Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
25. feb 2010

jani gratuluju k miminkum..
já odsavala prvních 6 tydnu ruční odsavačkou co 3 hodky a rozjelo se mi mlíko,že jsem krmila celé oddelení a ješte meli zasoby na mrazáku,el odsavačku jsem pořídila až pozdejc..a jak píše bera mateřina je fajn,ale pokud není svet se nezboří,skus a když to nepujde tak se netrap..
máte před sebou hodne dlouhou cestu,ale za sebe mužu říct,že to utíkalo hrozne rychle,jezdili jsme denne za malím..v tom lítání ti ten čas bude utíkat,jen to chce hodne trpelivosti..je to jako na houpačce,jednou je zlepšení a pozitivní zpravy,podruhé zase zhoršení a komplikace..hlavne musíš veřit a vaši malí bojovníčci to vycítí a budou bojovat..drž se a ptej pokud te neco bude zajímat..nebo se přijd i vyplakat,my tady víme,co prožíváš..

a co Nikolka????
mispuli tak to je moooc dobře 🙂

fajn
25. feb 2010

jani gratuluju k mimískům a přeju jim moc moc moc zdraví a teď i hodně štěstí.Holky už vše napsaly je to jak na houpačce ale jak se přehoupne první kilo tak už to potom jde docela rychle.

Tanav tak to už je opravdu jednou nožičkou doma 😀

Dnes jedem k zubařovi no mám hrůzu radši bych jela na gyndu 😉

pavcik
25. feb 2010

janičku taky vítám a gratuluju k miminkům. Já to s mlíkem měla tak že jsem si musela koupit elektrickou medelu a mlíka jsem měla tolik že už ho nechtěly ani v bance ☹ takže jsem ho vylejvala. Matěj na tom byl jak na houpačce,že ho nestačil spotřebovávat nebo mu ho vůbec nedávally když chytl infekci střev tak nejedl vůbec.
Jani,můj Matěj má krvácení do mozku 4.stupně,zpočátku nás všichni strašili. pořád nemáme vyhráno. Bereme uklidňující lék phenomaleten který ted hodně pomalu vysazujeme. Jelikož se to Matějovi stalo na pravé straně mozku a v těle se to kříží tak mu to ovlivnilo levou stranu a to tím že jí nepoužívá. Pravou ručkou už si hraje s dudlíkem,i veme nějakou hračku ale levá ruka volně leží v pěst u tělíčka. Cvičíme vojtovku a trochu se to lepší. Už občas není tak zaťatá. Vypadá to nadějně. Chodit by měl ale neví se kdy...jak mi včera řekli,je to lehká forma DMO ale cvičením se to dá odbourat.
Chce to jen trpělivost a věřit. Máme štěstí že žijeme v této době a moderní technika a přístroje jsou na takové úrovni že by jsme se nemuseli bát,ale dokovaď toho nebo ty prcky nemáme doma klidu si neužijem,vlastně ani když jsou doma 🙂 ale to je na celý život ten strach.
Je strašně moc dobré že tu tahle diskuze je,hodně mi ve všem holky pomohly a pořád pomáhají. Každá má jiné zážitky a různě přínosné informace které hodně pomůžou.
A na úspěších miminek tady vidíš,že časem se tomu snad všichni ještě pousmějem a nebudeme věřit co jsme vše špatnýho zažívaly.

petrach
25. feb 2010

fajn na gynde jsem byla včera 😀a desne me bolí zub a nemám odvahu se jít objednat..jsou hned vedle té gyndy 😝

pavcik napsalas to moc hezky 😉

díte mi chrní a já mám práce 😝musím pouklízet celou chalupu a žehleního mám desny koš..a se mi nechceeeee 😝

janicka.slunicko
25. feb 2010

Děkuji holky za podporu. zatim se prckove držej je to unich beze změny. Jsem tam dneska nebyla,jenom jsem tam volala, nema totiž auto ale zítra už tam za nimi pofrčím. S tim mlíčkem to tak odstříkam tech 20 nekdy 30 z obouch prsou,tak snad se to zlepší,jak pišete..

