Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
9. feb 2010

Denis tak hlavně opatrně,kam vlastně jedete,my jezdili s dětma na lyžák na Nový Hutě 😉 ,jo a ip

vladimuraz
9. feb 2010

Mispuli, já tipuju, že denisee jede do Beskyd 🙂

Holky, mně se taky dneska nic nechce, jsem líná jak veš 😀 . Že se k nim ještě vracím - včera jsme odvšivili, dneska jsem ještě dohledávala ty hnidy a stejně mi praskaly mezi prsty, takže si myslím, že je ten voňavý zázrak nezabil. No uvidíme, nasadíme ještě jednu kúru za týden.
Pavčik, dneska už se snad vlásky nestříhaj, nevím, Klárka má jemňoučké a světlé, takže je to aspoň dobře vidět. Prodávají se šampony, ale to jsem zamítla, už jí vidím, jak Klárka vydrží mít na hlavě 15 minut šampon a hlavu zabalenou v igelitu. Koupila jsem nějaký spray, který se jen nastříká a nechá se působit. Prý je nejlepší, ale jak jsem už psala, nejsem o tom zcela přesvědčená.

Susika, zdravíme, myslela jsem, že píšeš o mojí Klárce 🙂 , zrovna nedávno jsem tu popisovala téměř to samé. Takže jediné, co Tě může trochu uklidnit a potěšit je, že v tom nejsi sama 😀

Fajn, Ty a depka? To už musí být hodně zle, sakra. Dej si panáka, v kombinaci s Alphavillem to určitě zabere 😉

fajn
9. feb 2010

panáka nemůžu ještě pojedu autem,ale pak to jistí čaj s rumem to já milujuuuuuuuuuuuuuuuu

mispuli
9. feb 2010

fajn čaj s rumíkem můžu,i když jíá ho radši se slivovičkou 😉

vladimuraz
9. feb 2010

A já zas horkou čokoládu s rumem, ale musí to být taková ta hustá z kavárny, ne ten práškový hnus 🙂

mispuli
9. feb 2010

vladi už si byla na čokoládě tam v pražskej? Já sice čokoládu nesmím,ale jak byly táborky,tak si jí tam nějaký lidi dávali a normálně jsem jim záviděla,jak se jim to z tý lžičky táhlo dolů,to jsem si říkala,že musí bejt fakt dobrý 🙂

fajn
9. feb 2010

slivovičku může můj chlap. Já mám ráda rum do čaje a samotné mám ráda Bechera 😀

vladimuraz
9. feb 2010

Mispuli, to víš, že byla, tam mají tu nej! Všude jinde (bohužel i v Campanille nebo Tortě) Ti rozpustí ten prášek, to se nedá pít.

Fajn, tak já moc nepiju, ale když už, tak to stojí za to a je mi téměř jedno, co to je 😀

mispuli
9. feb 2010

vladi taky piju co teče,ale bechcera tedy nemůžu,pila jsem ho v mládí v kuse snad 4 roky,bud samotnej nebo s tonikem a dneska se mi ježí chlupy jen ho cítím 😀 😀 ,tak někdy spolu vyrazíme večer a nasosáme 😉 ,já ted naposledy byla s kamarádkou v Alfě a líbí se mi tam čím dál víc,tu čokošku to věřím,on vůbec ten obchůdek vypadá luxusně,mě tam lákaj ty sejry,ale nějak se tam nemůžeme dohrabat,většinou se pohybujeme v opačných částech města

miroslava89
9. feb 2010

ahojte mozem medzi vas?..
nam sa nasa vysnivana dcerka narodila 29.1...v 22+1tg.. s hmotnostou 520gramov.. par dni po narodeni dostala zltacku ale inak je uplne zdravucka..vcera mala 590gramov..

