Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
20. jan 2010

fajn píšu ti ip

julianna78
20. jan 2010

Fajn Didkine výroky nemajú chybu 😀 Mala by si ich vydat knižne.
Peti malá papa takto:
7ej- um
9ej-ovocie s piškotami
12tej- obed plus mlieko
15tej-mlieko
17tej-kaša
20tej-mlieko
Denne ešte vypije 150-200ml vody,niekedy čaj al.odštavená mrkva
Mala by som dávat častejšie ešte niečo?teraz priberá myslím pekne 100g týždenne u nás sa to pribrzdilo ked začali príkrmi a dávala som zbytočne dlho nutrilon 1 vtedy priberala 30g

fajn
20. jan 2010

Juli co bych za to dala kdyby Didina snědla v 8 měcících to co malá.Didina měla ve 12 měs. 5620gto bylo 27,3
27.7 6940
31.8 7300
19.9 7240
12.10 7680

mám ještě pokračovat? Tak to neřeš hlavně že je spokojená

petrach
20. jan 2010

juli to sní víc než Šimonek 😀 asi se hodne hybe..VUBEC JI NEBUD 😉 jí krásne

Fajn já bych si tu knížku taky koupila,píšeš to?????
já jsem z ní fakt hotová..to je hlavička..s tím kouzlem tos vymyslela suprove,klobouk dolu...myslím že to zabere víc,než domlouvání..a říkám ti,že se zklidní,třebas jí to dyl rvá ,ale zklidní
kdybys ted vydela Elišku 😠 to je taky síla..a ty vyrazy co má 😲

my jsme byli venku po obede,naprala jsem se svíčkovou s knedlem 😝 a šli jsme se projít..manža reptal,že je mu zima,at si pohnu,no fakt s ním nekam jít...tento tyden šel s nama už po 3tí..a pry..mamino všimla sis že s váma chodím tak často?? 😀 jo to ví že všimla,to on chodí ven jen přes leto ,máme tu super hospudku,se zahradkou,hřištem a koupáním 😉

julianna78
20. jan 2010

Holky dakujem velmi pekne ste ma ukludnili,budit nebudem.
Peti aspon ide kočíkovat,môj len naloží do auta a vozia sa,ale zase to robí bez reptania každá víkend hned jak malá vstane napapá sa obleče ju a vyrážajú a ja idem s kamoškou každú sobotu na kafčo.

fajn
20. jan 2010

já ju asi kvůli vám napíšu 😀 a jestli si ji nekoupíte tak si mě nepřejte.
Na vánoce jsem jim koupila plastelínu ,ale stála 700 a je to taková ta kuličková a nedělá bordel a nepolepí kdeco,a teď se ji rozbil had a chytla nerva a já ji říkám pozor kouzlo a za chvilku došla a říká fakt přišlo a mě se to povedlo. Tak to snad fakt chvilku bude fungovat. Teď se ptala proč od Ježíška 55nedostala obývák 😀
Včera ráno mi říká ..a nedávej mě v noci ty plínky mě potom bolí frnda a tak jsem ji ju dnes nedala a ráno říká už mě nebolí
8521447369-kkkůůlrr.,zhgtuhtfwhzjgsbcdddggdrvsddffvvfrfftgrhzttuztzlrraaasadcxcfbnzhzuhhhhjhhhj

fajn
20. jan 2010

222jktgžztbrerrrtgjtřtrjbbggngghrnhnahoj

julianna78
20. jan 2010

fajn 😀 😀 😀 😀 😀 😀 frndolina nemá chybu

bera28
20. jan 2010

Juli, prosím tě, buď ráda, že ti papá a jestli je drobná to neřeš. Svišťáci jedí od 8 měsíců 5xdenně, víckrát je prostě nenakrmím a taky s tím nic nenadělám. Takže bych jí určitě nebudila, vždyť ve spánku se také regeneruje.

Maatkka, krásná videa 🙂

Fajn, koukám, že Didka dělá pokroky - papá sama, chodí jako člověk, kouzlo na ní funguje 😀 😀 Ty se s ní fakt nenudíš. A tu knížku si určitě koupím 😉

Peti, mňam, pošli po drátě trochu svíčkajdy 🙂

erika160669
20. jan 2010

Petrach mne to doma casto robieval tiez pri jedle da sa povedat ze skoro ori kazdom jedle ale teraz uz je to na jednotku.Musim davat pozor ked ho krmim aby mu nezabehlo lebo sa potom on nevie sam nadychnut to ho musim vyhadzovat a triast s nim a niekedy sa zabudne prestane dychat takze ho musim pri krmeni pocuvat.Lekar mi povedal ze do roka ma na to pravo a le ja budem do roka potom z neho sediva.Napis mi nieco o vas.

nanya
20. jan 2010

Ahojky.

