Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

karmenta
9. feb 2011

@vladimuraz tak díky za tip, nechám to v lékárně objednat 🙂 malá to má taky v obličeji, nejdřív na čele a ted to zmizlo z čela a má to na tvářích a bradičce :(

simicak
9. feb 2011

@vladimuraz netusim kolik meri,ale je malicka,ja ji zapomnea nechat zmerit dneska. Ale obeceni nosi velikost 6-9mesicu a boty na pul roku velikost,jeste porad nemame chodici botky normalni. A pribrala ted behem 3tydnu 200g,jesti dobre pocitam 😵 😵 To je uplne uzasne na ni.. Ona ted hodne ji takove ty pudinky,cokoladove peny a odte doby co to ji,tak zaca pribirat.

adra22
9. feb 2011

@fajn ahoj sono hlavičky je v poriadku mal malé krvácanie do mozgu ale do takej oblasti ktorá by nemala ohroziť psychomotorický vývoj aspon tak mi povedali.

fajn
9. feb 2011

@adra22 no tak vidíš ,bude v pohodě. Podívej na Lilinku od matky tak měla tuším 3 stupeň krvácení a je mooooooooooooooooooooooooooooooooooc šikovná holka.

mispuli
9. feb 2011

@vladimuraz nevíš nějaký informace i ohledně školy,co funguje v Arpidě?

vladimuraz
9. feb 2011

@mispuli :Luci, to nemám, kamarádka se synem tam jezdí x let, ale jen na ty pobyty. Z Budějek neznám nikoho, kdo tam chodí denně.

mispuli
9. feb 2011

@vladimuraz to nevadí,stejně díky 😉

bera28
9. feb 2011

Ahoj holky,
zdravime z Rican. Píšu jen v rychlosti, internet je na recepci 😖 Takže jedním slovem - je to tu SUPER 🙂 🙂 Je tu 6 mamin s 8 dětmi, super pohoda. Jinak kapacita je 100 dětí. Máme naprosto individuální režim, a to hlavně kvůli tomu, aby svišti jedli 5x denně. Jinak normální režim je 3 jídla + 2 sváči, ale v menším časovém rozpětí, než potřebujeme. Takže si vždycky vyfasuji pro děti jídlo a pak to baštíme na pokoji. Všichni včetně posledného údržbáře jsou tady neuvěřitelně milí a vstřícní. Dokonce jsem dostala klíč od personálního vstupu, kde je plošina na kočárky 🙂 🙂 Navíc jsem Kubovi domluvila individuální RHB, takže cvičí poctivě další půl až 3/4 hoďky. Jinak den začíná v 7 hod. rozcvičkou, pak snídaně, inhalace (ty máme 2x denně kvůli rekonvalescenci po té viroze, ostatní jen 1x), následuje míčkování, společné cvičení, vodoléčba (ta je bezvadná - bazének s tryskami), pak je relaxace (to svišti řádí a já relaxuji 🙂 ) Tím končí dopoledne, mažeme na oběd a pak máme odpol volno. Je tu pěkný les, ale nedá se tam teď chodit, je tam šíleně bláta. Jinak městečko Říčany je hnus, všude auta, takže tam už teda na procházku nepůjdeme. Tak zatím chodíme mezi rodinnými domky a pak jsme na zahradě. Tak řádí na prolízačkách a hjoupačkách. Změnili tu provozní a začali tu výborně vařit. Takže ty původní reference, jaký je tu k jídlu hnus už neplatí. A od příštího týdne máme navíc výběr ze 2 jídel. Pak jsou tu různé přednáška a pro mamči i možnost různých masáží. Takže už jsem si objednala masáž zad 🙂 🙂 Jo a dvě děti už onemocněli, tak si vsugerovávám, že svišti to určitě zvládnou bez nemoci 😉 Tak to je asi ve zkratce vše, svišti tu zrovna demolují stojany s ramínkama, takže už musím končit.

