Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
30. apr 2010

Pavcik mozna je to horkem co v CR mate,ze malej nebasti a nepije.Matej ten je nekdy OK a jindy nepozre nic.....

simicak
30. apr 2010

Tak ja vas pomalu docitam.

A jak koukam,tak tehulkam se dari dobre 😵 Bacily tady vsude porad litji ☹ . Jsem zvedava,kdy to chytne zase nas. Nam svedci ostravsky smrad na prudusky nebo co 😖 Viki tam nekuckla ani jednou!!!

Petrach,no ja mam pech,lprvni platim hory doly dopravce,ted socce-hold kdo se chudy narodil,tak i chudym umre 🙄 Hlavne jsem si zasla na dopravku a obvolala,jeslti tam nemam nahodou jeste nejakou sto let starou pokutu a nic!! Jsem se bala,ze mi tam hodi treba 100tis.kc. A hlavne tim,ze mi stopli tu materskou na rok,tak dluzim i na poj istovne,tam ale pani byla velmi vstricna a prehodi me na rok do UK zdravotnictvi a od Viki materske zpet do Ceska. A hlavne jsem se ptala,jestli po materske budu muset zase platit cr zdrav.pojisteni,kdyz tam vubec nejsem a nechodim nikde a pry ne,ze se to nejak udela. Ono to je totiz desne stupidni,ja byla tehu tady a stejne jsem zdrav. musela zaplatit v cesku a pritom jsem tam u dok.nikdy nebyla,ale bohuzel tam mam trvaly pobyt-no slozite ceske zakony. My chcem ale jak to bude mozne si zazadat o britske obcanstvi a bude vyreseno vsechno.

Jsem dneska vyb alila napul kufry z ceska 😀 a zitra dovybaluji a zacnu zabalovat. Jse si koupila plavky a verunka 2 plavky a balim i plastenku-haha. Ale mame udelane krizove plany na vylety,tak se tesim. Ja stejne horka nesnasim a Viki by se stejne v mori nekoupala.

simicak
30. apr 2010

bera-Viki je desne vybirava. jsem dneska zkousela neochucene a plivala to,tak jsem ji to posypala apson syrem a sezrala to ludra mala cele. A pritom nevim,kdy se tak sekla,ona docela jedla a pak ji to prposte prestalo chutnat,tak tyden hladovela a pak na velikonoce jsem ji dala svoje kure a oblizovala se az za usima. Ale prvni teda nabizim to zdravejsi. Ale taky nekdy ji hodne a nekdy vubec,dneska usla v pet vecer,tak nesstihla veceri,jsem se ji s nazila vzbudit,ale ma uplnou pulnoc bobek.

petrach
30. apr 2010

tak hážu fotky t dneška..vám zase zahltím..jsem hrozná co??? 😀

argousek
30. apr 2010

petrach Eliška je nádherná 😀 Jak z filmu 😉

petraguerra
30. apr 2010

Prave se mi povedlo dat Matyskovo fotku na stranky tak kdo chce se muze mrknout. 🙂Z tech carodejnic jde strach 😖 😕

mispuli
30. apr 2010

Ahoj holky,já se vrátila před chvílí,tatka mi dal propustku a poslal mě na pivko s naší partou,normálně chodí v pátek on,musím říct,že mi to bodlo a je mi líp,tedy taky mám trošičku nakoupeno,ale i to se občas musí

k tomu bydlení,nebydlíme v baráku,ale v bytovce,v tom nejnovějším,co tu je,asi už jsem to tu psala,platíme hříšnej nájem a není to naše a ještě 12 let ani nesmí bejt,ale já jsem spokojená,já vlastně o baráček ani nestojím,jen ta zahrada by se mi šikovala,ale tenhle barák,co bydlej rodiče,máme jednou zdědit,protože Fr. je prvorozenej a syn,jeho ségra si staví,po dlouhých létech sehnali pozemek,s těma je tu strašnej problém a v srpnu by se měli stěhovat,takže asi tak.