zuziacik83
9. feb 2010

22+1?? a mala si spravne vypocitany datum porodu?...Ak sa mozem spytat co sa stalo?...Teda, to je extremne malo22+1, a je na to princeznicka este dost velika..ja nemam predcasniatko, ale stravili sme 4mesiace v nemocnici a udrziavali nas, takze poznam vela mamiciek s pol kilovymi detickami. Niekedy to dopadlo super a niekedy velmi smutne 😔 . Drzim vasej priceznej palce a posielam vela vela sil bojovat. BUde ich potrebovat...aj ty...nech vsetko dopadne dobre.

bera28
9. feb 2010

Holky, vy jste se teda zase rozkecaly 😀 😀 Člověk je celé dopoledne u sporáku a pak nestačí dočítat (teď zas kecám já 😉

Denisee, to zvládnete, neboj. Ženský se neztratí. Sláva expedici Ydykseb 😎

Susika, jak tak čtu, tak se doma nenudíš 😀

Holky, nestrašte s tím zaskakováním. Ti moji pořád něco žmoulají v puse, a při naší smůle jim určitě jednou zaskočí oběma naráz 😠

Teda diskošku bych si dala taky líbit. Teď jsem četla v MF Dnes, že na velké turné vyráží Hložek a Kotvald. Že bysme zašly na Holky z naší školky? 😀 😀 😀

Vladi, mě taky teď nic nebaví, venku zima a hnus, doma predátoři, není kam se schovat.

Jo a ještě jste si tady dávaly virtuálně panáčky, jo? No tak to je pro mě jako abstinenta akorát k naštvání 😎 Já si tak můžu dát šípkový čaj s medem 🙂

Miroslava, velká gratulace k narození malé, resp. malé ale silné bojovnice!! Samozřejmě že můžeš mezi nás. Počítej s tím, že vás čeká ještě strašně dlouhá a mnohdy trnitá cesta, ale všichni budeme věřit, že na konci budete všihni společně doma.

Nevím, jestli jste se dnes dívaly na Sama doma, ale byla tam moje známá s dvojčatama z 24 tt. Kluci jsou fakt úžasní, při porodu měli 470 a 620 g. Loni byli také v lázních, na název si už nevzpomínám, ale byla z toho docela zoufalá, protože procedury probíhaly úpně v jiné budově a ta neměla výtah!!! A ona s dvojčatovým kočárem, a tenkrát ještě jeden klučík ani nechodil, to byl děs běs. Ale jinak jim to pomohlo. Jo a motoricky jsou oba v poho, teď jim je 2 roky a 4 měsíce.

miroslava89
9. feb 2010

zuz
termin som mala vypocitany spravne..kedze som otehotnela len mesiac po potrate..
aod zaciatku som mala rizikove tehu.. cca v 12tt som prekonala toxoplazmozu, zacala som sa otvarat, neskor sa mi spravil obrovsky hematom vecsi ako malinka..a to som bola cele tzdne v nemocnici.. v 19tt mi zacalo tvrdnut brusko ovela castejsie ako perdtym.. a potom jedneho dna z nicoho nic mi zacali kontrakcie odisla zatka..a tri dni na to sa malinka narodila..
a dakujem(e),..

vladimuraz
9. feb 2010

Bera, "není kam se schovat" je pro mně hláška dne 😀 😀 😀 To je přesný!!!!

Miroslava, vítej mezi námi. Gratuluju k tak statečné bojovnici, měla jsi určitě i velké štěstí na doktory, mnou se tenkrát v tomhle týdnu odmítli zabývat. Doslova řekli, že je moje dítě nezajímá, že stejně nemá šanci. Je moc dobře, že je malá v pořádku, držím palečky, aby to tak bylo i nadále!!!!

