Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
14. jan 2010

Ahojky 🙂 trošku oneskorene,ale všetko naj do nového roka a hlavne veeeela zdravia pre prckov.nemala som teraz čas na mk,tatinov našli niečo na hrubom čreve tak čakáme na výsledky biobsie,ale operovat ho budú musiet.
Holky potrebujem radu jak pomôct malej naučit sa plazit,nevydrží ani sekundu na chrbte hned sa točí na brucho a má strááášne nervy z toho že sa nevie plazit,semtam to už šlo ale smerom dozdu a to ju nasr...ešte viac.Nožičky krásne krčí v kolienkach a posúva pod zadok,len ruky sú zatial slabé.
Mamina je učitelka a mala v triede predčasniatko 26tt a patril medzi najmúdrejšie deti,len motorika bola trošku pozadu a z toho bol trošku nervák,lebo on už mal príklad v hlave dávno vyriešený,len na papier to nešlo tak rýchlo.
Inak dnes som dala malej aj ja kôrku do ruky a zbaštila ju celú.Peti jak dávaš chleba?odlomíš kúsok a dáš mu to?sa bojím že sa udusí.Na nete som našla super vec volá sa to baby safe feeder je to taká sietka do čoho strčíš jabko a dieta sa neudusí keby odhryzlo väčší kusok.majú to na slune.eu

bera28
14. jan 2010

Peti, šikula jsi, velká pochvala 😉
Já zase naopak chci, aby prckové mohli jít do školky už ve 2,5 letech, to je tuším na nějaké 4 dny v měsíci. Ale ne všechny školky tady u nás to nabízejí. Každpádně chci nastoupit nejpozději v jejich 3 letech do práce, tak mi ani nic jiného nezbývá. Takže do té doby mám 2 úkoly - rozjíst je a naučit na nočník. To je tak práce na pětiletku a ne na rok 😎

petrach
14. jan 2010

juli tedaa že se ukážeš 😉
s tatínkem je mi to líto ☹ držím ti moc moc pesti,at to dobře dopadne..

jo já mu ulamuju a krmím ho sama..on by to nacpal celé do pusy 😀
s plazením neporadím,u nas je to to samé 😠 ale vy jste o dost mladší,takže šikulkaaaa 🙂

mispuli od tebe to poteší 😉 jsi učitelka ne?
bera znám od sousedky,plne kojená do 2 let..nejedla nic než kočičí jazyčky a tyčinky...že ve školce začla konečne jíst,ne teda žadne mega úporce,ale jí..ale doma jí jen to co ona chce 😒 a dojde k nám za Eliškou a sní všechno a kolikrát se manřa chechtá,jak sní třebas 3 knedlíky,nebo 2 rohlíky..a sousedka jen zírá,že doma by to nedala do pusy...takže se to jídlo u vás muže otočit raz dva..a neco ti jí..hlady nejsou 😉

julianna78
14. jan 2010

Peti dakujem snad to bude dobré.
Skusím jej dat zajra chlebík,piškotku zje v poho sama tak uvidíme.Šimonka to tiež štve,že nevie plazit?Ja už som z nej o nervy striedavo je na zemi ked už moc vrieska tak ju vezmem na ruky.Rehabka mi dnes tiež nič neporadila,raj na to musí príst sama.Okolo osi bruška sa už otočí,teda ked ju dám na zem nohami k telke tak hned sa otočí a čumáka.Vylezie už aj z lehátka,tak sme včera kúpili ohrádku a zatial ju to tam celkom bavilo.
Neviem či máte zone reality my to chytáme cez UPC a tam je každý den program saving babies je to z detskej JIRsky a dost drsné ukazujú tam aj operácie nedonosencov,včera napr.jak sa voperováva shunt.

jecidlo
14. jan 2010

Juliana: my se ted zaciname plazit dopredu, doted se vsude transportovala valenim sudu. A jidlem jim davam kousky do pusy, Maruska to chce do ruky, ale je pak silene popatlana, ale presne, ja myslim, ze je sikulka i tak 😉

