Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
2. dec 2010

@majucha drz se!!!!!! Moc na vas myslime

denisee
2. dec 2010

mafynka: tak snad s pesarem ještě nějaký ten týden vydržíte, 30tt už je pěkný 😉
majucha: moc s tebou cítím, něco podobného jsem prožívala já ☹ , jedno z dvojčat mělo taky nulový průtok. Ale já vydržela jen 26+3, moc ti přeji, každý den navíc!!!!! A zkus myslet trošku pozitivně, ty to stejně nijak neovlivníš. Tak věř, že to bude dobré.

fajn
2. dec 2010

@mafynka drž se
@majucha ty se taky drž i když ty se můžeš držet jak chceš ,znám to taky pořád říkali že je to hrozně špatny až to bylo to nejhorší. Tak kdyby něco tak ať to dopadne co nejlíp to jde.

Já nějak nemám ani co psát,ze školky slyším pořád jak se vzteká takže mi to taky nepřidá. Když ju tam vedu tak ječí že tam nechce,což vůbec nedělala tak nevím proč. Když se ji zeptám proč tam nechce tak řekne že mě má ráda že ji budu chybět ☹ . Je z ní ještě větší mamánek než byl.Teď jsme se vrátily z procházky no nádhera ,akorát mám nohy až za krkem.
@bera28 tak to už abys začala balit 😀
@maatkka Lilince ta největší gratulace.
Peťce jsem psala ,ale nic moc zprávy 😢 ☹ 😒 😖

fajn
2. dec 2010

@denisee ty se taky drž uvidíš že to bude dobré.
Zuzko ty seš teda hospodyňka, My už jsme jedny perníky pekly a za dva dny už nebyl ani jeden.
Já mám dárky tak z půlky,Didce jsem koupila stavebnicu,auto na dálkovy ovládání, magnety ,kolo bez šlapátek ,barvy na prsty, knížku.Andrea tak ta dostane hadry ,knížku,kosmetiku a asi stříbro.No a my s tátou tak příští týden auto.

bera28
2. dec 2010

Argousku, tak perníčky bych si taky dala.

Mafynka, každý den se počítá, tak ještě chvíli vydržte.

Simi, dnes hlásili ve zrpávách, že je zavřené letiště Gatwick a Birmingham. A pak ukazovali záběry, jak nejezdí ani vlaky. Tak to je skoro jako u nás. O víkendu vyrazíme bobovat na kopec.

Majucha, a kde se chystáš rodit? A ty jsi doma nebo v porodnici?

Denisee, já myslela, že jsi rodila dřív kvůli tomu, že jsi čekala dvojky. A ono to teda bylo kvůli špatným průtokům?

Fajn, no takové pěkné dárečky máš. Ale to auto bude asi nejlepší, co?😉 😉

Holky, vy jste všechny tak "žensky" šikovný 😵 😵 😵 Já se pustit do pečení cukroví, tak je to nepoživatelné a asi bychom u toho i vyhořeli 🙂 Ale na druhou stranu mi nevadí vymalovat, připravit auto na zimu a patlat se v instalaci elektroniky. Spíš chlap než ženská 😀
Odpol nám tu přestala téct voda a samozřejmě jsme doma neměli ani kapku v lahvi. A jako na potvoru začal Kuba prudit, že má žížeň. Člověk ho tu dřív naháněl se lžičkou, aby si dal aspoň něco a teď fakt chytli slinu
🙂
Dopol jsem si byla vyzvednout telefon. No je fajn, ale jako na potvoru mi k němu dali návod v němčině a maďarštině. A to mi ještě prodavač ukazuje, co je vše v balení a povídá "návod v češtině". Tak jsem to jenom odkývala a šla jsem. Asi se dám na studium maďarštiny 😀

simicak
2. dec 2010

@bera28 tak hodne uspechu s madarstinou 😀 Letiste nam asi zavreli,ja ani nevim 😀 ale chumeli nam v Birmu od noci vkuse!! Jsem volala mamce a ta rikala,ze jim netece tepla voda,zamrzli trubky a ze uz prestava i studena 😖 Ti jsou v Irsku a meli -6 a baraky tam nato taky nejsou stavene. Tak se asi nebudou mit a varit a nic.

