Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
13. máj 2010

Ahojte dnes je to presne rok co sme si po skoro 4mesiacoch stravenych v nemocnici priniesli domov Alexa
Vecer si vas precitam 😉

petrach
13. máj 2010

merj u tak malého dítete jsou tyhle nemoci desné.. ☹ skus fakt po lžičkách neco studeného,i tu colu-detskou klidne trochu muže-nám to taky radila detská dr,pry pořad lepší než kapačky v nemocnici..a delala jsem instantní ryžovou kaši bez mlíka..mrkev,banám..to všechno znáš a ješte tuším se to jmenuje ORL2000..v lékarne,roztok s mrkví na dehydrataci..

co se tyče množství tekutin u nas to samé co u bery,nekdy je den dobry a dá víc,nekdy jen srkne,jako dnes..vyhřáty v aute a čaj nebude a nebude,radši brečí,jsem ho zapomela osladit 😝

tinus to je nádherné vyročí 🙂 🙂 🙂 🙂 to si pořádne užijte a oslavte aspon symbolicky 🙂

milo u vas ty nemoci pekne řádí 😒 ty kila ti zavydím ale chápu že ty to nepotřebuješ..to tak byvá,kdo to nechce ten to má..tak se brzo uzdravte holky a občas písni,jak se máte a co nového 😉 s tema láznema to je taky na prd..leda to skusit domluvit jestli by to nešlo dřív..

merj
13. máj 2010

Ahojte, tak vas musim pobavit. Ja tu stkam, ajk maly nepije a on mi v predsini ukrad vodu, kterou jsem si tam nechal od vcera, a uz vypil asi 3dcl a lahev nechce vydat vzdy hrozna scena. Takze k soucasnemu prujmu bude mit jeste ten z me vcerejsi vody 😝
Jinak s tou lzickou u nas nepochodime, neotevre na ni pusu. Sam tu ji rohlik a obcas si kousne do susenky, ale jinak nic.
Odpoledne jsme byli u Dr., protoze ho chtela videt hned mu z aktualni hromadky nabrala vzorek na kultivaci, ale vysledky budou az ve stredu ☹ A dostali jsme ENTEROL, bohuzel to ma jednu vadu. ENTEROL obsahuje stejnou kvasinku jako drozdi a kvasinky v teto rade maji skoro stejne aroma a chut, takze dalsi vec, co do neho urcite nedostaneme ☹
Ale pry to jinak pomaha.
Co se tyce mnozstvi tekutin a jidla, tak za posledni mesic se to u nas dost zlepsilo. Maly pil 400 ml mleka a skoro 400 ml caj/voda/stava . A i jidlo se darilo rano snidane - sladka kase, dopoledni svacinka - 1/2 jogurtu, pred spanim hl. jidlo a po spani polevka, odpoledni svacinka mala presnidavka a vecer zeleninova kase. No tak ted skoro neji, za posledni 2 dny snedl dohromady 1 rohlik a par susenek. Tak snad to prejde a vse dozememe.

simicak
13. máj 2010

Tady pisu a se mi to smaze 🙄

Ja nevi presne oblast kde jsme byli,je to 100km od barcelonu a litame pres Pyreneje a je to tam krasne 😀 Se musim zeptat manzela,ja na mmape totiz beztak ani to Spanelsko nenajdu 😝

denisee, najdes me pod Simona Kosova,petrach,bera a holky me maji v pratelich,tak bez pres ne.

Mila,to je teda blbe s tema nemocema a jeste blbejsi s tema laznema. Mate to fakt v hlopou dobu. Tak se brzo uzdravte.

My jdem zitra na kontrolu s viki na prudusky,jsem nebyla celoud obu a zrovna zacina byt nachlazena. Tak jen pro jistotu at si ji doktor poslechne a pak vecer jdu ja at mi daji neco na hlavu-mam porad problemy s hormony a fakt nekdy uplne magorim.
Nemate nekdo s tim zkusenost? Me nato kdysi zabirali ruzne antikoncepce,ale ted po nich magorim jeste vic,kamaradka mi doporucila antidepresiva,tak se nato musim zeptat. Jsem fakt zvedava co mi ta dok.poradi

simicak
13. máj 2010

merj-tak hlavne ze pije 😀

mila01
13. máj 2010

Ahojky,tak se domluvíme na určitou hodinu - vy hodíte kila a já budu chytat,jo? 😀 😀 😀 Toooo by bylo zájemců.

