Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
31. mar 2010

Jinak ten nakladač už máme doma v krabici, přišel v celku 😉 a je to kombinace i se zelenou, tak vypadá dobře. Viděla sem ho před tím naživo ve školce, tam maj všechny auta od této firmy, jsou obří a dost vydržej, maj velkou nosnost. Má od kamarádky ještě kolečko na písek, to dostal k Vánocům od této firmy, zelené-tohle:http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4251655&tab=9

Jo jo, u rodičů zahrada je, v paneláku jsme neměli ani balkon, tady máme zahrádku...pískoviště-to musíme nechat vyschnout, sice bylo zakryté, ale je v něm stejně plno vody...

petrach
31. mar 2010

nanya jsem ráda že už je líp..já dávám pořad ten Sinupret,bez nej se mu vracelo to zahlenení 😒
ted ješte dohnat to jídlo,teda podle nás toho fakt moc nesní 😕 bera má pravdu,já mám doma kyselinu či co 😀
rano mi došel jogurt,dávám holandie 200g a mela jsem jen activii 120g a řval po me,že chce aspon rohlík k tomu,ale obedy jsou ted bída,dávám kousky a sní tak čtvrtku toho co dřív..ted je to jen kdo z koho,kdo vydrží dyl 😀

Maruš máte vybráné hezké dárky,ten bude nadšený,až je uvydí..a koukám že pořad čenžuješ kočarky 😀 😀 já te chápu,dyt me znáš..už bych chtela jiný,ale tatka se šprajcnul že už konečná 😀

pavcik já na vás myslím i u telky,mysto koukání na seriál jsem ted přemyšlela nad Matyskem ..ted je to opravdu hrozné období,než se vše nejak vyřeší a zabere léčba..ale veř že se to zlomí..hrozne vám to přeju,at už je zase líp a mužete se tešit z maličkostí..posílám Mátulkovi velkou pusu a Tobe kdybych mohla tak hodne síly do boje..drž se

petraguerra
31. mar 2010

Matejovi je 29mesicu.Se zdravotnictvim zde ve Skotsku je to na prd.Mam vysoky tlak dochazela jsem na kliniku pro tehotny s VKT,tam jsem mela jen same sestry a poskoky.Jedna vytecnice merila tlak prstem 😨 co na to rict...Dr.jsem videla poprve ve 24tydnu,kdyz jsem lezela 4dny v nemocnici-divil se,ze mam vysoky tlak.Chtela jsem take rodit v cechach,ale uz jsem to nestihla.Ve 26tydnu jsem myslela,ze odrodim doma.Prakticky lekar me rekl,ze mam asi infekci ve vode ,nasadil antibiotika za dva dny jsem sla na kontrolu k porodni asistentce ta me hnala do porodnice a za 5dni byl Matej na svete.Na nemocnici si stezovat nemuzu byli vsichni moc hodni.Na nedonosencich take.Jezdila jsem tam kazdy den4hod.cesta 5-6hodin jsem sedela u inkubatoru a zpet domu 142dni.Moji kamaradce v cr umrel chlapecek po 9dnech a ja nechtela,aby Matysek byl sam kdyby neco.Tady daji to miminko na pokoj s rodicema a muzes s nim byt az do konce-me se to libi.Jinak za mimcama muzou rodice,sourozenci,prarodice,tety,strejdove.To myslim v cr neni.Urcite mohlo byt neco i lepsi,ale clovek byl rad,ze se tam snazi Matese zachranit.Oni si nas vsichni pamatuji a hlasi se,kdyz nas vidi. K tomu autismu nejsou si uplne jisti,ale maji podezreni.Kdyz byl Matej v rijnu na 2letech prohlidce -vyvoj,tak tam jen poletoval a moc na sestru ani dr.nereagoval.Dr.nam rekla,ze se ji moc nelibi ,ze nema zajem o lidi nema ocni kontakt-dela si co chce.Ja mela hned majak v hlave pochopila jsem kam miri hned.Moc hezky jsem nezareagovala,protoze zase si myslite parada kluk chodi je bez kysliku mame vyhrano,a zase prijde neco dalsiho...Proto si Mateje pozvali na ten spec ialni tyden.Doma jsem vychladla ,protoze pokud je neco spatne tak to chci vedet co nejdrive,at s tim muzu neco delat.O autismu nepadlo ani slovo,tak jsem se na to dr.zeptala rovnou.Bylo videt,ze se ji ulevilo asi se me bala sdelit tuto zpravu.Kazdopadne nam tam pomohli.Pokud autismus ma tak se to projevi do 5let,nevi jestli je to tim ,ze je tak pozadu,nebo je to ono.Me se zda lepsi s tim kontaktem i vi co se deje kolem.Zajima ho totiz jak co funguje hracky,veci,umi odemknout dvere-strci tam klic a otoci.Ale prave to ,ze ho zajimaji funkce a ne jak si s hrackou pohrat muze byt znamka autismu.Jinak vi jak se pere pradlo nasype prasek-otoci knoflik zmackne start,vycisti zachod stetkou.... ale skladat kostky ho nebavi. K dalsimu tehotenstvi,ja nevim jestli to opravdu chci risknout znovu,mate to urcite take tak.Vzdycky jsem chtela deti dve,ale dnes nevim.Francisco uz druhy nechce.On spatne nesl co jsme s Matejem meli za problemy. Ja by jsem chtela jeste holcicku,je mi 34let tak uz jsem i trosku stara a hlavne ty nervy znovu to prozit.Kdyby jsem urcite vedela,ze porodim mimco 1800g a vic asi by jsem jeste jedno zvladla.Necham to osudu,ale zatim se chranim.Musim jit malej se vzbudil.

