Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
13. mar 2010

ahoj holky,koukám,že se žádná z nás nezastaví 😀 😀

u nás perlí míša,dneska vstávala o 3/4 hodiny dřív než jindy,myslela jsem,že jí něčí přetáhnu,mě se tak z tý vyhřátý postele nechtělo 😒 ,no ale odporoučely jsme se do obýváku a čekaly než se vzbudí honzík,míša si dokonale svlíkla punčocháče,sundala plínu a pobíhla tady,já seděla zády k ní u pc a najednou cítím smrádek,vůbec mi neseplo,že nemá tu plínu,až když se smrádek přibližoval,jsem se otočila a zjistila,že se posrajdila na jedinej koberec,kterej v celým bytě máme a ještě si to hezky rozpatlala po nohách 😅 😅 😀 😀 ,takže míša u nás velí k jarnímu úklidu,včera místo mě prala a dneska jsem musela čistit koberec 😀 😀

k tě,m story se sourozencema,já mám bráchu o 3 roky staršího a ten mě málem jednou v noci počural,měla jsem postýlku za dveřma a on jak se v noci vzbudil a byl rozespalej,tak otevřel dveře,ale stoupnul si hned za ně a chtěl vykonat potřebu,naštěstí máma slyšela nějakej hluk,tak se šla podívat a naposlední chvíli ho odvedla na záchod 😀

poschodovku taky neporadím,sice bysme ji sem potřebovali,protože máme docela malej pokojík,ale zamýtla jsem ji,honzík ji prostě mít nemůže,pořád bych trnula strachy,aby z ní nespad a míša ta je jak z divokejch vajec,ta by byla schopná skákat z ní po hlavě dolů,hodím sem odkaz,jakou postel chci nechat H udělat 😉 http://www.intena.cz/detsky-dreveny-nabytek-z-m...

dneska nebo zítra musím konečně dokopat fr.aby se se mnou podíval,co se mi líbí,vytiskneme to a dovezeme ukázat fr.vzdálenýmu příbuznýmu,co je truhlář,aby řek jestli a za kolik nám to vyrobí

ještě vám hodím odkaz na skřín,do který jsem se přímo zamilovala a chci ji do pokojíčku http://www.mojedomacnost.cz/nabytek/p838285-det...

tak marůdkům rychlé uzdravení a příjemný víkend

sorbona13
13. mar 2010

bera: já mám koně vlastního, tak se můžeme domluvit 😉 Je ustájený kousek od Prahy.

nanya
13. mar 2010

mispuli - brácha teda perlil. To by se mělo někde zapisovat a vydat 🙂 a Míša tedy taky zaperlila, se chlamu ještě teď a nahlas, málem jsem si vzbudila malého 😲 I manžel přiletěl vedle z pokoje, co se děje 😀 Fakt síla 😵 Odkaz na postýlku fakt prima. I mě se moc líbí. A tu skříň, tak tento typ jsem někde viděla, nevím, jestli v Ikee nebo ve Scontu, ale taky jsem se u ní zastavovala 😅 😀 Máme asi podobný vkus 😵

sorbono - taky jsem měla svého koně, ale nějak bychom ho s malým neutáhli finančně, takže když jsme se rozhodovali pro dítě, kůň musel jít prodat, tak si teď hezkdy užívá až ve Švýcarsku 🙂

denisee
13. mar 2010

Holky, tak já taky včera odpolodene bez mm, byla to rychlá akce, jel zapíjet kámošovi mimčo. HMMM tak super, někdo vrtááá, tak se V asi vzbudí 😠
Jinak jsem včera sestavila stoleček se židličkama a tu postel, Vojta je z toho nadšenej, dneska bych ráda, přidělala kapsář, ale nevím v jakým stavu se mm vrátí. Pak vyfotím 🙂 Taky budem muset vymalovat ty fleky na stropě 😠
Dárečky mám zatím v hlavě, sadu hraček na písek v průhledným igelitovým batůžku, pár knížek, CD, chtěla bych pak nějakou didaktickou hračku a asi vláčkodráhu z Tesca.