Doufám, že je tady všechno v pořádku, dětičky nemarodí a i vy se máte pěkně.
Když se mi to podaří, tak se zase ozvu. papa.

kikimaruska
9. feb 2011

@bera28 krásné zprávy, tak si to užívejte 🙂 ...to je opravdu docela málo, 8 dětí, když maj kapacitu 100 😅

leni96
9. feb 2011

@bera28 Tak to je super, že si to tam tak užíváte 😉 .

U nás je to hrozný, válčíme s chřipkou ☹ , tatínek ji přinesl z práce, protože tam nikdo nejde marodit, každý tam chrchle a pak to takhle dopadá. Naše paní doktorka nám řekla, že je to jen viróza a doporučila nám, co malé dávat. Teplota začala dneska zase hodně stoupat a taky se dusí kašlem celé odpoledne a teď usíná a pořád kašle, chudina moje malá ☹ , zítra půjdeme znovu k dr. ať jí dá alespoň něco na ten kašle, to není normální, aby se tak dusila, ach jo. Prcek má od dneška teploty a já se zatím trápím pouze se škrábábím v krku ťuk, ťuk.

simicak
9. feb 2011

Holky my letime domu za 5 tydnu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A dokonce se tam potkame i s mamkou ( ti bydli v irsku),takze asi po 5ti letech budem vsichni doma spolu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

denisee
10. feb 2011

Bera: podle toho co píšeš, to tam vypadá úžasně a všem vám to moc prospěje 🙂
Vidím, že virózy pořád ještě řádí, tak ať jste brzy fit : leni96. Je to vždycky nepříjemné.

Holky jdu se poradit, každé léto jezdíme s partou asi 16dospělích a dětí někam na hory většinou Jeseníky. Letos je to opět v Jeseníkách poslední týden v červenci. Ale musíme to zamluvit dopředu. Myslíte, že bych už s malým mimčem mohla? Měli by mu být v té době skoro 3 měsíce. Já si teda myslím, že by něměl být problém, bude pořád v kočárku, doufám spát a kojit se 🙂

vladimuraz
10. feb 2011

@denisee :Denisko, určitě jeďte, v těch 3. měsících je to naprostá pohoda, kam ho položíš, tam ho najdeš 😉

@leni96:ať jste brzy fit, letos ty nemoci hrozně řádí, my se taky pořád v něčem plácáme.

@simicak: Simi, Vy jste hrozní světoběžníci. Co že se rozhodla i mamka žít jinde, přece jen se spíš stěhují do zahraníčí mladší, co ještě nemají zapuštěné kořeny 😉

Holky, já byla ráno u doktorky pro recept a ona si vzala prostě do hlavy, že Hyneček má tu cystickou fibrózu a požene ho na testy. Já už se zblázním, jsem z ní fakt na nervy.

fajn
10. feb 2011

@bera28 užívejte plnýmy doušky. Já už se taky těším že cca 3 týdny pojedem taky.
@denisee já bych asi jela ,pokud bude vše OK vždyť bude jenom spát,řvát ,papat,kakat 😀

jinak opět krásné ale chladné dobré ránko

simicak
10. feb 2011

@denisee ja bych urcite jela!!! Jela bych i s mladsim mimcem klidne. Stejne jen kojis nebo je sunar,vsude kocar a nebo jsou satky,kde se neda kocarem,je to cerstvy vzduch.......urcite jedte 😉

@vladimuraz ja emigrovala mlada bez zapustenych korenu jeste,tatka asi ve 43 letech a mamka pred 6ti lety a to ji bylo asi 45 😉 Ale segry se drzi v miste,kde jsme vyrustali 😉 Mamka by chtela na stari urcite domu a muj sen je emigrovat do Australie 😵 ,ale manzel neni az tak moc svetobezny jak ja 😀 pry to je moc z ruky uz. Ale zas je supr,ze jsme tak rozlitani,protoze Verunka a Viki jsou uplne cestovatelky,krasne s nima sama zvladam 15hod.cesty s prestupama,nocni lety.....neni problem letadlo,autobus,vlak jen v aute vydrzi max. 1 hodinu a pak je rev a Veru pak i blije 😖

