Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
12. jan 2011

@jecidlo naaaaaaadherna fotka!!! KRASNA nevesta 😉

sarik1
12. jan 2011

Díky holky za rady... ja mám strach jak to budu zvládat, ale udělam maximum pro moje milovátka....už se těším na pátek, to nám pustěj Adélku konečně domu.... byla u nás doma z porodnice měsíc a pak byla dušná a je od 30.12 v nemocnici :( měla inhalace.... no s tím krvácením uvidíme.. nám nic k tomu neřekli, prej je to velmi mírný, 2 stupen je ještě prej v pohodně a zjistí se až dýl, co bylo zasaženo, ale 4.2 jdeme na UZ mozku...

Bera28 Jak si to všechno zvládala, já mám z toho strach... od zítřka po první rehabilitaci nám to začne..

simicak
12. jan 2011

@sarik1 neboj,urcite to vse zvladnes a at je Adelka brzo doma 😉

jecidlo
12. jan 2011

dik holky se cervenam🙂 😅

bera28
12. jan 2011

@simicak, prosím tě a z jaké školy, resp. typu školy to je?? Já jen abych ti mohla podat co nejpodrobnější info 😉 Třeba totiž překlad vůbec potřebovat nebudeš 😉 😉

bera28
12. jan 2011

Sarik, no jak bych to zvládala, blbě 😀 Jestli myslíš cvičení, tak to byl vopruz, ale zase jsem byla přesvědčená o tom, že to pomůže, takže jsem fakt cvičila s oběma a myslím, že i poctivě. Měla jsem to štěstí, že jsem s Anetou Vojtila jen 7 měsíců, zato s Kubou rok a půl. Ale to už byla zívačka, páč to bylo jen s jedním a pak už jen 3x denně. nakonec už jsme nedělali ani Vojtovku, ale takové balanční cviky na balonu.
Hlavně chtěj od doktorů fakt podrobné info v jakém centru krvácení bylo. Abys věděla, na co se připravit. My od začátku věděli, že bylo zasaženo centrum pohybu dolních končetin, takže já vojtila jak divá 😀 😀

simicak
12. jan 2011

@bera28 😀 😀 😀 😀 ted jsem zapomnela nazev skoly. Je to v Ostrave porube,stredni odborna skola a stredni odborne uciliste pro tel.postizenou mladez ( tusim,ze nazev uz zmenily) obor - socialne,humanitarne - vychovna cinnost. Nebo tak nejak to je. Mam maturu z psychologie,pedagogiky,specialni pedagogiky,humanitrani vychove,pravo a socialni politiky.
Jak to myslis,ze bych ne potrebovala preklad?????

simicak
12. jan 2011

Jo a holky,nase Vikuli uz spi ve velke posteli 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Proste nechtela do postylky a chtela na velkoku,prvni se drala k Verunce nahoru na poschodvku,pak ale teda se smirila,ze dole je taky dobra postel 😀 Prvni noc nechodila,ale musime teda cekat az usne,jinak by utekla,ale vstava brzo. No to je i tim,ze dva tydny spali holky se mnou. Oni kdyz spi sami,tak vstavaji po pate a kdyz se mnou,tak vstavaji okolo pul osme 😵 😵

simicak
12. jan 2011

@bera28 tak se to jmenuje stredni skola profesora dok.Matejcka

bera28
12. jan 2011

@simicak, níže uvádím postup ověřování listin vydaných nebo ověřených úřadem/orgánem ČR pro jejich použití v cizině:
"Má-li být v cizině uznána veřejná listina, kterou vydal nebo ověřil v rámci své pravomoci a působnosti orgán ČR, nebo která byla před ním podepsána (dále jen "listina"), je ve většině států třeba, aby tato listina byla opatřena vyšším ověřením příslušného orgánu státní správy ČR a následně superlegalizována zastupitelským úřadem státu, ve kterém má být listina použita. Výjimky z povinnosti superlegalizace vyplývají z mezinárodních smluv.
Vyšší ověření připojí k listině na žádost občana nejprve orgán státní správy nadřízený orgánu, který listinu vydal, popř. jiný instančně nadřízený orgán. Následně připojí své vyšší ověření na listinu příslušný odbor MZV ČR. Nakonec listinu ověřuje zastupitelský úřad státu, ve kterém bude použita. Ověření na zastupitelském úřadě cizího státu se označuje jako superlegalizace. Výjimka z povinnosti superlegalizace platí, pokud listina má být použita ve státě, se kterým má Česká republika uzavřenu příslušnou bilaterální smlouvu.
Je-li stát, kde bude listina použita, smluvní stranou Haagské úmluvy o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin ze dne 5. října 1961, provádí MZV konečné ověření listiny formou tzv. apostily, pokud je tato listina vydaná orgány státní správy nebo jinými orgány. U listin vydaných justičními orgány a listin vydaných nebo ověřených notáři provádí konečné ověření Ministerstvo spravedlnosti ČR.