jinnak Protivín je nejznámější pivovarem Platan se tu točí,podle platanový aleje,co vede k pivovaru 😉 😉

bera28
1. máj 2010

Pavcik, když jsi sháněla tip na víkend, tak jsem se teď dozvěděla, že u vás na Hůrce jsou od rána kolotoče, koníci a různé atrakce pro děti a dospělé. Za chvíli tam se svišťákama vyrážím, tak se přidej.
Dočtu vás, až dorazíme zpět.
Krásný máj všem 😉

bera28
1. máj 2010

Tak už jsem vás dočetla.
Adajar, Danýsek teda vyrostl! Úplně zírám. Mooooc mu to sluší. A čtu, že se začíná plazit, tak to už si neodpočineš🙂

Petraquerra, ty děti nás občas překvapí, co? A koukala jsem na fotky, Matěj je úžasný velký chlap 😉 A máte pěkné hřiště. A proč si myslíš, že by měl DMO?? Něco tomu nasvědčuje?

Simi, ty jsi se tady v Čechách teda pěkně prohnula s těma penězma 😝 Někdy ty systémy fakt nejsou vůbec dotažený 😕 Užijte si Španělsko a šťastný let. A kam přesně letíte? Mně se Španělsko hrozně mooc líbí, hlavně Barcelona, tak bych mohla žít🙂

Peti, teda kdo dělal Elišce tu masku??? Ta je náááááádherná. Kdyby byla u nás na čarodkách, tak ti garantuji, že vyhraje první místo v maskách. A víš, že má stejný kukuč jako Šimula? Máš vážně nádherné děti 🙂

Mispuli, koukám návrat po půlnoci, to musela být paráda oddych. A jak se cítíš dneska? 😀

Holky, my teď budeme mít na 3 týdny o zábavu postaráno. Jak jsem psala dopol, tak k nám přijela pouť, takže nejspíš budeme každý den na houpačkách. Je to taková ta klasická vesnická, kterou si pamatuji od dědy a babičky. Řetízkáč, houpací loďky, klasický kolotoč, poníci, no a taky něco "modernějšího" jako skákací hrad a takové ta trampoška, jak jste přivázaný a lítáte kdo ví kam 🙂 Svišťáci když to viděli, tak už z dálky volali "houpá ci" (houpat chci), tak jsme museli hned na houpačky-lodičky. Pak teda ještě chtěli na koníky, ale to už jsem nepovolila, protože byli včera 🙂 Pak jsme šli za tatínkem na tenis, tak hned popadli raketu a tenisák 😎

petrach
1. máj 2010

Peti kukla jsem hned na fotky a malí je krásný 🙂 určite musíš mít radost 🙂 nádherný kukuč..

Mispuli jak se Ti stávalo? já pak bojuju s ránem po akcích 😀 jinak jsem vyrostla taky na vesnické bytovce,ono to není jako mesto a zelene moře..u vás není ani hřište? my lítali po kopcích jako deti

Bera tady byvají poute každy rok i s kolotočema a stánkama,pořad ty tradice na vesnicích a menších mestech vedou
masku jsem delala já..staré,šílené šaty,na to našít oipici a krysu,paruku a zmalovat..to ješte zvládnu,ale jiný kostym už asi né 😀
svištáci budou spoprtovci 😉 mají k tomu skoln s tou raketou..náhodou to by byl džob 🙂

tinuskaha
1. máj 2010

Holky ja som prave docvicila s Alexom vojtovku.To je strasne uplne som spotena nemozem ho udrzat ☹ ak uz sa mi konecne podari dat ho do tej spravnej polohy tak len lezi a strasne place.No nerobi to co ma ☹ ☹
Mame tak cvik ze jednu nozku ma pokrcenu a druha mu visi zo stola.On ma tu nozicku co visi pritiahnut no nerobi to.Ja sa z toho zblaznim.Ved to nema asi zmysel ked ju netaha k sebe Ma ju natiahnutu a zda sa mi ze ako keby v krci ☹ ☹
Uvidim ako bude cvicit zajtra

andulka4
1. máj 2010

Tinushaka ale s děckem se dá vojtovka cvičit tak max do roka....proč tedy cvičíte až teďka. Vždyť máte 15m a psala jsi že cvičívat jste nemuseli takže to je motoricky ok a už chodí, né? Já být tebou tak necvičím-nedají se tak velcí udržet

rohacka
1. máj 2010

Andulka - vojtovka sa moze cvicit cely zivot, ak dieta spolupracuje a reaguje na cvicenie tak, ako ma.

