Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
23. máj 2010

ˇÚžasný,borci 😀 😀 😀 😀

maatkka
23. máj 2010

Holkyyy gratulujem 😀 Super hokejisti paradny brankar (zasluzil si ciste konto) pekne goly a disciplynovany vykon 😉 (na rozdiel od ruskych skaredych faulov). A dllllllllha posledna pol minutka 😀 Riadne to oslavte!!! 😀
Docitam vas zajtra aj pridam fotky z nasho "futbaloveho vykendu" (boli sme s mm na turnaji) ale toto som musela napisat 😉 😀 😀 😀

bera28
23. máj 2010

Už se kaju, já jsem jim fakt nevěřila, ale bylo to ÚŽASNÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵
Ale ten konec, já myslela, že mě klepne 😝

petraguerra
23. máj 2010

Andulko mala je moc pekna holcicka urcite z ni musis mit velikou radost!

Petrach Simonek je sikula,ze uz leze tak rychle.Clovek nevi kam behat drive a to az zacne stat a behat bude jeste vetsi maraton-hlavne jestli bude tak hyperaktivni jak pises 🙂 S holkama z nedonosencu se vidame,ale ne moc casto.My totiz bydlime dost `` z ruky ``.Minuly rok se nas seslo 8deti Samara se odplazila....jeste stesti,ze decka teprve sedeli.Dnes uz by jsme je asi takhle nevyfotili. 😝 😕 Doufam,ze s kylou dobre pochodite.Matejovi operovali triselnou kylu v 11tydnech a ma klid.

Zdravim nove holky a preji hodne sil do nadchazejicich tydnu ktere je cekaji.Hlavne ,at uz vsichni mate deti doma.....

Simicak my dnes pocasi nic moc-zadne slunko.Alespon,ze uz je mala lepsi a muzes s ni ven.To je nejaky virus nebo co,malej to mel v dubnu,...

Kikimaruska to znam s tema suplikama a smatanim vsude kam se dostane.Ja to mela sveho casu doma jak v chlivku,ale zda se me to posledni dobou nejak lepsi,uz tak moc bordel nedela. 🙂

Fajn Didka je chytra holka o tom snad ani pochybovat nikdo nemohl,ze ta ma za usima a k tomu poradnou vyridilku. 🙂

simicak
24. máj 2010

dobre opet horke slunecni ranko!

Ja vcera videla poslednich 5minut a okousala dva nehty 😀 Teda na netu hrozne obraz,jsmem nevideli ani ten puk,ale i tak dobreeee.

Petraquera, no my kaslem uz dva tydny desne,jak tuberaci,tak nevim co mame. Ale vsude mi lidi rikaji,ze maji stejny problem.
Vy nemate slunicko??? Tady to pere a i v Irsku mamka rikala,ze maji desna horka ted.
Jinak s tou viki nevim fakt co to bylo,uz je ok. nastesti.

Zitra mame fyzio opet po 3meisich a pediatra jejiho asi po7mesicich,tak jsem zvedava a hned ji zdupu kravu a budu si stezovat a chcit jineho konzultanta asi.

fajn
24. máj 2010

janám vše nejlepší k svátku

olifcek
24. máj 2010

gratulujem ku sportovemu vysledku x;o))

DAKUJEM! za vase rady, vy mate co do toho hovorit, kedze ste priamo od predcasniatok....dakujem, moc moc moc...a od vcera vecera sa Oliv pretaca z bruska na chrbatik, normalne zazrak x;o) i chce ist vpred, ked je na brusku, len este nevie ako, hehe, je tak rozkosne divat sa na nu ako sa snazi ;D

u nas je Ela v kalendari x;o)

olifcek
24. máj 2010

aj sa za hrackou na brusku natahuje, hehe x;o) velmi ma potesila od vcera vecera x;o))

ak by ste chceli, tu je vcerajsie doobedie x;o)

https://www.youtube.com/watch?v=nkYCWIJWibA
petrach
24. máj 2010

ahojky,tak co holky,žijete z toho šoku??? 😀 jsou to borci..konečne prolomili smulu a taky tam bylo mín tech známích a víxc se snažili 😉 chttelo to omladit 😉

olofcek malá krásne pase,drží hlavu,uplne vzorove..krásná beruška.. 🙂
simi,peti tady lije od rána 😝 opet..me klepne.. takže si simi užívej sluníčka..
Janičce všechno nej nj nej k svátku 🙂 at jí broučci delají samou radost a pekne rostou 🙂

simi to teda máte kontroli hodne málo..ona naštestí je malá šikovná a v pořadku,ale kdyby né,tak než by na to přišli..je to divné..
Peti malí už obchází nábytek a máme pujčené i chodítko a už s ním popochází,ale já mu to nechci ukazovat,to babička aktivne..me přijde že na to ješte nemá..hodím fotku

olifcek
24. máj 2010

@petrach boze, ved kraaasne chodiii a aku ma z toho radoooost 😵 😵

kedy ste zacali s prikrmai?

mila01
24. máj 2010

Ahoj holky.

