Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
19. jún 2010

Holky vy tady jedete 😕 😕 😕

Juiana Matej ma Infatrini jeste dnes,zkousela jsem uz tri dni jen kravsky mliko,ale toho moc nevypil.Myslim,ze po tom infatrini jsme docela pekne rostli a pribirali.Dnes vypije tak 500mldenne.Je to mliko do 8kg,ale pry pokud nam ho pije dobre mam mu ho davat i dal.

Irsina narozen byl ve 27+0,ale placenta uz ho nevyzivovala od 22-24tydne,proto byl tak malej.

Mila ta tvoje kamaradka tedy musela zkusit s tema trojcatama ☹ To jsi tedy Karolinku pekne rozhybala ,kdyz se nemela hybat 😀 😀

Peti Simonek je sikula a me tedy vubec pozadu nepripada,jasne,ze jsou deti co uz behaji v 9mesicich a jine v 18mesicich.Preci to neni sampionat v dovednostech deti.Hlavni je,aby jednou chodili ,sedeli, a vubec delali veci k zivotu potrebne.A je jedno jestli to bude v roce a nebo ve trech.A hlavne,aby si clovek rekl,ze udelal maximum.Ja jsem taky ozvala,kdyz me rekli,ze malej asi bude autista.Clovek se snazi co muze,ale to muze byt i u normalnich deti,ze se neco zasekne.

Simicak tady by se ti libilo 😉

kmoor
19. jún 2010

já se absolutně ztratila, teď už vůbec nevím, kdo je kdo 😀

bera28
19. jún 2010

Kiki a mispuli, to jsem ráda, že jsem hledala v Tescu správně 😉 Akorát jsem teda měla pekelnou smůlu, protože byly vyprodané jak klučičí, tak i holčičí, a z toho jsem usoudila, že takhle malé prostě nedělají, když fakt neměli ani jedny. Tak to já navštívím jiné Tesco a snad budu mít víc štěstí.

Kiki, a to prý kíšťáci na malé děti nelezou, haha 😖 Já mám větší strach z klíšťát než z komárů. Chlapa před 3 lety vycucnul klíšťák a dostal boreliozu. Takže byl na infekčním na Bulovce a každý půlrok teď dochází na testy 😝 A že je to chlap odolný, tak mu bylo tenkrát pěkně blbě. A to se na to přišlo fakt hned, měl flek přes celý zadek, holt si to klíště umělo vybrat místo 🙂

kikimaruska
19. jún 2010

@kmoor : ahojky, mě ještě neznáš 🙂 . Tak něco o mě...jmenuji se Maruška, mám syna Kubíka. narodil se ve 28+3 tt v Ústí nad Labem, 35 cm, 950 g (840). Zoostával v růstu, měli jsme nulové toky v pupečníku (dopplery) ...polykal jenom plodovou vodu a nakonec ho museli vzít akutním císařem, protože nešla krev do hlavičky. Měl omotaný pupečník 2x okolo tělíčka, 2x okolo krku a ještě jednou napříč a čím víc se soukal ven, tím víc se dusil...a proč to tak bylo nevím...žádné provlémy (bolesti atp)jsem neměla...hlavně že se to nezdálo mému dr.a vše uhlídal a včas m poslal na rizikovku do nemocnice...
@bera28 : beruško hlavně to jdi hledat už do většího oddělení, jak tam maj i pro větší děti spodní prádlo, slipky, ponožky, tílka...maj je v multipacku průhledným po 7 ks a jak říkám, ty bílé jsou za 115. Maj i barevný jako Pů, Spindermann a tak, ale to se mi zdálo zatím jako vyhozený peníze zbytečně, stejně z toho Kuba nemá rozum a neví co to je...takže mame dva balíčky bílých a maj i menší. Od roka myslím. Ale když jsou nám s 9,5 kg, tak vám určitě taky budou 😉

