Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

merj
25. mar 2010

hezky skoro letni podvecer,
Bera, mela jsi pravdu je to makacka, ale snazim se docitat.

Pavcik, moc drzim palce at leky Matejovi pomohou. Ty bud moc silna. Ja s malym stravila tri dny loni v Motole na eeg a proste se to tam musi prezit a radeji se okolo sebe moc nerozhlizej. Pri nas stalo stesti a zaskuby, ktere mel maly, byly jen svalove krece, ktere byly zpusobene rychlym rustem. Moc a moc drzim palce at v pondeli slysis trochu povzbudivejsi zpravy. Opatruj se.

argousek
25. mar 2010

pavcik tak to je teda síla, budu na vás moc myslet. Tu magnetickou resonanci bych zkusila ještě probrat s doktorem, její pro a proti. To že by rozjela epilepsii nevím, její negativum je asi v tom, že se provádí v úplné anestesii. To že tam vidíš kdejaké případy ti asi k náladě nepřidá, viď. To samé bylo v lázních, tam člověk vidí taky lecjaké případy a je mu z toho někdy ouvej.

maatka na vás taky určitě budu myslet. Já bych z toho asi byla taky špatná, ta anestezie člověku nahání hrůzu. Jednou jsem se na to ptala neurologa a ten mi říkal, že pokud se nejedná třeba o hodinový zákrok, ale operace je provedena rychle, tak by to dítěti ublížit nemělo. Snaž se myslet na to, že jí to pomůže, to je to hlavní.

Držím vám všem moc palečky, držte se 😉

petrach
25. mar 2010

pavcik ☹ ☹ me je to tak líto..tak jsem vám přála at nic nenajdou.. ☹ ☹ ted budu držet pesti,at léky zaberou,pomužou a mužete brzo domu..je tady na koníkovi myslím diskuze a epileppsii,kukni i tam..vy to zvládnete,jste oba bojovníci..znám kluka ,otce 2 detí,je to známí a má taky epilepsii..Máta je velký bojovník,to už všem jednou dokázal a popere se i tímhle..já vím že to není lehké ,posílám hodne síli a snad se zítra budeš moct ozvat..drž se,jsme s tebou

matka dnes samé nepekné zprávy 😒 už at to máte za sebou.,narkozu ješte prober s dr ,at se toho nebojíš..
my dnes byli na rhb..no jako obvykle nejdřív pochvala,pak že nedávat sedet,nemá ješte spevnené svalíky na zadech,pry delá pokaždé pokroky,ale je opatrný..na lezení už dávno má,jí tam jenom lezl po tom cvičícím stole,ale desne pomalu a opatrne..
v dubnu máme neuro a pokud nepoleze do té doby,tak nám vojtovka na 100 procent zustane 😒

nanya
25. mar 2010

Zdravím všechny.

Tak u nás pořád nic moc nového, pokračujeme v sirupkování. Moc opět nepapá a nepije, jedl ráno v 10 hodin /trošku kojo/, v 17 hodin jsem do něj dostala asi 50 ml příkrmu a v 9 hod večer jsem ho jakoš takoš opět nakojila, ale asi po deseti minutách začal kuckat a vyblindil všechno, i s příkrmem ☹ Teď už spinká. Jestli se něco jako nezmění, tak já už fakt nevím, v pondělí valím k dr., ale jestli zítra nebude více pít, tak nejspíš pojedem na pohotovost a nebo ještě zítra honem k dr. Je divné, že nepapá, asi mu není moc dobře. Už se mi zdá, že méně kucká a aji méně odsávám, ale to papání a pití se pořád nelepší a když už, tak se pak poblinká 😒

maatkaa - držííííím palečky, určitě to dobře dopadne, MUSÍíííííííííííííí. Lilinka je šikulka a zvládne to. Toto je snad už poslední zkouška a pak už jen a jen užíváníííí.

pavcik - 😔 😢 ☹ je mi to mooooc líto, vůbec si nedokážu tuto situaci představit. Já bych se už asi zkácela. Strašně moc na vás myslím a držím palečky, aby léčky zabraly a vy jste mohli co nejdříve domů. Matýskovi posílám pusinku a pozitivní energii, i když tou ztovna taky teďkom moc neoplývám... Držte se.

