Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vevericka23
18. okt 2011

baby potrebovala by som poradit, vy ktore ste nekojili ale mliecka pili vase deticky ked vas konecne pustili z nemocnice domov a maly ste aj monitory dychu?

bocianka123
18. okt 2011

@bubu4125 synagis aj my nan cakame ako na spasenie.
@juliach ano je jedna spolocna v kuchynke,skor v jedalni,kam chodia jest aj hospitalizovane deti... preto mam ja vlastnu. A mas mlieko zamrazene? Lebo mraznicka je problem. Ked kojis,je to vyriesene😉

an1ta
18. okt 2011

@vevericka23 Ahoj, moj pil Nutrilon Nenatal 0 potom 1, a museli sme mat aj monitor dychu. Kedze sme ho mali aj v nemocnici tak som si to bez ani nevedela predstavit. Odporucam si aspon pozicat, budes kludnejsia.

vevericka23
18. okt 2011

@an1ta a stačil ten monitor dychu len podložkový alebo ten na plienku, neviem sa rozhodnúť ktorý je lepšie kúpiť......a to mliečko ste mali na predpis alebo ty si si kupovala sama?

berryvajt
18. okt 2011

@vevericka23 odporúčam podložkový 🙂

berryvajt
18. okt 2011

tak ja som mala šťastie, vo výpredaji v KIK som kúpila všetky veci od veľkosti č 42 až po 46 cca. do 2 EUR a odniesla na JIS,pretože je to nedostatkový tovar.Ale ináč fakt sú tie veci drahé pre nedonoseniatka.

an1ta
19. okt 2011

Mali sme podlozkovy v postielke, neviem ten na plienku mne osobne nie je sympaticky. A mlieko bolo na predpis a nam ho aj predpisovala detska bez problemov.

adra22
19. okt 2011

@vevericka23 my máme podložkový, a som s ním sspokojná. Mali sme aj ten na plienku ale nič moc akurát kopec falošných poplachov stále padal a Dávidkovi aj vadil na brušku tak som ho ani nepoužívala.
A nenatal nám predpisovala pediatrička.

fajn
19. okt 2011

@berryvajt holky jsou super . Kolik má malá dioptrii? Dianka má teď 5 a špatně vidí do dálky,taky je mi ji líto když řeknu tam je srnka a ona řekne že ju nevidí. Teď už ani neříkám a je klid,protože vždycky byla nešťastná

berryvajt
19. okt 2011

@fajn Ahoj.Sofika má zatiaľ +1.Teraz v novembri ideme na kontrolu.Tak uvidíme.A Dianke sa to postupne zhoršilo?

fajn
19. okt 2011

jo jo ,Dianka měla ROP 3 stupně na poslední chvilku operovanou a jedno oko má tupozraky ale na druhou stranu si říkám hlavně že není slepá

berryvajt
19. okt 2011

@fajn Sofi mala ROPII,tiež je tupozraká,škúlenie na ľavej strane má 25%na pravej 10%.Tak sa to uvidí.Okuliare nosí iba od septembra,postupne si zvyká na nich a zatial prelepujem na 2-3 hodiny denne.Hlavne,že nie je slepá,presne tak,ako píšeš.

fajn
19. okt 2011

Dianka měla před operací 30 a teď má 5
Na fotkách jsou holky k sežrání musíš mít velkou radost

juliach
19. okt 2011

@bocianka123 ahoj, ja nekojim ale odsavam, tak bude mat maly cerstve, ale snad sa nam podari postupne aj kojit....... tu konvicu si veru aj ja zoberiem, dik

juliach
19. okt 2011

dnes som sa dozvedela, ze sa nam tie Biskupice zasa odsuvaju, lebo zevraj tam maju plno, takze by sme mali ist az v pondelok. Toto je fakt nanic, ked sa to takto zbytočne odsuva, zevraj tam budeme minimalne 2-3 tyzdne, sa mi zda, ze je to taky nekonecny pribeh ☹

juliach
19. okt 2011

@vevericka23 ahoj, my sme kupili monitor dychu podlozkovy, tiez som vela rozmyslala aj nad snuzou ale Filipko je dost precitlively a stale sa vykruca, takze myslim ze by mu to nerobilo dobre. Ved spinkat bude v postielke a ked bude zobudeny, tak budem väcsinou pri nom a ked nie, tak to jednoduchu z posielky vyberiem a prenesiem kde bude

drtka
19. okt 2011

@juliach Ajoj. No my sme na tom podobne. Od včera tiež už ako tak papáme z flašky len v noci sa ešte sondujeme keď tvrdo spí...Nám Biskupice hrozia cca o dva týždne, lebo nás preložili na detské oddelenie, mali sme infekciu , Dominik mal týždeň v kuse apnoické pauzy a dva dni boli také hrozné, že sme boli tiež na kyslíku a mal ich cca každú hodinu.....Už sa nám celkom polepšilo. Už by to tak mohlo ostať 😒

