Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
7. feb 2011

aha 😖 tak to by ma fakt zaujimalo preco (ked sa na takych detom ide zle) ich je takto vyrobenych 99% 😠
tie OKO som uz pozerala aj ja... Julinka je s mm vonku tak sa nudim takze este nejake popozeram...
Vladi Julia tiez do isteho veku deti nejako neriesila a ked si ich zacala viac vsimat tak sa ich zacala aj bat... my mame asi fakt smolu na trochu "zvlastne" deti - takze ma par neprijemnych zazitkov - nedovolila som aby jej nejake dieta niekedy ublizilo ale zase som ju pred nimi ani nejak extra neochranovala - len pred synovcom ked bola este malicka... ona je taky poklad - podeli sa z hrackami ked jej nedovolia nic si nevezme nikdy ziadne dieta neudrela nesotila a pod. ale vacsina deti je prave presny opak...

maatkka
7. feb 2011

ja som to nejako neriesila - som si myslela ze ju to samu prejde... nechcela som ju nejako strasne nutit... ale cim viac sa blizi ta skolka tym mam z toho horsi pocit... 😔

maatkka
7. feb 2011

jeeej baby ja uz som si asi vybrala 😀 co hovorite na tuto:

mila01
7. feb 2011

ahoj holčiny.

nějak nestíhám dočítat - snad časem. 😀Jdu si k vám postěžovat,holky mají prázdniny.měli jsme všichni včera odjet na hory.Vojta musel bohužel ve středu do Skotska,tak jsem hory zrušila s tim,že dorazí nejdýl v úterý a budeme jezdit na lyže aspoň tady u nás.No a už to vypadá,že nepřijede vůbec.Já se fakt picnu,tak jsem tady skejsla s holkama sama,dneska jsme byly bruslit - Kája stála poprvé na bruslích,no záda mě bolí jak čert 😀,zítra půjdem znovu a od středy s nim budu jezdit na střídačku na hory,protože obě najednou jaksi nezvládnu. 😠 😠

Maatkka - ta tříkolka je fakt na nic.Nám se velmi osvědčila koloběžka. 😉 😉Koupili jsme tu,co má vzadu dvě kola,takže sama i stojí a supr.No a v necelých 3 letech šla na kolo.

mila01
7. feb 2011

myslela jsem samozřejmě tu tříkolku se šlapkama vpředu.

vladimuraz
7. feb 2011

@maatkka : ta je krásná, ale měla bych strach z těch velkých plastových koleček. Na českém Mimibazaru je rubrika "PORADNA", to bude asi i u Vás, zkus tam hodit dotaz, jaké mají maminy zkušenosti 😉 .
Klárka jak je drobek, tak je taky v nevýhodě. Kolikrát jí někdo strčil, že spadla, hračky jí berou pořád, ona se dá... ona je bohužel taková, že běží za mnou, ať to vyřeším, ale já jsem drsná mamka a pošlu jí zpátky s tím, ať si to vyřídí sama. Ve školce s ní taky nejsem... Ona si Julinka zvykne, uvidíš. Klárka je opravdu neprůbojná, ale ve školce nikdy neplakala, když jí je smutno, jde se pomazlit s kuchařkou nebo uklízečkou, ty jsou tam od toho. Kolikrát pro ní přijdu a je u někoho na klíně 😉

maatkka
7. feb 2011

@mila01 ked vase deti su oproti Julii take pohybovo a sportovo nadane 😉 😀
my mame tiez tu kolobezku s tromi kolieskami - ale to jej teda vooobec nejde 😅
no pekne dve hodiny a ja tu sedim od rana 😕 idem sa rychlo kupat lebo zachvilu su tu ti moji cestovatelia 😵 😀 😵

maatkka
7. feb 2011

@vladimuraz mne sa prave pozdavalo ze tie kolesa nie su plastove ale su na nich tie gumene pasy (a ze ma kovovu konstrukciu) - tak teraz neviem... ale dakujem za radu asi skusim napisat do tej poradne 😉
Klarka to ma v skolke super vyriesene 😀
no ale uz fakt idem 😀 ahojte 😀