petrach
19. jún 2010

holky ahooojky,

dočítám a nestíhám..
dnes jsme vyrazili odpo k bráchovi na zahradu a teda kočar už fakt nepotřebujeme..malí v nem proste sedet jen tak nebude..prvne byl v pískovišti a tak si to užíval..taky si pochodil s odražedlem..chce pořad chodit a nevím jak mu vysvetlit,že se to nemá 😀 neuroložka by z nás mela radost..občas se i zapomene a ustí se a stojí..ale jak si to uvedomí tak sebou bácne na zadek 😉

bero jj jak píšou holky v tescu mají krásné prádlo..i synovec ho dnes mel..budou mu 2 roky
maruš to je fotka..labužník..to tak letí..dnes jsme se bavili se švagrovou..synovec je srpen jako jste meli byt vy a taky Kubík..a jsou oba stejne šikovní 🙂

petraguerra
19. jún 2010

Petro to Sima chce byt uz jako Eliska,to pockej az se rozebehne uz ho nezastavis a ze to uz bude brzy 🙂 Jestli bude hyperaktivni jako ten muj-to te omyjou. 😝

mila01
20. jún 2010

Ahojky - opět nemám šanci na vše reagovat 😀 ,ale poctivě jsem dočetla.

Včera byla oslava moc pěkná,nakonec jsme vše zvládli i bez auta.Kája byla suprová,sfoukávala pěkně svíčku po svíčce - si to vychutnávala 😀 ,dostala spoustu dárků ( kuchyňku,vysílačky,kreslící tabuli,Barbie tumbelínu,povlečení do postýlky,velkou stavebnici ZOO se spoustou zvířátek,bonbony,korále,náramek - snad jsem na nic nezapomněla 😉 ).Vše bylo úžasně v klidu - až se divim,protože Vojtu jsem nechala spát do 10,mezitím mi rodiče vyzvedli a odvezli k nim dort ( Vojtovi rodiče - ale beru je skoro za svoje a oslava byla u nich ),služebním autem jsme se před polednem dopravili tam,ve 12 Vojta odjel za šéfem s papírama a že cestou zpátky nakoupí ( neměla jsem ani rohlík na chuťovky,ani jedny brambůrky,vůbec nic ),v půl 2 volal,že stojí na pumpě,má natankováno a nejdou terminály,takže stojí a nakoupeno ještě nemá,přijel po 2 druhé hodině,tak jsme se pustili do příprav a do tří jsme vše krásně stihli,přijela moje rodina - rodiče a sestra s rodinou a vše vypuklo. 🙂 😀

Holky si opět vymysleli,že budou spít u babí,tak jsme je tam v půl 8 uložili a šlapali pěšky domů,za chvíli tam jdem zpátky na obídek a za holkama. 😀

Bera - my také první kalhotky kupovali v Tescu,uplně od těch malinkých.Když odplínkuješ,měli by mít spodní prádlo.

Petraguera - já si myslim,že to jak Kája lítá není jen moje zásluha,že mi prostě v nemocnici řekli tu nejhorší variantu,že kdyby měla nějaký problém nebo postižení,že bych jí cvičením určitě pomohla,ale nedotáhla bych jí do stavu absolutní normálnosti.

Bera - klíšťata že na malé děti nejdou?Kája měla v roce tři. ☹ ☹Jak nechodila,jenom se plazila po břiše,tak je tim břichem sbírala.Jedno měla na bříšku,jedno na stehně a jedno u pipinky.Ještě že byly zdravé.Jo a stim mlíkem - Andrejka mi pila Hami do 3,5let,pak jsme to odbourali a od té doby nevezme mlíko do pusy.Kája ho pořád vyžaduje 2x denně,ale taky ro začnu pomalu odbourávat,tak jsem zvědavá,jak dopadnem tam.

