Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
16. mar 2011

@leeenka26 nadherne zpravy a tesim se i za vas 😵 😵 😵 😵 😵 Jen se tes a bud pozitivni!!!!!!!!! Drzim palecky na sono hlavicky 🙂

adra22
16. mar 2011

@leeenka26 tak to je super teším sa s tebou sú to také malé viťazstvá 🙂

maatkka
16. mar 2011

@leeenka26 tak to su spravy dna!!! 😵 moooc sa tesiiim - si mi velmi zdvihla naladu 😀 viem si predstavit ako sa tesis... UUUZASNEEE!!! gratulujem...
budem velmi velmi velmi drzat palce na sono hlavicky - nam tiez zo zaciatku vraveli ze sme mali krvacanie II. stupna a nakoniec z toho bol az III. stupen... velmi som zvedava co vam povedia - tak daj prosim vediet - budem na vas mysliet!

@kmoor vy ste taaaaaaaak sikovni 😵 to je fakt super... uz bolo nacase aby vam "dali pokoj" 😉

@adra22 aj ja velmi drzim palce na operaciu... cvicenie vam zase v niecom pomoze a ked uvidis tie pokroky... 😉 o tom mliecku si to pekne napisala - aj ja som sa tym utesovala ked som (tiez po cca troch mesiacoch) o mlieko prisla (aj ked mi to bolo tiez velmi luto...)

@denisee ved vy to uz mate "za paaar" !!!!!!! 😀

baby same krasne spravy dnes - huraaa! 😀 - len tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
len baby ostatne sa akosi neozyvaju 😕

mila01
16. mar 2011

Ahoj kočky,nestíhám nestíhám,ale musím pogratulovat našemu nejmenšímu k těm krásným zprávám - doufám že už to tak bude pořád,každý den se tu dočteme jen váhové přírůstky,kyslíkové úbytky a ostatní dobré zprávy. 🙂 😉 🙂 Moc bych vám to Leeenko přála.

Adra22 - také strašně držím palc na operaci,akorát přiznávám,že jsem mimo - proč jdete na operaci?

Kmoor - výborně,jste šikulky.A bude už jen líp a líp,určitě. 🙂

No já běžim,ještě máme doma taťku ( už od pondělí - to je taková parááááda,nejsme na to zvykl,tak si užíváme ),ale zítra už nám ujede a přijede až příští víkend ( aspoň doufám ).Já navíc ráno v 6 odjíždim na školení do Prahy,tak už ho neuvidim,tak si jdu ještě užívat. 🙂 😉

bera28
16. mar 2011

Ahoj holky,
nejprve vítám nové mimčo a přeji silnou vůli 😉

@leeenka26, Kubajz měl také sepsi a neměl u ní nijak vysokou teplotu. Zvládl to, ATB zabrali. Se jsme žádnou negativní zkušenost neměli, takže neporadím.
Hlavně, že už je líp 😉 Ono to teď stejně bude ještě pár týdnů jako na houpačce a doktoři ti opravdu nemohou říct žádné lepší zprávy, protože u takovýhle prťat se vše mění během minutky. Jinak jsem nějak nepochopila tvůj dotaz ohledně resuscitace 😕 😕 To, že se narodil živý neznamená, že nemohl být resuscitovaný. Pokud má někdo zástavu, tak také není prohlášen za mrtvého.

Kmoor, Honzíkovi taky gratulace ke kontrole 😉 Je to šikula.

Simi, koukám, že váha roste, to je fajn 🙂 🙂

Ostatní si nepamatuji, páč sem lezu už jen občas. Nějak jsem si od toho virtuálního světa v ozdravovně odvykla a zjistila, že mi vůbec nechybí 🙂
Navíc teď pořád někde jezdíme, dneska měli svišti preventivní zubní prohlídku, zoubky mají prý jak perličky. To jsem zvědavá, jak dlouho jim to ještě vydrží. Odpol jsem byla koupit Logico Primo, viděla jsem ho u jedné paní v Říčanech a přišlo mi to naprosto dokonalé. Teď jde o to, jestli i svišti budou stejného názoru 😀
Tak se zatím mějte.

pehu
16. mar 2011

@adra22 Držíme palce, aby operace proběhla dobře 🙂. To už máte krásnou váhu. My se pinožíme pořád kolem 5kg, tak to nás za chvíli doženete 🙂. Mlíčko určitě neřeš. Naše doktorka říká, že kdo má mléko v takové situaci, tak je borec 🙂

leeenka26 Náš malý měl taky sepsi, a to jsme se dozvěděli až z propouštěcí zprávy a zvládl to 🙂. Ten 3. stupeň krvácení ještě nemusí nic znamenat. Držíme palce, aby bylo vše dobré 🙂 .