mila01
7. feb 2011

maatkka - já bych neřekla,že jsou nějak sportovně nadaný - oni prostě musí,nikdo se jich neptal. 😀 😀 Ale je fakt,že doma pořád poslouchám - kdy už bude teplo,chci jít na kolo,chci jít na koloběžku,chci na kolečkáče ( kolečkové brusle).Když jsem ráno řekla,žepůjdem bruslit a že poprvé půjde i Kája,málem jsem ohluchla,jak ječely a měla jsem je obě radostí skoro za krkem. 😀 😀
Mě se ta tříkolka co jsi vybrala líbí,ale nejdříve bych jí na tom nechala svést,jestli to opradvu utáhne.Aby se ti potom na to nevyprdla a nevyhodili jste zbytečně peníze.Taky všechno tohle kupujem tak,že se na tom projedou a většinou rovnou jedou k pokladně. 😀 😀

denisee
7. feb 2011

Holky, tak čípek se neotvírá. Jediné co se změnilo je CS z 0 na 2. protože prý hlavička hodně tlačí na čípek, tak se to trochu změnilo. Takže zákaz sexu, nevím jak dlouho uvidím za 14 dnů na kontrole, když budu ležet tak né na zádech, ale na boku a na noc si mám zavádět 2 utrogestany. Což mě teda zarazilo, v letáku je že se užívá jen v prvním trimestru?? 😒

simicak
7. feb 2011

@denisee jestli jsi nejsi jista tim zavadenim,tak si k dok.jeste zavolej a nebo se zeptej v lekarne lekarnici,treba bude vedet 😉 A mas i lezet nebo jen bez sexu? Hlavne ze se neotviras,tydny krasne naskakuji 😉 Moc drzim palecky!!

@maatkka kdyz vybiras trojkolku,tak jak nekdo psal,nech ji natom se projet v obchode,muze byt na ni tezka atd. My jak Veru kupovai kolo,tak jsem ji taky vzala prvni do obchodu at si vyzkousi ruzne velikosti kol. A trojkolku co ma slapatka vpredu mame a nikdy na ni nikdo neumel slapat 😖 Ted na tom tlacime Viki,tak se namt o hodi aspon tak. Jinak ta trojkolka cos vybrala vypada moc krasne 😵
Mala si na deti urcite casem zvykne 😉

@mila01 ja dnes vzala Veru na kolo a ja brusle a venku nam desne uz 5dni fouka,skoncilo to tak,ze jsem ji tlacila na kole a zada boli taky pekelne!!!! Se asi zitra nenarovnam. No hlavne ze jsme se nazabili
@vladimuraz tak to ma fakt supr zarizene 🙂

denisee
7. feb 2011

merj: děkuji za IP 😉 , na ty stránky jsem hned taky šla hledat a opravdu to na ten čípek doporučují. 🙂
simicak: zatím jen bez sexu 😀 ležet nemusím. Ale budu se snažit víc odpočívat.Za 14 dnů jdu do poradny a na ultrazvuk to už budu 30+1 🙂 tak snad vydržím ještě dýl.

argousek
7. feb 2011

Ahojte holky, jdu jen na skok, dnes jsme byli na logopedii, jezdíme 56km, tak jsem celá urvaná. Každopádně mám velkou radost, protože jak chodíme k té logopedce pravidelně, tak už je na ní Adámek zvyklej a normálně před ní kecá, tak ho moc chválila, jak se zlepšil i se dokáže líp soustředit u úkolů, co po něm chce. Jsem opravdu moc spokojená.
Tý jo holky já jsem před rokem touhle dobou už byla v nemocnici od 3.2. do 2.3 a teď máme doma krásnýho malýho raráška. On je holky fakt neuvěřitelnej, on už obchází nábytek. Adámek ho má hrozně rád, nosí mu hračky ale už se i spolu o hračky tahaj 😀 😝
jinak s tou tříkolkou s těma šlapkama vpředu to máme stejný, Adámek to neušlápl, ale soused jí taky zkusil a ten to ušlápl, tak uvidíme snad ji užije alespoň Štěpán
Verukám taky přejeme všechno nej nej 😀
@jecidlo koukala jsem na video s tou chůzí, vy to máte opravdu hodně, my jsme to měli málo. Taky jsme jeden čas cvičli reflexní cvičení podle Borise Živného a myslím, že to dost pomohlo, kdyžtak mi písni, jestli si o tom ještě neslyšela a pošlu ti kontakt do IP
Jinak my zítra zkusíme s Adámkem na hodinu školku, jestli teda vstanem, tak jsem zvědavá, jestli se mu bude chtít 😝 Co mi říkala učitelka, tak Adámek se zase kamarádil s kuchařkou, když tam chodil 😀 Byla to jeho nejmilejší kamarádka ve školce 😅

