Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
4. sep 2011

@maatkka drzim moc palecky,basnicku preletela,nas ceka skola,tak jsem dost labilni i bez basnicek 😀 😝 😢 HLavne at se tam male libi a je to bez slzicek!!!!!!!

@argousek my jdem 15.pristi tyden ve ctvrtek,docela se na jednu stranu tesim,jelikoz ted nic nestiham,ale i me to mrzi.
tak to bude na jare uz trandit jak drak po meste,co? 🙂

lucia00123
5. sep 2011

@olcana80 jej dobre tak sa nemusim teda bat ze mu ublizim 😀DD inak mi ten caj nechce a ked mu ho dam do mliecka tak pekne papka a este otázka ja to pripravujem asi tak ze si spravim mliecko a dam asi pol lyzičky granulovaneho fenikloveho caju. Alebo mam si zarobit uz caj a zmiesat s mlieckom?

maatkka
5. sep 2011

babyyyy tak ja musim nasu sikovnicku sikovnu nadhernu pochvalit aka bola dnes uuuplne supeeer 😵 vobec neplakala pekne papala spinkala hrala sa a vsetko 😵 (bola hned na cely den) ked sme pre nu prisli povedala ze bolo dobre ale uz sa na nas tesila 😵 a ked sme sa spytali ci pojde aj zajtra do skolky tak teda ze pojde 😀 ja som na nu takaaaaaaaa hrdaaaaaaaaa 🙂

argousek
5. sep 2011

@maatkka no to je hvězda 😉 ŠIKOVNÁ !!!!!
U nás se dneska konečně zastavila ta asistentka, tak se mi zdá na první pohled super a vypadá to, že si s Adámkem sedli. Říká jí teto "LUCINKO" 😉 😉 😉 Povídal s ní, dováděl, přinesla mu čokoládu, tak si ho hned získala, tak to snad půjde, tak uvidíme v pondělí 😉

simicak
5. sep 2011

@maatkka to je sikulka 🙂 🙂 a jak ty v praci?
@argousek supr,ze si sedly,to je dulezite a jak je stara,to je nejaka mlada holcina? A bude tam s nim kazdy den,cely den ?

Ja dnes schuzku ve skole s ucitelkou,ja jsem z ni ulne nadsena,desne sympaticka,s detmi to umi a i jeji asistentka,Viki a Veru si tam hned s nema hrali a ona mi vse vysvetlila a ptala se co ma Veru rada atd.jsem moc nadsena

argousek
5. sep 2011

@simicak hele no je jí 27 a ona tam bude s ním na 4 hodiny, má to asi od 8:30 do 12:30 😉
jééé tak to máš super, když je hodná učitelka tak je to velký štěstí 😉

simicak
5. sep 2011

@argousek ja bych ji chtela za zenu 😝 Tak dlouho mi nikdo nesedel a proste to s detmi umi,i Viki s ni mluvila hnedka a citila se tam jako doma. A co maji asistentku ucitele,tady je v kazde tride,tak ta je taky strasne prijemna,hrala si tam s holkama a obe s ni mluvili 😵 😵 😵 Skoda,ze Viki nemuze taky nastoupit uz 😀 😀
Tak to je supr s ni a pak bude bez asistentky nebo bude chodit jen na dopoledne? I kdyz vlastne oni pak chodi spat po obede a pak jdou ven nebo maji volnou hru,tak ji nebude potrebovat,ze?

argousek
5. sep 2011

zatím bude chodit na dopoledne, já jsem doma se Štěpánkem, tak je mi taky líto ho tam dát na celý den ☹ To by jsme spolu vůbec nebyli. Takhle ještě stihneme odpoledne spoustu aktivit 😉
jj taky bych si do školy přála hodnou učitelku, to to pak dětem jde samo 😉 Ale to my máme ještě tak dva roky čas 😀
Holky co máte už školní děti, nevíte, jak to je?? Adámek je listopadovej, takže si myslím, že kdybych ještě zajistila rok odklad, že by mohl vlastně jít do první třídy v září v sedmi letech a v listopadu by mu pak bylo osum, je to tak??

