Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
29. júl 2010

Peti Sima je super koukala jsem uz na FB-Strasne vyrostl!Uzivate si to sami bez Elisky-jak se ji zamlouva taboreni?

argousek
30. júl 2010

petrach Šíma krásnej kluk a podobou se mi zdá do tebe 😀

vladimuraz krásné fotky, Klárka je hrozně hezká 😀 Má krásně tvarovanou pusu 😉 No a to je fakt, kde máš bříško?? Takhle jsem vypadala v pátém měsíci 😀 😀 😀

jecidlo ono je to těžký, my jsme taky neměli problémy, dokud Adámek lezl, ale jak začal chodit, tak pak začal vtáčet špičky k sobě. Našli jsme si novýho neurologa a ten nám dal ten botox taky a od tý doby to máme dobrý. Špičky už nevtáčí, taky nám hodně pomohly ty lázně. Nechej si je taky doporučit, myslím, že v případě dvojčat berou obě. Jinak nám taky říkal, že Adámka DMO lehce štrejchla, proto ty nožičky. Že následky mít nebude, ale že něco tam asi bylo. Nedělej si s tím hlavu, ono to bude dobrý. Myslím, že to určitě rozcvičíte a ty lázně opravdu vřele doporučuju 😉

Nanya nejsem si jistá, ale myslím, že musí být oba rodiče pokřtění nebo alespoň jeden z nich. My jsme oba. No a někdo to hrotí a někdo ne. Jinak ten kdo to hrotí, tě provede takovou přípravou na křest a při jedné návštěvě ti tam vypoví, proč vlastně křtíme a co ma za úkol kmotr a že by si měl děti vést k víře. Ale myslím, že kmotr musí být pokřtěnej 100%. Kamarádka jen došli do kostela a měli pokřtěno, my jsme měli na návštěvě kněze a měli jsme tu přípravu. Záleží, jak se dohodnete. Jestli chceš, tak se můžu zeptat, jestli je potřeba aby byli rodiče pokřtěný. Uvidíme se s farářem ještě 11. srpna před tím křtem, aby jsme podepsali nějaké papíry, tak se ho můžu vyptat. Tak mi kdyžtak napiš do IP, co by jsi chtěla ještě vědět 😉

mispuli
30. júl 2010

tak jsem se holky včera večer nasmála,koukala jsme s dětma před spaním na dvd Od Andulky po Žížalu,je to abeceda,básničky k písmenkům,atd,když jsme byli u O,tak se tam vrána ptá,co mají společnýho zvířátka,který začínají tím písmenkem,tak ještě to že mají ocásek,tak jsem si dělala srandu z míši jestli má taky ocásek,když je miška a Honzík mi na to říká,že on ocásek nemá,že má jen pindíka,co mu na něj koukal pan doktor 😀 😀

jo a dneska mi přišel balík z Popronu,mimo jiné jsem objednala sedátko na záchod,takový vyměkčený,polstrovaný s držáčkama po stranách no a Míša,že ho hned musí vyzkoušet a nechtěla slézt dolů 😀 😀

Vladi Klárka je fakt krásná kdeže jste se to fotily? Já vůbec nemám fotky s bříškem ani u honzíka ani u Míši,prostě jsme to nestihli 😅 ,takže závidím 😉

ad vtáčení špiček,Honzík taky vtáčí levou,sice ne moc,ale je to vidět a doma jsme strašně dlouho taky nosili sandálky,aby mu to drželo pevně nožky