@fajn tak to jsi sikula s pernicky,aspon se uz prejedli a dalsi varka ti treba zbyde 😉
Petulu od nas aspon pozdrav,snad se bude mit lip pres vanoce ☹

Nam vikous blije a kadi a neji,to co zrovna potrebujem,kdyz uz minuly mesic nenabrala,tak ted musi aspon zhubnout 😖 Ale v nalade je dobra a tekutiny pije,tak apson tak - tuk tuk tuk. A my byli poprve bobovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teda jen jsem je potahala po okoli,protoze Veru je jeste nachlazena a Vikous blici,ale moc se jim to libilo 😵 😵 Vikou rval,ze nechce domu a veru se porad pta,kdyz as pujdem. Se tesim,az ji pustim z poradneho kopecka nejake,jestli tu nekde nejaky najdu. Manzel jede za chvili do prace,tak to bude mit asi dlouho jizdu,pokud se tam vvubec dostane. Jede 2 busama a jstli kazdy bude mit tak 40min. zpozdeni.... 😖

kikimaruska
2. dec 2010

Ahojky...Majucho drž se...já měla taky neustále nulový toky v pupečníku...tak at tam malej vydrží v pořádku co nejdéle. Mě dělali 3x denně utz kontroly a dopplery, ale měřili a vážili ho taky jen na příjmu a pak těsně před porodem po 10 dnech...a váha se teda nezměnila...byla stejná.
Mafynka - na tebe taky moc myslíme... 😉

Jo, my začli péct už minulý víkend, máme pracny, banánky a ted budeme dělat několik dávek lineckýo světlý i tmavý, ořechy a rohlíčky 🙂

Dneska připadlo asi 25 cm sněhu, takže kubula řádil. Mám fotky v albu a na Fb 😉

simicak
2. dec 2010

@argousek supr video 😵 😵 Ja uz bych mela zlomenou nohu!! A jde videt,ze ho to i bavi

@kikimaruska,krasneee fota,kde vy prostim te bydlite,na horach nekde???? Uplne zapadani. Tady byt tolik snehu,tak nikdo ne chodi do prace,do skol nic,proste svet se zastavi!!!
Co to jsou bananky?? Napis recept prosiiiim

zabka85
2. dec 2010

@mafynka Tak to zní dobře....držím palce at se daří i dál... 😀
@majucha Ahoj já rodila 28+5 a malá měla 780g a říkaly mi že je to opravdu málo.Malá nebyla vyživovaná cca tři týdny.
@karmenta Ke kojení a reflexu ti povím že nám v Mostě radily a nechávali nás to dělat při každým krmení když sme chtěli a to že sme si braly vatičku do ucha a namáčely jí v našem odsátým mlíku nejdřív aby ho ochutnaly a právě se podminoval sací reflex(malá jí sála jak vzteklá 😀 )přikládat sem začala když měla malá něco málo přes 1200g a sála sama bez problému akorát sem používala klobouček.ze začátku jak jsou maliunký tak je to hodně unavuje takže malá pila cca 30ml jednou dvakrát deně,a stupnovalo se to až když dokázala několik dní po sobě sát celej den tak nám vyndali sondu.Vím že stříkačky používali u větších dětí u kterých doufali že budou sát z prsu brzy.A k tem "hláškám" tak mě taky pořád říkali abych žila ze dne na den protože je to prostě těžce nedonošený hipotrof,a oddechnout si budu moct až v předpokládaný den porodu. 😠

zabka85
2. dec 2010

A váhu dítěte mužou zvedat lékama to někomu dělaly.... 😉 držím palce a holky fota krásný.

