Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pani_haf
19. jan 2011

Ahoj holky, tak vám hlásím, že Matěj přibral 10g! Váží 850g a dnes ho čekalo vyšetření srdce výsledky budu zbát zítra, to se s kamarádkou uvidíme. Odsává poctivě co tři hodiny a ptala se, jak zvýšit tvorbu mléka, až bude malý víc jíst. Zatím papá 3ml co 3hod. Děkuji.

maatkka
19. jan 2011

bera no mam na to lieky - asi uz do konca zivota ☹ vraj nejake take zavazne stavy sa musia riesit operaciou chlopne - ale tak verim ze u mna to tak daleko nikdy nezajde (mam menej zavaznu formu)...
moja "birmovna dcera" sa na dietatko (bude to chlapcek) tesi... zo zaciatku to brala tak vseliak ale potom zacala krvacat musela byt hospitalizovana a zrazu sa bala ze o dietatko pride - tak si uvedomila ze ho vlastne chce... aj jej priatel (ma 21) to berie v pohode a tesi sa nakupuje... dufam ze mu to vydrzi... sesternica je "zmierena" s tym ze sa bude o babo (vnuka) starat asi rovnakou mierou ako jej dcera...
no a daj sa rychlo do poriadku - hlavne nech to nechytia deticky!!! skore uzdravenie!

maruska s pracou drzim palce - nech sa to vsetko stihne do konca RD!

@pani_haf to je uzasne ze sa drobcekovi tak dari... inak keby nahodou neboli vysledky srdiecka uuuplne o.k. - keby nemal uzatvoreny duktus na srdiecku tak nech sa kamoska nezlakne lebo to je veeelmi caste u predcasniatok (to sa babatkam uzatvara po narodeni a tym ze sa babo narodi predcasne tak to ostane otvorene a uzavrie sa az casom)
na mlieco je najdolezitejsie podla mna odsavanie... neskor pomoze aj ked sa babo priklada k prsniku... na tvorbu mlieka su aj caje a homeopatika...

a dnes mi mm posielal nejake stare fotky z jeho stareho telefonu tak par pridavam - to je este neskore leto a skora jesen 🙂

maatkka
19. jan 2011
pani_haf
20. jan 2011

@maatkka děkuji 🙂, odpoledne budu vědět víc, spíš mi jde o to, až malý bude papat víc, tak jak zvýšit produkci mléka? Určitě častějším odsáváním, ale přece jen je to jiné než klasické kojení. Tak jestli má někdo zkušenosti, tak budu ráda za každou radu.

simicak
20. jan 2011

@pani_haf to je supr,ze malicky pribira a drzim palecky na vysledky,at jsou co ne jlepsi 😉 Na tvorbu mlika pomuze jen odsavani,kdyz ho chce vic,at odsava casteji a odsava uplne do prazdneho prsa,tim da prsu najevo,ze vic krmi a zacne se tvorit mlicka vic. A samozrejme jist poradne a pokud mozno se nestresovat ( coz je nejstupidnejsi rada,ale je to tak) Ja odsavala pul roku a mlika jsem mela jak pro 5 deti 😉 Mela jsem dvojtou odsavacku,takze jsem naraz odsala obe prsa,coz znamena,ze se mi tvorilo mliko jak pro dvojcata. Mela jsem nekolik litru zasobu v nemocnici a nekolik litru doma,plus z cerstveho jsem krmila. Drzim palecky,at je mlicka hodne

@maatkka moje dve spoluzacky meli deti uz v 16ti letech a zvladli to. O te jedne nic moc nevim,jen to,ze je porad s tim klukem a ta druha co vim,tak i dostudovala s miimcem a odmaturovala 😉 Dokonce mi rikala,ze s ni ve tride byli tehotne dalsi 3 spoluzacky 😅

pani_haf
20. jan 2011

@simicak super, moc děkuji, dnes jí to přetlumočím, vekou odsávačku má, tak si myslím, že to zvládne.

vladimuraz
20. jan 2011

@pani_haf : taky je možné, že kamarádka tolik mlíka jako @simicak mít nebude, tak hlavně ať se nestresuje 😉 . Já odsávala první měsíc jen 10ml z obou prsou, víc nebylo, druhý měsíc 20-30ml z obou, a teprve když jsme začaly kojit, tak se to trochu rozjelo, malá pila po pár dnech i 60ml, což jsem snad nikdy neodsála. Tak jí řekni i tohle, rozjet se to může až při kojení. Důležité je hodně pít, klidně 4 l vody denně.

