Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
17. mar 2010

proč se člověk chvilku nemůže radovat ☹ achjo
když člověk na něj koukne tak vypadá normálně a eeg tam asi mělo vysoký hroty nebo či co,takže to asi ukázalo nějakou epilepsii..fakt nevim,dozvíme se zítra ☹ ☹

andulka4
17. mar 2010

holky nám píchli první živou vakcínu už v porodnici-při odchodu TBC
Splňovali jsme kritérium odchod kojence do 22dnů z porodnice

Vladi dle toho co jsi tu dávala srovnávají troj a čtyř kombinaci já dala obyčejný Priorix né ten s těma neštovicema,ale je to jedno...

já si hledala info v Očkovacím centru v Praze.....ale stejně jsme si nemohli vybrat protože Trivivac nebyl (byli toho plné noviny)

mispuli
17. mar 2010

já jsem asi blbá,ale nevidím,že by vladka srovnávala troj a čtyřkombinaci ☹ ☹

pavci je mi to moc líto,znám to,ale neboj oni ti to zítra vysvětlí a zase bude líp,ale moc mě to mrzí i za vás,člověk se těší a ona další klacek pod nohama,budu na vás zítra moc myslet

andulka4
17. mar 2010

no je tam napsáno Trivivac/což je trojkombinace a Priorix tetra/což je 4kombinace

ale je to jedno 😀 Já si stejně nemohla nic jiného než Priorix vybrat a TBC mu taky píchli a nikdo nic semnou nekonzultoval

mispuli
17. mar 2010

pavci kam chodíte na neuro?

pavcik
17. mar 2010

na neurologii chodíme do na ambulanci do podolí

mispuli
17. mar 2010

já si to myslela,když se tam malej narodil 😉 ,zkazilo ti to celej den,vid,ale neboj,všechno dobře dopadne 😉

andul já četla,to co napsala ta Mudr.a ta píše o priorixu,tak proto jsem to neviděla

míše taky tbc píchly při odchodu z nemocnice,ale myslím,že to nebylo podmíněný dnama,ale váhou,ale nechci se hádat,už jsem to nějak vypustila,honzis byl na tbc až ve 2,5 letech

jinak bych ráda napsala,čím že to byly moje dětičky tedy vlastně oočkovaný,ale fakt nevím,protože já zrovna zapomněla očkovací průkazy a sestřička říkala,že to tam dopíšeme až někdy příště a my tam od tý doby nebyli 🙂

andulka4
17. mar 2010

né je to dánoo odchodem z porodnice.....nám to vyšlo o jeden jediný den jinak by ho nedostal
ale nám to TBC udělalo nehoráznou paseku-měl tam rok bouli jako třešni ☹

chodila jsem jak idiot co 3týdny na plicní aby muu to propíchli a vytlačili hnis ☹

no prostě hnus

mispuli
17. mar 2010

andul já tomuhle moc nerozumím a nechci se hádat,to to musí dostat do určitýho počtu dní? M byla v nemocnici dýl jak 22 dní ,ani M ani H neměli reakci na žádný očkování,ani na tbc,to jediný nám zatím nějak vychází

andulka4
17. mar 2010

no aspon tak mi to řekli 😉 že se to musí píchnout do 3týdnů

na očkování jsme taky neměli rekce jen na to tbc 😠 to mu hnisalo

mispuli
17. mar 2010

tak to možná mají všude jinak,míše to píchali těsně než jsme šli domů a to určitě bylo dýl,radši jsem koukla do očkováku a má tam datum 8.4. a narodila se 6.3. 😉 ,já má fakt pocit,že tenkrát mluvila dr o váze,ale to je fuk,oočkovaná je a hrozím se dalších akcí 😉 ,já se o to opravdu moc nezajímám,jediný,co jsem řešila,bylo,jestli vůbec mám H očkovat,ale u M jsem to neřešila až tady jsem se dočetla,že se snad píchá ještě druhá dávka či co 😖 😖

