Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
1. feb 2010

pavcik najedeš na fotky a daš tam svoji..nebo ji dej na zed 😉

holky on tu brečí hlady a dr řekla,že do 15 h ani kapku a pak 2 lžičky 😝 no už dostal ryžovou kaši s mrkví asi 10 lžiček,ale řve i tak dál a víc mám strach..

bera vydíš a nikdo nic neřekne,když mají davat 😠

pavcik
1. feb 2010

Jo tak to vim co je to ZTP..moje mamina to měla. Měla výhodu v parkování kterou nikdy nevyužila a pobírala penízky navíc. Nejdřív 2 tisíce,pak 4tisíce a týden před smrtí jsem jí zařídila další zvýšení a až teda po smrti jí by jí to zvedli na ten největší stupeň za 11 tisíc ale toho se nedožila. Ale u dětí takovýhle sumy asi nejsou.
Akorát nevim komu bych tu ztp kartičku ukazovala...já taky věřím že bude v pořádku...podívej tak to vyšlo vám 🙂
u nás to bude taky tak ať už to bude kdykoliv 🙂 ale je fakt že nevím na co by se ty korunky mohli použít,ale kdybych za ně s nim mohla chodit někam na další pohybový cvičení.....
No každopádně jsem ráda za ty lázně co teď rozjedu. Prý budu moc jezdit každý rok. Takže dokaď to bude potřeba a Matýskovi to bude pomáhat tak nebudu váhat a budu jezdit a velice ráda.
Hodně mě tu nakoply maminy jak psaly že to opravdu k něčemu je a jejich dětem to pomohlo a šouplo je to dál 🙂

fajn
1. feb 2010

peti držím pěsti at to zvládnete doma

Pavcik je to od roka dá se požádak na péči o osobu blízkou jak psala bera tak na ztp a tím dostaneš peníze na benzín a můžeš mít zvýšenou sociálku ,k té péči ještě bereš mateřskou a když jezdíš na cvičení tak si nech od dr. vypsat cesťák a reh. ti ho potvrdí a pojišťovna proplatí. Já jsem taky nic nechtěla ale proč když ta možnost tady je tak co. Když můžou jiní občané tak já taky. Vše dostaneš na dva roky a vše vyřídí dr.

pavcik
1. feb 2010

fajn : jak píšeš...když můžou ostatní...a hlavně,neděláme to pro sebe ale pro svý děti a ty potřebují jen to nejlepší 🙂

fajn
1. feb 2010

víš co na soc ti neřeknou máte nárok na to a na to . Mě kdyby to neřekla paní z rané péče tak vím prd. A co každá kačka dobrá 😉

pavcik
1. feb 2010

přesně tak. A co teprve pro maminy samoživitelky,nebo pro rodiny které přišli o práci. Taky mě fascinuje co si nezjistíš to nevíš a oni ti ani neřeknou 🙂

denisee
1. feb 2010

Holky, moc všem děkuji za přání k narozeninám 🙂
Petrach: moc držím pěsti, ať jsou děti brzy fit a není to nic vážného. Nejspíš to bude nějaká střevní chřipka, dneska mi zrovna říkala, že její holčička jí minulý týden prodělala.

Pavcik: to je zvláštní, že ten doktor nic o rehab.stole nevěděl, ale hlavně že dá potvrzení 😉

Jinak Vojta dnes ráno opět 38,3 a usnul už v půl 11, jindy spí, až po obědě tak ve 13:00, tak jsem taky zvědavá co bude odpoledne, jako ty Bera. Já si měla jít odpočinout zítra na masáž, ale paní je v nemocnici ☹

andulka4
1. feb 2010

Denise vše nej nej nej k narozeninám (kolikáte slavíš?)

hoolky nestíhám dočítat ale moc děkuji za přání a pochvalu Davídka 😀 je to hrozný mudrlant 😝
uuuž aby bylo jarooo

fajn
1. feb 2010

denisko toho sněhuláka máte ze sněhu ? 😨 Jestli jo tak ten je nádhernej. 😀 Někde jsem viděla takovyho ale to nebyl sněhovej

tinuskaha
1. feb 2010

Ahojte.
Denisee vsetko najlepsie k narodeninam 😉
Peti myslim na Vas a drzim moooooooooc palce nech je vsetko v poriadku a nemusite do nemocnice.
Nanya super vidis Danisek ti ukazal ze to skratka umi 😉
My sme dnes absolvovali kardio,vsetko ok ale musime tam este raz v juni.
No a mame za sebou aj prvu injekciu cerebrolyzinu.Dak drzte palce nech sa to vsetko rozbehne ako ma.

nanya
1. feb 2010

tinus - já vám držím palušky a všechny a moc pevně, neboj, injekce zaberou. Už se těším, až sem pisneš novinky 😵

maatkka
1. feb 2010

Denisee pripajam sa ku gratulaciam a zelam vsetko len to dobre 🙂 A nech ti uz drobcek prestane teplotovat.