kikimaruska
31. mar 2010

petrach: Zopíka už máme skoro rok 😉 , ale přes zimu většinou spinkal, vozila sem ho v kufru místo golfáčů a ted už je zas na hlavní scéně...ale popravdě, koukám po nějakých ještě skladnějších golfáčích fakt jen na nákupy a výlety, když už začíná chodit stále víc a víc....Zopa je přeci jen sporták 😉
petraguerra: četla jsem váš příběh...posíláme hodně sil, at je to opravdu jen opoždění ve vývoji.... To že ve Skotsku dají miminko hned na pokoj je určitě dobrá věc, která tu v ČR není, tedy alespon ne kde jsem rodila já, i na Krček se musí čekat, než se uvolní jedna ze 4 lůžek pro maminky s nedonošenečkama, co už pujdou domů....Ani si to vlastně nedovedu představit, kde by vzali dejme tomu dalších 4O lůžek....pro maminky které mají svoje prtousky v inkubátorech....když se kolikrát nevejdou ani maminky na šestinedělí a odmítnou se i přijmout k porodu 😝 . Co sem ale četla, že už některé nemocnice umožňují se o miminko postarat, vykoupat, převléct, nakrmit, když jsou v inkubátoru, tak to jsem já nepoznala....spíš jsme byli naobtíž, když jsme toto chtěli dělat, prostě to dělají sestry a v té době tam nemáme co dělat... 😕 😒 , takže jsme jen klokákovali akdyž byl čas krmení, tak zase hned ven, odejít...jen jednou jsem přebalovala a to ještě díky jedné moc hodné sestřičce, která si to pak za tohezky vyžrala, co si dovoluje nás to nechat dělat...a na nás se taky ta hlavní sestra tvářila, jakoby nás chtěla zakousnout 😢 😖 . A to jsem nedávno četla, že tato porodnice to maminkám umožnuje, pečovat o miminka pokd jsou ještě v inkubátorech...já jsem teda toto nezažila, spíš naopak....no, třeba za ty 2 roky šli dopředu...kdo ví.