Tak se mějte,my frčíme na zahradu.Hlásej déšť,zatim tu svítí sluníčko,tak uvidíme. 🙂

leni96
20. jún 2010

Ahoj holky, přidávám nějaké fotečky 😉 .

petrach
20. jún 2010

Leni holky jsou krásnééééé 🙂 🙂 a koukám ,že jsme propásli Lničky narozky né?? 😲
takže opoždene přeji všechno nej nej,hlavne at je zdravá a štastná..je užasná jak se poprala s předčasným porodem..vše dohnala..,máte byt na co pyšní s manžou.. 🙂 🙂

Milo hod pak fotečky z oslavy..teda to bylo dárečku 😉 Kája musela byt nadšená 🙂 s tím autem to je pech jako hrom.. 😝 už se opravuje???

Petí vypadá,že Šíma bude osobnost..už ted se rysuje 😀 umí se stekat a hlásit o svoje 😝 😀

bera28
20. jún 2010

Milo, to je super, že se oslava vydařila 🙂 Tady je teda dneska hnusně, sice neprší, ale s bídou 15 stupňů😝

Peti, aktivní chodítko jsme taky měli a Kuba se s ním nachodil kilometrů 🙂 Na RHB jsem se ptala zda ho může používat a řekla, že když už sám obchází nábytek, tak není problém. Pořád je to lepší, než ho tahat za ruce 😉

Leni, taky dodatečně Leničce vše neeeej k narozkám, hlavně zdravíčko. Fotky nádherný 😵

petraguerra
20. jún 2010

Leni Lenicka mela krasny dort 🙂Kolik meri cm?Me prijde na tech fotkach strasne velika?!Vypada jako princeznicka 🙂 A malej je krasnej naducanej- z nej bude krasnej chlap 😉

luciferkax
20. jún 2010

aohjte, neviem či sa sem môžem zaradiť, môj synček sa narodil v 28 tt. s váhou 1050 gramov ale schudol na 900 g 🙂 som tu nová

andrea0903
20. jún 2010

tak to si este dobre na tom moja dcera v tom tt mala len 880 a schudla na 645g drzime palce aby sa malickemu iba darilo

leni96
20. jún 2010

Děkujeme 😉 , Lenička měří rovný metr, je dost vysoká, ale má být pokom. Já stále nic nestíhám, teď se mi zdá, že mám míň mlíčka, tak si Míša žádá někdy i krmení po dvou hodinách, ale v noci, musím to zaklepat ťuk, ťuk usínáme v devět a vydrží do tří-čtyř do rána. Není nad to, když se v noci vyspím, přes den je to pak ok. Snad mu to vydrží, už to tak máme skoro dva týdny 😉 .

kikimaruska
20. jún 2010

Ahojky holky...
@leni96 :obě dětičky jsou moc krásné 🙂.Také se připojujeme ke gratulacím leničce a všchno nej nej...
@luciferkax : vítej 🙂
Aktivní chodítko, jestli myslíte to co mám na fotce, tak s tím jsme se opravdu také nachodili.Máme ho tu ještě ted a i ted si ho občas vytahne a hlavně ted už si hraje stěma aktivitama, vkládačky a tak, před tím ho to moc nezajímalo.

petraguerra
20. jún 2010

Leni no to tedy je dlouha.Matej ma 32mes a ma tak pres 92cm.

Kiki my meli podobny jako ty ten pultik,bylo to trosku jako varhany-ted ho ma pujceny kamaradka z nedonosencu.Matej si teprve ted taky zacina hrat s tema vkladackama,lego kostky,kostky.Predtim ho to taky nejak moc nezajimalo.Na hristi uz je taky o moc sikovnejsi.Vyleze uz skoro vsude s minimalni pomoci to jen,ze tam tak asistuji kdyby neco. 🙂 Matej ma rad spise tvary jako kolecka, ctverce,trojuhelniky...atpod,nez obrazky(myslim na vkladani).Taky se mnou zacal varit.Postavim mu zidlicku na krmeni k lince -vcera uspesne mychal cibulku-ten je u toho v tranzu 🙂

petraguerra
20. jún 2010

Luciferkax muj malej mel 600g a zhubnul na 500g a dnes ma pres 14kg.Tvuj spuntik vse dozene neboj,hlavne,at se mu dobre vede a jste vsichni brzo doma 😉 🙂