K nejčastěji ověřovaným listinám patří:

1. Matriční doklady (rodný list, úmrtní list, oddací list) a vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství)
2. Doklady o studiu
3. Zdravotní doklady
4. Rejstřík trestů
5. Obchodní listiny (faktury, osvědčení o původu zboží atd.)"

Takže tento postup je v případě, kdyby po tobě opravdu chtěli předložit maturitní vysvědčení v angličtině.
Ono existuje tzv. uznávání kvalifikací a uznávání vzdělávání mezi členskými státy EU. A ne v každém případě je třeba předkládat doklad v cizím jazyce.

Pokud potřebuješ vysvědčení doložit z důvodu uznání dosaženého vzdělání, tak to v ČR upravuje Školský zákon takto:
§ 108
(1) Absolvent zahraniční školy, který získal doklad o dosažení základního, středního nebo vyššího odborného vzdělání v zahraničí (dále jen „zahraniční vysvědčení“), může požádat krajský úřad příslušný podle místa pobytu žadatele o
a) vydání osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení v České republice, nebo
b) rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v České republice (dále jen „nostrifikace“).
(2) Osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení vydá krajský úřad v případech, kdy je Česká republika vázána mezinárodní smlouvou o uznávání rovnocennosti dokladů o vzdělání se zemí, kde je zahraniční škola zřízena a uznána. Pokud ze zahraničního vysvědčení není patrný obsah a rozsah vyučovaných předmětů, předloží žadatel také rámcový obsah vzdělávání oboru, v němž dosažené vzdělání získal.
(3) Pokud Česká republika není vázána mezinárodní smlouvou o uznávání rovnocennosti dokladů o vzdělání se zemí, kde je zahraniční škola zřízena a uznána, krajský úřad rozhoduje o nostrifikaci na základě předloženého originálu zahraničního vysvědčení nebo jeho úředně ověřené kopie. Pokud ze zahraničního vysvědčení není patrný obsah a rozsah vyučovaných předmětů, předloží žadatel také rámcový obsah vzdělávání oboru, v němž dosažené vzdělání získal.
(4) Pokud mezinárodní smlouva nestanoví jinak, pravost podpisů a otisků razítek na originálech zahraničních
vysvědčení a skutečnost, že škola je uznána na území státu, kde bylo zahraniční vysvědčení vydáno,
musí být ověřena příslušným zastupitelským úřadem České republiky a dále ministerstvem zahraničních věcí
státu, v němž má sídlo zahraniční škola, která vysvědčení vydala, popřípadě notářem na území takového
státu. K žádosti se současně připojí úředně ověřený překlad dokladů o vzdělání uvedených v odstavcích 2
a 3 do českého jazyka. V případě dokladu o vzdělání vydaného ve slovenském jazyce se překlad do českého
jazyka nevyžaduje."

V Anglii musí být toto upraveno také nejspíš pod Ministerstvem školství (pokud se jedná o uznání vzdělávání) a tam by měli mít rovněž detailně popsáno, které instituce ti maturitní vysvědení ověřeí a uznají jako rovnocené s některým typem vzdělání v GB.
Kdyby ti z toho nebylo něco jasného, tak písni.

simicak
13. jan 2011

@bera28 naprosto vycerpavajici 🙂 A jsem na pul jelen. Ja si nasla urad,oficialni anglicky,ktery po predlozeni prelozene a o razitkovane listine ( certifikatu o vzdelani) ti posle presne jaky mas level nebo uznani tady v Uk. Ted se mi ozvla holka,co dela pro cechy a anglii preklad a napsala ze dostanu i razitko od pravnika affidavit - co to je affidavat?? To mi bude stacit?
Ja si budu dneska nebo zitra volat na college a pujdu se tam zeptat jak to vlastne je,protoze uz mi z toho uplne duni v hlave 😖 Jent teda vim,ze Uk z Cr ma haagskou umluvi,to jem si nekde uz vycetla.