leeenka26
16. mar 2011

jaaj dakujem vam tolko ludi tu na nas mysli, ste uzasne... vobec vas nepoznam a takto mi pomahate psychicky !!! 🙂
dakujem vam vsetym aj za seba aj za samuska mojho zlateho a drzte dalej palceky, ja sa ozvem este 🙂))

simicak
16. mar 2011

Ahoj holky,tak Vicki dnes byla poprve na fotbale a normalne mame supr videa,jak rve Aston Vila 😀 😀 To je nas fotbalovy klub. Pak to vlozim,zdechnete smichy 😀 😀 ONa tak krasne mluvi. Vsichni jsou v uzasu. Mluvi jak 2,5-3 lete dite. Jak prisli,tak mi ihned povidala,ze byla na fotbale a sedela na kreslech. Vcera jsem ji rikala,at je hodna a ona -Proc? A proc uklizim 😀 😀 Uplna sikulka a mluvi i ciste skoro bez chyb. 😵 😵 Ted tu mame toho synovce,tak porad vyletuji a v utery uz letime domu 🙂 To zas uteklo jak voda

denisee
17. mar 2011

leeenka26: ať dopadne ultrazvuk hlavičky co nejlépe!!!

simicak: těším se na video 🙂 to musí být taťka nadšený, že má takový parťačky na fotbal. Vojta by tam asi nevydržel sedět, nevím byl s tátou jen na volejbale a nic moc z toho táta neměl 😀 . Ale jinak asi bude do sportu blázen , snad když je v TV pohádka nebo sport, tak to musíme nechat na sportu.

bera: koukala jsem na netu na to Logico Primo, to vypadá fakt zajímavě, ale je víc variant, co budeš kupovat ty? Já mám doma pro Vojtu to Chytré pero I. Ale až k narozkám.

bera28
17. mar 2011

@denisee, já jsem koupila varianty "ve školce" a "na statku" a taky to dostanou k narozkám. Když je to bude bavit, tak budu dokupovat.

adra22
17. mar 2011

@mila01 ahoj máme herniu takže zato ideme na operáciu.
@maatkka chcem sa ťa opýtať aká bola malé po cerebrolyzine? Lebo dnešná noc bola des Dávidko zaspal o pol štvrtej a o šietej už bol zase hore. Bol hrozne nepokojný, volala som doktorke a tá mi povedala že to môže byť z tých injekcií. Len si neviem predstaviť ak sa to bude opakovať po každej injekcii tak zachvílu som na psychiatrii 🙂 Dnešný čistý čas spánku cca 1,5 hodiny. Dufam že dnešná noc bude lepšia. A ešte k tomu toto upršané počasie no paráda

lubenka131
17. mar 2011

@adra22 ahoj chcela som sa opytat na com mate herniu?moja ma 5 a pol roka herniu(pupocny pruh)ma od narodenia a stale to predlzujem kym pojdeme na operaciu...sa toho bojim do 3 rokov cakali ci sa jej "nevstrebe"a potom ju chceli operovat ale ja som vtedy nastupovala do roboty po materskej tak sme to odlozili a uz je tomu 2 apol roka co sa bojim tam ist...

adra22
17. mar 2011

@lubenka131 no on má aj na pupku tá je ale mala ale má aj vo vajičkách a tá je dosť veľká a stále sa zväčšuje a kvoli tomu nemôžeme začať cvičiť vojtovku tak preto ideme už teraz jeho to dosť bolí a máme problémy s kakaním a s prdkaním kvoli tej hernii takže ja som rada že to zoperuju a budeme mať za tým. No operovať ho budu 8.4. a 9. 4. nás pustia domov aj to tam budeme jednu noc zato že sme predčasne narodený čiže je pre nich rizikový.

leeenka26
17. mar 2011

baby tak sono hlavicky dopadlo tak, ze krvicka sa mu vstrebava, takze to neprogreduje, co je dobre ale ma hydrocefalus. Doktor nieco take hovoril, ze s najvacsou pravdepodobnostou pojde na operaciu a zavedu mu tam niaku hadicku aby odvadzala ten mok. Aj echo srdiecka mu robili, ktore dopadlo dobre. Peristaltiku criev este nema rozbehnutu, ale to sa vsetko upravi, chce to cas, je len 3. den po operacii. Najvacsi strach mi robi ten hydrocefalus. Snad nebude mat nasledky :(

simicak
17. mar 2011

@leeenka26 tak to jsou docela pekne zpravy 😉 Jsou tady deti s hydrocefalusem - snad to bude dobre,drzim palecky. Maminky ti urco napisou vice,co s tim maji zkusenosti 🙂

lubenka131
17. mar 2011

@adra22 to fakt?chuda no moju malu to neboli...len sa toho celkoveho uspania a tak bojim...

