Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
2. mar 2010

simi tak ja teda brzdim len zadnou brzdou... ale mm brzdi takym "Teckom" ze da jednu nohu dozadu kolmo za druhu a tak zastane... neviem ci mi rozumies...
baby predstavte si ze nam dnes v noci ukradli nase kraaasne super auto 😢 je mi to taaaak strasne luto ☹ mali sme v nou autosedacku a nejake malej veci a mm tam mal vsetky udice cizmy a vsetky tie veci na ryby co si skoro cely zivot kupoval ☹ ☹ ☹

petrach
2. mar 2010

simi to já neporadím 😀 nejezdím..
matka to snad ne 😠 volali jste policajty a co řekli? to snad není možné..muj taky vozí vercajk v aute co má na ryby..doufám že ho brzo najdou,to je penez a penez

adajar
2. mar 2010

Ahojky holky tak jsme doma z rhb. Mame par cviku na mici a par kontaktnich na dychani.

maatkka
2. mar 2010

peti jasne ze volali ale vies ake su tieto statistiky a kolko kradnutych aut sa im podari najst... ☹ by som neverila ako mi moze byt luto za nejakou vecou... ked si predstavim aky bol mm stastny ked nan nasetril... ako maly chlapec mi ukazoval vsetky "funkcie" a rozpraval ze v takom niecom sa vozi aj cesky prezident... a raz ked sme boli na dovolenke a zabudol si cely ten vak s udicami a potom ho nasiel tak sa tak strasne tesil a rozpraval mi ako to pre nho vela znamena ze tam ma vsetko od 1. udice ktoru dostal ako 5-rocny ☹ teraz stale vravi ze hlavne ze sme zdravi a lubime sa ale viem ako strasne ho to musi mrziet 😢

mispuli
2. mar 2010

maatka to mě mrzí,lidi jsou svině,proč si nenašetří taky 🙄 🙄 🙄 .věřím,že je ti to moc líto,mě by bylo taky ☹

adajar
2. mar 2010

maatka to je mi lito.

simicak
2. mar 2010

maatka to me mrzi. Tete tak ukradli auto na dovelene a mela tam vsechno oblceni a uplne vsechno!!! byla uplne nestastna,nic ji nezustalo-lidi jsou prasata.

to brzdeni vim co myslis,ale mi to nejde!!si rozbiju hubu asi nekde.
My tu holky mame tak naaadherne,dokonce mi pred domem vykvetly fialky nebo co to je a jeste nejake kytky uz mi narostly,jsem jak zhulena,to pocasi fakt dela hodne na naladu a na vsechno 😵 😵 Snad to uz tak zustane. Ted jsem byla v mikine venku a jdu ted s viki na prochajdu

bera28
2. mar 2010

Adajar, no to je dost, že ses taky ukázala 😉 Tak jak rostete a jak jde život?? Ty chodíš s Danýskem do poradny na Karlov k Dr. Markové, co? A i tam na RHB, tak totiž vím, že dělají kontaktní dýchání. Kámoška k nim přešla s nedonošencem z Podolí, a to kontaktní dýchání s malým dělala.

Janicko, dneska hrozně moc myslím na Ríšu, ať to zvládne!!!! Až budeš něco nového vědět, tak dej zprávu.

Pavcik, to musel být teda šok. Ale klíďo to mohl být planý poplach. Co na to dnes Radina??

Simi, tak s bruslema neporadím.

Holky, tak mě napadlo, jestli by nebylo fajn udělat tabulku s našima všema extrémistama s uvedením týdne narození, váhou a mírou. Taky už se tady v tom nějak ztrácím, a myslím, že by to mohlo pooci i novým maminkám. Co vy na to???????

bera28
2. mar 2010

Já jsem nedočetla poslední stránku 🙂

Maatkka, tak to je k vzteku 😠 😠 😠 Škoda nejen auta, ale i těch věcí v něm. A manžel musí být pěkně naštvaný, když mu vzali i rybářské náčiní. Táta byl také rybář, tak vím, jak si ti chlapi na prutech zakládají a hlavně kolik to všechno stojí.

denisee
2. mar 2010

maatkka: no tak to je k vzteku!!!!!!!!!! 😠 to je u vás asi dost špatná nálada co?

