Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
23. jún 2011

@argousek : on má tady na ty zážitky štěstí hlavně manžel 😀
Tak jsem zkusila tu vložku dát do sandálek, jako vejde se tam, ale ve špičce je trochu pak ohnutá ta vložka, ale dala by se zastřihnout je to jen tenká kůže, to pevné je až dál na chodidle a patě, ale pak když to budeš dávat zas do jiné boty?? nevím. Já mu je do sandálek nedám, koukala jsem, že je to u nich tvarované ta stélka, má to hlavně do tenisek nebo pak do podzimních botiček. A koukala jsem, že jste měli ty pásky přes nárt, už na poslední dírce, a tou vložkou se nárt dost zvýši, tak aby pak Adámka neřezali, snad by šla udělat ještě jedna dírka.

argousek
23. jún 2011

no já teď nějdřív koupím vložky a až pak s těma vložkama zajdu koupit nový boty a vyzkouší si to s tím, tak uvidím, hlavně se fakt bojím, že bude problém sehnat boty s pevnou patičkou, tak uvidíme, jak budeme úspěšný. 😖

merj
23. jún 2011

Ahojte,
@argousek a @denisee s cviky jsem na vas nezapomnela, ale vcera kdyz jsem to slozite popsala a odeslala a nic. Nevsimla jsem si, ze jsem se v mezi case odpojila ☹
Tak zacinam znovu.
Ploche nohy
1. uchopivani predmetu nohou - nejlepe penovy micek a dite se musi snazit ho uchopit nohou
2. cap - stoj na jedne noze - dite se nesmi drzet za ruce, ale zpocatku pokud se neudrzi sqamo, tak jistit (nedrzet !) jen v oblasti panve.
Odesilam a zada dopisi vecer

bera28
23. jún 2011

Milo, tak to budou asi opravdu naše matky sestry 🙂 🙂 Já ještě teď vidím rudě 😠

Simi, teda to jsem se nasmála jak už dlouho ne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tvůj děda je dobrý týpek 😀 😀

Denis, chudák manžel, takhle si to musel vyžrat 😀 S tím kloboukem máš naprostou pravdu, pro kluky mají nejvíc kšiltovky a když už klobrc, tak silný. Ale tenhle se mi moooc líbí. Kupovala jsem ho loni, má velikost 3-6 let a naštěstí ještě na letošek jakž takž vydržel. Anetka má již třetí rok tentýž, vel. 1-1,5 roku. Akorát jsem jí u něj ustřihla tkaničky na zavazování.
A jaké máš pro Vojtíka sandálky???

Argousek, Štěpa taky dobrý, hezky ti přidělal práci 😝

Holky, musím vám napsat dnešní zážitek s naší pediatričkou. Jela jsem tam teď vrátit nepoužitá ATB a ukázat znovu ten Kubův ekzém. Jak jsme si tak povídaly, tak se mě najednou zeptala, zda mě nebolí v krku. No a mě teda pěkně bolí už od návratu z dovči. A taky právě docela chraptím. Tak se mi podívala do krku a zkonstatovala, že podle toho hlasu to vypadá na streptokoka. Já myslela, že to mám z klimošky v letadle. Rovnou mi udělal Strep test (výtěr z krku s výsledkem do 5 minut) a byl pozitivní - mám streptokokovou angínu neboli prý spálu. Tak mi napsala ATB, zprávu pro mojí praktickou lékařu a zítra ráno má chlap přijet preventivně na výtěr s oběma svištěma. Myslím, že takovýto nadstandardní servis nabízí málo lékařů.
Akorát jsem tam výjimečně nešla s nemocnými dětmi a nakonec jsem odešla nemocná já ☹ ☹
Ale ještě předtím jsem stihla vzít svišťáky ke kadeřnici a nechat jim udělat letní sestřihy. Fotky přikládám.