maatkka
17. mar 2011

@leeenka26 super ze sa vam krvacanie tak rychlo vstrebava - nam to teda trvalo podstatne dlhsie - takze to uz stihlo zanechat nejake "nezive miesta" ale to preto ze nam na IVH prisli neskoro... tiez nam tam ostala po krvacani zrazenina ktora mohla sposobit hydrocefalus a toho som sa fakt strasne bala (aj bojim)... kedy by mal Samko podstupit tuto operaciu? velmi vam drzim palce a casto na vas myslim...

@adra22 tak nespavost sme ako vedlajsi ucinok injekcii urcite namali... Lili ich dostavala uz v nemocnici a uz tam ju volali sipkova ruzenka - lebo v kuse len spala (nebudila sa ani na krmenie)... aj doma veeela spinkala zo zaciatku...
kym sme cer. pichali doma som ju tiez velmi pozorovala ale nic nezvycajne som si nevsimla... vedlajsi ucinok sme mali "len" to zle EEG - ktore sa vlastne az teraz celkom upravilo...

leeenka26
17. mar 2011

@maatkka
no operacia este praveze nie je ista, doktor hovoril, ze s najvacsou pravdepodobnostou mu ju budu robit, ale dovtedy mu budu tu hlavisku sledovat na sone, a merat obvod hlavicky, tak snad to bude dobre, ja si myslim, ze ak toto zvladneme, comu pevne verim, ked sme si doteraz so vsetkym poradili, ked si spomeniem na vsetko za 10 dni, cim si chudacik presiel, ved to je na dospeleho cloveka dost a nie to na tak male dieta, tak uz bude snad to najhorsie za sebou.
Ozaj, kedy si to asi budem moct povedat, ze zivot mame zachraneny??? Niekto hovori, ze prvy tyzden je najhorsi, teda najkritickeji, je to pravda???
Inak pozeram, ze kolko ludi tu je s takymi detickami a s takymi problemami, naozaj obdivuhodne, cim ste si presli....co vsetko musia rodicia pretrpiet :(((

maatkka
17. mar 2011

@leeenka26 naozaj ma toho vas maly bojovnicek (aj vy samozrejme) uz teraz za sebou strasne moc... 😔 verim ze mu to zivot vsetko vrati a vynahradi a ze bude velmi stastny 😵 bolo by perfektne keby tu operaciu nepotreboval...
ja som brala ze to najhorsie je za nami asi az ked Lilinku prelozili z JISky na oddelenie (co bolo asi mesiac po narodeni)

argousek
17. mar 2011

Ahojte holky, jdu jen na skok, moc nestíhám chodit na net. Koukám, že je tady nové mimčo, tak přejeme hodně zdravíčka a síly, všechno bude dobré. Je tady spousta miminek, co měly těžký start a teď jsou z nich takový šikovníčci.

@bera28 my si to logico nemůžeme vynachválit, Adámkovi se to moc líbí, každej den uděláme povinně jeden úkol. My máme barvy a tvary, ale příště se chystám dokoupit další listy. To chytré pero máme taky, ale Adámka to bohužel moc nebaví.

@denisee koukám, že budeme mít další donošeňátko 😉 Jsi hvězda, drž se. Uvidíš, jak to bude všechno jiný a nádherný.
Holky ty jo my už budeme pomalu za měsíc slavit rok, toto uteklo. Štěpánek je úplně úžasnej, už ukazuje, jak je velikej paci, paci a hají. A všechno je tak přirozený a ne jak u Adámka, to bylo však všechno vydřený. Ale teď nám dělá taky velikou radost, už docela povídá, tak se kolikrát tak nasmějeme, jaké má hlášky 😀 😀 😀 😀

Já jsem tady měla včera kamarádky ze střední s dětičkama, tak to bylo super, opravdu jsme si to moc užily. Já se pokusím něco zpětně dočíst, abych věděla, jak se máte a kdyžtak budu reagovat později

denisee
17. mar 2011

leeenka26: tak sono vypadá dobře. Doufám, že se hydrocefalus nepotvrdí, tady s tím mají holky zkušenost jen teď tu moc nejsou. Ale uvidíš, až co řeknou doktoři.