U nás snad už bude líp,dneska jsem dokázala sníst i dva minikroasanty.Ráno jedu zase k zubaři na mazání těch boláků,tak snad to pomůže.Večer tu máme lampionový průvod a ohňostroj,doufám že nebude pršet a vyrazíme.Ikdyž nevim,jestli dorazí manžel - chlap by se hodil,Kája bude chtít na koně,je to od 9,bude unavená a já toho ještě moc nezvládám,jsem po těch nemocích slabá jak moucha.

Petrach - četla jsem,jak si slzela na besídce - já v úterý taky.Původně tam měly být obě holky,ale nakonec Kája zůstala doma,pořád dost kašlala.

Holky gratuluju k přijetí do školky.Já osobně to jen a jen doporučuju,Kája chodí pořád na 5 dní,ale od června už odchodí každý den,končí mi mateřská.Každé ráno se dohadujem,protože chce jít,hrozně se tam těší a líbí se jí tam.Už jsem jí tam nechala jednou i spát - bylo to absolutně bez problémů,prý se najedla,donesla pyžamo,sama se převlíkla,zalehla a usnula ještě před koncem pohádky.No prý byla vzorová - proč to nedělá i doma??????Asi jsem někde udělala chybu ve výchově. 😕 😅

maatkka
13. máj 2010

Ahojte
my sme dnes boli (kvoli ockam) az po tyzdni vonku a Lilu bola ako utrhnuta z retaze 😀 strasne sa tesila zlatusik moooj 😵
Dokaz 😀 :

mila01
13. máj 2010

Maatkka - nádherná fotka,Júlinka si to fakt užila. 😉 Sice jsem nepsala,ale poctivě jsem četla a sledovala vaší operaci.Jsem moc ráda,že to mělo tak hladký průběh.Jste pro mě velká inspirace,pokud budeme muset také pod narkozu.Jste super. 🙂 😉

petrach
13. máj 2010

Juli to na fotečce opet mooooooc sluší 🙂

holky já se snažím zabalit na ten víkend..přes den jsem nic nestihla,malí začal řadit,kramovat,nestíhám ho hlídat jak jede..dnes mel obzvlášte dobrý den,takže jen uklízím a zachranuju 😝
kdybych se neozvala zítra,tak přeju krásný víkend 😉

bera28
13. máj 2010

Merj, to je fuk co pije, hlavně že pije 🙂 🙂 Dětem beztak chutná nejvíc to, co by neměly.

Simi, já jsem byla ve Španělsku na Costa Bravě, to je cca 60 km severně od Barcelony. Strašně moc se mi líbí Barcelona. I když jsem patriot, tak to je jediné zahraniční město, kde bych si dokázala představit bydlet. No to se mi ale asi nesplní 😀

Milo, tak v kolik hodin bude ta předávačka kil?? 😀 😀
Teď si asi užíváte na ohňostroji a průvodu. To je ale Kája dobrá, že vydrží takhle pozdě. Svišti začali být nerudní i na čarodějnicích už ve třičtvrtě na sedm 😠 Připrav se, že tě teď budu bombardovat dotazy na školku. Já jsem fakt zvědavá, jak je odlínkuju. Je mi jasný, že když nebude chtít jeden, tak ani druhý. To je u nich klasika 😒 A musí už umět jíst příborem??

