Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
30. máj 2011

@simicak @bera no já myslím, že u Adámka nejde o atopyckej ekzém. Atopák má Štěpán a to vypadá jinak. Nevíme, jsem zvědavá, co ukážou ty testy na alergie. Já jsem mu zkusila vysadit mlíko a mléčné výrobky, ale žádné změny jsem nepozorovala 🙄 Dávám zyrtec, ale i přesto se nám stalo, že mu hrozně natekly oči, nevíme, jestli nekvetlo něco, co by mu vadilo. Ona mu teď brala krev a říkala, že to je někaje základní test, kterej jde udělat z krve na alergie. 😕 Jinak ten Štěpánek je hroznej dravec, to je holky fakt úplně otřesný. Když jsem všechno vyklidila z poličky u sedačky, aby tam nelez, tak pro změnu leze přes sedačku na stůl k počítači a zavírá ho 😖 Ale je fakt, že on je hrozně takovej pevnej a pružnej. Adámek je to samý jako Verunka, ten je schopen se vyvalit na rovině, že jen koukám, jak se mu to mohlo povést.
Jinak mám trochu obavy z těch uzlíků na hlasivkách, počkáme, jak nám vyjde ta alergologie a kdyžtak budeme muset na vyšetření na ORL. On má uzlíky na hlasivkách odmalička, myslím, že to musí mít z toho, jak je nechávali plakat v inkubátoru. Běžně se stávalo, že jsem tam přišla a on tak urputně plakal a nikdo k němu nepřišel ☹ Na netu jsem četla, že odstranění těch uzlíků není nic komplikovanýho, ale je blbý, že se to dělá v narkóze a já se narkóze bráním zuby nehty, pokud to nebude nutný, tak s tím nechceme nic dělat. Tak uvidíme 😖

bera28
30. máj 2011

Argousek, já bych ti přála, aby to atopák nebyl, ale on se fakt u každého projevuje jinak. Třeba všude píšou a říkají, že strašně svědí a děti se škrábou a Kubajz nic - neškrabe se a fakt ho to vůbec nesvědí. Já jsem 100% přesvědčená, že Kubajz atopák má. Byl úplně v pořádku a poprvé se mu objevil u babičky, pak jsme to doma za 14 dní zlikvidovali a hle, zase po návštěvě babičky vylezl. To prostě nic jiného být nemůže. Ještě chci zítra ráno zavolat alergologovi do Podolí, jestli mi poradí něco na rychlé zlepšení, ale ne kortíky, aby se mohl už příští týden cákat v moři. Což by ho v této fázi spíš dráždilo, než aby mu to pomohlo. Dneska mi v lékárně dali vzorky od Biodermy, tak jsem ho namazala a snad to bude postupně mizet.
Si vzpomínám, jak si o těch uzlících psala. Tenkrát měl jít na operaci, že? Tak ať to nemusí být 😉

Co Nanya, nemáte nějaké zprávy??? Nebo mi něco uteklo, když jsem tu pár dní nebyla??

argousek
30. máj 2011

@bera28 Nevím no uvidíme, já fakt myslím, že u Adámka to atopák není. Jinak u Štěpánka je fakt ukázkovej, ten se drbe jak o život. Dělají se mu červený suchý místa. Pomohlo nám na to od Biodermy ta řada Atoderm s označením PP. Jinak co nám na to teda pomohlo nejvíc je obyčejnej infadolan a fakt poctivě každej večer po koupání pořádně promazat, jak zapomenu hned se to objeví. Má takovou hrubou hroší kůži 😖

maya79
31. máj 2011

ahoj, tak se to opravdu stalo. Máme Ondru a Verunku, jsou strašně krásní a zatím, to je hlavní jsou v pořádku. Nechala jsem si z porodnice odnést počítač, nechtěla jsem nějak vůbec komunikovat s lidmi z venku. Ale od včerejšího večera jsem už doma a ač jsem si myslela, že to budu psychicky zvládat hůř než tam, tak jsem doma nějak klidnější než v porodnici. Střídají se u mě pocity víry, že to zvládnou a za pár týdnů je budeme mít doma s tím, že se strašně bojím, že přijde nějaké velké ohrožení. Je to fakt psycho - ale Vám to říkat nemusím, že

