Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
8. aug 2010

@vladimuraz to je bobíšek a jak se usmívá..ten je tak krásný..ješte jednou gratulujuuuuu a jsem ráda žes sehnala ten protokol z předchozího porodu..ani nemyslet,že bys rodila přirozene..meli jste velké štestí oba..

@denisee moc moc zdravím a teším se až napíšeš co u vás nového a hlavne co Vojtíšek..chybíš nám tu..tak užívej prázdnin a pak se ozvi

@dera vítej mezi námi..
@fajn přežili jsme to celkem v klidu,já večer padala na usta,bylo tu desne lidí,všichni skoro naráz..ješte že to mám za sebou..

@pavcik bude vám smutno,ale on za váma tatka bude jezdit né? mu bude taky smutno...poptej se tam sestřiček co a jak v bazenu..a skus si odpočinout a užít si že nemusíš vařit a uklízet a máte s Matou čas na sebe...

pavcik
8. aug 2010

Kmoor: nemám slov ☹ držte se ☹

Tak taťku už tu od 13h nemám ☹ ale naštěstí dorazil v pořádku domů,tak jsem klidnější. Zítra už nám začínají procedury...ale chci dojít na časování jestli by nám něco nepřidali. Máme pořád samý bazény,nebo jodobromovku,či parafín ale samotnýho cvičení moc není....Takže se zkusim zeptat jestli by šlo trochu přidat toho cvičení.
Uvidim jak to tu bude ubíhat ve všední dny,ale momentálně mám pocit že se tu ukoušu nudou.....dnes jsem si pořádně vybalila a poklidila ale jinak teda nevim co dělat. Na procházky,knížka,cvičení....moc toho není. Zatím tu není nikdo s kým bych se bavila. Jsou tu starší paní co mají větší problémy než já,tak nemáme společný téma. Mladších maminek s menšími dětmi tu je velice poskromnu. Viděla jsem snad jednu dvě maminky.
Mám tady z toho takovou depresi,když tu vidim ty děti ☹ Si tak řikám,dopadneme tak ,či budeme dobrý??? No myšlenky jsou různý ale ne moc dobrý.
No nic,jdu si zacvičit na dvd a zapadnu do postele. Mates snad už vytuhne,jak odjel táta,tak je protivnej až běda ☹ a to za náma táta přijede až 20.8 a pak až jak si pro nás přijede ☹
Dobrou děvčata 🙂

bera28
8. aug 2010

Ahoj holky, tak nás voda neodnesla, ale bylo to dramatické.

Vladi, ježiškote Hyneček je nááááádherný 😵 😵 😵 😵 A s porodem jsi teda měla pěkný štígro, klobouk dolů, že to tak vyšlo.

Petraquerra, to teda u vás jsou doktoři taky na pár facek 😠 😠

Kmoor, držím Honzíčkovi všechno co mám!!! Myslím na vás.

Denisee, uživejte si s Vojtíkem zbytek prázdnin!

Fajn, to chla by byl taky v poho, kdybych odjela se svištěma na dovču. A přiznám se, že kdybych měla jen jedno, tak bych snad odjela, ale s těma dvěma ani náhodou.

Maatkkka, moc se omlouvám, ale nestihla jsem se kámoše zeptat na to očkování. V pátek večer byli všichni zalezlí a balili a protože tu lilo jak z konve a voda se fakt rychle zvedala, tak hned ráno vypadli a loučili jsme se v rychlosti před chaloupkou. Ale co si pamatuji z loňska, když jsem se ho na očkování živými vakcínami ptala, tak mi říkal, ať se vykašlu na neštovice a nedávám je. No a stejně je svišti dostali 😖

Pavcik, užijte si v lázních a buď ráda, že jste se tam dostali tak brzy, to není moc obvyklé.