Náš sourozenecký příběh: brácha byl dost náměsíčnej a jednou si šel do kuchyně pro nůž a přišel s ním za mnou do pokojíčku. Máma ho naštěstí slyšela a druhý den říkal, že se mu zdálo, že nemá křeček v akvárku vzduch a šel mu tam udělat otvory 😀

petrach
13. mar 2010

ahoj holky,

mispuli Míša teda perlí 😀 😀 já se tady chlámu 😀 i když kdybych čistila koberec,asi by me smích přešel..je to pekný rarášek co? postel máš vybranou super,fakt se me líbí a moc..

nanya super jsou mluvící klíče od Fischer price a moc se mi od nich líbí tio nařadí,to dostane ke korigovanému roku 😉 ješte od nich máme mluvící hrnec s vkládačkiu a s tím si hraje malí hodne,,ale jinak nej nej hračku co máme..ruční šlehač z kuchyne 😀 takoví co meli už naše mámy jestzli holky víte co myslím

nanya koukám že to máme s chlapama stejné 😒

denise ty to stavíš sama??? ty jooo to jsi dobrá teda,teším se na fotky pokojíčku

simi težko říct,kamošce malá spí od 4 letr na patře a bez problému..museli by jste skoušet spát první přes den a uvydíš..
milo je to hodne malo času spolu a kor když si rozumíte 😒 jenže co dnes delat,když není práce,každy je za tu svou rád,že jo??

my jsme nemocní,Elin kašle des a hruza,malí v noci teploty,rymu jako trám a probrečel skoro celou noc 😒 spala jsem neco přes 4 hodky a trhane..dopolko to dospal,tak aspon neco..a sneží furt,ta zima už je hnusná 😝

mispuli
13. mar 2010

jsem ráda,že vám míša zvedla náladu,já ani neměla čas se zlobit,spíš jsem se jen smála a napadla mě taková představa,že kdyby měla bábovičky,tak to cpe do nich 😀 😀

jinak ten malej nezmar dobrovolně leží vedla tatky,tak doufám,že brzo usne,ona i tatka,ten přišel nad ránem,po letech se otkal se spolužákama ze základky,ale od rána má provinilej výraz a pomáhá mi 😉

mila já ti to tedy ani trošku nezávidím,nechtěla bych to,já jsem zvyklá,že jsme každou noc spolu,a když náhodou není doma,což už se fakt dlouho nestalo,tak nemůžu usnout,ale samo jsou dny,kdy si říkám,že nějaká služebka na 2-3 dny by bodla 😀 😀

jinak míša dostala mimo jiné k narozkám tohle pexeso a moc si s ním vyhraje,je v dřevěný krabičce a dřevěný kostičky,docela velký a hezký obrázky http://www.bino-drevenehracky.cz/hry/280-2

venku hnusně fouká,taje to,takže mokro,do toho mrholí,tím pádem naše odpolední procházka odpadá,já do toho hnusu nejdu ☹ ☹

jinak holky,co máte nejedlíky,nebojte se,ono se to jednou zlomí,do H jsme taky museli občas násilím a ted mám pocit,že je to kyselina 😀 😀 ,od rána sněd tatranku,plněnej perník,housku,jabko,půlku pomeranče a k obědu talíř a půl zapečenejch brambor a přád chodí,že chce nam 🙂 🙂

jo a jdu konečně stáhnout fotky na rajče,bo mi je fr.přetáhnul do pc 😉

petrach
13. mar 2010

tak máme už i horečky ☹ nejí už 3 den,pije jako o závod,tak aspon to..dostala jsem do nej 7 lžiček polívky a už delalne ne ne a hotovo..nakonec pojedem na pohotovost,štve me že nevím proč brečí,má zachvaty,jako by ho neco bolelo ☹

mispuli
13. mar 2010

tak holky přetaženo,jestli chcete,tak se mrkněte 😉 http://supka.rajce.idnes.cz/

mispuli
13. mar 2010

peto to bude dobrý,to je tou horečkou a vy už jste 6.nemoc měli? Já že to ted všichni maj

bera28
13. mar 2010

Ahooooj 😉

Leni, to je dobře, že jste stále 2v1, hehzky se s Argouskem držte. Pak nakonec budete závodit, která bude přenášet dýl 🙂