argousek
31. máj 2011

@maya79 Gratuluju, tak ať jsou moc a moc zdravý, daří se jim dobře a brzy je máš doma 😉

simicak
31. máj 2011

@maya79 gratuluji k miminkum 😵 😵 😵 😵 A jak se jim dari? Ja taky nekomunikovala s nikym,vubec se mi nechtelo,vschni se ptali a usmivali se na me jako ze se nic nedeje. Psycho to je,ale neboj,stoji to za to!!! Ani nemrknes a budes mi dva divochy doma a nato si ani nevzpomenes 😉 Drzim moc palecky at jde vse jako po masle a mate je co nejdrive doma 😉

simicak
31. máj 2011

Holky,segra vcera byla na operaci a plastice nosu. Druha segra mi poslala fotky,tak ma hlavu jak meloun ale tvari se stastne 😀 Jsem zvedava,jak ten nos bude vypadat,jak splaskne

maya79
31. máj 2011

@simicak mě se taky nechce odpovídat na řeči okolí, že je to přeci v pohodě, že se přeci zachraňují miminka od 24tt, tak co plaším. Takže jsme to zatím řekli jen rodičům a opravdu jen pár nejbližším kamarádům, kteří nám nechávají klid a čekají až se ozveme sami. Dětem se zatím (jen to nezakřiknout) daří dobře, ale je to teprve 6. den 😕 . Dýchají bez podpory a dnes jsou druhý den jen na mém mateř.mléku. Ondra je na tom váhově lépe, má 1170g (PV 1290g) a Verunka má 1070g (PV 1199g). Doufám, že nebudou dál padat, když jim odpojili infuze

maatkka
31. máj 2011

dobre rano baby my sme zase az teraz vstali 🙂
@simicak tak co Verunka s uskom? synovec ma strasny akutny hnisavy zapal stredneho ucha ☹ a to sa prave dostal zo streptokokovej anginy...
@maya79 gratulujem k detickam!!! a tiez prajem vela vela zdravicka a nech vsetko pokracuje tak dobre ako doteraz aby ste ich mali co najskor doma... je to naozaj straaasne psychicky narocne obdobie - ja uplne ziram ako super to zvladaju napr. bubu a lucia 😉 - aspon mam z nich ten pocit - lebo ked to porovnam sama zo sebou ja som bola uplna troska... ako-tak dokopy som sa dala az ked ma hospitalizovali naspat k malej do nemocnice... no a potom ked nas pustili domov - to uz bolo fajn 🙂 - aj ked bala som sa este riadne dlho potom... tiez som skoro s nikym nekomunikovala a straaasne ma vytacali nazory ze vsak je len malicka dorastie v inkubatore a je to 😠
@nanya stale na teba musim mysliet... ak sa ti chce daj vediet ako sa mate... nerada by som otravovala...

inak neviem co budeme dnes robit lebo mm ma skolenie a neviem kedy skoncia... vcera sme mali "den podla neho" aj ked v konecnom dosledku sme boli spokojni vsetci 😀 (lebo on s Lilinkou chytali ryby hrali sa s loptou a opekali a ja som sa pri nich opalovala citala casopisy jedla a korculovala sa) takze dnes by som mala vymysliet nieco ja 🙂

simicak
31. máj 2011

@maatkka ucho,tezko rict. Dnes u dok.infekce malicka,dali nam antibiotika,ale nasadit zitra,pokud se to nezlepsi. Ona totiz byla ok. chvili a vcera vecer ji to zzas c hytlo,ale prozmenu druhe ucho 😖 Tak uvidime,co bude. Ona na usi desne trpi,uz to je za posledni rok tusim 4x infekce mozna vic. Kazda ryma,nachlazeni,nemoc konci usima.