Tady to včera vypadalo, pořád lilo, voda stoupala, tak nakonec večer chlapi pytlovali písek a obkládali čističku. Voda se zastavila těsně u plotu 🙂 Bylo to fakt o fous. Ale dneska od rána nádherný počasí, tak snad to brzy vyschne.Najeli noví rekreanti a nejmíň polovina mě zastavuje a pořád že jsou svišti už úžasně velicí a jak krásně od loňska vyrostli a já si přitom na ty lidi vůbec nepamatuji a oni mi ještě k tomu tykají 😀 😀 Ale naštěstí jsou tu dvě rodinky, se kterýma jsem se tu lonji seznámila a tak mám tady spřízněné duše. Jeden z nich je dětský kadiolog, tak kdybyste někdo potřeboval zjistit info, stačí napsat. A má teda děsnou ženu 😠 Mají stejně starého kluka, jako svišti nekorigovaně a ona jediná za mnou dneska přišla s tím, že jsou děti nějaký podvyživení a vypadají tak na rok a půl. Jsem myslela, že jí dám pěstí mezi oči 😠 😠 Přitom na výšku jsou s Kubou kluci úplně stejně velcí, akorát ten její je 16kilový buřt. Přitom ten její manžel se nad svištěma rozplýval už loni, když se dozvěděl, jaký byl jejich příchod na svět. No a ta druhá rodinyka, tak ti viděli sviště už předloni, když jsme tady s nimi byli ve dou měsícíh korig. poprvé. Tak taky čučeli, jak jsou šikovní a velcí. Doktoři si uvědomují čím prošli a fakt je hrozně chválí a jsou z nich nadšení, kdežto laikové to prostě vůbec nemůžou pochopit. Naštěstí je těch doktorů tady převaha, tak mi to trochu hladí na dušičce.

simicak
8. aug 2010

Tak nasi uz odjeli a co to tady ctu 😢
Kmor,to je mi moc lito a ja bych asi panikarila. Jsi dobra,ze jsi to tak zvladla vsechno,klobouk dolu!!! Drzim moc palecky Honzikovi at ma dost sil a tak samo i pro vas. Snad se brzo vsechno spravi a bude prdolka zase doma v poradku!!!!!!! Drz se bobku!!!!

Vladi,ten je krasny 😵 😵 😵 A ma vic vlasu nez nas Vikous!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

Petrach,neim jestli jsem psala,ale gratuluji k chozeni!!!!!!!!!!!!

jecidlo
8. aug 2010

kmoor: drzte se oba, budeme na vas myslet...
vladimuraz: Hynek je opravdu nadherny, moc ti to preju
Petrach: teda vy valite!!!!gratuluju, ja na tohle porad jeste cekam, ale musi to yt skvely pocit, kdyz k tobe maly jde
Petraguerra; a co ti rekli ze ti je? me to zni podobne jako co mam ja ten syndrom polycystickych vajecniku nevim jestlis tu uz nekde resila co ti je nebo ne.

my jsme te tak nejak prezili povodne, urcite jste slyseli o prehrade Fojtka, tak tady ydlime, ale my ydlime nad ni, ale ani nam se to nevyhlo, mame zatopeny sklep a nekolik nakladaku sterku a kameni a blata na zahrade na kterem i delali 2 brigadnici tri tydny a zrovna odjeli ze to maji hotove a bum, no na lesni ceste kolem nas znikl potok a ten tekl pres nasi zahradu takze cesta je hodne ponicena a vetsina kameni u nas na zahrade. ale chudaci lidi pod Fojtkou, Mnisek, Chrastava, nova ves, to je vsechno co by kamenem dohodil.

