Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
29. jan 2010

nanya ja som na tom podobne.korigovane mame 9mes.konicky pasie pekne na brusku tiez vydrzi dlho.staci ked donho trosku tuknem a otoci sa na bok.aj na boku dokaze byt dlho a potom sa sam pretoci z boka na brusko.Len neviem preco to nespravi sam(otocit sa na bok)myslim si ze aj tie nove cviky co mame tak pomahaju ovela viac ako tie predtym.Ked je na boku pekne si dviha hlavicku hore.Od utorka zacneme s injekciami dufam ze sa to potom rozbehne.To je moja nadej.
Nanya tak ako hovorili dievcata tiez si myslim ze ak sa uz pretacal tak to uz vie.Potrebuje asi len cas,aby sa spamatal a zase do toho pride.Ako vravis cvakne mu"ved to uz viem" a zase to pojde 😉 drzim palce aby to bolo ciiiiiiiiiim skor.hlavu hore

nanya
29. jan 2010

tinus - taky jsem doufala, že mu to "docvakne", že to může udělat sám, když už to udělal, ale ani před tím to nebylo nějaké žhavé, udělal to, ale pár krát, s tím, že se o něco přitáhl, pár krát v polospánku, když už ležel na boku a pouze jednou na zemi sám bez jakékoli pomoci a bez přitažení o něco. Vám držím palečky, aby ty injekce pomohly a jestli pomáhají nové cviky, tak určitě bude líp a vše se rozběhne, uvidíš. Já začínám pochybovat o tom, že jsme vojtovku cvičit neměli, doteď jsme necvičili, jsem sama zvědavá, co mi řekne na neurologii. Teď toho 2.2. poprosím rehabilitační, aby ho fakt proklepla pořádně a řekla sama, co s ním, měla by přeci vědět, jestli to nedělá jen z lenosti, nebo potřebuje nakopnout a cvičit. Tentokrát jestli řekne cvičit, tak začnu. Ale dnes jsem opět doma zkoušela celá zoufalá 1 cvik, co mi ukázala, malý nejdříve hrozně plakal, ale necvičil, pak už jen fňukal a pak přestal úplně se vším, ležel, tekly mu slzy, ale ani nebrečel a ani necvičil. Já z toho cvičení mám děsné problémy pak při kojení, nemůžu večer spát, jsem v depresi. Nemůžu se dočkat rehabilitace a pak i samotné neurologie. Ale už teď je myslím si za pět minut 12 začít začít cvičit, v březnu už může být pozdě ☹

vladimuraz
29. jan 2010

Nanya, já jsem určitě pro cvičení, uvidíš, jak ho to nakopne. To, že brečí, je bohužel normální, musíš si zvyknout, nic jiného Ti bohužel nezbývá. Musíš si říkat, že mu neubližuješ, ale naopak pomáháš 😉

Andulko, velmi opožděně přejeme Davídkovi všechno nej, nej k narozeninám, hlavně zdravíčko. Včera jsem byla nějaká zabržděná, omlouvám se.

hejdita
29. jan 2010

ahoj 🙂
jdu vas trochu povzbudit ja sem nasi klarku otazela do 8 mecisu byla lina proste se ji nechtelo a je narozena v terminu....ona se parkrat otocila sama......ale po dvoch tydnoch prestala.....ja sem byla porad u ni takze kdyz uz se nudila zacala plakat a ja sem ji otocila.....asi sem ji malo motivovala nebo co 😒 ......doktorka to brala jakoze mne skousi co vydrzim 😀 protoze vsechno odpovidalo jak ma......
ja vim ze u vas je to trochu jine ale kazde dite je jine a nemuzeme ho srovnavat......muj syn kdyz se otocil poprve tak uz se jenom tocil dcera ne ta se otocila parkrat a pak dloooouho nic a to jenom na jednu stranu......
hodne zdaru a nejmin starosti 😉 🙂