Ja ty svoje s jidlem musi pochvalit, jakmile jeden vidi, ze ji ten druhy, tak se jidla uplne dozaduje. Spis mi prijde, ze se cpou non stop, hlavne piskoty ty milujou🙂

ja na vas budu jen obcas chodit nakukovat, dokud se neprestehujeme nezavedeme znovu interet a nezabydlime, stejne cekam, ze mi z toho brzo hrabne

petrach
14. jan 2010

juli on se desne steká,dnes byl trošku pokus,chtel Eliščinu sedačku pro panenku..taky se točí na břiše,nohy krčí jak má..naše rhb pořad říká že brzo začne a nic 😒
a taky máme 2 dny ohradku 😀 jenže chce bud na zem,nebo na ruce..
myslím že jste hooodne dobří,že jedete rychleji vyvojove..

jecidlo vy se stehujete???asi jsem to přehlídla..a kam?

julianna78
14. jan 2010

jecidlo o tom patlaní mi hovor,piškoty ma aj vo vlasoch a pusa jak zaschlý beton.
peti dakujem ty vždy tak pekne 🙂 povzbudíš.Mne nevadí že neplazí len tie nervy.Aj mne rehabka povedala,že každú chvílu ale ked ešte ani šimi ani maruška neplazí tak dalšie 3mesiace už ma z nej porazí.
Zajtra chcem zavolat očnej všimla som si že malá ma jednu zreničku občas viac roztiahnutú jak druhú neviete čo by to mohlo byt?
Peti a máte cviky na plazenie?

petrach
14. jan 2010

juli máme..cvičíme ted už jen 2x denne..a vy? a co neurolog?? ten musí chválit a chvalit..opravdu je princezna moc šikovná..
nám neuroložka psala normální neurologický nález už po 2x..a stejne se pořad bojím..

s tema očkama nevím,neujíždí jí očičko??

maatkka
15. jan 2010

ahojte baby
prave som dopozerala ten posledny diel sama doma o predcasniatkch a som nejak namako... ono je fakt ze tam nepovedali nic nove ale aj tak sa mi paci ze sa tejto teme venovali cely tyzden aj to ako niekolko krat zopakovali ze je to pre nas (matky) hrozne tazke... ja som mala napr. z niektorych sestriciek v nemocnici taky pocit ze som hysterka co to az moc preziva a napr. dva razy ma videli plakat (1. ked som videla Lili prvy krat a 2. ked mi povedali o tom krvacani do mozgu) a uz vraveli mm nech mi dohovori nech sa tam nechodim vyplakavat... no psychycka podpora veskera zadna (na par vinimiek - asi 2 fakt zlate sestricky)

andulka4
15. jan 2010

Ahoj holky tak UTZ je ok....jupí
Dneska jsem byli i s D na očním a má vše ok (nešilhá nemá ioptrie)-dalšé kontrola ve 3letech

fajn
15. jan 2010

gratuluju jak tobě tak Davídkovi
Jestli se mi podaří večer hodit pár fotek tak Didka vám ukáže jak se májí učit lozit děti po 4 😀

andulka4
15. jan 2010

Fajn Ditka je prostě boží.....to je neuvěřitelné co jsi s ní dokázala a hlavně co jsi zažila
opravdu před váma oběma skláním....to se jen tak nevidí

jinak s tou hyperaktivitou vám všem moc děkuji že jste se vyjádřily.....ono je to těžko soudit, máme ještě malé děcka

D je potvůrka mrštná ale když si chce číst knížku tak u ní sedíme i hodinu 🙂 a to by asi Hyperaktivouš nezvládl, nebo jo?

fajn
15. jan 2010

Andulko i Diana dokáže sedět u knížky a když ji budu všechno říkat a prohlížet tak vydrží taky hodinu,ale nelam si hlavu je ještě malej

fajn
15. jan 2010

jinak Andulko děkuju
Zrovna teď mě tak vytočila že jsem myslela že ju praštím,chce všechno dělat semnou,umývat nádobí utírat prach no prostě vše.Jenže člověk na to nemá pořád čas a naládu,někdy spěchám ať to tady máme trochu uklizeno a ona do toho. Je to o nervy ,jak už nespí tak nemám ani minutu bez ní a to je fakt mazec. Když je v postýlce tak furt něco potřebuje a sotva třeba dosednu tak zase. Andrea to je taky mazec furt vyvrací oči jsem tady fakt za blbce. Něco řeknu a je hned pche a jak má něco udělat tak má keců jak koza drbání ach jo. Do toho žádny slunko to snad vyleze až na jaře nebo co.Tak sorry že jsem se tady tak vypsala ☹

andulka4
15. jan 2010

Fajn je dobře že jsi se vypsala 😀
na to ti napíšu jediné.....buď ráda že žije a že je zdravá, že má zájem zapojovat se a tím dokazuje že její mozek je naprosto v pořádku.....že prožije hodnotný život

