze me boli hlava a ze radsi uz pujde spat 🙄 😀

petrach
17. dec 2009

mattka na roční díte toho umí víc než by mela 🙂 🙂 netrap se,radši teda zajdi k dr a zeptej se,co by to znamenalo..já myslím že to bude tema injekcema jak jsi psala 😉
nic se nezhorší,ba práve že bude už jen líp a líp,opravdu..
i když te plne chápu,ten strach tam je a bude,po tom všem čím jste si prošli,je to uplne mormální a žije tím vetšina z nás..ale Juli je uplne užasná,vem jak dohnala kalendářní vek,umí tolik vecí co by umet ješte nemusela,myslím že hlavičku má naprosto v pořádku,je chytrá... 🙂 🙂

bera drž se,nejhorší bude pohřeb ☹ moc na tebe myslím
ješte že máš svištata,ty te poteší a trošku proberou..odpočívej at jsi brzo v pořádku

petrach
17. dec 2009

simicak 😀 😀 jsou to zlatíčka co 😉
nám dr taky pořád říká co má malí jíst a stejne si jedu podle sebe,kaše má jen občas,když má rad mlíko,tak proč mu ho nedat ne? a spí celou noc do 5 rána..

zítra jdeme k dr,malí má pořad prujem a bolení,tak radši jdem na stery.. 😒 manža má radost,pořad nás nekde vozí..
jo mám kamaradku,dojela sem rodit z anglie a moc si to tam chvalila,hlavne pry ceny v obchodech,že tam nakoupila celou vybavu pro malou..taky ji mela předčasne,leželi jsme spolu v nemocnici,tak jsme vykládali..

simicak
17. dec 2009

NO o proti Cr je tady uzasne levno,to je pravda. Neco tu je supr a neco ne,tak jako vsude. Me se nelibi zdrav.,nase Veru mela prujem jako mala 6 tydnu a nikdy ti zadn stery neudelaji nic,ti reknou,ze se telo s tim popere samo. Kdyz byla v nemocnici ze mela otekle koncetiny a fialove a teploty,tak nam po sesti hodinach dok.rekl,at ji dam ponozky a zatopim. Kdyz jsem v tehu krvacela,tak mi dal dok.v ne mocnici vlozku a poslal me zpatky do parku,ze to je dobre. Tady se fakt s nicim naparou.
Ale zas je tu uzasny pristup zd.sester, 99% k tobe pristupuji uzasne,vsude. Usmivaji se a vychazi ti ve vsem vs t ric,v cr jsou semetriky. Tady je proste maminka,tehulka buh a snazi se je udrzet v klidu,stastne. Proto ty kliniky,ze kdyz nechces,tak k tobe do jedou domu,po porodu muzes jit hned domu a zase k tobe chodi na kont roly kazdy den domu. me jak se narodila Verunka v nedeli,v pondli uz jsem byla doma. A jsou tu uzzsane prijemni lide.
A k tem dok.tady je problem,ze jich je vetsina z indie,proto to tak vypada a taky je tu malo doktoru a miliony lidi,tak ne maji cas a penize. Protoze kdyz tady prijedes,tak te zadarmo vysetri a vse mas zadarmo a neplatis nic,i pres to,ze jsi tu ne pracovala a neodvedla nikdy ani libru na dan. Tak to tak pak takyk vypada.

NO me rekla sestra,ze ji mam dat klidne hned i chleba,maso 😀

argousek
17. dec 2009

maatka ten fosfoser memory je jako pro lepší výživu mozku. Je to docela drahý. My jak toho bereme víc tak nevím, co nejvíc nám pomohlo. Každopádně to bereme. Jsou to takové kapsle, které se rozkrojí a vyteče z toho taková želatina a dám mu to do jídla. Ale nevím, od kdy se to může brát. To by si se musela zeptat. Jestli chceš můžu ti dát kontakt email na toho našeho neurologa a můžeš to s ním zkonzultovat, on je moc ochotnej. Jinak my jsme to brali od 2,5 let. Jo a ještě bereme homeopatika baryta carbonica 30CH a to je pro lepší spojování neuronů a myslím si, že nám to taky zabralo. Kdyby si se ještě chtěla na něco zeptat, tak mi napiš do IP 😉

petrach
17. dec 2009

simi ona ta známa proto jela rodit sem,ale taky chválila že se nic neplatí,ani antikoncepce atd..všude je neco..

no s tím chlebem taky dobry 😀 ta naše na to jde pomalejc..kaše a jogurty..tak dám,ale jen občas..má pořád 3x denne mlíko 😉 já myslím,že jim nic neuteče..
ta naše dr si o me musí myslet,že jsem pekná hysterka,řeším každy kašel..teda u malého,u Elišky nééé 😀
pořád o nej mám velký strach,že je moc malí,aby se to nerozjelo..i manža me krotí 😝

simicak
17. dec 2009

Tak to jsme stejni a ja vzdycky i hned rikam,ze jsem hystera 😀 Dokonce kdyz mmela pred ockovanim,tak v noci chrochtala ( nemela rymu,kasel,teplotu nic,jen chrochtala ) a musei me vzit hned u doktora a z kontrolovat ji a posunout ockovani 😀 A docela to bylo vtipne tam
dok.- ma kasel? - ne
dok.- ma rymu? - ne
dok.-ma teplotu?- ne
Mala si tam hrala,chlamala se na neho. Nastetsti dok.rek,ze nevadi ze jsem prisla,ze to je spravne ze se bojim a ze kdyz se mi nebude zdat,ze mam zas z avolat. I kliniku kvuli me otevreli 😀 Oni chapou,ze je tak brzo narozena a ze se b ojim. Dneska jak tu byla z kliniky,tak me zas utesovala,ze je perfektni a ze delam skvelou praci-oni porad motivuji a podporuji a chvali,vzdycky me to pozvbudi hodne. No a nasatesti uz jse an sla i jednoho dok.,ktery je dobry s detma,tak jsem taky klidnejsi.

bronia13
18. dec 2009

maatka - inac sorry ze sa vam tu pletiem, par krat som aj pisala 😉 ale podlamna to co pises co mala uz vsetko robi tak je velmi sikovna ked toho vie uz tak vela, fakt ked to porovnavam s mojim drobcom co bude mat rok za dva tyzdne tak ten s toho nevie nic - len sem tam zakva papa ale inac vobec nerobi take veci ako tvoja mala - takze to je super, neboj nic hlavu hore. budem ti drzat palce aby tie vysledky dobre dopadli - treba pozitivne mysliet.

ani3012
18. dec 2009

baby ja teda neviem,či sa mi to len zdá,ale malá po očkovaní Synagisu je nekľudná,zle spinká a málo papa.
Problémy s papaním začali vlastne po prvom zaočkovani.Je to možne?

tinuskaha
18. dec 2009

ahoj ani3012 moj maly ma tiez 1.davku synagisu za sebou.Nepozorovala som nic nezvycajne.spal aj papal ako vzdy.22.12.ideme po 2.davku