mila01
17. mar 2010

ahoj holky - teda vás dočíst,to je peklíčko. 😀

Začnu odzadu - s tim TBC mi to vysvětlovala doktorka tak,že musí být píchnuto do konce 6nedělí a dítě musí mít min.2kg.To jsme nesplnili,takže jsme TBC dostali ve 2letech a 4 měsících,až jsme ukončili základní očkování.Jinak já jsem platila i Prevenar a ostatní vakcíny ( meningokok,neštovice,žloutenku,klíště ) - na pojišťovně mi řekli,že jsou vyčerpané fondy a že mám smůlu. 😀 Dávala jsem očkovat neštovice oběma holkám a doktorka mi to vysvětlovala : buďto se dá základní vakcína - spalničky,příušnice,zarděnky hrazená státem,ale na tu jsou reakce,nebo se koupí čištěná trojvakcína na tyto nemoci,stojí asi 600kč,na tu bývají reakce málo,nebo se koupí 4vakcína - to je spolu s těma neštovicema a to je ta drahá.

Mispuli - taťka samoty se mnou nevyužil - byly "špatné " dny.Ale snad přijede v pátek,tak si to vynahradíme - to si piš. 😀 A za týden má dovolenou,takže dáme v pondělí dopoledne děti do školky ( jen na ty 4 hodiny,ve 12 půjdou domů ),pak už budou celý týden doma. 😀 😀

Pavčík - to eeg mě moc mrzí,omlouvám se,ale nějak mi uteklo,že s tím máte problémy.Můžu se zeptat,jaké?

Jo a můžu se přidat s hláškama?Holky mě tu pravidelně odzbrojují,že nevim,jestli mám hubovat,nebo se smát.

Kája - tuhle skládala puclíky s babičkou ( koukala jsem teda jak blázen,protože sama postaví 15dílkové,se 48dílkovým jí babička dala asi 3 dílky a sama skládá 20dílkové kostky ),babička dala schválně špatně jeden dílek,Kája se na ní podívala a řiká - babi,radši nestav.
- v zimě při bobování k nám přiběhlo štěně a Kája mu řiká - ahoj pejšku,ty si mě jdeš ochutnat?
- a naprosto mě odrovnala,když zlobila v pokoji,tak jí řikám - střihej do pokojíčku - ona se s vážnou tváří začala rozhlížet a řiká - kde mám nůžky?Ukaž.

Se ségrou pořád řeší problémy - holky mají kačku,kluci pinďoura.A naše Andrejka vede s hláškou - hele,mami,když holky mají kačku a kluci pinďoura,ta kačka,to je přece dírka,to by tam šel ten pinďour strčit. To mě absolutně odrovnala,že jsem začala koktat,že teoreticky jo,ale prakticky ať to radši nezkouší. 😀 😀 😀 Asi budu mladá babička.

Holky Andrejka se bude zítra ve školce fotit na tablo předškoláků - to je hrozný,jak už je to velká holka,nějak moc mě to bere.Za měsíc už budu bulet u výlohy nad fotkama.

vladimuraz
17. mar 2010

Klárka dostala TBC taky v porodnici, odcházeli jsme po 75 dnech... V Budějkách to dávají den před propuštěním všem bez ohledu na to, jak dlouho tam jsou. Každý to asi dělá po svém, takže dané to není.

Pavcik, nebuď smutná, třeba Vám zítra neřeknou nic tak hrozného, neděs se předem 😉 Klárka dostala 1. Hexu asi v tom věku, co je teď Matěj a to neměla žádné problémy, takže očkování vůbec neřeš.