petraguerra
31. mar 2010

Oni to mimco daji tem rodicum,kdyz umira.S Matejem jsem byla v nemocnici az dva dny nez sel domu.Ve Skotsku me nechali prebalovat asi po tydnu co byl malej na svete.Chtela jsem u toho vzdycky sestru,aby ho prevratili na zada.Jak prekrocil kg tak uz jsem si ho prevratila sama,koupani mel az po 106dnech a take jsem si ho koupala sama jen mi radili.Byli opravdu moc hodni.Jim to pomohlo a my jsme si spoustu veci udelali.Meli pak vic casu na deti co tam mamci nemeli.Merili jsme teploty,krmili sondama,davali leky-,ale to az ke konci... 🙂Byla jsem tam denne a nikdo nikdy nerekl ani slovo,jen kdyz prisli delat rentgeny,nebo meli nove miminka a sli je intubovat .Meli tam spolecensky pokoj kde jsme se s holkama schazely a popovidaly-brecely.....

petrach
31. mar 2010

tak to u nás to samé,jak píše maruška..klokankovaní jsem domlouvala den předem hodinu kdy přijdu..je teda pravda že jipkla je desne malá a vešli jsme tam max 2 maminky v kreslech..koupaní bylo večer,to delali jen sestra a nikdo u toho nesmel byt,na jipce jsem byla jen pozorovatel,vše delali sestra a já hladila,nebo klokankovala..ale sestřičky máme hrozne hodné,pořad povzbuzovali,davali nadeji..doted za nimi chodíme se ukázat..
na mediálu už byl jiný režim,maminky co leželi s detmi se o ne starali sami co 3 hodky a já dojíždela a musela zase jen koukat..bylo mi to hrozne líto,sestry toho meli moc a už to tam nebylo ono..já si doslova vybrečela nástup za malím..a to díky dr od nás z mesta,ktere jsem se ptala,kdy me přijmou za ním..u nas to je z místem taky bída,leží se z mamčama po porodu,nic zvlášt není..

petro vy jste si teda užili taky hruzy a strachu ☹ moje kamaradka má chlapečka 28tt a byl dlouho motoricky i řečove pozadu,mel spoustu diagnoz,dokonce i retardaci jí řekli v roce a na kole jezdil dřív než Eliška a je starší jen o 9 mesícu a ted je v 1 tříde a nikdo by to neveřil,co má za sebou..po težkém startu se tem drobečkum pomaleji a huř dohání vrstevníky,ale mají na to nárok..já myslím že Mátysek je šikovný,jsou to desné nervy a obavy co bude,ale holt musíme veřit,že když vyhrali ten první boj,že vyhrají i ty další

denisee
31. mar 2010

Holky: nemám sílu nějak dočítat. jen se chci pradit a podělit. Jak se chovaj vaše tchýně k vnoučátkům. Snaží se vychovávat. Mně je docela nepříjemné, když vidí V 1 za měsíc a místo, aby si ho užívali, tak se snaží, vychovávat, plácat přes ruku atd. Jsem moc outlocitná? Nebo jak to vidíte vy? Od kdy se maj děti vůbec začít vychovávat opravdu důsledně. Nevím co dělat když např. řeknu neházej kostky na televizi a on to stejně znovu a znovu udělá s úsměvem ve tváři. 😠
A taky mi přijde, že se chová trochu jinak když je na návštěvě babi a děda, neposlouchá a předvádí se.

