Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
11. aug 2010

holky moc děkuju za přání, jste zlatíčka 😀

Adajar taky vše nej Danýskovi k prvnímu ročku, ať vám dělá jen samou radost 😉

Simicak tak to máš teda hodnýho manžela, že se o tebe tak stará 😉 Než jsme měli kluky, tak jsem taky chodila a docela mně to i bavilo 😉 Zašla jsem si pak ještě do solárka a na pokec. No balzám 😉

holky ten náš Adámek to je nezmar, tak jsem mu dala zase ty kapky a nic. Po obědě spát prostě nebude ani náhodou, alespoň že usne večer v osm. Ale nemůžu se na něj ani zlobit, teď mně tady objímá a říká mamiko moje, tak jsem na měko. Dneska jsme vyřídili formality s farářem a v neděli máme křtiny, tak se těším. Půjdeme pak na oběd, bude to taková rodinná oslava.
Jinak Štěpánek dobrý, jen mu zase slzí očičko, tak dávám zase kapky a za uchem se mu uděala taková prasklinka, tak jsem to potřela genciánkou a bepenthenem,tak snad se to zhojí

bera28
11. aug 2010

Adajar, Danečkovi vše nej k narozkám, hlavně do budoucna zdravíčko 🙂

Argousku, vše jen k svátku🙂 A krásné křtiny přeji.

Táni, to jsem ráda, že jsi se ozvala a že se má Lexík fajn, dělá pokroky a prospívá.

Zabko, krásné zprávy od Kmooor, mooooc ji pozdravuj!

Simi, to máš super, že se ti podařilo takhle krásně odstěhovat Vikinu. A užij si s treneremve fitku🙂

Jak jste tady řešili očkování na žloutenku, tak to jsme nedávali. Já si naopak myslím, že imunitě prospívá, když dítě v určitém věku olizuje a žužlá vše, co najde na zemi 🙂 🙂 Aspoň u nás to teda platí. Loni do sebe nacpali kromě vajglů snad vše co našli a jsou zdraví jak řípy 🙂

Všem moc děkuji za info o Granku, tak to ho vyzkouším, až přijedeme domů.

Předevčírem odpol mi Kuba připravil krušné chvíle - nechala jsme ho v kočáru před chalupkou, převlíkala jsem Anetu a když jsem vylezla ven, tak kočár prázdnej. Ten mizera zdrhnul na hřiště a všem tam vyprávěl, že utekl za tátou 😠 😠 A od té doby zdrhá pořád, i když jsem utáhla pásy na nejvíc.Oni by asi prolezli i klíčovou dírkou.

Jo a ještě jedna story - včera mě tu zastavila paní a hned se mě ptala jak moc jsou svišti nedonošení. Už jsem se nadechovala, že jí odpovím nevybíravými slovy, jestli jsme tady nějaká atrakce nebo co, ale ona mě předběhla a říká: mně to zajímá z profesního hlediska, já jsem neonatoložka 🙂 Tak jsem sklapla pusu a povídaly jsme si o nedonošencích. říkala, že hned poznala, že nejsou víc jak 27tt, a to prý kvůli jejich tělesné konstituci, že jsou fakt hrozně drobní. Tak jsem jí povídala naše story s jídlem. Prý je to u nedonošenců skoro klasika a doktoři prostě nevědí, proč to tak je. Jo a prý se to ve věkšině případů nezlepší. Žeto není jako když normální dítě odmítá jíst a třeba ve školce ho pak strahne kolektiv a začne. Na nedonošence tohle neplatí, prostě když nejedí, tak se může dělat cokoliv a jíst nebudou. To jsou vyhlídky, co?!! To mě za chvíli odvezou do blázince 😠