A taky mam dobre zpravy,psala kamaradka a nasla mi vic kontaktu k postizenym detem,tak dnes volam,nasla mi dalsi 3 tak drzte palce at mi nejaka vyjde. Jsou to spsi neco jako ustavy,skoly kde maji deti od 2-16 let a z toho ta jedna je pro slepe deti a vse docela kousek,mam strach tam volat.
A Viki spala druhou noc ve velke posteli a nechodila a spala do pul sedme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 My snad zrusime za chvili postylku 😵 ( potrebujem kvuli mista,mame v pokjiku masivni poschodovku,nabytek a plus postylku velikosti det.postele)

simicak
13. jan 2011

@bera28 moc moc moc moc dekuji 😉 Si muj osobni urednik ted 😝 😀

tanav
13. jan 2011

@jecidlo
jéééj , Vy ste krásna rodinka. Si veľmi pekná žena. 🙂

mila01
13. jan 2011

Dobré ranko,teda vlastně dopoledne.Tak trčím na poradě a fakt mě to dneska nebaví.Máme pauzu,všichni šli kouřit,tak mám aspoň chvilinku.

Ječidlo - jste opravdu krásná rodina,ta fotka je taková pohodová,fakt dost dobrý. 😉 😉

Bera - teda ty máš přehled.Jaká je prosím tě tvoje profese?Nějak mi to uniklo.

Simicak - mrzí mě,že nevyšla ta práce,moc bych ti přála,aby se to změnilo.Je to pech.Doufejme,že najdeš ještě něco lepšího.

bera28
13. jan 2011

Ahoooj holky 🙂
Ty jo, my se všichni dnes vzbudili v 8,30 hod. 🙂 🙂 🙂

Simi, affidavit znamená místospřežné prohlášení . Ale to by ti potvrzovali něco, co nemůžeš doložit, takže mi to spíš v tomto případě připadá jako jiný výraz pro ověření. Každopádně postupuj podle toho oficiálního úřadu nebo se můžeš zkusit ještě informvat na zastupitelském úřadu ČR u vás, tam by měli být schopni ti poradit a případně i něco vykomunikovat přímo s ČR (pokud by to bylo třeba). Důležité je, aby ti ověřili že dosažené vzdělání v ČR odpovídá určitému typu u vás. A pak už budeš úplně v pohodě 😵 😵
Vidíš, to bylo jasný, že na tebe nějaká další nabídka čeká 🙂 🙂

Milo, neboj, porada uteče 😉 Já se živím, teda spíš jsem se živila 😀 marketingem v jednou bankovním ústavu 🙂 , ale ještě jsem si při práci vystudovana VŠ - hospodářská politika a správa, konkrétně VS v EU🙂 Takže tak 🙂 🙂

petrach
13. jan 2011

Milo tak spon si říkej,že když se to nehorší..je to dobré..vím že čekáš pořád tu krásnou zprávu..je mi to líto..
jecidlo na té fotce bych te nepoznala..ty jsty teda kočka 😉 tobe to tehulkování delá vyložene dobře..moc pekná rodinka

Adelce přeju,at je zase brzo doma u maminky...to je pořád trápení..musí to byt težké,byt doma a nemoct byt s ní...tak se drž

Kiki jedeš na srazík s BC??, já to furt řeším..jestli to dáme nebo né..myslím cestu..autem to nedám,leda busem,.vlakem..