kikimaruska
20. jún 2010

@petraguerra : to jsou šikulky 🙂. Kubík moc rád staví kostky, jako komíny. A nebo dostal k narozeninám zvířátka a nejdřív mu říkám, co mi má podat za zvířátko, třeba kravičku...a pak pro ně stavíme ohradu, aby neutekla. 🙂 . Dneska když přišel domu od tatky, tak děda pije pivo z tech plastových lahví občas...a nalil si a odnesl ji do kuchyně a vrátil se zas do obýváku. Pak říká, Kubíčku, dones dědovi tu lahev s pivem...a Kubík šel, a donesl mu to pivo, dal na stůl...a čekal na pochvalu 😀 . Samotnou mě to hrozně potěšilo, že ač s mluvením toho nic mocnenamluvíme ještě ..krom základních slov jako hají, ham, dudu, brm, brrrrrrrrrm(jede auto), auto, haf, čiči, pipí, gaga.....ahoj....je toho tedy víc. Tak hodně rozumí a reaguje na dones, uklid, dej, vem.... Jo a v pátek jsem ho učila slona, chytnout si pravou rukou nos...prostrčit druhou ruku a mávat a dělat pfffff, jako že slon troubí. A dneska před spaním koukal na borduru se zvířátkama co tam je a říkám, koukej, tady je slon, a on si chytil nos, mával na mě a delal pfffffffffffffffff 😀 , jsem měla takovou radost...asi jsou to blbosti, ale mě každej pokrok nebo novinka moc potěší.

kikimaruska
20. jún 2010

@petraguerra jé, Peti ted čtu, jak jste to kilama dohnali...14 kg z 500 g...to je krásný. A jak ti malej jí? Tak od roka doted...je to asi jedlík, když to tak krásně dobaštil...nebo s tím byly nějaké problémy? Totiž my s jídlem bojujem pořád...a i proto je možná takovej hubendíra...přemíra energie a jídlo nic moc 😒 😨

petraguerra
20. jún 2010

Kiki Kubik je sikovnejsi nez Matej,ten skoro nemluvi rika ham ,baba,papa,agata,oko a to je asi vse.O to co delaji zviratka se vubec nestara,je mu to u riti.Me to mrzi,protoze ja mam zvirata rada a casem by jsem se chtela k nejakemu dopracovat.On je strasne zamilovanej do autobusu,bydlime totiz u nadrazi a tak nam busy stoji pred barakem.Jinak taky vi co ma komu donest.Me nosi salatovku a Franciscovi pivo,asi se boji aby jsme nepadli hlady a zizni.Nikdy to neudela obracene,ja totiz pivo nikdy nepiju a zeru salatovky.Jsou pekne mazani ti nasi kluci vid 😵
S jidlem jsme meli strasne problemy,on vubec nechtel jist kousky.Kiki to byli nervy... 😒 S mlikem to same vubec nechtel pit cucal 70ml 90min.Kdyz prisel domu mel 3600g po 142dnech tj 20tydnu.Ja jen sedela s lahvickou v ruce umirala jsem hruzou,ze zhubne a pujde zpet do spitalu. ☹ Potom horory s normalni stravou,nechtel skoro nic jist.Ja se s nim potom neparala nasla jsem system zatlacit hlavu dozadu,on chtel protestovat tak jsem mu tam hned soupla lzicku.Nechtel totiz otevirat pusu.Nabrecela jsem se u toho strasne.Ted uz je to lepsi a lepsi.Ja jsem si myslela,ze mu pomaha to infantrini ze tak pribira,aleJuliana si ho moc nechvali,tak nevim. 😕 Musim ho porad krmit ja on lzici strka jen me a sobe nechce,je lenoch.Susenku do ruky ji pekne,ale trebas bagetu ani nahodou.I kdyz je uz take lepsi nez predtim.Jak byl na vysetreni v nemocnici tak dr pres rec atd.byla v tezkym soku,ze jsme ho dokazali vykrmit do takove vahy bez hadicek ,kapacek a ze ma chut k jidlu.Cloveka to potesi,kdyz nekdo tu drinu oceni 🙂Kolik vazi Kubik?