Tinuskaha - my sme mali tiez ten cvik, tiez som ho nevedela takto udrzat (Kubko ma 3 roky), rehabka mi ho uz 2 x upravila, momentalne to tiez odznova cvicime a znova inak, ale nejako ho udrzim. Cvicim to na posteli, nie na stole. Tazko popisat - ale ty sa urcite pri najblizsej kontrole na to spytaj, nech Ti skusi ukazat nieco ine - su rozne varianty.

mispuli
1. máj 2010

andulkko já s tebou nesouhlasím,honzíkovi bylo 6 a cvičíme od 4 let znovu a pořád,je pravda,že já ho neudržím,takže s ním cvičí táta,ale cvičíme,nejde jen o motorický vývoj,my např. cvičíme hlavně kvůli mluvení a pokud má tionka pocit,že to Alexe nakopne třeba k nějakýmu dalšímu pokroku,tak at to zkusí,když do toho má chut

jinak mě se vstávalo kupodivu dobře,to jsme si ještě v hospodě chválila kamarádce,že vstáváme docela dlouho,kolem půl osmý a někdy i dýl a Míša se zrovna dneska rozhodla vstávat už ve 3/4 na 7 😀 😀 😀

Peto,naštěstí za poslední 3 roky se tady udělaly 4 hřiště,jenže ono je to docela složitý jít tam s oběma najednou a sama,Míša samo leze tam kam nemá,do toho mě tahá honzis neustále nadruhou stranu,ale to víš,že chodíme,že pořád doma nesedíme,jen mě štve,že o víkendech nebo právě takovejhlech dnechs e tady neděje nic,kam bych mohla jít s takhle starýma dětma.Bohužel Honzise nemůžu nechat běhat venku samotnýho,takže musím neustále vymejšlet něco,abysme tam mohli všichni 😉 😉 ,nevím,jestli jsme to dobře napsala a pochopily jste mě

andulka4
1. máj 2010

jejda moc se omlouvám jsem se špatně vyjádřila.....někdo cvičí i celý život to je pravda ☹
myslela jsem to jinak....jako že proč jim daly vojtu až teďka když měl neuro vyšetření vždy ok-tak to myslím

tedy aspoň co si pamatuju tak vždy psala že cvičit nemusí takže proto je mi divné že když mu nic není dají mu v 15m vojtovku která je pro děti s neuro nálezem

pavcik
1. máj 2010

Bera: o kolotočích vím. Včera večer když jsem šla okolo hůrky jsem to viděla. Nakonec jsme na chvilku na čarodky šli. Hromada lidí,slyšela jsem i toho Tomáše Kluse a fakt docela fešák. Jednou jsme to prošli a zase se otočili a šli dom.

No a první máj nic moc,doma se hádáme tak si taťka šel po svým ☹ ale já mám klid

tinuskaha
1. máj 2010

Andulko my sme cvicili vojtu uz v nemocnici a pak sme pokracovali doma.Pred mesiacom nam rhb dala cviky na bobatha.Teraz ked som bola naposledy na rhb tak som ju prosila ze nech mi ukaze cviky na vojtu.Ale nejako mi nejde ho udrzat ☹
Vacsinou je na brusku motivujem ho vsetkym moznym aby za tym isiel ale neuspesne bud sa zacne smiat alebo si ma vobec nevsima ☹
Teraz som s nim trosku bobathila.Aspon nieco ked nam dnes ta vojtovka nesla.
Drzte prsty aby mu to islo zajtra lepsie.
Teraz som ho nechala len tak bez plienky lezat na brusku a zacal dvihat zadok.Uz som sa tesila ze sa pritiahne a on nic ☹ Nas uz predbehli vsetky deti co boli s nami na JIS ☹ aj deticky co mali krvacanie do mozgu IV.stupna ☹ Ja som zufala.Uz aby bol piatok to ideme znovu na rhb.Holky asi si budete mysliet ze som divna ale ja sa tam stale tesim jednak ze s nim rhb lepsie zacvici ako ja a jdednak ze sa znova opytam na cviky a ostatne veci.