Maatkka, jako obvykle nádherná fotečka. Jestli to ale není zase na pár dní poslední venku. Aspoň tady má od noci lít a přestane snad až někdy za týden. 😠

Peti, užij si víkendík, pozdravuj ostatní mamči nedonošenečků (i když je neznám), ale když dokázaly přestát všechny tyhle peripetie, tak musí být bezva 😉 😉

Jdu čučet na hokej.

merj
13. máj 2010

Holky, no za dnesek vypil pul litru, ted vecer snedl i jablecnou presnidavku. Rval u toho, ale pusu oteviral. A jinak ma v sobe uz i Hylak, tak i Smectu a dokonce bez zvraceni. Okolnosti nas totiz donutili delat nemozne a tech kombimaci, co jsem vyzkousela jak to chutna... Ve stolici se malemu zacali objevovat kousky krve ☹ Samozrejme jsem hned volala na pohotovost a byla tam fantasticka pani doktorka. Vse mi po telefonu vysvetlila domluvili jsme se co hlidata a kdy prijet. V techto pripadech je pry krev ve stolici skoro "normalni", dnes maly totiz "kakal" 15x. A pokud byste potrebovali dat dite Hylac a byla to takova citlivka jak nas maly, tak ho nakonec snedl v jablecne presnidavce, jak je trochu kysela, tak Hylak prekryje. Ale moc vsem preji at to nepotrebujete. Maly ulozen a my jdeme taky, dnes ma porad pres 38, tak abychom byli fit na noc. Dobrou noc

petraguerra
13. máj 2010

Leni 96 blahopreji k narozeni Misi-preji hlavne zdravi,stesti a at se mu dobre dari a dela vam jen radost.

Simicak ja mam take problem s hormonama,po dvou letech jsem se dostala na endokrinologii,tak zacinam s hormonalni lecbou.Strasne mi rostou chlupy a bedary.Jak jsi to myslela s tou jeskyni minule?My mame 3pokojovy byt,ale nic moc pokud hodne leje tak nam tece strechou do kuchyne a obyvaku-koupelna tez moooc pekna bez odvetrani.Myslela jsem si,ze budete mit pocasi va Spanelsku.
Tinuskaha urcite ti to ani neprijde,ze uz je Alex doma rok-me se zda,ze ten cas leti nejak rychleji co mam malyho.

Bera Matej toho take extra moc nevypije,ale vcera dal 1100ml to bylo snad prvne v zivote.Ja nevim jak to delaji s tema detma co maji piti s cajem porad u pusy.... 😕 Kdyz byl malej minule nemocnej davala jsem mu piti strikackou do pusy,aby to neplyval a docela ho to bavilo.

janicka.slunicko
14. máj 2010

Ahojik holky nejak nestiham vas číst,tak doufam že se vam vede dobře aj vaším sluníčkum.
Dneska rano mam chvilku vam napsat, Ríšovi včera vyndaly stehy a vypada to že ten zkrat funguje jak ma,ale dělají pořad ultrazvuk pro kontrolu,Valince dělaly také ultrazvuk hlavičky a její mozeček roste pomalu než by měl,achjo ,to se bude muset hlídat. Jinak vubec nevím jestly to bude mít nějaky dopad na ní. Ale jsou to strasní sikulky Ríša ten je 36hodin bez Capu tak jsem zvedava jestly se moc neunavil aby ho daly spatky,a Valinka ta to vydrží už 12hodin ale vracejí jí na tři hodky na Cap aby si odpočinula. Valinka važí 2350 aRíša 2300g,tak jsou to obříci.Včera mely vyšetření očícek a dopadlo to velmi dobře hlavne u Ríši se to lepší,tak to je super.
Holky mejte se moc hezky a přeji novím přirustkum hodně zdravíčka a vse nejlepší k narozkam .papa

simicak
14. máj 2010

janicka to je supr,ze tak rostou. Jsou to teda fakt macci!!! Tak at se jim porad dari jen lepe a lepe 😉

