Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
17. jún 2011

@denisee jj s tím nejedením před tou narkózou je to sadomaso, on je Adámek docela jedlík a docela už hlad měl
velkost těch botiček je 27 😉
Adámek má z bílých plášťů strach přímo panickej ☹ Akort teď po tom trhání zubu u zubařky a nedávno mu praktická brala krev z každé ruky 😖

argousek
17. jún 2011

@denisee jo a vnitřní stélka je 17cm

mispuli
17. jún 2011

@mila01 Kájince všechno nejlepší a ať jí dál všechno tak krásně jde a baví 😉 😉

simicak
17. jún 2011

@denisee tezko rict jak u nas,loni se Viki bala hrozne,nechtela ani vlezt do ordinace a nikdo se na ni nesmel podivat,ale to mela zrovna obdobi s hodne krev.testu atd. a tedka zas doktory miluje docela a to je tim,ze vzdycky spis dok.mluvi jen se mnou a ona je tam jak muj doprovod 😀 Takze ted muzu rict,ze se vubec neboji.

mila01
17. jún 2011

Ahoj holky,díky moc za gratulace pro Káju,dneska měla moc pěknou oslavu ve školce,učitelka mi udělala krásný fotky,zítra je stáhnu a dám je sem.

Teď už běžim spát,ráno jedeme do Prahy na ty Andrejčiný závody,tak na nás prosím myslete.Mají být v 5.25 hod u autobusu,vstávání bude hrozný.Bude tam 7 nejlepších týmů z celé republiky,moc bych jim přála do 3 místa,aby měli medaily.Dám vědět,hned jak se vrátíme.

Všem přeju krásný víkend.

simicak
17. jún 2011

@mila01 budu drzet vsechny palce co doma najdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Preju jim hodne stesti na zitrek a at se vrati s medaili 😉

adra22
17. jún 2011

@mila01 Kaji gratulujem a zajtra na vás myslím a držím všetky palce 🙂

argousek
17. jún 2011

@denisee Denis ještě mně napadlo, jak si psala, že máš zánět prsu, jestli nemáš ucpanej mlékovod na bradavce. Já jsem takhle měla takovou bílou tečku na bradavce a musela jsem si to odnípat a namazat bepanthenem a pak se mi to uvolnilo a bylo to dobrý. Taky jsem vůbec nevěděla, co s tím. Prostě ten mlékovod nebo jak to popsat nějak zaschnul a při kojení z něj neodtékalo mléko a ta mléčná žláza se ucpavala. Zkus si to rozmasírovat 😉 Je to hrozně nepříjemný 😖

argousek
17. jún 2011

@mila01 taky držím palečky, ale nepochybuju, že to dopadne dobře, jsou to hvězdy 🙂 🙂 🙂

mila01
18. jún 2011

Ahoj holky,teď jsme dorazili,ještě jsem se ani neslíkla - fotky,dodám,ale musím vám napsat výsledek.

JE TO DOMA!!!!!! MÁME MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY!!!!!! Díky moc všem,že jste na nás mysleli.Jste zlaté.

adra22
18. jún 2011

@mila01 jeeeej tak paráda sa teším sa vami a jedno veľké gratulujem

simicak
18. jún 2011

@mila01 GRATULUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 MUSIS BYT SILENE PYSNA 😵 Uz se tesim na fotecky a jak to probihalo a jak se citi mala mistrince CR??

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mispuli
18. jún 2011

@mila01 super,holky jsou šikulky,mistr republiky se cení 😉 🙂 🙂

argousek
18. jún 2011

@mila01 No vždyť jsem to říkala prostě "HVĚZDY" Gratulujuuuuuuu!!!!!

Holky tak Adámkovi se objevil červenej flíček po kousnutí klíštětem, doufám, že to nic není. ☹ Ach jo to je porád něco 🙄

denisee
18. jún 2011

@mila01 : tak to je paráda 🙂 !!!!!!!!Moc holkám gratuluju, to musí být pocit 🙂
@argousek : tak zánět už asi odeznívá, dnes mi je líp, asi se mi tam jen dostala nějaká infekce trhlinkou v bradavce, Daník měl jeden den děsný bolení a pořád se kroutil u prsa..
Klíště už měl Vojta taky, ale bez reakce. Taky jsem ho pořád sledovala. U boreliózy musí být flek větší než pětikoruna.