karmenta
7. feb 2011

Ahojte, mám jen rychlý dotaz.. Malé je kalendářně přes 3měsíce, korigovně přes jeden. Strašně slintá, vše si strká do pusinky, brečí a brečí.. Podle mě je na růst zoubků ještě brzo, ne???? Díky, zítra budu volat doktorce,ale jsem jak na jehlách... 🙂

fajn
8. feb 2011

@argousek je fajn číst že jsi spokojená. Že Adámek dělá pokroky a že spolupracuje. No a Štěpánek je fakt frajer,letí to teda šíleným tempem,nevím jak to ty děcka dělají že tak rychle stárnou. ☹ 😀
A jak ve školce?
@denisee sex jsem v těhotenství ani u jedné nezažila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 tak hezky nesexuj a držte se 😉

fajn
8. feb 2011

matka -Lilinka je fakt šikovná
jecidlo a co komise jak jste dopadly

denisee
8. feb 2011

fajn: no já doufám, že ten zákaz brzy zruší, protože si myslím, že teď si to můžem ještě užívat, co si pamatuju po porodu nebyla chuť ani síla na delší dobu, teda samozřejmě jen z mé strany.

A jinak jsem si četla články od doktora Kouckého na porodnici.cz a píše, tam, že jsou nové studie o tom, že ležení vůbec nemá vliv na předčasný porod, ba naopak ženy víc stresuje, takže on není vůbec tím zastánce, absolutního klidu na lůžku a nohy nahoře, stejně jako se ustupuje od cerkláží. A dost taky propagují ten utrogestan, že pokud se nasadí, může velmi ovlivnit, aby se nezkracoval čípek....... dost zajímavé poznatky. 😨

adajar
8. feb 2011

@denisee me naopak rikali u apolinare ze zjistili ze je lepsi ho zavadet v druhem trimestru pro udrzeni. Taky jsme ho mela v nemocnici. A sex v tehu fakt neznam taky. Ale jinak mam z vas radost jak krasne rostete.

adajar
8. feb 2011

@denisee tak jsem to nedocetla az dolu. Jinak tohle presne rikal i me a nejen koucky, ale vsichni lekari z rizikovky.

jitulik24
8. feb 2011

@denisee Ahoj, mohla bych se zeptat o jaký článek jde? Já sama jsem o mimi přišla ve 21tt, protože jsem se otevřela a nešlo s tím nic dělat. Teď jsem ve 26tt a když jsem byla naposledy u doktora, tak říkal že se mi zkrátil čípek a nakázal klid na lůžku. Jsem z toho hodně špatná a bojím se, že porodím předčasně. Ráda bych proto udělala maximum, aby se to nestalo. Děkuji za odpověď

jecidlo
8. feb 2011

fajn nijak, jellikoz to byla ta zadost do 2 let, to jsem vedela ze zamitnou, takze ted pujdeme podepsat novou a to uz by ale snad melo byt jen papirove bez navstevy socky a komise, tak uvidime, tvarili se ze snad jo,ale u nich clovek nidky nevim pani mi na vsechno rikala, co by jste chtela ve 2 letech!!