Pavčik: Kde jsi měla Matěje v jaké nemocnici? A pojaké době ti ho dali poprvé na hrud, myslim že se to jmenuje klokankovaní.Ty jsi byla pak snim v nemocnici? To dělate velké pokroky.

Jak to vzaly vaši manželé?

pavcik
25. feb 2010

Janicka: byli jsme v podolí a poležel si tam přes dva měsíce. Po jaký době,to ani nevim,jen vim že musí být stabilizovaný...je lepší to nějak neunáhlovat. Doktoři vědí co dělají. Neboj dočkáš se. Zatim stačí když tě cítí když stojíš u inkubátoru nebo tě slyší. Já tam byla jen po nezbytně nutnou dobu,poprosia jsem o urychlení propůstky,protože jsem špatně psychicky nesla ty šťastný rodiny okolo kterých jsem chodila za nim na aro a zase zpět. Slyšet ty zdravý miminka. To se nedalo ☹

janicka.slunicko
25. feb 2010

Holky jak si najedete na tyto stranky nejrichleji. Ja moc s internetem memam takove zkusenosti,me přijde strasně složite se sem napojit. Manžela nemam doma aby mi to ukazal.

janicka.slunicko
25. feb 2010

Bera28. jsem si chtela předcist tvuj přiběh ale nejde mi to napojit na tu stranku.

pavcik
25. feb 2010

no já jakmile dám do lišty kam se píší webové adresy dám počáteční písmeno M tak už mi to samo napíše,protože jsem chodim často. A pak akorát kliknu do kojnců a dle našeho dlouhého názvu sem tu 🙂

fajn
25. feb 2010

já mám zase stránky v oblíbených tak jenom kliknu a jsem přímo tady.

Jinak u zabeře všichni bez ztráty bodu hurááááááááá ,jsem ještě dostala frťana bechera no pohodička. Já jsem se vždycky bála jak prase ale už to není tak strašné ale gynda je rychlejší 😀

bera28
25. feb 2010

Fajn, tak to je super návštěva zubaře 😀
Janicko, tak zkus www.cpapik.cz a najdi si v seznamu příběhů ten náš (Kubík a Anetka Vlasákovi). Jinak příběhů je tak dost, jsou tam i dvojčátka ze 24 tt.
Jak jsi se ptala, jak ten předčasný porod brali partzneři, tak to jsme tu také už rozebíraly. U nás to byla hrůza a tímto "zážitkem" jsme se tak nějak od sebe vzdálili.

Dneska bylo venku nádherně. Už se fakt blíží jaro 🙂

A kdepak se nám toulá Nickaveru? Jakpak se asi vede malé?
A co Lilinka??

bera28
25. feb 2010

Holky, protože mi dneska dorazily další dvě slevové knížky z DM, a mám fakt spoustu nepotřebných kuponků, tak kdo má zájem, tak si vyberte ty, které by se vám hodily a já je pošlu. Nechci za ně nic, jen je mi líto je v červnu vyhazovat.
Seznamy kupónků jsou zde (každý link obsahuje jiné kuponky):
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29875490&ta...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29919443&ta...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30517619&tab=9
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30483950&tab=9

fajn
25. feb 2010

no já píšu jak osel mělo to být *zubaře 😀
Dneska fakt bylo nádherně ještě jsme šly potom ven jak jsme dojely a někteří došly jak prase. Každá vyjetá kolej od auta v blátě je její. 🙂 ☹ a já pořád peru. No nevím jak to budem dělat v těch lázních.Doufám že bude hezky ,ale zítra už hlásí déšť a na středu na noc -8 ☹