fajn
9. feb 2010

ahojte tak já už jsem doma a má m uvařenej čaj s rumem

Mirko vítám tě u nás a gratuluju k málé velké bojovnici. Můžu se zeptat ty jsi rodila v Itálii? a co malá je na dýchači nebo je tak šikovná? Držím pěsti ať to vše probíhá co nejlíp a malá je v pořádku. Já mám Didku 23+5 a je to číslo. Tak ti přeju ať to pěkně vyjde a máte takovyho ďábla doma 😀

mispuli
9. feb 2010

ahoj miri,vítejtakovýho drobečka už si tuplem nedokážu představit,ale je prima,že to tak krásně zvládá,mám pocit,že v tomto tt by to tady u nás byl potrat ☹ ☹ ,takže jste skvělý

holky my snad neodjedeme ☹ ,mišák mi tady mezitím usnul,tak doufám,že jí pak nebude špatně v autě

přihodila jsem fotky na rajče,jestrli chcete,mrkněte http://supka.rajce.idnes.cz/

fajn
9. feb 2010

holky a kde máme adajar a toho Argouska ?

bera28
9. feb 2010

No jo, adajar už tady dlouho nebyla. Taky by mě zajímalo, jak se daří Danýskovi.
Argousek určitě odpočívá 😉

Mispuli, bezva fotky, ze sněhu jsou děti nadšený, co?

Mirko, já jsem ležela v nemocnici od 19tt, přijímali mě jako počínající potrat. Jasně mi řekli, že pokud by se děti narodily dřív jak ve 24 tt, tak nezachraňují. I kortikoidy mi píchali až 24+1. A to jsem ležela v perinatologickém centru (aby nevznikla mýlka, nebylo to v Podolí, kde jsem nakonec porodila).Takže tam, kde jsi rodila, vám dali ohromnou šanci. Klobouk dolů!

Pavcik, dej vědět, jak jsi dopadla na RHB. No a jak si Matýsek zvykl na plavčo? Líbí? Já už se těším, až zase začneme. Včera mi z Juklíku poslali dopis s termínem, kdy se máme přijít přihlásit. Teď rarachy topím jen ve vaně 😀

zuzka72
9. feb 2010

Náhodou jsem narazila na vaši diskuzi a jak píše Bera u nás v OL do 24tt berou dítě, jako plod a nezachraňují ho až od toho 24tt a to musí mít nad 500gr a přežít 24hodin. Tak pokud Miroslava jsi měla holčičku ve 22tt, tak klobouk dolů, že to takhle dopadlo a přeji hodně zdravíčka, samozřejmě všem malinkým miminkám. 🙂

fajn
9. feb 2010

zuzko já mám Didku 23+5 a rodila jsem v Olomouci. Je to tak pokud dítě jeví známky života a je života schopné tak zachraňují. Když jsem se ptala proč ji zachraňovali tak mi dr. řekl že byla moc čilá že měla otevřeny oči a že to tak malinkatí ještě nemají. Takže ono to záleží i na tom mimuškovi.

pavcik
9. feb 2010

Tak na rhb docela dobrý. Dali nám místo asi 4 cviků jeden který působí jako ty 4.
A ohledně toho stolu mi rhb řekla že to asi starej Straňák nepotvrdí,že on to nepovažuje za potřebný když se dá cvičit na jídelním stole. Tak mi poradila ať si na netu najdu nějakou rodinu který ten stůl mají a už ho nepotřebují ale po dobu 5 let by ho měli schovávat 😒
Takže to na Straňáka ani zkoušet nebudu,nebo mě ještě seřve jako vždy

petrach
9. feb 2010

Miroslavo vítej mezi námi..tvá holčička teda musí byt velká bojovnice a moc vám budem držet pesti,at se jí daří..bude to hodne dlouhá cesta domu,ale rychle to utíká a ti naši drobečci za to stojí..tak se drž a chod na rady a když bude třeba i pro sílu..jsme tu pro tebe

pavcik asi fakt jak ktery dr..my jsme to taky neskoušeli..nechala jsem si u čalouníka udelat nastavec na stul,at se nemusím hrbit a je to pohodlné..ale tajne se teším,až přestanem s vojtovkou,čím dál víc se mi nechce,asi jak už vydím pokroky

andulka4
10. feb 2010

Ahoj holky, nestíhám dočíst...
včera jsem byla na kontrole a nález je stejný....tak aspoň že se to nehorší

mám odpočívat min. do 34tt 😀 tak ještě že je tolik sněhu a nemusí mě to mrzet

😝

fajn
10. feb 2010

Andulko super,teď odpočívej a pak to bude fofr se dvěma dětma tak si toho ještě potom užiješ.