argousek
18. jún 2011

@denisee no já četla, že je to červený flek a uprostřed bílý. Bylo to jeho první klíště, tak doufám, že z toho nic nebude. Byla by to fakt smůla, kdyby to bylo jeho první klíště a hned nakažený
Já klíšťata nesnáším a hrozně se jich bojím. Já měla klíště snad jen jednou v životě 🙄

simicak
18. jún 2011

@argousek tak radsi bez v pondeli k dok.ja se klistat taky bojim 😖
@denisee ja mela u Viki asi 6 zanetu,me se porad blokovaly prsa,protoze jsem emla hodne mlika,nastesti jsem jeste byli v nemocici a tam jsem mela laktacni poradkyni,tak ta me naucila hodne druhu masazi. S kartacem na vlasy,s hadrikem atd. tak kbycys nekdy chtela,tak ti pisnu jak to rozmasirovat 😉

denisee
18. jún 2011

@argousek : tak snad to nic nebude, Vojta byl zrovna u našich a jen někde prošli cestičkou s trávou a večer si toho máma všimla. O klíšťatech teď někdy mluvil doktor v Sama Doma.
Mně se teď dělá mlíko tak akorát kolik si Daník vypije, takže už retence tak nehrozí, bylo to přes tu bradavku, protože ta mě taky dost bolela.
Nevím jestli jsi přímo z Pacova? Já jen, že tam byl dnes manžel na volejbalovém turnaji 🙂 A botičky má Vojta teď taky 27, tak by mu snad sandálky byly, jaká je cena?

argousek
19. jún 2011

@denisee jj já jsem to viděla, tam snad ten doktor říkal, že jsou infikovaný snad je 4% klíšťat, což se mi zdá docela málo, ale taky se bojím. Ono je docela blbý, že on ho měl připitý asi dlouho ☹ My jsme si toho hned nevšimli a když ho manžel vyndaval, tak se mu zdálo už docela velký.
Takže si měla s tou bradavkou asi to, co já, viď 😒 Ono si to raději potírej genciánkou nebo jestli to nechceš mít fialový, tak mi taky doktorka poradila, že můžu dávat tantum verde (taková zelená ústní voda) a ředit to 1:1 s převařenou vodou a tím si to potírat. Ono to jako desinfekce, takže to vysušuje, takže ještě pak potřít bepanthenem.
Jo a ještě ty botičky mají vnitřní stélku 17cm. Cena je 590,- Ony jsou měsíc starý, ale jsou už u špiček trochu šoupnutý od odrážedla. Ale jinak nejsou sešlapaný nic, no prostě měsíc starý, dám k tomu i účtenku. My jsme je kupovali za 790,- a tak je kvůli tomu šoupnutí na podrážce dávám se slevou, jinak jsou jako nové. Tak to promysli a kdyžtak dej vědět. JJ z Pacova u Pelhřimova, nevím, jestli není ještě nějakej jinej 🙂

denisee
19. jún 2011

@argousek : mě spíš překvapilo v jednom pořadu, chodil chlap a sbíral na to bílý prostěradlo klíšťata, ale na spadaných listech , sem tam travička v listnatým lese a kolik jich tam bylo, myslela jsem, že jsou hlavně na vyšší trávě.
Vojta má myslím 16,5cm nohu, až přijde z venku tak mu ji změřím a když tak bych si je koupila. On má teď elefanty 26 a už tip top a nejsou kotníčkový.
Na volejbale skončili druhý a přes ten váš 🙂 Pacov občas jezdíme za manželovo rodičema bydlí ve Zruči nad Sázavou, budem tam zas trávit skoro celý léto.

argousek
19. jún 2011

Holky vkládám odkaz na cvičení s dětmi, je to na správné držení těla a ploché nohy http://www.stripky.cz/192-drzeni-tela2.html

@denisee jéé Denis tak to by jste nám mohli zajet navštívit, to by bylo príma 😉 Já se snažím, když někam jdeme, aby měl tepláky a ne holý nohy, no A prý je dobrý dávat B-komplex, že prý pak klíšťatům ta krev nechutná a nejdou na člověka. Jinak ty sandálky jsou právě dobrý, že jsou kotníčkový, on je docela problém v téhle velikosti kotníčkový sehnat

denisee
19. jún 2011

@argousek : díky za odkaz , už to mám v oblíbených. Mě má ukázat ještě nějaký cviky pro Vojtu na nohy rehabilitační, ke který chodíme teď s Daníkem 12.7. Ale povídala něco o cvicích na záda, že ty nohy do X a plochý, taky souvisí od zad.