pani_haf
20. jan 2011

@vladimuraz no je mi jasné, že ze začátku neodsaje žádné litry. Já taky odsávala a mrazila, tak vím kolik toho asi může být 🙂. Jen je to jiná situace, že máš doma dítě a můžeš ho krmit, kdežto ona ho doma nebude mít ještě dlouho ☹

adajar
20. jan 2011

Ahoj hoky tady je ten nas nedonosenecek v 17 a pul mesici http://jdna.rajce.net/leden_2011

simicak
20. jan 2011

@pani_haf to je pravda,at se nestresuje,kdyz mlicko nebude,svet se nezbori 😉 Ja byla svetla vyjimka v nemocnici a na jedno odsati jsem dala 200ml. A taky hodne pomaha,jestli bude mit moznost,odsavat vedle inkubatoru,kdyz maleho vidi,je to spoustec mlicka. Nas nechavali,dokonce mi po porodu malou vyfotili a dali mi fotky,at se na ne koukam pri odstrikavani 😉

pani_haf
20. jan 2011

@simicak všechno zjistí, poradím a určitě to pomůže! Už mi psala, že by si potřbovala popusovat našeho malého, Matěj jí moc chybí, chápu to...není to jednoduché, všechny vás tady obdivuji!

adajar
20. jan 2011

@pani_haf my jsme meli ze zacatku vic mlicka a pak uz to neslo a sli jsme napul domu s flaskou a neco malo nakojili a pak jsme se doma praci rozkojili tak na 3 mesice a pak uz to neslo vubec. Takze at se nestresuje a proste jen odsava a v noci at si klidne zdrimne od pulnoci do 6 do rana.

pani_haf
20. jan 2011

@adajar ono je to individální, jak to tak sleduji, vím, že mm není alfa omega života. Zdraví je nejdůležitější.

Holky, mějte se, já za chvilinku vyrážím. Odpoledne vám dám vědět. Děkuji za rady.

jecidlo
20. jan 2011

Pani haf: asi uz pozde, ale mohla by zkusit homeopatika ricinus communis 5 ch, me pomohla, zdarne jsem odkojila dvojcata,a za zkousku to stoji!!!

Bera: bud jsem slepa nebo bl...ale nci takoveho v tom Tchibu nemuzu najit nemas odkaz?

mattka; krasne fotky🙂

fajn: kdyz my jsme zase jinak krome tech nozicek v poradku...ale uvidime co nam reknou

Byli jsme na tech sadrovych odlitcich, bylo to v pohode, zmerili ji nozicky, ale vyroba bot jim trva mesic!!! tak to nevim jestli ji nebudou hned male nez ji je daji 😒 ortezy budoou za dva tydny mudr mi napsala doplneni k matejove rehabilitaci, hned jsem to hodila na pojistovnu a v pondeli jim volam znova!!!
tatinek nam v nedeli odjizdi asi na mesic a pul mozna se za nama na den dva podiva no a pak zase pryc asi na 2 mesice, sice se financne zalepime (budeme mit na lazne 😝 ) ale nevim jak to tentokrat ponesou deti jsou z neho oba dva hotovi hlavne maruska ☹

bera28
20. jan 2011

@jecidlo, tady jsou odkazy:
http://www.tchibo.cz/Divci-oteplovaci-souprava-...
http://www.tchibo.cz/Chlapecka-oteplovaci-soupr...

Víc napíšu, až mi bude aspoň o trošku líp. Zatím je to bída, ani si nepamatuji, kdy mi bylo tak strašně blbě 😖 😖 😖

mafynka
20. jan 2011

ahojte kocky,,idem vas trochu poinformovat,,,my este drzime zazrakom pokope 😀 minuly tyzden nam uz aj pesar vybrali, a uz som vysadila aj lieky,,,tak vam vsetkym dakujem za podporu,co ste mi davali...ste zlate

vela zdravicka vasim drobcom zelam 😀 😀

saskah7
20. jan 2011

@mafynka vynikajuco.... tesim sa 😵 .. uz som tiez myslela na teba, ze si sa odmlcala, tak ci ste uz neporodili...
tak hura za par dni na porod, uz je to v pohodicke... nech ste zdravi a nech je vsetko v poriadku 😉

mafynka
20. jan 2011

@saskah7 dakujem pekne,,uz mam hrozny strach,,dufam,ze vsetko dobre dopadne

vladimuraz
20. jan 2011

@bera28, tak ať je Ti brzy líp, teď to nějak řádí... mně to v sobotu přepadlo v sauně, najednou rána do hlavy a šílený zle... aspoň jsem to tam hned trochu vypotila.
Mně ten Tchibo e-shop taky nějak nefunguje, žádné dětské věci tam nemám... ale Tvoje odkazy otevřu, díky. Vyčuchala jsem si tam pěknou softshelovou bundu jen za 600,- Kč 😉