Simi bude určite lepší práce..zase nemuže všechno vycházet..jestli me chápeš.. 😉

sarik1
13. jan 2011

@bera28 Tak jsme dnesna dopadli tak, že se doktroce na rehabilitaci zdál trochu dušný... tak nás hnala pro sychr na kontrolu do nemocnice, jediného co řekla, že už by měl zvedat víc hlavičku takže pozpátku bude a Vojtovka nám prý na 100 procent nemine... ale to nevadí... zítra už nám vrátí Adélku domu a až budou na 100 procent OK, tak se tam máme ukázat..... takže pocity smíšené... a to sem si říkala, jak už krásně zvedá a udrží hlavičku..

karmenta
13. jan 2011

@vlcek dík za tip, poslala jsem manžu pro probiotický kapky Biogaia, tak uvidíme 🙂

simicak
13. jan 2011

Ahoj holky, tak maturu mi neuznaji,takze to nebudu ani prekladat,zkontrolovala jsem si ten online kurz a ten je v poradku a uznaji mi ho pak pri zadosti na praci,tak zacnu tady to. Misto na praxi zatim nemam,jsem dnes volala dalsi dve a byli pekne neprijemni idioti. Ale ziskala jsem cislo,co maji pod sebou veskere info o skolkah,kurzech pro skolky atd.,tak si tam zitra jeste jednou zavolam a zjistim,jak se bude presne jmenovat ta moje pozice,kdyz zadam o praxi,prootze to je zas pod jinym nazvem. No jsem cely den na telefonu,hruza a stejne jsem z toho cela jalova 😖 Ale aspon se neco hybe konecne.

@sarik1 nase Viki v tom veku hlavicku moc nezvedala,zvedla ji jen trosku a asi na 5 vterin 😉 A to nezvedla ani uplne nahoru,jen tak,ze koukala do koberce pri paseni a i tak jsme vsechno dohnali a mi i bez cviceni. Tak drzim palec 😉 Zatim se nestresuj,to vubez neznamena,ze by meli byt pozadu. Uz jsme to tu kdysi probirali,hodne deti dlouho nic nedela,vyvoj s toji a pak behem par tydnu to zas dozenou. Bud trpeliva 😉

kikimaruska
13. jan 2011

Ahojky všem
@petrach -on už je zase srazík s BC? To ani nevím.Já na Café nechpdím...takže fakt o tom nic nevím...máš někde odkaz, kdy kde, co..?Díky 😉
@jecidlo no nádhera 😵 opravdu krásná rodinka...a ty dětičky Tii už tak vyrostly 😅 🙂
@bera28 tyjo ty jsi opravdu znalá...tak to vím,kam se obrátit 🙂.Pak spolu probereme příp.víc i ty lázně...co a jak a i to nárokování atp.Taky se bojím, zda by je Jakubovi vubec schválili...navíc ta moje pojištovna co nepřidá na nic...pořád řeším zda od Ministerstva vnitra po skoro 20 letech mám pláchnout třeba ke Všeobecný,která přispívá na dost věí, co tak vidím...

kikimaruska
13. jan 2011

@simicak a holky v zahraničí, já vás obdivuju, jak to zvládáte...cizí země a ještě i cizí jazyk a všechno 😵 Ikdyž já mám spolužačku v Irsku, na škole měla problémy s jazykem, jela na brigádu a už je tam skoro 8 let a má i super chlapa,tamního Ira...a jak mluví. 😀

argousek
13. jan 2011

@jecidlo téda krásná svatební fotka, jste moc hezká rodinka a ještě až tam bude třetí svišťák, fakt krásný. Gratuluju 😉 Jinak ještě k těm lázním, mně napadlo, jestli by ti doktorka nenapsala, že jste soukromně chodili na hipoterapii. My než jsme šli do lázní, tak jsme taky vlastně žádnou rehabilitaci, kromě hipoterapie, kterou jsme si platili sami, nic neměli. A to vám nemůžou dokázat, že jste na to nejezdili, když jste si to sami platili.

@petrach napiš mi prosím do IP, jaké dáváš Elin ty vitamíny na to soustředění Dík
Třeba se to s manžou časem upraví a zase k sobě najdete cestu. A jakej byl vlastně důvod, že jste se odcizili? Bylo to z tvé nebo jeho strany. Nevím, jestli jsi to tady už nepsala a nevím, jestli to sem chceš vlastně psát. Jestli ne, tak to nech bez odezvy 😀

@simicak budu držet palce, ať ti klapne nějaká ta práce.

Holky omlouvám se, že vás tady zanedbávám, ale Štěpán jak si stoupá, tak nějak nestíhám. Navíc se snažíme pořád s Adámkem něco procvičovat, odpoledne ven na procházku a večer jsem na odpis 😅

bera28
13. jan 2011

Sarik, tak jak jste dopadli v nemocnici?? A Vojtovku zvládneš, uvisíš. Hlavně když člověk ví, že to za to stojí 😉

Simi, a tu maturu to nechtějí uznat v potenciální práci nebo ve škole??