Peti chudiatka ☹ veeelmi drzim palce nech uz je dobre a nech do nemocnice nemusite.

Tinus jasne ze drzime palce. Myslim na vas - ved vies ze viem co to je...

A baulky vsetkym vam velmi pekne dakujem za pochvalu 😵

denisee
1. feb 2010

Andulka: 31 let 😅

Fajn: sněhulák stavěli naši je to focené u nich na zahradě 🙂 🙂 , vyhráli si sním 🙂

andulka4
1. feb 2010

já v pátek 30 😝

fajn
1. feb 2010

teda vy jste mladice 🙂 tiše závidím ☹

petrach
1. feb 2010

fajn no no 😉 ty jsi taky

tinus tak at ty injekce zaberou,moc moc ti to přeju a hlavne Alexkovi 😉
nanya tedaa,co papáte? 😀 bud za to rada

malí se drží,spali oba i s Eliškou skoro 3 hodky,tatka hlídal a ja lehla na hodku taky...neco už malo pojedl,tak snad už bude dobře..
denise a byli jste u dr?? doufám že bude prckovi taky brzo líp..tak se drž

jo holky k tomu příspevku..stojí to za to? myslím kolik dají? asi nevíte že? nám taky nikdo nic neřekl 😝

argousek
1. feb 2010

denisee vše nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka, lásky a radosti z Vojtíška 😀
já jsem slavila minulý týden fajn 😀 27 😀 Udělala jsem si radost a koupila jsem si nový telefon, to co jsem měla už bylo pro ostudu někde ukazovat 😀

peti držím palečky ať se brzy vyzdravíte

andulko ten D je prostě úžasnej, nejvíc se mi líbilo, jak si to nakonci krásně pochválil 😀

My jsme dneska zkoušeli lyžičky, byla to docela psina, jestli nebudu lenoch, tak pak vložím nějaké foto

Tinus myslím, že je skvělé, že s tím začnete něco dělat, co nejdřív, o to je větší šance, že bude vše v pořádku. Držím palce 😉

fajn
1. feb 2010

teda argoušku 😒 a nic se neřekne ,takže dodatečně vše nejlepší a ať teda vydržíš až do toho 40tt a Adamek ať ti dělá samou radost
Já si tady připadám jak babička ☹

Peti to je dobře že se ulevilo oběma a že to zvládnete snad doma ,nemocnice nebrat to jsem si užila s Didkou první rok pořád
Tinus tak ať to zabere co nejlíp

nanya
1. feb 2010

peti, tak jsem docela mimo, co papáme? Jsem něco psala? Nějak jsem mimo 😀 😠

fajn
1. feb 2010

peti a k tomu příspěvku je to tak kterej stupeň vám dají Didka měla poprve 3....9000,-
2....5000,-
1....2000,-
4....12 000,-
na benzin je to taky tak podle stupně ale to je jednou za rok a to přesně nevím ,byla jsem žádat minulej týden tak čekám kolik nám dají ale myslím kolem 6 000,-
a když ten cesťák tak je to podle kilometrů většinou jsem za těch 10 jízd měla tak 1 500,- no neber to že?

Takže to chce jen zkusit buď to to dají nebo ne ,stejně to vyřizuje dr. takže ty s tím práci nemáš

merj
1. feb 2010

Ahojte, holky, dnes tatka dorazil z prace driv a hlida a ja tu delam silene reporty pro zakaznika ☹, tak si vas chvilemi ctu na zpestreni.

Oslavenkynim (Denisee a dodatecne Argousek) vse nej.
A Fajn nesmutni, az v patek si budu na dalku pripijet s Andulkou z narozeninove cise, tak ta ctyricitka bude uz proklate blizko. Hold jsme tu mezi tu s mladymi zabami 😀 😀 😀

Petrach, doufam, ze deticky ti jen chteli zpestrit noc a bude uz vse ok. Nam pro pripad, kdy dite se hodne odvodnuje, doporucila doktorka Kuliska, tak se na to zkus zeptat, zda by to maly nemohl dostat. Je to na prujem, ale nam maly loni hodne zvracel rymu i nekolikrat za den a k tomu nam to doktorka doporucila take. Ale at to radeji nepotrebujete. A netrap se neco je asi ve zduchu. Nas maly mel take rano zvysenou teplotu a usnul v 10 a vstaval v 13:30.