Peti, na Evičku jsem koukla, je úžasná. Taky takový drobek, ale skvělá a nádherná holčina. Ať se vás brzy ty nemoci pustí. Je to pech, takhle padnout ☹ Na tu pohotovost radši jeďte, aspoň by ho prohlídli a věděla bys na čem jste.

Simi, no to doufám, že až přiletíte, tak s sebou berete jaro 🙂 🙂 Už to delší dobu s tou zimou nevydržím 😠

Denisee, jsi machr! Na fotky se těším. Aspoň uvidím, jak se to bude vyjímat v pokojíčku. U nás stále zabaleno v krabici 😠 😠

Mispuli, ta skříň je suprově vychytaná. To by mě nenapadlo, že něco takového existuje.

Sorbono, díky za nabídku na koníka. A mají tam i zkušenosti s ježděním prcků?? To, co jsem si našla já, tak je přímo centrum pro hipoterapii a doufám, že nás tam vezmou, i když to zdravotně nepotřebují. Si myslím, že když jim tam přinesu všechny lékařské zprávy, tak Kubu by vzít mohli. No a Anetku tam nacpu s argumentem, že přeci nemůže jezdit jen jeden, že? Dojíždět sice budu tak půl hoďky autem (taky je to za Prahou), ale co se dá dělat. Plavčo jsem měla 10 mnut procházkou 😠

Holky, musím říct, že jste mě parádně rozveselily těmi sourozeneckými a dětskými zážitky 😀 😀 Já jsem jedináček, takže přispět můžu jen příhodami ze života svišťů 🙂 A taky mě těší, že je všude veselo 😀

Tak a teď jdu zkouknout Mispuli fotky na rajčeti.

Jo a ještě musím dnes pochválit sviště - krásně jedí. K obědu jsem jim uvařila pangasia se zeleninou a bramborem a Kubajz snědl celý talíř, Anetka teda míň, ale pak si dali ještě sušenky a nakonec mi snědli poslední kousek domácího štrůdlu. Teď spí jak zařezaní.

bera28
13. mar 2010

Mispuli, tak jsem prohlédla fotky a super. Miška nějak nechtěla dát z ruky lízátko, co? A ty dorty, nádhera. Prosím Tě, ten s jahodami jsi dělala nebo kupovala??
A holky, nemáte některá tip na dort, který bych mohla udělat doma a byl takový lehčí?? Nejradši něco s piškotama. Prostě potřebuji, aby ho mohla i Anetka s tou svou bezmléčnou dietou. Místo klasického mléka můžu použít mandlové, ale potřebovala bych, aby to bylo jednoduché na přípravu 😉

denisee
13. mar 2010

Petrach to je pech!!!, ať už je fakt jaro a nejsme nikdo nemocný!

Jinak ten nábytek z Ikea je hrozně jednoduchý na montáž, takže, když mm odjel zbylo to na mě 😒 já už to měla prostě v plánu na tenhle víkend, tak to muselo být 😀

Mispuli: teda ten jahodový dort, mňam bych si hned dala 🙂 Taky bych chtěla radši teď nějakej ovocnej, ta náplň byla z čeho?? a až bude V větší, tak asi nějaký oblíbený postavičky a tak....on nemá teď nic vyhraněnýho i když vláčky asi vedou.