julianna78
11. aug 2010

Ahojte 🙂
Tanav dúfam,že Alexkovi už bude lepšie a ty si trošku oddýchneš.
Zuzi všetko naj naj k meninám a nech ti chlapci robia len a len radost.
My máme výsledky a imunita je ok,môžme očkovat 🙂
Bera ja by som tú žltačku tiež neriešila,ale musím.Ja malej tiež vela dovolím o prehnanej hygiene u nás teda reč nemôže byt.mnohé maminy vonku kukajú čo povolujem.lezie všade tráva,beton,sem tam si dá piesok,kamienky z huby vyberám pravidelne a včera dokonca špak od cigarety,našla v tráve.Vždy chodíme von z kamoškou má rovnako starého syna a zásadne pijú z flaše toho druhého a jedia jednou lyžičkou.Si tiež myslím,že imunitu treba s rozumom posilnovat .Odkedy sme ju priniesli z nemocky tak je za každého počasia 5 hodín vonku a naštastie atb ešte nebrala.Mám kamarátku ktorá každý den dezinfikovala podlahu,umývala hračky,odpit si z flaše druheho bol nonsens a malý je alergik a v kuse chorý.
Simicák téééda manžel sa stará o tvoje zdravie 🙂 Prajem dobré cvičenie

zabka85
11. aug 2010

Tak zdravím všem gratuluju k pokrokum a svátkum.....a taky za pochvalu na fotky.


Zase to hlavní ale ona vám to Maruška -kmoor napíše ještě všecko sama ale NÁDHERNÁ ZPRÁVA:MĚLY BY JÍT V PÁTEK DOMŮ 😀 😀 😀

mata299
11. aug 2010

dievčatá, pekne vám ďakujem za všetky vaše povzbudivé slová, naozaj mi to veľmi dobre padlo...dnes som už kubkovi pridala mliecka, trocha vygrcal, ale tváril sa, že je to v poriadku 😉

fajn
11. aug 2010

@mata299 no tak vidíš a ty ho trápíš hlady 😀
@bera28 ty se teda nenudíš

petrach
11. aug 2010

@zabka85 tak to je super..si to oba zaslouží a konečne byt v klidu a pohode♥

Simi ten tvuj chlůap je číslo..vy se doplnujete si myslím..kolikrát když čtu na FB 😀
Bero teda to by me nenapadlo,že to hned pozná 😕 myslíš že to fakt nevedela? me se to nezdá,že jen podle váhy..muj synovec je přesne jako asvištáci a je donošený..a náš Šíma ma nohy..faldíky jako balony..je dost krátky a prcek,ale je ho dost 😀
naše břuško..dobrý né? 😀

petrach
11. aug 2010

@mata299 ono se vše uklidní a i ty budeš v pohode..jen to chce čas..máte toho za sebou všichno moc,je to nápor na nervy..ten kdo nezařil,nikdy nepochopí...a když díte brečí,tak jsme hned vyplašené,protože si spomenem na nemocnici a ty starosti..já to mám ted když je nemocný..jsem strachy bez sebe..

petraguerra
11. aug 2010

Ahoj holky Simicak tak nam finalne DLA dali 47.30tydne coz je super.A od tri let si budu zadat o dalsi tridu.Jsem za to rada kazda libra dobra 🙂 Pokojik i obyvak mate moc hezky. 😉 Tak si to zitra uzij my mame zitra Highland games to se z toho uplne po.... uz dnes bylo lidi v obchode jako maku.

Mata muj malej byl taky s jidlem hroznej a dnes ve 34mesicich ma asi 15kg+94cm-nevim to presne.Taky jsem se bala hlavne ,aby nezhubnul,hlavne,aby jedl vic.Krmila jsem ho injekcni strikackou 5ml na trikrat striknout do pusy-75ml.Nervy me rupali taky a pripadala jsem si jako ta nejhorsi matka pod sluncem ....Potom jsem zavolala kamaradce ktera mela stejne staryho kluka jako kdyz sel Matej domu a zjistili jsme,ze jsme na tom stejne.Uplne se nam obema ulevilo a frcelo se nam o moc lip dal.Ja nevim ani dnes co trebas malej chce on porad nemluvi,z toho si nic nedelej a prdiky to jsem cvicila s malym trebas 4hodiny nez se vykakal.Denne od 12-4rano specialne!