lucia00123
23. jún 2011

ahojte dievcata a mojho Vladka dnes vytiahli z inkubatora, dufam ze to vydržíííííííí, este Damniako a Mirko 😒

nelustek
23. jún 2011

@lucia00123 Dobry den, jedneho dna som nakukla do tejto diskusie a odvtedy vas citam a drzim vam palceky , je to neskutocne co si take malinke deturence musia prezit.Chudatka malinke,pozdravujem a drzim palce vsetkym maminam v tejto diskusii, vela vela sil a hlavne zdrave a silne deticky

lucia00123
23. jún 2011

@nelustek 🙂 dakujeme

nelustek
23. jún 2011

@lucia00123 😉

argousek
23. jún 2011

@merj no tak s tím máme právě problém, Adámek to prsty na noze nedokáže uchopit, mně přijde, že mu prostě ty prsty nejde ovládat, on přesně ví, co má dělat, ale nějak mu to nejde. My jsme zkoušeli uchopit utěrku a nešlo to 😒
@bera28 no tak to máš teda pěkný, tak hlavně, aby bylo líp 😉 Ještě, že máš tak ochotnou pediatričku
@lucia00123 super, šikulo je to, brzy budete všichni pohromadě 😉

simicak
23. jún 2011

Holky,tak to jsem rada,ze jsem vas po ranu pobavila. Ja bych mohla vykladat tyden,ale vetsina veci,nejde napsat,to se musi povykladat 😀 😀
@lucia00123 tak to je krasna,uz aby jste byli vsichni doma pohromade,moc moc drzim palecky. A co je s Mireckem noveho?
@bera28 brzo se uzdrav a k pediatricce nemam slov. Skoda,ze takovi nejsou vsichni doktori!!!!!!

denisee
23. jún 2011

@bera28 : tak to je nadstandartní péče, Tak, ať jsou děti zdraví 😉 Vojta má taky kloubouk 3-6 let a ještě stejný modrý. Jsem s nima max. spokojená. Sandálky mám od Zuzky, dávala na ně odkaz na FB 🙂 č.27 od Essi, kotníčkový s plnou špičkou.
S fotkama si mi připomněla, že musím taky Vojtu před prázdninama ostříhat. A Anetka má co zastřiženou ofinku nebo jak?

lucia00123
24. jún 2011

@simicak no z Mirkom zatial nic noveho teda sa drzi ale lekarka v bratsialve mi povedala ze on je vazne choré bábetko, tak dufam ze tento krat sa to uz nepokazi a bude dobre aj jemu, dnes idem popzriet damianka a Vladka tak sa tesim 🙂

mila01
24. jún 2011

Lucia - úúúúžasný,to je super zpráva,moc gratuluju a mám s tebou velkou radost.Doufám,že bude venku z inkubátoru brzy i Damianek a že se zlepší i Mirkův stav.Moc vám všem držím palce. 🙂 😉

fajn
24. jún 2011

@lucia00123 super zprávy

Didka má laryngitidu má antibiotika a mě po dvou dnech zavření doma hrká ☹

berryvajt
24. jún 2011

@lucia00123 včera som na teba myslela,či už náhodou nemáš Vladka von z inkubátora...no a teraz som si to prečítala ,že konečne ano.... 🙂 🙂 🙂 super správa.Možno ťa prekvapia a dnes už aj Damianko bude v perinke...
Mirkovi držíme palčeky,aby sa mu stav zlepšil zo dňa na deň..je veľký bojovník.. 🙂 ak budeš môcť,daj foto,ako vyzerá Vladko v perinke.Už je z neho veľký chlap...