Taky doufám že je jak Lilinka tak Nikolka v pořádku holky ozvěte se

Peti já si myslím že tam net není a i kdyby bylo připojení tak já nemám noťas takže tak. Tak doufám že tady toho naplkáte za těch 6 týdnů tak akorát abych vás potom mohla dočíst 😀 😅

nickaveru
25. feb 2010

Ahojte holky, nejak nestiham vubec nic, ted jsem si vas docitala. Kazdy den stejny kolotoc, navic ty nervy jsou neskutecne. Nastesti se malinke nejakym zazrakem povedlo zabojovat s tou prisernou infekci a po ctyrech dnech je na ustupu! Nikdo tomu nechce verit, ty hodnoty pry byly strasne vysoke a pocitali s mnohem delsi dobou. Sice ta infekce prinesla spoustu komplikaci - museli ji davat transfuzi, krevni desticky, zvysit opet kyslik, navic se ji nedokrvuji prstiky, ma je uplne modre, byla uplne apaticka - ale hlavne ze to vypada, ze infekce ustupuje. Dneska ji zkusili dat zase pididavky mlicka, tak se ted strasne bojime, co zase prijde. Nicmene je Nika ohromna, strasne bojuje, vsichni jsou z ni opravdu vedle. Kez by ji to uz nic nekomplikovalo, je mi ji hrozne lito, takova malicka ... nechapu kde bere vsechnu tu silu.

fajn
25. feb 2010

nika je fakt statečná uvidíš že to všechno zvládne posílám ji velikánské objetí.

Musíme jít kakat 😖

nickaveru
25. feb 2010

Dekuji Fajn, urcite vyridim a az ji budu moct skutecne obejmout, tak i osobne predam. Ani si nedovedu predstavit, ze ji budu moct nekdy doopravdy chovat a objimat. Zda se to tak neskutecne.

vladimuraz
25. feb 2010

Fajn, já myslím, že nějaká možnost určitě bude. V Mariánkách měla mamka internet přímo v lázeňském domě, mají tam erární počítač, kde si zaplatíš třeba na 10 minut, ve Frantovkách jsem chodila do Knihovny, kde měli 3 počítače, 10 minut stálo asi 15,- Kč.
Brrr, zubař, mám panickou hrůzu, v dětství jsme měli školní zubařku s tikem, bylo to šíííílený, co s tou vrtačkou dělala. Někdy v 5 letech se rozhodla, že mi vytrhne 2 přední zuby a já je pak asi 2 roky neměla, při plombování na mně vždycky řvala, že slintám jak pes baskervillskej... no můžu k nim pak mít kladný nebo aspoň neutrální vztah???

Bera, mám 4 kupony na plenky, které sháníš, jestli je chceš poslat, samozřejmě zdarma, písni mi adresu do IP. Nebo si přijď v neděli k divadlu, třeba to nemáš daleko 😉

Nickaveru, Nika je úžasná, jak se snaží, doufám, že už se to zlomí a bude z nejhoršího venku. Už by sis to klokánkování zasloužila 😉

Janicka, gratuluju k dětičkám a držím palce, ať je všechno v pořádku. Já také doporučuji elektrickou odsávačku, bez ní bych mlíčko neměla vůbec. Já měla svojí, ale v nemocnici jich měli k půjčení dost, tak se kdyžtak zeptej.
Jinak co se týče vztahu, tak taky nic moc, ale já nebyla 5 měsíců doma (2,5 v nemocnici a pak 2,5 s Klárkou na neo), manžel to snášel hůř než já, já měla o zábavu postaráno s Klárkou, on se cítil odstrčený.