Adajar dodatecne blahopreji Danielkovi k narozeninam.

Ja uz musim jit protoze malej vstaval prdeli napred a je hnusnej jeci 😠

petraguerra
11. aug 2010

Ahoj znova ten byl dnes nevrlej zase jeden z "lepsich dnu za nami",.....

Zabka to je super zprava,ze Kmoor pujde domu s Honzikem,at jim to vyjde a uz jsou doma 🙂

Bera tak to si Kuba nasel prijemnou zabavu,ze zdrha.Me dnes malej utekl v obchode taky-jednak jsem si toho vubec nevsimla,az kdyz jsem se koukla byl ve skladu za dverma a zaviral je,a potom jsme sli za ruku a on tahl jako kun az me z toho chytla migrena a bolest zad!Kdyz jsem platila porad se sprajcoval a dvakrat se me vyskubnul uplne na chodniku tak sel do kocaru.Tam me zase v zelenine 6krat vylezl a takl jsem ho prikurtovala.Kdyby jsem mohla tak mu dam na prdel,ale tady to nejde. 😒 Odpoledne fakt hnusak-prima den,jeste ze je to jen obcas!!!Jinak me vezou do cvokarny....

Dalsi prijemna zprava je,ze moje segra ceka mimco,jeste to nevi ani mama 🙂 Ona ma neco jako ty Bera s tou krvy,mela trombozu taky ji doporucili ,aby otehotnela co nejdrive-je z toho docela vyvalena,ale rikala,ze by byla i kdyby to bylo az za rok.Je ji 27.me bylo 31 a byla jsem tez v soku,ze jsem v tom 😵 Pritom jsme to chteli.Ja ji mam porad za malou holku a uz bude mamca...... ☹

petrach
12. aug 2010

Klárince všechno nejlepší k dnešnímu svátku 🙂 🙂

Petí ty budeš tetkou 🙂 hlavne at jsou oba v pořadku,držím pesti..to je hezký 🙂

Juli jsem zapomela odepsat..Šíma chodí doma na boso..asi by je mel mít no,ale holt nemá,zas aby byl celí den v kožených botech 😝 a on si je sundává..

argousek
12. aug 2010

petraguerra to jsou někdy dny viď, to už se člověk těší až večer zalehne a bude spát, že
jéé tak budeš mít neteřinku nebo synovce, tak ať je vše v pořádku 😉

Klárce také vše nej nej k svátku 😉

argousek
12. aug 2010

holky mám na vás takový osobní dotaz:
U nás ve vsi se dostává příspěvek na dítě 10.000, protože je tady málo obyvatel, tak aby sem asi nalákali mladé. No každopádně už je to tady zavedený už dost let zpátky. Na Adámka jsme to dostali, ale teď má tchán se starostou osobní spor a starosta nám to nechce dát i přesto, že to odsouhlasilo zastupitelstvo. No a to ještě musím napsat, že o tom hlasování zastupitelstva nenapsal zástupce starosty zápis. Teď se jeden člen toho zastupitelstva ptal manžela, jestli už si pro ty peníze na úřadě byl, že tam jsou, tak tam manžel včera šel a starosta opět, že mu to nedá. Tak jsem fakt naštvaná a nevím, jestli se vůbec proti takovému jednání toho starosty můžeme někde nějak bránit. Nevíte kdo kontroluje hospodaření a jednání obce?? Díky za jakoukoliv radu

tanav
12. aug 2010

Ahoj Argi, myslím, že každá obec či mesto by malo mať svojho hlavného kontrolóra. Určite Váš starosta koná protiprávne. Myslím si on nemôže siahnúť na peniaze, len preto že sa dostal do sporu s niektorým členom rodiny.
Veď to nemá s príspevkom nič spoločné.

zabka85
12. aug 2010

@argousek No určitě to dokládá někomu nad ním ale asi by stálo za to to spíš zkusit mezi nějakýma radníma nebo tak jestly by vám někdo vystavil papír o rozhodnutí toho zastupitelstva nebo vám vydal penízky někdo jiný nebo ještě zkusit si zažádat znovu ale písemně pak by se vám oni měli ze zákona ozvat taky písemně do 30dnů.Určitě to všecko neleží jen na starostovi a pokud jo tak si stěžovat opravdu někde víš např na uřadě města pod které spadáte,ale chtělo by to mít něco v ruce jako sem psala to vyjádření zastupitelstva.Tak bych to zkusila já.