No a ted dobre zpravy, z magneticek rezonance nebyly zjisteny zadne zavazne anomalie, pan doktor rikal, ze to teda zatim jenom zkouknul, ale nic tam nevidi, narkozu maruska zvladla dobre, byla teda protivna ze, ale vyspala se z toho a hlavne hned dalsi den po tom zacala delat velke pokroky, zacina se opatrne poustet a uz na par sekund zustava stat a najednou mi prijde ze ty nozciky snad az tak hrozne nekrouti a kdyz se pousti a stoji tak stoji na obou na plnejch (vetsinou), takze si myslim, ze to bude dobry🙂)

tak dobrou

fajn
9. aug 2010

@jecidlo tak já gratuluju k MR že to Maruška tak krásně zvládla a že to dopadlo jak to dopadlo. Jinak tu vodu nezávidím jsme si užily v roce 97 a stačilo i když takhle to teda u nás neteklo ,takovej proud kdyby byl u nás tak nám to 100% spadlo ten náš "úžasnej,, barák. Teď děláme dole podlahy takže kopem a kopem a to nemá žádny základy ,tak ještě udělat základy a pak teprve podlahy no děs běs.
Denisse tak si pěkně užívej te
Bera kašli na babu ať se stará o svoje děcko a tobě ať dá pokoj,kdyby viděla toho mýho zdechloše se 14 kilama tak nevím co by říkala. A ještě když já vypadám jak kdybych sežrala všem večeře 😀
Kmor a jak je dnes malýmu?

maatkka
9. aug 2010

Dobre ranko
este sme len vstali a uz zapinam pc ci nie je nic nove o Honzikovi... ale este je asi skoro... @kmoor tak dufam ze dnes ta za nim pustia a ak nie tak sa nedaj! ako pisala aj arg. Hlavne drzim paste nech je mu uz dobre a aby sa nic podobne nikdy nikdy nikdy!!! neopakovalo!!!!!
Bera prosim ta nemas sa za co ospravedlnovat... Ani ja nad kiahnami/nestovicema nerozmyslam... budem rada ked zvladneme trojvakcinu - nie este stvor.
Nad tou zenskou sa ani pozastavovat nebudem... asi sa uz vzdy najdu taki ludia 😠 Skoda reci ked do toho nevidi ani omylom a vyjadruje sa. Vsetky tie pochvaly si zasluzite 😵 😵 😵
Jecidlo to su krasne spravy... moooc sa s vami tesim - aj ked som teda nepredpokladala ze by to mohlo dopadnut inak 😀 A gratulujem k pokrokom 😉
Tie povodne des a hroza... co to uz nikdy neskonci???

simicak
9. aug 2010

dobre ranko,

kmoor,tak co Honzik? Napis jak neco budes vedet a nenech se odbyt,jsi jeho maminka a mas pravo tam byt s nim!!!!!!!

Bera,me takovy lidi snad uz ani netoci. Proste tupka baba,co vic napsat!Ani ne tupa,ze nevvi nic o nedonosenych,ale ze nevi co se hodi rict a co ne. Mela jsi ji rict,ze ten jeji je zas tlusty na svuj vek,ze by ho nemela vyzirat jajko prasatko 😝

Fajn a co vy s Ditkou? Praci na baraku nezavidim,ale zas to pak budete mit krasneeee 😉 Mate velky dum?

fajn
9. aug 2010

@simicak no jak se to vezme. Navrchu jsou 3 pokoje a sociálka tam teď přežíváme (ne na té sociálce) a dole 3+1 a koupelna a záchod ale koupelnu používáme spíš jako prádelnu my se sprchujem navrchu ve sprše. Jinak jsou u baráku dvě zahrady cca 2000m takže si dovedeš představit jak jezdím se sekačkou pořád dokola jak vůl.A krásny no nevím,hlavně abych to užila když už to spravujem 😀

julianna78
9. aug 2010

Ahojte 🙂
Kmoor Honzíkovi strašne moc držíme palce,on je velký bojovník zvládne to určite.Jak písali baby nenechaj sa odbit,dúfam,že dnes ta k nemu už pustia.
Petrach obrovská gratulácia Šimimu a načasoval si to chlapec perfektne,tatkovi k narodkám 🙂
Bera takú kozu si ani nevšímaj to nie je o tom,že nič nevie o nedonosencoch,ale svedčí to o jej inteligencii a netaktnosti.Ked vidím tlsté dieta nepoviem,že je tlsté,zato mojej žížale tiež vždy povedia aká je krpatá a ešte si myslia,že je chlapec,lebo nemá naušnice.zajtra máme asi výsledky imuno testov,tak som zvedavá a uvidím čo zaučkujeme prvé.

petrach
9. aug 2010

Kmor doufám že dnes budeš mít lepší zprávy,moc na Vás myslím..ozvi jestli budeš mít náladu..