maatkka
31. mar 2010

baby dakujem za pochvalu 🙂 ja sa uz tesim na leto ked si ju budem moct obliekat do satocok a tak 😀
tak u nas to bolo na JISke (1. mesiac) tiez len pozeranie a hladkanie... na odd. NNHP (ked som u bola aj ja hosp.) sme ich uz same prebalovali krmili cvicili aj kupkali - ale tiez nas "vyhanali" ked sa tam nieco dialo... s miestom pre maminy myslim nebol problem - pre matky su tam izby skoro na celom jednom poschodi - ale prijali nas az ked uz sa prave dalo kojit cvicit a tak...
denisee moc nechapem ako to myslis ale nasi ani svokrovci by si Juliu nedovolili napr. capnut po ruke pretoze to nerobim ani ja... ked na nu pred nimi zvisim hlas co fakt nebyva casto tak mi to vycitaju este pol hodinu... a to su s nou celkom casto 🙂 ale to je asi tym ze ona je fakt dobre dieta - vsetko si necha vysvetlit s kludom... lebo napr. so synovcom sa niekedy neda fakt ani po dobrom ani po zlom a vtedy ho nasi poslu do izby sa ukludnit - to je pre nho horsi trest ako bitka
no a svokra byva s Lili najmenej (narozdiel od nasich a svokra - ale to nie je vycitka lebo ona ma teraz aj svojich starosti nad hlavu...) a ta by si od nej urcite aj poskakat po hlave nechala... vsetko jej dovoli - nedokaze jej nic zakazat...
ja Juliu "vychovavam" tak ze ked jej nieco zakazem a ona to robi dalej tak sa snazim niecim odputat pozornost a potom akoby sa jej to ulezi v hlave a sama pride a hovori ze to je "nono" a uz to nerobi... zatial to na nu prekvapivo funguje - uvidime co bude v nejakom "obdobi vzdoru" 😀

argousek
1. apr 2010

denisee u nás je to naopak tchýně vidí Adámka denně a všechno mu dovolí. Já když něco zakážu, tak to platí a nesmí se to. Já teda když přes několikeré upozornění a zvýšení hlasu nereaguje, tak plácnu přes ruku. Ona mu řekne, že něco nesmí a zachvíli když si to začne vynucovat a natahovat, tak mu to dovolí. My teď spolu trochu bojujeme, je hrozně vzdorovitej a jak není po jeho, tak začne kňourat a nakonec se začne hrozně vztekat. Já když je vzteklej, tak mu říkám, že s takovým zlobivým klukem nekamarádím a nevšímám si ho. Ono ho to po chvíli přejde, když vidí, že se mnou nehne. No a pokud to vztekání trvá dlouho, tak ho pevně obejmu a snažím se mu to vysvětlit, to taky zabírá.

bera28
1. apr 2010

Kiki, moooc děkuji za link na holinky. Tak ty pořídíme 😉 Prosím Tě a koupila jsi stejnou velikost jako Pegresky? Já se podle délky stélky moc neřídím, protože každé pak sedí jinak. Jo a auto na písek jsme loni koupili Kubovi tké Wadner a jsou fakt super.

Denisee, tak s tchýní neporadím, tu nemám, ale stačí mamka 🙂 Je u nás vždycky jeden den v týdnu, když má v práci volno, a svišťáky děsně rozmazluje 😠 Pořád jim podstrojuje nějaký jídlo, tu dortík, tu chlebíček se šunkou a pak se diví, že nechtějí obědvat. Takže já bych zase brala, kdyby spíš vychovávala. Ale zas na druhou stranu s nimi dokáže být celý den venku a zabavit je.
No a s tím od kdy vychovávat, tak já se snažím vychovávat od narození 🙂 Prostě musí mít určitý režim (kter mi naburává mamka a chlap 😠 ), a když dělají něco, co nemají, tak nejdřív napomenu, pak důrazněji napomenu, a když ani to nepomůže (většinou se ještě oba hecují, kdo bude řádit víc), tak lítají facky. No asi to k něčemu bude, protože ke mně si nedovolí takové věci, jako když je s nima jen taťka.