berryvajt
19. jún 2011

@lucia00123 ahoj, ako dopadli operácie? myslela som na vás,dúfam,že je všetko v poriadku.Aký výkend ste mali?Ako sa darí Mirkovi?Toľko som na nich myslela,že sa im muselo čkať 🙂 ,verím,že je trošilinku lepšie...

lucia00123
19. jún 2011

@berryvajt no Vladkovi operacia dobre v piatok bol Mirko a ten mal ocka velmi opuchlee a Damianko ma operaciu zajtra tak dufam ze to nebude zle, Vladko je este v inkubatori lebo este dostava infuzie asi nejake 3-4 dnii este a potom ide konecne von z neho, jaj to bude radosti. Damianko je v BA na detskom oddelenio to je uz tiez velky chlapcek a Mirko je na JIS v BA zajtra ma kontrolu ociek a potom asi ide naspet do NZ, no dnes ho lekar pochvalil ze brusko zatial funguje a nie su velke odpady v stomií no ale uvidime dokedy☹(( lebo mliecko sa mu toleruje do 30ML a akonahle dostane viac tak sa to vsetko pokazi a zacina sa od 1ML. Dufam ze uz teraz sa to rozbehne tak ako😀

berryvajt
20. jún 2011

@lucia00123 ahoj,Damiankovi držíme palčeky,no a Mirko je úplne úžasný.Sofia pila tiež okolo 30-40 ml aj po prepustení z nemocnice.Mala dávku 60ml a nikdy to nevypila.Napriek tomu krásne priberala.Doma sa rozbehla a už sa stalo,že vypila aj 260ml...
Myslím na vás často.A predsa sú aj dobré správy.Dúfajme,že očká už budú v poriadku a Mirko sa posnaží a pekne bude papať... 😉

fajn
20. jún 2011

ahoj holky,
nějak tomu koňovi nestíhám.
@lucia00123 sestřička mi říkala že když jsou ty očka po operaci opuchlé tak je to dobře že se ta operace zdařila.Jinak dnes budu taky držet pěsti ať se vše podaří dobře,a Mirkovi řekni ať hezky papá .
@argousek klíště jsem Didce vytáhla taky v sobotu ale tohle je už její bohužel 4 klíště ale naštěstí nikdy nic,dr. mi poradila že po vytáhnutí mazat Framykoinem nebo jak se to píše 🙂 .
mila tobě držím pěsti ať se ztoho všeho nějak dostaneš a Andrejce patří velká Gratulace ,jo a Káje opožděně vše nejlepší k narozeninám.
U nás celkem nic nového,Didka byla teď týden doma protože byla nachlazená a já už 14 dní jsem úplně vyřízená,sopel kašel no děs. CRP je dobry ,výtěry z krku taky tak prej jsem zdravá. Zítra si jdu pro výsledky z Holtra a z krve tak doufám že tam taky nic nebude.
@berryvajt 260ml Dianka nikdy nevypila 😀

lucia00123
20. jún 2011

@berryvajt ahoj nop vcera potesili o Mirkovi a dnes mi lekarka povedala ze sa im zdalo ze Mirko cudne zdvíha rucicku tak ho celeho pozreli a ze ma viacpocetne zlomeniny a nie len stehennu kosticku takze ma toho ovela viac, nasadili mu liecbu a nechavaju si ho zatial v BA tak neviem ion moj zlaty si uz musel tolko bolesti vytrpiet ☹(((((((((ä, Damianko este nie je po operacii tak mam volat az poobede tak uvidim ako to on zvladne .

lucia00123
20. jún 2011

@fajn no ja Mirkovi stale hovorim nech pekne papenka a potom pojde domenkou😀

mila01
20. jún 2011

Ahoj holky.

Tak jsem konečně protřídila a stáhla fotky,je to hrůza,jenom z té Prahy jich máme přes 300 a to ještě čekám na oficiální,co dají pořadatelé na facebook.Udělala jsem nové album,pokud budete chtít,tak mtrkněte.

Jinak dneska hladovím,zítra mě čeká první vyšetření,co se minule nezdařilo.Ještě mě čeká 24 hodin bez jídla a já už teď skučim.Mám tu zbytky ještě ze včerejší oslavy - to jsou fakt muka.Udělala jsem si veškeré občerstvení doma,včetně pomazánek a tak,abych to mohla jíst a teď můžu jen koukat. 😀 😀