@maya79 teda,tak to mas uplne sikuly 🙂 To se jim dari krasne a jelikoz se jim tak dari uz tyden,tak to nejhorsi by melo byt za vama. Mlicko prijimaji,dychaji sami......drzim palecky at je to vse brzo za vama a muzes si doma uzivat neprospanych noci a rvounu 😉

adra22
31. máj 2011

@maya79 jej tak gratulujem, no veru je to riadne psycho kým su v nemocnici, ja som sa ako tak ukludnila až keď sme boli doma.
@maatkka tak tie reči presne poznám, ja som bola na ne priam alergická, jej tak to ste mali parádny deň.
My tu máme riadne teplo tak medzi cvičením a papaním sa flákame po vonku. Dávidko je zlatučky už prespí celu noc, budí sa okolo piatej napapá sa a potom ešte hajá do osmej kedy ho budím na cvičenie.

nanya
31. máj 2011

Ahojky.
@bera28 , @maatkka - ahojky, jsme na tom stále stejně. Držíme 2v1. Ale včera a předevčírem večer jsem opět slabě zakrvácela, nebylo toho moc, na UZ se zdálo být vše vpořádku, je fakt, že dost uklízím a lítám okolo Danečka, tak jestli mi tam někde něco zase neruplo. 14.6. jdu na velký UZ = 1. screening, tam se snad dozvíme více, kolik mimis měří, váží a jestli je opravdu vše OK... Tady mi nikdo nic neřekne. Jinak psychicky stále miminko nevnímám, nějak mi to pořád nedochází, jen vždy, když se něco stane, třeba, když zakrvácím. Jsme na tom docela finančně špatně a představa, že budeme 4 mě děsí. Snad to nějak zvládneme. Je mi jasné, že jsme na to měli myslet dříve, ale všechno neustále draží, teď mají zase podražit pudlice až o 100% a pak snad do 3 let snad až o 400%, takže mazec, elektřina jde nahoru, jídlo samozřejmě taky... Od pondělí do pátku snídám, obědvám, večeřím chleba a stejně ne a ne vyjít ☹

@maya79 - gratuluji k Ondráškovi a Verunce. Mají krásné váhy a je super, že dýchají sami.

Všem miminkům v nemocnici přeji brýský odjezd domů. A maminkám pevné nervy a hodně, hodně a hodně síly 😉

bera28
31. máj 2011

@maya79, dětičkám přeji do života spoustu zdraví a štěstí 🙂 🙂 Jsou to šikulkové 😉

@nanya, myslím na tebe 😉

@argousek, tak si představ, že mi dneska řekl alergolog, že ta Kubova vyrážka spíš atopák nebude 😕 😕 Jsem z toho docela jelen, protože podle mě je to ukázkový ekzém. Atopák se prý neudělá po celém těle a v 99,9 % případů svědí, takže si ho děti škrábají. To ale není Kubův případ. Je to prý určitě alergického původu a máme se snažit vysledovat na co. Což u nás bude dost nereálné. Taky chtěl doktor poslat fotky, tak jsem ho vyfotila a poslala. Uvidím, co mi napíše.

Taky u vás bylo dneska takový vedro?? Já jsem vyrazila se svištěma ven už ráno, abychom se tomu pařáku vyhnuli. Po obědě se tu hezky zatáhlo, tak snad zaprší. Ale dusno tu je hrozný 😝 😝

simicak
31. máj 2011

@nanya drzimi palecky,kokukam,ze koncis prvni trimestr,leti to jako voda 😉 Ja druha tehu nevniimala vubec,takky nato nebyl cas,to uz si clovek proste tak neuzije,neprozije jak to prvni. S penezi me mrzi problemy,ale vis jak to je,ted muzete stradat a pristi rok se zas zadari. Clovek nikdy nevi,jak natom financne bude. Akorat nerozumim vyrazu "pudlice" co jsi tim myslela????

@bera28,tak to ja neomdlivam horkem,stale kabatek,ale slunicko uz nam dneska obcas taky svitilo. Na patek nam hlasi pekne,tak jsem fakt zvedava 😖 Hlavne at je pekne zitra a ve ctvrtek,protoze mame naplanovane venkovni akce,vikend mi je fuk,to mame balety atd.takze klidne muze byt pod mrakem

berryvajt
31. máj 2011

@irsina83 to aj máš načo....Elinka je úžasná a má veľmi vytrvalú,šikovnú maminu. 🙂 A podľa mňa,ak ťa to ukludní,tak monitor používaj naďalej.Ja im nechám až do konca roka, vtedy budú mať vyše 16 mesiacov.Ja mám dobrý pocit,keď vidím blikať monitory. 🙂

irsina83
31. máj 2011

@berryvajt veru aj mna to ukludnuje..a aj tak som nazoru ze donosenym detom urcite do roka lebo jednej sestricke z jisky tak zomrel syncek na SIDS ked mal 7 mesiacov a ona ho pouzivala pol roka... ☹ nuz velmi smutne ale stava sa..a ona odporucila mojej kamaratke aby mala monitor aspon do roka...