petraquera-jej,tak to mate teda taky supr byt 😀 My jsme taky 3+1 a jeskyni jsem myslela,ze mame v loznici tak silene vlhko,ze to je jak v jeskyni. Plesnivi mi veci a i steny za skrini. Ted jse ale kokupili odvlhcovac a fakt to jede suprove-mame po vlhosti a hned je tam i jak by tepleji. Taky odsava pekne dost vvody z toho vzduchu. Jinak je nas byt v pohode,nikde nam netece a koupelna je taky porad na strope plesniva,okno tam sice je,ale nejak to nepomuze.
No s tou endokr. jsem zzvedava co udelaji se mnou teda,me teda sice chlupy nerostou ( jsem chlupac od prirody totiz 😝 ),ale blbe mi hlava a obca boli cela kuze a uz i zacinam spinit kdyz nemam a v obdobi ovulace jsem totalni magor. Snad me dok.taky nekde hned posle a nebudu cekat dva roky 😖

bera,tak jsme byli oblast Costa Dorada 😉 Ja bych zas ziila snad vsude 😀 Jen ne ve meste,kde jsem se narodila,rada poznavam nove veci a nerada bych se jak by vracela casove zpet,porad posun dopredu. Takze muj sen je emigrovat do Australie,Malta nebo kde je tepleji a vubec snad vsude. Uz mam ujisteno,ze rec se naucim z tv,takze ani toho bych se nebala 😉

mila01
14. máj 2010

Bera - on ten průvod a ohňostroj je dneska - od rána prší,tak doufám,že to přejde.Kája vstávala trapně v 5.30,takže se modlim,aby usnula po obědě,jinak opravdu nevydrží.Ve 12 vyzvedáváme Andrejku ze školky a pak rychle do hajan.Ája má už týden vyvěšené školkové tablo,tak tam chodím každý den slzet - to snad ani není možný.
Hele,Kája neumí jíst příborem,umí lžící a vidličkou - ale tyhle mrňousové ve školce nedostávájí příbor a když jim to nejde,učitelka pomůže.Akorát jim dej s sebou dost triček na převlečení,když se pokecaj nabo polijou - já dávám 3.Klidně se ptej,ráda pomůžu.

Petrach - ať se vám víkend vydaří a užijte si to i za nás. 🙂 😉

Merj - to je super,musim přiznat,že tolik mi kolikrát nevypijou holky ani když jsou zdravé.U nás se taky hrozně málo pije.Držim palce,ať už je dobře a ať to netrvá moc dlouho.

Jani - malý jsou bojovníci.Je to super,že se všechno lepší a snad bude dobrý i ten mozek u Valinky.Hlavní je,že to hlídaj.Je to hrozný,když člověk jen pozoruje,nemůže nic udělat a je plně odkázaný jen na doktory.Moc na vás myslim.

Holky my vyrážíme na přeposlech k doktorce,Kája sice už měla v pondělí průdušky čistý,ale měla to v horních cestách dýchacích,je hrozně zahleněná,tak nám dr půjčila inhalátor,dnes to zkontrolujem.Chtěla jsem se zeptat,uvažuju,že ten inhalátor koupíme domů,zdá se mi to dobrý - nemáte s tim některá zkušenosti?Třeba jakou značku a tak.Nebo jestli to je zbytečnost.Taky se s ní potřebuju dohodnout na ty lázně,ale moc dobře to nevidim.Nemůžu tady nechat Andrejku samotnou - sice u babičky,ale stejně.Teď jak jsem byla nemocná,měla jet na 2 dny k babičce a tak špatně to psychicky nesla,až se z toho poblinkala.Má v sobě pořád to,jak jsem lítala po nemocnicích,když jsem čekala Káju a pořád jsem krvácela a pak jak jsem byla 10 týdnů v nemocnici - asi jí to moc poznamenalo. ☹ ☹

leni96
14. máj 2010

Děkujeme všem za gratulace 😉 .

Andulko dodatečně taky mooooc gratuluju k holčičcea přeju hlavně hodně zdravíčka 😉

bera28
14. máj 2010

Merj, doufám, že už je malému líp. A díky za tip na to, jak do prcka propašovat Hylak 😉 To se vždycky hodí, něco takového vědět.

Janicko, sluníčka ti krásně rostou. A to, že mozek Valince roste pomaleji, je u nedonošenců skoro pravidlem. Ale časem se to srovná, neboj.