petrach
25. mar 2010

nanya že nejí by nebylo to nejhorší,ale že nepije už teda jo 😒 a jinak se chová jak? není apatický,unavený,spaví??? aby nebyl dehydrovaný,to fakt není sranda..já byt tebou tak jdu k dr,ta to pozná..já jsem plašon,lítam s každou teplotou 😝 ale tohle není dobré ☹

nanya
26. mar 2010

Peti - právě, že je normálně čilý, ani už není moc mrzutý, spí tak jako vždycky, možná déle v kočárku, protože nějak ho nebudí ten hlad a žízeň, tak může klidně spinkat, za normálních okolností totiž chtěl prso tak co hodinu a půl až dvě hoďky a teď je schopen nejíst i 8 hodin i více ☹ Před chvilkou jsme vstali, trošku si cucnul z prsu a už zase nechce, dr. má do odpoledne, ještě počkám, já nevím, co by s ním ona dělala, však jsem už psala, jakou máme dětskou dr., tak uvidím, snad už bude dneska líp. Už má možná v žaludku jen samé hleny a sirupy, tak mu dneska zkusím nedat sirup, třeba se něco změní.

maatkka
26. mar 2010

pavcik ☹ ☹ ☹ mne je to tak luto ☹ ☹ ☹ ani nevies ako sa viem vzit do toho co teraz prezivas 😔
ja som po tom nasom zlom EEG hned myslela na "najhorsie" (uz vtedy som si citala nieco o epi aj jednu diskusiu tu na MK) narozdiel od teba ty si sa mi vzdy zdala taka optimisticka - dufam ze taka ostanes urcite by to bolo pre vas oboch lepsie - aj ked teraz je to urcite hrozne tazke... 😔
verim ze to pre vas dopadne najlepsie ako je to len mozne... ved na to prisli velmi skoro... tie lieky urcite pomozu a bude uz len lepsie...
pavcik drz sa... vybozkavaj Matejka - je to statocny chlapcek... velmi na vas myslim...

radka.m.
26. mar 2010

Ahoj holky,občas sem nakouknu a včera jsem četla,že se chystáte do lázní,já mám zkušenosti s velkými losinami,byli jsme tam třikrát a velká spokojenost,kdyby někdo chtěl info,tak klidně do ip,pěkný den 🙂 😉

petrach
26. mar 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes vyfásli od švagrové deti na hlídaní,mají ředitelské volno,to je teda mazec,čím starší tím horší,jsem je vyhnala ven hrabat trávu a mechy 😀
malí zase od večera rymu jako trám..snad to přejde bez toho kašle😝

nanya a zhodil ti moc? važíš ho doma sama?

petrach
26. mar 2010

Pavcik vám moc moc moc přeju,at hned zaberou léky..at najdou ten praví pro nej a at hlavne zabírá....zasloužíte si to oba..
Matyskovi posíláme velikou pusu a pohlazení..myslím na vás od rána..

bera28
26. mar 2010

Ahoj holky, píši jen v rychlosti, ani jsem vás zatím nedočetla.
Právě jsme se vrátili z RHB a spokojenost největší. Máme se přijet s Kubou ukázat až za půl roku a za rok máme vzít i Anetku 😵 Oba motoricky odpovídají 2 letům. A Kuba nemusí mít žádné upozornění pro školku ohledně motoriky.
A ptala jsem se i na ten polštář, tak prý v tomhle věku už je pro děti vhodný, ale jen takový ten slabý. Má jim fixovat hlavu, aby nebyla zbytečnš v záklonu (což dělá Anetka) a nebo nahnutá moc ke straně.
Tak krásné odpol, večer vás dočtu a konečně doplním tabulku!