andulka4
1. feb 2010

Argousku taky přejeme vše NEJ NEJ NEJ......A myslela jsem že jsi starší 😀

fajn
1. feb 2010

jej merj tak to jsem ráda že tu nejsem sama 😉

merj
1. feb 2010

Fajn, sama matka "seniorka" tu nejsi, jen ty mas vyhodu, ze az pujdes do duchodu, tak holky uz budou vetsi. U meho a snad u mych deti bude doznivat puberta 😀

fajn
1. feb 2010

😀

bera28
1. feb 2010

Fajn, nejsi tady sama, neboj. Zatím všechny ty oslavenkyně jsou mladší než já 😀
Argousku, dodatečně vše nej a pohodové těhu až do konce. Jukla jsem, a máš už pěkný pupík 🙂

Pavcik, dobre delas, ze si ten příspěvek vyběháš. Nám by ho na Kubu stejně nedali, resp. by nebyl žádný doktor, který by mu to napsal. Ještě že jsem mu to ani nezařizovala, stejně bych to musela teď rušit, protože potřebuji potvrzení do školky, že jsou OK. Ale tobě držím palečky!

Tinus, injekce určitě zaberou, neboj!

Holky, já jsem se odpol nasmála. Jak jsem byla na kosmetice, tak už tam chodím spoustu let a staly se z nás kámošky. Vyprávěla jsem novinky ze života svišťů a zase jsem nadávala na jídlo. Tak mi vyprávěla, jak když byli její synové malí, tak jí babička pořád říkala, ať s nima něco udělá nebo jí zajdou 😀 😀 Byli to hrozný hubeňourové. No nejen že nezašli, ale teď jsou z nich už puberťáci a moc pěkní kluci. Jo a babičce na to říkala, že jestli je teda jako má cpát šiškama jako husy 😀
Ona je to strašně super holka a zabývá se alternativní medicínou a esoterikou. Od ní jsem vždycky měla bezva kontakty, třeba na tu kinezioložku. No a najednou mi začala vyprávět, že byla minulý týden na kraniosakrální terapii. Tak jsem vyletěla z toho lehátka a hned jsem spustila, že zrovna sháním někoho dobrýho na sakrálku, protože to chci taky vyzkoušet. Třeba by to mohlo na svišťáky zabrat. Když jsou ty jejich problémy psychický. Tak už mám kontakt a hned zítra tam zavolám. Pak vás budu informovat, k čemu jsme došli.

denisee
1. feb 2010

Argousek: dodatečně všechno nej!!!! hlavně bezproblémové těhotenství a jak dopadlo lyžování??
Bera: a jak probíhá terapie, na čem je založena???
Petrach: jsem ráda, že se to snad lepší.

Já odpoledne zjistila, že Vojtovi lezou i stoličky na hoře, takže mu rostou naráz všechny 4, takže je to asi k těm zubům, ty teploty, dneska se mi zdál lepší, přes 38 měl jen ráno a až teď před spaním.

pavcik
1. feb 2010

ještě k těm příspěvkům...já na internetu našla že se to dělí na děti a dospělí a u dětí je to prýýýýýý
1.stupeň........3000,-
2.stupeň.......5000,-
3.stupeň ....11.000,-
ale spíš bych věřila těm hodnotám co tu psala fajn.....
a jak to že ti dali hned 3.stupeň???? to to bylo tak špatný???? A jaký oni mají podmínky na co to můžeš použít??? a asi chtějí třeba schovávat nějaký účtenky jako potvrzení,ne????

argousek
1. feb 2010

Andulko to ti teda pěkně děkuju 😀 to vypadám na fotkách starší než jsem 😅

Bera a to tam je fotka pupíku z 19. týdne, až tam vložím fotku teď, tak to budete holky koukat 😀

Jojo lyžování bylo super, docela jsme se u toho nasmáli, Adámkovi se to moc líbilo, pak vložím fotky, ale nebaví mně to zmenšování, tak nevím, kdy 😀

bera28
1. feb 2010

Denisee, ta terapie je založena na vylaďování rytmu těla. Rozpouští blokády, uvolňuje napětí, traumata z minulosti. A probíhá to přikládáním rukou. No a ten pán, na kterého jsem dostala kontakt dělá ještě trošku více specifickou formu této terapie, tzv. kraniosakrální biodynamiku. Více info najdeš: http://www.centrumozon.cz/Soubory/HTML/CZ/menu/...
Hned zítra mu zavolám.
Vojtík se ti pěkně zubatí🙂

Argousku, sem s fotkama!!!!!