Petrach - žijeme,ale včera jsem myslela,že to neustojím.Poslední minuty jsem seděla u holek v pokojíčku,strašně mačkala palce a jenom poslouchala,jak manžel řve v obýváku.Bylo to naprosto úžasný - něco takového jsme potřebovali.Akorát chudák naše Andrejka nestihla usnout před začátkem a celou první třetinu lítala do obýváku a furt - mami ticho,mami neječ,mami nemůžu spát.Tak jsem si k ní první přestávku lehla a naštěstí usnula.

Petrach - my měli podobné chodítko,tohle je dobré,říká se mu aktivní a myslim si,že kdyby na to neměl,tak ho neustojí.Vlastně se jenom opírá - nic mu nepomáhá,kdybys ho dala do normálního chodítka,bylo by to blbý,ale tohle si myslim,že je v poho.

Janičkám také přeju vše nej nej.

Mám holky ve školce,tak upaluju něco dělat,doteď jsem byla ve městě - jsem zase utrácela,manžel mi dá. 😠 Už abych byla v práci,nebudu mít tolik času na courání. 😀

Přeju všem krásný den - tady bylo doteď sluníčko,ale už se honí mraky a dost černý,tak asi to nebude nic moc.Ale je krásně teplo.

Mrňouskům přeju hodně sil v boji - holky dejte vědět,moc na vás myslíme.

simicak
24. máj 2010

petrach,no my jich mame tak malo,lprotoze pokazde jak jsme byli objednani,tak jsme byli nemocni. Jinak mame mit co 3 mesice a to proto,prootze nemame zadne problemy. Kdyby jsme meli,tak jdem drive. A na svoji fyzio mam tel.cislo a kdybych mela problem nebo se chtela na neco zeptat,tak si tam muzu zavolat. JInak taky prevence co tri mesice kontrola. A kliniku na vazeni,prikrmy a takove ty babske rady mame otevrenou kazdy tyden.
No jsem moc zvedava co nam reknou zitra na tu vahu,prave nas budou ted asi kvuli toho vic hlidat,uvidime.

olifcek,my zacli v 6 mesici korigovane,zkousela jsem v patem,ale nemela zajem,tak jsem zkusila pozdeji

argousek
24. máj 2010

holky nevěřily by jste, že se to dá, ale já ten hokejovej zápas prospala. Noc předtím jsem se nevyspala a včera odpoledne ani Adámek ani Štěpán nechtěli spát, tak jsme šli s kočárem. Takže jsem byla úplně hotová. Manžel tady vykřikoval a když viděl, že spím, tak řval, jak můžu v týhle chvíli spát. Ale já ty oči držela silou vůle, bych tam potřebovala strčit sirky, abych byla vzhůru 😅
Ale moc jim to přeju, myslím, že si to kluci zlatý moc zasloužili 😀

petrach je to mazák, brzy za ním budeš lítat 😀

olifcek šikulka, gratuluju k přetáčení. Jinak my jsme dávali příkrmy od 6. měsíce korigovaně

fajn my se máme dobře, Štěpán je moc hodnej. Akorát si teď začal trochu vymýšlet a chce se pořád nosit 😒 Jinak pořád peru a žehlím, protože je věčně pokaděnej, pročuranej nebo poblinděnej. Kaká tak 6 až 8x denně, fakt síla. Ale jinak si to užívám, je zlatej. Teď má ale moučnivku, trochu rýmu a zalepený očičko tak kapeme opfthalmoseptonex. No a Adámek zatím nežárlí, snažíme se ho taky hodně mazlit, aby se necíitil odstrčenej. Ve středu přijede paní z rané péče, tak spolu musíme probrat toho pedagogickýho asistenta, tak jsem na to zvědavá, co mi poví. Ona mi do telefonu říkala, že nemůžou od Adámka čekat, že bude poslušně sedět na židličce a dělat, co chtějí. On je prostě uragán 😒 No tak uvidíme.

fajn
24. máj 2010

Zuzko tak to je jak Diana,ta prostě sedět nebude i když je tam divadlo tak ona prostě jde až k nim a čučí tam. Sedět prostě ne. Já jsem taky chtěla asistenta toho pedagogickyho,ale ředitelka mě od toho pořád zrazuje že na tom není až tak zle že by ho potřebovala. U nás je zase boj že tam nechce jíst ty jejich svačinky tak já ji dám sáček s piškotama nebo sušenky a to tam sní. Čaj ,kakao,mlíko to tam vypije ale chleba nebo rohlík ne.

simicak
24. máj 2010

zuzi a to tak fakt silene radi??? ja delala ve spec.skolce asistentku a byli tam i divosi a meli jsme nekoli postizenych deti a dalo se to zlvadnout. A to jsmem tam meli autisty,jednoho na vozicku a pak ruzne vady ( byli to deti se smisenymi vadami ) a byli jsme tam na ne dve. Ve vasi skolce jsou taky urcite na tridu dve ucitelky,ne??

