Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

karmenta
2. dec 2010

@simicak "vydrž pár týdnů" to je hrozná představa ☹ zato "šup domů" zní líp 🙂
Njn, v nejhorším aspon ta lahvička, hlavně aby bylo mlíčko 🙂
@kikimaruska to jsem četla že se tam přidávají určité látky, ale nikdo o to mdoted neřekl, asi to berou jako samozřejmost a ani to nesdělují, nevím ☹ Vypil 45ml? můžu vědět jak dlouho trvá tuto dávku vypít? Malá má ted sondou 24ml, ale to je raz dva, že 🙂

kikimaruska
2. dec 2010

Simi...jinak nebydlíme na horách, jsme tak střední poloha, myslím 640 m.n.m....ale tady je kalamita po celý republice 😅 ...a k tomu přes den mráz -12 a hlásí na víkend ještě větší mrazy...brr
@karmenta :tak o těch vitamínech a lécích jsem taky nevěděla vubec nic! Víš kdy a jak jsem se to dozvěděla? Od té kamarádky , co jsem s ní byla od rizikovky po Krček...a ta už jednoho klučíka nedonošeného měla...a ta mi to všechno říkala! 😒 a já se příp.pak ptala dr.jestli to tak opravdu je a co a jak. No a veškerý diagnozy, vyšetření atp.jsem se dozvěděla přesně až předáním několikastránkové propouštěcí zprávy a zprávy o novorozenci při odchodu domů...tam jsem se i dočetla, jaké léky, co...kolikrát měl apnoe, zástavu srdce a další komplikace během léčby...

karmenta
3. dec 2010

@kikimaruska jj, ať žijí spolupacientky, ty nainformují nejvíc. 🙂

bera28
3. dec 2010

Tak co Simi, žiješ nebo tě sežral pavouk? 😀

Karmenta, v Podolí dávali dětem gázu namočenou v mm. Kubajzovi se potom vždycky zvedal žaludek 😖 Nikde nemáš psáno, že když ještě nepřikládáte, že se kojení nepodaří a půjdete domů s lahví. To je fakt strašně moc individuální. U nás se taky s přikládáním nepospíchalo a Aneta se pak chytla hned. A to se jí střídala sonda, kojení, lahev. Naprosto plynule přecházela z jednoho na druhé. A z porodky odcházela plně kojená s dávkami 80- 110 ml 😉 Takže netruchli, nic není ztraceno!

Holky, svišti mají novou hitovku a já mám klid neomezeně dlouhou dobu 😵 😵 Včera dostali puzzle s Večerníčkem a skládají a skládají a skládají...:

https://www.youtube.com/watch?v=6c2Gl_mXKkg
majucha
3. dec 2010

@zabka85 tak u nas to vypada na 28+6 tedy na pondeli... Jedu si pro tasku a odpoledne dostanu prvni kortikoidy. Jestli bude mit 700 budu stastna, odhad je o dost mensi ☹

denisee
3. dec 2010

majucha: držte se!!!!moc na vás myslím.

bera: Anetka je opravdu šikulkááááááá 🙂 má to poskládaný za chvilinku. Vojta jak to video viděl si bežel taky pro skládačku, jenže on všechno složí jednou a stačí, nevydrží u toho. A teď mi tu říká" Mami, ještě děti pustit" 😀

adajar
3. dec 2010

@karmenta Kdepak ze je mala v jake porodnici??? Ja teda si na neonatologii nemuzu stezovat nas nabadali hned druhej den at si ho nakrmime a prebalime a tak. A klokankovali jsme hned jak to slo. Jedine kojeni nam rekli ze nejdriv od 32tt a to z odsateho prsa a pak od 34tt normalne, ale ja nememla moc mlika no. Takze jsme sli domu napul s kojenim a napul s flaskou a normalne mu to nedelalo problem.
Ale jak ctu ja mela silene stesti na porodnici i neonatologii.

adajar
3. dec 2010

@majucha budem moc drzet palce.

Agrousku krasne videjko.

adajar
3. dec 2010

Jinak bananky taky delam ja uz je mam hotove jen je namocim v cokoscce. Jinak ja uz mam napeceno jupiii.

adajar
3. dec 2010

Jinak Danysek ma laringitidu a k ranu se nam pekne dusil. Ja uz chci klid ach jo. ☹

bera28
3. dec 2010

Majucha, tak ať to zvládneš ty i Ríša. Držím pěsti!