Milo, tak to jsem pako, já myslela, že byl průvod včera. No dneska je počasí fakt na prd, a jak to vypadá, tak ještě dlouho bude. U nás je 8 stupňů!! To jsi mě potěšila, že příborem jíst nemusí. Zase o starost míň. S těma tričkama je to jasný, to já jim asi dám do školky batoh s oblečením, protože jak znám Anetku, tak tý když něco nebude chutnat, tak všechny poprská 😒 S inhalátorem zkušenost nemám, ale tuším, že o něm někdo psal, ale nevím jestli tady nebo v jiném foru. Jo a necheš zkusit napsat třeba na www.dvojcata.cz, v sekci nedonošená dvojčata by ses mohla zeptat. Přeci jen těch extrémních nedonošenců je tam docela dost, třeba by někdo poradil. Nebo v sekci Nemoci. A kdybys tam nechtěla napsat jen kvůli tomu, že nemáš dvojky, tak mi klíďo dotaz pošli a já to tam frknu. Takhle jsem tam sehnala dost informací a zase různé tipy ostatním také píšu.
To je smutný, že Andrejka takhle reaguje, když má být bez Tebe😔 Ale není se čemu divit...

Tak všem hezký, i když propršený, den. Kdy už bude konečně teploučko??????

simicak
14. máj 2010

My se taky ted vratilli z poslechu a viki je cista,takze snizujem inhalace na jeden strik rano a vecer a za tyden muzem prestat-tak jsem zvedava. Pristi tyden k nam prijdou z nasi kliniky na kontrolu vvyvoe a vazeni-jsem dostala na vyber jestli chci prijit ja nebo oni sem-tak jdou k nam 😀
Vecer jdu snad konecne k te sousedce na vinko,jsem moc zvedava na jeji malou-ma taky nedonosenou a jsou s viki stejny termin porodu,tak je porad pozorujem a srovnavame. A nan vikned jedu ke kamosce a beru s sebou jen jedno dite a vyhrala Verunka a Viki bude poprve sama na vikend s tatkoku,tak jsem zvedava jak ji uspi 🙂
Se tesim jak konecne podrbu a pomluvime nase chlapy 😝

Tady pocasi taky na prd,ale me to neva,ja horka nemusim a nejak extra neprsi....

merj
14. máj 2010

Ahojte,

maatkka, teprve ted jsem se vsimla fotky, Lili si to doopravdy uzivala, tak at uz se vse jen lepsi.

bera, byt tebou otevri album z vasi lonske dovolene a ohrivej se ve vzpominkach, ted jsem se koukala na predpoved http://pocasi.idnes.cz/ a tady se jen tak neohrejeme ☹

Jinak u nas uz je trochu lip (tuk, tuk, tuk). Rano jsme dali druhou davku Hylaku a Smectu. Maly kakal do ted uz jen 4x a i krve ubyva. Dokonce se i rozjedl. K snidani jeste trochu z donucenim snedl 100g presnidavky s Hylakem, na svacinku si dal 100g ryzove kase se Smectou, to uz sedel a jen oteviral pusu a k obedu dal 150g kase z brambor, mrkve a ryze. No a co je nejdulezitejsi pred spanim mel jen 36,7 😀
Podle toho jak tu dopoledne radil, tak snad se to lepsi (tuk, tuk, tuk) .
jeste bych do nej potrebovala dostat Kuliska, ale to se nejak nedari. nemate typ cim pretlouct tu hroznou slanou chut? nebo co dat jineho na doplneni soli a spol.?