Fajn,tak nase Viki zase ji chleba nebo rohlik jen v necem rozmoceny,takze ma normal obed a na veceri ji rozmocim chleba se syrem v nejakem kydu a pak to sni 😀 A strasne ji to chutna,hlavne v polivce

argousek
24. máj 2010

No já osobně si myslím, že toho asistenta ani nedostane. Ono je tam ve třídě tak 8 dětí, učitelky jsou dvě, ale střídají se raní a odpolední. Tak si myslím, že na tak málo dětí jim řeknou, že jim toho asistenta nedají, že by to měly zvládnout samy. Mně to přijde spíš jako pohodlnost z jejich strany. Navíc si myslím, že oni právě ani jedna nejsou učitelky, že mají maturitu a dodělávali si asi nějaké pedagogické minimum, tak nějak nevědí, jak s ním pracovat. Jsou zvyklý jen na děti "normální", se kterýma není žádná práce. 😅 Dneska pro něj byl manžel ve školce a že ho prý dneska moc chválily, že byl moc šikovnej. Co se mu tak povedlo, ale nevím, znáte chlapy, žádný podrobnosti se člověk nedoví, musím se pak vyptat sama. 😀

fajn
24. máj 2010

tak u nás jich je ve školce 24 a 2 učitelky a taky se střídají

simicak
24. máj 2010

holky to je pravda ze se stridaji-ranni dela od rana asi do 10hod.,pak prichazi ta druha a delaji spolecne a po obede odchazi domu ta z te ranni a zustava ta na odpoledni,takze tam neni jedna sama cely den,ale jen chvili. Takze kdyz jdou ven deti,na obed,umyvani a prevlikani na spani jsou tam dve at usim ze i na spolecnou praci s detma,to si uz ale nepamatuji

fajn
24. máj 2010

u nás je to tak že od 7 do asi 10 je jedna a pak do 13 jsou dvě a pak do 16 zase jedna a je tam i školnice která jim pomáhá děti oblíkat

petraguerra
24. máj 2010

Petrach Mates mel podobne choditko jako Simonek a behal s nim jak dabel.Moje fyzio s tim zadny problem nemela spis naopak jeste to s nim cvicila.Urcite to malymu nijak neublizi.Nejsem si uplne jista jestli to nebylo protoze Mates nepouzival nohy na stani.Musela jsem s nim cvicit,aby zjistil,ze se na nohou da stat.Potom i zvedani ze zeme do stoje atp.Simonek vypada u toho choditka mooc pekne-jak velkej chlap 🙂

Simicak my jsme byli s malym u doktoru skoro porad.Co tyden nejaky doktor.Asi protoze mel kyslik tak s tim jsme jezdili mesicne,physio,development na to ma 3doktory,audio,ort.hopist,speech a lung.,GP ho ale videt nechce skoro vubec jen pokud je neco co myslim ja v neporadku.(nastydnuti,kasel...atd.)Dnes je to uz lepsi jen ted budeme jezdit tydne k occupation theraph.a ta speech a lung. ti nas cekaji ted snad to pujde rychle....Pocasi dnes uplne na prd a ochladilo se v so22`C dnes tak 12`C.

Janam tez vse nejlepsi a pekny vecer 🙂

Hokejisti hrali dobre koukali jsme se s Matejem on take fandil,ale posledni tretinu me spal na kolenou-tak prisel o to nejlepsi !!!Byli to nervy....

bera28
24. máj 2010

Tak co, dívaly jste se na Víkend? Pěkná, srozumitelná reportáž o Vojtovi. Hlavně se mi líbila věta: čekat se nesmí! Tak snad na to koukaly i maminy, které odmítají s dětma cvičit a čekají...nejsíš na to, že budou mít jejich děti vadné držení těla apod. 😖

bera28
24. máj 2010

A Janičkám vše nej k svátku 😉

petraguerra
24. máj 2010

Simicak jeste jsem chtela napsat,ze problem jsem mela jen s jednou HV,prvni byla uplne zlata pomohla mi se vsim i podporila.Druha to byla K.... objednavala me prongsy do nosu na dychani p,rinesla me jich par.Ja vyhodila po koupani starou do kose a jdu dat novou -byla to ta uplne nejmensi velikost co se dela+ta Matejovi nebyla uz kdyz prisel domu tak jsem je te prvni vratila a tahle pipka me je jen donesla zpet.Vubec se neobtezovala s tim objednat co jsem potrebovala.To vis,ze jsem ji zavolala a pekne z plna hrdla rekla co si myslim.Potom me prinesla zase velke co Mates nemel rad....Tak jsem to resila pres comunity nurse a vymenili HV a dobry.