Jinak se musím postěžovat přijde mi že se malá zasekla a na mě z toho padá veliká deprese ☹ .pořád se jen houpe na 4 a pokouší si malinko podsouvat jednu nohu jako by si chtěla sednout ale přes tohle dělá už skoro měsíc a nějak né a né se přehoupnout dál ☹ .Pokuším se jí trochu pomoct jak se má posadit ale nic to sní nedělá.Cvičíme na lezení cvik už snad skoro dva měsíce ale nic.Jsem zoufalá neplazila se nesedí neleze jenom se houpe na 4 a tlemí.Vím že ona je spokojená a já asi určitě náročná ale tolik se nemůžu dočkat dalšího pokroku že se tím nechávám trápit.

simicak
12. aug 2010

ahoj holky,
ja jsem uplne znicena.Jssem si zacvicila,fakt uplne nechutne jse se tvarila celou dobu,manzel byl ze mme na nervy,pak jsem si zaplavala trosku a vlezla do parni sauny. No vubec se mi to teda nelibi,ale vubec. Spis me to tam sere,ze tam chodim!!!!!!
Jo a pak jsme prisli domu a usla jsem na 3.5 hodky!!!!!!!!!! Si nedovadu predstavit,ze bych to mela delat casto a k tomu byt sama doma,protoze jsem usinala uz v buse.

argousku,to neporadim,ale urcite to je protiprani a starosta nema tak velkou funkci,aby si mohl rozhodovat komu penize da a kou ne,zvlast kdyz to je schvalene pro vsechny bez vyjimky!!

zabka,jej,to se nestresuj,my jsme taky ted v takovem obdobni. Uz obchazime nabytek skoro 3 mesice,ale sama chodit nechce. To mi prijdou jsou nejvetsi seky,kdyz se pretoci poprve,tak pak dlouho nic se nedeje,kdyz zacnou na tech kolenach a pak nabytek,tak se taky nic dlouho nedeje.

Petraguerra,tak to je supr s penezi!!!! Den blbec znam,je to nekdy hrozne s tema certama nasima!!

petraguerra
12. aug 2010

Ahoj Zabka nestresuj urcite se mala zase rozjede-ona si te rozmlsala,ze porad ji vsechno slo tak dobre a ted par tydnu nic moc novyho a uz se to mamce nelibi! 😉 Ma porad jeste cas,my jsme malyho ucili sedet tak ,ze jsem klecela za nim a on byl mezi stehnama,aby mel oporu a kazdopadne prvne sedel a potom lezl.Sedal si sam delal to obloukem jakoby se natahl se svihem do strany a sedl si(vyhoupl se nahoru).A lezt zacal jako tulen nohy u kotniku mel spolecne a soupal se po kolenou obcas se soupal po zadku-nez si vybral lezeni 🙂

Ja uz jsem tetkou jednou od brachy 5let,od Frani dokonce 7 😝 a segra poprve 🙂 Svagrovku klepne ta chce porad druhy a nejde jim to.....Moje mati byla u vestce a ten ji rekl ,ze ja budu mit jeste jedno-na coz uz nesazim!A bracha taky a potom bude segra a ta jich ma mit nejvic-ja cekam ,ze to budou minimalne dvojcata 😀 😀 Ale nestrasim ji,uz tak je z toho vyjukana dost. 😵 Ten jeji uplne zari,dnes jsem s nim mluvila je to muj dobrej kamarad,zname se od detstvi....stejne jako svagrovka to je moje kamoska jen ten muj nam tam nejak nezapada,ani se snima nechce kamaradit. 😠