Holky, Vojta v 19:00 39C a o půlnoci taky 39, dnes jen 38,3...ale je ukňouranej, protivnej.

http://denisee.rajce.idnes.cz/Jizerky-unor2010/

mispuli
2. mar 2010

denis krásný fotky,hory závidím 😉 a Vojtík má krásnou kombinézu 😉 😉
už jste měli 6.nemoc,ta se většinou projevuje takhle,vysoký horečky a jinak nic,trvají tak 3-4 dny a potom 3 dny vyrážka,chtěla jsem ti říct,že v pátek jedeme do budějek na rehábu a zase se na chvilku sejdeme s holkama,zatím to zase vypadá na baziliku,ale když jste na tom takhle

adajar
2. mar 2010

Ahoj bera no neni cas dost prusvihu jsme resili jak jinak. Jinak malej ma uz 5300g cca a 58CM. jiNAK chodime k mudr markove, ale ja z jejich kontrol mam strach vzdy. Jinak cviceni super dneska.

fajn
2. mar 2010

matka no to je fakt na mrtvicu ruky bych hajzlíkům urazila
Denise no konečně ,Vojtík je skvělej a ten jeho kukuč nádhera
¨Bera 2:1 pro tebe ,já si to pamatuju jak jsem byla nervózní 😀

Jinak já mám sračku jak bič jak jsem nervozní a Didka od rána kejchá jak nemocnej osel ☹ se na to vyse...
Jestli bude nemocná tak zítra jedem akorát do .....

mispuli
2. mar 2010

neboj marcel to máte obě předcestovní 😀 😀 a vzduch tam vám všechny nemoci vyžene

simicak
2. mar 2010

fajn 😀 neboj sracka prejde a s malou ten vzduch udela zazrky 😉 Moje mamka letela dneska domu,zijou v Irsku,a mesic predem uz byla sbalena a 5x si prebalila veci do jine tasky a porad rika,ze nema cestovky,ze je zvykla 😀 Ja mam panickou hruzu z litani,tak ja budu silet tak za 3 tydny a budu mit sny jak pada letadlo.......fuj. Skoda ze nemuzu jit domiu pesky 😵

denisee,to jsou teda horeckyd,tak at je malemu lip.

Ja si odpeledne zdrimla a ted je mi blbe. Zitra mame fyzio,naposled jsme byli jak mala mela korig. snad 2mesice,ted ma 6,ta jsem zv edava. Vzdycky na fyzio jsme nemocni,jak na schval,tak snad tentokrat to vyjde!!!

fajn
2. mar 2010

holky děkuju. Taky doufám že ten jinej vzduch ji pomůže ,ale aby tam dojela zasoplená tak to je blby. Tak od rána kapu kapky tak se to zdá lepší. Tak hlavně aby se ji to přes noc nerozjelo. Já jsem nervozní jak saně v létě řvu tady na všechny už jsem si dala frťany asi 4 tak ještě dva a mám ho jak z praku,ale to jinak nejde. Tak já moc děkuju a loučím se a snad za 6 týdnů ahoj. pošlu zprávu po Peťce nebo mispuli tak paaaaaaaaaaaaaaa

mispuli
2. mar 2010

Marcel šťastnou cestu a užijte si to 🙂 🙂 🙂

petrach
2. mar 2010

Fajn určite budem psát,hod všechno a hlavu a odpočívej,kdo ví kdy se ti to zase podaří 😉 oni bez vás přežijou a bugr uklídíš i pak,at se snaží,Andrejka už to zvládne i bez tebe,je velká holka a budou určite jezdit za váma..