mispuli
1. apr 2010

denisee s tím,že se chovaj jinak,když je ta návštěva,je řekla bych,naprosto normální,včera přijeli naši a co děti z radosti dělaly,to bylo něco příšernýho,ale pak jak jsou s nima dýl,tak se zklidní,naši jsou skvělý a funguje tam obojí,jak rozmazlujou,tak vychovávaj,ale asi to bude tím,že můj táta je taková povaha/ a je učitel 😀 😀 /,manželovo rodiče,tam to je trochu jiný,dlouho nevěděli,jak se maj k Honzisovi chovat,ale pak se to zlomilo a ted je to úplná pohoda,občas tedy taky teču,ale nekomentuju to,nemá to smysl,a když už to nějak hodně přeroste,tak to řeknu MM a ten většinou takticky zasáhne,jsem ráda,že tam děti rády chodí.No a já se snažím vychovávat a vysvětlovat,ale občas se taky nedaří,a míša je pěknej provokatér,taky zkouší a občas nějaká přilítne,když už prostě nefunguje vysvětlování,ani objetí,tak holt přijde na řadu výchovná

denisee
1. apr 2010

Holky díky za reakce: já to dělám tak nějak jako vy...tak když neposlechne , odvedu pozornost a nebo když je hodně zle, řeknu mu, že půjde do pokojíčku a bude tam sám a to taky zabere. Mě jen mrzí, že hned když něco udělá co by neměl, to řeší takhle. Bylo mi V včera líto, když na něj děda zvýšil hlas, úplně koukal vyplašeně nevěděl co se děje ☹ Mě by právě nevadilo ani to rozmazlování, protože ho vidí fakt jen tak 1 za měsíc.
maatkka: jestli má přijít ještě "období vzdoru" tak to už nevím 😀

Holky jedem na plavčo 🙂

maatkka
1. apr 2010

Denisee tak si to uzite 😉
Ja ta uplne chapem - mna by sa to tiez dotklo... Ja som tiez na Lili este taka citliva - dufam ze sa to postupne zlepsi lebo inak budu mat so mnou ucitelky v skolke co robit 😀
Nanya ja som taka radas ze uz je dobre 😉 A pripomen mi ako bol maly pred tou chorobou na tom s papanim? Aj pred tym papal pomenej ci to az teraz? Ak to bolo len tou chorobou tak sa to uz snad upravi.
Vonku svieti slniecko a ja sa taaak nudim... Vsetci (dvaja 😀) mi tu totizto spia 🙂

merj
1. apr 2010

Ahojte vsechny z naseho maleho lazaretu. Minuly tyden jsem se radovala, ze vsechna vysetreni ok a od vikendu bojujeme stridave s osypavanim, teplotami a rymou u maleho a rymou a bolestmi hlavy u mne. Kdyz jsme byli vcera u Dr. tak mu na tele pry nasla 3 druhy vyrazek, ale co to presne je nevedela. Ale co je zajimave nas maly je ted jak kyselina, je mu mizerne, to vidim jak je naladovy, ale uplne vzorny jedlik. A chci se zeptat. Holky, jak maji prckove casto kakat, od vikendu nas maly kakal 2x, ale zacpu urcite nema a ani brisko ho neboli, necha si na nej v pohode sahnout a lehce zmacknout i prdiky odchazeji. Nase Dr. nad tim pokrcila rameny a pravila mohl by casteji a tim to skoncilo.

Petraguerra, minule jsem te zapomnela pozdravit, promin. A kdyz ctu, co mate za sebou, tak to je sila. tak at maji pro vas uz jen lepsi zpravy.

Bera, beru te za slovo a az se vrhneme na polepovani, dam vedet. Ted ale musim dodelat vyzdobu pokojicku.