maatkka
12. aug 2010

Ahojte kocky 🙂
argousek tak v tomto ti fakt neporadim... ale urcite to nenechavajte len tak - to si predsa ten starosta nemoze dovolit 😠 co si mysli ze on bude nejake peniaze na ktore mate narok pridelovat len ludom ktori su mu sympaticky?!?
Petra drzim sestre palce nech vsetko dobre dopadne a nech si tehu uziiiva 🙂 A tebe nech ta drobec "setri" a nech poslucha 😉
Bera tak z tej info o papani som asi tak "potesena" ako ty ☹ aj tak stale dufam ze to predsa len tak nebude a niekedy sa to zlomi.
Simi citala som tvoju story s posilovnou na fb a som sa smiala 😀 Ja sa uz neviem dockat septembra - lebo mne zacina moje cvicenie - cez prazdniny sa necvici.
Peti Simonko je na spapanie 😵 a brusko paradne 🙂
Mata baby uz napisali vsetko co som chcela tak ta tu aspon vitam 🙂
No a gratulujem vsetkym oslavencom 😉
Joooj uz sa tesim ked nam kmoor napise ze su s malym vporiadku doma 🙂

zabka85
12. aug 2010

Já vim máte pravdu že sem rozmlsaná ale já si nemůžu pomoct.Všechny sme čekaly nebo ještě čekáme na to lezení, chození...... ☹

petraguerra
12. aug 2010

Simicak ja chodila kdysi v Cr na cvico-aerobic,na jednom me to fakt nebavilo a potom jsem zacala ze spoluzackou ze zs ona byla po porodu a protoze ma posh praci tak musela rychle zhubnout.Bylo to cviceni pro zensky po porodu-musela jsem si zaplatit 10lekci protoze by me tam urcite nevideli po druhe!Bolelo me vsechno ,ale po druhem uz to bylo dobre-odchodila a odcvicila jsem vsechno,zhubla 3kg.ale na cm to bylo znat vic...potom jsem jela sem a jsem vyzrana jako nikdy predtim!!!! 😠 A nemam se porad k zhubnuti,i kdyz jsem behem roku sundala asi 9kg.Tady nic neni zadny cvico-vesnice.
Argousek taky si myslim ,ze starosta musi dodrzovat pravidla pro vsechny-urcite by jsem na radu napsala stiznost ,aby se to projednalo tam verejne.Starosta neni zadnej majitel vesnice je to jeji spravce a zastupce ne???!

maatkka
12. aug 2010

Zabka mat predcasne narodene babo je skuska trpezlivosti 😉 Mesiac nie je dlha doba... to kludne "stoja" s motorickym vyvojom deti bezne... urcite ta skoro niecim novym prekvapi.
No a my sme boli (len na dva dni) v kempe v chatke a Lilinka si to tam uzila - jej fakt staci aj malo 😀
Foto:

petraguerra
12. aug 2010

Zabka mala urcite bude sedet i behat,az te to bude nekdy mrzet-jako me vcera! 😒 Kdyz mam malyho v kocare to je pohodicka,tlacim a uzivam si to vic nez rvani za ruku.kdyby alespon poslechnul!To je jen muj sen....

petraguerra
12. aug 2010

Matka takovy krasny kemp a koupani!!!To je nejaka nadrz nebo lom?Voda cistounka .Mate porad teplo?Tady prsi skoro cely den ani neni az tak moc lidi na hrach,pocasi nevyslo.Dam na FB video se skotakama az to bude koncit nahraju-jsou fakt vyfikly dneska 🙂

