Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
14. apr 2010

Peti to je paradne zhrnutie 😉
Este k nam... 5.5. mame operaciu ociek ☹

Fajn vitajte doma... a VSEEETKO NAJLEPSIE!!!

petrach
14. apr 2010

jé já zapomela,jenže na to radši nemyslet a mít to brzo za sebou 😒

denisee
14. apr 2010

Bera: hezky jste to vymysleli, rozkvetlou louku, nebíčko 🙂

Fajn: taky jsem zvědavá jako argi- jestli vidíš nějaké jiné pokroky.....u Didky atd. Ale chápu, že vrátit se po takový době domů je asi maso a chvilku potrvá než se zajedeš.

Petrach: teda ty jsi to tak krásně napsala, máš přehled a pamatováka 😉

Vladi: opravdu andílek, krásná!!!

argousek
14. apr 2010

Holky já jsem dneska byla na kontrole u doktorky a všechno o.k Jen co jsem vešla do dveří, tak jsem hlásila doktorce, že pořád držím a ona se smála a říkala, že teď už ani nemusím 😀 😀 😀
Jinak Adámek dnes prý proplakal ve školce celý den, tak snad to bude lepší, měl asi nějakou krizi, jak tam teď nebyl 🙄

denisee
14. apr 2010

argousek: moc gratuluju, je to nádhera 37tt. 🙂

kikimaruska
14. apr 2010

Ahojky holky. Tak nejprv vítám Fajn a též připojujeme gratulaci 🙂 Bera, ted jsem zkoukla ten pokojíček, jak si ho prckům dozdobila, moc hezké 🙂)). Jinak co se týče malé postýlky, Kuba ji taky bude ještě nejmín rok mít. Vejde se do ní z přehledem, navíc tu teda na větší ani není místo 😕 a ani bych ho nikam jinám dát nemohla než do žbrdlinkatý...pořád ve spaní cestuje po celý posteli a strká nohy ruce i hlavu všude možně a ani by mi neusnul, kdyby tam nebyl "zavřenej"...pořád by utíkal. No, mám na to rok, aby se to naučil, než pujde do školky a tam spát na lehátkách po O.
Vladimuraz: opravdu krásná princezna 🙂. Někdo se ptal, jak to máme s jídlem....tak Vám dám náš jídelníček:
5.30 - mléko (270-300 ml),
9 - svačina (Bobík, Tvaroháček...prostě něco mléčného a loupák, piškoty atp - to rozcupuje na minikousky a něco málo sní...ale ne moc).
12-12.30 oběd. Bud polévka zahustěná rýží, nebo bramborem....nebo druhé (zpravidla omáčka s rýží). Vždy jen jedno a když se fakt poštěstí, tak sní tu skleněnou kompotovou misku, nic moc, je to dávka jako asi sklenice od přesnídávky). Pak 15-15-30 svačina. To má puding, nebo zkusím občas s ovocem jogurt (moc se nedačí), nebo přesnídávku namíchám s Bobíkem a piškoty (musí tam pořád cítit mléko). Když jsme pryč, tak občas sní i Brumíka, kus rohlíku, občas k snídani či svačině třeba chleba s lučinou, pomaz.máslem...ale fakt kousíčky). Přikusuje taky třeba tvrdý sýr a dětskou šunku...ale nic moc.
18 -19 podle toho jak má hlad a co zobe nebo nezobe má mlíko (270-300 ml) a
22-23 sladkou kaši s přesnídávkou nebo ovocem, pokud nesní přes den. Takže asi tak... 😝 . Během dne ukusuje třeba ty dětský křupky, vezme si piškot...ale fakt pidikousky, je jako vrabec,mamka mu občas strčí kus čokolády...ale celkově sladký a přeslazený věci taky nechce vubec. Taky podle toho vypadá, pořád lítá, ale jídlo nic moc. Ve 2 letech má necelých 9,5 kg. No jak říkám, nemít mlíko, mléčné výrobky...tak asi umřem. Jo a díky tomu že někdy nechce jíst fakt skoro nic a strava je všelijaká, dávám mu už pul roky Laktobacílky Baby na trávení a Marťánky vitamíny v sirupu...

bera28
14. apr 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že je nám všem líp. Nejhůř jsem na tom já, svišťáci mají jen trošku rýmu jinak nic. A od rána zase divočí - dostali za úkol nachytat večeři, jinak budou bez jídla, když jsem marod 🙂 Tak se můžete podívat na fotku níže, jak jim to šlo. Jen tak mimochodem, doporučuji tyhle dřevěné rybičky jako dárek. Prckové už je mají asi půl roku a když jim je vyndáme, tak jsou nadšení a chytaj a chytaj 🙂 Maatkka, u vás by to mohla být velká hitovka, když je taťka rybář 🙂 🙂 Teda pokud už je doma nemáte.