jecidlo
30. júl 2010

dik holky 😔
Petrach: no ono ja vim ze to nemusi byt tak zle sak on taky rikal at to vidime pozitivne ze proste chodit bude! ale ted na ni je opravdu videt ze neco neni uplne v poradku. Ted nedavno pritel rikal, ze ma pocit jako by ty nozky mela po obrne 😔 , pravou ma hezky ale ta leva je k ni az kolmo, prsty se ji delaji do vejirku..noo mame zakazano chodit a jakkoliv ji podporovat. Ale aj pri lezeni to dlouho tahala rucickama nez u ty nohy zacaly poradne poslouhat, to se da jict, ze tak v roce korigovane.
jo na facebooku jsem ted teda velmi kratce, protoze kdyz sedim pulhodky u compu, tak to znamena, ze bud nestihnu umyt nadobi, uvarit nebo se proste obiram o spanek. Dneska ale delam pizzu a ta je raz dva, takze tumuzu sedet🙂)
Bera: ne u Stranaka jsme nebyli, uvidime co ta resonance ukaze.Jo a krvaceni jsme nemeli, aspon oficielne ne,v praze rikali ze vsechno dobry, ale jak jsme byli poprvy prave v Liberci na neurologii tak nam do zpravy napsal stav po lehkem krvaceni tka jsem z toho byla vyjukana, ale nic nerikali.
Argousek: no on mi rikal pan doktor neco podobnyho, ze nas to asi trochu strejchlo a proto chce tu resonanci jestli tam neco uvidi, kdyz ja vim, ze to neni konec sveta, Maruska je mentalne naprosto v poradku, to rika i on, jen proste jsem si opradu myslela, ze jsme to propluli uplne bez komplikaci a najednou buch ho...a muzu se zeptat vam na to cviceni pomahalo hodne nebo je to fakt spis podpurne aby jako neztuhly ty slachy?

mispuli
30. júl 2010

ahoj holky,venku leje,tak doufám,že v Itálii bude lepší počasí,už jsem zabalila osušky,ručníky a prostěradla 😀 😀 ,teď hážu věci na hromadu a udělám z toho jemnou probírku 🙂 ,posílám fotečky dětí na kolotoči,tady je zrovna pouť,tak jsme je taky vyrazili povozit 🙂 a malou ochutnávku Paříže

mispuli
30. júl 2010

takovej výhled na SacreCouer jsme měli z okna našeho bytečku,akorát jsme tam vždycky museli vyšlapat 126 schodů,z metra jich bylo dokonce 186,ale nakonec jsme tam našli výtah 😀 ,tak tedy ještě přidám nějaký další

bera28
30. júl 2010

Vladi, Peti, teda to jsou fotečky 😵 😵

Petraquerra, jenže já s tím odplínkováním už moc čekat nemůžu, přeci jen mají jít na podzim do školky. Tak snad to na poslední chvíli stihneme.

Jecidlo, tak moc, moc, moc držím palečky, ať je rezonance OK!!! Dej pak vědět, jak jste dopadli.

Mispuli, aspoň na chvíli jsme se přenesla do Paříže 🙂 🙂 Užijte si dovču a šťatsnou cestu.

Tady dnes po obědě začalo pršet a my sjem nějak zlenivěli, tak se tu půl dne jen tak plácáme, kamarád udělal promítání fotek z plavby jachtou po Karibiku, to bylo náááádhera. Teď jdeme dohrát petanque, pak dobalit a asi spát.

A jak se má Sorbonka a kluci?? @sorbona už jste byli v Podolí??

Kdo jste na dovče, tak přeji krásné počasí.

petrach
30. júl 2010

mispuli musí to byt nádherné mesto..a desne velké.. 😀 přejem krásnou dovolenou a klidnou cestu

simicak
30. júl 2010

ahoj holky,
mispuli uzasne fotky,nadherny vyhled. Ja jelikoz mam zavrate s vysek,tak mi me k tomu oknu nedostal nikdo,ale fakt krasa!!!! Bydleli jste na velkem hotelu nebo jste meli pronajaty nekde apartman? Uzijte si Italii a at vam vyjde pocasi krasnee 😉

My zitra rano jedem do juda a z tama hned ke kamaradce na vikend,tak se tesim. Pocasi mame anlgicke,tak to ani komentovat nemusim.
Vikous uz nehoreckuje,ale osypana je teda radne,tak pockam do pondei co to udela. Nechci lezt na pohotovost,kdyz mi sestra rikala,ze se muze osypat z toho. Teploty od vcera nema,papa pekne,prujem nema.....tak uvidiime.
Nam meli dneska doveztnabytek do obyvaku a volali,ze az pristi tyden ve ctvr.kdy maji dorazit nasi,takze tu budou nasi,jejich drevozravy pes,krabice s nabytkem,pak stary nabytek,ktery uz mame rozlozeny,zrovna nam odvezou i letiste nase,takze uz mam domluveno s manzou,ze si muzem v loznici s holkama postavit stan 😵 😵 😵 😝 . Takze to bude v tom nase pidi byte fakt zajimave. Snad nas ten jejich pes vsechny neobzere. On je jako hodny,takovy pubos a vsechno hryze. Nasim sezral v obyvaku police a nohu od stolu sjel jako bobr 😖 No kdyz tak bude privazany pred barakem k trubce 😀