gucz
31. máj 2011

@irsina83 my sme používali pri Laurinke monitor do dvoch rokov a aj pri malom tak budem. A nám tiež sestričky odporúčali minimálne do roka mať nanny (tiež sme boli v TT)

simicak
31. máj 2011

@berryvajt my ho taky meli nejak do roka nebo mozna i dyl.Proste do te doby,nez mala zacla putovat hodne po posteli. Ale je pravda,ze jsi pak na tom zavisla a bez monitoru jsem chodila co pet min.kontrolovat,jeslti dycha 😝

nanya
31. máj 2011

@simicak - výrazem pudlice jsem myslela odpady, takže teď je to 500,-Kč za osobu v domácnosti ročně, takže my jako tříčlenná rodina platíme 1500,-Kč ročně, teď se to má o 100% zvednout, tj, za každou osobu 1000,-Kč ročně ,a v období 3 let se to má zvednout na čtyřnásobek, takže 2000,-Kč za osobu, tj. 8000,-Kč u nás ročně, když budeme 4 😖 A to mluvím jenom o odpadech. Já fakt nevěřím, že bychom se měli někdy lépe, předpokládám, že práci s platem nad 10.000,-Kč si nenajdu, když odečtu 1000,-Kč neli více za dojezd, tak je to fakt bída. Už tak jsme nebyli 4 roky nikde na dovolené. Humus doba. A myslím, že bude hůř ☹ Ale nechci si tady stěžovat na naši finanční situaci. Jsem ráda, že máme Danielka, je zdravý, a to je pro mne to nejdůležitější, a teď čekáme přírůstek, tak doufám a modlím se, aby všechno dopadlo dobře 😔

argousek
31. máj 2011

@irsina83 U Adámka jsme měli pomalu do dvou let a u Štěpánka vůbec, ten spal s námi v posteli. Ale u Adámka jsem se fakt bála, v nemocnici měl dost nízkou saturaci a padal s dechem, takže bych se bála ho mít bez toho.

@nanya na to nemysli, vždycky se to nějak udělá. A nemůže si manžel najít ještě nějakou brigádu nebo přivýdělek? Nebo ty?? Teda až později, já nevím, jestli bydlíte ve městě nebo blízko města? Já si dala inzerát na žehlení a ozvali se mi na to. Nebo prodej té dedry ?? Fakt nevím. Holky je to fakt humáč, by mně zajímalo, jak daleko ti politici ještě zajdou, asi tak daleko, jak jim obyčejný lidi dovolí. Mně přijde že ty peníze není už z čeho ždímat. Včera jsem byla nakupovat a pribináček 18,-, jsem myslela, že to se mnou sekne. 😝 Kdyby šly alespoň platy nahoru, ale ono se propouští a platy zůstávají, ale zdražuje se vesele dál 🙄

irsina83
1. jún 2011

@gucz
@argousek
@simicak vsak toto je to, ked mi to tak blika do tvare som spokojna a kludne spim ale uz aj mala zacala putovat dost po postielke a sem tam pipa ...tak o dva tyzdne bude svagrina odit a chcem jej ho posunut...dufam ze to bude ok....

fajn
1. jún 2011

ahoj holky,
zdravím všechny jak píšete z hnusné doby.Myslím že je to všude stejny,já se děsím toho až budem denně dojíždět do té školy tak to neušetřím nic a budu pořád v mínuse.
Jinak u nás vše při starém,včera jsem byla se školkou v ZOO Lešná a bylo superi Dianka byla super akorát už konec mi říkala že umře že ju bolí nožičky.Ale nestalo se tak přežila a v autobuse byla první kdo spal 😀 .Paní učitelka ju strašně chválila jak je šikoná že to ušla .Zítra jedem na oční tak se trochu bojím a já dnes na gyndu tak to se mi stráááááááááááááááááááááááášně chce. 😀
Gratuluju všem mimouškům k úspěchům a
@maya79 tobě přeju pevné nervy a miminkům moc zdravíčka jsou to šikulky jak to zvládají.