Merj, tak jaká byla noc? Zase ponocování?

Vladi, Klárka je fakt andílek. Nádherná holčina. A s mamkou ti rozumím - u nás se teda máma stará, ale zase ty její řeči 😝 Včera jsem si opět vyslechla, že mě naučili na nočník v 15 měsících během jednoho dne, ale s dovětkem, že já jsem tedy byla normální, ne jako oni (asi jsou svišťové nějací exoti či co). Zlatá chůva, ta mě sice taky občas naštvala, ale jinak si rozumíme snad víc jak s mámou.

Fajn, tak se také přidávám ke gratulaci k narozkám, hlavně zdraví a hodně zábavy s Didkou 😀 Paráda, že se lázně vydařily. Jen jezdi každý rok, vždyť na to máte nárok. A zbytečné to určitě není.

Peti, teda ty jsi dobrá! Tak krásně si všechno pamatuješ. Ale já tě musím ještě doplnit - nenapsala jsi, že Šimonek už se staví s oporou, leze a sedí. Takže příště nezapomeň, že se máš čím chlubit!!!!

Argousku, to se muselo nádherně poslouchat, že už se ani držet nemusíte, co? A nezapomeneš na nás po porodu? Je jasné, že budeš mít práce nad hlavu, ale hrozně moc bys tu chyběla. A hlavně budeš velkým vzorem pro ostatní mamky, které třeba po předčasném porodu váhají s otěhotněním.

Kiki, Anetka jí taky pidi porce pečiva. Kuba sní krajíc chleba a ona půlku 😒 Nejvíc jim teda chutná čokoládový Brumík, to "žerou" jak nenasytní. A mlíko se u nás nepije VŮBEC!!!!

Tak jsem stáhla po dlouhé době zase nějaká videa, tak se můžete juknout. Ty první dvě jsou cca 2 měsíce stará, to poslední (Hod sirupem) je dnešní. Prostě si svišti vždycky nějakou zábavu najdou.

https://www.youtube.com/watch?v=ckpTjmoG-Vohttps://www.youtube.com/watch?v=jtgsM6QPpsUhttps://www.youtube.com/watch?v=xOcI883pDaw
maatkka
14. apr 2010

No Peti to co ten Simonko vyvadza? 😀 Sa rozbehol ako rychlik 😉 Super!!!
Argousek tak to musi byt naozaj super pocit - uz len cakat kedy to pride 🙂 Inak vopred prajem co najlahsi a uplne bezproblemovy porod 🙂 a krasne chvile stravene s babatkom od prvych minut a dni 🙂 ...to co mne bude navzdy chybat...
Bera tak ti dakujem za tip. Ukazovala som tie rybky mm a je hotovy - uz si viem zivo predstavit ako ich bude zhanat
😅
Kikimaruska tak u nas je um a mliecne vyrobky tiez c. 1. Kedysi bolo aj pecivo - ale to uz v poslednej dobe tiez viac mrvi ako papa a napr. cerstve ovocie nikdy nechcela postruhane mixovane - spapa ho len ak jej dam kus do ruky.
Inak ja som vcera mala prekvapko - vazila som Lili a ona napriek tomu ze od piatku dokopy skoro nic okrem mlieka nepapa - ma 12 kg!!! 🙂

tanav
14. apr 2010

Ahojte,
tak aj ja sa hlásim. Všetky Vás pozdravujem a vítam Fajn a Didku späť.

Peťka, gratulujem Šimonkovi k pokrokom a fotečky fantastické.

Beri, tak Ty si veľmi šikovná, izbička je krásna. Kubík a Anetka ako vždy perfektní.

Tehulky Andulka, Argoušek a Vladi držte a dávajte na seba pozor. Odmena bude sladká presladká.