tinuskaha
29. jan 2010

Nanya tiez si myslim ze by vam cvicenie pomohlo,alebo masaze plavanie a pod.Ja som zacala kazdy vecer maleho aj masirovat.
Ak mas dobru RHB tak do toho Danielko rychlo pride.My sme mali az do nedavna RHB o nicom Maly vobec nenapredoval.Teraz sa to pomaly lepsi aspon to zdvihanie hlavicky sa mi zda aj ze sa z boku sam pretoci na brusko aj rucku si vytiahne.
Nova RHB povedala ze ma rucky krk ramena stuhnute.To nam stara RHB nikdy nepovedala.Len to ze je sikovny co mi bolo prd platne ked nenapredoval co som jej aj hovorila ze nic sa nedeje a vobec cvik nezmenila ani neupravila.Takze asi tak.Skus ho masirovat bude sa mu to pacis a aj uvolnis napetie

maatkka
29. jan 2010

nanya tak to si na tom dost podobne ako som bola na zaciatku cvicenia ja... z nemocnice sme odchadzali len s tym jednym cvikom co sa macka bod pod bradavkou - to nebolo nic strasne... ale ked nam dali na rhb dalsi cvik na brusku a mala taaak strasne plakala ze nikto pri cviceni s nami nevydrzal v miestnosti... myslela som si ze sa z toho zblaznim... ved to je proti prirodzenosti matky robit milovanemu dietatku nieco pri com tak place - normalna mama predsa robi vsetko pre to aby dietatko neplakalo... ja som si stale dookola opakovala ze to robim pre nu a ze ju nic neboli len sa jej to proste nepaci - aj tak som zo zaciatku vzdy pri cviceni revala nad nou... som uz proste taka... ale postupne sa na to zvyknut da (aj babo si casom aspon trooosicku zvykne) - hlavne ked vidis ze to babatku pomaha!!! ked vidis tie pokroky a pytas sa ci by to robilo aj bez vojtovky...
Lili sa zacala pretacat ked mala 4,5 mesiaca korigovane a hned to robila spravne... a to mala to silne krvacanie do mozgu mala silnu hypotoniu - ja som si skoro ista ze bez vojtovky by to nehrozilo...
je pravda ze keby mi vtedy neurologicka povedala ze cvicit nemusime tak by som asi necvicila... ale moze byt ze niektori neurologovia vojtovku proste neuznavaju alebo ju beru ako "poslednu moznost" - ja verim lekarom a vzdy dam na ich nazor (maju skusenosti a studovali to narozdiel odo mna) ale na druhej strane ja som jej mama - som s nou "24 hodin denne" a ked sa mi nieco nezda vacsinou na tom naozaj nieco je...
neviem ci chapes co som tym chcela povedat 😅
Danielko sa urcite pretacat zacne len mozno s vojtovkou by to uz bolo (a mozno nie?) - lebo prave tymto cvicenim vznika ten pohybovy vzorec ze si ten pohyb akoby uvedomi a prave vdaka tomu mu to "docvakne" co musi spravit preto aby sa to stalo (aby sa napr. pretocil) - ja to neviem tak napisat ale v tomto vojtovke verim...
u vacsiny deti je to automaticky ale u predcasne narodenych tym ze je nervova sustava po narodeni nezrela treba tomu prave takto pomoct - ale ved to urcite vies...
tazko radit ked my sme nemali na vyber...

nanya
29. jan 2010

maatkka - přesně jak píšeš, já měla na výběr, spíš mi bylo řečeno, že cvičit tuto metodu nepotřebuje a tak jen cvičíme na míči a děláme podpůrné cviky z Bobatha. Julinka je strašně, ale strašně šikovná, musíš být pyšná maminka.

Já ani nevím, jak bych to řekla, ne, že bych této metodě nevěřila, věřím, že pomáhá, ale když vím, že Dany není nijak postižen, tak jsem prostě tajně doufala, že se bude normálně vyvýjet. Ale tím, že se sám neotáčí, tak se vlastně opožďuje ve vývoji jako takovém. I jako laikovi je mi to jasné. Pořád doufám, že začne, vždyď se poprvé otočil v 5 měsících korigovaně, tak si říkám, proč to nedělá. Zrovna dnes spinkal na boku vedle mě na gauči a asi 3x během spánku se na bříško otočil. Nechápu proč toto dělá a proč se tedy neotočí, když je vzhůru. Na boky se umí točit, a to na oba, i když je fakt, že už to tposlední dobou aky moc nedělá. Nemůžu si užívat mateřství, když ho pořád pozoruji......