Denisee, s tou vychovou je to u nas podobne jako u Bery od mala. Kdyz nechci, aby neco delal, tak je neprve nekolik vystrah a domluv a kdyz to nepomuze, tak trepnuti. Dost casto mi take pomaha, ze kdyz neco dela a ja to nechci, tak ho chytnu a ten pohyb mu neumoznim. A k tomu mu rikam proc to nesmi delat a co misto toho muzeme delat jineho a tim jinym se ho snazim zaujmout. Coz znamena, ze se chvili vzteka, ale po chvili se vetsinou uklidni a da pokoj a jdeme delat neco jineho.
A s prarodici jsme si urcili pravidla hned na zacatku. My jsme rodice a my vychovavame a rozmazlujeme, oni at si s nim hraji a treba ho neco nauci. Protoze maly vidi prarodice take 1x za mesic, tak jsou pro nej porad cizi lide. Proto pri jejich navstevach jsme vzdy ja nebo muz s malym s nimi a kdyz se deje neco, co by nesmel, tak zasahujeme my. Ze zacatku byli trochu s prarodici treci plochy, ale casem se vse ujasnilo. My byli nuceni si s nimi situaci vyjasnit, kdyz jako na maleho zacali hunat a sislat, coz jsme my byli zasadne proti. Coz dnes se jevi jako spravne rozhodnuti, protoze dnes maly vsemu rozumi. Neni problem mu cokoliv rict, aby udelal, dosel prinesl, vysvetlit co se s cim jak dela a on na to spravne reaguje. Jedine,co ti mohu poradit s tchyni je si promluvit. a drzim palec at to vyjde.

denisee
1. apr 2010

Tak jsem zpět 🙂 Vojta neměl na palvání moc dobrou náladu, ale byla to sranda. Holky on dneska poprvé skočil šipku 😀 , teda samozřejmě s pomocí učitelky 🙂
A pak doma, když měl jít spát se vyčůral do nočníku a pak mi zdrhl a vykadil se v pokoji na koberec a na nožičce to roznesl snad po celým bytě. Tak jsem ráda, že už spí a já si sedla k pc.
A ještě k tchánovcům, oni zareagujou rychleji než já ani nestíhnu Vojtovi nic říct. Promluvím s manželem.

kikimaruska
1. apr 2010

ahojky, tak-výchova to samé co u bery a jinak to kňourán a vztekání máme ted asi drzhý týden jako u argouska...a téměř denně. Když něco chce a není po jeho, kňourá a pak se vzteká, dupe, plácne sebou na zem a dupe do podlahy, dělá obličeje...no jako vyměněnej. Mamku vidí denně-babičku a ta mu dovolí víc než já, i děda mu dovolí, ale neplácnou, nic...to pak spíš já, když si vezme lžičku a jde šťourat do kytky, řeknu několikrát a on se lyšácky podívá a s úsměvem pokračuje, jedna mu přiletí přes ruce, zdůrazním že se tohle nedělá, se podívá a ví moc dobře, a je klid. Z babí a dědy si dlá dobrej den.... 😝 .Holt tak nějak dělám i tu přísnost táty, jelikož s ním je dost málo a když, tak si ho chce užít a spíš hatí všechno co je, nevychovává, jen si prostě užívají a vše mu dovolí co nesmí...(a pak se diví že nemá u něj autoritu-u táty). Tchyně je ted v USA, přiletí až v září zas na 3 měs. a ta je to samé, vše dovolí ...rozmazluje, alepřes ruku a na zadek by taky nedala....aspon zatím tedy.

bera já vzala ty holínečky 22, jako Pegresky, jenže ty nám jsou ještě trošku větší, nosí ted ty Elefantí č.21, ale ty holínečky jsem se bála, aby tam strčil nožičku, když má ten nárt...a dobrý, dám mu ještě jedny ponožtičky a chodí se mu v nich dobře, ale kounu dole a porovnám... 😉

petraguerra-je to jsem nepostřehla, že je dají na pokoj když 😔 miminko odchází.....ale vím že maminkám pokud se to stalo, tak jim volali pak třeba i domu, aby přijeli....se rozloučit. Jinak tady mamky po porodu co maj miminka v inkubátorech nejsou na šestinedělí, ale jdou zpět dolu na odd.rizikového těhotenství, kde jsou 2 pokoje pro mamky po porodu. Jsou tam i přebalováky atp,ale děti se tam nikdy nedávají a ani tam nesmí a ten pokoj je i trochu mimo od ostatních...prý že je to rizikové prostředí a i Nedonošenecké že je rizikové-různé infekce atp.tak jsou maminky na riz.oddělení....v jiném patře. Až když jdou za mimi na pokoj, tak ten je na patře šestinedělí, oddělený, přímo na nedonošeneckém...aby příp pomoc byla co nejblíž....