simicak
6. sep 2011

@argousek,no to je neco jak predskolni skolka v Cesku,akkorat ze se musi naucit cist abecedu vsemi styly,cisla a male pocty,jinak to je i zarizene jako skolka,hracky atd. a nemji ani zvoneni na hodinu.
A proc chces davat odklad,stejne mu jdou spatne roky a sel by v sedmi skoro,kdyz das odklad,tak jak pises,bude mu skoro 8 roku a zakladku bude koncit v 17 skoro

maatkka
6. sep 2011

no tak dnes som skolku zvladla uz aj ja bez slz 😀 len je mi teraz cudne ked sme s mm obidvaja doma a sami... Lilinka chcela nech ideme aj my s nou do triedy ale ked sme povedali ze tam mozu len deticky a ucitelky tak nas vybozkavala zakyvala a isla... ja som tiez zatial veeelmi spokojna so skolkou aj s ucitelkami 🙂
simi v praci v pohode - uz mi to pride ako by som ani neodisla 🙂
tu skolu mate teda ako u nas nulty rocnik - synovec ma odklad a aby neopakoval znova predskolsku triedu chodi do nulteho rocnika a teda to odporucam vsetkym rodicom ktorych deti maju odklad nastupu do skoly 😉
argousek jeeej tak nech sa Adamkovi paci aj teta Lucinka aj skolka 😉
inak Lilinkina trieda su ŽABKY 😵

maatkka
6. sep 2011

@bera28 a vy ako??? nestihas nas prist uz ani "pozriet" popri praci? 😀 musim uznat ze uz ani mna nebavi ten internet tak ako pocas materskej 😀 navyse teraz riesime hlavne skolku robotu krstiny svadbu nejakych lekarov (Lilu kardiologiu a ocne - ja interne a zubarku) a sto dalsich veci...

argousek
6. sep 2011

@simicak ty jo tak nad tím jsem nějak nepřemýšlela, že by pak vyšel základku v 17 😀 No uvidíme, jak to půjde a jak se nám bude zdát připravenej, nerada bych to uspěchala. Třeba vidím teď, že jak jsme ho zkoušeli dát do školky ve třech letech, že na to nebyl absolutně připravenej a teď už je zase všechno jiný, myslím, že to zvládne v pohodě a hlavně se tam těší. Dneska se ráno vzbudil a povídá mi " Maminko vstávej jedeme s Luckou do školky " 😀

simicak
6. sep 2011

Holky,tak ja od pondeli nastupuji do skolky na praxi na cele dny,budu chodit 3x tydne a z toho dva dny Viki se mnou 🙂 Pak chodi 2x do skolky jeste jak mam skolu,takze vlastne mame doma skolacku a skolkacku 🙂 🙂 Jsem uplne natesena jak male dite!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hlavne jsem rada,ze Viki bude se mnou,to je trida deti od 2let do 4-5let smichana a ona uz to tam zna,jak chodial Verunka,tak si vzdycky hrala s detma jak jsem drbala s ucitelkama. Konecne budu neco delat!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@argousek vsak uvidis jak bude pripraveny,ja znam ale hodne mamin,kamaradek,co dali odklady a vubec to nebylo nutne,jen ze chcou prodlouzit detstvi,za to bych ty matky liskala 😠

simicak
6. sep 2011

Jee,tak volala moje nej.kamaradka,co jsme spolu doma od prvnicih deti a vzdycky jsme spolu byli tehotni,ze nastupuje do prace v pondeli,ze ji prijali 😀 To je vtipne,takova nahoda

olcana80
6. sep 2011

@lucia00123 Ahoj. Ja som to mliečko robila, tak: ráno som si do pol litrového pohára zaliala sáčkový čaj najčastejšie rasca-fenikel-aníz, alebo len čistý feniklový čaj. Nechala som vylúhovať, ochladila na správnu teplotu a potom nasypala mlieko. Ten zbytok som neskôr prihriala a zmiešala s mliekom. Malá bola v pohode,nikdy nemala žiaden problém a to mlieko jej aj lepšie chutilo. Potom mi bez čaju trochu robila problém.Teraz je väčšia špekulantka.Odkedy som ju začala prikrmovať kašou-vanilkovou, čisté mlieko mi nechce.Takže do každej dávky jej pridávam 2 odmerky vanilkovej kaše a najnovšie keď nemám, tak stačí aj prichutenie vanilkovým cukrom. No čo, hlavná vec, že papá a rastie a priberá,no nie? 🙂

argousek
6. sep 2011

@simicak tak to je super 😉 Moc gratuluji 😉 A co máš za školu?? Ty chceš pracovat ve školce?? A co si dělala v UK než jste měli Verunku??