@leni96 tak se brzo uzdravte!!!!!!
@bera28 zni to perfektne,uplne zavidim 😉

maatkka
10. feb 2011

Ahojte kocky
adra mna konkretne teda nemas vobec za co obdivovat... ja som tu dobu co bola mala v nemocnici nezvladala vooobec... ale vidim ze vam sa kraaasne dari - tesiiim sa! ze drobec uz papa bez sondy?!? to Lili zacala az ked mala uz davno viac ako 2,5kg... takze super 🙂
simi to je uzasne ze ste dosiahli tu hranicu 8kg - viem si predstavit ako sa tesis - kedze viem ako to vazenie vzdy prezivas 😉 a ze budete po takej dobe vsetci spolu je fakt kraaasne 😵
fajn znova dakujem za pochvalu 😵 zvlast od teba to potesi 😉
@bera super super super! ze si to tak uzivate 🙂
denisee ja si myslim presne to co baby - s takym malym babom (samozrejme ked je v poriadku) sa dovolenkuje este lepsie ako s vacsim 🙂 a urcite ti tam aj niekto pomoze... takze ja by som sla 🙂
leni to je mi moooc luto ze su deticky chore ☹ prajem rychle uzdravenie - a tebe aby to pri tom skrabani v krku aj skoncilo...
ja mam choreho synovca (tiez ma chripku) ma teploty aj vyse 39 st. segra je zufala lebo na to u nho vobec nie je zvyknuta... on ak mal teplotu tak max. do 38 aj to max. 2 dni a po sirupe mu vzdy klesla a teraz vobec ☹
mm bol dnes s Julinkou u dr. tak dufam ze sa tam tiez nenakazila... spravili sa jej nejake fiacky na ritke a v noci si to uplne rozskriabala...
no a ja som bola zatial u svojej dr. lebo mi zacal robit problemy asi ten prolaps chlopne... uz dve noci mi strasne silno a rychlo bilo srdce bolo mi na odpadnutie a strasne som sa triasla... ani teraz sa necitim uplne o.k. 😔 robila mi ekg zvysila davku liekov a brala krv - zajtra si mam prist po vysledky... tak dufam ze sa uz tuto noc konecne vyspim 😔

vladimuraz
10. feb 2011

@maatkka : Ježiš taková mladá krásná kočka a takovéhle problémy... doufám, že léky zaberou a zas bude dobře, moc Ti to přeju!!!!

jecidlo
10. feb 2011

bera: no to je uplna dovca🙂
mattka: doufam, ze budes v poradku!!!

mispuli
10. feb 2011

@vladimuraz doktorka se rozhodla tě vydeptat,či co? Ukazovala jsi jí,že v průkazce to má napsaný? A co Hyneček,už jste zdraví?

bera hezky si to umíte užívat,my byly v lázních taky dobrá parta maminek na patře 😉

Maatka,snad se najde příčina tvých obtíží a bude líp

denisee
10. feb 2011

Holky, díky za vaše názory. Takže to zarezervujem, stejně si s dětma dopředu nic nenaplánujete, znáte to všechny.
Simicak: vy jste teda vážně světoběžníci. 🙂
vladimuraz: paní doktorka se asi nudí nebo co 😠
maatkka: zítra nám hned napiš, jak dopadly výsledky!!! Odpočívej.

simicak
10. feb 2011

@maatkka drzim palecky aby bylo hlavne lipe,hlavne odpocivej 😉
@vladimuraz vam zase s tema testama!!

argousek
10. feb 2011

@denisee super já bych taky jela akort, když je to tady v Česku a do hor, určitě si to super užijete 😉

@maatka tak ať to máš dobrý, to jsou teda problémy a ty si snad psala, že to máš od té doby, co jsi měla tu preeklampsii, že 😒

@leni96 Brzy se uzdravte 😵
@vladimuraz ta je nějaká divná ne 😝
@bera28 Ráda slyším, že se máte dobře, užívejte to plnými doušky ať se vrátíte plni energie a zdraví 😉

@adra22 Vůbec se nestresuj budoucností a tím, co říká okolí, ale žij přítomností.. Věř malému a on to zvládne, jste teprve na začátku a nic není nemožné, takže buď optimista a ono to bude dobré. 😉

adra22
10. feb 2011

Ahojte
tak dnešná kontrola po operácii očiek dopadla super, máme už 1900gramov a vyzerá to tak že od pondelka by som mohla byť hospitalizovaná k Dávidkovi do nemocnice. Tak uvidíme ako sa mi to podarí vybaviť.

mila01
11. feb 2011

Ahoj holky.
Co mi to děláte?Člověk tu pár dní není a nemá vůbec šanci dočíst. 😕 😕 ☹ Přelétla jsem jen poslední stránku.