Maatkka, nenapínej nás, jak je Lilince?

simicak
25. feb 2010

Ja holky taky hlasim jaro,sice dneska hnusne prselo,ale vcera bylo krasne 😵 😵

Viki dnesk extra protivna a ani moc mlika nepila a taky vic kasle,tak uz mam nervy,ze skoncime v nemocnici. Ale snad to bylo kvuli zoubkum ta nalada. Ale zda se mi,ze i tezce dycha trosku,ach jo ☹

Janicko,tak u nas doma to bylo taky stresove. Ja byla porad v nemocnici,manzel prichazel o praci a delal 60hod. tydne,o druhou holku se mi tay starala moje mamka,ta se zacla pocuravat,mamka si stezovala ze s ni manzel nemluvi,manzel zas ze s ni mluvi,ja byla porad ve stresu a pak manzel ze se nevenuji Verunce......no hrozne to bylo. Ale jak nas propustili domu,tak se vse hned zklidnilo a bylo po krizi. Manzel tim ze se nedostal do nemocnice casto,asi 5x zza cele dva mesice,tak nemel moc utvoreny vztah s Viki,ale jak jsme prisli domu,tak mel zakaz i nocniho krmeni,protoze ji celou noc i den drzel na rukach a ona pak potvurka nechtela do postylky a rozmazluje ji porad. Nechce ji davat hrat na zem ni,porad se s ni mazli,nosi ji,sedi s ni -pry potrebuje lasku,kdyz je tak brzo narozena 😀

NIcka,tak to je supr s tou infekci. A aspon vidis,jak ti malicci dokazou bojovat o svuj zivot!!! Je to naprosto neuveritelne. Taky porad nechapu,kde berou tu silu nato vsechno. Mala je bojovnice a urcite to vsechno zvladdne 😉

simicak
25. feb 2010

Janicka a k tem pumpam,ja mela taky elektrickou,rucni jsem mela u prvni dcera byl to des a hruza. Ted jsem mela dvojtou,takze jsemm odstrikavala obe prsa na jednou,coz mmi dalo vic mlika. Nakaonec slo stejne nekolik mooc litru do drezu 😖 No ale me to sestrilo cas v te dobe,delat obe prsa naraz.

HOlky,ja musela normalne vsechno mliko svoje vylit,prootze v Anglii nemuzete darovat mliko,pokud mate miminko v nemocnici. Oduvodnili mi to tim,ze pokud bych o svoje prisla,tak bych nemela zasoby 😕 Tak mohlo moje mliko uzivit nekolik dalsich miminek

maatkka
25. feb 2010

Ahojteee babulky dakujem ze na nas myslite 🙂 Bojim sa to aj napisat aby som to nezakrikla ale mame sa uz kooonecne lepsie 🙂 Liliuska pije uz aspon mlieko - dneska ked videla ze jej ho nesiem sa prvy krat po tej dlllhej dobe rozbehla za nim ze "mnam-mnam" a vypila 200 ml. Inak dnes spapala aj jogurt s presnidavkou a par lyziciek masa so zemiakmi a spenatom - aj ked to nebolo dobrovolne ale takymi kadejakymi fintami... Trochu sme ju (teda hlavne mm) rozmaznali takze je taka uknucanejsia (v noci bola napr. asi 5x hore) ale to moze suvisiest aj s tymi zubkami - ale pravdu povediac teraz mi je vsetko jedno hlavne ze po troske papa a pije mlieko... Najvacsi horor su teraz lieky ktore uziva s takym revom ze mame co robit aby pri tom dychala ☹ - to u nas nikdy nebol problem - aj hnusne lieky uzivala rada lebo sme ju potom chvaaalili a tlieskali jej - co uz na nu neplati...
Vcera aj dneska sme boli skoro po dvoch tyzdnoch vonku - na ihrisku - to bolo fakt super v tom teplucku 🙂 Uz som bola aj vcera-dnes cvicit je mi hned lepsie ked je Lili.
Janicka vitam ta a gratulujem k detickam. Strasne silno drzim paste aby sa vam co naj naj najlepsie darilo... Inak my mame ako domovsku stranku google takze si len do nho natukam "modrykonik" a som tu 😉
Co sa tyka manzela tak ja na mojho nemozem povedat ani pol zleho slova... Nebyt neho v tej bode tak som isto-iste na psychyatrii. Ja sa aj trochu hanbim za to ze som to naozaj strasne zle prezivala vtedy po porode - a to sme "az" 30.tt. ale mm vtedy vedel presne co ma povedat a urobit aby som sa od strachu nezblaznila. Neviem ci mozem napisat ze to nas vztah posilnilo lebo my sme mali krasny vztah aj pred tym ale nepokazilo ho to urcite...
Oslavencom veeeelikaaanska gratulacia... Honzikovi posielam tiez pusinku - je to nas hrdina 🙂
Nickaveru kraaasne si to napisala a velmi pravdivo.... mam slzy v ociach z tych vasich dobrych sprav 🙂 verim ze uz bude len a len lepsie...
Tanav super!!! 🙂
Fajn dufam ze tam nejaka ta moznost internetu bude (ma ani nenapadlo ze nie) lebo to by ste nam tu ako chybali...