Holky musím vám napsat, co se nám dneska stalo. Normálně jsme přijeli s Adámkem od babičky a já šla umýt ten gumový koberec, co je v autě, protože ho Štěpánek polil šťávou a nechala jsem Adámka v autě, on si tam normálně hraje. No a říkám mu tak pojď už jdeme domu a on nic, tak jsem zvýšila hlas a najednou koukám, že bere za kliku a že mu to nejde otevřít. Normálně se tam zamknul na knoflík a jak máme centrální zamykání, tak se zamknou všechny čtyři dveře a nešel mu ten knoflík vytáhnout nahoru. Takže zůstal zamčenej v autě, tak jsem ho navedla ať vleze dozadu a otevře tam okýnku, tam je manuální otvírání okýnek, tak po několikátém pokusu to otevřel a dal mi klíčky okýnkem a já odemkla zvenku 😝 Myslela jsem, že ho přetrhnu 🙄

simicak
6. sep 2011

@argousek teda me by trefil slak,ze ho nevytahnu uz nikdy a zustane tam na veky nebo se tam uvari,udusi!! Nasim to udelal pes,teda blby priklad,ale musim to napsat. Tatka jel do mesta nakoupit a pes vzdycky zustava v aute cekat a on se zamknul a tatka tam zustal stat 😀 Musel tusim pesky hodku chuzi domu pro nahradni klice a pak jak dosel zpatky,tak ten jejich pes se zas odemklnul mezitim 😀 😀 😀 😀
Jeste ze se malemu nic nestalo a teda je sikulka,nase holky by panikarili a rvali jak hysterky,vubec by nespolupracovali.

Ja nedelala nic prave,ja prijela a do dvou tydnu jsem otehotnela a v Cr delala ve skolce na specce rok. Ted musim studovat znova,musim delat skolu abych mohla delat ve skolce a k tomu si udelat neco jako zakladni vzdelani zkousky z matiky a angliny,to je takove minimum co tu taky musis mit 🙄 Takze delam ty tri skoly jako by,protoze se to dela oddelene

argousek
6. sep 2011

@simicak jj hele nejdřív jsem se vyděsila, ale ono se to stalo doma v garáži, tak jsem začla hned hledat telefon a chtěla jsem zavolat manželovi, kde máme náhradní klíčky, ale měla jsem vybitý telefon. No a tak jsem se snažila takhle ho navést, že to bude rychlejší než přemluvit telefon, aby nachvíli naskočil. Ale trvalo to asi 10 min, protože on byl taky vyjukanej a normálně má to okýnko otevřený hned a jak byl vyjukanej, že je tam zamčenej, tak mu to vůbec nešlo, ke konci bylo vidět, že už natahoval moldánky, že už mu bylo do breku. 😝 No musím nosit klíče pořád u sebe a ne je nechávat v autě.
Nedávno se nám taky stalo a to nevím, jestli jsem sem psala, že jsme uvízli s Adámkem na záchodě. Máme doma povolenou kliku na záchodě, no a já myla záchod a Adámek vyndal kliku. Najednou mu jí Štěpán vytrhl z ruky a Adámek v mžiku přibouchnul dveře a najednou jsme tam zůstali bez kliky a Štěpánek byl venku. No mně popadla hrozná panika, protože on je ten Štěpánek hroznej všetečka a popadla mně strašná hrůza, co by tam mohl sám vyvést. No tak jsem volala a bušila do dveří a přišel nás vysvobodit manžel. No ale stát se to, když nikdo doma nebyl, to bych ty dveře snad vyrazila 🙄
Ty jo Simi, tak to jste byli odvážný a to bylo plánovaný nebo náhoda??