Jecidlo dyt Máta už chodí né? a Maruška bude taky brzo,uvydíš..on Šíma ješte vyložene nechodí,jen se pouští a ted si ho posíláme s manžou mezi sebou..včera i venku v botkách..má z toho desnou srandu a předvadí se.všichni mu tleskají..no malí cirkus no 😀
ježíš s tou vodou to musí byt šílené..včera i Mruška psala na Fb že mají vodu na zahrade..jen at se Vám nikomu nedostane do baráku..i ta zahrada desne mrzí a naštve,tolik penez a práce,to já vím,ale chalupa by byla horší..tak se držte..
a ješte MARUŠCE OBRRR GRATULACE K DOBRÝM VYSLEDKUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! víš že Ti to moc moc moc přeju..je to zlatíčko užasné a šikovné 🙂 🙂 🙂

Juli Vám dnes přeju dobré zprávy a pak hned písni..

dám pár fotek ze včerejška..tatka byl kupodivu řízení schopen a jeli jsme na chalupu na hřiby

bera28
9. aug 2010

Ahoj holky, děkuji za podporu 😉 Až teď mě napadlo, že jsem jí měla říct, jestli se nebojí, že obezity, když už teď má takovýho cvalíka 😠 No nic, už se nebudu rozčilovat.

Jecidlo, to je úplně nejlepší zpráva, kterou tady dneska čtu!! Maruška je prostě perfektní, hlavně že žádné problémy s mozkem nejsou! To Ti spadl kámen ze srdce, viď? A jak píšeš, že se ti zdá, že už i tu nožku dává nějak líp, tak to se musím smaát. Já jsem asi stejná jak ty - když je něco špatně, tak to vidím ještě hůř, a když se pak dozvím dobrou zprávu, tak mi ti najednou tak strašné nepříjde 🙂 🙂
Hlavně ať vám brzy vyschne zahrada a můžete zase zvelebovat domeček. S těma povodněma je to fakt děs běs.

Simi a jak probíhala návštěva rodičů? Všechno v poho?

Fajn, no ty se taky o prázdninách nenudíš, co? Ale zase budete mít barák v cajku😉

Juli, tak ať jsou výsledky OK a můžete očkovat. A náušničky budou???

Peti, teda taková úroda hub? Že by byla smaženice?? 🙂

@kmoor, věřím, že nám písneš dobré zprávy, moc na vás myslím!

Holky, chci se zeptat, jestli děláte dětem Granko. Jsem dneska dostala tip, ať to vyzkouším, když vlastně vůbec nepijí mléko,že by jim třeba chutnalo. Ale já ho nikdy nepila, tak nevím. Když jsem jim udělala na jaře kakao, tak oba svorně prohlásili "fuuuuuj" a bylo vymalováno. Tak abychom s Grankem nedopadli stejně 😖 A i takové nápoje jako Activia, Dobrá máma, atd. jsem zkoušela a jim to fakt vůbec nechutná.
Jo ale dneska mi udělala Aneta radost - konečně se naučila na trampolíně skákat oběma nohama naráz 😵 😵 Ale stejně je tam nejvíc baví hrát na babu a honit se dokolečka 🙂

petrach
9. aug 2010

Bero já dávák granko Elišce..existují i jiné značky a je to jiná příchut,né kakao..třebas banán,jahody..
tech hub bylo víc,to je jen první část a dnes tatka valil znovu.. 😝

lidi umí byt nekdy hnudní..bohužel..taky si kolikrát říkám,že se nedám a odpovím..jenže na to musí byt asi povaha..kašli na babu,me přijdou decani uplne v pohode,podle fotek..co bys chtela,aby meli ve 2 letech 15 kg?