maatkka
29. jan 2010

nanya jasne ze nie je nijako postihnuty ale raz sa narodil predcasne tak proste pri prichode na svet mal ten mozog nezrely - ja teraz napisem len cisto moj nazor lebo viem ze vacsina ludi neuznava vojtovku ako "prevenciu" (ani ja som neuznavala) a ze by sa mala cvicit az ked uz nejaky problem je... ale ja by som po tych skusenostiach ktore mam teraz asi cvicila s extremne predcasne narodenym babom aj "preventivne" a az keby som videla ze napreduje a nemal by ziadny neurologicky problem skusila by som prestat a ked by uz normalne pokracoval vo vyvoji tak by som ho "netrapila" - ale to viem fakt az teraz - keby mi vtedy povedali necvicit - necvicila by som...

nanya
29. jan 2010

maatkka - taky mi připadá, že jsme měli cvičit. S rehabilitační se domluvím a asi začnem, snad není pozdě a snad to bude jště zabírat ☹

maatkka
29. jan 2010

ja mam z nasej nemocnice take skusenosti ze tam cvicili vsetky predcasne narodene deti ktore tam vtedy s nami boli (a to bola Lili najmensia takze tam boli deti ktore sa narodili napr. v 34. tt. a cvicili) - potom boli poslane po prepusteni na rhb a ak cvicit nepotrebovali tak ich vyradili... ale zase si skor na rehabilitaciach nieco na tych detoch nasli (to myslim ze by nasli aj na niektorych co s nimi nikdy nikto cvicit nemusel a su o.k.) takze skoro vsetky cvicili aspon nejaku dobu...

petrach
29. jan 2010

😉 ahoj holky,
nanya ono to bude tak jak píšeš,ve spanku se točí automaticky a když je hore,tak mu to nenapadne..
s tím cvičením..mela bys slyšet Šimulu,jak řve,to není pláč..já to beru že proste musím,vydím že to pomohlio a jedno mi to není..musím se přemlouvat ho vzít a vyslect,proste začít..on má už sílu a jde to daleko huř..
Danielek ji třebas nepotřebuje,ale pomohla by dohnat vyvoj,chápeš jak to myslím?? on to dožene i tak 😉 jen ty nervy no...a přesne te chápu,já to prožívám stejne,když se dlouho nic nenaučí

hejdita dekujeme za povzbuzení 🙂
tinus vydíš,pokud umí jít na boky tak už to je super,a když u toho zvedá hlavu na tom boku 🙂 já mám fakt radost 🙂 a počkej na ty injekce,chce to fakt jen uvolnit svalíky,uvydíš 😉

Gucz gratulujuuuu,jdu kuknou na míry 😉

maatkka
29. jan 2010

nanya ja myslim ze u vas je to tak ze aj ked ste necvicili nic sa nedeje - len cvicenie by ho mohlo trosku "postrcit" ale keby naozaj potreboval surne cvicit tak by vam to davno jasne povedali...

petrach
29. jan 2010

holky tak ješte rano jsem říkala mamce do telefonu,že se Šimula plazí pomalu,že je čas na delání branky,že než se tam doplazí..atd...teda muj chlap jel dnes nakoupit materiál na zabradlí a branky,ješte to není dodelané....a malí začal odpoledne tak válet,pořad v cedečkách,pod krbem..samé lepší a už se plazí hooodne rychle..už nám to začlo..a manža začne co nejdřív 😀

nanya
29. jan 2010

Peti, za chvíli bude chodit, ani se nenaděješ. Šimula vám teď protáhne svalíky 😉

argousek
29. jan 2010

Nanya já být tebou tak ho dávám, co nejmíň do postýlky a co nejvíc na zem, aby byl v prostoru a měl víc podnětů, za kterými by se otáčel. Neboj ono to přijde 😉

Jinak holky představte si, že tady dnes za mnou byla kamarádka sousedka a říkala mi, že se jí ptali ve školce na moje telefoní číslo, jestli bychom prý nechtěli dát Adámka do školky. Oni tady mají málo dětí, tak jsou rádi, za každé dítě. No a že kdybychom potřebovali asistenta, tak by nám to vyřídili. No a nabídla se mi taky právě tahle kamarádka, ona je moc fajn a teď jí skončila mateřská a je na pracáku, má vystudovanou speciální pedagogiku a že by toho asistenta mohla dělat klidně ona. No tak nevím. Docela bych to chtěla, bylo by to na 4hodiny denně, takže by byl do oběda doma. Já bych si v klidu odpočinula a on by přišel mezi děti a naučil by se nové věci. Navíc by se mi líbilo, kdyby toho asistenta mohla dělat ta kamarádka, protože ji znám a mám v ní důvěru. Na druhou stranu mám trochu obavy, abych to neuspěchala a Adámek nebyl s tím asistentem zaškatulkovanej jako "nešikovný dítě". Co si o tom myslíte?? 😒

petrach
29. jan 2010

argi zaškatulkojuou si ho jen ti padlí na hlavu...a ti co mají řeči už ted..to mi veř..