julianna78
12. aug 2010

Ahoj holky 🙂
Matka krásne fotky,kde ste boli?
Zabka nestresuj,sa mi zdá,že sme na našich nedonosenčekov trošku prísnejšie.Ta poteším kamoška má 10m donos.syna a ešte nelezie,len sa začína plazit a nikto to nerieši.Moja malá začala najprv liezt až pár dní na to si sadla sama,v 10m sa postavila a v 11 obchádzala nábytok,v 12 sa postavila v priestore a potom jak písala simi sa zasekla,nemala snahu chodit bola spokojná s tým čo ovláda až teraz začala chodit presne na 14.5m (rok korigovane)
Fúha Simicák,tak teba riadne zničili v tej posilke a aký bol osobný tréner,aspon niaký fešák?Aj ja by som už mala so sebou niečo robit,schudnut nepotrebujem len spevnit tú huspeninu,ale strááášne sa mi nechce.Pre pôrodom som chodila s mm cvičit pravidelne pol roka a teda tiež ma to nebavilo,ale telo sa cítilo lepšie,žiadne bolesti chrbta a ani zadok nebol ovisnutý.

julianna78
12. aug 2010

A ešte máme novinku máme niaké obdobie vzdoru,doteraz si len sadla na zem a revala a teraz si začala trieskat hlavu o podlahu.Neviem či je kompletná,ale ako som sa pýtala maminiek na okolí tak to deti dost často robia.Snád ju to prejde.
Tiež sa pridávame do klubu nejediacich,idú jej 4zuby naraz skoro nič nechce jest akurát ovocie ráno a večeru,obed nehrozí,jediné čo chce je mlieko to vypije aj 800ml.

tanav
12. aug 2010

Maatkka, pekné fotečky, ste kočky. Obidve. 🙂 🙂 🙂

simicak
12. aug 2010

VICKI UDELALA PRVNI DVA KROKY SAMOSTATNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pristi tyden mame korigovane rok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A taky vola na verunku Vera,Vera a dela s telefonem u ucha halo halo 😵 😵 😵 Oni jsou chytre cele ja 😝

mata299
12. aug 2010

ahojte...tak aké pokroky simicak 🙂 , teším sa a zároveň ma to motivuje, že aj ten môj bude raz taký šikovný...ozaj kočky, mali ste niektorá u vašich detičiek problém s pruhom? malému vybehol raz v nemocnici, zavolali k nemu chirurga, ten mu to zatlačil späť a odvtedy sa to neukázalo...no vždy keď plače, mám paniku, aby sa veľmi nezlostil a nestalo sa mu to znova...vtedy mi vraveli, že to bude dobré zoperovať, vraj keď bude mať aspoň 5 kg, ale ja sa toho hrozne bojím...že je to u nedonosených detí normálne, začínam byť na slovo ,,nedonosené" tak trocha alergická
maatkka, ďakujem za privítanie

maatkka
12. aug 2010

Simi no supeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
Petrag 🙂 ano je to zaplaveny lom... voda vyzera krasne ale vzdy ked robia rozbory tak je nevhodna na kupanie - ale aj tak sa tam vzdy chodi kupat kopec ludi.
Juli dakujem 🙂 v kempe sme boli v Turanoch a ten lom je v Sutove.
Tani dik 😉 A co uz je po teplote?
Mata ja som bola v nemocnici s dvoma babami ktorych syncekovia mali pruh... a presne ako pises vtedy im to chirurg len zatlacil ale ked mali nejak nad 5 kg tak im to operovali. Viem ze to znasali velmi dobre len dlhsiu dobu necvicili a jeden z nich po operacii horsie papal ale len chvilu. Neviem ci sa to moze aj same upravit ako napr. ten pupocny (ktory sme mali aj my) tym ze svaly spevneju? Ale uplne ta chapem ze sa operacie bojis. My mame za sebou operaciu ociek na ktorej sme boli pred nedavnom (v maji) a ja som bola uplne mimo. Ale nastastie tie deticky to casto znasaju lepsie ako my dospeli. Tak drzim moc palce.
Dobru noc baby 😉

petraguerra
12. aug 2010

Simicak to je zprava- 😵 🙂 🙂 Sikula bude po mamince to je jasne!

Mata ja nevim co to je pruh-kyla??Malej mel triselnou oboustranou operovali ji okolo 1560g ,kdyz vazil-ale nevim jestli je to to co chces vedet-promin. 😉

Tez mazu spat na FB mam Matesovo nova videa jak leze do schodu a jak neposloucha!