nanya
26. mar 2010

Peti - zhubnul dost, já už přesně nevím, kolik, ale měl už 8300g a pak jsem ho nějakou dobu nevážila až teď, jak přestal jíst, dneska jsem ho zvážila měl 7800g a pořád jde dolů, protože ještě předevčírem měl 7930g, ale zdá se mi, že už měl i 7600g, tak já se v tom nevyznám. Prostě hubne. Opět nejí, kojila jsem ho ráno kolem 10 hodiny, něco vypil, ale nevážím ho, tak nemám moc přehled, kolik, ale žádná sláva to zrovna nebyla a doteď ještě nejedl, prostě nechce, ani příkrm, ani prso. Mě z něho fakt asi někam odvezou ☹

bera - gratuluji k rehabce, takové výsledky jsou k nezaplacení, krásně jste si to vybojovali. Polštář jsem dala Danečkovi už asi před týdnem, aby měl výše pod hlavičkou, když je tak zahleněný, ale mám jenom takový ten placatý. Řekla bych, že je šťastný, jak blecha, úplně se s ním vždycky mazlí 🙂

bera28
26. mar 2010

Tak než jsem se stihla naobědvat,svišťáci usnuli 😠 A to jsem s nimi chtěla vyrazit ven.
Tak jsem vás aspoň dočetla, opravila tabulku a jdu psát životopis 🙂

Ty jo Argousku, ty už jsi 35 tt. Jen tak dál. O tom se ti asi původně ani nesnilo, co?

Peti, já myslím, že se ti Šíma do dubna rozleze a pak s Vojtovkou skončíte. Našlápnuto má pěkně 😉 A s dětma dnes přeji pevné nervy 😎

Nanya, jestli chceš zjistit, zda je dehydratovaný, tak vezmi kožní řasu na břiše a podle toho jak rychle a dobře se vrátí do původního "stavu", tak se zjistí, zda dehydratace je nebo ne.
Já ten polštář teda asi taky dám, mám taky ten placatý.

Pavcik, a co u vas? Myslim na Matyska, at hlavne leky zafunguji a jsem zvedava, jak to dopadne s tou rezonancí.

Chlap jel vyzvednout dort, tak jsem fakt zvedavá, jaký bude. Zítra hodím foto.

denisee
26. mar 2010

Bera: moc, moc gratuluju. Vzpomněla jsem si, jak si se nedávno, bála jestli bude Kubík chodit..... je to super!!!!!!! Jsem strašně ráda, že to ty naše dětičky tak krásně zvládaj. 🙂 Budete dělat oslavu asi o víkendu viď? A co dárekčky co jsi nakoupila ?
Já jdu domontovat komodu 😖 , tak snad se nerozpadne 😀

petrach
26. mar 2010

beras taky moc gratuluju 🙂 nádherné zprávy
nenya nám to dr taky tak radila s tou kožní řaskou,jak píše bera..vyskoušej..chudatko,už by se to melo lepšit,né horšit

argousek
26. mar 2010

Bera jsou to šikovníčci šikovní 😀 Adámek zatím chodí do školky s babičkou ale dubna už bude chodit s tou asistentkou, tak jsem na to zvědavá, jak se mu tam bude líbit. Jojo 35. týden, holky ještě abych vydržela tak těch 14 dní a budu v poho 😉
Jinak mně zase začalo hrozně bolet v krku a Adámkovi se spustila rýma. Nevím čím to, ven se oblékáme teple a baštíme vitamíny a stejně 😕

pavcik
26. mar 2010

Ahoj holky,tak jsem zase na chvílu zaběhla za váma.

Ještě že tenhle modrý koník a naše diskuze je. Měla jsem to štěstí že jsem nakoukla naše rehabilitační z Podolí a teda vysvětlila mi že jsem popletla ty magentický názvy 🙂 magnetickou rezonanci můžem ale pak v těch lázních jsou jiný magnety a ty prej ne. Takže jsem ráda že jí mám tu naší rehabku. Já jí včera chtěla napsat meil a zeptat se ale tady je internet tak pomalej že se mi to tu seká,tak jsem to vzdala.

Jinak: dneska už měl Matěj další dva záchvaty. A když to řeknu doktorce a ptám se jí proč je to tak často najednou,tak prý ho ted moc pozoruju. Já si to nemyslim. Dřív to sice dělal,ale třeba jednou za hodně hodně dlouhou dobu. Sice jsem něvěděla přesně co to je,ale někde uvnitř jsem věděla že to není jen slabejma nervama v očíčkách. Takže už dnes bude mít půlku tablety večer a půlku ráno nějakýho Sabrilu a k tomu ten phenomaleten.