petrach
25. feb 2010

Nicka to jsou krásné zpravy..opravdu je to houpačka,ale Nikolka je velky bojovník..

u nás vztah..já jezdila za malím vetšinou sama,manža přišel o praci,našel novou a musel makat 15 hodin denne,i víkendy,takže za malím jel fakt jen párkrát,mám pocit že jsem na to byla fakt sama,on se snažil,jenže pořad opakoval,že malí bude v pořadkui a me to desne štvalo,dr hrozili tolika vecmi a on pořad jen tohle..i když vím,že jedno mu to nebylo,jen to neumí dát najevo..a to je u nás problém no..taky to ješte ted skřípe,ale jak kdy..zase je pravda,že jsem od porodu desne na prášky,ješte jsem se z toho uplne nedostala,pořad to v sobe peru a on už chce jít dál a nespomínat..

jani já mám dané v oblíbených přímo stranky,v levo nahoře na lište žlutá hvezdička,vedle žluto-zelená a tam se to ukládá..a prdolkum moc držíme pesti,bojovníčkum..zítra je pozdravuj bobíšky

Tani a co Alexek dneska brouček?

petrach
25. feb 2010

Fajn ješte jsem chtela..budu Ti psát smsky 😉 co nového ju 😉

susika
25. feb 2010

janička-držím všetky prsty a palce...aj tak velkači na ten týždne, nie? nech sa drobčekovia držia....
fajn, ty si to tam uživaj...
andul-pekne ležkaj, ja sa tiež od roboty nejako nepretrhnem, malá si už aj zvykla, že ja polihujem a ona sa prehrá trošku, jediný rpoblem, nemožem sa zohnuť, inak mam pocit, že zo mna vyletí aj jedlo spred troch dní...
babule, čo tu spomínali DMO-želám vela trpezlivost, nech to rozcvičíte..ved deturence im ešte ukáže🙂)
a všetkým detičkám a maminkám vela trpezlivost.tá dlhá ťažká cesta sa oplatí.potom bude už len koooooooooooooopec radosti
😀 😀 😀

tanav
26. feb 2010

Ahojte,
ja iba tak v rýchlosti. Máme 2000 g. Včera som v Prešove nebola. Mal mať poobede ortopéda na kontrole.
Idem dnes ráno s manželom k nemu. Poobede som volala so sestričkou, povedala mi, že spinká, mliečko vypil na fľašu, že je spokojný a že nebol žiaden problém.
Poobede Vám napíšem.

