Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
21. aug 2010

berryvajt to jsou nádherné zprávy, tak jen tak dál 😉 Jinak já mlíčko zamražovala do těch plastových pohárků od aventu a pak jsem do toho zamražovala i příkrmy,když jsem vařila 😉 Mléko můžeš uchovat v ledničce 24hodin, tak jsem také ty dávky po troškách slévala a pak dala zamrazit do mrazáku a tam to vydrží 3. měsíce, jak tady holky psaly. Do nemocnice jsem vozila vždycky jen čerstvě odstříkané mléko.

petraguerra já teda oslavy docela prožívám a mám ráda tradice. Takže my se vždycky na Adámkovy narozeniny sejdeme celá rodina, nechám upéct u sousedky dort a pokaždé jsou balónky 😀 My dospělý slavíme narozeniny jen, když jsou to nějaké kulatiny 😉
Peti, žijte si návštěvu 😉 😉 😉

Fajn to je teda něco, tak už aby bylo jen líp 😉

argousek
21. aug 2010

Peti chtěla jsem napsat užijte si návštěvu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majucha
21. aug 2010

@berryvajt super, gratulace ke krásným pokrokům 😵 já zamražovala ve skleněných čtvrtlitrových dětských lahvičkách a v nich i nosila čerstvé mlíčko do porodnice, je to pohodlné, protože sedí na odsávačku medela, takže jsem odsávala přímo do nich a nemusela pak mlíčko přelévat, čím míň se s mlíčkem manipuluje, tím líp, i slévání není ideální, ale zase někdy se nedá nic dělat. Tyhle obyč skleněné lahvičky stály v lékárně kolem 25 Kč, mají takové to bílé víčko na dudlík, dala jsem přes vršek alobal a pak zavíčkovala, tak mi to poradili v porodnici. Výhoda těch skleněných lahví je, že oni v nich rovnou to zbylé moje mlíčko, které Míša nevypila, pasterizovali a dávali ostatním miminkům, což by v plastovém kelímku nešlo. Navíc mám od kamarádky informaci, že po rozmražení mlíčka, co bylo v avent kelímku, se jí zdálo, že z něj cítí ten plast a malá ho prý moc nechtěla. Ale je pravda, že kvalita toho rozmraženého mlíčka nikdy není taková jako čerstvého, závadné ale samozřejmě není.

majucha
21. aug 2010

@petraguerra ahoj, my jsme s nočníkem ani moc nebojovali, ono je to asi o tom, kdy to to dítě přijme, ale jinak zkoušet a zkoušet... jeslti už ti na něm sedí, tak to je fajn, to Míša na něm odmítala nejdřív i sedět, začali jsme někdy v lednu, tejden jí trvalo než to nějak pobrala a seděla na něm, nechala jsem jí běhat nahatou a chodila za ní a furt dokola jak trubka 😀 jí vysvětlovala, že až se jí bude chtít číí, tak sem a furt jsem jí to ukazovala, no měla ze mě srandu... ale pak to na ní přišlo, tak jsme to parkrát vychytali a stihla jsem jí tam dát, že se tam vyčůrala a pak se radovala a tleskala jí, jak je šikovná, tak z toho měla radost a pak jsme to tak ještě pár dní zkoušeli, až si začala říkat a většina čůrání se nám povedla do nočníku, ale nechávala jsem jí vždycky jen doma a když jsem na to měla klid, abych jí neodradila tím, že to nestihnu a ona se bude počůrávat, protože to moc dlouho neudržela, vždycky jenom pár vteřin. Pak se nám tak začalo dařit postupně i kakání i když nehody byly, i s bobkem, jak jinak, to mu se asi nevyhneš 😀 pak měla najednou asi před dvěma měsícema období kdy se začala zase hodně počůrávat a flákala to a neříkala si, tak to jsem si řikala, že po dobrým to nepůjde, protože na mě kašlala a když se počůrala, hubovala jsem a naplácala symbolicky na zadek, protože jí to celkem stačilo k tomu, aby z toho byla špatná a hned plakala, no a trvalo to zase ani ne pár dní a začala si krásně říkat. Doma už se nepočůrá a začínáme to zkoušet i venku když můžeme čůrat někde hned. Třeba na nákup nebo do auta jí plínu dávám , to nevim, co bych s ní v košíku dělala kdyby si řekla... a na noc to taky ještě nehrozí, protože hodně pije nad ránem a kdybych jí prudila nočníkem, akorát jí naštvu, takhle se v vklidu vyčůrá do plíny a spí do devíti. Tak držím palce, ať vám to jde, ono to přijde 😉