Budeme tu asi dýl než do pondělí. Možná i do příštího víkendu a dál. V pondělí se udělá to eeg,to proberem s mudr, v úterý je veliká vizita,ale jak tak na mě koukli,tak jasně řekli ať nepočítám z brzkým propuštěním. Musí se sledovat reakce na ten lék.
Mě ani nevadí že tu budu dlouho,spíš mě vadí že jsem s takhle dlouhou dobou nepočítala. Ale hlavně ať je miláček můj v pořádku. Je to teda pěkně na palici. Celá rodina volá,litujou nás a tak. Jsou hodní ale mě je ještě hůř. Když se na něj koukám jak se culí a najednou mu jezděj oči tak mi je tak akorát do breku ☹ Já bych tu nemoc chtěla vzít na sebe.

Dnes je Matýskovi 11.měsíc nekorig.jinak 8...tak za měsíc slavíme kalendářní narozky. Musim mu to vynahradit,budeme mít asi velkou oslavu když už takhel trpí prdísek malej.

Jinak noc byla šílená v tom,že ta jedna naše spolupacientka na pkoji v od 1 do 3 byla vzhůru a křičela a lomcovala postýlkou a tak. No hold nejsme doma,no. Ale zase ta mamča je prima a ta malá za to nemůže. Matěj zase mlel pantem od půl 6.

Omlouvámm se že vás nedočítám,ale přenechala jsem chvíli Matýska kolegyni a běžela za váma.

Uvidim jestli večer se sem dostanu,ale pokusim se každý den aspoň jednou.

Tak se holky zatim mějte a buďte zdraví...

My tu pěkně cvičíme vojtovku...dá se tu chodit i do vyšetřoven když se neordinuje tak Matějovi dávám zabrat,tak doufám že to bude vidět,ale bojim se aby se u toho moc nevztekal a třeba se mu to nezhoršilo. Asi jsem fakt citlivka ted. Jinak v úterý jsme měli jít na druhej prevenar,tak ten máme samozřejmě zakázanej.

No nic,baby moje....jdu za tou mojí divou zvěří.

Papa 😉

andulka4
26. mar 2010

Ahoj holky, jdu jen nahlásit že jsme stále 2v1 :D
V sobotu mě večer bolelo břicho(jako by MS) tak jsem raději jela do nemocnice a protože jsem byla v mém kritickém tt tak mi okamžitě dali kapačky a kortikoidy. Bolest hned vymizela ale než mi provedli kontrolu krve a moči musela jsem tam zůstat. Nakonec mi našli zánět v moči a dostala jsem atb......no ještě že jsem nezůstala doma protože by se mi to mohlo rozlést až do porodních cest

dneska mne propustili s tím že mi nic není mám čípek 4cm, porodní cesty uzavřené a do žádné rizikové poradny nemusím chodit protože mi předčasný porod nehrozí.Dneska mi dr naordinoval procházku po porku :D

tanav
26. mar 2010

Ahojte,
zdravím všetky maminky aj deťúrence.

Pavčik, myslím na Vás celý deň, držím Vám palce, aby ste mohli čím skôr domov a aby bol Matej v poriadku.

Bera, gratulujem. Super správy z rhb. Vy ste predsa šikulky šikovné, to všetci vieme.

Tehulky Argousek a Andulka, držte sa, týždne pekne pribúdajú. 🙂

tanav
26. mar 2010

Alex má dnes 3000 g. Vážila som ho doma. V stredu sme boli odobrať krv na KO. Včera som bola pre výsledky.
Hemoglobín 111. Takže OK. Boli sme včera aj na ušnom, na kontrole. Ľavé uško má výbavné a pravé zatiaľ nemôžu vyšetriť pre úzsky zvukovod. Máme prísť o mesiac.