Kiki, a proč myslíš, že by lázně/ozdravovnu Kubíkovi neschválili?? Vždyť on často marodil s průduškama, ne? A nejsi třeba alergik?? To by se taky hodilo jako argument🙂 🙂

Argousku, to je jasný, že máš hoňku. A kdy razíte k té doktorce ohledně diagnozy Adámka? To už se blíží, ne??

Holky, dneska byla v Sama doma ředitelka a primářka z té ozdravovny, kam jedeme. Jenže jsem vůbec nestíhala, co tam říkaly, tak si to jdu pustit teď.

jecidlo
13. jan 2011

holky jeste jednou dik, jste fakt mile 😵 ale vsak se kosmeticka nadrela! 😀

argousek; neco podobneho mi radila i Bera, no my jsme ale opravdu meli soukromou rehabku parkrat u nas doma abych se naucila aspon neco cvicit s maruskou bo ty v nemocnici mi rekli, ze me nic ucit nebudou, ze to stejne nezacvicime a ze mame prijit po laznich 😝 dneksa jsme byli na ockovani tak jsem to doktorce rikala, tak rikala, ze to by jim snad mohlo stacit, ze pockame az ji teda prijde dopis z pojistovny na doplneni udaju a ze mi kdyztak zavola. Doufam, ze by mi to ta pani rehabka kdyztak podepsala, kdyby bylo potreba, ale verim ze jo. Jsem z toho vcera vubec nemohla spat. Jako ja pojedu s obema at to schvali nebo ne, ale usetrene penizky by se hodily

sarik; kdy zacali to moji drzet hlavicku nevim, ale jelikoz jim bylo koriigovane 6 nedel, tak to asi zase tak horke s drzenim hlavicky nebylo.

bera28
13. jan 2011

Jecidlo, tak aspoň že jste se byly schopné domluvit s doktorkou. Držím palečky, aby už to bylo vše vyřízené 😉

Tak jsem si teď vyzobala ze Sama doma ty rozhovory a zase jsem o něco chytřejší. To ale chudáci v Olivovně netuší, co na ně chystám - tak Anetě tam objednám hned psychologa a nutričního poradce a Kubovi i RHB. No neměly se tím v TV tak chlubit 😀 😀
Holky, ale ten režim - den začíná budíčkem, otužováním (sprcha vlažnou vodou), rozcvičkou, pak je snídaně - no to umřu (i hlady)😀 😀 Ale jooo, já se tam fakt těším a věřím, že to k něčemu bude.

kikimaruska
13. jan 2011

@bera28 jo jo, s průduškama marodil a máme doma i ten Berodual, že ho máme používat, když by mu to zas propuklo...ale bohužel alergik nejsem 😒 . Máme tu novou dr.tak jsem zvědavá, jaká s ní bude řeč.

mila01
13. jan 2011

Ahoj holky,opět nestíhám dočíst,tak se omlouvám,prolítla jsem jen pár posledních příspěvků. 😅

Sarik1 - držím pěstě na zítra,ať máte malou doma.Opravdu z té vojtvky neměj strach,není to zas tak hrozný.My cvičili do 1,5 roku a to mi naše "skvělá " neuroložka pořád řikala,jak je malá pozadu,že by už měla dělat tohle a tamto - že nikdy nebude chodit,že už to nedožene ....Prostě blbka.Měli jsme ale opravdu perfektní rehábku,která mě vždy hrozně povzbudila a říkala - no co,j prostě líná.No a teď?Jsem šťasná,když si Kája na chvíli sedne. 😉

Jo a to cvičení mělo ještě pozitivum - dost lidí mi od té doby říká,že vypadám dobře,že jsem zesílila - měla jsem předtím místo rukou hůlčičky a jak jsme hodně cvičili a do roka a půl jsem jí jen nosila - nechodila,ale vážila 12kilo,tak jsem si udělala pěkné svaly. 😀 😀