argousek
21. aug 2010

majucha gratuluju k těhotenství, tak ať jste zdraví a vše je v pořádku 😉

já jsem to do těch plastových kelímků zamražovala až doma, do porodnice jsem to také vozila v těch skleněných přetažených alobalem, jak píše majucha. Já jsem teda nikdy mlíka na rozdávání neměla, takže to bylo opravdu mockrát nebylo, kdy jsem ho zamražovala. Zato teď ho mám celkem dost, jak je to se Štěpánem v pohodě, tak někdy odstříkám i Adouškovi a dám mu to do flaši a ani neví, že je ode mně, vypije to ani nemrkne 😉

ještě k tomu počůrávání. Já jsem dávala teda Adámka na nočník snad od roka, takže byl zvyklej na něj chodit. Vždycky když tam něco udělal, tak jsem hrozně chválila, jako kdyby právě vyhrál Oskara 😀 😀 😀 No on si pak i sám tleskal, když se mu tam povedlo něco udělat. No a pak jsme postupně ve dvou letech přešli na to, že jsme zkoušeli nedávat plíny. Šlo nám to hlavně venku v létě, když byl nahatej a viděl, že něco udělal. Třeba běžel a začal čurat, tak mu to asi docvaklo, co se děje. Doma když měl tepláčky a počůral se, tak jsem ho v tom chvíli nechala, aby ho to zastudilo a on je takovej čistotnej, tak se to brzy naučil. Ale bylo to tak týden o nerva, to jsem pořád prala, ale zase bylo léto, tak to venku pěkně schlo. No ale i pak se nám párkrát stalo, že se zapomněl a počural se nebo byl bobek v kalhotech. Ale jakmile jsme jednou přestali dávat plíny, tak už jsme se k tomu nevrátili, prostě to chce vydržet. On na to přijde.

julianna78
21. aug 2010

Matka krásne fotečky ste krásna rodinka 🙂
Fajn prajem skoré uzdravenie a Didkine hlášky nemajú chybu.
My sme po očkovaní žltačkou a naštastie žiadna reakcia(tuk tuk)Dr jej chcela dat o 2t mmr ale dohodli sme sa,že až v 17m a ja už zase váham,či neočkovat až v 2rokoch,ale na druhej strane mám strach aby niečo nechytla na dovolenke.
Baby kedy ste očkovali mmr okrem Simi tá viem že už teraz a dávali ste aj ovčie kiahne?

argousek
21. aug 2010

holky dejte nám prosím svůj hlas na http://www.maminka.cz/letni-soutez/fotografie/

argousek
21. aug 2010

Je to pod touhle fotografií zuzahaj Díky moc 😉 😀

bera28
21. aug 2010

Juli, my jsme očkovali MMR + neštovice. Ty jsem ale já nechtěla dávat, ale dle doporučení doktorky je nakonec dostali oba dva, páč prý Kubu spadal do rizikové skupiny, kde by průběh neštovic mohl být horší, než reakce na očkování. No a když jeden, tak je dostal i druhý. Bylo to někdy těsně před druhýma narozkama. A na přeočkování jdeme kvůli reakci (teplota + Kuba vyrážka) až po roce.

Argousku, zahlasuju, neboj 😉

simicak
21. aug 2010

berryvajt - sacky,nezaberou ti vv mrazaku misto tak jako lahvicky a tesco je prodava,jak uz tu nekdo psla 😉 Jinak jak psala nanya s prilivanim,tak nevim nevim,prootze nam rikali kazdou davku zamrazit zvlast,kvuli datumum. A ja mela hodne zamrazeneho i v nemocnici,jak nas propustili,tak jsem dostala asi 50 lahvicek mojeho zmrazeneho.
Holky jsou moc sikovne!!!!!!! 😵 A proc ji davali k tvemu materskemu umele?? Mela jsi malo mlicka?

maatka,moc vam to slusi,uz jsem psala na fb 😉 Lili uz je velka holka!!

petraguerra,asi jinou generaci,co mam spolucacky a i u nas v rodine,tak maji na narozeninach balonky nafouknute. Ale je pravda,ze teda delame typpicke anglicke party,Verunka ma z toho rozum a nebudu ji vysvetlovat,ze nema party,protoze jsme se s tatkou narodili v cesku 😖 Jen prece chodi na nar.party od kamaradu,takze vidi a tak samo mame Santu na vanoce,protoze je nebudu vysvetlovat,ze k ni nechdoi,protoze my jsme z ceska - vsude to vidi kolem,chodi si sedat na klin k nemu..........az bude velka,tak ji jednou ukazu ceske tradice a vsechno z nasi kultury,ale ted z toho nema rozum,chce mit jen srandu,darecky.......mikulase bych slavila,ale nejde to tady. Jen vim,ze v londyne se slavi pro ceske deti obrovsky,tam chodi kamaradky,bydli kousek od londyna. Velikonoce jsme slavii ceske a v cesku,tak vajicka malovala,mela karabac a pristi rok chci delat jeden den ceske a pak ve skolce nebo nekde budou mit anglicke. Ty to mas jinak,maly ty veci jeste nevnima,nechodi do skolky. Ja nechci aby se Veru citila odstrcena od veci,kvuli toho,ze rodice maji jinou narodnost. Ona se narodila tady a taky tady bude zit 😉