simicak
24. jún 2011

Ahoj holky,se konecne muzu pochlubit,ze si Vikous zvykla ve skolce 😵 Uz breci jen pul minuty,kdyz odchazim a taky uz tam ma prezdivku,jelikoz papulu nezavre a povi i to co nevi 😀

simicak
24. jún 2011

@fajn tak at se brzo Dianka uzdravi 😉

bubu4125
24. jún 2011

ahojte...ozývam sa po dlhšom čase...
zajtra idem k mojej malinkej láske...už má vyše 2000g a budúci týždeň ideme domov...
je na tom dobre...od pondelka je vonku z inkubátora a drží sa...zdravotný stav je dobrý...len je stále chudokrvná...
ešte sa naučiť pekne papať z fľašky a bude dobre...že papá, ale ešte nevypije toľko koľko by mala, ale to potrebuje čas pokiaľ si na to zvykne! a naučí sa! ale priberá aj napriek tomu!
utorok bude mať 8 týždňov...asi sa dala rýchlo dokopy, nie??? niekto mi písal, že boli v nemocke aj 3mesiace...

@lucia00123 teším sa z dobrých správ...Mirko je šikovný a bude dobre, uvidíš!

lucia00123
24. jún 2011

@berryvajt ahoj ano aj Damianko uz je v perinke bol tam aj on dnes😀DDD tak som sa potesila, len este treba aby papkali s flasky ale zatial ich este ani neucia 😠

lucia00123
24. jún 2011

@mila01 aj Damianko uz je vonku 😀DDD

berryvajt
24. jún 2011

@bubu4125 to sú super správy,prajem veľa zdravíčka.My sme boli 2,5 mesiaca.Ale pustili nás s váhou 2800g.

berryvajt
24. jún 2011

@lucia00123 no hovorila som ti...veľmi-veľmi sa teším.Už iba Mirko sa musí pozbierať,ale asi pôjdeš o pár dní do nemocky za nimi a začína sa skutočný život s detičkami..paráda. 🙂

simicak
24. jún 2011

@bubu4125 to je krasna zpravicka 😵 😵 😵 Ted se to nejvic potahne,to uceni piti,to bylo snad nejhorsi. My byli 7tydnu a sli domu. Tak drzim palec,at mas pristi tyden malou doma!!!

@lucia00123 taky krasne zpravicky 😵 😵 Jeste Mirecek a muzete domu 😉 Z flasky se uci,az jak dok.uznaji,ze jsou pripraveni. Musi umet skloubit dokupy sani,dychani a polykani.

zzuzana82
24. jún 2011

@bubu4125 super spravy 🙂 , aj som myslela minule na Vas ze co a ako, ked si sa dlho neozyvala a ako rychlo mala nabrala 😀 to je super a uz aj domov,len tak dalej. My sme tiez v nemocnici uz 8 tyzdnov a hadam cochvila pojdeme tiez domov,len maly nech sa nauci na flasku bo sme uz skusali na prsnik,ale nevedel si este dobre vytiahnut tak hadam to bude lepsie teraz. My tu mame sestricku ,ktora mala tiez babetko skor narodene a ta mi vravela , ze jej mala bola az 11mesiacov v nemocnici kym ju pustili,a to si fakt neviem predstavit,vsak tych par tyzdnov je aka dlha doba
lucia00123 drzim palce len tak dalej nech uz su to len same dobre spravy a hlavne Mirkovi nech dobehne chlapcov cim skor 🙂

merj
24. jún 2011

Ahojte,
@bubu4125 a @lucia00123 mam radost, ze slysite i dobre zpravy, tak at jich je vic.