Denise - já bych taky jea,přesně jak píšou holky.Taky máme partu asi 10 rodin,co jezdíme tak 4x do roka na nějaký akcičky,teď nás čekají velikonoce v penzionku na Klínovci - a skoro pokaždé jede někdo s mimčem,jsme ve věku,kdy se pořád rozmnožujem. 😀 😀 Teď tam budem mít 9měsíční holčičku - ta je zatim nejmladší a zatim nikdo netěhotní,tak uvidíme. 😀

Mattka - teda doufám že budeš v pohodě,moc držím palce.Myslím na tebe.

Adra - gratuluju k úspěšné operaci a držím palce,ať už jsi u Davídka a pak hupky domu. 😉 😉

Vladi - teda já se z tý vaší doktorky picnu.A ví,že mu ty testy dělali při narození?To se v průběhu života nemůže změnit,ne?Normálně bych jí je pak omlátila o hlavu. 😠 😠

Bera - super,že si užíváte.😉 😉

Nám taťka nakonec v úterý přijel,tak jsme vyrazili na lyže,byli jsme dva dny a nemůžu se vůbec hnout. 😀 😀Jsem netušila,že už jsem tak hrozně bez kondičky. 😀 😀Začali jsme na dětském laně,tam si to Andrejka zopakovala a včera už s náma sjížděla modrou sjezdovku a bez problémů jezdila na dvojkotvě.Kája s námi byla jen ve středu,jezdila na laně a se mnou mezi nohama a pak jsme si jí s manželem posílali - sice neumí zastavit,ale na lyžích se udrží a sjede celou tu dětskou sjezdovku bez spadnutí.Přístí rok půjde hned začátkem sezony do lyžařské školy a o prázdninách už bude s námi taky na sjezdovce. 🙂 🙂V pondělí a úterý jsem s nima byla bruslit,Andrejka už bruslí sama,Káju jsem musela držet zuby nehty,nohy jí jezdily na všechny strany a většinou každá jinam / kdyby se aspoň sjednotili ),ale byla hrozná sranda. 😀 😀Dneska jsem chtěla jít zase bruslit nebo na minigolf ( otevřeli tu novou halu,je tam prý 18 jamek a super ),ale rozbil se nám zámek v kufru auta a to je teď v opravně,takže zbytek prázdnin strávíme asi na gauči. 😀 😀Zítra máme velké slavení,bude to už 7 let,co se narodila Andrejka,to je neskutečný,jak to letí.Objednala jsem jí dort s jedlým papírem,na kterém je její fotka,tak vám pak hodím foto.Už jsem jich pár viděla a většinou vypadají super.

Všem marodům přeju brzké uzdravení. 😉 🙂

maatkka
11. feb 2011

ahojte babulky
v prvom rade moooooooc dakujem za vase priania!!!!!!!!!!!!!!!!!! musim napisat ze ten pocit ked myslite ze kazdu chvilu odpadnete a je vam hrozne a neviete co sa s vami deje neprajem zazit nikomu 😔
vysledky boli celkom fajn - az na pecenove testy tak ma dr. poslala na sono pecene... len tam je dlha objednavacia doba takze idem az 22.3. no a jeden nejaky dolezity test mi nespravili tak tam dr. volala a spravia ho dodatocne takze vysledok budem vediet az o tyzden ked mam kontrolu...
vladi co tej dr. sadlo na nos??? 😕 ale vsak nech tie testy spravi... len sa neznepokuj... a za tu kocku 😀 dakujem 😀
argousek dr. si mysli ze mam tie problemy so srdcom kvoli preeklampsii... nenavidim tu hnusnu chorobu!!! kvoli nej sa Julia narodila skoro ja som prezivala najhorsie obdobie v mojom zivote a asi mi aj znicila zdravie 😔
adra vy teda valite!!! 🙂 mas super sikovneho chlapceka 😵 onedlho ste domka 🙂
mila a ze nemate sportovo nadane deti?!?!?!?!? 😀