tak já jdu nakrmit, hladovec se hlásí a změřím ty botky...

tak zatím pa a držte se....

bera28
1. apr 2010

Merj, platí 😉 Budu vrchní lepič 🙂

Denisee, ty jjooooo, tak Vojtík už šipkuje 😕 To je paráda. My se včera víceméně rozkoukávali ve velkém bazénu a zvykali si na novou instruktorku. Je super, nebude nutit rodiče k potápění 🙂 Já bych se totiž nepotopila ani za milion. Takže u nás bude potápěč tatínek a chůva, aby se neřeklo, že jsou pod vodou jenom děti.

Kiki, díkes, díkes.Taky to nemáš jednoduché, když není ta chlapská ruka. Aspoň že má Kubík dědečka 🙂

Holky, už vás dneska někdo nachytal, když je ten apríl??

denisee
1. apr 2010

Bera: přes zimu jsme neplavali, tak jsem se taky bála po pauze. A je to na něm znát, že jsme vynechali, trochu se tomu potápění brání. A co úplně nesnáší je plavání v kruhu a na zádech. Instruktorku máme naštěstí super a pořád stejnou, ale už se tyhle větší děti učí něco víc než když jsme začínali. Drží ručičky před sebou, na zádech za hlavou atd......, ale u Vojty to nehrozí-bojkotu je to 😀

Že je apríl jsem zjistila, až teď ze zpráv.

Holky nemáte někdo zkušenosti s tím, když bysme chtěli nechat udělat za domem nějaký malý pískoviště, jak to chodí. Bydlíme normálně v 6.p zděným baráku a za ním je jakoby dvůr obklopenej dalšíma domama.

pavcik
2. apr 2010

Ahoj holky,
tak dnes dostal Mates 3.injekci kortikojdů....už možná začínají nějaký vedlejší účinky. Má už trochu vyšší tlak a ta nespavost je teda opravdu boží 😠 dokonce mu dali něco na spaní ale nezabraloto 😖
od zítra se začne vysazovat phenomaleten,budou mu dodávat draslík,budou odběry krve a ve STŘEDU 😔 kontrolní EEG. Takže to budu jak na trní.
Taky už vážíme 9620g 😅 a bude hůř...může mít i dvojnásob. Zuby už má dva dole a možná se něco chystá i nahoře.
Plavání jsme v juklíku bohužel museli zrušit ☹ tak snad od září budem pokračovat.

petrach
2. apr 2010

pavcik já veřím že v tu středu budou pozitivní zpravy..
a ty vedlejší příznaky to me hrozne mrzí za Mátu,i tak toho má určite dost,ale ony zmizí,jen to všechno přestát..nejhorší je to pro Tebe,Matysek ted vnímá že není doma a je určite na Tobe zavyslí,ale zase to že Te tam má,mu moc pomáhá..a ty potřebuješ už ty dobré zpravy a ony budou,uvydíš..,
váhu vubec neřeš,má ji krásnou a že přibere? on to vybehá..znám maminku co by za to dala cokoliv,kdyby její holčička přibrala a nejde to..lečí se a nepomáhá nic..
a cvičíte i u tech injekcí? muže se to? moc na Vás myslím,držte se oba

denise Vojtík je pekny vodník..nemášn fotky z plavaní?
to pískovešte nevím..u našich na bytovkách ho tam proste jen dali a hotovo..vím že povolení musí byt na stavby s pevným zakladem,asi se blbe vyjadřuju,ale dřevé pískovište jen položíš a mužeš kdykoliv odebrat,tak bych ho tam dala teda se souhlasem sousedu,at nemáte zle 😉

holky dnes máme vyročí..před rokem jsem nastupovala v tuto dobu za prdolkou 🙂
jo a včera se mu podařil krásný šikmý sed..jsme hledeli oba jako puci,onvíc než já,nevedel sám,jak to udelal 😀 a dnes to skusil zase,vím že to ješte není sezení,ale náznak nečeho už jo a mám desnou radost

nanya
2. apr 2010

Ahojky.