23tt je vážně mazec.....je to prostě zázrak

tak až budeš mít splín....vzpomeň si na to.....protože jste byli krůček od toho aby třeba byl z Ditky ležák (prominte mi ten ošklivý výraz)

fajn
15. jan 2010

Andulko já si to vždycky říkám třeba i to že tady nemusela být,ale ona je prostě furt nespokojená prostě od ní nemám chvilku klid a za 5 let je toho už hodně.

fajn
15. jan 2010

holky když zmenším fotku v programu malování tak dá se zase dát zpátky do té samé velikosti jak byla? Teď jsem se kvůli tomu chytla s chlapem .Kdybychom ty fotky vyvolávali ale jen si prohlídnem a někdy uložíme na CD fakt mě sere. Bazíruje někdy na takovych pi....

petrach
15. jan 2010

fajn já je dávám tak zmenšené i vyvolat 😉 jinak to neumím..a jde to normálne 😉
Andulko moooc gratuluju 🙂 🙂

k te hyperaktivite..to že je ted Davídek akční neznamená že je hyperaktivní..hyperaktivita se dá pry diagnostikovat až ve 4 letech..to mi řekla neuroložka,když byla Elin malá..by\la taky desné číslo,žadny spánek přes den,spát šla kolem 11 večer a v 7 budíček a pořad akční..a ted určite se neda říct že je hyperaktivní..spíš jen hodne aktivní..pokud se dokaže Davídek zklidnit u knížky,tak taky nebude..to by nedokázal 😉 ☹

fajn hlavne se vypiš,jinak te klepne..naše Elí ted má taky dobré časy 😠 občas už mi ujede i ruka,jak je držkatá a všechno chce a hned 😝

andulka4
15. jan 2010

Peti no já jsem byla moc ráda za názory holek....jen mne to zajímalo jak to vidíte
on je opravdu oproti jiným dětem daleko více temperamentní ovšem dá se to přičítat i té jeho mluvě

fajn
15. jan 2010

kuk na foto

maartinkaa
15. jan 2010

ahojte, sa tu bavite o zmensovani fotiek....ja ked mam tu v PC velku fotku, ktoru mi modry konik nechce tak ako ju prosim vas zmensim???? je na to nejaky program, alebo som fakt blba????

fajn jeeej, ty uz mas aj vnucatko???? didka sa toho certa vobec nebala? moj matej sa skoro pokakal od strachu ked mal styri roky a prisiel k nam cert s anielom 😀

maartinkaa
15. jan 2010

to som myslela na tu babiku, ktoru mala taha 😀

argousek
15. jan 2010

andulko super zprávy, jen tak dál 😀 To ses potěšila, viď, když jsi tam mimíska viděla, že je v pořádku 😉

jinak o Adámkovi také říkala, že je jen víc aktivní, ale při poslední návštěvě už říkala, že to na hyperaktivitu vypadá

fajn ona je zlatá 😀

martinkaa já si to zmenšuju v photo shopu, jestli ho máte nainstalovanej, ale je na to určitě víc programů, zeptej se manžela, jestli něco takového máte nainstalovaného 😉