argousek
9. aug 2010

kmoor moc na vás myslíme 😉

jecidlo to je fakt kráááásná zpráva 😉 Bude to oki, uvidíš 🙂

petrach krásné fotky 😉

bera to já nedávno potkala jednu maminu, když jsme byli na kontrole na kyčlích a ona měla docela malé miminko, tak jsem se jí ptala, jestli nebyli nedonošení a ona že se klouček narodil o měsíc dřív a měl 2,5kg. No a tak jsem jí říkala, jak byl Adámek malej a ona na to, že tam byli nedonošená dvojčata a holčička přežila a klouček, že ne. Že ho tam prý oživovali na chodbě a hrozně chrčel, že se z toho dělalo všem špatně. Tak jsem na ní jen zírala a myslela jsem, že jí snad jednu lísknu. Kdyby její dítě oživovali, tak by jí bylo jedno, že chrčí a rozhodně by se jí z toho špatně nedělalo, chtěla by, aby ho zachránili. Tak jsem se jen něco pomyslela o jejím IQ a už jsem se s ní nebavila 😝
Holt některý lidi, jsou jednoduchý ☹

Jinak holky u nás je nějaký ospalý počasí, já bych tak spala. Štěpánek spí a Adámek tady po mně skáče a nedá pokoje. Přitom jsem mu začala dávat kapky od neurologa na zklidnění, ale u něj to má očividně opačnej účinek.

dera
9. aug 2010

Ahojte, chcela som Vás opýtať, či detičky brali Encephabol... My sme ho užívali pred pol rokom. Malá bola hrozne nervózna, impulzívna... chytala z hocičoho hysáky... Bola predráždená. Dobrali sme ho. Boli sme na kontrole u neurológa, povedala že všetko OK. Ale ja som si myslela, že niečo na utlmenie, respektíve ukľudnenie jej mohla dať. Podľa nej je to pozostatok z účinku, ktorý vymizne... Ak tak vraj potom Promethazin sirup.
Homeopatia u nej nezaberá 😢 neviete mi poradiť, čo je dobré s čím máte skúsenosti?
AGROUSEK- aké kvapky užívate? Proste niekedy sme v pohode, ale niekedy som už aj ja na prášky amusím si rátať 🙄 . Som šťastná, že je zdravá, ale v tých záchvatoch hnevu sa bojím, že si ublíži.

mispuli
9. aug 2010

ahoj holky,nestíhám zatím dočítat,jen hlásím,že jsme doma z dovolený,která utekla až nějak mooc rychle,až vás dočtu,tak budu reagovat,jediný na co si vzpomínám je kmoor a Honzík,naprosto tě chápu,prožila jsme si něco podobnýho,když se H stal ten úraz a já byla u doktorů a setser za hysterickou matku a nakonec ho v kritickým stavu převáželi do Motola,málem taky letěl,ale nikde mě tedy nevyhazovali,dokonce v praze na neurochirurgickej a neurologickej Jipce jsem mohla bejt celej den,tak se nenech odbýt

jestli se chete mrknout jak krásně jmse se měli,pak fotky tady http://supka.rajce.idnes.cz/Pariz/ hesla Paříž,paříme a http://supka.rajce.idnes.cz/Lignano_31.7_-_7.8/ Lignano,Elena já až budu mít víc času,tak budu reagovat