Peti, velká gratulace k šikmému sedu, těším se s tebou. I když nevím, jestli se máš z čeho těšit, Danielek mi to už dělá delší dobu a je ho teď co hlídat, ještě neusedí a pořád padá, je to docela výška, tak mu musím pořád být za zadkem. Nic neudělám, skoro nezajdu na WC. Ale na druhou stranu má možná Šimonek lepší stabilitu a nebude tolik padat, jako to moje šidlo 😉 Teď už aspoň ví, jak se z té pozice dostat zpět na kolínka 😖 😅 Přeji vše nej nej nej k výročí. Teď se na tebe vylijí všechny ty vzpomínky. Já, když nastupovala k Danielkovoi, tak se mi mohlo srdíčko rozskočit a nervy teda pěkně pracovaly.

Pavli - už jsem ti psala na FB, ale musím ještě jednou tady, držím palečky a posíláme spousty pozitivní energie. Jak píše Peťka, musí se to přestát. Pevně věřím, že EEG bude tentokrát lepší, moc vám to přeju. Držte se.

nanya
2. apr 2010

maatkaa - málem bych na tebe zapoměla. Před nemocí mi Danielek taky zrovna nijak super nepapal, ale docela často se hlásil o kojení a řekla bych, že toho vypil dost, teď si u kojení spíš jen cucne a skoro se nehlásí, i když je to pořád lepší, než po dobu nemoci. Včera mě překvapil a spapal 130ml kaše a na obídek 60ml příkrmu a chtěl ještě 😅 😕 , ale dneska nesnědl zase nic, chce opět jen prso a skoro nepije. Já fakt už nevím, je to možná tou nedonošeností, protože já i manžel jsme byli v dětství pěkní žroutíci.

pavcik
2. apr 2010

cvičit nesmíme,páč je u toho i řídnutí kostí....a do lázní máme povoleno srpen září ☹

nanya
2. apr 2010

Ahoj holky.
Ještě se musíme pochlubit, dneska si Danielek ze šikmého sedu sedl normálně a narovnal se, sice to bylo ještě nestabilní, ale i tak to je pokrok 😉 Vydržel asi minutu.

nanya
2. apr 2010

Holky, že to píšu tak kouskovaně, ale zrovna jsem Danielka přistihla, jak se plazííííííí 😀 Mám to nahrané, takže hážu odkaz 😵

https://www.youtube.com/watch?v=_qh0Y5Mqil4


Mám nahrané i to, jak se krásně vzpřímeně posadil, ale video je delší než 10 minut a tak nejde hodit na youtube 🙄

nanya
2. apr 2010

Pár foteček, některé mám sice i na FB, ale pro ty, co tam nechodí 😉

tinuskaha
2. apr 2010

Holky veselu Velku noc vam vsetkym prajeme.

denisee
2. apr 2010

Nanya: no teda Danielek válí 🙂 !!!!! gratuluju 😉 těch pár vteřin se bude pořád zvyšovat, a pak zjistí, že ze sedu je lepší pohled na svět.
A video je krásný, plazí se moc hezky 🙂

Petrach: fotky z plavání mám jen starý. Teď aktuálně nic. A s tím pískovištěm nevím, oni tady opravujou jen starý pískoviště a hřiště na sídlištích, kde jich je celkem dost a tady v centru musíme docházet pěšky docela kus ☹

Snad nás nikdo neudá 😀

petrach
2. apr 2010

nanya gratulujuuuuuu 🙂 jsem si všimla že uiž dává i kolínka,super..jste s plazením skoro stejne jako my.před narozkama 😀
my trenujem ten sed a má vydrž,už je stabilnejší i na klečení a leze všude,dává hračky do pračky,kramuje skřínky..

denise myslím že neudá,skuste..nic vám neudelají,max nakažou oddelat,ale proč???