fajn
14. máj 2010

Ahojte,

tak dnes byla pneumologii a dr. nás opět nechce pustit do školky,ale prdím na to prostě v úterý jde a hotovo.
Jinak jsme se šly ještě podívat na inkubátorech a to jsem tam slzela jak prdlá. Didka jim povídá ...ahoj ,já jsem se přišla podívat kde jsem se narodila...Byla tam i paní doktorka která se o ni starala tak jsme pokecaly. Sestřička ji říká Dianko jak se vede a ona ...já nejsem Didka já jsem kočka Líza... tak to dostalo i primáře Kantora. Pak jim tam zaspívala písničku o pampelišce kterou se naučila v lázních ve školce . Dr. říkala že je šikovná a že ji to pálí.
Jinak včera jsme řešily jak vede signál do televize a že prej teda budem muset tu starou televizu rozbít aby viděla kudyma tam jde. Jo a taky musím napsat jak včera lezem z auta a jelo mrazírensky auto a ona než vylezla tak bylo pryč. No a někteří to komentovaly slovy...no a je v prde....

tinuskaha
14. máj 2010

Fajn Didka zase boduje 😀
Hokly ja som vas vcera nedocitala som odkvecla.Bola som na gynde na kontrolu tak vsetko je v poriadku maternica vajecniky no proste tie zenske veci su v poode,takze ak by som chcela byt etse raz tehotna tak po gynekologickej stranke by to slo ale po internej a nefrologickej nie ☹ ☹
Idem uspat maleho a dufam ze sa mi podari vas docitat

Prave som volala s Tanou(tanav).Je s Alexikom v nemocnici dostal zapal pluc 😔 Antibiotika hned zabrali len ho museli dat na ventilaciu lebo mu klesala saturacia.Chuda male som z toho smutna ☹ ☹ Vsetkych vas pozdravuje

fajn
14. máj 2010

jaj tak ji pozdravuj a malému přeju brzské uzdravení ať to zvládne v pohodě

bera28
14. máj 2010

Merj, to je super, že už je líp 🙂 🙂 U nás měl kupodivu Kulíšek vždycky úspěch. Asi jim bylo už tak blbě, že věděli, že jim pomůže, tak jsem do nich po lžičkách tak půl litru dostala. Ale to bylo naposledy loni, kdoví jak by to dopadlo teď 😒

Fajn, ty a Didka mě vždycky rozesmějete 😀 😀 Hele, ale teleku bych teď chvíli hlídala, aby se do ní Didka fakt nechtěla podívat🙂

Tinus, hrozně moc ode mě Táňu pozdravuj. Ať je Alexík brzy fit, držím palečky!! Musí to mít, holka, těžký...zase ventilace 😔 😔
Když to máš po gynekologické stránce dobrý, tak se určitě zlepší i ta interní a nefrologická, ne? Já jsem byla shodou okolností na gyndě v úterý a doktor říkal, že naporsto ukázkový nález, vše jak má být. A začal mě přemlouvat, ať si ještě pořídím mimčo. Tak jsem ho musela zklamat, ale to fakt ne. Teda gyndař je strašně fajn, oproti minulému 😠 Ten mi pořád vsugerovával, že to s otěhotněním bude težký, tenkrát jsem měla blbý hormonální profil a kdesi cosi a tak mě vystresoval, že jsem od něj utekla hned, jak jsem otěhotněla. Protože jsem fakt přesvědčená, že kdyby mě pořád tak neprudil a nestrašil, tak mohlo být všechno jinak 😔

maatkka
14. máj 2010

Ahojte
tak nasi hokejisti po 1. tretine prehravaju s Danskom (a teraz sa podrzte!!!) 6:0 😲 to sa uz niekomu podarilo na MS??? Je mi ich luto 😔
No ale... dakujeme vsetkym za pochvalu 😉
Bera tak s tym pocasim si mala pravdu - dneska stale prsi tak sa nudime doma 😠 a to mal mm v plane zobrat Lili na dlhsie von aby som sa v klude pomalicky okupkala upravila upratala a polenosila si...
To s Alexikom je mi tak luto achchchchch... ☹ to musi byt hrozne pre tanav ze je znova na kysliku ☹ Nech je ryyychlo v poriadku a nech su rychlo doma!!!
Merj aj vy nech ste rychlo zdravi!!! Ale drobec papa celkom fajn - ked bola chora Lilu nejedla a nepila VOBEC NIC aj 2 dni!!!
Janicka casto na vas myslim a velmi drzim palce!!! Viem ze to uz pisem neviem kolky krat ale naozaj je to tak.
Tinuska ja tiez este stale nie som po internej stranke o.k. Tak sa dame do kopy a uvidime nie? 😉
Peti uzi si tooo!!! 😉
Aj ty simi. Ja idem so sestrami posediet na vinko zajtra 🙂
Mila to je mi luto moc ze to Andrejku takto "poznamenalo" - ale urcite sa to casom bude lepsit. Z tohto mam aj ja naozaj panicku hrozu ze keby som bola tehu a rizikova a tak a mala by som byt v nemocnici a bez Lilu - to si naozaj nedokazem ani len predstavit...
Fajn - ty mas tak rozumne dievcatko 😵
Kuknem este po hokeji - idem dopozerat tych nasich nestastnych hokejistov...