karmenta
2. dec 2010

@zabka85 díky moc, zkusím se zeptat zda by nebylo možno také zkoušet aspon to s vatičkou 🙂 jak to bylo přesně? popiš mi to at to můžu taky líp popsat 🙂 mě řekla doktorka že je Viktorka malá a že kojení neutáhne a hlavně nezkoordinuje vše jak má. Ale budu se ptát pořád a pořád a pořád zda už by nešlo něco zkoušet, mě nejvíc vadí ta bezmoc, nemám ráda situace kdy nemůžu nic dělat 😠 Klobouček jsem taky přemýšlela že koupím, kdyby byly někdy potřeba 🙂

zabka85
2. dec 2010

@karmenta mě je dokonce nikdo nedoporučil(kloboučky) ale malá ne a né pít tak sem je zkusila a náhle právě hned na poprvé vypila 30ml.Nám dávali normální tyčinky do uší a namáčeli sme je v našem mlíčku a dávali jim je do pusinky at si stím poradí.Jen pozor pokud by ti dávaly takový větčí napuštěný sladkou glukozou.Ty hodně dětem chutnali ale některým z toho bylo i špatně jako že zvracely a moje malá to vubec nechtěla.Párkrát si lízla a pak už ani neotevřela pusu.Když tu vatičku malá vycucla tak sem jí to dala i několikrát. 😀 a jinak si myslím že stim přikládáním to dělá každá nemocnice jinak,jako se spoustou dalších věcí.A hodně záleží na zdravotním stavu miminka.Malá měla jen pulzák a sondu.A musí dobře dýchat.

karmenta
2. dec 2010

@zabka85 děkuju, zkusím se na to zítra zeptat 🙂 Viktorka má taky jen sondu na krmení a pulzní oxymetr na nožce 🙂 A dýchá si myslím dobře 🙂 Zítra podám info jak jsem pochodila u paní doktorky a sestřiček 🙂

zabka85
2. dec 2010

😀 😀 😀

simicak
2. dec 2010

@karmenta a tobe Viktorku neprikladaji k prsu?? Ja ji mela kazdy den,to mlicko citi a i kdyz nesala,tak kdyz mlicko kapalo z prsa,tak ho olizovala. Jinak z vaticky a tak jsme nedelali. Ja ji mela u prsa a casem jak byla sama dost silna,tak proste si obcas potahla. A kojila jsem taky pres kloboucky,nam to slo chvilku,pak uz neslo ani to,tak byla mym mlickem z lahve.

Holky,normalne snupu darky,ze se podivam na ty loutky pro Verunku,dosli postou a nevidela jsem to jeste a z pod postele takova SVINE PAVOUK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ted je v loznici,tak spim u holek. Kdyby jste ho videli a ty nohy dlouhe 😖 😲 Kdyby tu byl chlap,tak spi taky u holek,ja ho chtela prvni zaslapnout,ale pak mi ho bylo lito,tak jsem radsi utekla a on stal uprostered koberce a koukal na me. Snad nas v noci neprijde sezrat

karmenta
2. dec 2010

@simicak ne, nepřikládají. Ono ani není moc jak když jsou na pokoji 3mimča a v době návštěv tam chodí i chlapi. ☹ Doktorka řekla že to vypadá že nebudem odcházet kojení, ale že to vidí spíš na lahvičku.. ☹ ☹ ☹ Ono možná kdyby byla možnost tam být hospitalizovaná a s mimčem to zkoušet tak by to šlo, ale je to stará nemocnice a na tyto novinky není stavěná, takže i maminky co kojí tam musí několikrát denně na kojení dojít z hostinského pokoje a pak jít pryč, protože na tom aby byly maminky i s nedonošeňátky spolu se teprve pracuje ☹ ☹ ☹ ☹
A s tebou to zkoušeli od kterého týdne a kolik kil??