denise teda pekné horečky chudatko ☹ fotky skuknu až večer,ted jen letecky..
Jani a co Ríšanek??? tak moc na nej myslím

simicak
2. mar 2010

Fajn tak prijemnou cestu a neboj,zpatky domu se vam ani nebude chtit 😉

Ja ted tady prebiram oblecky co mi donesla kamoska,tak horor. Snazim se tak,abych toho nemela moc a zatim se mi nedari. Ale uz ma mala garderobu do spanelska 😵 Ale faram nad zahradnikvymi saty,oni jsou vsechny taaaaak krasneee,ja chci byt mala a nosit ty dnesni hadry pro ty decka,jsou hezci nez pro dospele. Dala jsem stranou asi 10ks.. 😵

denisse,jdu kuknout na fota,mam konecne klid . Me moje fotky tady nejdou davat a to je mam zmensene a vse jak ma byt a nkdy se i to tu nevlozi 😠

simicak
2. mar 2010

denise supr fotky a maly ma tu kombinezu bozi,vypada v tom jako nejaky profi lyzar 😵 A nadherna chata a prostredi,me by se ani domu nechtelo. Me tady desne chybi hory v Anglii.

nickaveru
2. mar 2010

Ahojte holky, musim rict, ze je moc uklidnujici a povzbuzujici vas cist. Jak jsou vase deticky uzasne, to mi dodava velkou silu a nadeji, ze to nase beruska taky zvladne. Dneska byly zpravicky pozitivni, zacinam opravdu verit, ze se to konecne v dobre obrati a kez uz by to bylo jenom lepsi a lepsi. Dychani uz ma moc krasne, ale jeste ji nechavaji na ventilaci, pry kvuli te infekci, ze ji hodne oslabila. Mlicko dostava ted dva kubiky a zatim to hezky zvlada. Dokonce ty cerne prstiky uz jsou "jen" modre 🙂 Akorat ji potvurku svazali do plinky, protoze porad hrozne sermovala ruckama a uz si i vytrhla tu kanylu.
Moc vas vsechny zdravim, mejte se krasne, vy i vase deticky.
Risovi moc drzim palecky!
Rovi, Danecek se narodil jen o den pozdeji nez nase beruska ... a vlastne i gestacni tyden je temer shodny. Tak at to zvladne broucek.

andulka4
2. mar 2010

čus holky,tak kontrola dnes naprosto ok,mimi je jek má,čípek je dlouhý,cs0 takže super.....prý kdybych nerodila předtím tak brzo klidový režim by mi zrušil :D tak se mám nadále šetřit

andulka4
2. mar 2010

Simicak néé tp jsem mělqa mít dle mne dokonce později.....měla jsem ale těhu cukrovku

simicak
2. mar 2010

nicka,tak to je mala sikulka ze uz to tak zvlada a rve ze sebe kanyly 😉 kdyz se narodila viki,tak uz 20hod po porodu ji museli dat pidi dudlika,lprotoze tak vyvadela a druhy den hned vyrvala kanylu,strasne radila. Az po 4 dnech se zklidnila a lezela jak ostatni mimca na jip. A dychani taky supr,jen ji nechcou namahat 😉 Vypada,ze je z nejhorsiho venku a za cchvvli si ji urcite i pochovas.

andul,tak to gratuuji ke kontrole a jen lez,jak se male na rodi,tak si pak uz nelehnes nikdy 😝

petrach
2. mar 2010

nicka to že je tak akční a rve kanylu je znamení,že je jí líp..malí to delal taky,museli ho i odintubovat,jakl vyvádel a jednu domu ho tlumili..
to jsou super zpravy,je to šikulka 🙂

simi já mám takhle odber na Elišku od známe beru po její dceři a jsem moc spokojená..ted ješte na prcka sehnat 😀 pár vecí mi nosí i klučičích od jejich znamích,ale nic moc..

janicka.slunicko
2. mar 2010

Ahojik holky. Tak konečně jsem se dostala k počitači,dneska jsem to měla nějaké rozběhané..
Ríša je po operaci, dopadla dobře,proběhla bez komplikací, je stabilizovanej, a ješte odpoledne spinkal.. tak se prdelka moje drží..u Val žadné změny nejsou.. tak super zpravičky,tak jsem tak rada holky.

Mispuli,ja bych ti pisla do ip,ale nevím co to je,ja zase nejsem takovej znalec internetu.

Simicak, ja jsem se naučila brzdit tak že mi manžel dobrak,sundal zadní brzdu,a tak jsem se naučila brzdit,že dam jednu nohu za tu druhou a že brzdim kolečkama s tou brusli vzadu,nevim zda jsi mě pochopila jak to myslím. Dřív sem také brzdila o co se dalo nejlepe o lampy.. 😀

Maatka,tak to mě je lito stim autem

Nickaveru.to jsou hezké zpravičky,držim palečky jen tak dal.