argousek: prý hvězda 😀 , vím, že už jsou to přeci jenom krásné týdny oproti Vojtovo 26+3tt. Ale jsem dnes teprve 33+2tt. V pondělí jdu do nemocnice na kontrolu, tak hlavně aby malej přibral a bylo vše OK. Já doufám, že vydržím co nejdýl, nechci být v nemocnici ani o den navíc, víš jak to myslím. Jak má člověk zkušenosti. Malej se teda dost tlačí hlavičkou dolů, tak snad se ještě nic nechystá.
To Logiko Primo vypadá moc dobře. Ale mám obavy, aby u toho vydržel. Viděla jsem fotky na FB, jste si to užily a děti taky 🙂

andulka4
17. mar 2011

ahoj holky,
jdu nakouknout jak se daří Denisee a vidím že držíte tak to je ok 😉

zrovna nedávno jsem nad tím Logicem taky uvažovala ale pořát váhám protože se mi to zdá jednoduché
třebas to Pero II pro nás nemělo vůbec cenu-měl to okamžitě hotové

barvy a tvary taky zná perfektně.....ale třebas to logico primo pro 4roky už by zas na něj bylo moc 😒
jsou tam roční období, měsíce atd-tak já nevím

andulka4
17. mar 2011

holky tak jsem si to dala do youtube a fakt do toho půjdu 😀
je to suuuper!!!!

denisee
18. mar 2011

andulka: a co jsi přesně vybrala? Tak určitě pro Davídka je lepší už složitější, když to vše zvládá a postupně se bude zdokonalovat. Bude to výzva 🙂
Koukala jsem na Kačenku, ta se vám tak povedla, nádherný očička. Hned bych si jí chtěla pomazlit 🙂

andulka4
18. mar 2011

Denise ono je toho hodně tak nevím co vzít a škoda že se na ty karty nedá někde kouknout ale ty tvary a barvy mu brát určitě nebudu to už umí od 2let(poznat barvy a tvary) a nějaké složitější obrazce mi příjdou zase moc těžké

taky mi příjde strašně jednoduché ty zvířata na farmě tak vemu asi tu školku-to mne zaujalo asi nejvíc že je tam i počítání protože on zvládne zatím jen napočítat na prstech do 5ti a od 5-10 se mu to plete

a co chceš brát ty?

a moooc děkuji za Kačku.....musím tu dodat nějaké fotky 😉

bera28
18. mar 2011

Holky, ještě k tomu Logicu - já jsem kontaktovala přímo vydavatelství a tam mi dali adresu prodejny, kde si můžu karty prohlédnout. Tak to zkuste taky tak, třeba budete mít štěstí a některá prodejna v okolí ho bude mít. Jinak jsou ty karty srovnané dle obtížnosti i v rámci té jedné sady.
Kontakt na vydavatele je zde: http://www.mutabene.cz/logico_primo.htm

mispuli
18. mar 2011

ahoj baby,teď říkali,že v Sama doma budou mluvit o vojtovce,tak pokud si to přečtete a máte zájem,tak se koukejte 😉

andulka4
18. mar 2011

Beruš já jsem z malého města tady to nikde neseženu, musela bych přes net
a něco málo tam mají nafoceno na oficiálních stránkách.....tak vím že je to podle obtížnosti

na youtube se dá kouknout jak si s tím děti hrají a příjde mi to velmi inteligentní hračka a navíc super v tom že dokupuješ obtížnější sady až vpodstatě do základní školy

já jsem třeba před půl rokem kdy měl D koupila to chytré pero a to měl udělané okamžitě.....on třeba nepoužíval tu tužku ale dokázal říct co kde patří a co né a proč to tak je

to logico je lepší v tom že je nam ta jemná motorika-posunování čudlíků ale zase si nejsem jistá zda bude spolupracovat a chtít je posunovat

přece jenom je hyperaktivní

denisee
18. mar 2011

U nás je prodejce taky celkem z ruky 🙂
andulka: mně se líbí taky ta školka a pak Den s Luckou a Vojtou, ale přesně jak píšeš ty, mám spíš obavy, že nebude chtít nic posunovat atd... nemá tu trpělivost 😠

argousek
18. mar 2011

holky toho logika bych se nebála, já jsem taky váhala a nakonec jsem moc spokojená. Jinak ty barvy a tvary jsou taky pěkný, je tam v tom 16 karet, těch prvních 6 je celkem jednoduchých a pak dál je to těžší. Není to jen na barvy a tvary, ale i třeba přiřazování stínů nebo seřazování předmětů podle velikosti nebo musí najít stejný tvar nebo stejný předmět. Je to fakt moc pěkný a za nás teda musím říct, že první den to posouvání taky Adámkovi moc nešlo a teď už to tam švihá jedna báseň. 😉