Bera: a co ten klasickej dort, nepečenej, do dortový formy dáváš piškoty na to podušená jablka, která zahustíš pudinkem. a střídáš vrstvy a necháš stuhnout v lednici. Určitě znáš, ale jestli to není moc obyč.

mispuli
13. mar 2010

holky ten jahodovej dort nemá chybu,nepekla jsem,jsem na to levon,je z italský cukrárny u nás v táboře,nápln je louhenkej jahodovej krém,nevím z čeho,možná nějaký mascarpone,protože je to nadýchaný,žádná máslová těžkota.My ho máme každej rok,poprvý jsme ho měli na naší svatbě a stál 340 kč i s krabicí 🙂 🙂 ,když měl fr.kulatiny,tak jsme kupovali ještě tiramisu dort od nich a ten prej je ještě lepší,ale to se svojí alergií já neposoudím 😉

míšo lízátko nedala z ruky a slízala ho celý 😉 ,no ona jich do tý doby moc neměla,lízátka šly nějak mimo nás,tohle jsem koupila náhodou v cukrárně,kde jsem kupovala číslici a mbyly zabalený v obalu s krtkem 🙂

míšo jetli to najdu,zuzka u nás na strakonickým foru dávala recept na nějakej dort s domácím lipánkem

jo a ta skřín se mi právě taky strašně líbí,jak to má ty police po straně,no jak říkám,prostě to byla láska na první pohled 😀 😀

mispuli
13. mar 2010

koukám,že píšu jak prase krém byl lehounkej 🙂 🙂

mispuli
13. mar 2010

holky je to tahle kavárna s cukrárnou,ale oni nemaj stránky,jinak když budete v Táboře,tak na zákusky jedině sem,sice jsou kousky trochu dražší,ale zase obrovský,že jeden má co dělat zákusek sníst 😀 http://www.firmy.cz/detail/563368-cafe-campanil...

argousek
13. mar 2010

mispuli krááásné fotky a ty dorty, hned bych si dala 😀

leni super Holky já mám takovou radost, že zatím všechny držíme 2 v 1 😀

petrach tak ať vás to brzy přejde 😉

Ta zima to už je fakt vopruz, tady zase sněží a nějakej jarní výhled žádnej. Jsem si koupila na stůl v kuchyni krokus a
to je tak jediný jaro, který tu máme.
Jinak Adámek už je dobrej a já se cítím taky líp. Už se těším, až budu moct zase vypustit Adámka ven. Už je mu dobře a začíná mít pěkný roupy. Už se nám taky blíží ta školka, tchýně tam s ním příští týden zajde, aby se tam trochu okoukal. Tak jsem zvědavá, mám z toho trochu obavy, přece jen ta pupeční šňůra je pořád docela silná

denisee
13. mar 2010

Já teď našla moc hezký stránky: kde jsou šikovný ženský
http://dorty.artmama.cz/
tak zkusím jestli by mi nějaká z Budějc dort upekla 🙂
Bera : je tam i diskuzní fórum, tak tam můžeš zadat dotaz na ten tvůj dort

denisee
13. mar 2010

Holky: tak fotky z pokojíčku přidány do alba

simicak
13. mar 2010

denisee,krasneeeee -ja u plne miluji ikeu!!!! Taky chcem delat nejak po lete pokojik neob jak budou penize. A chci ikeu 😵

Ja uz tady studuju asi hodinu bronchitidu a stejne jsem z toho magor a porad nevim,jestli ma Viki akutni nebo chronickou.... 😖 Ale vsude pisou,ze se ji to bude porad asi vracet a vyvine se ji astma. Coz je mi uz jasne,ja jako mala mela porad zanety prudusek a pak astma-tak to ma po me. PIsou ze to ovlivnuje i genetika. Tak misto me krasy zdedila bobek bronchitidu 😝

Peto,jeee,vy uz taky nemocni ☹ To je hruza,to je tim debi. pocasim!!!! Viki dneska i teploty mela. Mi to je uplne jasne,poletie do zadku a ne domu. ale taky to zas muzou byt i zuby,prootze se mi zda,ze ma nekdy cervene lickok uplne-buh vi.