@denisee a @argousek, nezapomnela jsem, ale jsem trochu out. Uplne tusim @fajn jak ti je, pre necelymi 2 tydny, jsme byli s mladym zavreni 4 dni doma, protoze nas oba prepadla nejaka viroza mlady k tomu mel teploty. Kdyz jsme si ted zase zacali planovat, co budeme podnikat, tak nas mlady, zacina blbnout s mluvenim. Od stredy nejprve zacal znasobovat slabiku "li/ly" na konci slov, takze najednou ma bilyly, udelalilili, dnes rano uz to bylo zdvojovat slabiku "li/ly", takze mliliko a pres den pridal stejne u "ry" , takze dobryry ☹ . Ale kdyz jsme meli jet do ZOO, tak projlasil bezchybne, ze pojedeme: "nasim oblibenym autobusem".
No, asi mi z toho brzy hrabne. Nejhorsi je, ze kdyz se ho zeptam kolik slabik rekl, tak rekne spravny pocet a kdyz se zeptat, kolik jich ma byt, tak slysim, ze jedna, ale znovu to rekne znasobene. Tak jsem to pred nim zacala ignorovat a neresit to s nim, ale ja to v sobe resim, porad.

argousek
25. jún 2011

@bubu4125 tak to je teda šikulka, my byli 3 měsíce a šli jsme domů s váhou 2650g, ale Adámek měl dlouho problémy s dýcháním

@fajn a ty mňoukáš, ne 😀 😀 😀 Vydrž 😉

@merj z toho si nic nedělej, prostě si dělá srandu. Adámek zase teď při učení hrozně blbne, že to vypadá, že to neumí. Třeba když se učíme povolání podle obrázku, tak je tam uklízečka a on říká, že je to kuchař a že vaří a když mu řeknu, že má koště, tak že asi nevaří, tak mi řekne, že vaří koště 🙂 😀 A směje se tomu. Nebo se učíme říkat karkulku a on si tam pořád přidává a směje se tomu. Jakože vlk si vzal babičky čepec, brýle a nos. A když mu řeknu, že nos ne, že ten si nechal svůj, tak si trvá na svém a směje se tomu, jak pominutej 😝

lucia00123
25. jún 2011

dievcata aku mali vahu deticky ked ste isli dom z nemocnice?

denisee
25. jún 2011

@lucia00123 1910g po 72 dnech. Ať jste brzy všichni doma 😉
@merj : v pohodě, až budeš mít čas a chuť. Vojta zase začal místo h říkat ch, takže si chrajeatd...., ale už to zas mizí. A jinak je to samý co Adámek. Úplně vidím, jak to zná a říká něco jinýho, prostě ho to nebaví, tak nespolupracuje viz. Logico primo, zvládneme v pohodě tak jednu kartu a zbytek bojkotuje. 😠

Holky já má zas problém s těma mýma rukama, jak chovám malýho a to ho zas tak nenosím, začaly mě bolet šlachy na předloktí, au.. ☹ U Vojty zas z Vojtovky prsty ☹

Včera Vojta pořád řešil, že maminka nemá pindíka a říká: táta má pindíka, máma má jen zadek 😀 ( jenže ten jak jsem te´d zas zhubla už bohužel taky nemám ☹ ).

berryvajt
25. jún 2011

@lucia00123 my sme boli 73 dní a Johanka mala 2810g a Sofia 2700g.Ale pokial dobre viem,tak pustia už aj s váhou 2200g.Musia byť bez sondy 4-5 dní,každá nemocnica má iné pravidlá a hlavne to závisí od chlapcov.Určite budú šikovní a naučia sa papať.Moja Sofia dostala 10 injekcii na podporu mozgovej činnosti,lebo sa nevedela naučiť papať,takže sme vlastne kôli nej ostali v nemocnici vyše 2 tt.navyše.A teraz papá lepšie,ako Johanka. 🙂

stefie
25. jún 2011

jeziiiiiis baby, drzim vam palce...a hlavne vasim detickam, nech sa vam vsetkym vyrazne dari, a rychlo dobehnete, co ste nestihli v brusku 😉 moje netere sa tiez narodili skor, ale nie az tak, ako niektorym z vas, a dobiehali takmer rok, kym sa vyrovnali zdravym, normalne narodenym detom...verim ze vas to caka tiez a uz bude uplne v poriadku...
...ako sm citala niektre vase prispevky, slzy mi tecu po tvari...DRZIM PALCE!!!