Pa-pa.

petrach
26. feb 2010

tanav me to hrozne připomíná našeho Šímu...je to desný šikulka,jen tak dál..a ty si užívej pocit štestí,máš byt na co hrdá mamino 🙂 už se vám to blíží,huráááá 🙂

susika skus ty cucací bonbony pro tehulky,hodne holek říká,že to pomáhá,jsou i žvykačky,poptej se v lékárne

a novym miminkum držím moc pesti a teším se na dobré zprávy..

pavcik
26. feb 2010

Tak už mi kluci odjeli,tak jsem zvědavá jestli to bez Matýska vydržim a nerozjedu se za nima 😀 ale práce tu mám tolik,že bych potřebovala aby den trval aspoň dvakrát tolik 🙂

maatkka
26. feb 2010

joooj pavcik ako ti zavidim ze si sa odhodlala 😀 uzi si to 😉

simicak
26. feb 2010

maatka,to jse supr s malou ze je ji uz lip!!!! uz bude jen lip a lip a za chvli vsechno i dopapa co zmeskala 😉

HOlky,nase Vikule se snazi lezt,dava si trosku kolinka pod sebe a odrazi se a jede dozacu a desne u toho rve,protoze chce smer dopredu 😀 A taky uz konecne pochopila moje "znakovku",takze kdyz chce papat,tak vyplazne jazycek a zamlaska 3x,tak jsem to na ni delala prd jidlem,tak uz vi,co to znamena a dneska si rekla o obed.
A Verunce prisli konecne ty brusle,jsou bozi,ruzove-jako vsechno u nas 😝

JInak s manzelem si hrajem s myslenkou,ze by jsme chteli 3ale ja se desne bojim 😖 Pred Viki jsem potratila a pak viki se naroidla tak brzo.......Ale moooc bych chtela jeste 3holcicku,klidne i kluka. Jenze se bojim,ze porodim mrtve dite nebo ze se neco stane ☹

pavcik
26. feb 2010

Snad si to užiju. ale zatim furt lítám do pokojíku jak jsem zvyklá ho kontrolovat v postýlce 😀

My jen u Matýska taky nezůstanem 🙂 ale otázka kdy se začnem pokoušet o druhé....nejdřív to vypadá tak za rok. Ale vše se bude vyvíjet podle pokroků Matěje,ja se bude pohybovat,chodit atd. Jako těhule bych Matýska nemohla nosit a přenášet. Prý od počátku budu na rizikovým takže budu na sebe dávat víc pozor než při prvním.
Ale celkem bych chtěla děti 3. Ale přemýšlím jak věkově od sebe. Chtěla bych i mezi tím chodit do práce,ale otázka je,jaká bude diskriminace když už budu matka od dítěte ☹ a jestli to třeba na ten rok,rok a půl dva má vůbec cenu. Ale s pěnezma by jsme se trochu zhojili.
Druhýho těhu se taky bojim,co když se to bude opakovat...dokavaď nebudu víc v jak 30tt tak nebudu klidná...a nechám se ubytovat blízko porodnice kdyby něco 😀 u prvního jsem se trochu zklidnila tak ve 14tt jak se řiká že už je menší riziko,ale jak samy vidíme.....realita je jiná 😖

simicak
26. feb 2010

pavcik,,jeee to jsem rada ze mas podobne myslenky. Ja mam hruzu z toho jak blazen,ja se rok premlouvala po potratu to znova zkusit. Ne ze by potrat byl nejaky trauma zazitek,ale opet na supr zapade,to tady probiha tak,ze te poslou s brufenem domu. Takze jsem cely vikend byla v kontrakcich az do te doby,nez to pres noc ze me vsechno vypadalo do zachoda,takze hnus.
A muzu se zeptat proc jsi rodila driv?? Ja zacala krvacet z placenty a po tydnu porodila,jinak jsem se neotvirala nic. Tak vlastne ani nevim,proc jsem porodila,prootze plno maminek krvaci a neporodi 😖
Ja chci mit rozdil tak blizko nejak. Verunka s viki jsou o 2.5roku a treti bych chtela aby taky byla tak 2 az 2.5roku od sebe. My totiz zjistili,ze na vlastni bydleni nikdy nenasetrime,protoze vzdycky vsehcny penize rozfofrujem,tak by jsme sli na podnajem do domecku.