HOlky,nemate nekdo zkusenosti s bronchitidama u vas???? Nejaky tip? Ted jsem se jen docetla,ze ji brat o pary na par minut. Pustit horkou sprchu,zavrit se v koupelne a vyparit ji trochu. TAk pujdu zitra asi.

K tem dortam,my byli minule na vylete v Liverpoolu a bl na nadrazi obchod s dorty-to by jste zdechly holky. Ty dorty vypadali jak namalovane od Walt disney,ja cumela jako pako. Fakt nadherne a za vylohou to tam i ty pani delali. Cele marcipanove,krasne. Skoda je snist. Ale taky byli i pkene drahe. Ale byli tam obrovske hraady s princeznama...no mazec.
Jdu sstudovat dal

bera28
13. mar 2010

Denisee, díky za tip na dortový stránky. Jo a klíďo bych udělala i ten nepečený dort, jenže já sice vím jak vypadá, teda spíš jak by měl vypadat, ale pokud ho budu dělat, tak to bude hrůůůůza 😝 Takže zatím zkusím ještě něco pohledat, nejradši, kdyby mi ho někdo vyrobil. A když nic nenajdu, tak tě poprosím o popis, jak vyrobit ten nepečenej, ale musí to být popsané jak pro blbce 😉
Teda pokojíček nádhera!! A ty sedáky na židličky jsi sehnala také v IKEE?? Já se tam zrovna po něčem takovém dívala, ale tady je teda nemají 😠

Argousku, neboj, školka mu jen prospěje a ty budeš stejně za dva měsíce mít už jiný starosti 😉

Simi, nám říkali v Podolí, že pokud se opakují bronchitidy )snad 3x za půl roku), tak se z nich skoro 100 % vyvine astma. Naštěstí musím zaklepat, ale Kubajz jí měl jen 1x, Aneta nic. Zkus dát inhalovat mořskou sůl.To fakt pomáhá. Já jsem jako malá jezdila do ozdravoven, taky mě zlobily průdušky, ale pomohlo to úžasně. Si vzpomínám, že jsme tam přebývali v jeskyni, chodili jsme do sauny, pořád plavali a splývali, inhalovali a hráli na flétnu.

Holky, teď si nevzpomínám, kdo jste tu psal, že sháníte delší bundu pro prcka. Tak já jsem viděla pěkné bundy před 14 dny v C&A. Byli i s odepínací mikinou a delší. Taky si na ně dělám zálusk. Až se oteplí, tak tam vyrazím reklamovat tu Kubajzovu a řeknu jim, ať mi vrátí peníze nebo že bych si jí vyměnila za jinou, jarní. Co s pokaženou zimní, že?!

denisee
13. mar 2010

Tak jsem ráda, že se pokojíček líbí, zatím tam má i postýlku, do tý velký si ho ještě netroufnu dát, ale přes den si na ní rád hraje... a já se na ní taky můžu natáhnout 🙂 . Nakonec jsem ji sehnala na inzerát za 1500 i s matrací. Je to ta Kritter. A kapsář, mantinel a podsedáky mi ušila jedna šikovná paní z mimibazaru.cz

Bera: jinak na těch stránkách si v levo najedeš na region a tam si najdeš nějakou paní co peče. Mě dneska zrovna odpovídala na email paní, že mi mašinku pro Vojtu upeče a jestli jí všechno nebo má nějaké omezení. Tak ti třeba poradí 😉
tohle dělala ona: http://dorty.artmama.cz/auticka-vlacky/masinka-...