andulka4
1. máj 2010

Tinushaka tak já si tě asi s někým pletu....je nás tu hrozně moc tak promiň já myslela že cvičit nemusíte

jo a to že vás všichni předběhli no a co!!!! všechno doženete....ten bobath ti půjde určo lépe tak se nestresuj
hlavně že je zdravý

andulka4
1. máj 2010

Bero zkoušela jsi už děcka dát na kolo?

mispuli
1. máj 2010

pavci koukám,že je nějaká epidemie krize manželských a společných vztahů ve vzduchu 😕 😕 😅 😅 ,my už se tedy usmířili,ale ve čtvrtek taky byla krize 😠 😠 ,ale včerejšek mi moc pomoh 😉

v šest půjdeme za tatku na fotbal,chci jít takhle dlouho,abysme stihli už jen konec 2.poločasu,aby tam nebylo moc dětí,cestou jsou asi 3 rozkvetlý stromy,tak uvidím,jestli to taku napadne a dostanu hubana,abych mu neuschla,nebo ho budu muset znásilnit já 😀 😀

tak jdu zavařit polívku,aby měly děti večeři,až se vrátíme,my budeme mít topiny se směsí z jatýrek 🙂 🙂

mispuli
1. máj 2010

tak prdlajs,na žádnej fotbal nejdeme,míša schrastla z postele,asi na noční stolek,já byla bohužel v kuchyni a má trhnutou tvář,tak jsem volala tatkovi,že asi jedeme na šití,i když je to asi zbytečný,já neví,asi by na to stačil mašličkovej steh,tak možná jen zajedeme za naší zdravotní sestrou

simicak
1. máj 2010

Ahoj holky a preju pekny prvni maj a hodne pus pod tresni!!!!

K te krizi,my ted meli s manzou taky hroznou a to jsme se nevideli pres mesic a stejne mi leze desne na nervy,az dneska se to zklidnilo.
Jinak Viki rvala cely den,ma trochu prujem a moc nechce jist,tak buh vvi,jestli zitra nekde odletim. Letime do Soulu,je to asi 40km od Barcelony,mame mit hnusne,takze pojedem do hor do klasteru,kde jede silena lanovka a je to tam nadherne a taky jsem si s Veru vzala brusle,kdyz tak budu ucit bruslit. Hlavne at odlitnem. Zatim nejsem sbalena,manza zas zuri,ale baliim az zitra rano svoje a Verunky veci.

Tinus,nestresuj bobku,tak je posledni ve vyvoji,no a??? Pak to vse dozene a nebo vsechny jeste predezene,vzdyt je jeste malicky 😉 viki taky nic nedelala a pak behem 1.5 mesice se zacala pretacet,plazit,chodit po 4 a sama zvedat a predeslych 7m. lezela jak placka zhnila 😉

Bera,no ja prsipivam tomu Ceesku,ze? 😀 Hold neznalost zakona neomlouva. Spis me nasralo,ze mi ta baba rekla - muzete byt rada,ze neco dostavate,kdyz zijete v cizine. Hned jsem te krave rekla,ze nevim proc bych nemela dostat,kdyz jsem pracovala v cesku a odvadela dane tam a taky si hradila soc. a zdrav. a v Uk jsem nikdy nic nedelala,tak nevidim duvuod,proc by mi mat. meli vyplacet oni-krava. No jo,ceske urednice 🙄

petraguerra
1. máj 2010

Ahoj Bera,ja si myslim,ze je maly sikovny.V breznu jak mel tydenni vysetreni v nemocnici-tam si mysli,ze mozna prodelal slabsi obrnu.Chodi,beha jen u toho jakoby vlaje.Nohy nekrci v kolenou,ale pokud chodi dlouho zacne se pohybovat normalneji.Take si pritahuje ruce pred hrudnik a jakoby je zatina v pesti-to dela vzdy pokud je nadseny.Occupational therapyst nevim cesky nazev si mysli,ze to dela protoze se dlouho nepohyboval jak by mel.Myslim tim kvantitu pohybu,kdyz byl 20mesicu s kyslikem ten mu prekazel.Chodit zacal az ve 21mesicich co ho odpojili.Kazdopadne se ted vzteka jako svina,az me svrbi dlan 😠 Ty fotky jsou z podzimu loni,brzy pridam aktualni. 😵

simicak
1. máj 2010

petra,kdo je ten accupational therapyst??? Ja znam jen nasi fyzio a minule jsme meli i tady tu a moc nevim,proc tam byla,co ma za ukol?? Muzes mi to napsat??