Ohledně toho cviku. Snad to napíšu pochopitelně.
Malý leží na bříšku, bokem ke mě, ručku blíže ke mě má upaženou u těla, přidržuji svým břichem, a tu druhou ručku má nataženou dopředu podél hlavičky, já mu rukou, která je mu blíž k nožičkám, přidržuji loktem pánev a dlaní mu držím hlavičku jemě ode mně a tlačím do podložky a druhou mou rukou mu držím ručičku, kterou má nataženou podél hlavičky, držím mu ji na podložce a tlačím na bod pod lokýtkem.

Mě jen zaráží, že to máme cvičit, i když mi narovinu řekla, že tyto svaly nemá dobře vyvinuto hodně dětí, že co druhé dítě donošené tyto svaly prostě nepoužívá, ale že se to u nich prostě neřeší. A navíc, mi se teda nezdá, že by mu lopatky odstávaly, nejdou mu skoro nahmatat a ani neměl sundané bodýčko, nechápu, jak to mohla vidět 😠 Na bříšku fakt moc nevydrží, často dělá letadlo, opírá se už hodně o dlaně a ne o předloktí, ale, když je, nač se koukat, třeba náš pes, vydrží i půl hodiny..... Kdybych věděla, že to na 100% potřebuje to cvičení vojtovkou, tak do toho jdu hlava nehlava, cvičila bych jak drak, ale já o tom pochybuji. Já fakt nevím holky.....

nanya
20. jan 2010

Jinak vítám nové maminky 🙂

petrach
21. jan 2010

Alexkovi od tinuskaha přejeme se Šimonkem k prvním narozeninám hoooodne zdraví,štestí,láísky a pokroku...
Tinusko pořadne to oslavte,váš bojovníček si to zaslouží 🙂

petrach
21. jan 2010

nanya ten cvik máme taky..je to na tobe.skus to pár dní a uvydíš..třebas to pujde..

erika me to malí delat tak první 2 mesíce doma u mlíka taky,musel pít pomalu,sedela jsem pod svetlem a hlídala každy nádech a vydech ☹ a když začal modrat kolem pusinky tak jsem s ním třepala ☹ no fakt hruza a doufám že u vás to už nebude...
náš malí je narozený ve 28tt..byli jsme v nemocnici přesne na den 2 mesíce..z toho 5 tydnu jipka..mel težkou poruchu krvetvorby,menili mu komplet krev ,pak nekolik transfuzí..to zvládl skvele..a 2 infekce..
a když to ted píšu,je mi uplne zle..kolik toho ti naši broučci musí zažít ☹
ze začatku jsme cvičili 4 denne,ted už jen 2x...mel CKP dipareickeho tipu lehkou,tu už jsme vycvičily,ted má nalez normální..já hrozne na vojtovku nedam dopustit a veřím jí..

tinuskaha
21. jan 2010

Ahojte
Peti dakujeme krasne,skoda ze som MK.FB,BC,nenasla skor.Vtedy ked som s Alexom bola 4 mesiace v nemocnici,vtedy ked som potrebovala povzbudit podporit.
Oslava bude mensia az v nedelu.Uz som si dnes aj poplakala ani v noci som nejako nemohla spat stale som myslela na to vsetko co sa stalo a ako rychlo sa to stalo pred rokom ☹

fajn
21. jan 2010

tinusko,Alexíkovi vše nejlepší ať vám dělá jenom radost hodně zdravíčka přejem s Didkou

Včera bylo kolem 10 večer a Didina ještě nespala a říká mi ..si jenom moje...tak jsem ji řekla že i Anďi a tatova a ona se na něho otočí a říká ...je i tvoje tak se sňou taky muchlej

mispuli
21. jan 2010

tinus i my se připojujeme a neboj,časem budeš vzpomínat už jen na to hezký a alexovi vyprávět,jaká to byla stečná malá myška 🙂 🙂

petrach
21. jan 2010

Tinus já to chápu,ono se to všechno vrací ve spomínkách..drž se..bylo to sice brzo,ale máš svého broučka...a je to bojovník,všechno ti vynahradí 😉 pomuchluj ho a bude líp