kikimaruska
20. jún 2010

@petraguerra Kubík váží 9,5 kg 😅 . S mlíkem problémy nemám, to pije od začátku hodně, až mu nestačilo nejprv moje mateřské mléko a dr.nařídil ve 4 měsících (1,5) dokrm nedonošeneckým mlíkem a po dosažení 3,6 kg jsme přešli na Nutrilon...ale pak hned Extra na zasycení, protože chtěl jíst každou hodinu... Domů jsme odcházeli s 2045 g. V roce 6,7 kg, ve dvou letech 9,5 kg. No první příkrmy šli...ale jinak od toho roka nic moc. Hodně pozdě se naučil kousat třeba rohlík, ale ovoce a zeleninu-jako kousat kusy, to doted nezvládáme, nebo spíš to nechce jíst 😒 . Zkouší, olizuje, třeba si i ukousne a vyplivne, vše 😝 . A to jednu dobu nechtěl a bojkotoval i přesnídávky a cokoliv ovocné, krom zamíchání trochy do jogurtu či kaše. Ted zas přišlo období, kdy sní samotnou přesnídávku třeba s piškoty (2-3 ). No a jídlo, to je polívkovej, má rád polívky a třeba omáčky, kde mi už akceptuje rozpatlanej brambor, rýži...ale třeba "suchá" brambor.kaše a maso atp..to je pro něj moc suchý, musím to zas zředit a udělat šlichtičku, jinak to nesní 😖 . No a dlouhoo, třeba mnohem mladší dětičky snědli celý příkrm velký a my ten mini a byla sem ráda. Snědli celou přesnídávku a my ji měli na 2-3x....ted jásám, když sní ten velkej příkrm od Hami celej....Jí naše jídlo, ale občas když mi bojkotuje vše, tak to příkrm jistí. Jinak třeba mu dělám takový šlichtičky, jako že sem mu do porkový polívky rozpatlala brambor, aby mu to chutnalo, ale přeci jen polívka je dost voda, tak aby měl zahuštěno... No a k snídani třeba má dětský sýr, dětskou šunku, chleba nebo rohlík, on vše nejprv natrhá na miniaturní kousíčky...a pak něco z toho sní...jí jako vrabec. Ale musím říct že od listopadu 09 se snaží jíst sám lžičkou a už mu to docela jde, ikdyž když nechce, tak dělá blbosti, jídlo lítá všude a já ho druhou lžičkou dokrmuju. Krom mě ho nakrm jen babi a to se ještě taky musela naučit, protože K.je jak pytel blech. leze ze stoličky, vzteká se, vzpíná...ví že na mě to neplatí a že ho stejně nakrmim...pak začne dělat ne ne, odstrkovat to...no a jinak pokud není v židli, tak se nenají vubec. Naštěstí to jeho nechutenství a ted vybíravost jistilo zprvu mlíko...až do unora pil občas i přes den a mléčný výrobky všeho druhu. Smetánky, jogurty, sýry, pudinky...hodně část tvoří mléčné výrobky...a mlíko už má jen večer a ráno, občas přes den v tý krabičce...a každý večer ještě před spaním kaši..kterou jsem dlouho dávala lahvičkou, až po narozeninách přistoupil na to jíst hustčí a lžičkou... Musím říct, že se to lepší, hlavně od období před Vánoci...ale jak je přeplněnej energií, tak 9,5 kg...85 cm, jak píšu, krásně to tvuj malej dojedl 🙂

kikimaruska
20. jún 2010

Jinak když se na něj podíváte, tak nevypadá tak vyhuble...nožičky-jako stehýnka a lýtka má silný a vypracovaný...ale ručičky jak párátka a bříško, to je hubendíra...dám vám fotečku, abyste viděli...(snad mi to hned nesmáznou 😅 )

mila01
21. jún 2010

Dobré ranko.Škodíci ve školce,takže je doma klííííd. 😀 😀 😀 Ještě týden.