Adajar, uff, to teda musela být noc ☹

Denisee, jj, Anetka skládá vcelku rychle, ale Kubajz je tam na držení a podávání dílků 😀

Tak koukám, že Simi asi opravdu sežral ten pavouk 😖

argousek
3. dec 2010

@bera28 super video, Kubajz je typickej chlap, že " RADIL"

jinak my jsme na tom jako Vojtík od Denisy, Adámek složí jednou a hotovo 😝

@majucha Držte se 😉

maatkka
3. dec 2010

@majucha mne je to vazne tak strasne luto ze to ani opisat nedokazem!!! 😢 stale na vas myslim... a velmi velmi veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi prajem aby vsetko dopadlo najlepsie ako len moze... nech sa vam vyhnu vsetky problemy a nech malicky rychlo rastie aby ste mohli byt co najskor vsetci spolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
simi ☹ to co vam tam blbne za virus!?! nech uz je dobre!!!
bera nic si z toho nerob - u mna by pecenie dopadlo rovnako 😉 (a tie "chlapske" prace tiez 😀) lenze ja neviem ani varit 😒 este ze mam mm - on je taky vsestranny 😀
a video so skladackou je uplne super 🙂 Anetka je sikulka a akiii su krasniii obidvaja 😵 😵
adajar drzim palce nech sa uz ziadny zachvat laringitidy neopakuje!!! ja si este pamatam ten stres ked sa mi zacala Lilinka dusit v noci... nastastie odvtedy nic (klop-klop-klop)

maova
3. dec 2010

@majucha držím moc a moc palce, aby bylo všechno v pořádku a miminko v inkubátoru hezky rostlo bez velkých problémů. Je mi to moc líto, že si to musíš všechno procházet znovu. Myslím na vás.

majucha
3. dec 2010

holky díky, pokud se nic nepřihodí, bude to to pondělí, už jsme se s doktorem domluvili... a už mám první kortikoidy. Je to vážně asi osud, proto věřím, že to prostě musí dopadnout dobře, Míša se narodila 12.6.08 Ríša by měl být 6.12. navíc téměř na den ve stejném termínu jako ona, i počet dnů, kdy jsem minule byla nebo teď měla být v nemocnici je zase 13, všechno jak přes kopírák, "jen" váhu má nižší, jemu je hůř a mě fyzicky líp než minule...

simicak
3. dec 2010

ahoj holky,ja problila a prosr.... celou noc,vsechno naraz a ted vstala. Manzela poslali zpatky z prace,toho to chytlo tam a k tomu horecky,vikous sice uz neblije,ale prospala az do 1odpoledne a konecne sihraje a snedla konecne polivku. Ja jeste nic,protoze me boli i vlasy na hlave.

@bera28 ten pavouk me beztak uhranul tim pohledem a ted budu zvracet a zvracet,zato ze jsem ho vzbudila!!!!!!!!

@majucha drzim moooooooooooc palecky a at to oba zvladnete!!!!!!!!!!!!

vladimuraz
3. dec 2010

@ majucha, moc držíme palečky, ať je všechno v pořádku a bez komplikací. Musí to být psychicky náročné, všichni se držte!!!

Jinak zdravím všechny, já teď nějak nemám co psát, u nás vše při starém, Klárka zlobí, Hyneček ne (i když teď bojujeme s večerním usínáním, bez řevu se to neobejde). Teď jsme v inkubační době neštovic, fakt povedený vánoční dárek zřejmě dostaneme. Hodně se bojím, jestli to dostane Hyneček, jak to ponese. Cvičíme Vojtovku, ale on je pohodář, někdy pase krásně, někdy vůbec. Většinou ho dám pást, jdu něco dělat, Klárka ho hlídá a řve: mami, leží jak placka 🙂 Já jsem momentálně nemocná, mám střevní chřipku, ale řádnou, a k tomu i horečky.Nemůžu na nic reagovat, nemám všechno dočteno, jen @ denisee bych chtěla říct, že mi také kolem 20.tt začalo tvrdnout břicho a tvrdlo až do porodu, někdy i 20x za hodinu a přesto jsme to dotáhli 😉
Všichni si v neděli užijte Mikuláše a čertíky, dětem přeju bohatou nadílku. My už jsme měli Mikuldu 2x, obešlo se to bez breku a i s básničkou, takže dobrý. Klárka dneska vyrobila ve školce čertíka, je docela šikovná. A příští týden máme besídku, asi budu slzet 😉

vladimuraz
3. dec 2010

Ježiš @simicak, Ty taky? 😀 Že by střevní chřipka napříč Evropou? 😀 😀 😀 Já trpím jako pes 😝 A to jsme chtěly jet zítra s babama shopovat do Prahy, užít si trochu ten předvánoční shon a vypadnout od dětí a já jim takhle ten advent úplně zkazím 😖