Maatkka, aj keď už nikdy nezažijeme pri našich nedonosenčekoch ten krásny pocit, zobrať ich hneď do náručia,dúfam že o to bude pre nás vzťah s nimi vrúcnejší. Ja som ho zažila pri obidvoch starších chlapcoch, takže to viem porovnať.
Tebe, ale s celého srdca želám druhé pohodové a bezproblémové tehu. Už čoskoro. 🙂 🙂 🙂

Ja som od nedele zažila krušné chvíle, Alex mi začal pokašiavať. Nožtek úplne čistučký, ale tie hnusné sopliská čo mu stekali do hrdielka. To bola hrúza.
Už tretí deň chodím s ním k lekárovi, dávať ho popočúvať, lebo mu nechcel predpísať ATB. Dnes mi povedal, že horné a dolné dýchacie cesty sú čisté.
Včera mi ochorel aj Adrián, takže lazaret. Manžel sa lieči od minulého týždňa a ja cez veľkú noc na ATB.
Musela som sa preobjednať z neurológie z 13.4. na 20.4.2010. Takže nič nové. Iba papkáme, cikáme, kadíme.
Máme 3540 g. Dnes si ho pediater fotil, lebo sa mu veľmi páči.
Idem sa učiť. 23.4. 2010 mám skúšku z inovačného manažmentu, tak som zvedavá čo vyvediem.

bera28
14. apr 2010

Maatkka, vyfotila jsem ti krabici od rybiček, aby manžel věděl, co shánět.
A na krabici jsou i údaje o distribuci na Slovensku: OLYMPTOY-SK s.r.o., Bagarova 1545, 010 01 Žilina, tel.:/fax: +421 415 626 764, e-mail: info@olymptoy.sk, www.olymptoy.sk
Vyčerpávající informace, ne? 😀

tanav
14. apr 2010

A zabudla som Vám ešte napísať, že sa ma moja suseda minule opýtala, či z neho / Alexa / bude niekedy človek.
Skoro som odpadla. Nevedela som odpovedať. Stačí Vám ? Hlúpi ľudia, tiež ľudia. Však ? 😠

kikimaruska
14. apr 2010

Bera: jejda ty rybičky jsou super věc...asi je taky seženeme 🙂
maatkaa: teeda, no to už má Lili váhu jako donočené batole...a to je navíc holka 🙂. Já mu ovoce v celku nabízím, ale jen to olíže a vrátí zase zpátky...občas funguje dát to jen tak do misky na stul, je zvědavej, vezme si to, olíže, ale zase vrátí nebo jde krmit nás 😝 ...takže bud mixlé v kaši nebo s něčím mléčným...ochucený Bobík atp 😨 . Dřív snědl třeba pul krajíce chleba s lučinou, ale ted je to taky jen dob sem dob tam a všechno drobí na kousíčky...

Tanav, tak se též brzy uzdravte 😉

kikimaruska
14. apr 2010

tanav 😨 😕 co je tohle za otázku? No to bych si asi neodpustila něco na oplátku 😠 😠 😠

vladimuraz
14. apr 2010

A já jen doplním pro Maatkku, že je prodávají v každé Hypernově, tak snad i u Vás, nedávno jsem je kupovala 😉

Holky, Kláře komplimenty radši ani nevyřídím, ona sice blonďatá je, ale spíš ďábel nebo dračisko 😝

kikimaruska
14. apr 2010

vladi ty rybičky? asi si sedím na vedení dneska 😅

tanav
14. apr 2010

Kikimaruška, ja som v tej chvíli ostala úple mimo. ☹

kikimaruska
14. apr 2010

Já Tě chápu ☹ , oni si ti lidi ani snad neuvědomují co říkají, a jak to může bolet...

vladimuraz
14. apr 2010

Tanav, to ale byla kráááááv.... to není ani možný. Moje dobrá kamarádka zase nad Klářinými fotkami pronášela věty typu : tady to byl ještě ufon a tady už to začíná být dítě.... taky mně to mrzelo.

Kiki, ano, ty rybičky 🙂 . Nedávno je měli v akci za 149,- Kč, tak jsem pro ně vyrazila.

kikimaruska
14. apr 2010

vladi to je tedy hezká cena...asi je přiberu k narozeninkám ještě 🙂. Jinak s Ufonem mi ani nemluv...taky jsem slýchávala názory, že to byl malej ufonek... 😖

tanav
14. apr 2010

Ešte by som potrebovala poradiť, akú mám kúpiť Alexovi hrazdičku s hračkami ?

bera28
14. apr 2010

Táni, tak to teda taky nemám slov 😠
Jinak Alexík se pěkně baculatí, jen tak dál. Důležité je, že má čisté průdušky, tak snad nachlazení brzy odezní. Hezky se uč a dej vědět, jak dopadla zkouška.