podle me to není špatný nápad,skusit školku,ty 4 hodky ti utečou,nebudeš vedet jakkor kdybys ho vodila a pak pro nej chodila
.mužeš to skusit nejdřív bez asistenta,pokud nemají moc detí,tak na nej budou mít i víc času,za skoušku nic nedáš

andulka4
29. jan 2010

ARGOUSKU tak já bych neváhala ani minutu.....OKAMŽITĚ BYCH KÝVLA

Myslím si že v žádném případě nepotřebujete asistenta ale pokud máš tu možnost.....neváhala bych
však ho můžeš za pár měsíců odvolat a kamarádka bude mít aspoň práci a navíc praxi

obě si nesmírně vyhovíte.....ty si odpočineš ona bude mít práci na dopoledne!!!!!!

andulka4
29. jan 2010

Argousku a jak ti je?

petrach
29. jan 2010

argi a krásne ti ty tydny naskakují... 🙂

nanya
29. jan 2010

argi - já ho mám pořád na zemi, v postýlce je jen přes noc, když spinká. Lákám, lákám a lákám, ale on, když na nic nedosáhne, začne se vztekat a pak brečet. Tak mu k tomu otočení pomůžu a je šťastný, jak blecha. Mi fakt připadá, čím víc to po něm chci a víc mu to ukazuji, tak o to to méně dělá ☹ Navíc mi připadá, že on by se i točil, ale myslí si, že mě k tomu prostě potřebuje, že to snad sám nedokáže, například mu dám svou tvář a on se jako chce chytnout, ale já uhnu, ale on se už pak dotočí.... fakt nechápu, asi je hloupý... 😖 🤐

Jinak k té školce, já bych do toho šla, možná nejdříve bez asistenta, si myslím, že to Adámek vůbec nepotřebuje, a pak v případě, že bys snad uznala, že ano, tak bych kamarádku brala všemi deseti. Určitě by sis více odpočinula, i 4 hodinky denně udělají zázraky.

bera28
29. jan 2010

Peti, vidíš jak se Šimula rozjel 😀 Teď teprve budeš kmitat jak divá 🙂 Mooooc blahopřeju.

Nanya, domluv se s RHB na cvičení, tím nic nezkazíš. Prostě se Danýsek potřebuje nastartovat a pak to půjde, uvidíš. A hloupý teda není, to rozhodně neeeeee 😠

Argousku, přesně jak píše Andulka. Neváhala bych ani chvíli, nejprve bych ho tam dala s asistentem a uvidí se, jak to bude zvládat. Zrušit to můžeš vždycky.
Ty jo, ty už jsi 27 tt 😉

Andulko, slavili jste narozky???

andulka4
29. jan 2010

Beruško zíííítra....neboj foto dodám 🙂

argousek
29. jan 2010

jojo holky já se cítím skvěle, díky za optání, akorát si taky pořád říkám už jsem ten a ten týden. A tak si říkám, že bych se od toho měla víc odpoutat a nemyslet na to a snažit se to užít. Přeci jen jsem těhotná asi naposled, tak abych si to taky užila a ne se jen už těšila, abych už byla 30, 34 atd a pak porodím a už se mi to víc nezopakuje. A co ty andulko?? Cítíš se dobře??