simicak
2. dec 2010

@karmenta mala se narodila v nedeli 29+4 a v utery jsem ji mela na klokankovani a ve ctvrtek se priplazila sama k prsu pri klokankovani a lizla si jednou 😵 No a ja ji mela u prsa kazdy den cca 2 hodky prvni dny a pak cely den. Ja dojizdela do nemocnice,ale mohla jsem si klokankovat jak jsem chtela a kdyz byla nejaka navsteva,tak proste dali kolem nahatych maminek plentu a nikdo te nevidel,mela jsi soukromi. Jenze mi zijem v Uk,takze tady je jine. Tady se do nas hustilo byt co nejvic s miminkem,co nejvic klokankovat,co nejvic prikladat. My meli neomezene navstevy.
To nevadi ze bude na lahvi 😉 U nas dok.koukali,ze mala tak brzo projevila zajem o mlicko,ze to je neueritelne a stejne jsme kojeni nezvladli nakonec a prezili jsme to i s lahvi. Ja pak zkousel akojit,jak jsme uz byli doma,mela cca. 4 mesice mala a to se kojila,ale uz mela radsi tu lahev,takze stejne nic. Hlavni je,ze mas mlicko a muze mit tvoje mlicko,aspon do zacatku 🙂 A co ty vis,treba jak bude starsi,tak se prsa jeste chytne,jeste je malicka. Ale zas kdyz ji nemuzes prikladat,tak nevim jak 😖 Za chvili budete doma a budes si delat vsechno jak chces,uvidis 😵

simicak
2. dec 2010

@karmenta kecam,ve stredu jsem sla uz k prsu. Takze mela 3dny,prevezli nas zrovna z JIP do jine nemocnice na jinou JIP,ted jsem si nato vzpomnela. Ale treba kamaradka co byla s nama na pok oji,tak jeji mala byla 35tt a porad se nechtela kojit,dochazela pak na pomoc laktacni poradkyne a pomahala jim a chytla se,jenze jak se chytla kojeni,tak maminka dostala infekci a musela prestat 😖 A vim ze jedny dvojcata,jedno se kojila krasne a druhe nikdy prso nechtelo a bylo na lahvi

karmenta
2. dec 2010

@simicak ☹ máme tady v čr co dohánět ☹ akorát je to běh na dlouhou trať, já se narodila s 1,2kg a mamka říká že mě viděla jen přes sklo, ani nápad přijít k inkubátoru nebo pohladit, natož jakýkoliv větší kontakt.. A ted je to normální 😉 Třeba za dalších 27let bude u nás stejná možnost jako u vás 🙂 Myslím že doktorky a sestřičky by do toho i šly, ale kde když nejsou prostory? Ale zkusím se i zeptat zda by se toto nedalo zkoušet v době, kdy chodí maminky kojit, že bych tam tu třičtvrtěhodinu seděla s malou a čekala co se bude dít, zda bude nějak jevit zájem nebo ne🙂 Ale musím zjistit zda by to malá zvládla, jestli by ji to moc neunavilo.. No zjistím zítra u doktorky, ze mě bude mít radost 😀
Ps. teda co já vím tak tu všichni klokánkují v podprsence a často na tělo dají nějakou plenku, takže mimčo není jakoby přímo na kůži