@mafynka, super, že jste tak vydrželi 😉

jecidlo
20. jan 2011

bera: diky, a at je ti brzy lip!
mafynka: to vis ze dobre dopadne, doufam, ze to 37tt uvidim minimalne taky 😉

pani_haf
21. jan 2011

Ahojky, jak jsem slíbila, tak přidávám informace o Matějovi. Je moc šikovný, papá už 9ml mlíčka plus léky a vitamíny, dávali mu jiný inkubátor, tak se chudáček poblinkal a pak měl hladovku ☹. Jakmile začne papat nad 11ml mlíka, tak dr uvažuje o tom, že by byl jen na mléku a vysadil by část umělé výživy. Je to fakt bojovníček, vytrhl si intubační trubičku, jak šermoval rukama ☹. Kamarádka poctivě odsává, má nemocniční odsávačku a jde jí to. Celkově bych řekla, že je na tom relativně dobře. Mám opravdu radost.

mila01
21. jan 2011

Dobré ranko.

Všem marodům posílám hodně povzbuzení,ať je brzo líp a doufám,že se k vám brzo nepřidám.Teče mi z nosu,cítim se hrozně unavená a třeští mi hlava.Včera jsem měla nějak na pilno,tak jsem nestíhala a večer vypadl net,tak smůla.Ale dnes jsem snad všechno dočetla,ikdyž si moc nepamatuju. 😅 To bude tou plnou hlavou 😀 - musim si to nějak omluvit,přece nepřiznám,že jsem skleroza. 😀

Pani-haf-to jsou super zprávy,moc hezky se to čte.Ta dávka mlíčka už je fakt parádní,je super,že to toleruje a že se kamarádka rozkojila ( rozodsávala ).Pokud se malej časem přisaje,bude to ještě lepší. 😉 😉

simicak
21. jan 2011

Holky ja jen zrychla,mame dnes to vazeni,tak drzte palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vladimuraz
21. jan 2011

@simicak :držíméééééé 😉

mila01
21. jan 2011

samicak - taky držímééééééé 😉

denisee
21. jan 2011

simicak: tak se hned ozvi!
Holky my už jsme na tom zdravotně líp, ale jsem jak mrtvola, kolem 4-5 ráno se probudím s ucpaným nosem a nemůžu do rána usnout, jak nemůžu dýchat ☹

karmenta
21. jan 2011

Ahojte, nebudete některá prodávat nějaký malý spací pytel po mimču? Chtěla bych to vyzkoušet zda by v tom nespala, ale vše je tak velké :( Tak kdybyste měli nějakou malou velikost ráda ji odkoupím. Díky

fajn
21. jan 2011

@denisee tak okamžitě k doktorovi,protože teď jsem se vrátila od dr. s Andreou a má taky antibiotika ☹ a dr. říkala že teď řádí nějakej bacil kterej se způsobuje zápaly plic. Andrea má chyceny průdušky ,mě fakt mrskne z těch děcek. Já jsem tento týden dala v lékárně 900,- ☹ 😒 😢

@simicak taky držím pěsti
@bera28 jak je ti dnes ? už je to lepší?

vladimuraz
21. jan 2011

@karmenta, zrovna tu jeden mám, možná čeká na Vás 🙂 Písni mi, prosím, do IP, mail, já Ti ho vyfotím. Já jsem ho Klárce taky dávala, když byla malinká, má tu díru u krčku jen 11,5 cm, i když dlouhý je dost (64cm). Nezkoušela jsi malou dávat spát v zavinovačce? Klárka v ní být nechtěla, ale některé děti mají ten těsný úvaz rády.

@denisee, ať je brzy líp!! Já v těhu měla chřipku snad 3x 😒. Blbý je, že nemůžeš ležet, viď? Chudák Klárka měla, když mi bylo hodně zle, třeba celý den puštěné video, doteď z toho mám výčitky 😕

@fajn, naše rodinka tady taky výrazně sponzoruje lékárnu 😝

karmenta
21. jan 2011

@vladimuraz ahoj, hned píšu 🙂 No malá právě spí pořád v zavinovačce, ale naučila se jak se z ní dostat - prostě z ní vyleze vrchem a je skrčená kdesi nahoře v kočárku, mrška jedna (a jen pro info abyste si nemysleli že nemáme postýlku tak máme, ale odmítá v ní spinkat, usne jedině v kočárku. Takže dokud stejně nejezdíme ven a kočárek má čistá kolečka tak je doma v obýváku. Co si počnem jak budem jezdit ven netuším 🙂