leni96
11. feb 2011

Ahoj holky 😉 děkujem, snad budeme brzo fit 😔

@denisee -já bych jela, prcek bude určitě jen papat a spinkat, v takovém věku jsou ty děti ještě nejhodnější 😀
@maatkka -držím palce ať ti to dobře dopadne a bude ti zase fajn 😉

Já byla včera s malou u dokrorkyt, protože pořád bojujeme s vysokýma teplotama a celkově se mi malá zdála horší. Paní doktorka řekla,že musí hlavně hodně pít, že je to chřipka a trvá to tak 5 dnů a musíme vydržet. Jo a když bude málo pít, tak nás pošle na kapačky do nemocnice. Dnesk jsme se měli příjít ukázat a říct kolik vypijeme, byla tam druhá paní doktorka na zástup a té se nezdálo, že už má šestý den vysoké teploty, na poslech byla čistá, ale řekla nám, že bude klidnější, když si zajdeme na rentgen, jestli tam nebude zápla plic. Nález z rentgenu na plicích je 2x2 cm, dala nám antibiotika a snad bude brzo líp. Říkám si, ještě, že tam dneska byla ta druhá doktorka, ta naše by nás asi nikam neposlala a malá by se trápila a dusila s kašlem dál. Ach jo my taky musíme mít všechno ☹.

fajn
11. feb 2011

petrach Šimonkovi k narozeninám hodně zdravíčka a lásky a taky spokojenou mámu

janicka.sluníčko Val a Ríšovi také vše nejlepší
@maatkka tak se opatruj
@leni96 tak to dr. trochu zanedbala co, Tak hlavně ať to ustojíte doma. A jak jste dopadli na tom vyšetření?

vladimuraz
11. feb 2011

@fajn :Ty jsi úúúžasná, jak máš v těch oslavencích pořádek, já bych Tě potřebovala i domů, letos jsme měli 4. výročí svatby a já na to počtvrté zapomněla- na rozdíl od manžela 😨

@petrach:připojujeme se ke gratulantům a přejeme Šimonkovi všechno nej, nej, hlavně zdraví!!!!

@janicka.slunicko: I Vašich dětičkám vše nejlepší!!!

@leni96: tak Vaše doktorka je taky úúžasná, skoro jako naše. Ještě že jste dneska natrefili na jinou. Ať je brzy líp!

@adra22: to je paráda, že už půjdeš za malým, to jste doma cobydup 😉. My teda s touhle váhou už doma byly, ale v každé nemocnici je to jinak....

My byli dneska na půlroční prohlídce, jeli jsme s Klárkou od zubaře, tak jsme se u naší Dr. zastavili. Včera Hynečka neviděla, páč jsem se zastavila pro recept sama, a podle ní byly testy na CF nutné,že má screening hotový věděla. Dneska ho viděla a prý na testy nepůjde, páč to nejspíš nemá... chápete to? Ona si ty diagnózy cucá z prstu nebo co.... JInak nejsme žádní obříci, 6,5kg a 66cm.

fajn
11. feb 2011

@vladimuraz já sem tam mrknu do alba Beře tak to vím jinak bych to nevěděla. Doma to mám napsany v kalendáři ,vždycky si to opíšu do nového a ještě si tam připíšu kolik ten oslavenec má 😀
teda ta vaše mudra je fakt skvělá.
Já jsem teď uvařila holkám krupicu po asi dvou letech,tak čekám kdy se Diana doblije. Ona tu krupicu vždy vyhodila tak jsem ji to přestala dávat,ale Andrea ju chtěla a Diana záviděla 😉

jecidlo
11. feb 2011

vladimuraz: je fakt divna!!! hlavne at uz Hynecek nemarodi!

petrach: simonkovi vsechno nej 😵 a ty se drz!!!