@dera Honzík taky brával Encephabol,ale už ho 3 roky nebere,doktor nám řek,že jeho vývoj jde kupředu,tak to není potřeba a taky mám pocit,že ho to nezklidňovalo,takže neporadím nic,homeopatika jmse nezkoušeli,jsem ráda,že je bez problémů a nemusím jeho tělo zatěžovat

petraguerra
9. aug 2010

Cau holky,Jecidlo delali me ultrazvuk vajecniku a nic nenasli,ale myslim si tez ze tam cysty mam,protoze mam nepravidelnou menstruaci a ty chlupy jak orangutan+hlava skoro plesata.... 😠 Maruska je sikula malej byl po MRI taky na pest po ty narkoze,protivnej,ale netrvalo mu to dlouho.My porad cekame na vysledky a nic uz je to prez mesic.Taky se musim smat jak zazracne promeny tvoje mala dosla po MRI,ze uz ani tu nohu nema tak vytocenou 😉 Myslim si tez ,ze jsi to videla horsi nezli to bylo.

Bera me se taky porad lidi ptaji kolik uz malymu je,myslim si,ze to je proto,ze si rikaji takovej velkej uz je a porad nemluvi....Ja jim rikam 2 a 3/4roku a porad nemluvi,aby se me na to neptali sami. 😝 Ty by jsi to ty babe stejne nerekla,ze je ten jeji tlustej.Hlavne,ze jsou decka zdravi a sikovny a to oni jsou tak na babu ...

Dera muj malej taky nic nebere je hyperaktivni a na vztek ho placnu pres stehno a je klid.On se extra moc nevzteka a doufam,ze ani nebude.

Kmoor drzte se!

Argousek snad kapky zaberou,ale myslim si,ze stejne moc nepomuzou....Na ty nase divocaky! 😖

tanav
9. aug 2010

AHOJKY DIEVČATÁ !
Tak sa Vám po dlhej dobe hlásim, že žijeme. Všetky maminky a detičky z celého srdiečka pozdravujem.
Dúfam, že ste na nás nezabudli a môžem opäť medzi Vás. Mňa tí moji traja chlapci tak zamestnávajú, že nestíham a to si už dva týždne hovorím, že Vám musím napísať.
Alexík má 6300 g. Pekne rastie, začíname sa pomaly pretáčať na bruško. Tak uvidíme čo z nás bude. Cvičíme 4x denne tri cviky. Pekne vydávame zvuky, gangoríme a smejeme sa. Zajtra ideme na druhé očkovanie.
Nemám dočítané, tak sa budem snažiť, aby som bola v obraze.
V rýchlosti som postrehla,že Vlaďka má Hynečka, tak srdečne gratulujem.
Peti, tak Šimi už kráča ? Super správa. Gratulujem.

simicak
9. aug 2010

HOlky,my mame dneska premieru!!!!!!!!!!!! Vikule se prestehovala do pokojicku,tak dneska bude spat poprve s Verunkou 😵 Teda doufam,ze spat bude 😀 😀

petrach
9. aug 2010

Táni ahoooooj..jsem ráda žes nakukla..aspon občas zahlůas jak se máte..Alexek je šikovný s tím přetáčením,korigovane má kolik..necelích 5 mesícu né??? teda ten pojede,mu nebudeš stíhat,uvydíš..a jak píšeš že už očkujete,to je taky super zpráva,protože vím,že očkování si neurolog hlídá a povolí,jen když je vše v pořadku 🙂

Simi tedaa..vy budete v noci sami jo? já myslím že Viki bude v pohode,ale Tobe bude chybet 😀
Mispuli na fotky kuknu večer,musím žehlit 😝 jdyž ty dovolené letí rychlej,než pracovní dny 😀 doufám že jste si to užili
Dera tak to neporadím,ale holky určite jo😉

Argí co to bylo za k...u????????????? tak ta musela mít teda IQ..tohle muže říct jen totální pako...
Petí G a nepojedeš sem do Čech? že by ses nechalůa prohlídnout i tady..