Všem moc děkuju za milé komentáře k fotkám na FB 😉

simicak
3. dec 2010

@vladimuraz kamoska psala,ze uz horeckuji a prujem taky vsichni. je to nejaka vrazedna chripka,mi nikdy nebylo tak blbe!!!! Krasneeeee fota,maly ma stejnou fotku s tema prstama v puse jako Viki 🙂 Tak se brzo uzdrav,u nas je tatinek nastesti doma do pondeli,tak se muzem stridat s detma. Ale nechci videt tu vyplatu pred vanoci ☹

bera28
3. dec 2010

@argousek, to je přesný - prostě RADIL 😀

@majucha, to je teda náhoda, takhle číselně to sedí s prvním porodem. Fakt strašně mooooc držím palečky a myslím na vás.

@simicak, @vladimuraz - holky, tak se dejte brzy do pohody. To musí být teda fest hnusná chřipajzna 😒 Ale třeba jak rychle přišla, tak zase odejde. A pak budete mít v bříšku víc místa na vánoční cukroví 😀
Vladi, a jak to zvládá Klárka ve škoce zdravotně? Kubajz pořád chrchlá, někdy víc, někdy míň. Aneta je dobrá. A Hyneček je teda mazlíček k sežrání 😵 😵 😵

susika
3. dec 2010

ahojte žabky🙂))tak ako?

karmenta
3. dec 2010

@adajar Jsme v Brně na Obilňáku.

Jinak jsem se ptala na tu vatovou tyčinku, gázu apod. namoženou v mléce a bylo mi řečeno že o tom nic neví, že ony tak kápnou stříkačkou kapičku mlíčka do pusinky, ale já nic ☹

karmenta
3. dec 2010

jo a ještě jsem zapomněla - vážíme 1210g, je nám 38dní a dnes nás odpojili od monitorů, ležíme v inkubátoru a hlídá nás jen monitor dechu.. Byla jsem teda docela překvapená, přijde mi že na jednu stranu říkají že Viktorka je nezralá a že se mám připravit na všechno a na druhou stranu ji sundají tak malou z monitorů.. Moc nadšená z toho teda nejsem ☹ 😒 😠

argousek
3. dec 2010

@karmenta já byla taky na Obilňáku, oni tam myslím budou končit a bude se to všechno stěhovat do Bohunic, ne asi hned ale tak do pár let asi jo, teda mně to tenkrát tak říkali. Podle toho, co píšeš, tak se to tam vůbec nezměnilo 🙄 Na Jipce byli všechny sestry moc hodný, jedna taková příjemná černovláska (taková moc hezká) mně taky nechala přebalit a nakrmit, jinak ne. Nejlepší byla ta vrchní sestra Ferdusová, ta byla hrozně hodná (kdyžtak jí pozdravuj od Hájků s Adámkem). No a doktoři - ta Matušková byla taky hrozně hodná, ta podporovala hrozně kontakt s dětma. Pak tam byl ještě jeden takovej příjemnej plešatej a snědší a ten byl taky hrozně hodnej, asi nejlepší. No a pak tam byl ještě jeden takovej mladej černovlasej a ten byl hroznej. Ten vždycky psal čerta na zeď, nikdy se ty jeho prognózy nevyplnily, byl takovej studenej a emočně vůbec nepodpořil ☹

argousek
3. dec 2010

@susika jak my? Ty napiš jak se máte? Jak probíhal porod a všechno kolem a jak se vám daří a hlavně nějaké to foto 😀

argousek
3. dec 2010

@susika jéé Zuzi teď jsem shlédla fotky kráááásnej klouček 😉

simicak
3. dec 2010

@karmenta to jsou uzasne zpravy,ze vas odpojili 😵 😵 😵 😵 To znamena,ze ma tlak a vsechno uz v poradku,monitor dechu je jen kvuli bezpecnosti,natom bude az dokonce. Takze ted vam uz zbyva nabrat par g. at muze do postylky a hned jak zacne pit mlicko jdete domu 😵 😵 To muze byt hned. My se krmit nechteli a pak z niceho nic se chytla a sli jsme 😉 Viktorky jsou proste sikulky 🙂