lucia00123
7. sep 2011

@olcana80 jasne dakujem
lebo malemu to chuti s cajom a pekne prdka potom a nehneva brusko

fajn
8. sep 2011

ahojte
tak já lítám po vyšetřeních s Didkou tak ještě v pondělí k dětské dr. a ve středu ještě do Olomouce na ARO a ve čtvrtek jdem na to. Ale nevím jestli Didka vydrží ,od včera kýchá jak nemocnej osel tak vařím čaje a léčíme rýmu 😢 😖

@argousek teda to by mně šlak trefil
@lucia00123 a jak Damiánek ?
@maatkka Julinka je šikulka šikovná. můžu se zeptat jestli měla Julinka zavázany oči po té operaci?

lucia00123
8. sep 2011

@fajn Damianko v poriadku v pondelok s nim idem na sono hlavicky do BA ci mu ta infekcia nic nepsosobila co duuufam ze nie a je to v poriadku, 😀

fajn
9. sep 2011

@lucia00123 jej a Damianek je taky doma? To jsem ani nevěděla asi jsem to přehlídla.Tak ať to vše dobře dopadne

vevericka23
9. sep 2011

ahojte baby 🙂 chcela by som sa spýtať či nektoré z vašich detičiek malo novorodeneckú cukrovku, alebo mu počas toho čo bol v inkubátore davali inzulín? Naš Miško ma už mesiac a stále dostava inzulín a slabo priberá ma ešte len 730g keď sa narodil mal 685g ĎAKUJEM

lucia00123
9. sep 2011

@fajn ano ano doma sme vsetciiii 😀

berryvajt
10. sep 2011

@vevericka23 ahoj,to si nepamätám,či dostali inzulín,ale prvý mesiac moc nepribrali ani moje žabky.Narodili sa s váhou 950g.Sofi schudla na 820g a Johanka na 850g.Narodili sa 10.-eho a na konci mesiaca mali 1kg.

petrach
12. sep 2011

Ahoj holky,
hlásí se ostuda..žijeme a nestíháme,,teda já nestíhám...sem tu dlouho nebyla..kukám na Fb na fotky a víc nestihnu...

@lucia00123 koukám že máš doma zlatíčka a hrozne moc Vám to přeju..máte za sebou velký boj...jsi užasná máma♥
holky moc moc vás zdravím...vubec nevím co kde nového...už aby snežilo,budem sedet odpo doma a né lítat venku a budu na Vás mít víc času...

my máme po prvním stání,mám deti v péči...Eli už se srovnala,malí to je zlatíčko bezproblémové..nejak už jsme se sžili ve trojici sami a jde to,musí no...

argousek
12. sep 2011

Holky kde jste všechny??
@fajn tak jak s tou operací, kolikátého že jdete??
@nanya tak co pořád držíš pokopě ??😀

My jsme byli dneska poprvé ve školce, Adámkovi se tam strašně líbilo, z asistentky je nadšenej, rozumí si. Tak z toho mám opravdu dobrý pocit a jsem ráda, že se mu tam líbí 😉 Jinak dneska jsme byli se Štěpánkem na očkování a doktorka byla trochu v šoku jak už mluví 😀 Tak mně to potěšilo 😉

petrach
12. sep 2011

@argousek k té škole..jj je to tak..Elí mela 6 v červnu..mela odklad,tak šla v 7 letech..na konci první třídy mela 8 😉

argousek
12. sep 2011

@petrach to je život, no Je to vůl 🙄 Ale věřím, že to pro tebe bude znamenat novej začátek 😉 a přeji ti do života jen samé dobré a pozitivní zkušenosti . Třeba to tak mělo být, abys potkala někoho jiného 😉

argousek
12. sep 2011

@petrach jj tak uvidíme, ještě máme čas. Hele a dokdy se musí žádat o odklad?? A když mu bude teď pět v listopadu, nemusím ještě školu řešit ne, to až příští rok, že 😅