simicak
9. aug 2010

vtipne,tu pisu,uz dvakrat a pokazde se mi to smaze. To prdim,tak zitra pridam komentare 😠 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

julianna78
9. aug 2010

Peti krásne fotky a akurát si mi narobila chutky,taká smaženica hubová hmm dala by som si povedat.
Výsledky budú asi až zajtra a ja neviem čo robit či najprv dám žltačku 1dávku a mmr posuniem na oktober to bude mat 17m alebo najprv mmr.
Bera naušničky máme až dvojo,lenže ked bola maličká tak som jej nedala,lebo naušnica bola väčšia jak ucho a teraz sa bojím jak je besná,že by si ich strhla.Dám jej ked bude staršia v 4-5rokoch.A čo sa týka ešte tých poznámok ohladne váhy,tak jak kukám na tie decká okolo seba tak je v poslednej dobe dost vela obeznych detí,tak nech je malá radšej chudá.Kludne skus to granko možná im bude chutit,ešte ma napadlo v DM predávajú také slamky v ktorých už je príchut kakao,jahoda,banán a tú slamku dáš do mlieka,možna by ich to bavilo.Inak ja ako dieta som kakao neznášala,mala som rada meltu.
Ahoj Tanav,teeeda Alexko je už kus chlapa a šikulka-
Simi prajem aby premiera dopadla dobre 🙂
Jecidlo gratulujem k dobrým výsledkom.malá ked sa začínala stavat tak chvílku lavú nohu tiež pritahovala trošku krivšie.

zabka85
9. aug 2010

Ahoj holky dlouho sem tu nepsala ale cca tak polovinu sem přečetla všichni máte nádhrb¨ný drobátka a všem gratuluju k pokrokum. jinak malá má 7200g a 65cm a dnešním dnem náušničky... 🙂 jinak se máme dobře a mám ten dojen že jak sem tu naposled psala že malá se neplazí ale houpe se na 4 a to že nevadí tak ještě neleze ale začíná dávat nohy pod sebe tak to spíš vipadá dřív na chození než lezení.
Přidám pár fotek
😉


A TED TO CO VŠECKY POTĚŠÍ NAPÍŠU TO ZA MARUŠKU-KMOOR DNES VEČER NASTUPUJE DO USTÍ S MALÍM NA POKOJ.ZVLÁDL BEZ PROBLÉMU ODPOJENÍ Z VENTILACE TAKŽE JI PŘIJMOU.sLIBUJÍ ŽE POKUD TO ZVLÁDNOU I NADÁLE TAKHLE SKVĚLE ZA PÁR DNÍ JDOU DOMU..... 😀

petrach
9. aug 2010

žabko dekujuuuuuu..to je nádherná zpráva..fakt moc moc moc dekuju..že je pozdravujem a držíme palce..Honzík je tak užasný,jak se pere s problémy..fakt je bojovníček..hlavne že budou už zase spolu..

a musím ješte napsat,že máš krásnou princezničku 🙂 🙂

Juli to MMR zas tak duležité není,já bych odložila to..uvydíš cio řekne vaše dr..a vy\sledky dopadnou dobře,uvydíš že jo.. 😉

argousek
9. aug 2010

zabka malá je kráááásná 😉 zprávy o kmoor skvělé, tak už aby byli v pořádku doma 🙂

dera já dávám kapky relaxin, je to přírodní,obsahuje to chmel a mučenku a mělo by to zklidňovat. On se mně ptal, jestli nechci nějaký sedativa, ale to jsem nechtěla, nechci ho dopovat nějakejma lékama. Já jsem to chtěla kvůli tomu, že je pořád rozlítanej a nedokáže se pořádně na nic soustředit a u ničeho dlouho nevydrží. To že lítá, to mi tak nevadí. Já jsem byla, taky divoká, když jsem byla malá. Spíš mi vadí, že se hůř něco učí, protože se nedokáže soustředit. Chtěla jsem ho učit barvy, ale to on nevydrží. Baví ho čtení v knížce, ale musí mít zrovna náladu. Jinak my už asi rok dáváme nootropil na povzbuzení mozkové činnosti a asi ještě dlouho dávat budeme. Pokroky děláme, ale srovnaní s vrstevníkama ještě nejsme. Takže dáváme dál, ale Adámek si na to docela zvyknul a nijak neprotestuje 😉 Já nevím jaký je rozdíl mezi encephabolem a nootropilem, je to asi podobný. Jinak ty kapky na zklidnění jsou od finclubu, on tomu ten náš neurolog dost fandí, ono je to dost drahý. Tak jsem domluvená s manželovou tetou, ona pracuje v lékárně, že pokud nám to zabere, tak nám podle složení zkusí najít jiný výrobek ale levnější