lucia00123
19. okt 2011

prosim vas kedy idu detom zubky? a priznaky? moji chlapci si stale okusuju rucicky su nekludny a strase im idu slinky

juliach
19. okt 2011

@lucia00123 ahoj, to je individualne, mam kamaratku, ktorej dcerka mala 1. zub v 3 mesiacoch, mojmu Samkovi vyrastol myslim v 7. mesiaci, ale priznaky su nervozita, zvysena slinivost, deticky okusuju co sa da, niektore maju aj zvysenu teplotu a prehana ich

juliach
19. okt 2011

@drtka tak to sa tam mozno stretneme, my sme s tym papanim tiez tak nastriedacku, dnes mal moj drobec napriklad dobry den, rano ze bol stale vysmiaty, ked som tam bola doobeda tak pekne papal z flasky, potom kukadloval stale, bol kludny......... a tak sa to zasa strieda s horsimi dnami, no kyslik potrebuje stale a tiez ma apnoe pauzy, niekedy casto, niekedy len 2 krat za den

lucia00123
19. okt 2011

@juliach aha no moj Vladko je od vcera szrasne uplakany a slinta strasne teda to obaja aokusuju si bundicku a pasticku teda vsetko co je pri ustach a naozaj on je taky dobrý ze vobec neplacka a tieto dva dni strach s nim ale teplotu nemaju

juliach
19. okt 2011

inac Filipko je totalne "cumlikovy zavislak", cumle ostosest a ked mu cumlik vypadne tak je neskutocne, ako vyuzije vsetku silu aby sa k nemu dostal 🙂

juliach
19. okt 2011

@lucia00123 kup si v lekarni taky gelik pri prerezavani zubkov a skus im s nim pomasirovat dasienka a ak budu drzat a trosku sa upokoja, tak im asi fakt idu zubky

lucia00123
19. okt 2011

@juliach dnes asom ten gel kupila ale nedaka som im ho 😀 zajtra im teda natriem ak budu vyvadzat

zzuzana82
20. okt 2011

@lucia00123 ahoj Luci, moj maly tiez zacal slintat o dusua ruky ma v ustach stale, ale nastastie zatial nic a dufam ze to tak aj vydzi,my mame teraz korigovane 4 mesiace,ale kamoska mi akurat dva dni dozadu volala ,ona ma dcerku este o tyzdne mladsiu ako nas ma len 3mesiace nieco a uz jej vysiel prvy zub, 😨 , ze ani nevedela,mala len slintala ,trochu plakala, ale ze dasienka v pohode ( ma uz jednu dceru tak vie ako to ma asi vyzerat ) a zrazu rano bum a zub bol vonku 😀

drtka
20. okt 2011

@vevericka23 Ja mám oba monitory. Ten na plienku som skúšala aj tu v nemocnici ale ani raz mi nepípol keď malý desaturoval. Ono to ukáže až keď prestane 20 minút dýchať a mne sa to zdá byť neskoro ☹ Ja by som prijala taký oximeter 😀

drtka
20. okt 2011

@juliach A tebe čo povedali, prečo máva tie apnoe pauzy???? Ty sa nebojíš ísť tak domov? A to kto ti povedal, že v tých Podunajských sa býva tak dlho? Ja že iba na pár dní 😒

drtka
20. okt 2011

@drtka No a včera som ho vychválila ako on pekne papá a dnes mi nechce dať cumel do úst. Hneď ho napne a vypľuje mi ho, tak sa len sondujeme. Som z toho nešťastná ale už možno viem, čím to bude. Doktorka mu dva dni dozadu zmenila Nenantal 0 na 1 a včera mu zvýšila aj dávku z 45 ml na 50 ml, tak si myslím, že mu to mlieko nesadlo alebo si musí ešte ne neho zvyknúť. Aj teraz mi ho po dvoch hodinách trochu vygrcol ☹

lucia00123
20. okt 2011

@zzuzana82 no lebo ako s mojimi je strasne stale poplackavaju a papkaju su rucky a slintaju o sto sest😀 ale neiem pozerala som aj dasienka ale ja sa tomu nevyznam

juliach
20. okt 2011

@drtka ja som si myslela ze tiez len na par dni, ale Filipkova lekarka mi takto povedala. To asi aj preto lebo my sme stale na kysliku - 30 %, takze asi kvoli tomu. Tych apnoe pauz sa bojim strasne, hlavne ked vidim co sa s nim deje a ze ma problem sa rozdychat potom, ja tak dufam ze sa nam to este upravi kym pojdeme domov.