Mispuli, doufám, že se dneska vrátí taťka domů s lepší náladou 😉

mila01
17. mar 2010

jo a ta záchodová a sprchovací story nemá chybu 😀 😀 😀 .Jsem se fakt zasmála. 😀 😀

vladimuraz
17. mar 2010

Takže i u Mily to bylo jinak... ani v šestinedělí a při váze 1790g... holt jiný kraj, jiný mrav 😝

pavcik
17. mar 2010

mila: máme krvácení do mozku 4 stupně a tak bere práčky proti epilepsii a tak. Prý máme DMO,jak je nehybný na levou stranu

mispuli
17. mar 2010

mila já se zase bavím nad andrejčinýma úvahama,holka chytrá,to abyste si ji začali hlídat 😀 😀

jo tak v pondělí bude čoromoro a pak si budete užívat všichni,to vám přeju,už se musíte těšit

Vladi taky doufám,myslím si,že jo,protože dopoledne volal a ptal se jak se máme 😉 😉 ,ono ho to občas chytne,já mu to až tak nezazlívám,protože on fakt v kuchyni nepořádek byl,ale já prostě nestíhám všechno,stačí mi,že jsem uvařila a žehlila

mispuli
17. mar 2010

jo a mám vás pozdravovat od fajn,právě jsme si psaly,mají za sebou úspěšně 14 dní,didka je ted nějaká nachlazená,tak jim zrušili vodu,ale jinak se mají fájn 😀 😀 😀

petrach
17. mar 2010

pavcik já vím že se mi to lehce píše,ale kolikrát jsem i tady četla,že vysledky jsou pokaždé jiné,že to lítá a že to nemusí tak moc znamenat,jak to ted vypadá..Matysek je hrozne šikovný,uvydíš že to dobře dopadne..akorát ty nervy..to me moc mrzí..takhle nemáš šanci si ho pořadne užít..beru to podle sebe,pořad neco řeším a sleduju 😒

u nás to TBC je podmíneno taky 2 kg váhy..jak píše mila..do 6 tydnu a 2 kg 😉 ale vcelku je to stejne jedno ne?
já se desím tech živých vakcín,asi si taky radši připlatíme,pokud budem moct si vybrat..

milo teda to je chytrá holka 😀 😀 se tasdy řežu ješte ted..

bera28
17. mar 2010

Pavcik, to je mi líto, že to nedopadlo dobře. Hlavně bude důležité co ti řeknou zítra a jak dalece je eeg "špatné".

Milo 😀 😀 😀 , to budeš asi fakt mladá babička 😉 To jsou teda hlášky! No je vidět, že má Anďa bystrý mozeček.

Mispuli, to je fajn, že má má Didka s fajn dobře 🙂 14 dní uteklo jako voda a za chvíli budou doma.

Holky, tak jsem se při procházce stavila s dětma v Juklíku (tam je to plavání) a šla se ještě pozeptat, jestli třeba někdo neodřekl plavčo a neuvolnil se termín. Tak to sice ne, ale další dvě mamči měly také zájem o plavání a pro otevření další hodiny kirzu je třeba čtyř dětí. No a já mám dvě + když by mohly i ty další dvě, tak budeme plavat. Rovnou jsem si tam dohodla termín, který nám vyhovuje a teď teda musím čekat, co ty mamči na to. A pokud nebudou moct, tak rozjedu náborovou akci a ty dvě děti si prostě seženu!

Maatkka, a jak dopadlo eeg u vás?? Dneska jste měli mít konzultaci výsledků, ne?

denisee
17. mar 2010

Holky: tak jak psala vladimuraz, šli jsme domů po 72 dnech a TBC jsme dostali před odchodem domů s váhou 1920g, v Budějicích. A Priorix-Tetra, dostal V 2.10 a 23.10 začal sám chodit 🙂 , takže ty reakce na očkování jsou asi velmi individuální.

Mispuli: pozdravuj Fajn, já bych asi taky potřebovala lázně, jsem nějaká líná.

Já už se taky těším, až bude Vojta hlásit 😀

Bera: moc přeju, ať plavání vyjde, je to dobrý mít aspoň jeden den v týdnu pro děti nějakou organizovanou zábavu, my začínáme taky za týden, ale přes zimu jsem vynechala, tak snad se nezapomněl potápět.
Jsem ráda, že ti vyšel dortík, taky jsem zvědavá jak se povede paní ten náš 😉

Pavcik: myslím na tebe, po kontrole u doktorů jsem byla vždycky tak dva dny v prd...., pak se to zas zlepší uvidíš.

andulka4
17. mar 2010

holky ohledně toho tbc to je fakt zajímavé 🙂 opravdu to má každá nemocnice jiné 😀

mila01
17. mar 2010

teda holky koukám,že fakt co kraj,tak mají to očkování jinak.