Tak jsme včera nezmokli,bylo to fojn.Akorát by se teda mohlo oteplit.Ale holky - dobrá zpráva - včera jsem četla na netu,že koncem června se má oteplit a má to zůstat celý červenec - teplotně nadprůměrný,srážkově průměrný.Kéž by.

Leni - fotečky jsou nádherný,malej je pěkňonkej macek.Omlouvám se,také mi utekli Leničky narozeniny - přeji jí vše nejlepší,hlavně hodně zdravíčka,kupu štěstí a radosti s rodičema a bratříčkem.Kdy měla přesně ty narozky?Nevěděla jse,že jsme rodili takle nastejno.Kája má 99cm ( taky se mohla trochu narovnat 😀 ) a 14kilo - tak jsou holky dost nastejno. 😉

Petrach - fotky z oslavy hodim,až si je stáhnu od tchýně.Nějak jsem nestačila fotit,ale ona nějaké má,tak si je vezmu. 🙂 .No a auto včera odvezli ke známému ( mimochodem mi manžel řekl,že přede mnou smeká,když jsem s tim autem dojela až domu,protože tomu fakt něco udělali a auto absolutně nebrzdí,řikal,že měli co dělat aby ho dotáhli a to bylo tady na sídlišti - tak jsem se hned pýřila,jaká jsem šikulka 😀 😀 ),udělá na něm celkovou generálku a pak ho hodí znovu na technickou.A docela se divil,protože na silnici jezdí šílený vraky a naše oktávka byla fakt v pohodě.Prý jak to dali na ty brzdný válce,tak tam asi něco urvali.Ale pravda je,že tu lambda sondu jsme věděli - to je průšvih manžela. 🙂 😉

Jak jste mluvili o aktivním chodítku - my měli to samé jak Kikimaruška a naprostá spokojenost.Rehábka doporučila a Kája ho milovala.

Luciferkax - vítám tě,to víš,že se můžeš přidat.Naše Kája se narodila 28+0tt.měla 1.26kg,nejnižší váha 1.04kg a taky nás holky nevyhodily 😉,že nejsme pod kilo.Napiš víc,kdy se malý narodil,jak se má,jak se vede.Jsi tu vítaná.

Tak já jdu něco dělat,když jsem sama.Přemýšlim,jestli se mám pustit do žehlení,vysávání a do oken,nebo jestli se mám na to vyprdnout,hodit kopyta na stůl a pustit nějaký film. 😀 😉Asi udělám nějaký kompromis. 😀

mila01
21. jún 2010

Leni - mrkla jsem k Beře do tabulky ( to je fakt dobrá věc 🙂 ) a už ty narozky vím - jsem nevěděla,že jsme jen týden od sebe. 🙂

Bera - zapomněla jsem se zeptat.jak to vypadá s tou tvojí dovolenou?Prošlo ti to bez svišťáků?

bera28
21. jún 2010

Krásný první letní den 🙂 (i když to tak venku nevypadá)

Luciferkax vítej u nás😉

Leni, tak to máš vcelku pohodu, když se v noci takhle vyspíš. A Lenička je teda kus ženský!