fajn
21. aug 2010

@berryvajt já jsem taky dávala do zavařovaček . A jak píše Nanya tak se dá přilívat ,ale nech si tam trochu místa protože to nabyde jak zmrzne.Jinak gratuluju k odpojení a papání jen tak dál. A Johance vše nejlepší k svátku ,aspoň u nás je dnes Johanky.
Milušce a Petrám taky vše nejlepší.

No já už z těch antibiotik mám svědavku ,takže kašel a bolení v krku a do toho ještě tohle je to hnus.
Jinak jak jste psaly že si to všechno užíváte s miminkama tak to závidím. Já si toho užívám taky ale vzteku a vzpírání . A po 20ti letech manželství tak to taky není nic co závidět. ☹ 😀

bera28
21. aug 2010

@fajn, buď v klidu, držím s tebou basu a rozhodně si to se těma dvěma neužívám 😉 Už aby byli ve školce a já v práci!
Snad už tě ty choroby brzy opustí, to je vopruz a ještě v takovém krásném počasí 😖
Zítra jedeme na návštěvu ke švagrové, to si zase vyslechnu řeči 😠 Ufff, kdyby neměli nový bazén, do kterého se plánuji naložit, tak na ně prdím a pošlu jen sviště s chlapem 🙂

nanya
21. aug 2010

Ahojky holky. Přidávám pár foteček ze dneška - v kraťáskách, a pár asi před 14 dny, kdy nás tatínek fotil v lesoparku 😉

nanya
21. aug 2010

@argousek - KLIK 😉

julianna78
21. aug 2010

Nanya krááásne fotky,Danielko je nádherný a vidiet,že chodeniu už prišiel na chut.Môžem sa ta spýtat ako to fotíte,že pozadie je rozmazané,vždy máte nádherné fotky.Ja som to kedysi vedela nastavit na fotáku,ale teraz na to ani za svet neviem príst.
My sme mali aj poradnu a malá meria 77cm a váži 7860g,takže fotku v krataskách ja radšej nepridám by ste sa usr...smiechy,dve špáratká a obrovské topky,ja sa čudujem že ju vôbec unesú.

bera28
21. aug 2010

Nanya, teď jsem zkoukla fotky na Fb a fakt super. prosím tě, neplaš a nehledej na Danýskovi žádný anomálie 😉 Jak jsi nedávno psala něco o nepoměru těla a končetin. Vykašli se na to, vždyť je úplně normální, zdravé a veselé dítě. Myslím, že si zbytečně hledáš problémy tam, kde nejsou 😉 Některé fotky jsou vyloženě reklama na radost z pohybu 🙂 🙂

Juli, jen dej fotku, aspoň se nasmějeme. Já jsem sem na začátku léta dala nahatýho Kubu s jeho křivulema a jak jsem tady holky rozveselila 😀 😀

nanya
21. aug 2010

@julianna78 - děkuji za pochvalu foteček. No a k tomu rozmazanému pozadí? My fotíme zrcadlovkou, raději se ani neptej, kolik manžela ten foťák stál, ale prozradím ti, že váží o něco více, než 2 kg 😠 Manžela jsem se ptala, jak to dělá, že je pozadí rozmazané, říkal, že se musí fotit na co největší světelnost a mít hodně přibližený zoom. No, snad jsem to dobře popsala. Jinak závidím délku, Danielek je starší a má jen 75cm, ale včera jsem ho vážila a má už skoro 11 kg 😕 Asi ubereme papání, k jeho výšce/nevýšce je to už docela dost 🤐

nanya
21. aug 2010

@bera28 - já se snažím nic na Danečkovi nehledat, ale když mi to pár lidí vpálí do očí, tak se pak nad tím taky pozastavuji ☹

petrach
21. aug 2010

Ahoj holky,

Nanya ješte jednou obrrr gratulace Danielkovi k chuzi 🙂

Beryvayt dnes máš krásné zprávy...mám desnou radost s Tebou..holky jsou obe tááák šikovné..tuky tuk,at top jde i dál tak krásne jako doted♥..jinak k mlíku já mela mlíkarnu a byla dárcem..vozila jsem mlíko v sklínkách od koj.vyživy..vždy napiš dastum první dávky v té sklínce..je potřeba je sterilizovat..pokud ješte nemáš,pořid si sterilizátor do mikrovlnky.já mekla Avent cca 1000kč..ale sou i za 500kč..nebo skus starší na netu..kukni na bazoš.cz..tam sem vydela že jsou..já tam prodala i ten svuj..využiješ i na odsávačku..vařením bys ji zničila