No jo holky já se hlásím, že jsem v pořádku, akorát jak teď ležím, tak mi to pomalu utíká. Když jsme měli normální režim a dělala jsem všechno, tak mi ty dni tak ubíhaly a teď se to docela táhne 😒

maartinkaa
15. jan 2010

argousek, viem o com hovoris, ja som si odlezala vsetky deti, a ti poviem, ze ma isiel slak trafit a niekedy som si pomyslela, ze to uz ani nevydrzim ☹ , ale potom uz na to budes len spominat 😉

a dakujem za tie fotky opytam sa mojho stareho 😀

fajn
15. jan 2010

argousku ještě 15 týdnů ,já když jsem ležela ve špitále tak mi Andrea namalovala metr jak na vojnu a každej večer jsem ten den odtrhla ale nedostříhala. Tak ty hezky lež ať těch 15 a třeba i 13 týdnů vydržíš. Však Adámek tě určitě baví .Tak se drž a podávej informace

denisee
15. jan 2010

Andulka: moc gratuluji 🙂

Fajn: moc ti rozumím, že je to někdy o nervy. Je to sice hezký, milý, že chtěj pomáhat a tak, ale čeho je moc.... 😀 a jak říká Andulka, musím si to taky připomínat, že by to mohlo dopadnout jinak.

julianna78
15. jan 2010

Ahojky 🙂
Marti ja fotku skopírujem do skicára a tam zmenším a uložím.
Volala som očnej a vraj je to u detí úplne normálne,tak som sa ukludnila už som čítala katastrofické scenáre na nete.Andulka gratulujem k UTZ 🙂
Peti naposledy sme u neurol.boli v 6m,3,5korig a v správe má nález primeraný veku -2trimeon.Vojtovku necvičíme podla neur.nemusíme.Ja s malou chodím raz týždenne k rehabke je to naša známa a ona s nou cvičí take stimulačné cviky a ona mi tiež povedala že s malou doma cvičit nemusím,ale aj tak s nou aspon raz denne cvičím najviac ju baví fit lopta.

petrach
16. jan 2010

marti máš IP 😉

Andulce moc přeju,at jsdou ty vysledky pořad tak dobré 🙂 a gratulujuuuu

Argousku já Ti to veřím,ale radši ležet doma mezi svyma,než v nemocnici,to by bylo ješte horší...tydny Ti krásne naskakují,tak se drž..piočkej pak až pujdeš z porodky za 4 dny domu..stojí to za to..to ti psat ani nemusím 😉
tak opatruj mimíska,at pekne roste v bříšku 🙂

Fajn fotky jsou suprové 🙂 Dianka je fakt velky zázrak 🙂 já myslím že škola ji pak hodne zklidní,potřebuje pořad akci vid?? ale je fakt užasná a takovou hlavičku jako ona má malo které díte 😉 na to bud pyšná

Juli tak to je paráda,že nemusíte cvičit..taky je to vydet na pokrocích 🙂

bera28
16. jan 2010

Juli, doufám, že bude Tvůj taťka v pořádku a nebude to nic vážného. Juli můžeš taky vyzkoušet posilovat ruce tak, že jí dáš na malý nafukovací balon, který nebude uplně nafouklý a chytneš já za nohy, rukama se bude opírat o podložku a musí ručkovat dopředu. Prostě jako když se dělá "trakař".
Zone reality nemám, ale viděla jsem pořad o nedonošencích na Z1 a ten byl dost dobrej. Hlavně tak sledovali extrémní nedonošence od narození do tuším 10 let, takže bylo vidět srovnání i pokroky.

Jecidlo, tak zvládněte stěhování v pořádku. Je fakt někdy lepší vyhořet, než se stěhovat🙂

Maatkka, tak já musím říct, že v Podolí na RESu a JIPce byly sestry úžasný. Nesympatické byly akorát 2, no teda oni byly milé, ale trochu střívka🙂

Peti, že bych ti poslala svišťáky na stravu?🙂 Když tam máš takové jedlíky, to by jim třeba šmakovalo.

Fajn, ani neví, jak tě chápu! Pořád se mi ty dva pletou tam, kde namají s já jak nejsou trpělivá, tak bych to mlátila hlava nehlava. Andulka má pravdu, že mohlo být hůř, ale já jsem z nich fakt už psychicky odrovnaná.
A fotky nádherný 😵

Andulko, gratulace k UTZ. Tak to bude i nadále.

Argouku, zrovna včera jsem myslela na Tbe a Lenku, jak se vám asi daří. To je bezva, že se cítíš dobře.

Tak já jdu dělat oběd a pak se vám asi příjdu vypsat ze splínu, který mě z těch mých rarachů popadl ☹

fajn
16. jan 2010

ten splín je asi i z toho počasí