Holky no on toho asistenta zatím určitě potřebuje, on by se ještě sám nenajedl, nenapil, neoblékl, sám by si na záchod nedošel atd. Uvidím, co by mi řekli v té školce, ono je možné, že by mi ho vzali už teď v březnu, takže by jsme to zkusili pro začátek s asistentem a je možný že v září už to nebude potřeba. Dobrý by ještě bylo, že ta kamarádka je od nás z vesnice a má syna taky v té školce, tak by je tam i zpátky i oba vozila, takže bych s tím neměla absolutní starost. Já si i myslím, že by se tam i víc naučil. Já pořád odpočívám, takže se mu tolik jako dřív nevěnuju. Navíc mi opravdu přijde, že by i děti potřeboval, že je pořád jen se mnou

Nanya hloupý určitě není, neboj se on na to přijde 😉

andulka4
29. jan 2010

Argousku jo já to mám taky tak :( odpočítávám dny...
nic mi není nic mne nebolí ale když někde jdu.....tak mě do 10min začne bolet břicho

takže nikam nechodím a jsem buďto sama doma nebo u našich kde mám Davida

petrach
29. jan 2010

nanya tak to fááákt není 😒 to nepiš...je zvyklí že mu asistuješ a čím víc to chceš,tím víc ho sleduješ,trápíš se..on to cítí..fakt vím jaké to je..naposledy jsem brečela v nedeli,už psichycky na dne že neleze,neplazí a najednou se podíváš a on to delá..je to strašné psycho,tak se drž..je to malí bojovník ne 😉

argi tak to by bylo super..jen jestli nemusí mít ta kamaradka doporučení..jestli ji vemou..ale určite je to dobry nápad,budeš kokat jak se rozjede..
a tehulky hlavne at vám ty tydny pekne naskakují a skuste si to užít,i když to není lehké..

nanya
29. jan 2010

Holky, snad není hloupý, ale mi to už tak fakt občas připadá ☹ Navíc se mu dole tlačí dva zuby, takže to je fakt maras, celý den se vzteká, teď ho stěží k něčemu přiměju. Začal totálně bojkotovat příkrmy, nesní ani 2 lžičky, navečer jsem mu dávala Nutrilon, ten už taky nevezme ani na špičku jazyka, chce jen moje mlíčko, ale to mu už asi těžko zajistí všechny potřebné živny. Fakt jsem na nervy, jednak z toho, že nedělá to, co má, jednak z té hrozící vojtovky, kvůli čeho mi pořád kolísá laktace, navíc mám děsné sny..... Raději ani nebudu rozebírat 😢

eviku80
30. jan 2010

Ahoj holky, nejdřív jsem jen chtěla nakukovat, ale vlastně sem patřím....mám syna Vendelína 24+3tt, teď bude slavit 1.rok korigovaně jinak už rok odslavil 21.10., narodil se v Podolí...nevím, co víc ještě napsat a ani nevím, jak udělat, aby u mé fotky byly všechny ty údaje, co tam máte vy??? Koukám, že pár známých tu mám 😉

nanya: vydrž, určitě otáčení nezapoměl, jen mu ještě nejde tak lehce, ale podle toho, co píšeš se brzo rozjede...jinak k cvičení necvičení...s Vendikem jsem na začátku ze zdravotních důvodů necvičila vůbec, teda cvičila, ale hlavně cviky na prokrvování plic...nevojtili jsme...takže pozdě není neboj, navíc, kdyby to bylo na cvičení, tak určitě cvičíte...jinak u nás nastane pokrok, až když jsem hodně zoufalá a smiřuju se s tím, že to asi nepůjde...přeju hodně sil a trpělivosti 😉

tinuskaha: budu na Vás myslet, ať injekce zaberou 😉 neboj na korigovaný rok bude určitě lépe...ikdyž to bude ještě hodně nervů

bera: myslím, že jsem vás ve čtvrtek viděla v Podolí, musela jsem se smát, jak každé dítko běželo vždycky na jinou stranu 🙂 gratuluju k vyřazení

sorbona13
30. jan 2010

Ahoj holky, omlouvám se, ale nestíhám všechno dočítat, kluci se začínají plazit a je s nima čím dál větší legrace. Už si dolezou pro hračky, takže pořád nehejkají, abych jim je podávala, ale zase začali vejskat, takže mám někdy hlavu za celej den jak pátrací balon 🙂 Docela se nám teď ustálil režim, večer dostávají kaši a okolo 19.30-20hod. jsou v postýlkách, až na vyjímky usínají pěkně a budí se potom v noci na kojení okolo 1 a 5hod., v 6.30 obvykle vstávají a pak jsou zase spinkat okolo 8.30, spinkají 1,5-2 hodiny, pak mají oběd (zatím jen zeleninu + kojení) a okolo 13.30 zase spinkají cca 2hodinky. Jenom mi po obědě dost ublinkávají, nechtějí být vůbec na zádech a jen je chvilku nechám, už jsou na bříšku. Přidala jsem na youtube videa:

https://www.youtube.com/watch?v=XIBaOBkPsB0


https://www.youtube.com/watch?v=_30SHPTEnHs


https://www.youtube.com/watch?v=GmjARmL1DYs

bera: máš IP

nanya: my jsme otáčení trénovali jenom malinko, co nám ukázali v Podolí takový cvik. Zkusím ti ho popsat, snad ti to pomůže. V leže na zádech chytneš malýho v podpaždí celou dlaní a začneš ho otáčet. Spodní ruku musí mít v úrovni pusinky (dávala jsem před ně hračky, aby se snažili dosáhnout) Ten obrat ale nedotočíš, necháš ho chvilku jakoby balancovat a vrátíš zpět na záda (někdy jsem je dotočila až na bříško). Na spodní nožičce bys měla vidět, že dá jakoby prstíky dovnitř (udělá lodičku). Klukům se to moc nelíbilo, tak jsem to zas moc často nedělala, ale cvičila jsem víc na gymnastickém míči. Hezky jsou cviky popsané v knížece od Grady, Cvičení s miminkem Baby gymnastika. Tam je nafoceno i to otáčení. Ale jak píše Bera, určitě nic nezkazíš, když zajdeš na RHB, i pro tvůj pocit to bude lepší. A neboj, malý je šikovný, jen se asi prostě otáčet nepotřebuje. U nás se první otáčel Honzík, ze začátku krkolomě a až 14dní po něm se začal otáčet Kubík. On je prostě takový salámista, kdežto Honzík je plný energie a taky je to vidět hodně i teď, Kuba se plazí o dost míň, kdežto Honzík je takový péro, že jakmile ho nechám chvilku o samotě, hned se odplazí z deky třeba psovi do pelechu 🙂 A to se říká, že jednovaječná dvojčata se vyvíjí stejně 😅. Je to prostě jenom o tom, že se Kuba prostě tolik pohybovat nepotřebuje, stačí mu hračky, které má v dosahu a když už ho to nebaví, tak se teda odplazí. Já jsem kluky nechávala od začátku jenom na zemi, do postýlky chodili jenom spinkat. Třeba nemá tolik manévrovacího prostoru a na zemi by mu to šlo líp?

argousek: ty už jsi v 27tt, to je fajn, užívej těhotenství, svoje poslední 🙂 Držím palce!

bera28
30. jan 2010

Eviku, no jo, viděly jsme se. Já jak jsem slyšela, že je to Vendelínek, tak jsem si hned vzpomněla na příběh na cpapiku. To víš, takové zázraky sleduji🙂 Je nádherně baculaý, fakt krásný kluk! A nebyla ta holčička Evička od ivig?? Já jsem se nestihla s vámi ani pobavit, vždyť jsi to viděla sama🙂 Pořád jsme je někde naháněli a to jsme pak šli ještě na RES a Jip na návštěvu.
Jsem ráda, že si k nám zavítala a doufám, že v této diskusi zůstaneš. Vendík je opravdu velký šikula. Jo a ty údaje si nastavíš nahoře v "Nastavení"

Sorbonko, IP mi nepřišla:(( Jdu juknout na tvoje videa.

nanya
30. jan 2010

eviku80 - na rehabku chodím, ale necvičíme vojtovku. Kdybych si na RHB nezašla sama, tak bychom tam ani nechodili. Neboť podle neurologa nebylo třeba cvičit. Ale rehabilitační sestra by mu aji nějaký cvik dala, říkala, že není nějak extra cvičit, ale ona přímo řekla, že by našla i na úplně zdravém dítku něco, co je třeba zlepšit. Ale to otáčení se jí taky nějak nezdá.

Sorbono - nádherná videa a šikovní, co šikovní, nejšikovnější kluci, fakt. Paráda. Daník si třeba ani nehraje s nožičkami, jak jsem viděla u tvých rarášků. On tak max. při přebalování, když je naboso, ale to mu musím tu nožku ještě ukázat. Je takový celý ztvrdlý. Na rehabce to vše snad vyřešíme a vymyslíme nějaké ty cviky, aby se konečně pošoupnul někam dopředu. 😠 Děkuji za radu na cvičení, určitě vyzkouším.