mispuli
8. feb 2011

@jecidlo nějak to nechápu,vypadá to,že v každém kraji to dělaj jinak,já tedy žádala,až když mi končil rodičák,protože jinak by se to tam muselo krátit nebo jim vracet prachy,když se nevědělo jakej stupeň nám uznaj,ale hned pak přišli ze sociálky,papíry podstoupili reviznímu,ten zase dětskýmu a mě přišlo už jen vyjádření,u žádný komise jsme nebyli,no a teď chodí každej rok,sice mě štve,že to nemáme na víc let,ale vždycky předem zavolaj,zrovna před 14 dny tady byla,kdy přijdou,vyplníme papíry,upozorní mě,co všechno by měl u sebe dětskej mít a po 20 minutách odchází

simicak
8. feb 2011

@denisee fakt jsi to cetla? U me se vsichni divili,ze mi nenakazali lezet,kdyz jsem kracela a hodne mi trvdlo bricho,tak assi se to tady nedela nebo nevim 😖 Me rikali,ze muzu na prochazky male,jen se moc nenamahat a i v nemocnici jsem chodila jak jsem chtela a kdyz jsem nechtela,tak mi prinesli jidlo do postele.

Holky my mame tak nadherne venku 😵 😵 😵 😵 😵 Mame uz snezenky,pak zlute kytky,fialove,cervene ( nevim,jak se jmeji) ale nasla jsem uz i sedmikrasku jednu 😵 😵 😵 Jsme byi cele dopoledne venku a pak po skolce a za chvili zas vyrazime!! Konecne prestala i ta vychrice hnusna

@karmenta nektere deti jsou slimpaci a s ruckama si hraji,ale je mozne,ze to je zub nebo afta.......

denisee
8. feb 2011

jitulik24: je mi líto, že jsi poprvé o miminko přišla ☹
Když koukneš na www.porodnice.cz a dáš si do hledání např. přísný klid na lůžku nebo tak něco nebo utrogestan v těhotenství, tak tam vyjede spousta dotazů a odpovědí, ale především hledej a čti odpovědi od doktora M.Kouckého . např. odpovídá toto: Utrogestan patří mezi bezpečné léky volby v těhotenství,tam,kde hrozí předčasný porod.Pokud ale není změřen čípek dle ultrazvuku vaginální sondou a není kratší než 25 mm (nebo neporodila-li jste již minule předčasně) ,pak v této fázi těh.není důvod ho podávat.
Což u tebe stejně jako u mě je lék vhodný. Já ještě hledám jednu jeho odpověď, kde odkazuje na článek v angličtině, takže to bude domací úkol pro simicak 😀 , kde je prý studie o tom klidu na lůžku atd..... Až najdu ozvu se.

denisee
8. feb 2011

Tady odpovídá na stránkách rodina.cz

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...

denisee
8. feb 2011

mně akorát ty odkazy nejdou otevřít, co vám? 😒

argousek
8. feb 2011

holky tak já od 24. týdne od u Štěpána tak sex neznám, měla jsem do 38. týdne zákaz. Ale my jsme se i báli, takže ani nebyla chuť. Pak jsme si to ještě užili po tom 38 😝 Jinak já jsem měla nakázáno ležet, hlavně na boku a tak jsem koukala na televizi nebo četla, v obýváku jsem si lehla na zem opřela se o sedačku a Adámek si vedle mně hrál 🙂 Já teda radím nepodceňovat. Opravdu bylo vidět, když jsem neodpočívala, tak se mi ten čípek hned zkrátil. Jinak prý nejhorší je sezení, takže mi radili nevysedávat u počítače, to prý dítě hodně tlačí dolu a může se čípek zkracovat

jitulik24
8. feb 2011

@denisee Děkuji za odpověď. Tak teď opravdu nevím zda existuje něco, co by bylo zaručeně účinné. Co doktor to jiný názor. Na ten utrogestan se určitě poptám. Já ho užívala do 13tt a měla jsem za to, že se bere jen v prvním trimestru

jitulik24
8. feb 2011

@argousek na tom polehávání opravdu něco bude. Já jsem měla v 15tt čípek 3,6cm. Doktor řekl ať polehávám a za 14 dní už měl čípek 4,2cm. Teď jsem na polehávání hodně kašlala a čípek se mi zkrátil na 3,2cm. Tak doufám, že ješte povyroste. Postel i gauč mám u nohou o 16cm zvýšenou.