simicak
13. mar 2010

Bera a jak ji to mam dat inhalovat??????????? a co presne mam koupit za sul? Normalni na soleni morskou?
No me tak dok.rikal,ze se z toho muze vyvinout astma,ale ted jsem cetla na netu,ze to neni porad dokazane. Ale jelikoz ja mam astma,tak s tim pocitam ze to dostane. Ja chci hlavne omezit at neni porad tak moc nemocna.
Ale uz jse dosla k rozhodnuti,pokud teda bude mit stav stabilni jak ted,tak poletime,ale Ostravvu kaslu a celou rodinu a vsechny. Dorazime vecer po osme hodine a druhy den rano jen skocim na urady kde musim a sup hndeka k babicce do Beskyd na hory. Tam to snad bude cistejsi ten vzduch.
A taky jsem cetla,ze Anglie ma nejvetsi vyskyt bronchitid v cele evrope.

mispuli
13. mar 2010

denis my thle postel máme taky,zatím na ní spí pořád honzík,ale jen co předěláme pokojíček,tak na ni půjde míša a honzík na větší,uspořádaný to máte krásně a je vidět,že kubajzovi se tam líbí,deni nebyli jste s kubikem v tom novým \chnapíkovi?

denisee
13. mar 2010

Mispuli: už je nás tady hodně viď 😀 😀 , Kubíka má Bera, my Vojtu 😉
Chnapik??? to slyším poprvé co to je, napiš.

andulka4
13. mar 2010

MISPULÍ krásné fotečky...
DENISEE parádní pokojík a neboj ho do postele dát 😀 už je velký kluk 😝

holky já vás vůbec nestíhám dočítat vy jste šílené kecalíny tak snad jste ok a nikdo nemarodí.Já musím D pochválit nebyl už 6m nemocný ani nachlazený.ťuk ťuk ťuk........

petrach
14. mar 2010

ahoj holky,

včera me prcek nenechal psát,ale dočetla a jsem a kochala se dortama 😅 ten jahodoví od Mispuli je supéééér..musí byt super i chutove..
jinak nepčený mužeš bero udelat bud šlehačkový-nebo jogurtový-což Anetka asi nemuže co???
a nebo ten jabkoví s pudingem,negdo ho už tady psal 😉

já už v tom mám občas taky pekný hokej,je nás tu hooodne 😀 😀 😀 😀
denise popkojíček je krásne udelaný,i ty steny máš vymakané,ta postel se mi moc líbí,proste krása..takhle nejak si to představuju 🙂

holky jdu s dotazem,malí má teploty kolem 38 C,ale né celí den,třebas v noci mel až kolem 1 hodky,předtím nemel,přes den taky jen sem tam to vyletí..když teploty nemá,mám vojtit???? včera jsme necvičili vubec,mám z toho vyčitky 😒 díky za info

mispuli
14. mar 2010

denis vojtíovi se omlouvám z hlouby duše nějak se mi kluci popletli 😀 😀

jinak přejeme hezký den 🙂

argousek
14. mar 2010

denisee pokojíček krásnej 😀 mně se moc líbí ta stupňovitá skříňka na ty box, chtěla jsem to taky, ale manžel má strach, že na to Adámek poleze, tak zatím nevím 🙄

petrach já bych necvičila, ono se to třeba týden nezblázní a pak až mu bude zase dobře, tak to rychle dožene 😉

mispuli
14. mar 2010

peto já bych taky necvičila,at je brzy líp

denisee
14. mar 2010

Dobré dopoledne 🙂
Peti: necvič s ním, taky jsem z toho byla špatná, ale prostě Šimi není v pohodě, když má teplotku, tak ať odpočívá. Vždyť jste moc šikovní, malá pauza nevadí 😉

Argousek: já když ty schody z Ikea sestavila v předsíni, tak si představ mm jako první učil Vojtu na to lézt jak na schody, tak jsem mu vynadala, že teď už to bude chtít dělat pořád. Ale zatím na to neleze a na ten dolní schod jsem dala bedýnku z hračkama, tak ho to asi neláká.