Kikimaruška - na průdušky se ozdravovna dostává,Kája měla 3x zápal plic a asi 8x zánět průdušek,bere Aerius,dýchaly jsme Ecobec a teď Flixotide a při potížích Berodual a napsala nás hned.Zkus se domluvit,pokud by to vyšlo,určitě to neublíží.Jo a zarazil mě ten smajlík,já bych spíš napsala - alergik nejsem 😉 🙂 😉 ( vím že to bylo myšleno tak,že by byla větší šance - ale stejně,být alergik - nic moc)

Bera - tea,nevěděla jsem ,že jsi tak vzdělaná a máš takový přehled - klobouk dolů.A myslim to výhradně v dobrým.A máš recht,když to navykládala do telky,tak toho využijte. 😀 😀

kikimaruska
13. jan 2011

@mila01 jo jo, myšleno jak píšeš...vzhledem k šancím pro Kubíka. To víš, že jsem ráda. Já byla jen jako dítě atopik, s exémama sem si užila do 12 docela dost 😝 a ted jen když koupim občas nějakou novou pěnu co mi nesedne-většinou jahodovou, tak se osypu na zádech, celá levá lopatka...ale nic víc...nevím co to má bejt, než dojdu k dr.tak to zmizí... a nádobí, podlahu atp myju jen v rukavicích, jelikož mám exemy po saponátech...ale jinak s dýcháním tuk tuk...ikdyž brácha už astma má. Kuba má teda i v papírech rizika astmatu a že se tomu asi nevyhne, když má BPD...tak uvidíme, jak se domluvím...Prý na plicní se chodí až od 4 let, kdy je schopný nafoukat...a přitom u holek ze Slovenska čtu, že chodí už od mala do plicní poradny...

bera28
14. jan 2011

Kiki, to se na ozdravovnu doktorky fakt zeptej. Je pravda, že se ve zdravotnictví šetří, ale právě by se mělo šetřit v těch případech, kdy lidi požadují na předpis léky, které si mohou koupit za své. A naopak lázně atd. by měly být pro skutečně potřebné dostupnější. A pokud máš atopický exzém (mám ho taky 😉 ), tak je to forma alergie a pro Kubíka riziko podědění. Takže i to doktorce řekni. Berodual mám pro Kubu taky pohotovostně.
A k tomu plicnímu - klíďo můžeš chodit s Kubou na plicní už teď, ale spirometrie se prostě dřív, než ve 4 letech nedělá, páč není dítě schopné dýchat dle povelu😉

Milo, děkuji za kompliment 😵 😵 Já jsem takový pošuk do studování 😀 Vlastně i marketing jsem studovala při práci. Prostě musím pořád něco dělat. tak si asi dokážeš představit, jak na rodičovský trpím 🙂 Ale zase právě proto zařizuji ozdravovnu a takovéto věci pro děti. A kdybych si mohla vybrat co dělat dál, tak bych nejradši dělala v nějaké instituci zabývající se čerpáním prostředků ze strukturálních fondů EU. A od marketingu bych si odpočinula. Za těch 13 let už jsem byla dost znuděná 😖 😖

Tady zase prší, takže budeme opět tvrdnout doma😠 😠

simicak
14. jan 2011

@bera28 potrebuju to k praci prave. Ke skole by se mi neco z matiry siklo,uznali by mi asi spec.pedagogiku na jejich nejaky level a psych.na nejaky level mozna. A ten affidavit razitko,nebo jak se to jmenuje,bude treba platit,kdyz potrebuju prelozit z ceska co mam doporuceni ze skolky?? Nebo taky ne?

My mame krasne teplo,postylky asi pristi tyden zlikvidujem,Viki spi celou noc,nechodi nic. Ja se bala,jak ji budu ucit a ona tam sla sikulka sama 😵 Manzel ma smulu,protoze ji tam nechtel vubec dat a ona mu zhatila plany,takze postyllka jde pryc 😀 Uz jen ty pleny na jare a hotovo.
Vcera mi prisel dopis a v patek mi prejde zdrav.sestra domu,chcou malou zvazit a bavit se o me o nejakych lekach co bere,nevim proc,kdyz uz pediatr jedny vitaminy zrusila. Ale pry dsotali dopis z pediatrie a chcou se mnou neco konzulovat,pry nic vazneho. 😖 No aspon nemusim nikde lozit ja na kliniku,,meli jsme jit stejne ve stredu na vazeni.
Ozdravovny vam holky zavidimjela bych hned 😉 Ale teda asi ty prachy bych nato nemela