simicak
2. dec 2010

@karmenta u nas taky klokankovali v podprsenkach,ja nahata,aby mohla k mlicku.Oni ho poznaji po cuchu a jsou jak klokanci,kteri se pro mlilkco taky musi ve vaku doplazit. Urcite ji to neunavi!!! Oni jak jsou u navene,tak proste usnou a nebo nejevi zajem,to je cele o prirode 😉 A neboj,zas tak moc dohanet cesko nema,tady jsou sice sestry desne moc ochotne a mela jsem supr pristup,ale zase lekarstvi hruza. Vzdyt jaj prave kvuli tady tomu pristupu porodila,poslali me domu z krvacenim a kontrakcema,ze to je ok. dali me do blbe nemocnice lezet............no uplne hruzy se dely. Ani mi nechteli ultrazvuk udelat,ze jsem mela mesic predtim 😀 😖 Takze pred porodem hruza,po porodu to bylo supr vetsinou. Ono to je hlavne o sestrach,jak jsou ochotne. Teda aspon tady dok.bylo vse fuk,ti si hlidali krev,dychani,pribirani a pres kojeni,krmeni s lahve,klokankovani byli sestry. A vzajemne si do toho nemluvili.

karmenta
2. dec 2010

@simicak aha, tak tos měla "štěstí" na blbé doktory ☹ co se mě před porodem týče tak jsem doktory ani nevnímala, protože když mi sdělili co mi sdělili tak jsem pak vnímala jen útržkovitě jako "co, kdy, jak".. dokonce si pamatuju že mi každý říkal že těhotenství musí být předčasně ukončeno, ale nějakou větu jako "a mimčo dáme do inkubátoru" apod. jsem čekala marně.. Sice jsem tušila že asi to tak bude, ale když na mě tak vybafli že je to zlé tak jsem se bála zeptat, protože jsem nechtěla slyšet odpověd, kdyby náhodou byla jiná 😒 A ještě vím že tam byla moc hodná sestřička co mi pořád opakovala "to bude dobré" ale vůbec mě to neuklidňovalo ☹
Jako nemůžu si na sestřičky a doktory stěžovat, teda jasně že se vždy najdou "lepší" a "horší", nebo spíš ty co člověku "více sednou", ale celkově bych hodnotila známkou chvalitebně 🙂 😀
Jinak tady, se mi zdá, o všem rozhoduje doktorka, myslím že kdybych se zeptala sestřičky zda můžeme zkusit jen vysloveně zkušebně přiložit tak že mi řekne at se zeptám doktorky. Takže se radši zeptám přímo jí 😀 Jen si říkám aby to nevypadalo že sestřičky nějak obcházím, ale je mi blbé ptát se deseti lidí, tak jdu k "nejvyššímu" 😀
Jinak mi to ale přijde jak říkáš, doktorky se starají spíš o to aby mimčo bylo "fyzicky fit", což je jistě nejdůležitější, ale... ☹

simicak
2. dec 2010

@karmenta no ja si to vyzrala predem. Fakt hruza. Krvacela jsem z placenty,kontrakce a dok.m e poslala na ultr. a tam mi ta pani rekla nasrane,proc ho chci,kdyz jsem ho mela pred mesicem,ze to je na prd,ze se nic nemeni behem te doby,tak jsem ji rekla,ze chcou videt,jestli mimi roste,vyzivuje se atd. a ona rekla,ze to neuvidi - byla fakt nasrana a brutalne otravena A sestra na prijmu mi pri odberu trefila aortu,takze jsem mela celou ruku fialovou a doted mi vibruje,kdyz si prejedu pres tepnu,takze me pak musel jeste jiny dok.kontrolovat ruku kvuli infekce a pak mi zmerila bricho,jestli mimi roste a sekla se o 5cm a rekla,ze neroste,ze bude asi postizene........no hruza!!!! Jak jsem rodila,tak se hadali na sale,ze co tam delam,ze mam byt v jine nemocnici,ze tam nemuzu rodit tak brzo,ale ze uz me nemuzou prevest,por.sestra mi rekla,ze tam nemaji ani inkkubatory a nemaji kde mimi dat a ze mozna umre. A ze at necekam dobry porod,ze i kddyz rodim tak male mimi,tak to je stejny zahul jak pri beznem porodu ( jsem druhorodicka) NO hruza!!!!
Ale pak uz to slo docela,pak od porodu uz jsem natrefovala na uzasne lidi,ochotne. A jak pises,dok.se staraji jen o mimco,nemaji cas na vysvetlovani a povidani. Takze tady prebiraji sestry dulezitou cast a musi maminky udrzovat v psychikc epohode,vychazet ve vsem vstric,vse oni vysvetluji co co znamena atd. a pak jen doktorum hlasi,jak jde kojeni,krmeni,jak zvladaji sani a vse dokupy,co dela maminka s mimcem apod. Ono to je asi i proto,protoze ty sestry tam jsou cely den a dok.jen na vizitu,takze to miminko ani neznaji poradne. Tam jse narazila na jednu kravu sestru,vrchni a i bez konfliktu poznala,ze ji nemam rada a ona asi nemela rada me,jsem ji to dala trosku najevo a to jen jednou male davala mlicko pres tubu a odte doby uz proste s ni nepracovala 😵 A sestry nas nechali asistovat uz 2dny po narozeni,jak zavadeli kanylu,tak manzel ji pomahal v inkkubatoru,prebaloval ji,sestra se ho ptala,jeslti chce a ja asistovala taky pri dalsi kanyle,ocnim testu,usnim.........proste jsem chtela a jim to bylo fuk,spis byl rady,ze vic ruk maji k dispozici. ale jen jsem treba malou drzela,uklidnovala a tak,ne ze bych ji pichala. A nebo jeste jim davali nejaky cukr,aby je to tak nebolelo do pusy,tak jsem ji tim ladovala pres dudlik