Tak si vsichni uzijte krasny vikend,ti co jedou na dovcu,tak dojedte v poradku,prezijte ve zdravi a ti co jsou nemocni at je jiim lip a ti co stresuji z nejakych testu.....vsechno bude dobre 😉

petraguerra
30. júl 2010

Ahojky navrat z ocniho kontrola za 6mesicu,F.vzteklej proc ho tam porad honi,kdyz vidi dobre.Ja si myslim,ze je to dobre pro nej,protoze jeste nemluvi a tak nerekne co vidi...kdyby trebas se neco stalo tak na to prijdou v kratsi dobe nez trebas za 5let.

Simicak mispuli uzijte si vylet a dovcu.Mispuli fotky super jen si Hozik s Misou vymenili barvy auticek ne?Ona zeleny a on jak Elvis ruzovy 🙂 🙂 🙂 Pariz nadhera pokud ma clovek dovcu vsechny mista na svete jsou krasny!

mispuli
30. júl 2010

@simicak meli jsme pronajatej byt,byly to jen 2 místnůstky s kuchynečkou,ale pro nás 4 to naprosto stačilo,ale na superstrategickým místě 😉

tady vládne chaos,manža nosí věci do auta,nevím,nevím,jestli se to tam vejde,táhneme ještě postýlku pro míšu a golfáče,babička/moje máma/my to tady uklízí a organizuje,takže fakt pohoda klídek 😅 😀 ,vyrážíme po 1 hodině v noci,němčourům a italům začínají prázdniny,tak vyhrožujou fronta,ma u tunelů,tak na nás myslete

maatkka
30. júl 2010

smicak jecidlo tak nech uz mate po reakciach... jecidlo ja neviem nic k tomu napisat... len velmi drzim palce nech MRI a vsetko dobre dopadne...
(ma trosku prekvapuje ako vcelku casto sa ta MRI robi a nasa dr. nam kedysi povedala ze by nam ju alebo CT trebalo urobit... ale sa k tomu nejako nema - sa boji ako mola zvladne narkozu a vsetko to ziarenie ci co je okolo toho... a pritom sa to robi tak bezne... aj ja sa toho bojim ale celkom rada by som presnejsie vedela na com vlastne sme...)
bera teeeda vy si riadne uzivate 😀 to budu mat deti krasne zazitky 😉 inak ja som tiez zvedava ako to s plienkami zvladnete - cakam na inspiraciu od vas 😀
vladi tie fotky su uuuuzasne... velmi sikovny fotograf! aj ked mi teda neprides ze by si uz mohla aj porodit 😀 Klarka je nadherna a tebe to s tym malym bruskom velmi sekne 😉
nanya u nas musia mat vsetky sviatosti (krst prijimanie birmovku ak sobas tak cirkevny) aspon krstni rodicia... ale my Lilinku este nemame pokrstenu hlavne preto ze my dvaja nie sme sobaseni v kostole - a vacsina fararov u nas s tym ma problem... aj ked ani sestra so svagrom nemali svadbu v kostole a natrafili prave na takeho knaza ktoremu to nevadilo a maleho im pokrstil... takze aj my sa snazime nieco poriesit...
peti fotky krasne - maly sladky blondacik 😵
mispuli prijemnu cestu a krasnu dovolenku 😉

maatkka
30. júl 2010

jecidlo a tebe som fotecky nepochvalila! paradni su drobci - naozaj krasny 😵 😵 mam vzdy taky jemny sok ked ich vidim po nejakej dobe - rastu vam ako z vody 😀

maatkka
30. júl 2010

krasni 😵 😵

petraguerra
30. júl 2010

K tem krtum my mame malyho pokrtenyho uz od 14.12.2007kdy ho chteli odpojit a vypadalo to s nim vselijak.Krtil nam ho kaplan v nemocnici 🙂 Nikdo nijak neresil jestli jsme krteny my dva -ja nejsem ale Frana je Krestan jeho rodina katolici,ja jsem spise budhistka.Hlavne tedy verim v sebe a v to,ze vse se vraci v zivote,ale zadnej svatousek nejsem 😝 Hlavne verim v reinkarnaci.