julianna78
9. aug 2010

Žabka krásna správa,pozdravuj kmoor a Honzíka je to fakt velký bojovník 🙂
Karolinka je mooc krásna a šikulkaNaušničky ste nastrelovali?.Ked sa ti už takto pohupuje tak zachvílu bude liezt.Moja malá sa tiež neplazila ona dávala hned nohy pod zadok a rýpala hlavou do podlahy tak sa posúvala a ked posilnila ruky hned liezla.
Peti moja dr mi moc neporadí,lekári skôr preferujú mmr a potom nepovinné očkovanie.Mne je však dôležitejšia tá žltačka a tiež tú živú vakcínu sa snažím odtialit čo najviac,chcem ju však stihnút pred odchodom.

petrach
9. aug 2010

@julianna78 já když jsem dnes sledovala Šimu jak všude vleze venku a vše ošahá..tak nad očkováním žloutenky taky přemýšlím..ted v srpnu nas čeká ješte 3 prevenar a to MMR..chci aby už chodil..takže ješte aspon mesíc to musím uhájit 😉
dnes se pouštel už i venku,hlavne když chce kam já nechci 😀 už ujde kus,když se mu daří

julianna78
9. aug 2010

Peti zachvílu ho budeš nahábat.No moja malá ide zásadne vždy iným smerom jak chcem ja.Ja som jej dala aj rotavirus a nelutujem,my vela cestujeme takže žltačku chcem očkovat na 100%.Ona tiež všade lezie,posadí sa aj v strede námestia a lezie po betone,čo nájde a nie som dost rýchla tak má v puse,keby nemala rotav.tak asi už srákotujeme.Ja by som mmr posunula aj na 2roky,no ale zase nechcem odíst na dovču bez zaočkovania.Potom ešte TBC čo fakt uvažujem či dám.Už mám hlavu jek balon z tých očkovaní.Odchádzame 15dec.takže ked dám koncom oktobra mmr aj keby bola reakcia tak do decembra je ok.

slavma
9. aug 2010

Ahojte dievcata, davno som tu nebola,ale citam vas pravidelne. Aj ja mam skusenost s jednou pani ucitelkou,ktora sa ma po narodeni Jakuba opytala, ci som mu dala aj nejake meno.Zabka a Petrach fotky su nadherne.Kmoor drzim vam silno vsetky palceky,si statocna.Zachovala si sa super,ja som zdr.sestra a poviem ti,ze ked Jakub prestal dychat tak som sa zmohla len na krik.A to mam skolu zachranar. A musim sa pochvalit Jakubko uz lozi a zacal sa stavat v postielke. No trapi ma ,ze nic nepovie od vtedy ako sme zacali s akupunkturou.

petrach
9. aug 2010

@slavma tak to je teda pokrok 🙂 🙂 moc moc gratuluju..vím co to je se strachovat a vím že to není zadarmo,takže si to užívej.. 🙂 a chod mezi nás častejc 😉

Juli TBC ted všude čtu že je už zbytečné..tak taky nevím..ale na to je fura času..jak píšeš o malé,jak všude vleze a dává do puse,jako bys psala o Šímovi 😀 vy už chodíte sami pekne vid? malá je desne šikovná,ta jede jako drak 😉