andulka4
10. feb 2010

taky si říkám že bych měla odpočívat že se z toho potom po...ru 😝

tanav
10. feb 2010

Ahojte,
tak my sme od včera v postieľke. Alexík váži 1710 g. Budú ho teraz vážiť každý deň.
Noc zvládol v pohode. Poobede idem k nemu, tak Vám večer napíšem.

Andulka, drž sa a dávaj na seba pozor. Pekné fotky. Pozrela som album.

Fajn, pozdravujem Didku aj Teba.

Pá-pá.

fajn
10. feb 2010

tanav tak ho pozdravuj . Je fakt moc šikovnej ,a když jdeš k němu tento týden nebo až příští? Myslím na lehnutí 😉

tanav
10. feb 2010

Fajn,
mala by som ísť od pondelka 15.2. U nás začínajú jarné prázdniny. Chlapci musia byť s mojou mamkou,
pretože manžel musí byť v práci. Má toho dosť veľa. To nie je problém. Problém je v tom, že v Prešove
sú iba 3 miesta pre mamičky a momentálne je obsadené, ale ja má brata v Prešove, takže mám kde spať,
len to musíme doladiť s doktorkou ako to urobíme. U nás asi nie sú asi celkom také podmienky v centrách ako inde. Neviem ako to funguje inde.
Ja by som chodila k nemu okolo 9,00 a potom až 16,00 hod cez deň. Inak tam nepúšťajú maminky.
Situácia by sa zmenila, ak už budeme kojiť. Alex by už mohol byť aj v Poprade na oddelení, ale ja som zatiaľ
nechala v Prešove.
Zajtra idem ešte na poslednú skúšku a jeden zápočet, tak dúfam, že sa mi podarí to dobiť.

fajn
10. feb 2010

tak držím pěsti ať to zvládneš.
V Olomouci je to tak ,že tam jdeš týden před propuštěním i na noc .Taky jsou tam dva pokoje ,jeden dvoulůžkovej a jeden jednolůžko.

nanya
10. feb 2010

maatkka - to s tím vymazáním textu, to se mi stalo už několikrát, ale já narozdíl od tebe, jsem to vzdala a už jej znovu nevložila 😖 Byla jsem pak naštvaná celý den 😠

bera - božatko malé, hlavně, že se mu nic vážného nestalo... jen doufám, že my ty padací dny s Danečkem přeskočíme...

miroslava89 - vítám tě mezi námi a gratuluji k malé bojovnici. 🙂

fajn - hledala jsi adajar? Ona bývá spíše na FB.

pavcik - můžeš mi prosím popsat cvik, co jsi dostala místo 4 cviků? Já bych o něj popřípadě na RHB poprosila. Dík.

tanav - malý roste jako z vody. Je fakt moooocinko velikánský šikulka, jak to krásně zvládá. 😵

Jinak u nás nic moc nového. Na RHB mi ukázala znovu ten cvik z vojtovky - myslím že "reflexní plazení", tak jsem to samozřejmě doteď cvičila špatně 😠 Daneček při cvičení začal více spinkat. Pořád zívá. Ale jinak bych řekla, že to snáší docel adobře a snad i já 😉 Ale i sama rehabilitační ho měla co udržet. Tak jen doufám, že vojtovka rychle zabre, netuším, jak dlouho ho ještě zvládnu udržet a narolovat do dané pozice 😒 Taky říkala, že stačí 2x denně. Tak snad má pravdu, neboť jsem všude četla, že 3x za den je MINIMUM 😖