bera28
30. júl 2010

Maatkka, taky jsem zkoukla fotky z vaší dovči a krásně jste si užívali 🙂 Lilinka ve vodě řádila, co?
No a máš pravdu, že mají svišti s námi spoustu zážitků. To je totiž jediná možnost, jak dosáhnout toho, aby nevymýšleli blbosti 🙂 🙂 Jo a musím se pochlubit, vyhráli jsme s chlapem turnaj v petanque 😎 Hold sport pro důchodce, to je něco pro nás 😀 😀 Co se týká inspirace k odplenkování, tak fakt nevím, nevím 😖 Od nás to asi moc inspirativní nebude, až půjde do tuhého sundám plíny a za každé počůrání bude 25 na holou 🙂

@vladimuraz, máš někde na netu všechny fotky od té fotografky?? Jsou vážně moooc vydařené a Klárka tam vypadá jak největší zlatíčko pod sluncem 😵 😵

simicak
31. júl 2010

maatka,tak jsem se koukala na oficialni stranky o mmr a do 5-10dnu reakce horecky a vyrazky,vyrazky muzou byt i nekolik dni,jen hlidat meningitidu,tak jsem je zkontrolovala a pozdeji jsou ty uzliny,tusim ze 2-3tyden po ockovani. 😉

dana1979
31. júl 2010

@mispuli můj syn má taky hypospadii a zatím mu ji neoperovali. Máme jít na kontrolu až ve 12 letech. Má mentální postižení a hodně operací za sebou tak zvažuju jestli ho nechat operovat nebo ne. Ale chodíme do Olomouce a takový hrozný přístup jako u vás jsme tam teda nezažili. Jak to ten doktor tak může říct? Syn ikdyž je mentálně postižený a třeba sexuálně žít nebu chce čurat ve stoje jako každý jiný a tím jak ho ma malého a ještě zahnutého mu to nejde...tak jen kvůli toho zvažuju. A kam chodíte na urologii?

gucz
31. júl 2010

baby pozrite si , dala nám to jedna mamina do témy, sama som to ešte nepozerala, ale idem na to

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208562221...

maatkka
31. júl 2010

simi ale vidis ze aj deti od jecidlo mali reakciu na ockovanie az o niekolko dni... aj tu na MK v teme o MMR bolo strasne vela deti (povedala by som ze urcite vacsina) ktore mali teplotu a vysyp az po par dnoch... asi je to zase individualne - ako vsetko...ale ved to je jedno... hlavne nech je to uz za vami a nech to deti dobre znasaju...

gucz pozriem ked bude drobec poobede spinkat...

maatkka
31. júl 2010

a simicak aby si si nemyslela ze ja to mam z vlastnej hlavy 😀 aj ja som pozerala aj ine stranky (okrem MK) tusim vakciny.net:
Četnost a intenzita nežádoucích účinků po očkování vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám klesá s věkem očkovance a počtem podaných dávek. Častým postvakcinačním nežádoucím účinkem očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (kombinovanou vakcínou) bývá zvýšená teplota až horečka, která se objevuje zpravidla mezi 5.-12. dnem po primovakcinaci 25 % očkovanců a mezi 4. až 9. dnem po revakcinaci maximálně 9 % očkovanců.

maatkka
31. júl 2010

Tak este raz odznova... lebo sa mi zmazal prispevok 😠 tak co si z neho pamatam...
Ahojte baby a tu nikto co porabate? 😉
My sme dnes boli skoro cely den u nasich lebo mm mal futbalovy turnaj (tento krat sa mi nechcelo ist fandit 🙂 ) takze som mala veget. Lili si ma len sem-tam prisla skontrolovat ci som jej neusla a nieco mi povedat 🙂 No dneska uplne odignorovala denny spanok - zato uz od 19-tej vyzivovala a zaspala hadam aj skor ako sa riadne ulozila 🙂
Inak co hovorive na ten dokument? Mne sa pacil - krasne myslienky niektore... Az ma zamrazilo ked ta mamina dvojiciek rozpravala ze zatial co k dievcatku si vytvorila vztah hned k chlapcekovi zo zaciatku nic necitila 😢 Je to hrozne co so psychykou mam (s nami) moze spravit taky sok ako je predcasny porod... Ja som asi mala stastie ze toto som neriesila - Lilinku som lubila od prvej chvile... aj ked som si zo zaciatku vlastne ani riadne neuvedomovala ze je to moje dieta... ale milovala som ju velmi... ale mam take podozrenie ze mm (aj ked si to nikdy neprizna) zacal Juliu tak naozaj lubit az ked sme si ju priviezli domov...