karmenta
2. dec 2010

@simicak k první části - hrůza, děs, vím nevím co napsat, akorát že toto je přesně přístup zdravotníků zvaný "na přesdržku"
co se týče druhé části tak to je zas úplně super. to když tady dělají oční vyš. tak vyženou všechny dospěláky z pokoje ☹ přitom nic tak drastického nedělají, tak nevím proč. Já se zkusím víc pídit po tom s čím můžu pomoct jak dají malou z inkubátoru do postýlky, to bude za cca 400g ;)
Tady jsou taky sestry celý den a doktorka ne, má na starosti víc odd. jak jsem pochopila.
Já bych tam tak strašně chtěla být, protože je mi jasné že jedna sestra nemá šanci být pořád u já nevím dvaceti dětí.. A když mimčo brečí, ale nepípá, tak ho z inkubátoru není vůbec slyšet a kdoví jak dlouho třeba leží v počůrané plínce apod.. Krmí se každé 3hod, takže když se pokadí po krmení a bude brečet tak za jak dlouho to kdo zjistí? při dalším krmení? nebo to rozbalují já nevím co hodku? Takhle kdybych tam byla tak má sestra o starost mín, nemusí se chodit dívat, maminky by si hlídaly mimča a přišly za sestřičkou jen když by se něco dělo 🙂

simicak
2. dec 2010

@karmenta,proto u nas byli vsichni radi,ze tam jsem porad. Nemuseli malou prebalovat a ani hlidat a meli o miminko driv. Nekdy mi i sestry dekovali,kdyz meli malo lidi a sestra misto 5ti deti mela na starost jen 4 deti. Jinak jak se to delalo u nas,tak se co tusim 3hodiny krmilo a treba co 3 hod.prebalovalo. U kazde postylky,inkubatoru byla karta a tam byly zaznamy,v koli se krmi,kolik se dava ml.mlika,kdy se meni plina,kdy je pocurana a kdy pokadena plina.....uplne vse v te karte. Ale bohuzel pokud mimi place,tak ho samozrejme nechovaji ☹ To me nejvic nicilo. I kdzy teda vim,ze kdyz meli sestry cas,tak nektere se i potullili,pokud fakt hodne brecelo,ale to byo fakt malokdy.
Dok.maji prave vic oddeleni co vim,maji neonatalogii,pediatricke a pak porody rizikove..........takze fakt litaji jak na kosteti. Skoda ze sestry nedovoli vic pristupu 😉 Ono prave jak jsem tam travila cele dny,tak jsem rozumnela kartam,pristrojum vsem.....a nebyla jsem tak ztracena,vedela jsem presne co se deje a umela rozeznat jakekoliv pipani. Takze jsem pak vedela i kdy je cas na krmeni ostatnich mimnek na pokoji,tak se sestry vzdcyky smali. Ale jak jsem tam sedela pak ke konci 7hod. denne s malou,tak se nudis a poslouchas a vis. A sestry zas jak krmili deti,tak si taky rady povidlay,takze meli na me mooooc casu mi vse vysvetlit a popovidat si ovsem. Takhle jak tam nekdo mohl vbehnout jen na chvili,tak se asi taky nic moc ne dovedeli,jak sestry litali a nemali tolik casu a dok.byli jen na vizite,jinak si s nim nemohl mluvit,pokud jsi nestih vizitu