petrach
1. máj 2010

tinus me přijde naprosto normální,že deláš maximum pro jeho vyvoj..a práve jsi v tom jako já,takže te chápu,že se za nej tak rveš a snažíš se..když je nový cvik,tak to trvá než se zajede a najde jeho styl,jestli me chápeš a ješte mi na neuru říkali,že i když cvik nezacvičí tak už to že ho držím v té poloze je cvik..on ti delá radost a snaží se..je to težké,ale veřmu...je to brouček a všechnyx dožene...jo a my jsme taky vyvojove pslední ze všech z porodky..z toho si nic nedelej,nikdo ti za to nestojí..

petro a i kdyby tu obrnu prodelal,ješte neznamená že není v pořadku,spíš se to pry podepíše v jkvalite pohybu,ale jiní lidé to ani nepoznají..tak přeju at jsou dobré zprávy 😉

simi ty toho tvojeho chlapa zase točíš s balením? 😀 😀 😀 máš moje sympatie 😉
mispuli tak jak Míša??? má to šité?? 😒 sem se uplne lekla..to musel byt šok pro Tebe..
jo a já teda Elin pouštím až letos,ale jsme tu pár baraku v ulici,nesmí nikam daleko jen tady a vetšinou jsou na zahrade,takže chápu že na bytovce Honzíka nepustíš,to bych se taky bála..a stejne ji pořad hlídam a na hřište jdeme všichni..

argousek
1. máj 2010

simicak ta occupational therapy je něco jako v ČR ranná péče, už to tady jednou probírala siravka na straně 6 - tady je odkaz https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/extremni...

mispuli
1. máj 2010

Ahoj holky,jsme zpátky a Míša má jeden steh,ale byla holka šikovná,dokázali jmse to bez anestezie a snad to bude dobrý.Doufám,že tímto náš špatnej týden skončil.No já mám taky šitou tvář,když mi byly 2 roky,ale já tam těch stehů mám tedy víc

dočtu vás pozdějc

simicak
1. máj 2010

argousku diky,to mi pomohla. Tak physi je na hrubou motoriku a ta druha na jemnou,tak uz vim.

mispuli,to je teda sikula,jeste ze to tak dopadlo a bude z toho nejaka mini jizvicka nebo se to uplne ztrati???

My dnes koupili odvlhcovac vzduchu-jsme sahli na krizovy ucet uspor-,tak uz jedem v loznici,tam mame desne vlhko a po dvou hodkach to jde poznat,taky uz to odsalo dost vody-maras. No ale aspon konecne nebudu spat v jeskyni 😝

Ty jo holky,mala ma i nejkou vyrazku k tomu prujmu,ach jo,tak ted vubec nevim. Ma to jen po stranach kolem briska a jinak nikde jinde,je to jak osypka nejaka-nevite co to muze byt? HOrecky ani teploty zatim zadne nebyli,moc nejedla ale mliko a caj pila a byla protivna..........myslite zet o muzou byt ty spicaky,ze by se draly na svet?

Petra,ja se nebalim,ja se sbalim a pak nepoletim a budu se zas jak pako vybalovat a k tomu kdyz to delam v ten den,tak vim,ze balim vsechno. Kdybych balila dnes,tak to zitra stejne musim cele kontrolovat 😝 Manzel me zna,tak nevim,proc ho to pokazde tak stresuje. Jo a letime az odpoledne,takze mam na to cele rano a vim co balim a ted jsem sikovna,uz to mam i vyprane 😀

petraguerra
1. máj 2010

Simicak je to jak psal Argousek.Ona s nim jen vali po takovych tech penovych rolich+micich.Take trenuje uchop-otevira celou ruku ,ale bere to prsty.Spatne se to popisuje.OT chce at Matej pouziva jen ty prsty nejde na vec s rozevrenou rukou.Ja tomu zatim take uplne nerozumim,protoze jsme tam byli po druhe.Ty bydlis tez v UK.Ja v Ballateru tj. hodinu autem od Aberdeenu.Muzu se zeptat odkud jste vy.Uzijte si Spanelsko,Frana byl v Portugalu a bylo tam horko vratil se pred tydnem.