Kiki, na fokách teda Kubík vůbec nevypadá jako huběňour. Kdybych postavila vedle sebe mýho Kubu a tvýho, to bys viděla ten rozdíl. Přitom u nás má větší problémy s jídlem Aneta, přesně jak píšeš, kousky jsou horor. Ona třeba nesnáší rýži, tu prostě nesní, akorát jí převaluje v puse a pak vyplivne. A taky jí nechutná maso, zato Kuba je masožravec. Rohlík nebo chleba jen v nouzi největší a sotva pár soust. Když to má spolknourt, tak jí to nadavuje. Musí to být takové lehké na polknutí, třeba bublaninu nebo Brumíka, který se rozpadá, to zblajzne hned. Navíc mě štve, že když už nechce, tak si stejně vezme sousto do pusy, rozžvýká a pak vyflusne. To vždycky vidím rudě 😠 Kubula aspoň prohlásí "mámo pič, hotojo" (mámo pryč, hotovo).
U nás byl nebo je, paradoxně, problém s věcma, o kterých mě ani nenapdalo, že by mohl být. Třeba právě to pití a jídlo. Když nás pouštěli z Podolí, tak byli z nedonošenců bezkonkurenčně největší a nejtlustší a s jídlem sebemenší problém nebyl. Já spíš měla strach ze cvičení Vojty nebo mluvení. Vojta je sice náročný jak fyzicky, tak psychicky, ale když už se do toho člověk zakousne, tak se to dá. A pak, když Aneta se cvičením skončila a zbyl mi jenom Kuba, to už bylo super. Nebo mluvení, to jsem si říkala, dvojčata a ještě nedonodšený, kdoví kdy začnou mluvit. A přitom oni fakt hubu nezavřou. Je pravda, že jako dvojčata mají hodně slov, které si sami vymysleli a používají je, i když správná taky znají. Třeba autobus je abuči, kelímek kebeke 🙂 🙂 A oni to i skloňují - pojedeme abučim🙂 Já jim rozumím všechno, chůva taky, máma vcelku taky, jenom chlap je natvrdlej a rozumí tak každé druhé slovo 🙂 A tuhle mě překvapili, protože si povídali s nějakou babkou v obchodě. Zaparkovala jsem je u dveří a šla nakupovat a slyším jak povídají: máma nakupuje, táta pacuje (pracuje) 🙂 A babča se s nima hned dala do řeči a rozuměli si 🙂 🙂
Teď se zase psychicky připravuji na to odplínkování. Tak jsem zvědavá, jestli mě překvapí příjmně nebo nepříjemně.

Milo, s dovčou se to má tak, že zatím hledám na netu lokality, jak pro všechny, tak i jen pro sebe. Dneska přijede máma, tak se jí musím zeptat, jestli by s nima nepomohla. Chlap by to zvládnul všechno v poho, akorát to krmení by byl problém 😒 Nejvíc snědí když je krmím já. Třeba v sobotu jsem byla půl dne pryč a byli jak bez oběda, tak bez sváči. Den se to dá zvládnout, ale nevím, jestli týden 🙂 🙂 🙂

simicak
21. jún 2010

ahoj holky,
ani nedocitam,nemam cas.

Ale musim vam napst,jak vikule chodi po 4. To by jste zdechly smichy,ona chodi po 4,ale ne po kolenach,takze stoji na rukach a na chodidlech,nohy ma roztazene a prdel s kolenama v lufte-vypada fakt silen. Ona ted mela saty dva dny a neslo ji chodit,tak zvedl ty kolena a ted ji to tak zustalo 😀 😀
Taky se vcera zpustila s gauce po hlave na drevenou kostku,tak mame monaka radneho na cele a kdyz vidi,ze nekdo ji,tak ma hysterak a vsem vsechno uzira.

Ja se ted koukam pres net na posledni dva dily hrozne manzelky ( nevim jak se to jmenuje presne v cesku ),tak jsem uplne mimon,jeste mi chybi jeden a pul dilu. Sledujete to nekdo?
Jo a jeste mi prisly z gyndy vysledky z teru a mam nejakou infekci,tak jsi jdu odpo vyzvednout antibiotika