simicak
2. dec 2010

@karmenta,ono stejne pristup nemocnice nezmenis. Uz vydrz par tydnu a budes mit Viktorku doma,lezet s ni v posteli a na vsechnu tu hruzu treba uz ani nevzpomenes. Ja treba vse hodila za hlavu a vzpominam jen na srandu z nemocnice a stresy a co se delo si vybavuju,jne pokud se me nekdo pta,jinak to jde kolem me! Mala ti kraaaasne nabira,za chvili zacne papat,zas bez jak plus,ze s lahve se deti nauci pit rychleji nez prsa - tak to vysvetlovali mi a co vim,tak mimca z lahve krmene sli domu driv nez kojene 😉 Mlicko to je porad stejne a pak se doma s Viktorkoku budes jen tulit a tulit,ze ji vynahradis vsechen cas v inkubatoru,kdyz to proste neslo 😉 Ja vim ze te to ted desne trapi a mi se to uz mluvi,kdyz jsme doma...me se to taky desne tahlo ty tydny v nemocnici,ale ted mi prijde,ze jsme tam ani nikdy nebyly 🙂 ono je fakt blbe,ze mate navstevni hodiny,takze tamjsou vsichni a vsichni urcite maji na sestry a dok.otazky,takhle u nas kazdy chodil jinak a nebylo to tam tak natriskane. A 400g mate za chvili a budete v postylce a pak uz jen krmeni a sup sup domu 😵