Petrach - já se vždycky doktorky ptám,jaké jsou reakce na konkrétní očkování a kupuju vždycky tu lepší - čištěnou vakcínu ( i kdybych si měla pujčit nebo nejíst ).S Andrejkou jsem kolem 2 let zažila šílený horečky ( nejvíc 41,3 - to jsem dělala zábaly jak divá ) a od té doby se toho strašně bojim a předcházim tomu jak se dá.

Pavčík - promiň,mě to opravdu uplně uteklo,myslela jsem,že jste měli krvácení po narození,ne teď.Budu držet palečky,ať se to jen zlepšuje.Matýsek je opravdu šikulka - vůbec mě něco takového nenapadlo.

Maattka - také jsem dnes na tebe myslela,že si jdeš pro výsledky - tak jak?

Bera - tak super,snad nakonec budete plavat - teď na jaro by to bylo super.Jinak včera jsem holkám koupila první jarní botky - botasky na lítání,na víkend hlásej 15tky,tak ať se mi v tom kožíšku neuvařej - myslim že ses na to nedávno ptala.Kája si je zrovna oblékla ( jsou na sucháč,tak zvládá sama),chodí po bytě a řiká - podívej maminko,jsem krásná Sněhurka ( ona nám totiž rozdělila princezny - to je u nás šlágr,růžový pokojíček a všude princezny - ona je Sněhurka,Andrejka Růženka,babička Popelka,já Kráska,tatínek je princ a děda zvíře. Kouzelný je,když někde vydíme ty postavy ve městě a ona začne ječet - hehe,děda zvíře.

Holky ještě vám musim napsat,jak mě tuhle dostala v krámě,myslim si,že se ty lidi řežou smíchy ještě teď.Příroda mě neobdařila moc velkýma vnadama,takže nosím takové ty hoooodně vycpané podprsenky.Ona tomu řiká prsa ( aby ne,když jiný nezná 😀 😀 ),ráno mi vždycky nese podprsenku a řiká - mami,obleč si prsa.No a tuhle jsme byli v narvanym!!!! krámě,kde byl celý regál s podprsenkama a Kája začala hulákat - hele mami,nový prsa,kup si nějaký,budeš krásná. 😕 😕

andulka4
17. mar 2010

Pavcik počkej tybláho já taky myslela že jste to měli hned po porodu....sakra musím dočítat poctivěji

takže on ho prodělal až někdy teďka?

jo a DMO se nedá diagnostikovat tak brzo-to vás jen straší------musíš s ním hodně cvičit a vše doženete

bera28
17. mar 2010

Milo, tak už se tady zase řežu smíchy 😀 😀 😀 Tak a probudeila jsem Kubajze. Vrátím se za chvíli

andulka4
17. mar 2010

Milo 😀 😀 😀

petrach
17. mar 2010

holky on mel to krvacení po porodu,myslím že to blbe čtete..já říkám že je šikulka,jen ti dr to tak radi straší no..a kor když je nález,ale pavcik bude to dobrý,musíííí

milo 😀 😀 😀

mila01
17. mar 2010

Petrach - mě spletlo to,jak Pavčík napsala - máme krvácení - ale ona asi myslela,že ho měli po porodu a teď se řeší následky,co?Asi jsem to špatně pochopila - omlouvám se,nemám s tím žádné zkušenosti,neznám to.Ale ať je to jak chce,hlavní je,že to MUSÍ být dobrý.