simicak
1. jún 2011

@nanya odpad,aha!!! No jo,je to hruza ☹ Ale neboj,vsude to je stejne ted. My platime tady 2 500kc mesicne za sluby cely rok 😖 El. a plyn je tak drahy,ze v zime mame 14stupnu doma,urcite vzpominas,jak tu vzdycky pise pres zimu. Spim s holkama v jedne posteli,aby jsme se zahrali a nejsme jedini,nikdo si tu nemuze dovolit topit ani pul dne vkuse a nikdo netopi ve vsech pokojich,jen obyvak a v lonzicich se netopi,protoze tam se jen spi a to se da prezit. Vlada ted dala do kazdeho rezortu o 25%min,takze nemocncie se zaviraji,protoze nemaji nato aby jeli dal a tak samo skoly,skolky. My tu mame jednu skolu pro postizene a ta ted konci,neutahnou to a nikoho nezajima,co rodice 😖 Tak samo dostali policajti,hasici vsichni a meni se uplne system zdrav.,ale tomu moc nerozumim jak. A mas pravdu,bude hur,ale vzdycky se to da utahnout nejak. Vzdyt kdysi bylo mnohem hur nez ted a lidi meli vic deti. Proste na sluzby odkladej kazdy mesic co to jen da,jak bude mimi na svete,tak Danysek uz nebude mit pleny,tak se to prostrida a treba najdes nekde neco na privydelek. Kamaradky vsechny delaji pri materske. Jak je chlap doma,tak hold musi nekde do prace oni. Ale samozrejme jak srovnavam ty ceny,tak to neni srovnatelne s ces.platy ☹ Manzel ted ma dobrou praci,tak my to tahnem docela krasne a halvne jsme se naucili sestrit hodne. Pokazde od leta uz setrime na vanoce,varime hodne sporive a nemame auto,nepouzivame pokud mozno hromadnou do pravu a kdyz nejsou prachy,tak manzel dela i 7 dnyv tydnu,proste chodi delat nekde jinde i ,pokud to jde. A jestli bydlite v malem meste,na vesnici,tak se hold prestehujete do velkeho mesta,kde je vic moznosti,tak se to dela na zapade,lidi se stehuji za praci,nikdo neresi kde vyrost a kde ma rodinu,jdou tam,kde jsou penize. A vis jak jsem ti psala,jak jsme natom byli,kdyz jsme cekali Verunku 😉 Za rok se fakt muzete mit uplne jinak!!!! 🙂

simicak
1. jún 2011

Holky,ja z tech nasich koz umru smichy 😀 😀 😀 Viki te chodi a krici "Motorka!" a pak zacne prdet do plen a ted si hrali na obchod a Veru byla pod stolem a rika,co c hce koupit a Viki " zmrzlinu a veeeeelkou zmrzlinu" tak ji dala kabelku jako a ona ji zacla oblizovat s usmevem,ze ma zmrzku 😀 Ted tu hrajou pexeso a Viki vyhrava,i kdyz nenajde stejne a strasne se u toho raduje a veda ruce,jak je dobra 😀 A normalne od Verunky pochopila omalovanky,snazi se vybarvovat obrazky,samozrejme jen zacmara kousek,ale dela to donvitr obrazku 🙂

simicak
1. jún 2011

@nanya a jeste me na padlo, 3 moje kamaradky uz sli bankrot 😖 Moje nej,kamaradka je ted v cesku na dlouho,protoze namaji penize na jidlo,tak ted bydli u rodicu aspon na dva tri mesice a budou jim brat dum a uplne vsechno,jedna sla taky banrkot,vzali ji vse a musele se odstehovat pryc,dalsi znama to ted zvazuje,nema praci a taky to neutahne,taky je ted v Cr u rodicu atd........a sao to je hnus pro ekonimmiku,protoze v Britanii jde hodne lidi bankrot,takze banky nedostanou ty penize zpatky.........je to proste kolotoc 😖 To jsou prave chvile,kdyz jsem rada,ze bydlime na podnajmu a nemame zadne pujcky