kikimaruska
2. dec 2010

Holky vy jste se rozjely...
Simi receptík vyhrabu zítra...banánky jsou vlastně strojkový pečivo (vytlačovaný strojkem), pak se slepí marmeládou a po obou stranách je máčím pak do čokolády. Děláme to leta a musíme toho mít s lineckým nejvíc...a jako první jsou i tak doslova sežraný 😀
Ohledne přikládání a kojení...na JIRP se to nezkoušelo vůbec, jelikož stav nebyl tak přijatelný a kolikrát jsem ani neklokánkovala, nebo ho musela po chvilce vrátit zase do inkubátoru, jelikož padal s dechem a nezvládal to venku ani s kyslíčkem u nosánku...Klokánkovali jsme též jen s podprsenkou a nahým bříškem, nebo mi ho strkali pod košili 🙂 . Až pak na intermediálu, když měl asi 1500 g, se při klokánkování jednou sám doplazil k prsu, jak píše simi a doslova se mi zakousl do bradavky přes podprsenku, tak sestra hned, že zkusíme kojit. Ale několikrát jsme přikládaly a po chvilince se pouštěl, taky padal s dechem...vysál málo..ale zkoušeli jsme, že jsme se s touto jednou starší sestrou domlouvaly, kdy bude mít ona službu...jelikož běžné chodit kojit nebylo možné a kolikrát i sestry dávaly najevo,že tam překážíme, jednou sem musela přímo odkázat na sestru,že jsme domluvené, když nás jiná nechtěla ani pustit, že se ted přebaluje a krmí...a že si máme chodit v jiný čas! 😒 😠 😠 . Tato jediná sestra se mi věnovala a snažila se, aby něco vypil...i jsme vážily a pak se to zkoušelo i na Krčku, ale vypil max 10 ml...zbytek se dokrmoval stříkačkou a pak postupně lahvičkou. Nakonec jsem dokupovala koj.váhu domu, abych ho vážila atp...ale doma a ani na Krčku pak skoro nic nevypil a hlavně jsem pak s malým celý dny lítala po doktorech a neměla ho kde vážit atp,takže mi rovnou doporučili, než se pul hodiny trápit a i jeho (brečel hlady), tak at odstříkávám a krmím svým mlíčkem v lahvičce...a takto sem to dělala ještě 2 měsíce...do doby, než mu mlíčko nestačilo a předepsali nám dokrm pro nedonošenečky.Takže se vubec nestresuj, kdyby se malý nepřisál a krmila si ho z lahvičky 😉 . No a my odcházeli na 2045 g a měl dávku k vypití 45 ml...Pouští se dítko, až když je schopno 3 dny za sebou vypít celou svojí dávku bez nutnosti dosondování...jakýmkoliv způsobem (kojení MM v lahvičce, Um v lahvičce či kombinace). A muselo se zastavit na váze a pak přibírat-jelikož prý do mlíčka celou dobu přidávali nějaké vitamíny na růst...a ty se ty 3 dny před odchodem uplně vyřadili...a dítko si muselo poradit i bez nich...

kikimaruska
2. dec 2010

No a ohledně péče o prcky a spolupráce maminek...už jsem to tu psala, ale u nás teda nula. Jednou v životě sem malého přebalila, a to díky jedné mladé sestře, která viděla, jak moc bych to už chtěla poprvé zkusit, když jsem se ji ptala, jestli můžu také...a že bych chtěla i vidět, jak se to dělá...jelikož jsem prvorodička, kurz sem nestihla žádný, jen knížky (ptala jsem se, když jsem si tady tenkrát přečetla, že je to v jiných nemocnicích možné...koupat, přebalit, krmit). Tak mi ho vyndala když byl čas a koukala a já přebalila,oblíkla, ona chválila.Pak že ho nakrmíme stříkačkou a jiná sestra nás chtěla vyhodit, že překážíme, že se jde krmit, že tam nemáme co dělat a jen je zdržujeme od práce ☹ a ta sestra ta hodná mě odvedla zpátky, že si to vyřídí a že si ho nakrmím...tak jsem krmila, tamta na mě čuměla jako vrahoun 😠 a myslím, že tu mladou pak taky slušně sjela, když jsme odešli ☹ . A pak nikdy více nic...ani koupání, prostě vubec nic. O své miminko jsem se mohla začít starat až nástupem na Krček... ☹

simicak
2. dec 2010

@kikimaruska to zni skvele ten recept. Banan,cokolada,marmelada...........mnam mnam kombinace. Tak pak posli,to budu urco zkouset,jen teda nemamdoma ten strojek,tak budu nejak jiank vymyslet 🙂
Ja prave jak jsem viki davala k prsu,tak ona pak nechtela sat a mliko pila,protoze mi porad teklo a ona jen otevrela pusinku a pila to jak to teklo 😀 Tak pak se dok.nastvala rikala ze ne,ze to pije jak kdybych byla hrnek a ze se pak nechce kojit,bo je lenoch pohodlny 😀

No nic,jdu spat,at se rano probudim Manzel psal,ze uz taky blije v praci,takze to chytil od Viki,ta ale od rana neblila,tak snad to nechytne Veru..........my si to vzdycky vsichni predame 😖 Jo a loutky jsem nasla a jsou krasneeeeeeee

kikimaruska
2. dec 2010

Jasně, napíšu...a strojek si taky leta pujčujeme 😉 , pa pa