bera28
14. máj 2010

Maatkka, já se na ty vaše hokejisty taky koukala, ale když to bylo po pěti minutách už 4:0, tak jsem si řekla, že to asi nemá cenu ☹ Tak jdu juknout teď, jak to vypadá.

simicak
14. máj 2010

tak ja zpatky od dok. a poslala me ke spec. na gyndu,tak se musim objednat. JInak ze jsou nejake antidepresiva co ovlivnuji hormony,ale ze to nekomu po maha a nekomu ne,tak mi vytiskla informace a mam si to rozmyslet

bobek tanav,taky moc pozdravujem a at se maly uzdravi co nejdrive!!!!!!

Fajn,mala je supr,ta nase doma taky porad perli,nastesti je sdyliva,tak jen doma. Ona je totiz desny uchylak.
V Cr jak u me byla kamoska a odesla,tak za mnou prisla do vany a pry ze mam male prsicka ( kamoska je kozatec ) a ze ona chce mit prsicka jako teta Petka a pak si je bude davat na hlavu 😀 Pak na ulici nahlas povidala- a ty mas chlupatou ( manzel smich ) a ty se nesmej,ty mas taky chlupatou. No hold ji ted zajime lidske telo a hlavne chce moc velke prsa a porad si zkouma ty svoje.

HOlky,on se hraje hokej??? To mi nejak uteklo teda 😖

mila01
14. máj 2010

Tak holky - trčíme doma-od rána pořád prší a prší,ani na chvíli nepřestalo.Teď už teda jenom poprchává,ale stejně jsem už holky uložila,nebudu to riskovat.A co víc,taťka měl ve 3 přijet,ale vyhnali ho ještě skládat do Prahy,tam se mu rozbily brzdy,takže jede ještě do servisu do Plzně,pak musí ještě do Chomutova a až potom domu - a to si pro něj do toho Chomutova asi budu muset dojet.Takže někdy zítra.No mě picne,proč nemůžem mít něco jednoduchýho?

Tanav - je mi moc líto,že jste v nemocnici.Zápal plic je svinstvo,leželi jsme s tím už 2x,dlouho pak nechtějí pustit domů.Hlavně že zabraly atb,snad se zlepší i ta saturace.Moc na tebe myslíme a na malého taky.

Stejně je kouzelný,že když se napíše - poklesla saturace,v tomhle tématu hned každá ví,co to je.Jinde by se každý ptal - a co to je?Co mu pokleslo?

Maatkka - jojo,na Áje se to bohužel takle podepsalo,ale dost tim,že ona o tom nemluví,drží to v sobě.Ale tenkrát to pro ní bylo hrozný.Byly jí 3 roky a já byla pryč 10 týdnů.Z toho mě 3 týdny vůbec neviděla,jen jsme spolu mluvili po telefonu.I proto se snažím,abych neměla děti závisláčky,kdyby něco ( nedej bože ),aby mohli bez problémů k babičkám. Ale ty takle vůbec nemysli - holky ti hooooodně názorně předvedli,jak to jde a jsem si jistá,že po čase budeme gratulovat i dalším k donošeným miminkům.