maatkka
1. jún 2011

@nanya to ma ani nenapadlo ze mate financne problemy... ja som myslela ze jedine co ta trapi je ta zdravotna stranka ☹ je jasne ze mat dalsie dieta je financne narocna situacia... nechcem tu vypisovat ze peniaze nie su pri vychove dietata najdolezitejsie (aj ked samozrejme nie su) pretoze viem ze su velmi dolezite... ja tiez rozmyslam aj o financnej stranke - aj ked by sme si teraz druhe dieta dovolit mohli - neviem riadne ani co bude o rok nie to o 5 rokov? o 10?
mne je hlavne velmi luto v akom si psychickom rozpolozeni... neviem ci teraz nieco zmenis tym ze sa budes trapit (aj ked viem ze sa mi to lahko pise)... skus sa na mimco proste tesit - hladat na tom len to dobre (ze Danielko nebude sam atd.) a veci budete riesit "zapochodu"... budem na vas moooc mysliet 14.6. a drzat palce!!!
@simicak tak nech su uz uska o.k. a dali ste tie atb ci nie je treba? synovec ma tiez zapalene usi dost casto - on ma navyse aj nejaku siroku tu sluchovu trubicu ci co to je - takze je aj kvoli tomu na to nachylnejsi... segre dr. odporucil vybrat mu nosnu mandlu dat urobit alergologicke testy zaockovat proti pneumokokom 😕
@irsina83 my sme monitor pouzivali do korigovaneho roka - takze cca do 15. mesiaca
@fajn drzim palce na ocnom 😉

maatkka
1. jún 2011

simi tak to ste dobri!!! my sme v setreni presny opak... uz odkedy byvame sami si hovorime ze sa musime naucit hospodarit a vzdy... nechce sa nam varit - ideme sa najest von... mm chodi autom uplne vsade chodime na nom na vsetky vylety a aspon raz do tyzdna chodime autom k jeho rodine co byvaju v inom meste... ked aj nieco usetrime minieme to na Vianoce narodeniny alebo dovolenky - takze "bokom" nemame nic 😔
a to nam minuly rok ukradli dost drahe auto - takze sme museli kupit ine aj ked podstatne lacnejsie... a mali sme aj ine necakane vydavky...
nastatie tiez nemame ziadne pozicky... ale nemame ani vlastny byt... byvame v podnajme a planujeme sice hypoteku lebo podnajmy su aj tak drahe a nic z toho ze ho platime... ale ako pises mne to teraz pride ako strasny zavazok... vziat si hypo na neviem kolko veeela rokov ked neviem co bude o rok...

maatkka
1. jún 2011

inak baby co mate dnes v plane - na MDD? 🙂

fajn
1. jún 2011

Sorbono klukům opožděně vše nejlepší k narozeninám
A já dnes přeju všem dětem k dnešnímu svátku jen a jen samou radost a zdravíčko

simicak
1. jún 2011

@maatkka no jo,kdyz setrit nemusite,tak nesetrete 😉 My setrime tim stylem,ze co usetrime na aute,doprave atd.tak pak z tech penez muzem cestovat,platit holkam krouzky atd. Kdyby jsme meli auto a c hodili jist ven,tak si to nemuze dovolit. Jinak zadne stavebko nebo tak nemama. Ja se nechchi vazat hypotekou,ne kvuli hypotece,ale protoze by jsme si muzeli vzit pujcku na vklad,aby jsme mohi koupit byt nebo dum a to uz by bylo moc. My to kdysi resili,ze budem setrit na byt vlastni a nebo si uzijem holke a vseho a rozhodli jsme si,ze si uzijem radsi trosku. Zivot je moc kratky nato. Stejne ten dum nebo byt bude tvuj jak budes stara uz a mladi prosedis doma,sporenim 😝 A hlavne nas nic nedrzi,kdyby jsme se museli stehovat nekde za praci nebo z jineho duvodu,jsme pohyblivi 😀 Jinak my kdyz chcem,tak umime hodne usetrit,kamosky vzdycky cumi,jak to delame a z ceho