fajn a muchlala ses? 😅 😀 ty brdo..to jsou fakt hlášky

tinuskaha
21. jan 2010

Fanj mispuli dakujem krasne.
Fajn este som ti nenapisala ze tvoja Didka je uzasna 🙂 ked obcas citam tie je vyroky no proste sila 🙂je moc moc sikovna.
Baby ja ked citam od vas prispevky(myslim ceske holky)ja mam chut pisat po cesky. 😀 paci sa mi cestina.hodne 😉

mispuli
21. jan 2010

tinush vidíš a já zas občas přemejšlím ve slovenštině,když čtu vás 😀 😀

maatkka
21. jan 2010

tinuska aj my sa pripajame a zelame Lexikovi len to naj... naj... najlepsie 🙂
ja som si tiez v ten den Lilinkynych narodenin poplakala ale som si slubila ze na tie dalsie uz plakat nebudem 😉
ja som este aj na jej oslave o par dni neskor mala co robit aby som pred vsetkymi zamaskovala slzy lebo som nechcela nikoho rozosmutnit... ale mozno ta povzbudim... musim napisat ze ja som na tom psychycky lepsie ako do toho jej roka - aj co sa tyka tych vycitiek zlych snov... len ten strach je akosi stale rovnaky...

fajn Didka nemaaa chybu - ona uz je taka rozumna... proste vekla baba 😉 a tie jej vyroky... sa tu chichocem za pocitacom ale pocut to nazivo tak sa asi valam 😀
mne je Lili smiesna vzdy ked jej chystam jogurt a ona stoji pri mne pozera na mna a hovori "to je moje" 😀 asi sa boji ze jej to zjem 😀

juli tak mne Lili papa skoro rovnako ako tvoja 8-mesacna dcerka a to ma za chvilu 17 mesiacov 😒 akurat miesto toho "vasho" ovocia s piskotami ma jogurt s ovocim a miesto kase pecivo... ma skoro 11 kg je drobec ale myslim ze to nie je najhorsie... rebra jej netrcia 🙂 brusko ma gulate a "sunky" na stehnach 😀

fajn
21. jan 2010

Peti nemuchlala ,já jsem na spodek nějaká mrtvá a vůbec se mi nechce.
Tinuš to nemá cenu se vracet,je to šikovníček a vše dožene. Holky já vám to sem stejně píšu proto aby jste viděly že z takovyho bobka vyroste rozumbrada. A abych vám dodala trochu optimismu když máte třeba depky,já jsem to taky potřebovala a nikdo tady takovej nebyl.

denisee
21. jan 2010

Ženský: vy jste toho zase nakecaly 😀
Fajn: já se tu řežu smíchy 😀 😀 , ta Didka je komediantka, se musíte doma pořád smát ne?

maatkka: krásně si to venku užíváte viď 🙂, my tu žádný takový kopec nemáme. Dneska, ale přišli Vojtovi, konečně už taky boby, co jsme mu kupovala přes internet.

Já byla včera od 12hod. lyžovat s lidma z práce a počkali jsme tam v hospůdce i na večerní lyžování, to bylo bezva!!!!! Přijeli jsme ve 23hod. a dneska jsem nějaká hotová asi na mě něco leze 😒

andulka4
21. jan 2010

holky tak byl dneska manžel s D u rhb lékařky
vše je ok, vše dohnal, vojtovku nám zase zrušila že s ním cvičit už je blbost že stačí ty balanční podložky

a hlavní!!!!!
ptal se jestli máme poítat s odkladem do kolky nebo se speciální školkou a to řekla že v žádném případě né.....že mu nic není a školka mu jen prospěje (on je hrozný generál) 😀

jinak já stále ležím 😀 a čučím na tv nebo čtu 😀

tinuskaha
21. jan 2010

Fajn to je bobre ze sem pises Didkine vyroky.Potom sa na vsetko pozeram optimistickejsie.Vravim si ake su tie vase deticky sikovne ako vsetko dobehli,tak to dobehneme aj my.Mozno nie tak rychlo ako poniektore ale dobehneme.Chcem tomu verit.
Skoda ze som o vas vtedy pred rokom nevedela.Vtedy ked mi lekari stale dookola vraveli ze sa mam pripravit na najhorsie,kedsa ho ani neviem kolko X pokusali odpojit od UPV a on sa nechytal ,vtedy ked dostal otravu krvi(sepsu),vtedy ked dlhe tyzdne netoleroval stravu,vtedy ked ma ani moja najblizsia rodina nedokazala pochopit vtedy v tych tazkych chvilach by ste ma boli pochopili vy povzbudili vy a dodali optimizmus vy.
Dakujem vsetkym vam ze ste aj ked obcas nestiham pisat ale citam vas stale.Ste skvele mamicky.