Fajn bud klidná,nejsi v tom sama.. 😉 hlavne se brzo uzdrav,kdy\ž je ti blbe,je to všechno ješte horší..
Bero jaký byl bazén? 😀 tvoje švagrová= moje tchýne...

Petí já o nočníku slyším aspon jednou denne 😝 proste se na to asi necítí..skus prkynko na záchod,to hodne zabírá u detí..jaká byla návšteva???
Juli já myslím že duležité je,že je malá tak šikovná a váhu dožene,když né ted,tak v puberte určite,náhodou máš krásnou holčičku..a propo..dlouho tu nebyla žádná fotka 😉 😀

holky fotky krásé..matko jste s manžou jak modelé,moc vám to sluší 🙂a Danielek má super fotky z dneška,jak mu to šlape..♥

já dnes slyšela od mamky,co jí řekla naše známá,porodníasistentka tady u nás..až ted jí to řekla po 18 mesících..ptala se na malého a pry když slyšela,že chodí a je šikovný,tak jí řekla,že když ho po porodu tehdy vydela a slyšela jak dr řešili co s ním bude..pry nikdo nedával šanci,že to přežije..jen náš primář..ten pry to nevzdával a sedel u nej celé noci,když mu bylo hodne zle..je to zvláštní to ted slyšet a je mi z toho fakt mizerne i ted..pry máme velké štestí,že to vubec Šíma přežil..a navíc je v pořadku..mela bych byt štastná a i jsem,ale pořad to mám v sobe,i když jsem si myslela že to je konečne za mnou,tak jsem zjistila že není 😒

petrach
21. aug 2010

@nanya tu delku už neřeš..vážne..Šíma má jen 74cm..no božer..fakt i Eliška byla takoví prcek a ted má 124cm..porostla až poslední 2 roky..mikinu má i 3 sezony,nekteré veci nosí od 3 let..roste to s ní..a je ve tříde nejmenší..

julianna78
21. aug 2010

Nanya díky,s tým zoomom som si na to spomenula aj prepínam na macro na fotáku,ale to to presvetlenie som zabudla.
Fotku hodím,len ja som teraz asi mesiac hladala karty z fotáku,malá zobrala obal v ktorom boli a niekde ich šupla,po komplet vyhádzaní šatníka som ich našla v tatkovej ponožke 🙂 Takže fotky z narodiek idem až teraz vyvolat.
Petrach prosím ta už na to nemysli,máte to naozaj za sebou,Šima je úžasne šikovný a velký bojovní jak to všetko zvládol.Nemáš sa prečo trápit,skôr byt na neho strašne pyšná,on sa ti v živote určite nestratí,ked vyhral hned na začiatku taký velký boj.

petraguerra
21. aug 2010

Ahojky hlasi se vam hrda matka kluka co udelal prvni curani do nocniku 😀 Vecer jsme prijeli z Aberdeenu z nakupu ,dala jsem malymu veceri a soupla ho na nocnik navlikali jsme krouzky na tycku asi 15min zvedla jsem ho a normalne nacurano 😝 Tak me potesil!Nebo zabral ten narez rano-nevim? 😕 Trebas kluk prichazi k rozumu. 🙂

Simicak ja proti tem oslavam a tak nic nemam ,ale k nam chodi a chodit bude 100% jezisek nebo Pai Natal,a darky budou vzdycky po veceri a ne rano.Jak tady slavi velikonoce ?Nikdy jsem nic nevidela... 😒 Myslim si,ze az bude vetsi sam si rekne jak by chtel narozky oslavit a s kym do tedka jsem zvala jen holky z nedonosencu,byli tady oba dva roky.Ja se s holkama tady nijak moc nekamaradim pozvala jsem jenom jednu co ke me drive obcas chodila jinak je mam na praku.