Dneska jsem byla vyřidit si porodny tak dostanu na dvojčata 26 tisíc,tak to je balík. Tak jsem zvedava kolik mě pošlou mateřskou, a dostala jsem tam papiry i na rodičovskou, tak nevím co si vybrat, vy holky jaké myslíte že je nejlepší.Naštestí mam dost času natohle. Ale pry se bere jenom na jedno dítě,pry na to mladší dvojče..

petrach
2. mar 2010

jani to je supééér,máš veliké šikulky,jsou to bojovníčci.. 🙂
já dala rodičák na 3 roky..na 2 bych taky dosahla,jenže podle me je to málo,u nedonošenátek úotřeba víc času na všechno,na vyvoj..i tak je to asi málo..
penízky poletí,uvydíš..vybava,plínky atd..

bera28
2. mar 2010

Tak čtu samé dobré zprávy - Andul, Nicka, Janicka. Mám z vás i mimísů radost 🙂

Jani, moc se s tím porodným neraduj, ono to hned rozházíš. Jen kočár nás stál 28 tis. Kč 😒 A rodičák je skutečně jen na jedno dítě, takže při variantě rodičovské na 3 roky je to 7600 Kč. To je fakt výsměch státu 😠 😠 Třeba trojčatový i vícečatový mamky berou taky jen jeden příspěvek, ale zase mají nárok na asistentku. A já jsem si chůvu platila sama 😖 😖
S tou délkou rodičovské bych se rozhodovala mezi 3 a 4 roky. Dvouletou bych nebrala, protože to je tak teprve doba, kdy se dětičky srovnají s vrstevníky a asi bych si netroufla je ještě šoupnout do jeslí. No ale zase jestli máš někoho na hlídání, tak by to zase tak schůdné být nemuselo. Hlavně máš ještě spoustu času a fakt bude hodně záležet jak na tom budou děti po zdravotní stránce.
Jo a ještě taková perlička - jak se bere příspěvek jen na to mladší dvojče, tak to starší (u nás Kuba) může chodit do školky od 2,5 roku na celou dobu, ne jen na 5 dní v měsíci 🙂 Ale nedokážu si představit, že by vydržel bez Ka (Anetky) celý den sám.

denisee
2. mar 2010

Mispuli: taky mě 6 nemoc napadla tu jsme neměli a četla jsem, že se objevuje spíš do 1 roka, no uvidím co zítra to bude třetí den. V kolik budete v Bazilice v pátek? uvidím jak na tom budem. My jsme přeobjednaný na rehabku až na 24.3.

Fajn: budeš tu chybět ☹ , ať se vám libí 🙂

Simicak: s těma oblečkama ti závidím, mně přijde, že na holčičky toho mají mnohem víc než na kluky. Už se pomalu koukám po jarní bundě a na holčičku už bych měla nejmíň 3 a pro Vojtu nic.
Kombinézu jsem koupila z druhé ruky . Je to coccodrillo.

janicka. : jsem ráda, že operace proběhla v pořádku!!!
Andulka: taky super zprávy, jen tak dál 😉

janicka.slunicko
2. mar 2010

Přesně holky taky jsem řikala že podle toho jak se mimina budou vyvíjet,ja bych byla klidně ty čtiři roky. Dva to jsem řikala že je to malo byt doma,to si ani jich neužiješ, a zas s praci to tak ružové není abych se tam hrnula..
Ja teda holky myslela stim balíkem penez, opačně že se nepředaly,jsem to asi blbě napsala. To ju ty peníze jsem řikala že padnou na pobyt prcku,ale to je jedno hlavně že mi je tam vypyplaj zlatička moje..
Jsem si vyřidila v motole parkovaní zadarmo,tam mají narok děti dlouhodobě hospitalizované,a hlavně kvuly místu na parkovaní,to bylo hrozné tam někde zaparkovat,ted parkuji na vyhrazeném parkovišti,tak to je super..