Jdu se pokusit vyvlíknout Káju z těch nových botiček ( přeci jenom takový teplo tam ještě není ),jdeme pro Andrejku do školky - má tam dneska kroužek flétny,proto jdem tak pozdě a jdem hned řádit do mateřského centra.Přijdem až v půl sedmý - vana,večeře,pohádka a pak zase nakouknu.Tak se mějte - přeju všem krásné odpoledne.

bera28
17. mar 2010

No tak už jsem zpět. teda Milo, já se fakt málem smíchy počůrala 😀 Já asi vyrazím s dětma pro jarní boty v pondělí. Jezdím pro ně do Berouna, i když tady skoro hned u baráku mám speciálku s dětskou obuví. Ale to byste musely vidět, jak jsou neskutečně drahý. Tam snad mají nejdražší dětské boty z celé Prahy 😝 Ty co mám vyhlédnuté prodávají za 750 Kč, v Berouně za 599 Kč. No a nesmíte zapomenout, že my to máme vše 2x. Navíc se mi Beroun líbí, máme to kousíček a jezdíme tam vždycky zkontrolovat medvědy z Večerníčku (Vojta, Kuba, Matěj) 😉

maatkka
17. mar 2010

FUUUUUUUUU... babuleee tak my mame EEG o 80% lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 z abnormalneho sme v medziach sirsej normy - co je podla dr. fajn 🙂 kontrolu mame o 5 mesiacov a to by uz mohlo byt o.k. 🙂 dovtedy pokracujeme v uzivani magne B6 - takze nijake lieky - toho som sa najviac bala... asi to teda bola ta "neziaduca reakcia" na cerebrolysin...
ja som sa tych vysledkov taaak bala ale uz nie tak hrozitansky ako naposledy... ved ja vidim aka je Lili uzasna 😵

pavcik vidis a to sme mali naposledy velmi zly graf...

no k tomu zivemu ockovaniu... u nas sa TBC ockuje ak "stihne" mat dietatko do 6-teho tyzdna zivota minimalne 2kg... ak ich v siestich tyzdnoch nema tak mu TBC nepichnu a dostane ho az po vsetkych povinnych ockovaniach (takze my ho este nemame)
ockovanie MMR - trojkombinaciu - mame my odlozenu prave kvoli moznym neuro problemom ktore by kvoli nasmu neuro stavu mohli nastat... mali sme byt ockovani az po tom EEG - ak by dopadlo dobre - co nedopadlo takze to mame odlozene... a urcite ho nedostane pred 2. rokom aj to len vtedy ak bude dovtedy EEG v uplnom poriadku... inak my sme uz rozmyslali aj nad tym ze by sme ju ockovat MMR nedali - ale ja sa zase bojim ze by dostala niektoru z tychto chorob a mala by nejake komplikacie (o ktorych som citala) len preto ze nam ju na vlastnu ziadost nezaockovali... ale straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne sa toho ockovania desim...

som sa teda riadne nasmiala na tych detskych "vyrokoch" a "akciach" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
my este moc vyrokmi prispiet nemozme ale: mm niekedy ked prebaluje Juliu tak jej "cucha" nohy a hovori jej ze "fuuuj fetky" 😀 a ja som sa raz skoro pocikala od smiechu ked sme boli u dr. Lili lezala a ona ju pocuvala a Julia jej vopchala nohy pod nos ze "fffffetaaa" 😀

baby mate uplnu pravdu v tom ze niektore matky si naozaj neuvedomuju ake veeeeeelikaaaaanske stastie maju ze maju deticky od narodenia v poriadku a pri sebe... naozaj nikomu by som nepriala zazit predcasny porod ani najhorsiemu nepriatelovi ale mam take nervy ked vidim napr. tehotnu babu fajcit alebo tak - to si fakt neuvedomuju to riziko? je im to jedno? ci co???
casto rozmyslam ci by som si ja tak velmi vazila vsetko co Lili vie... ci by som k nej mala presne taky isty vztah a pod. keby sa nic z toho co sa stalo nestalo 😔
peti a ako ja ked vidim porod tak revem vzdy... aj ked vidim novorodenca ktory je taky "obrovsky" ako Lilu nebola ani v troch mesiacoch... musi to byt takyyy kraaasny pocit... cele tehu som si to predstavovala - ale teraz si to uz ani predstavit neviem...