Holky na Slovensku - hokej jsem slyšela - stane se. ☹ 😠

Simi - hlášky na téma malá-velká prsa u nás taky letí - je to docela mazec. 😀 Já nemám žádná,tchýně má asi osmičky,takže hoooodně velký kontrast. 😀

simicak
14. máj 2010

mila,tak to jsme na tom stejne,Verunka rekla predevcirem manzelovi,ze ma vetsi prsa nez ja 😀 Ja jsem taky hubenour totiz a k tomu ten placaty 🙄
Jinak nase Veru to taky spatne nesla,taky mela necela 3 roky a jelikoz nemame tady rodinu,tak vzzdy byla se mnou a najednou jsem zmizela v nemocnici a prijela ji hlidat cizi pani babicka,ktera ji nerozumnela a mlluvila na ni cesky a ona tomu taky moc nerozumnela-takze meli velky boj. Ale zase zacala byt samostatna a z druhe strany ji to v necem pomohlo.

A k tem vyrazum,teda ja tady taky polovine nerozumim,znam angl. nazvy,takze taky kolikrat musis tapat o cem pisete.

bera28
14. máj 2010

Simi, taky dobrý hlášky 😀 😀 A Verču učíš česky nebo bude mluvit jen anglicky??

Milo, to je škoda, že ten dnešní večer nevyšel ☹ Tady taky hnus, pořád prší.

Já si jdu číst knížku, abych se po dnešku uklidnila. Svišťáci samozřejmě sabotují jídlo, zato řádí fakt neskutečně. A to je vzal chlap 2x v kočáru ven a stejně to nepomohlo 😠
Maatkka, prosím Tě, kdy se ti Lilinka rozjedla po té poslední nemoci?? Jestli to u nás takhle půjde dál, tak asi vysublimují, protože už dneska jsem oběma musela sandálky zapínat o jednu dírku víc 😠 😠 😠

petraguerra
14. máj 2010

My jsme dnes byli na ocnim,Mates vidi dobre-ale casem bude potrebovat srovnat ocicko,ujizdi mu.Jinak u nas ve skotsku prsi take,byli jsme na hristi a takovy slejvak,ze za 5minut jsme byli na kuzi promoceni.Matesovi to vubec nevadilo,klido by se coural v desti i dal.Ja jak slysim,ze jste porad nekdo nemocni s detma-moc to neznam.Za 26mesicu byl 3krat s kaslem a teplotou vzdy jen par dni2-3.Obcas rymu,musim to zaklepat.Je to asi tim,ze nema moc detsky kolektiv.

Simicak uvidis jak ti bude po tech praskach,ja zacala dnes s tema na hormony.Takze zatim nevim,jeste mam brat jedny,ale to musim se spolehlivou antikoncepci.Nesmim u nich otehotnet,coz ani neplanuji.Tem vyrazum tez rozumim spis v anglictine,obcas se musim domyslet o cem je rec.My to zname tady odtud vid. 😉

Tanav je lepsi byt par dni zpet s kyslikem,nezli mit nejake vetsi problemy v budoucnosti,hlavne,at je Alexik brzy zdravy!

Janicka .slunicko ty tve deti krasne pribyraji Matej mel na datum kdy se mel narodit jen 1860g to bylo za 13tydnu od porodu.Take asi ma mensi mozek,protoze hlava mu roste hodne pomalu,ale je sikovnej.Zrejme bude potrebovat ve skole vic casu nebo pomoc,ale jinak je v pohode.Tak se toho moc neboj.Jo a zatim moc nemluvi-ale to je linej.

Fajn ta tvoje mala musi byt pekna stebetalka jak tady ctu ty jeji prohlaseni-ta to dotahne daleko.

Bera nevim jak to dela Simicak,ale ja na Matese mluvim cesky a trosku anglicky,kdyz jsme s Franou,ten zase mluvi portugalsky a TV mame v nemcine pres satelit.Tak snad se nauci alespon ty tri jazyky ,kdyz ma tu moznost.Ale zatim by jsem byla vdecna za jeden 😕 🙂