mispuli
21. jún 2010

bera a my to máme s Míšou opačně,nedělá nám problém jídlo a pití ani chůze,ale nechce se jí mluvit,přitom všechno ví a pozná,včera jsme ji přistihla,že si počítá,takže jsme zjistila,že normálně napočítá do 10,pozná písmenka,normálně na obrázku ukazuje,který je který,tedy né všechny,ale docela dost jo,má to z toho jak kouká s Honzíkem na ODd Andulky po žížalu,ale aby mluvila normální celý slova nebo věty,to ani náhodou,jediná věta,kterou máme je Tady je.JInak přeju,ať ti dovča vyjde at tak nebo tak a na tu schůzklu v Táboře se pak ještě domluvíme,ještě pořádně nevím,kdy tam budeme.Stále ještě čekám,jestli se ozve kamarád z Zellu,kdy tam má volno,že bysme tam jeli i s dětičkama 1.tejden v červenci jedeme do tý Itošky a odplínkování,kapitola sama pro sebe,i když včera i dneska seděla no nočníku bez řečí a včera tam i čurala,ale aby si sama řekla to nehrozí ajakej dneska měla hysterickej záchvat ráno,že jsem jí sundala počuranou plínu z noci 🙄 🙄 ,nejdřív jsem jí ji naštvaně vrátila,s tím že v ní bude tedy celej den,když jí tak chce mít,ale pak jsme nevydržela,protože fakt byla naducaná,no tak znova záchvat,tak už dostala na zadek,aby měla proč 🙄 🙄 🙄 ,teď tady běhá s nahatým zadkem a zatím nic,čekám,kde se objeví louže

mispuli
21. jún 2010

koukám,že melu z hladu 1.tejden v srpnu jedeme do Itálie a k obědu bude rizoto,tak už vidím,jak ho oba prskaj,rejže jim totiž taky nejede,ale maj smůlu,jinak budou hlady

bera28
21. jún 2010

Tak naše frajerka Aneta předváděla další ze svých kaskadérských kousků - skok z parapetu na gauč a udělala si něco s nohou 😒 Řvala tady půl hodiny jak blázen, že bolí, bolí a nemůže na ní vůbec stoupnout. Přitom nateklou jí nemá a když sedí nebo leží, tak je úplně v pohodě. tak jsem je šoupla babičce do kočáru a uvidím, jak to bude vypadat, až se vrátí z procházky. Jinak s ní nejspíš budu muset jet na pohotovost, což se mi mezi nemocné děti vůůůůbec nechce. Nebo počkám do zítra a vezmu jí k naší doktorce.

Mispuli, taky si doma užíváš, co? S Vlaďkou jsme předběžně domluvené hned na první týden v červenci (od 4.7. dále), s tím počítám. Konkrétní den si ještě upřesníme, vždyť já to tam mám z Dobronic 20 minut.

Simi, tomu postoji se odborně říká "medvěd" (jestli si to teda ještě dobře pamatuji)🙂 🙂 A vypadá to fakt srandovně 🙂

petraguerra
21. jún 2010

Kikimaruska nas malej ryzi,testoviny,brambory-ale spis nez vareny peceny v troube ji dobre,ale obcas pokud mu normalni jidlo nechutna dam prikrm taky,ale mycham to s ryzi,testoviny...atd.Ma rad taky slichtu vse rozcvachtat dohromady.Chleba mu delam nekdy k snidani,tak ze bily toustovy krajicek dam do topinkovace namazu marmeladou priklopim normalnim bez topinkovace narezu na prouzky a to me ji i ukusuje sam.Ovoce ji banan,jahody,jablko,ale to ne moc,hrozny miluje,meloun obcas,kiwi miluje,broskve taky,tresne.Zeleninu napr leco ma rad nebo mu delam polivku:kvetak,brambor,mrkev uvarim do meka ,rozmixuju a priliju rozmychany solamil s vejci a smetanou a trosku kopru,po tehle se muze uzrat.Ta polivka je pak hustsi a zasyti ho vic.Jinak me se Kubik nezda nejak extra hubenoucky-je peknej.Matej uz taky ma trosinku brisko,ale je drobnejsi nez spousta jinych deti-hlavne ma drobnou hlavu.

Simicak no to gratulujeme Viki k takovemu pokroku,hlavne,at ji z toho neboli zada. 🙂 Ja jsem chodit zacala brzy,ale sletela jsem ze schodu a bala se stoupnout znova tak jsem skakala po riti.Ruce jsem mela pred sebou a prej jsem jela,ze za mnou mati behala tryskem.Mates lezl normalne,ale to byl fofr ,ze jsem za nim litala jako tornado-a beham do tedka.