Inak sa už veľmi teším. Manžel a chlapci dnes odlietajú z Vancouveru domov. Zajtra 23,00 hod by mali priletieť do Prahy.
Už mi je za nimi smutno. Ešteže mi spoločnosť robili celé dva týždne rodičia.
V Poprade je dnes veľmi škaredo, zamračené tak akurát na dobrú depku.

vendulak
26. mar 2010

Ahojte holky, přišla jsem se k vám kouknout na Nickuveru (znám se s ní z jiné diskuze) a jela jsem dost stránek dozadu a o ní níc. Nevíte některá prosím něco nového? Jak se s Nikolkou mají?

bera28
26. mar 2010

Denisee, to víš, všechno to napětí jestli bude Kuba chodit nebo ne ze mě spadlo až když se začátkem roku pořádně rozchodil. A dneska jsem měla teda fakt radost, to jsem si myslela, že nás budou chtít vidět třeba po těch 6 týdnech a ne 6 měsících🙂
Oslava bude zítra, dort je v lednici, vypadá hezky, je tam použitá i šlehačka rostlinného původu, tak snad se Anetka nepo...e. Koupila jsem každému župánek a knížku no a budou mít pokojíček. To jim musí stačit 🙂 Hračku žádnou, to bychom tady byli za chvíli zavalení 😒
A komodu máš také z Ikey??

Peti, však ty se za chvíli taky dočkách a budete mít kontroly po půl roce 😉

Argousku, to bude asi těma změnama počsí, nejdřív zima, pak hned vedro a dneska zase vítr (teda asoň u nás docela studený 😝 Tak ať jste brzy fit!!

Táni, teda Alex roste jako z vody. A zprávy super. Prostě jsou tady samí šikulíci 🙂

Pavcik, to jsi hodná, že nás informuješ. A hlavně že se to vysvětlilo s tou MRI. Takže teď nemusíš mít z vyšetření strach. A vím, že je to nepříjemné být v nemocnici, doma je doma, ale zase čím důkladněji bude Matýsek vyšetřený, tím líp do budoucna. Tak posílám pozitivní energii a ať to tam rychle utíká!!

Andulko, tak hlavně když je jinak vše OK. Dobře jsi udělala, že jsi jela.

Vendulak, Nika se nám už dlouho neozvala, snad je vše v pořádku.

janicka.slunicko
26. mar 2010

Ahojik holky piši narychlo, dneska jsem si poprve chovala Val to bylo tak neco užasného, jsem celá štastná, vydržela to u mě třiičtvrte hodky. Doktorka řikala že je to dobré na poprve. Ríšu si pry nebudu moc pochovat kvuly té hlavičce,jak ma tu drenaž. Dneska je prcky budou važit, a davají jim nastrídačku mlíko moje a to umělé,ja ho mam malo čim dal mín, tak aby si zvykly.
Mějte se a opatrujte se.papa

petrach
26. mar 2010

jani moc gratulu k klokánkovaní..a užij si to,už bude jen líp a líp..a jak dlouho tu drenáž bude Ríšanek mít? už aby mel od toho pokoj brouček,je to bojovník..a jsem zvedavá na vahu..

nicka se tu dlouho neukázala..taky jsem na ne myslela,doufám že jsou v pořadku obe
Táni no parádáááááááá 🙂 samé dobré zprávy..a nedivím se že ti kluci chybí..zítra si je užiješ..už jste byli venku v kočarku?
andulka me vydesila,jsem si říkala že se neukázala..ješte že jsi jela,opatruj se a dávej na sebe i mimčo pozor,ješte pár tydnu 😉

argousku 35tt to už je i tak bomba..já ti to moc přeju,ted už mužeš v klidu říct,že všechno bude v pořadku..taky po tom všem s Adámkem cos zažila si to zasloužíš víc,než kdo jiný 😉

pavcik na vás myslím fakt celí den..veřím že leky zaberou,jinak to byt ani nemuže..jen přeju at to zvládnete co nejlíp to jde,nejen ten pobyt,ale i nemoc..bude to hodne náročné,ale Máta má ty nej nej rodče a s nima zvládne všechno,uvydíš..bude zase líp,tak moc ti to přeju..a hlavne broučkovi po tom všem co má za sebou

argousek
27. mar 2010

janicka.slunicko to je nádhera, užívej si každou vteřinu. Já když jsem dostala Adámka poprvé pochovat, tak jsem na to pořád musela myslet a i se mi o tom zdálo. Je to neuvěřitelný pocit, že 😉

andulko jsem ráda, že jsi v pořádku 😉 tak vzhůru do dalšího týdne 🙂

bera pořádně to dneska oslavte D 😀 😀

tanav
27. mar 2010

Ahojte,
Peti boli sme vonku predvčerom, svietilo slniečko, boli sme asi hodinku.
Včera sme neboli, lebo bolo zamračené a trochu fúkal vietor.