fajn
21. jan 2010

tak jsem se vrátila od logopedky a na chodbě polikliniky seděl chudák dědeček asi 80-90let a už neměl vlasy jenom na boku. A Ta moje hvězda si toho všimla a utíkala k němu a říká mu ...ty vypadáš jak pošťák Pet ...no tak vidíte

Tinuš dej si frťana já si dám taky a připiju na ty vaše narozky 😀

tinuskaha
21. jan 2010

fajn 😀 😀 😀 Dididka je k sezrani 😉 ja bych si ji vypujcila aspon na tyden
celkem mi to jde ta cestina 😀
fajn uz som si dala hrusku nezvyknem sa nikomu otvarat a zverovat ale asi sa to nejak nakopilo a potrebovala som to dostat von.

fajn
21. jan 2010

já taky ne ,ale já krom ségry nikoho nemám komu to můžu říct.
Tak si přijeď já ti ji nepovezu,ale klidně půjčím 😀 ,ale vezmu si Alexe protože bych tady asi nudou zešílela 😀 ,nevěděla bych co mám dělat
Je to dobře že to jde ven,když to budeš dusit tak je to nanic. Klidně když budeš chtít tak písni i do IP

bera28
21. jan 2010

Přidávám se ke gratulacím Alexovi. Hlavně to zdravíčko!

Nanya, jen hezky vojti, vážně to pomáhá. Já u toho taky kolikrát nadávala, ale cvičila jsem jak ďas. A upřímně, zlatá Vojtovka! To co teď dělám s Kubou na balonu je horší. teda aspoň na vzájemnou spolupráci. Zápasím s Kubou a ještě i s balonem. Dneska mě dostal - říkám: tak a jdeme cvičit. Anetka mu připravila balon a on si sedl na tenisák. Si asi myslí, že se dá cvičit na každém míčku 🙂

Denisee, ty sis teda včera krásně užívala. Hlavně to neodmaroď. Tady je dneska fest zima 😝

Tinus, čeština super 😅

Ještě že si má člověk aspoň takhle s kým pokecat, co holky?!

My jsme dneska absolvovali čtvrtou dávku Prevenaru, ale byla to hrozná rychlovka, protože končila poradnu a začali chodit marodi, tak abychm se tam moc nezdržovali. Ani je nevážila a neměřila. To až na dalším očkování někdy v dubnu. Taky jsem jí říkala, že je chci dát do školky, tak souhlasila, ale hned mě připravila na to, že budou víc doma, než ve školce. Že imunita ještě není hotová, ale to amozřejmě i u donošených dětí, natož u těch mých. Ale jinak samozřejmě potvrzení o způsobilosti dá naprosto bez problémů, protože jsou svišti v pořádku a není důvod je tam nešoupnout 😎 Tak mám radost. Ale fakt je mi jasný, že to pak bude docela lazaret.
JInak celé odpoledně řvou, zvlášť Aneta, vůbec nespali a jsou na pár facek. A Anetka je pěkná bonzačka. Když teď přišel domů tatínek a zeptal se jí co dělal celé odpoledne s maminkou, tak hned spustila "ty, ty, ty" a pak se mlátila přes zadek. To jako že jsem na ní dělala ty, ty, ty a plácla jí přes prdel, když 10x po sobě vyndavala lopatkou hlínu z květináče. 😠 😠 😠

julianna78
21. jan 2010

Ahojky 🙂
Tinushka prajeme Alexkovi všetko naj naj naj k narodkám 🙂
Moje dieta si včerajšie slová asi vzalo k srdcu,lebo dnes na obed namiesto malej flašky spapala velkú a ráno celú misku ovsených vločiek.
Dnes sa preplazila cez celú postel,ale svojkým štýlom rýpala hlavou do postele a odrážala nohami...hlavne,že šla dopredu a bolchvíli pokoj.Potom som ju dala na zem,ale tam už hlavou nerýpala,asi sa o nu bojí,ale ani neplazila a zas chytla rapel.
Ja som bohužial tieto stránky tiež objavila neskoro ked už sme boli doma.Dovtedy som si čítala stále dookola príbehy na nedoklubku.