Me uz je lip,k veceru zacla Verunka blinkat,ta uz je posledni na rade a oksnad uz budem. A vsichni jsme to meli 24hod.sileny virus. Sice hnus,ale aspon se to netahlo.

simicak
3. dec 2010

@karmenta,to oni maluji certy na zed porad,nase Viki nemela zadne problemy nic a stejne vzdycky rikali,ze nikdo nevi,jak natom bude. A jednou mi nase fyzio rekla,ze to se ale nevi a nikdo to nezaruci ani u donosenych deti. Jen u tech nedonosencu jsou vetsi sance 😉 Mala bude urcite sikulka,kdyz to vsechno tak krasne doted zvlada.

petraguerra
3. dec 2010

Ahoj holky Majucha je mi moc lito,ze zase budes muset projit nervama i s druhym mimcem ☹ Verim ,ze to oba zvladnete a urcite vse dobre dopadne,moc na vas myslim.
Karmenta super zprava,ze je Viktorka bez pristroju 🙂 Jak pise Simicak mela by jen zacit pit a muzete jit domu+jeste ji musi vyndat z inkubatoru. 😉

Simco to jsis taky hezky uzila s tim porodem tedy to je des 😖 Ono jim trebas muze vadit,ze jses cizinka,ja obcas v praci mam taky nekoho komu to vadi i kdyz si myslim,ze delam svou praci lip nez skotky.Oni jsou prasata do jidla pichaji prstama olizujou ze zakusku kremy...atd.A kdyz lidi obsluhujou tak nikdy nemaji rukavice i kdyz je nosit maji 😒Me by tady nikdo na jidlo do restaurace nedostal 😖At je vam brzy lip vy sragorky 😀Jo a stehujeme se protoze mame hnusnej barak ten co tam jdeme je nove opravenej nikam netece,neni plisen v koupelne,...atd,jsem rada,ze nas vybrali ze 3zajemcu.Jeste,ze jsem tak sympaticka a vzdycky kazdeho obslouyzim s usmevem ta baba me zna z obchodu.

Argousek ten Adamek se na tech lyzich drzi -ja by jsem byla porad na zemi,trebas o nem nekdy uslysime v tv ze z nej bude slavnej lyzar 😀Kolik meri me se zda strasne velikej... 😕

Bera to je kibic ten kubik krasne to slozili to Mates tak hezky do otvoru neposklada ☹My mame snehu porad dost i kdyz dnes tolik nesnezilo.Mrzne .

Fajn Didka holt ma nejradeji maminku....trebas se to poda a zase se bude do skolky tesit. 😉
Kiki krasne fotky,snehu mame vic nez vy asi bylo skoro k metru a ted tedy je urco pres 50-60cm,

Mates holky zacina opakovat hodne to co delam ja.Ja na nej rvu jako lev a on se toho boji a zaroven se mu to libi,a dnes zacal taky rvat i kdyz potichu ale opakuje jako to rvani.Taky piorad ma ty hleny jako Kubik uz to ma od asi12.11. bylo to lepsi a uz zase je nachcipanej 😖 Jeste ani nebylo kdy ho ockovat na tu chripku 😒 Pristi ctvrtek ma plicni tak uvidime co reknou.Francisco byl v tunelu vcera ma bouli na obliceji u ucha,tak lita po dr taky vypada to asi na nejakou uzlinu...uvidime az budou vysledky.Jsem se bala aby to nebyl nador-rak.lymf.uzlin.JKamosce na to umrel manzel.Jinak doufam,ze pristi tyden panimama odleti normalne s tema letama tedy jsem na vazkach 😖

simicak
3. dec 2010

@petraguerra aha,to to chapu,ze se stehujete pryc 😉 Jim nevadilo,ze jsem cizinka,zrovna ti co vse zadupali byli cizinci 😀 😀 Ten co zadupal krvaceni byl pakistanec chytry a co me blbe napichla byla nekde z Afriky 😖
Nam porad snezi a letiste zavvrene,skolky,skoly zavrene a volali mi ted vecer i s baletu,ze kvui snehu zavrene. Takze drzim mamince palce,at vzlitne!!!!!!! Bude to asi o nervy. no a kdyz nebude moct,tak muze zustat,ne? Pracuje nebo uz je v duchodu? Akorat jestli budes muset kupovat novou letenku,tak to bude asi palka na vanoce 😖