Janička.sluničko to je super, že môžte klokankovať. Ja som Alexa prvýkrát klokankovala 15.1.2010 pri váhe 1700 g.
Presne viem aký je to super pocit a úľava, že som sa ho mohla už poriadne dotknúť.
U nás sa detičky skôr neklokankujú.

Bera, tak Vám prajem dnes krásny slávnostný deň. Anetka a Kubík musia byť strašne zlatí.

Maatkka, budem na Vás myslieť toho 5.5., určite to prebehne bez problémov. Viem sa vžiť do Tvojej situácie, my sme
nášho staršieho syna Petra dávali operovať minulého roku dvakrát. Prvýkrát neúspešne a druhýkrát ťažká artroskopia
pravého kolena. To vieš športovci. Strašne som sa bála celkovej anestézy. Zvládol ju dobre, aj keď trochu zvracal.
Inak ako v celkovej anestéze by mu ho neboli operovali, pretože deťom nerobia lokálne umrtvenie.

Dnes u nás vyzerá byť pekný deň, slniečko svieti, pôjdeme na prechádzku s Alexom.
Chlapci ráno 5,45 hod nášho času odleteli z Vancouveru. Tak verím, že sa mi štastne vrátia domov.
Skomplikovala sa im cesta späť, kvôli štrajku v britských aerolinkách. Takže letia cez Londýn do Frankfurtu nad Mohanom
a do Prahy. S prestupmi a čakaním takže sa to všetko predlžuje. No čo už. Hlavne že doletia. Keď už budú v Prahe, to už akokeby boli doma.

Pekný deň. Pa.

jecidlo
27. mar 2010

Bera: no my jsme s penezama trochu na stire, takze asi ne, ale tchyne jde brzy do duchodu, tak snad bude hlidat casteji, zrovna ted je ma a je to PARADA, ale jelikoz matej dneska moc nespal, tak tu sedim jak mrtvola.

ta tabulka je super, aspon je videt jak jsou ty deti sikovne a to uplne vsechny, jsem si jista, ze by se nasly i mezi donosenyma co by byly na tom hur. A z nekterych si teda sedam na zadek!

andulka: jen se hlidej dal ja bych si rekla poslicci... 😅

janicka: uzivej si ty krasne pocity, preju at si muzes brzy pochovat i Riska 😵

pavcik: moc preju at vam aspon ty leky zabiraji. Drz se!

nanya: urcite by se na vas meli podivat dukladneji, nenech se odbyt. Preju at je mu brzy lip

monnaa
27. mar 2010

Ahojte dievčatá, nehnevajte sa, že sa tu pletiem, ale nemôžem sa vo vyhľadávači dopátrať nejakých informácií o cerebrolyzín a táto vaša téma mi prišla najvhodnejšia. Nemáte s tým náhodou niektorá skúsenosti ? Nám ho predpísal neurológ pre centr. tonusovú poruchu, s malým cvičíme aj Vojtovu metódu od 4. mesiacov, inak narodený bol v termíne. Máme vybrať 30 injekcií. Niekde som ale počula, že môže spôsobiť epilepsiu, tak som dostala veľký strach a začala pátrať po informáciách. Ďakujem vám krásne za odpoveď 🙂 .

petrach
27. mar 2010

monnaa hoky tady brali cebrosil-či jak se to píše,tak určite poradí..
jecidlo kéž by ti hlídaní vyšlo aspon občas,abys chvilku vydechla 😉
tani at máš kluki doma brzo a v pořadku..

já dnes byla dopol v práci ted přijede holička,už se teším až mi ostříhá hřívu,mám to desné 😝

tanav
27. mar 2010

Peti,
Ty pracuješ ?