leni96
31. júl 2010

Ahoj holky, zdravím vás, jen přidávám pár foteček 🙂. Vážíme už 6,2 kg, no hrozně to letí, Míšovi už budou 3 měsíce 😕 .

petrach
1. aug 2010

gucz díky za odkaz..
leni vám to tááák sluší..opravdu moc..krásné fotky

matka ten pocit mám i já u mého muže,bylo to asi i tím,že jsem za ním jezdila vetšinou jen já,on mel tenkrát uplne novou praci,delal 14 hodin denne a nemohl říct,že potřebuje odjet..byla to hnusná doba,když si vzpomenu..

bera28
1. aug 2010

Ahojky holky, koukám, že to tu nějak moc nežije, tak doufám, že teď to začne. Mám pro vás totiž zprávu dne:

Vlaďce se dnes ráno narodil DONOŠENÝ syn Hyneček, 2920g, 47 cm 😵 😵 😵 😵

bera28
1. aug 2010

Leni, moc vám to všem sluší 🙂 🙂

My už jsme od včera zase v Dobronicích,tentokrát tu nejsou studentské kurzy, ale rekreace pro zaměstnance. Dětí tu je dost, takže se svišti nenudí. Kubajz měldneska den blbec - nejdřív neposlouchal a pořád bral jednomu prckovi kolo, tak pak na něj spadlo a má na 2x rozseknuté stehno. No a odpoledne ho na trampolíně štípla do druhého stehna vosa 😖

Tak se jdu kouknout na ten dokument od gucz.
Zatím se mějte.

simicak
1. aug 2010

VLADI GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krasna vaha,mira a urcite i nadherny klucik 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maatkka
1. aug 2010

Nooo je tu nejak ticho tak ja len ze nakuknem a co to nevidim 😵 😵 😵 VLADKE STRAAAAAAAASNE MOOOOOC GRATULUJEME K HYNECKOVI 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Prajeme vela vela zdravicka stasticka a vsetkeho dobreho... uz sa tesim ako bude Vladka referovat aky je to nadherny pocit aj na fotecky 😵 ... velmi jej to prajem... Vladi uzivaj 🙂 😉 🙂 😉 🙂 A miery absolutne super!!!!!!!!!!! 🙂

Leni fotky kraaasne 😵

Peti mm nebol so mnou v nemocnici za malou asi 2, 3 alebo max. 4x (co fakt nemohol). Inak so mnou chodil vzdy 2x denne (ked som tam uz lezala - 3 tyzdne - tak aj 3x denne) tak ja neviem cim to bolo... Mozno tym ze on sa zo zaciatku nemohol na malu celkom sustredit lebo sa strasne bal o mna - kedze ani ja som nebola na tom najlepsie a dlho som musela byt na JISke...
On ju v nemocnici ako prvy videl prvy prebaloval prvy vyzliekal a obliekal prvy hladkal casto ju klokankoval kupal - viem ze sa o nu strasne bal a ze ju mal rad... ale tak naozaj naozaj najviac zacal az ked sme ju mali uz doma... ale to je asi dost caste ze otcovia si trosku dlhsie "zvykaju" (aj ked to nie je pravidlo) na deti ako matky ktore ich 9 mesiacov nosili v bruchu porodili... ci?
Ja viem ze pre teba to bola hrozna hnusna doba ked si si k tomu vsetkemu asi obcas pripadala aj na vsetko sama kedze tm fakt nemohol kvoli tej novej praci (blba zhoda nahod...) a tak... Bola si velmi silna a uzasna ako si to zvladla - mas moj velky obdiv 😉

gucz
1. aug 2010

@vladimuraz gratulujem k drobčekovi, krásna správička 🙂 . Prajeme Vám do života samé krásne chvíle plné radosti a šťastia 🙂

argousek
2. aug 2010

no to je bomba, tak další donošenec 😀 😀 😀 Vladi gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka 🙂))

leni krásné fotky 😉

petrach je to už všechno za vámi a teď máte krásného kloučka 😉 tak se neohlížej zpět 😀