Holky víte co je škoda? Že vlastně takhle extrémní prťavce nezachraňují kdoví jak dlouho, takže si lidi neuvědomují, že mohou nejen přežít, ale přežít i bez následků!! Já chci, aby svišti věděli, že se narodili takhle maličcí a nestyděli se za to. Naopak, aby byli pyšní co všechno museli zvládnout. A doufám, že si budou života vážit a ne si ho kazit kouřením, drogama, alkoholem atd 😠

bera28
14. apr 2010

Jo a my jsme žádné fotky z porodnice nikde neukazovali, jen pár našim a švagrové. No a z porodnice jsme si nesli 3kilové buclíky, takže nikdo žádné připomínky neměl. Naopak si pamatuji, že když jsme jeli na kyčle asi týden po propuštění (to bylo přesně v termínu porodu), tak doktor říkal: To je kontrola v 6týdnech? A když zjistil že nejen že jim není 6 týdnů, ale navíc vážili míň jak pytlík mouky, tak byl úplně hotovej 🙂

vladimuraz
14. apr 2010

Bera, my máme z neonatologie jen pár fotek, z JIPky žádné, fotila jsem až po měsíci, když jsem Klárku dostala na pokoj, nevím, co by moje kámoška řekla, kdyby viděla ten stav předtím, na pokoji už to bylo krásné velké miminko 😉

andulka4
14. apr 2010

Argousku jenom pěkně drž....v pátek budeš 37+0tt a to je oficiálně mimi bráno za donošené.....to je paráda-MOC TI TO PŘEJU

tanav
14. apr 2010

Ešte k tým fotkám. Mňa keby nebola prehovorila sestrička a nezobrala mi z ruky telefón, tak nemám ani jednu Alexovu fotku po narodení. Odfotila mi ho do telefónu asi 10 hodín po pôrode pred transportom do perinatologického centra. V Prešove nám ho dovolili kamerovať necelý mesiac po narodení. Skôr sme sa nepýtali. Tak som jej veľmi vďačná. ja som sa veľmi bála, že mi Alex neprežije. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bera28
14. apr 2010

Táni, ten strach, že mimi nepřežije znám moooc dobře ☹ ☹ A víš co jsem udělala, když jsem přišla po 5 dnech od porodu domů? Šla jsem si vyměnit občanku a nechala jsem si do ní hned svišťáky zapsat. Jsem potřebovala mít pocit, že oficiálně existují a už mi je nikdo nevezme.

argousek
14. apr 2010

Andulko už zítra mám 37+0, dnes jsem 36+6. Holky já jsem tak happy, ani nevíte. Už se opravdu trochu začínám bát porodu, na druhou stranu se těším, že uvidím, jak vypadá. Doufám, že si to užiju, tak jak jsem si vysnila. Teda abych ho dostala hned po porodu přisát a abych ho měla u sebe (ten rooming-in) . Taky se těším na kojení, doufám, že si to užiju. U Adámka jsem musela odstříkávat a dokrmovat a budit na krmení. Teď doufám, že už to bude krmení, jak si sám řekne a bude mít sílu pěkně sát. 😀 😀 😀

tanav
14. apr 2010

Beri,
keď môj manžel vybavil asi týždeň po Alexovom narodení rodný list, ja som revala a revala. Stále som si ho čítala a opakovala, že je na svete, je náš a nijak ináč to nebude. V zdravotnej poisťovni mi pani vydala preukazy poistenca hneď dvojmo, vraj keby som jeden stratila. Tak to bolo také povzbudenie.

petrach
14. apr 2010

Táni teda taková koza blbá 😠 😠 já bohužel mám taky takovou super sousedku,by si cérky rozumeli..ta naše reje ješte ted,blbka..sem se tak vytočila,že nevím co psát 😠 😠 😠 😠

matka já to fajn o Šímovi psala v smsce 😀 včera večer 😉 a sedí teda fakt často,dnes mel dva nepekné pády,jednou na dlaždicích na hlavu a po druhé mu tekla krev ze rtu..jsou to šoky a nejde uhlídat 😒

já malého fotila každy den fotku..pokažde když jsem k nemu šla a ted jsem na to koukala včera,hledala jsem fotku z cesty domu a je tam vydet ten prubeh,kdy mu bylo huř a kdy líp..ale mám to na diskete a to bude jen pro nás..jinak v albu má asi 4 fotky z jipky a pak už jen z medialu ty lepší..my je ukazovali babičkám a rodine,tem co stali při nás na tom začatku

táni hrazda se nám osvedčila ta hrací deka,dáš to i na zem a nikam nespadne,prvne to mel i v postylce..střídala jsem na ní hračky..a pak jsme meli přímo na postylku plyšovou hrazdu na klipsy..

petrach
14. apr 2010

argi porod přirozená je proti sekci brnkačka a to jsem mela porod težky a dlouhý..dáš se rychleji do kupy..kojení pujde samo a malí bude hodnoučky a zlatý..uvydíš že mám pravdu 🙂 žádne odsavaní,cvičení,kontroly..co vy budete delat 😅 😀