petraguerra
24. máj 2010

Olifcek mala je nadherna a sikovna .... 🙂

olifcek
25. máj 2010

@petraguerra 😵 😵

mila01
25. máj 2010

Dobré ranko.

Bera - tu reportáž jsem bohužel neviděla,byla jsem po tom nedělním hokeji nevyspalá,takže jsem usnula na gauči. 😠 😠 Ale jsem ráda,že to dávali,lidi by se měli dozvědět,co to vlastně je a k čemu to je.Já nechápu ty maminky,co říkaj,že by tohle nikdy nedělali a naprosto to odmítaj.My cvičili rok a půl,byla to někdy dřina,to přiznávám,ale snad každá máma udělá cokoli,aby dítěti pomohla.A věřím tomu,že nám to velmi pomohlo.

Jinak tady je opět totálně zataženo,ach jo.Zítra mají mít děti již jednou odloženou zahradní slavnost ve školce ( průvod masek,soutěže,opékání buřtů - vše s rodiči ),takže se to asi zase odloží.Už mě to štve.

Holky dneska od 17 má Andrejka vystoupení s tanečním kroužkem - tak nám držte palce,ať se jí to povede a já ať nezmáčim moc kapesníků. 😀

Jo a ještě vám musim po ránu napsat pro zasmání jednu její hlášku.V pátek řiká dědovi - jsme byli se školkou na výletě v ZOO,hádej kde,je to od V.Tak děda přemýšlel a že neví a Andrejka na to - no přece " v Liberci ". 😀 😀

denisee
25. máj 2010

Holky: tak já tu reportáž viděla a představte si natáčeli to tady ve Vojtově centru v Č.Budějovicích u té doktorky Kolářový ke které chodíme my.

Potřebuju poradit 😒 manžel včera přišel s V z venku a že prý boural na odrážedle, chudáček má odřenou tvář a nos, ale nejhorší je brada dneska mu to začalo mokvat a on ke všemu pořád slintá, pak když jí, tak je to hrůza. Poraďte co na mokvající rány.

fajn
25. máj 2010

denisko já bych v lékárně koupila takovej žlutej prášek a tím to zasypala ,ale nevím teď jak se to jmenuje ale určitě ti tam poradí. Dávala jsem to Andree na koleno když si ho rozbila na kole a mokvalo ji to. Je to jako pudr ale v malé krabičce.

gucz
25. máj 2010

@denisee Framykoinový zásyp

petrach
25. máj 2010

Ahoj holky,

já si včera neuvedomila že Janiček tady máme víc,tak přeju všem všechno nej nej a hlavne at se broučkum daří..

Olofcek my davali příkrmy od 6,5 mesíce kalendářne..3,5 korigovane..a to byl plne na odsátém mateřském mlíku..poznáš že je maá na to připravená podle toho,že když jíte vy,tak e hlasí,mlaská a otvírá pusinku..jinak myslím že ješte klido počkejte..holky nekteré co znám začínali až v 8-9 mesících..

Argi u nás jsou 2 učitelky na 28 detí a střídají se 😉 takže si myslím že u vás to moc hrotí,že se jim nechce s ním pracovat..Elin má ve tříde kluka,to je holky torpédo,nezkrotné a neposlouchá nikoho,jen tátu a taky asistenta nemá a jestli je Ada jen hyperaktivní,meli by to zvládnout 😉 to víš že tatkovi ho budou chválit,delají si oko a u tebe si pak stežují kačeny..vubec to neřeš..

milo já budu utrácet zítra 😀 makám ted o život,tak si musím udelat radost i já..nakpoupím deckám oblečení co chybí..Elin vyrostla z vetšiny tepláku a malí zas z bodyček 😝

Denise i mužeš skusit zelenku,ta vysušuje..a bolí ho to? je to na blbém míste,jenže to ted bude furt,jak už tak lítá..

holky díky za pochvalu malého,poteší to..je to dábel,fakt že jo..já uklízím a on jde z druhé strany a všechnio rozhazuje,stahuje potahy,pořad je tu čurbes 😝

Petroguerdo Matysek budefanda,když s tebou tak vydržel.. 😉