Fajn ja uz chci at je malymu aspon 10let doufam,ze bude klidnejsi a hodnejsi 🙂 A chlap....no comment!
Nanya Danielek uplne super jak beha tedy zadny disproporce nevidim-co vidi ty lidi???On ted hodne vybeha,kdyz acal litat 🙂

Grahama jsem nakonec videla az na svatbe,protoze jsem si rikala,ze toho bude mit plny zuby,mozna se stavi zitra.Mates byl v kocarku,protoze spal tak nemam ani fotku spolecne,ale byl vyfiklej v kiltu... 😉 Obdivoval malyho jak jinak 🙂
Koupila jsem Matesovi 2baleni slipu-s thomasem -masinka a s autama stavebnima v tescu stali 3 a 3.5£ tak ma prvni slipy 🙂

argousek
22. aug 2010

nanya to je blbost s těma končetinama, však prošel pod rukama tolika doktorů, že by si toho někdo všiml. Takže to vůbec neřeš a užívej si Danečka, je nádhernej 😉 😉 😉

petraguerra ještě jsem si vzpomněla, jak tady píšeš, že jste si na tom nočníku hráli, tak já jsem pouštěla Bořka stavitele a nechala jsem ho tam i 20 minut a pak opravdu hoooooodně chválit, když něco udělá. Jinak mooooc gratuluju k prvnímu vyčůrání 😉

argousek
22. aug 2010

Přidávám vzpomínku na Adámka na nočníku a teď, když se dívám zpětně na ty fotky, tak je mi z toho nějak divně, jak je vidět, jak ty děti rostou. Když člověk vidí jak se mění, tak mu teprve dochází, jak ten čas rychle letí 😒

dera
22. aug 2010

@nanya Ahoj. No najprv sa im nezdali rúčky, potom nôžky veľkosťou. Robili sono, rontgen, a povedali, že to bude tak, ale máme ísť na genetiku si to dať potvrdiť. Malá mala vtedy asi približne 5 mesiacov. Tam po prehliadke a všetkých úkonoch nám primárka povedala, že to by sme videli aj na tváričke, majú širší nosový koreň a iné...
Myslím si, že báť sa nemusíš, pretože Danielko má už cez rok a to by si už lekári všimli túto, alebo ktorúkoľvek diagnózu. Ja som bola tak na tom ako ty, a ešte sa mi niekedy stáva, že pozorujem či náhodou sa niekde neodzrkadlí to, žesa skorej narodila. Mám stále strach. Ale tých dní je menej a menej, vidím aké pokroky robíme,teraz ideme do jasličiek od septembra. 😕 Užsa teším na básničky, pesničky a všetko možné čo bude z tade vedieť a doma sa nám pochváli 😀

simicak
22. aug 2010

nanya krasne fotky a maly vypada v proporcich a jidlo taky neubirej 😉 je to sikula 😵

petraguerra,no u nas sice chodi santa,ale mame normalni veceri a darky,ona tak tradice jeste nezna,vi,jen ze darky nosi santa a hotovo. Velikonoce slavi podobne,jen teda vajicka schovavaji nekde - jeste jse anglicke neslavila,ale je to tak nejak. A Verunka si uz rika,jakou chce party a jako kazde dite mmiluje nafouknute balonky,dort.....
Gratuluji k prvnimu vycurani 😵

bera,prooto miluji bydlet v bezpecne vzadlonosti od mych tchanovcu a svagrove - to jsou pripady sami pro sebe a beze srandy maji IQ 20!!!!! A ani bazen nemaji 😖 😀

Tady je dneska krasnee slunicko a modra obloha a manzel je asi po sto letech tri dny doma,tak jsem spala do pul osme a pak nekde pujdem s bosorkama

argousek
22. aug 2010

dera já nevím, ale podle fotek se mi zdá tvoje malá krásná a jaké má krásné modré oči 😉 Já myslím, že se to u vás ani potvrdit nemusí 😉

ani3012
22. aug 2010

baby môžem sa spýtať ? Malá okrem intolerancie laktózy nemá žiadne problémy.Džavoce,chodí,blázni sa...ako iné deti v jej veku.
Môžu sa ešte ukázať nejaké následky predčasného pôrodu a ak áno,tak aké ?
Už nás teda vylúčili aj z neurológie, rehabilitácie (tam sme mali len stimulačné cvičenia), aj očná nás už vyradila. Teraz ostáva už len poradňa pre rizikových novorodencov
ďakujem za odpoved 🙂

simicak
22. aug 2010

ani3012, uz jen takove "drobnejsi veci" jako porucha uceni,porucha soustredni, kratkozzrakost,dalekozrakost,alergie,astma,hyperaktivita..........nedonosenci jsou ve vetsim riziku,ale samozrejme to neni pravidlem,ze to mit musi 😉 Mala je sikulka 😉

dera
22. aug 2010

Však sa nepotvrdilo 😝 povedali na genetike OK